Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.850x, což odpovídá cca 148.709-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař
Hosty druhé části nedělních Otázek Václava Moravce byli senátor Jiří Dienstbier z ČSSD a poslanci Radek Koten z SPD a Tomáš Vymazal z Pirátů. Debatovali o probíhající světové obchodní válce, o bitvě o čínskou firmu Huawei a o rakouském politickém skandálu dnes již bývalého vicekancléře Svobodných Heinze-Christiana Stracheho. Dienstbier rýpal do prezidenta Miloše Zemana, označil ho za „čučkaře“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
My tu řešíme dědičné hříchy z časů Nečase a Kalouska... Udženija z ODS se posmívala tak dlouho, až se Válková neudržela
V nedělí Partii televize Prima proti sobě zasedli vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO), místopředseda ČSSD Michal Šmarda a místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Dámy se do sebe ostře pustily. Válková Udženiju pořádně vyděsila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Katastrofa ČSSD: Zazněl odhad výsledku. A padají silné věty
Advokát Pavel Němec si povšiml odhadů vedení sociální demokracie, jež se obává, že v evropských volbách dostala kolem 3,3 procenta hlasů. A v Praze zhruba jedno procento hlasů. „Čekal bych od předsednictva ČSSD vyšší odhady,“ uvedl Němec. Do diskuse se na jeho sociální síti zapojili i další sociální demokraté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Falšují výsledky voleb! Objevila se vážná úvaha experta na kampaně
Politický marketér a manažer Petr Viktorýn se na svém facebookovém profilu věnuje volbám do Evropského parlamentu. Pozastavuje se zejména nad tím, proč stále ještě neznáme výsledky voleb, přestože místnosti v Česku byly uzavřeny včera ve 14 hodin, a Český statistický úřad výsledky zná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Fašista, pytel sraček, svobodní zednáři, zoofilie. Sledovali jsme, jak šli k urnám Francouzi
REPORTÁŽ Prezident Emmanuel Macron nebo Marine Le Penová. Dva galští kohouti na jednom bojišti. Někteří Francouzi se dokonce chystají volit tak, aby v eurovolbách nevyhrál ten druhý. Zjišťovali jsme přímo na místě, jaké jsou nálady voličů v jednom ze dvou motorů Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Tento salám měl méně masa a byl z Agrofertu. Moravec triumfálně mával průzkumem, ministr se ohradil
Moderátor Václav Moravec v neděli v poledne připomněl, že dvojí kvalita potravin, o které se tolik mluví v období voleb do Evropského parlamentu, trápí i samotné Česko. I čeští výrobci dodávají do obchodů např. párky s různým množstvím masa. Dá se s tím něco dělat? Před kamerami o tom diskutovali ministr zemědělství Miroslav Toman, prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek a předseda Asociace soukromého zemědělství Josef Stehlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Odhady eurovoleb na Slovensku. Možná skrývají jedno velké překvapení
Češi a Slováci už mají volby do Evropského parlamentu za sebou. Ačkoli oficiální výsledky mají být známy až dnes (v neděli) po jedenácté hodině večer, neoficiální informace prosakují na veřejnost již teď. Na Slovensku se možná v evropských volbách zrodilo jedno velké překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Slavný textař Chrastina umělcům z Václaváku: Vy jste si důvěru národa ničím nezasloužili. Lepšolidé jen předvedli, jak málo toho o českém národě a jeho problémech vědí
ROZHOVOR Všechny ty projevy zpěváků a hereček, které při úterní demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii zazněly na pražském Václavském náměstí, si byly podobné jako vejce vejci, jako by je někdo psal přes kopírák. Podle publicisty, hudebníka a spoluzakladatele legendární skupiny Olympic Pavla Chrastiny nemá smysl se jimi zabývat, protože dnešní lidé z téhle branže jsou většinou jen matným odleskem poslední generace opravdu dobrých herců a režisérů, která nám před očima pomalu vymírá. Proto je přesvědčen o tom, že podobný výběr řečníků se musí naprosto minout s jakýmkoli širším účinkem, protože většina z těch lidí na pódiu si důvěru národa zatím ničím nezasloužila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Evropská komise navrhla totální krávovinu a teď trucuje. Dnes bych pro Junckera ruku nezvedl. Europoslanec Zdechovský bilancuje pětiletku
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) hodnotí v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz nejen své dosavadní působení v Evropském parlamentu. „Z českého voliče se stal větší eurorealista. Z naivního vítání EU řada lidí prozřela,“ konstatuje. Zmiňuje i roli médií, kdy poukazuje na nedostatek informací o evropském dění. Finální superdebatu lídrů politických stran po pěti minutách přepnul. „Díval jsem se na hokej, a dobře jsem udělal. Pokud budeme vést tímto způsobem debatu o Evropské unii, je to naprostá ztráta času,“ zhodnotil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 78. díl. Svět a Slované
Právě skončené eurovolby jsou dobrou příležitostí k tomu, abychom oprášili další z mnoha inspirativních textů prvního československého prezidenta Tomáše G. Masaryka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petice žádá přísný trest pro Jaroslava Kuberu. A když se chtěl hájit v ČT, dal mu Kubal třicet sekund
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) se znovu ocitl pod palbou. Poté, co se od něj distancovala část senátorů za jeho projev na terezínské tryzně, spatřila světlo světa i občanská petice, která požaduje Kuberův konec v čele horní komory Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Naštvaný Babiš: Já a StB? Teď vám řeknu, jak to bylo. Proč to nikdo nenapíše?
Kritici Andreje Babiše rádi připomínají, že český premiér Andrej Babiš (ANO) býval nejen členem komunistické strany, ale také spolupracovníkem nechvalně známé komunistické Státní bezpečnosti, která měla od nástupu komunistů k moci na kontě celou řadu zvěrstev. Babiš se však v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pokusil jednou provždy vysvětlit, jak to s jeho spoluprací s StB bylo doopravdy. A pořádně se přitom rozpálil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš pro PL: V ČT jsou aktivističtí novináři. Zveřejnit platy moderátorů. Boj s dezinformacemi? Ne. Kalousek nahrával dotace Schwarzenbergovi
ParlamentníListy.cz přinášejí druhou část rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem. Tentokrát se zabývá plány ministerského předsedy v oblasti zahraniční politiky a EU. Vyjádřil se například i ke kauze šéfa BIS Michala Koudelky, kterého prezident Zeman odmítá povýšit do hodnosti generála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
„Je to celkem brutál.“ Babiš zveřejnil info o rozpočtu
Premiér Andrej Babiš se svým typickým pozdravem „Čau lidi“ přinesl své pravidelné zprávy na facebookovém profilu. Mimo jiné hovořil o státním rozpočtu. Ale samozřejmě že zmínil i evropské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rozpad EU je mnohem pravděpodobnější, než její reforma. Markéta Šichtařová od voleb nečeká zázraky
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Pokud by ve volbách do Evropského parlamentu posílilo postavení euroskeptických stran, jistě by to zbrzdilo tempo evropské integrace. Ale aby v EU proběhla skutečná reforma, jakási „perestrojka“, na to je podle Markéty Šichtařové asi nulová šance. Zase tak drtivě volby určitě nedopadnou. K tomu možná dojde až při dalších. Analytička má ovšem podezření, že rozpad Evropské unie je mnohem pravděpodobnější než reforma celé EU. K návrhu rozpočtu pro příští rok se schodkem 40 miliard korun dává k zamyšlení, jak dlouho může fungovat firma, která má neustále vyšší výdaje než příjmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Naštvaný Donald Trump pronesl projev, o kterém se u nás nepíše. Šlo i o Rusko
Vztahy mezi americkými demokraty a současným prezidentem USA jsou napjaté už dlouho. A zřejmě se ještě dlouho nezlepší. Trump na tiskové konferenci prohlásil, že spolupráce s demokraty není možná, dokud se budou zabývat „falešným vyšetřováním“. A znovu zopakoval závěry z Muellerovy zprávy. Žádná spolupráce s Ruskem a žádné obstrukce ve vyšetřování. Konferenci natáčela televize Fox, stanovisko demokratů zveřejnil deník New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nechal svou kancléřku podepsat smlouvu na vlastní honorář, ačkoliv to nesměla... A co dále zjistili auditoři u Fajta v galerii?
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) pravděpodobně netušil, že tím krokem přivodí sám sobě ministerskou smrt a do konce května skončí ve vládě. Staněk si však dodnes stojí za tím, že ředitele NGP Jiřího Fajta odvolat musel. A na povrch vyplouvají informace, které nejsou v rozporu s ministrovým tvrzením. Fajt měl mj. nehospodárně nakládat s částkou takřka 697 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Se spekulanty zatočíme
Před nedávnem jsme se na tomto místě zabývali nedobrou situací v bytové politice magistrátní koalice. Zejména nápadem Pirátů, kteří by chtěli sledovat elektrické měřiče a zjišťovat tak, zda je byt obydlen či nikoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Mácha (KDU-ČSL): Za nadprůměrnou spotřebu vody by lidé měli víc platit
V době současného sucha budou dříve nebo později muset být vydány nějaká omezení. Ty okamžitě vyvolají diskuse o tom, ke komu jsou a nejsou spravedlivé. Proto se mi zdá lepší přijít předem s preventivním návrhem, který by zohlednil to, jak kdo s vodou šetří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Demokracie dostává na frak. Jaroslav Bašta o tom, jak se vyrábějí kauzy pár dní před volbami, aby se nestihlo reagovat
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se věnoval v komentáři pro Prvnízprávy.cz rakouské vládní aféře předsedy Svobodných Heinze-Christiana Stracheho. Na této aféře je podle něj dobře vidět, jak funguje tzv. postdemokracie, v níž demokracie dostává na frak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Babiš je jeden z těch, kdo dělá z našich žaludků odpadkové koše
Komentář na facebookovém profilu k dvojí kvalitě potravin, kterou produkují společnosti Andreje Babiše umístěné ve svěřeneckých fondech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD: Děkujeme všem, kteří šli volit v evropských volbách
Poděkování voličům, kteří vyrazili naplnit svou svobodnou vůli u voleb do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
STAN: Vládu mladí lidé nezajímají, stejně jako jejich problémy
Vláda již projednala návrh hnutí STAN na snížení věkové hranice volebního práva pro komunální volby na 16 let. Nesouhlasné stanovisko vlády odpovídá tomu, že mezi její priority nepatří problémy mladé generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Poradce premiéra Nečase: Až ANO zmizí z vlády, musí přijít velký úklid. A EET bude zralé na zrušení
Ministryně financí Alena Schillerová se nedávno vyslovila, že na dokončení třetí a čtvrté vlny EET trvá a vyjádřila přesvědčení, že už je nikdo nezruší. Na její plán si posvítili i na Šafrově webu, podle komentátora Jiřího Sezemského jde jen o další propagandistický slogan, platný po dobu, kdy bude ve vládě ANO. Úklid v bující státní byrokracii bude prý naopak v postbabišovské době nezbytný a žádoucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Poslance čeká spousta práce. Strhne se další bitva o EET
Sněmovna bude na nadcházející schůzi pokračovat ve schvalování novely zákona o elektronické evidenci tržeb (EET), která ji rozšiřuje do dalších oborů podnikání, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Na Blízkém východě dochází voda. A hrozí prý, že ji lidé půjdou hledat do Evropy...
Blízký východ je již dlouho zdrojem světového napětí. Od roku 2011 zuří občanská válka v Sýrii, ve které se angažují jak Rusko, tak Spojené státy, desítky let tam panuje napětí mezi arabskými zeměmi a státem Izrael a řádí tam teroristé. Jenže možná je tu zaděláno na ještě mnohem větší problém. Na problém, který mohou jednoho dne pocítit i Evropané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Den dětí s Hravým architektem proběhne v Senátu ČR
Malby žáků 3. a 4. tříd základních škol, zachycující dětskýma očima viděné kulturní a architektonické dědictví československého státu i samostatné České republiky, si budou moci zájemci prohlédnout ve Valdštejnské zahradě. Vernisáž výstavy „100 LET HRAVÉ ARCHITEKTURY“ se uskuteční při příležitosti Mezinárodního dne dětí v úterý 28. května 2019 dopoledne ve Valdštejnské zahradě. Výstava potrvá až do 17. června 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Toho pána pozdrav, ten je od dráhy a kriminálníci na železnici
Starý pan Šultés dělal výpravčího v Brně – Králově Poli, pocházel ze staré ajznboňácké školy a nenáviděl komunisty i proto, že jeho rodině sebrali hospodu. Já měl štěstí, že mě zaučoval na praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Před půlnocí mají být zveřejněny výsledky českých eurovoleb
Hodinu před půlnocí by dnes měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. I když hlasování v ČR skončilo už v sobotu, Český statistický úřad může výsledky zveřejnit až po 23:00, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Pořádný průvan: Le Penová prý porazila Macrona. Dosavadní pořádek europarlamentu skončí
Francouzské volby do Evropského parlamentu vyhrálo podle odhadů krajně pravicové Národní sdružení Marine Le Penové s 24 procenty. Frakce, do níž Le Penová spadá společně s italskou Ligou Severu Mattea Salviniho a českým hnutím SPD Tomia Okamury, tak posiluje. Dosavadním pořádkům je podle všeho konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist