Oficiální zpravodajská média

Petice: Odvolání předsedy Senátu Jaroslava Kubery
Vážené senátorky, vážení senátoři, chceme vás požádat, abyste odvolali Jaroslava Kuberu (ODS) z místa předsedy Senátu Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Mobilizace proti 'Česku, popelnici Evropy' nevyšla, Babiši
Komentář na facebookovém profilu k dvojí kvalitě potravin a kampani ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Tak teď už to můžu říci... Kalousek si po skončení voleb vyřídil všechny účty s Pospíšilem
Volby do Evropského parlamentu dnes odpoledne v České republice skončily a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek usoudil, že je vhodný čas, aby se pustil do kritiky vedení své strany TOP 09. Vrcholnému vedení na svém twitteru vyčetl především „tříštění sil“. Poukázal tak na hnutí Evropa společně (ESO), jehož lídr Jaromír Štětina za TOP 09 znovu kandidovat odmítl, jelikož nenašli společnou řeč. A také na hnutí Hlas, jehož lídrem je Pavel Telička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Místo k volbám jdeme na zahrádku…
Naši občané v těchto dnech ve volbách do Evropského parlamentu předkládají unii své hodnocení. Drtivá většina z nich však místo k volebním urnám půjde raději na zahrádku. Nedivme se! V České republice dle průzkumů Evropskou unii pozitivně hodnotí jen 30 % občanů! Ve většině členských zemí je to obdobné. Do čela volebních průzkumů se dostávají politické strany, které jsou ostře kritické k současnému stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Čunkodomy pro Chanov. Drsné regionální sdružení opět vyvolalo rozruch, postavili se mu Piráti
„Čunkodomy pro Chanov jsou zapotřebí,“ říká rezolutně Sdružení Mostečané Mostu, které ve svém aktuálním prohlášení odsoudilo odmítavý postoj Pirátů a Zelených. Zelené uskupení totiž odmítlo investovat 1,2 milionu na každou romskou rodinu, která by se měla umístit do kontejnerového domku. Téma se stalo opět vosím píchnutím do údajné politické idylky v Mostě, kde neexistuje ani koalice, ani opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ve volbách kandiduje i druhá strana s ANO v názvu. Nenechte se zmást, varuje voliče Charanzová
Češi, Moravané a Slezané mají již druhý den možnost vybírat své zástupce do Evropského parlamentu. Lidé, kteří jsou rozhodnuti dát hlas hnutí ANO Andreje Babiše, by se však měli mít na pozoru. Teoreticky se totiž může stát, že odevzdají hlas úplně někomu jinému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pospíšil chce sebrat Hřibovi primátorský řetěz. Piráti zuří, Michálkova populární přítelkyně se prý rozplakala
Sobotní MF Dnes tvrdí, že se v Praze chystá převrat. Šéf TOP 09 Jiří Pospíšil údajně touží po křesle současného primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a chystá se ho, obrazně řečeno, sestřelit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Stovky pacientů zasadí stovky slunečnic
Stovky slunečnic vysázejí po celé republice pacienti s roztroušenou sklerózou a jejich příznivci, aby upozornili na nemoc, která postihuje nervový systém a jíž v tuzemsku trpí asi 20 000 lidí. Sázení v 9 městech doprovází divadla, koncerty, taneční vystoupení, v Praze i odborné přednášky. Akce Rozsviťme Českou republiku se tradičně odehrává koncem května, kdy si lidé po celém světě připomínají Světový den boje proti roztroušené skleróze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Slovenský mafián, který krmí národ párkama nacpanýma kůží
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření premiéra země nad dvojí kvalitou potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Principál Hrušínský se zasnil: ČR přijala euro a on si užíval pocit slušné a civilizované země
Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský sdílel na svém facebookovém profilu komentář, který psal pro server Neovlivní.cz Sabiny Slonkové. „O čem sním, když náhodou spím,“ parafrázoval slova premiéra Andreje Babiše (ANO) Hrušínský. Babiš tak nazval loni před volbami svoji knihu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zvrácená snaha bruselských špiček. Poslankyně Černochová tvrdě o kvótách i Babišovi
ROZHOVOR Zvrácená snaha Bruselu postavit středoevropské země do latě. Tak vidí poslankyně Jana Černochová proces, který začal před Evropským soudním dvorem kvůli kvótám na imigranty. Pokud se máme bavit o důsledném dodržování pravidel Evropské unie, které je nám vnucováno, je podle Černochové třeba začít od narušování vnější schengenské hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Klaus se s tím před volbami nepáral: EU má jediný cíl, vymazat národní státy. Už před lety mu to prý řekl Helmut Kohl
Exprezident Václav Klaus nenechává na Evropské unii nit suchou. Během probíhajících voleb se rozhodl kritizovat stávající vedení Unie. Podle Klause má navíc Evropská unie jediný cíl: vymazat národní státy z mapy Evropy. Reportáž z diskusního setkání s podnikateli v Brně přinesl server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jestli zvítězí Piráti, tak si dám fakt pár facek
Nerozumím sportům, nedovedu odhadnout, kdo zvítězí například v hokeji (tam mám jen vlastenecké cítění), ale vždy jsem odhadnul vítěze v politice. Že Brexit projde, byť o fous, že Macron v prezidentské volbě porazí Marine le Pen, že zvítězí Trump nad Clintonovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fakulta stavební ČVUT společně s hasiči testovala destrukci protihlukových zatarasů
Městská protihluková clona je inovativní protihlukové opatření. Má výšku pouze 30 centimetrů nad temenem kolejnice, což z ní činí nejnižší protihlukové opatření svého druhu v Evropě, zároveň však zajišťuje útlum hluku od projíždějících tramvají v rozmezí od 3 do 5 decibelů. Vyvinuli ji odborníci z Fakulty stavební ČVUT v Praze, katedry železničních staveb, ve spolupráci se společností MONTSTAV CZ. Clona je vyrobena z recyklovaných materiálů – gumového granulátu – a konstrukčně byla navržena tak, aby ji bylo možné rychle odstranit. V Praze je zkušebně nainstalována na dvou úsecích tramvajových tratí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Řepka zabíjí včely. Jako kdyby nestačilo, že řepka ničí půdu
Komentář na facebookovém profilu k problematice řepky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petříček navštíví 5. června Francii. Může přijít řeč i na Afriku
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) navštíví 5. května Francii, v plánu má jednat se svým francouzským protějškem Jeanem-Yvesem Le Drianem o brexitu a o reformě schengenského prostoru. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
TOP 09 v Českých Budějovicích vyjadřuje podporu státním zástupcům
Prohlášení MO TOP 09 k návrhu obžalovat Andreje Babiše a k následným politickým krokům premiéra a prezidenta ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V Senátu proběhne konference 'Finský vzdělávací systém'
V úterý 28. května se v Senátu uskuteční konference, která má představit české veřejnosti finský vzdělávací systém a vysvětlit, co činí tento vzdělávací systém unikátním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Poslankyně Majerová Zahradníková: Za chvíli to začne. Kluci, držím palce
Komentář na facebookovém profilu k semifinále v hokeji s Kanadou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky
Kniha je zaměřena na podstatu úlohy člověka, jeho vlastností, projevů, jednání a na pojmenování důsledků nesprávných rozhodnutí ve vybraných oblastech lidské společnosti. Jedná se o zajímavou knihu, plnou logických argumentů a myšlenek, která vznikala řadu let. Kniha mimo jiné obsahuje Pozitivní test osobnosti, který se stává pomyslným úderným kladivem dopadajícím na hlavy nepoctivých a nečestných politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vnitro vyzvalo úřad v Černošicích, aby zveřejnil rozhodnutí o Babišově střetu zájmů
Ministerstvo vnitra se domnívá, že Městský úřad Černošice by neměl tajit rozhodnutí o Babišově střetu zájmů. O analýze, kterou si nechal černošický úřad zpracovat, píše server Echo24.cz na základě informací serveru iRozhlas.cz. Úřad má rozhodnout o tom, zda předseda vlády stále ovládá média skupiny Mafra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT: V soutěži studenti architektury z celého světa mohou navrhnout ambasádu ČR v Etiopii
Čtvrtý ročník mezinárodní soutěže INSPIRELI AWARDS nabízí studentům architektury možnost hlásit se do tří základních kategorií – Architektura, Urbanistické plánování a krajina a Interiérový design. Kromě toho mohou zájemci poslat také architektonický návrh zastupitelského úřadu České republiky v Addis Abebě v Etiopii, tuto soutěž v rámci INSPIRELI AWARDS vypisuje Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ve spolupráci s katedrou architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze. Aktuální novinkou je navázání spolupráce se společností LEGO, díky níž výherci soutěže získají unikátní model svého vlastního projektu postavený z kostek LEGO. Do soutěže mohou studenti svoje projekty registrovat do 12. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pořád jsme prý zemí špinavých peněz. Novinář se zamýšlí nad osvobozením Ivo Rittiga i dalšími věcmi
Reportér MF Dnes Karel Hrubeš se ve svém komentáři pro iDnes.cz rozepsal o tom, že Česko je v boji proti praní špinavých peněz v Evropě na druhém místě. Co je však problémem, je to, že prokazování se ve velkých kauzách nepodaří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hlasování v českých eurovolbách skončilo, výsledky budou v neděli
České volby do Evropského parlamentu, v pořadí čtvrté, dnes ve 14:00 skončily. Voliči v nich rozhodli o tom, kteří z více než 800 kandidátů obsadí křesla 21 českých europoslanců. Výsledky hlasování se dozví v neděli před půlnocí, až skončí hlasování i v dalších zemích Evropské unie. Hlasovat přišla podle odhadů pětina až čtvrtina voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Český rozhlas se představí na 59. ročníku Zlín Film Festivalu
Letošní Den s Českým rozhlasem, který se uskuteční ve čtvrtek 30. května ve Zlíně, je nedílnou součástí v pořadí již 59. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. V rámci speciálního programu se představí Rádio Junior a stanice Český rozhlas Zlín. Český rozhlas pro návštěvníky připravil workshop, divadelní představení a večer vystoupí na náměstí Míru Tereza Mašková a Michal Hrůza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Vyhrají naši s Kanadou a Sparta nad Slávií?
Česká hokejová reprezentace po čtyřech letech konečně dospěla až do semifinále hokejového mistrovství světa. Poslední medaili ovšem přivezli čeští hokejisté z mistrovství světa před dlouhými osmi lety. Prostě český hokej ztratil pozici jednoho z lídrů světového hokeje. A dnes zhruba 6 či 7 týmů patří k širší světové špičce... Zlatá generace našich hráčů postupně odešla a dnešní hráči teprve musí přesvědčit o svých kvalitách právě v takových turnajích jako je mistrovství světa či olympijský turnaj anebo Světový pohár.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně rozšiřuje své výzkumné aktivity
Šest nových výzkumných projektů Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) podpořila Agentura pro zdravotnický výzkum (AZV) v rámci veřejné soutěže VES 2019 na podporu projektů aplikovaného zdravotnického výzkumu pro období 2019–2022. Vybrané projekty se zaměřují na buněčnou terapii onkologických onemocnění, zlepšení péče o epileptiky, výzkum Alzheimerovy nemoci, akutního infarktu myokardu, struktury DNA a protinádorové terapie či na prevenci infarktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno: Brzy oslavíme Světový den dárců krve
Světový den dárců krve, který připadá na 14. červen, má za cíl upozornit na význam dárcovství a současně vzdát úctu a dík všem, kteří tímto způsobem zachraňují lidské životy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pachatel útoku z Lyonu francouzské policii stále uniká
Po pátečním útoku v Lyonu francouzské úřady nasadily všechny prostředky k rychlému zjištění totožnosti a k dopadení pachatele, který zatím uniká. Výbuch nastraženého balíčku s výbušninou si vyžádal podle posledních informací 13 lehce zraněných. Plánované demonstrace tak úřady v sobotu ve městě omezily, z bezpečnostních důvodů protestující nesmějí do centra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
HK: Do Kanady předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka poprvé doprovodí podnikatelská delegace
Na Kanadsko-české podnikatelské fórum a obchodní jednání v kanadských městech Ottawa, Torronto a Halifax zítra zamíří desetičlenná podnikatelská delegace Hospodářské komory České republiky složená z firem působících ve zdravotnictví, IT sektoru, nanotechnologiích nebo strojírenské výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Pochvala pro bývalého hejtmana Zámečníka za dobrou dohodu
Komentář na facebookovém profilu k železniční trati ve směru na Turnov, která rozděluje stotisícové město na dvě části a u níž je v plánu postavit podchod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Stihli jsme probrat i důležité aktuální věci - dofinancování sociálních služeb
Komentář na facebookovém profilu k dofinancování sociálních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Islamizace západní Evropy pokračuje a francouzské školy už se začínají přizpůsobovat
Komentář na facebookovém profilu k islamizace Evropy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Magdalena Dobrá: V Senegalu poznáte, že nikam nespěchat je sladké
Zjistíte, že bezstarostnost má něco do sebe a že život ze dne na den je dočasně velmi příjemný a osvobozující. Jste najednou tak lehcí a svobodní…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Kanada je tvrdý soupeř pro kohokoli. Ale máme s nimi skvělé vztahy
Komentář na facebookovém profilu strany k nadcházejícímu hokejovému zápasu Kanada vs Česká republika
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Theresa May nemá mimořádné politické schopnosti
Komentář na facebookovém profilu k rezignaci Theresy May
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Mazaný Babiš uprostřed totálního panoptika. Expert nad zoufalstvím předvolební kampaně
ROZHOVOR Na letošní předvolební spoty v televizi se mohli dívat jen zoufalci nebo odborníci, kteří je měli jako studijní materiál. A celkově se volební kampaně v poslední době dostaly spíše na úroveň panoptika. Jediný, kdo dokáže vystihnout, co lidi zajímá, je podle mediálního experta Jiřího Mikeše Andrej Babiš a jeho tým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bžoch (ANO): Včera jsem se vrátil z pobytu ve Washigtonu DC
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě USA a tomu, co všechno se tam odehrávalo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pobyty dětí v ústavech na žádost rodičů vláda možná odmítne
Opětovné uzákonění možnosti takzvaných dobrovolných pobytů dětí v diagnostických ústavech vláda možná odmítne. Kabinet by měl podle podkladů pro pondělní schůzi uvést, že tyto ústavy slouží k jiným účelům, a vysloví také pochyby o ústavnosti návrhu. Zákonodárcům by měli ministři poslat k novele několika desítek poslanců ze šesti klubů v čele s lidovci záporné stanovisko. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti mohou po volbách Babišovi v Bruselu zavařit. Ale trochu jinak, než posíláním stížností...
Babišovo hnutí ANO se možná stane vítězem voleb do Evropského parlamentu v České republice. Záleží mimo jiné na tom, kolik voličů nespokojených s vládou dorazí k volbám. Jenže vítězství samo o sobě Babišovi nemusí stačit. Nakonec mu může pořádně zhořknout v ústech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jandourek od Šafra odpovídá Babišovi: Sankce Rusko poškozují. A je to správně, proto se dělaly
Publicista Jan Jandourek šije do Lidových novin a do Babiše, který před několika lety LN koupil. Má značné výhrady k tomu, jak se Babiš v listě vyjadřoval o evropských sankcích vůči Rusku a o počínání Ruské federace v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Česká média o mé kampani většinou cudně mlčela
Komentář na facebookovém profilu k vlastní kandidatuře na evropského komisaře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Největší zájem o eurovolby je zatím v Praze
Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů ČTK pohybuje nejčastěji mezi 15 až 21 procenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vltavský audit: Návratnost pěti miliard nutných investic je pět let
Návratnost zhruba pěti miliard korun, potřebných na dokončení stavebních akcí ke splavnění Vltavy po celém jejím toku, je pět let. Vyplývá to z ekonomického auditu zpracovaného v souvislosti se společným projektem Jihočeského a Středočeského kraje „Vltava, řeka plná zážitků“, který v pátek 24. května v rámci festivalu Lodě na vltavské vodě představila odborníkům Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Paní Angelo, pojďte řídít Evropu. Takto prý Merkelovou přemlouval Babiš
Český premiér Andrej Babiš (ANO) prý přemlouval německou kancléřku Angelu Merkelovou, aby zůstala v politice. Žádal ji, aby se přesunula do evropské politiky a nahradila Donalda Tuska v čele Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Přátelé, kampaň za námi. Teď už děj se vůle boží, respektive voličova
Komentář na facebookovém profilu ke končící kampani před volbami
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Kandidujeme, abychom zastavili diktát neomarxistických globalistů
Komentář na facebookovém profilu k povolebnímu vyjednávání v Evropském parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Posty plné polopravd, jak ukazuje tým pana Babiše
Komentář na facebookovém profilu k sociálním sítím a Andreji Babišovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Na komplikované zlomeniny lze využít i kostní lepidlo, které otestovali lékaři
Počty úrazů stoupají a zlomeniny jsou bohužel jejich běžnou součástí. Když dojde ke zlomenině, prakticky vždy je nutné znehybnit poraněnou končetinu na dobu několika týdnů. V případě tříštivých zlomenin s mnoha kostními úlomky zasahujícími kloub někdy dochází ke špatnému hojení zlomeniny. V těchto případech je často nezbytné přistoupit k operačnímu řešení, ani tento postup však nemusí přinést uspokojivý výsledek léčby. Pacienta pak může trápit omezení hybnosti poraněného kloubu a chronická bolest poraněné končetiny spojená s předčasným rozvojem poúrazové artrózy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Staněk chtěl vyhodit i ředitele Národního divadla. Tak jako Fajt uzavíral smlouvy sám se sebou...
Ministr kultury Antonín Staněk, jehož mnozí umělci označují za ministra nekultury, na sebe strhl pozornost tím, že odvolal z postu šéfa Národní galerie Praha Jiřího Fajta. Teď by měl z funkce odejít sám Staněk a sobotní LN uvažují o tom, zda před svým vlastním pádem profesně zlomí vaz ještě někomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Decroix (ODS): Tahle kampaň byla moje politická premiéra. Takový skok bez padáku do prázdna
Komentář na facebookovém profilu k vlastní kandidatuře do eurovoleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Volný (JAP): Absurdistán EU aneb Pro co také hlasovali čeští europoslanci
Víte o tom, že Brusel neboli EU Vás, Vaše předky i Vaše děti hodlá kolektivně trestat za něco, čeho jste se nikdy nedopustili a za co nenesete ani Vy, ani Vaše děti, vůbec žádnou zodpovědnost?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fakáč, vylízat prdel. Jaromír Soukup si vzal na paškál České dráhy a bylo to ještě drsnější, než obvykle
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup se v pořadu Týden Jaromíra Soukupa zase jednou pořádně rozjel. Tentokrát si vzal na paškál České dráhy, které prý zákazníkům doporučují, aby si „vylízali pr*el“. A ukázal na kameru opravdu zvláštní lízátko, které v publiku vyvolalo salvu smíchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum
TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se nemluvilo. V souvislosti s bývalým předsedou místní organizace ODS, který těmito slovy zaútočil na prezidenta Miloše Zemana, to zmiňuje Petr Žantovský. Přitom se pozastavuje nad tím, kam se tato strana, původně vyznávající konzervativní hodnoty, propadla. Připomíná také zrušenou besedu sociologa Petra Hampla a otázky, které to vyvolalo. Tedy, zda má svoboda slova platit jen pro schválené postoje, které neodporují postojům určité skupiny obyvatel, kdo bude určovat, které postoje jsou sympatické a které ne, a kdo bude určovat, co se smí a co nesmí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Volební účast se různí, někde je přes 20 procent, jinde do 10 procent
K volbám do Evropského parlamentu přišlo v jejich první den někde i přes 20 procent voličů, naopak jinde komisaři hlásí účast do deseti procent. Vyplynulo to ze zjištění zpravodajů ČTK. Volební místnosti se otevřely dnes ve 14:00 a uzavřely ve 22:00. V sobotu mohou voliči dorazit k volebním urnám mezi 08:00 a 14:00. Před pěti lety doprovázela eurovolby rekordně slabá volební účast, k urnám tehdy přišlo 18,2 procenta oprávněných českých voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lidé v pražských Běchovicích v referendu odmítli parkoviště
Obyvatelé pražských Běchovic v místním referendu odmítli vybudování parkoviště u Českobrodské ulice. ČTK to řekl starosta Běchovic Ondřej Martan (ODS). Podle prvních výsledků sčítání hlasů volilo 37 procent oprávněných voličů, pro platnost referenda je nutná účast alespoň 35 procent. Vybudování parkoviště na městských pozemcích mělo být součástí rekonstrukce místního obchodu s potravinami a pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hlaváček (ČSSD): Kostky jsou vrženy. Zažil jsem v dresu ČSSD další intenzivní kampaň
Komentář na facebookovém profilu k ukončené kampani k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bezproblémové volby. Vnitro neregistruje žádný incident
Evropské volby neprovázely v Česku z pohledu Ministerstva vnitra žádné problémy. ČTK to dnes řekl náměstek ministra vnitra Petr Mlsna. Volební místnosti se uzavřely ve 14:00 a členové okrskových volebních komisí začali sčítat hlasy. Výsledky budou zveřejněny až v neděli později večer poté, co se uzavřou všechny volební místnosti v Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Policie: Pomněnkový den letos interaktivně osloví žáky základních škol
Na sobotu 25. května připadá mezinárodní den pohřešovaných dětí, tzv. pomněnkový den. V celosvětovém měřítku si připomínáme osudy ztracených a pohřešovaných dětí i jejich blízkých. Česká policie v letošním roce v návaznosti na pomněnkový den přichází s kampaní cílenou na děti ve věku okolo 11 let. Ta odstartovala dnes za přítomnosti JUDr. Michala Barboříka z odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR, plk. Mgr. Jana Rybára z odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování a republikové koordinátorky prevence pplk. Mgr. Zuzany Pidrmanové zahajovací show na pražském holešovickém Výstavišti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Státní zaměstnanci dostanou přidáno i příští rok, ujistila ministryně Schillerová
Ministryně financí Alena Schillerová (nestr. za ANO) se rozhovořila o platech státních zaměstnanců. Podle jejích slov porostou i příští rok, ale ne tak výrazně jako letos. Uvedla to pro server Novinky.cz s tím, že také apeluje na ministry, aby šetřili. Zároveň zdůvodnila i to, co má přinést zvýšení daně u cigaret a alkoholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zastavme diktát neomarxistických globalistů. Okamura nastínil, čeho bude chtít dosáhnout po eurovolbách
Hnutí SPD v eurovolbách kandiduje, aby zastavili diktát neomarxistických globalistů. Tomio Okamura to uvedl ve svém komentáři k povolebnímu vyjednávání v Evropském parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pošvář (Piráti): Každý, kdo chce hospodařit v lese, by měl zajet do NP Šumava
Komentář na facebookovém profilu k ekologii a hospodaření s lesem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Do nedělního večera nesmí uniknout žádné výsledky voleb. Statistický úřad přijal opatření
Volby do Evropského parlamentu jsou specifické. Výsledky se nedozvíme hned dnes odpoledne, ale musíme na ně počkat do zítřejšího večera. Český statistický úřad se tak připravuje na zabezpečení výsledků. Píše to server ČT24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Devátý benefiční koncert Ostrova života přepsal rekordy
Bezmála 134 tisíc korun vynesl devátý ročník benefičního koncertu, pořádaného v sobotu 18. května na Hasičské louce v Hrádku nad Nisou spolkem Ostrov života. Nasbíraná suma představuje dosud rekordní množství peněz. Ty poputují vážně nemocným lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Pro lodní dopravu musíme odstraňovat úzká místa na řekách
Koncepce vodních cest a jejich využití pro osobní i nákladní dopravu, prodloužení splavnění Labe do Pardubic nebo stav budování Plavebního stupně Děčín. Tato témata včera řešil ministr dopravy Vladimír Kremlík při návštěvě Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Pokračování v postulátu N. Nazarbajeva – první ekonomika, pak politika
Březen 2019 je v Kazachstánu vnímám jako zvláštní měsíc. Dne 19. března prezident Nursultan Nazarbayev oznámil, že abdikuje na post hlavy státu a funkci prezidenta předává až do příštích voleb předsedovi Senátu Parlamentu Kassym-Zhomart Tokayevovi. V moderní historii Kazachstánu neexistuje obdobný precedent. Byl však tento krok prezidenta Nazarbajeva neočekávaný?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj přispěje popáté na výměnu kotlů
Pardubický kraj má za sebou čtyři úspěšné výzvy kotlíkových dotací pro vlastníky rodinných domů na území Pardubického kraje. V září tohoto roku bude vyhlášena pátá výzva, ve které bude rozděleno 176,5 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Česko čeká druhý den voleb do Evropského parlamentu
Česko čeká druhý den voleb do Evropského parlamentu. Volební místnosti se po noční přestávce otevřou v 8:00 na šest hodin. Hlasovat budou moci ti voliči v Česku, kteří to nestihli v pátek. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k mezinárodní spolupráci se stejně zaměřenými stranami
Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT zahájila jednání o mezinárodní spolupráci s holandskou stranou Partij voor de Dieren /Strana pro zvířata/, která má též hlavní programový cíl zpřísnění legislativy proti týrání zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Reformu EU nemůžeme očekávat, říká její znalec. Elity propletené mnoha zájmy budou blokovat vše
ROZHOVOR Odborník na Evropskou unii Jiří Malý je k reformovatelnosti Evropské unie před volbami skeptický: „Desítky let trvající instituce jsou už určitou setrvačností velmi odolné vůči jakýmkoliv reformám. Nezdá se mi, že by se mohla Evropská unie zevnitř výrazně proměnit, protože její dosavadní fungování je postaveno na propletenci nejrůznějších zájmů, které se asi nenechají snadno odstavit, neboť se drží svých mocenských pozic a financí,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Malý upozornil také na nebývale rychlý vzestup podpory nové britské strany Nigela Farage, která za necelé tři měsíce získala podporu více než tří desítek procent voličů. Podpora brexitu je tedy mezi Brity velmi silná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Britská premiérka končí 7. června
Britská premiérka Mayová není zrovna zářivá hvězda politiky. Stala se v posledních týdnech lovnou zvěří pro všechny. Pro labouristickou opozici, a to zcela pochopitelně, protože je to v nejlepší politické tradici země. Prostě šéf vlády musí počítat s tím, že ho opozice při nějaké vhodné příležitosti shodí. Na druhou stranu je zřejmé, že Theresa Mayová převzala před třemi lety úkol, na který by asi nestačil ani politický Einstein.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Navrhnu vyhlásit stav klimatické nouze na území Prahy
Na páteční stávce studentů v boji za ochranu životního prostředí – Fridays for future vystoupil také náměstek primátora hl. města Prahy Petr Hlubuček (STAN), který oznámil, že na následujícím jednání zastupitelstva předloží návrh na vyhlášení stavu klimatické nouze v Praze a představí opatření, která povedou ke zlepšení stávajícího stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist