Oficiální zpravodajská média

Štěpán Kotrba po volbách: Verbež ČSSD, zvracet z nich. Volil bych Salviniho. Pravda o Pirátech. EU už není pro lidi
ČSSD je nicnedělající verbež, jejíž ministr Petříček „leze do zadku“ kdekomu, na české voliče však kašle. Blábolící Okamura si hraje na českého nacionalistu, názory jeho nového poslance Ivana Davida jsou však správné. I tak komentuje pro ParlamentníListy.cz politický analytik Štěpán Kotrba proběhlé volby do Evropského parlamentu. V celounijním kontextu vyzdvihuje roli Mattea Salviniho při zastavení migrace a upozorňuje: EU tu už není pro lidi, ale pro velké korporace. Dle Kotrby nám, občanům, EU „ukradli“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Jsou to normální konzervativci, nevím, proč jsou ‚peskováni‘, zastal se Vondra v ČT Orbána a Kaczyńského. Moderátorka hned zakročila
Hostem dnešního pořadu Interview na ČT24 byl nově zvolený europoslanec za ODS Alexandr Vondra. Bývalý ministr obrany a zahraničí se v pořadu vyjádřil ke svému překvapivému „skoku“ z patnáctého místa na kandidátce. Okomentoval i současnou vládu, situaci v Evropské unii, spolupráci se skupinou V4 a závěrem se dotkl i tématu brexitu. „Jsou to normální konzervativci, nevím, proč jsou ‚peskováni‘,“ vyjádřil i svou podporu Orbánovi a Kaczyńskému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený Atapana: Tradiční Evropa jde do kytek. Levice vládne
Nejsem žádný filozof ani historik. Nejsem ani žádný vědec, jen obyčejný pozorovatel života kolem sebe. V roce 1968 se u nás ve východní Evropě bojovalo proti zlu komunismu a socialismu. Na opačné straně virtuální barikády v Paříži bojovali studenti proti zlu kapitalismu. Jistě, zlo je všude, na obou stranách. Jenže vždy si z něj někdo vezme svůj základ moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Pro mě je první moje vlast! Až pak vše ostatní...“ Generál Blaško do toho po zvolení šlápl, Okamura odepsal Jourovou
Páté místo v evropských volbách patří SPD Tomia Okamury s 9,1 procenta a dvěma mandáty. Europoslancem se stal z osmého místa i generálmajor ve výslužbě Hynek Blaško, jenž obdržel čtvrtý nejvyšší počet hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš, Fiala, Piráti. Všichni se budou dneska večer chlubit, že vyhráli, hádá Petr Štěpánek
Dnes hodinu před půlnocí by měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. Jak asi dopadnou? Bývalý člen ODS Petr Štěpánek na sociální síti Facebook predikuje, že nás čeká večer samých vítězů. A to právě proto, že žádný jasný vítěz nebude, protože největším poraženým bude samotná Evropská unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kellner dal na schůzi Kuberovi slib: Případná omezení pro Huawei mé firmy dodrží
Majoritní akcionář investiční skupiny PPF Petr Kellner dnes jednal s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS) mimo jiné o bezpečnosti telekomunikačních sítí. Ubezpečil ho, že jeho firmy budou dodržovat případná omezení pro čínskou firmu Huawei, uvedl Kubera. O schůzce ČTK informovala tisková tajemnice Senátu Eva Davidová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Tak to se vyplatilo! Do kampaně prý „vrazili“ 249 korun, odnášejí si 1,1 milionu. Recesisté se svezli na Babišově vlně
Komu se eurovolby vyplatily a komu ne? U velkých stran jde o otázku, která se bude řešit jak mezi politology, tak mezi obyčejným lidem. Ale pokud to vezmeme podle kupeckých počtů, pak je jednoznačným vítězem hnutí ANO, vytrollíme europarlament. Sice bez europoslance, ale zato suverénně s nejlepším ziskem, co se týče prostředků vynaložených a získaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda: Bezpečnostní rada státu se zabývala kybernetickou bezpečností i vývozem vojenského materiálu
Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti, včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Idiot Evropy. Mimoň. Mimo mísu.“ Petr Štěpánek k eurovolbám: 2 mandáty Okamury jsou málo, vlastenecké Česko má na víc!
ROZHOVOR „ČSSD ovládla takzvaná nová levice, a to je něco mnohem horšího než bolševici,“ říká hudebník a spisovatel Petr Štěpánek s tím, že sociální demokracie ohledně neúspěchu ve volbách do Evropského parlamentu dostala to, co si zaslouží. Pro ParlamentníListy.cz zhodnotil i výsledky dalších stran. V souvislosti s výhrou hnutí ANO neopomenul ani Milion chvilek pro demokracii. Šéfa frakce Alde Guye Verhofstadta označil za největšího idiota Evropy. Promluvil také o mimoních a o lidech mimo mísu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Generál Blaško hned po zvolení: Palba na generála Pavla. A z čeho na ČT24 ho skoro „ranila mrtvice“?
Generál v záloze a někdejší velitel Společných sil Armády ČR Hynek Blaško je jedním z vítězů voleb do Evropského parlamentu. Spolu s lídrem kandidátky hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Ivanem Davidem usedne do europoslanecké lavice. Ačkoli kandidoval až z 8. místa na kandidátce, více než 47.500 preferenčních hlasů ho vystřelilo až do Bruselu. Po svém vítězství prozradil, co od něj též mohou voliči čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Nepotřebujeme další evropskou regulaci
Komentář na facebookovém profilu k revizi zbraňové směrnice EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Čínský tlumočník českých prezidentů odhaluje: Co si o této zemi myslel Václav Havel?
Sinolog, překladatel z čínštiny Vít Vojta, známý také jako tlumočník prezidenta Miloše Zemana, se věnuje ekonomickému a právnímu poradenství pro čínský prostor. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz se rozpovídal o česko-čínských vztazích. „Čínu nelze vybojkotovat, musíme jí porozumět,“ říká Vojta s tím, že u nás je veřejná diskuse o Číně zbytečně vyhrocená. Přichází proto s vlastní informační platformou, jež má z debaty odstínit podle jeho slov zbytečné emoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Nerespektování výpovědi účastníka může vést až k trestu za agresivní obchodní praktiku
Ukazuje to případ operátora Vodafone, který po svém dřívějším zákazníkovi požadoval platbu za služby poskytované po zániku smlouvy. ČTÚ za to operátorovi vyměřil pokutu 25 tisíc korun. O pravomocném rozhodnutí informuje monitorovací zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Administrativně zaniklá vozidla definitivně nelze dodatečně zapsat do registru
Ústavní soud definitivně potvrdil, že administrativně zaniklá vozidla již nelze dodatečně zapsat do registru vozidel a legálně je užívat v silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Foldyna: Konec ČSSD. Lidi nás začali nenávidět. Chceme je trestat za to, co píšou na internetu. Vykašlali jsme se na ně
ROZHOVOR Sociální demokracie je na kolenou, její konec je neodvratný a otázkou pouze je, kdy ten konec přijde. ParlamentnímListům.cz to po vyhlášení výsledků voleb do Evropského parlamentu řekl poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. Jeho strana se do europarlamentu ani nedostala. Získala pouze 3,95 procenta hlasů, nevolilo ji ani 100 tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Cykloturisté vyjedou na Eurovelo 13
Účastníky čeká cyklojízda, startující v třeboňské části trasy Eurovela 13, vedoucí přes Rakousko okolím Litschau do Nové Bystřice v České Kanadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ otevřela již 500 Oranžových hřišť, vyrostla na nich celá generace
Od Adamova až po Žimutice – Oranžová hřiště Nadace ČEZ využívají děti, mládež, sportovci i senioři v téměř 480 obcích a městech napříč celou Českou republikou. Zájem o grantový program přitom ani šestnáct let od spuštění neopadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zahradil: Demonstrace proti Babišovi zmobilizovaly jeho příznivce. Vyrazili ho chránit před Pražáky
Evropské volby jsou za námi. Dali čeští voliči ve volbách do Evropského parlamentu opravdu najevo nesouhlas s Andrejem Babišem, jak řekl po zveřejnění výsledků předseda ODS Petr Fiala? Co vše výsledky evropských voleb znamenají a co udělají výsledky s českou politikou? Nejen to byly otázky pro lídra kandidátky ODS a znovu zvoleného europoslance Jana Zahradila ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. „Jestli se v parlamentních volbách bude opakovat to co v eurovolbách, může se Babišovi lehce stát, že bude odsunut do opozice,“ myslí si europoslanec, podle kterého demonstrace zmobilizovaly Babišovy příznivce, kteří jej vyrazili chránit před Pražáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jaroslav Vodička: Může být upřímná vlastenecká pozice dnes aktuální a potřebná?
Malé zamyšlení předsedy ÚV Českého svazu bojovníků za svobodu plk. ing. Jaroslava Vodičky ohledně projevu předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelná interpretace výsledků voleb! Tradiční strany přece prohrály... Pobouření u Babiše. Do věci promluvil i Schwarzenberg a další
ANKETA Volby do Evropského parlamentu jsou za námi, noví europoslanci se chystají do Bruselu. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků napříč spektrem, jak výsledky voleb hodnotí, co bylo překvapením a případně, zda se podle nich díky výsledkům voleb změní fungování EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Z těch debat mi vstávají vlasy hrůzou.“ Jindrák a Weiss přednášeli. Došlo i na hrozbu pro slovenskou územní celistvost
REPORTÁŽ Krize hodnot a nerespektování mezinárodních smluv a autorit. To je velký mezinárodní problém, jejž mnozí trestuhodně snižují. I u nás se objevují hlasy o vystoupení z Visegrádské čtyřky. Nerespektování Rady bezpečnosti OSN je pomalu tradiční, a to především ze strany USA a velkých evropských států. Co bude dál? To zaznělo na diskusním odpoledni, kterého se zúčastnili ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák a slovenský velvyslanec v ČR Peter Weiss. A Huawei? Kdo na světě má dnes 66.000 lidí ve výzkumu jako tato firma. Takže jde vlastně o obchodní válku mezi Amerikou a Čínou, do které jsme vtaženi a s gustem sobě vlastním sekundujeme…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zastupitel za ANO Stuchlík koupil 65 procent v investičním fondu Quant
Pražský zastupitel ANO Petr Stuchlík koupil pětašedesátiprocentní podíl v investičním fondu Quant, který založili ekonom Pavel Kohout, člen Bankovní rady ČNB Aleš Michl a společnost Amista. Informovaly o tom dnes Lidové noviny (LN) a iHNED.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ronaldo, Messi a spol. na SPORT 5!
Konečně! Pravidelná fotbalová show tvořena fanoušky pro fanoušky míří na SPORT 5. Pořad 'LIFE'S A PITCH' přináší každý týden odlehčený pohled do světa nejpopulárnějšího kolektivního sportu na světě a věnuje se hlavním událostem, které hýbou fotbalovým děním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Není nad čím jásat, volby do EP mnoho nezmění
Je sice hezké, že čeští politici obecně kritizují tzv. deficit demokracie v Evropské unii, ale skoro nikdo nepředložil žádný konkrétní návrh, aby tomu tak dále nebylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ubráníme Evropu. Vítězství lidu! Orbán a Le Penová jásají: Čtěte více
Evropské volby jsou za námi a rovnováha sil v europarlamentu se změnila. Evropští lidovci a socialisté oslabili, posílili Zelení, liberálové a demokraté a euroskeptici. Ve Francii Marine Le Penová porazila současného prezidenta, Německo pomalu, ale jistě začínají ovládat Zelení a v Itálii může Matteo Salvini otvírat šampaňské. Maďarský premiér Viktor Orbán stále drží více než 50 %. A na Slovensku jsou znatelnou silou kotlebovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Kauza Huawei je pomstou ze strany Západu
Západní osočování na adresu firmy Huawei je trapné a nesmyslné. Již uvedenou záležitost pozoruji, a vím, že se opět jedná o zákeřný konkurenční boj mezi Východem a Západem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Eurovolby – držme si palce
V EU probíhají eurovolby, a nám již po odpracované kampani nezbývá, než pevně držet palce a čekat, jak to celé dopadne. Je teď tedy nejvhodnější chvíle na shrnutí naší kampaně, protože v tuto chvíli ještě nejsme ovlivněni žádným subjektivním dojmem z výsledku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Nápad Maláčové brnká na komunistickou strunu, píší v Reflexu
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se stále nechce vzdát myšlenky na vyšší zdanění bank. Diskusi o sektorové dani se snaží stavět jako debatu o tom, zda raději pomůžeme miliardářům, nebo chudým rodinám s dětmi, všímá si Petr Koblovský z Reflexu.cz, podle nějž je to naprostý nesmysl. Sektorová daň je prý způsob, jak vytáhnout z kapes lidí další peníze pro nahánění voličů a ukazatel naprostého zmaru levicové politiky v této zemi. „ČSSD brnká na komunistickou strunu,“ dodává Koblovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Propadá Merkelová. První odhad výsledků eurovoleb
Evropské volby pomalu míří do finiše. Sice se až do 23. hodiny bude čekat na Itálii a až poté budeme znát nové obsazení Evropského parlamentu, první odhady již leccos prozrazují. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Všichni se soustředili, jak nám sestřelit co nejvíc procent na poslední chvíli
Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): 15 měst, 13 států. Byli jsme slyšet
Spolu s evropskými volbami se uzavírá i klání volebních lídrů šesti celoevropských politických uskupení. Letos se jej jako vůbec první Čech zúčastnil Jan Zahradil, kterého do souboje vyslala Aliance evropských konzervativců ACRE, třetí nejsilnější celoevropská strana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu
Výsledky voleb do Evropského parlamentu, konaných dne 24. 5. – 25. 5. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Výbuch ČSSD! Generál Blaško zvolen. Saša Vondra také. Štětina končí. Vyhrál Babiš. Bez práce i lidovec Svoboda
Volební účast 28,72 procenta. Tato účast přinesla vítězství hnutí ANO Andreje Babiše, které získalo šest mandátů a 21,2 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Petice proti přestavbě železniční stanice Praha-Vysočany
Petice za zachování historické železniční stanice v pražských Vysočanech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
KlaPeto: Na Sněžce padl rekord, vyšlápli jsme 1, 5 milionu korun
V sobotu 25.května se uskutečnil charitativní výstup na Sněžku pro šestnáctiletou Evču Mrázkovou. Akce se zúčastnil rekordní počet lidí, prodalo se okolo tří a půl tisíce benefičních triček a podařilo se vybrat neuvěřitelný 1 577 000 korun. Evička, která má amputované obě nohy v bércích, sama vyšla nejvyšší českou horu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Psychiatrická nemocnice Brno má nového ředitele
Výběrová komise složená z patnácti představitelů odborných společností, profesních komor, odborů a zástupců ministerstva zdravotnictví většinou hlasů doporučila ministru zdravotnictví jmenovat na pozici ředitele Psychiatrické nemocnice Brno ředitele MUDr. Pavla Mošťáka, který byl do dnešního dne pověřen dočasným řízením nemocnice. Ministr zdravotnictví doporučení přijal a panu Mošťákovi v pátek 24.5.2019 předal jmenovací listinu, čímž ho ve funkci ředitele potvrdil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Po útoku na Jakla to vře: Když narazili Feriho na parapet, to byl cirkus. Ale když napadnou SPĎáka... Jaké pořady nám o tom připraví milovaná ČT?!
K napadení spolupracovníka bývalého prezidenta Václava Klause a publicisty Ladislava Jakla se již začali vyjadřovat i první politici a tážou se, zdali bude v médiích stejný ruch jako po napadení Dominika Feriho (TOP 09), nebo jestli tentokrát jde o „dvojí metr“. „Někdo začne mlátit šedesátiletého pána sedícího v metru. Ale ‚může si za to trochu sám – je kontroverzní‘. A kdo se ho zastává – je z půlky kontroverzní taky. Tahle atmosféra už tu kdysi v minulosti byla,“ poukázal ve svém příspěvku Václav Klaus mladší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Milan Syruček popisuje zásadní změny na Ukrajině, které právě visí ve vzduchu
ROZHOVOR Ukrajina má jiného prezidenta. Jiného snad ve všech směrech. Ruština mu nevadí, bude tak komunikovat s východem republiky. Rád by samozřejmě, aby „separatistické republiky“ zůstaly na Ukrajině. První vstřícný krok pro místní obyvatele těchto území, jakkoliv jistě technicky náročný – budou opět vypláceny důchody a sociální dávky. I když je země v nedobré ekonomické situaci. Novinářský nestor, odborník na Ukrajinu, autor desítek knih literatury faktu Milan Syruček přináší pro ParlamentníListy.cz pohled na nového „kyjevského vládce“, jaký byste ve většině médií pohledali… První boj prezident již svedl – s parlamentem – a úspěšně. Stejně tak s premiérem. Zdá se, že obrovské změny, po kterých tak toužili obyčejní obyvatelé Ukrajiny, by mohly nastat…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Opozice a firmy kritizují, že alkohol, tabák a hazard zatíží vyšší daně
Nárůst spotřební daně z lihu a tabáku a zvýšení daně z některých hazardních her přinese návrh, který dnes schválila vláda. Vzrůst má daňové zatížení pojišťoven, předloha má také zrušit osvobození od daně u zemního plynu používaného k výrobě tepla v domovních kotelnách. Podle sázkových firem zvýšení daně víc peněz státu nepřinese, pojišťovny ho berou jako trest za obezřetnost. Návrh u plynu vítají teplárny a kritizují zástupci plynařů a ekologů. Opozice míní, že vládě docházejí peníze a snaží se je získat od daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
První otřes v ČSSD: Pardubický hejtman Netolický zakládá regionální hnutí
V Pardubickém kraji by chtěl pro regionální volby v roce 2020 dát dohromady koaliční kandidátku složenou z regionálních osobností a členů ČSSD.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.5.2019 v 19:36, zobrazit podobné
Hnutí, které možná „vykradlo“ hlasy Babišovi, naznačilo, co udělá s milionem ze státního příspěvku
Hnutí ANO, vytrollíme europarlament se na svém Twitteru vyjádřilo k výsledkům voleb do Evropského parlamentu. Leč hnutí nezískalo žádný post europoslance, dosáhlo se svým počtem 37 046 hlasů na deváté místo a se svým procentuálním ziskem 1,56 % zároveň přesáhli i hranici pro získání státního příspěvku činící 1 %. „Nicméně je zklamáním, že jsme nezískali osm mandátů, jak jsme si předsevzali,“ povzdychli si však zástupci hnutí ve svém příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD: Vyřešme odliv dividend
Komentář na facebookovém profilu k dividendám zahraničních společností
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Čeští řidiči jsou stejně zodpovědní, jako ti zahraniční
Vláda dnes projedná návrh občanských demokratů na toleranci 0,5 promile alkoholu v krvi za volantem. Podobná tolerance je na Západě běžná. Podle předsedy ODS Petra Fialy jsou čeští řidiči stejně zodpovědní, jako ti v zahraničí, a proto by vláda měla návrh ODS schválit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Průzkumy přání mediálního mainstreamu.“ Jiří Ovčáček v povolební ráži
Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se podíval na výsledky voleb v Polsku a neodpustil si kousavou poznámku k médiím a k předvolebním průzkumům veřejného mínění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Případ Petr Kramný před soudem – tentokrát jinde
Ve středu 29. května 2019 ve 13:00 hodin bude soud projednávat, co se stalo v případu Petra Kramného. Tentokrát to nebude soud v Ostravě, ale Obvodní soud pro Prahu 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Podle úrovně sociálních služeb se pozná úroveň společnosti
Komentář na facebookovém profilu ke svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny ohledně financování sociálních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„To je onanie“. Propad ČSSD, Okamura, Piráti... Už v noci začala řežba nad výsledky voleb
Je dobojováno. Mandáty jednadvaceti českých europoslanců jsou rozdány. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) může slavit. Zato sociální demokraté si prošli bezmála volebním masakrem, k němuž se vyjádřil poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD). A zdaleka nebyl sám. Na přetřes přišel také volební úspěch SPD. Jeden z analytiků Českého rozhlasu Dušan Radovanovič se podivoval nad tím, jak se mohla ODS v těchto volbách dostat na druhé místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Petříček na summitu „Evropa na křižovatce“. Varoval před Čínou, ocenil USA
Eroze transatlantické vazby a mocenské ambice Číny by mohly ohrozit mezinárodní řád a ve světové politice by mohlo zavládnout právo silnějšího. Evropská unie by tím utrpěla, proto musí vystupovat jednotně a starat se o své sousedství. Na úvod pátého ročníku mezinárodní konference Pražský evropský summit (Prague European Summit) to dnes řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Prezidentské volby v Kazachstánu – představení nových tváří
Jak již bylo opakovaně uvedeno, proces převodu moci v této mladé, ale velmi ambiciózní post-sovětské republice začal v březnu, kdy současný prezident země Nursultan Nazarbajev oficiálně odstoupil z funkce hlavy státu. Podle Ústavy, přešli prezidentské pravomoci na předsedu Senátu parlamentu Kasym-Zhomart Tokayeva. Později oznámil také datum mimořádných prezidentských voleb. Jsou naplánovány na 9. června 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Česká republika a Evropa směřují k zániku
Již v četných volbách bohužel prohrály strany, které hájí české zájmy, takže se jednoduše může stát, že tu nadále budeme mít dvojí, trojí, kvalitu potravin, že budeme ještě více německou kolonií! Zejména volby do Evropského parlamentu 2019 hodnotím jako pozvánku, jež je odeslána nelegálním migrantům, aby drancovali a vyhladili náš národ, evropskou kulturu i sociální systém!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
MPSV: Komise pro spravedlivé důchody jednala i o dřívějších penzích u náročných profesí
Komise pro spravedlivé důchody se sešla již počtvrté. Za účasti ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) byla otevřena diskuze o budoucnosti III. důchodového pilíře a možnostech jeho zefektivnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jaroslav Vyleťal: Sověti chtěli u nás rozmístit svá vojska už v roce 1953, a KSČ ne a ne to pochopit
Na jižní Moravu a západní Slovensko mělo tehdy dorazit 30 tisíc sovětských vojáků a 1500 úředníků. Když to ale nešlo „po dobrém“, přišel rok 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Naštvaný Saša Vondra: Já nosil letáky a mobilizoval lidi, Babiš byl s estébáky. A kdopak to za ním včera stál?
Alexandr Vondra je jednou z hvězd letošních voleb do Evropského parlamentu. Voliči ho svými preferenčními hlasy vystřelili z patnáctého místa kandidátky ODS až do Evropského parlamentu. Ve vyjádření pro Český rozhlas vrátil ránu českému premiérovi Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Zní to jako "mission impossible"
Komentář na facebookovém profilu k rezignaci britské premiérky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zemřel Jan Rulec, kapitán českého automobilového průmyslu
Ve věku 63 let zemřel Jan Rulec, významný manažer českého automobilového průmyslu a odborník na řízení výroby. V roce 2014 se jako výrobní ředitel významně podílel na restartu kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS. V automobilovém průmyslu působil již od roku 1980. Kromě Tatry působil jako ředitel výrobního závodu LIAZ v Mnichově Hradišti a jako výrobní ředitel Karosy ve Vysokém Mýtě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Macron chce před summitem EU jednat se šéfy skupiny V4 i s Tuskem
Francouzský prezident Emmanuel Macron se před úterním summitem Evropské unie, věnovanému výsledkům eurovoleb, sejde odděleně s několika evropskými politiky. Ještě dnes to bude španělský premiér Pedro Sánchez, v úterý pak premiéři zemí Visegrádské skupiny, tedy Česka, Polska, Maďarska a Slovenska. Oznámil to dnes Elysejský palác. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Děkujeme voličům – SPD získalo dva europoslanecké mandáty
Naši občané v pátek a v sobotu v rámci voleb do Evropského parlamentu rozhodli o tom, kteří z navržených 842 kandidátů z celkem 39 politických uskupení se podělilo o 21 europoslaneckých míst připadajících České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zdražit, zdanit a zase zdražit
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zvýšení turistických poplatků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Krach Štětiny: Je zle. Výčitky, zloba, dokonce „penisy“
Mezi těmi, kdo se nyní budou poroučet z Evropského parlamentu, je i Jaromír Štětina, který kandidoval za nové hnutí Evropa společně. Na sociálních médiích po zveřejnění výsledků pogratuloval vítězům, zejména Luďku Niedermayerovi z TOP 09 a lídrovi TOP 09 Pospíšilovi, že jeho strategie zafungovala. Ale je prý rád, že dal přednost cti před volebním výsledkem. Ale nesetkal se s přívětivou reakcí. Padala slova o osobních ambicích a přeměřování penisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Concentus Moraviae rozezní moravské památky
Významné skladby českého a světového repertoáru vážné hudby zazní od 1. do 24. června tohoto roku v průběhu mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae hradech a zámcích, spravovaných Národním památkovým ústavem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bakalův server k volbám: Z ČSSD je parta Babišových a Zemanových poskoků
Výsledky voleb do Evropského parlamentu (EP) neukázaly velké posuny v názorech Čechů, nuance ale rozpoznatelné jsou. Vyplývá to z komentářů zveřejněných na českých serverech. Vítězství ANO nebylo podle nich tak výrazné, jak si premiér Andrej Babiš představoval, a ČSSD pod vedením Jana Hamáčka stále nedokázala najít volební dno, od nějž by se mohla odrazit. Babišův koaliční partner se do EP nedostal, shrnula postřehy z voleb ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČT mě terorizuje! nadával Babiš. Ale pak si vzpomněl, co uvedla TV Nova... Byla legrace
Trvalo delší dobu, než se po vyhlášení výsledků eurovoleb objevil ve štábu hnutí ANO před kamerami Andrej Babiš. Jeho hnutí pokračovalo v nepřerušované sérii volebních vítězství, kterou započalo právě před pěti lety v minulých eurovolbách. Nyní uspělo, ačkoliv proti němu byla podle Babiše vedena „sprostá antikampaň“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Skutečné změny mohou přijít až za skutečné hospodářské krize
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vítová (ANS): Poděkování Aliance národních sil voličům
Vážení přátelé, děkujeme všem voličům, kteří ve volbách do EP hlasovali pro Alianci národních sil. Velmi si Vašich hlasů vážíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala z ODS: My jsme hlas rozumu. Chceme, aby příští premiér byl od nás
Totálně vysmátě nakráčelo před novináře na tiskové konferenci po zveřejnění výsledků eurovoleb vedení ODS. Petr Fiala s Janem Zahradilem si cosi rozesmátě špitali, obestoupili je Alexandra Udženija, Martin Kupka a další členové vedení strany, z kraje pódia na to pak shlíželi hřmotní noví europoslanci Evžen Tošenovský a Alexandr Vondra. Ten se stal, poněkud překvapivě, skokanem letošních eurovoleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
CzechTourism připravil seznamy touroperátorů i médií z celého světa
Seznamy touroperátorů včetně těch, kteří jsou specializováni na konkrétní segmenty, seznamy nejdůležitějších médií i nabídka marketingových aktivit v zahraničí – CzechTourism na svých webových stránkách nabízí pro své partnery ze státní i soukromé sféry cenné know how.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti vyšlou do Bruselu tři europoslance
Ve volbách do Evropského parlamentu získala Pirátská strana tři mandáty. Poprvé tak získala mandáty v Evropském parlamentu a zároveň se čeští Piráti stali nejúspěšnější pirátskou stranou v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tahle rána nás bolí, hodnotí debakl šéf ČSSD. Strana prý utrpěla i kvůli Babišovi
ČSSD podle Hamáčka nedokázala voliče zaujmout správným tématem, kvůli účasti ve vládě navíc nefunguje jako protestní strana.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.5.2019 v 08:36, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Česko zná jména nových europoslanců
Voliči v České republice po pěti letech rozhodli o novém rozložení sil v Evropském parlamentu. Celkem 21 poslaneckých mandátů si na základě výsledků voleb rozdělí 7 politických subjektů: ANO, ODS, STAN TOP 09, Piráti, SPD, KDU-ČSL a KSČM. Volební účast činila 28,72 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Z větších stran vydělají na eurovolbách asi jen Piráti a ODS. Babiš utrpí ztrátu
Ze sněmovních stran na letošních volbách do Evropského parlamentu vydělají patrně jen Piráti a mírně ODS. Vyplývá to z porovnání udávaných nákladů na kampaň a peněz, které dostanou úspěšné strany od státu za získané hlasy, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Bezprecedentní pokrytectví ODS?
Nesouhlasit s jakýmkoli rozhodnutím prezidenta republiky je právem každého občana. Ovšem napsat, že Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho „podřezat jako svini“, to už je silná káva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Masare (Zelení): Když nekoná vláda, potřebujeme změnu zdola
Praha 7 vyhlásila jako první ve střední a východní Evropě stav klimatické nouze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Přechodné ustanovení, upravující administrativní zánik vozidel v tzv. polopřevodu, je ústavně konformní
Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh Krajského soudu v Hradci Králové na zrušení části ustanovení čl. II (Přechodná ustanovení) bod 4 písm. b) zákona č. 239/2013 Sb., kterým se mění zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb., ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Automobily a EU
Jednou z „vlajkových lodí“ boje proti změnám klimatu je v Evropské unii i tlak na neustálé snižování emisí CO2 vznikajících v provozu automobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Za každým úspěchem je nejen kapka nezbytného štěstí, ale především tvrdá dřina
Ministr obrany Lubomír Metnar poděkoval sportovcům Dukly a jejich trenérům za vzornou reprezentaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Rok od posílení ochrany osobních údajů
Česká republika disponuje již rok lepší a efektivnější ochranou osobních údajů svých občanů v celém prostoru EU. Je tomu totiž přesně 365 dní, co vstoupilo v účinnost obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Balatka: Nehodláme si jen stěžovat, nabízíme svá řešení a pomocnou ruku
Přestaňte přehlížet problémy strukturálně postižených regionů, upozorňuje Senát vládu. A nabízí řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Přišli o jednoho europoslance. Přesto jsou u TOP 09 a STAN spokojeni
Lídři kandidátky Spojenci pro Evropu hodnotí dvojciferný výsledek ve volbách do Evropského parlamentu, 11,7 procenta, a tři mandáty jako velký úspěch. STAN, TOP 09 a Zelení budou do krajských a senátních voleb hledat širší formu spolupráce. Výsledek voleb je jasná výzva, aby strany dále spolupracovaly, řekl europoslanec, lídr kandidátky a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zklamaný Telička: Jsme jako Itálie nebo Maďarsko. To mě mrzí
Končící europoslanec Pavel Telička ocenil, že jeho hnutí Hlas se ve volbách do Evropského parlamentu stalo nejúspěšnější mimoparlamentní stranou, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zlá krev v TOP 09? Kalousek začal vysílat. Hned po volbách, z „provozovny“
Volby do Evropského parlamentu jsou za námi a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil je spokojen. Je spokojen i přesto, že v porovnání s volbami před čtyřmi lety přišla koalice TOP 09 a STAN o jednoho europoslance a obhájila jen tři křesla v Evropském parlamentu. Zato bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek spokojen není. Rýpl si do šéfa ČSSD Jana Hamáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): Projeli jsme to
Komentář k výsledkům voleb do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Děkujeme voličům, kteří přišli k eurovolbám
TOP 09 s koalicí „Spojenci pro Evropu“, ve které bylo zastoupeno hnutí STAN, ale také Liberálně ekologické strana, Strana zelených a další regionální strany a hnutí, dosáhla 11,65 %, tedy 276 220 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Salvini zazářil ve volbách. A jeho první slova naznačila, kam se bude Itálie ubírat
Dne 26. května 2019 se v Itálii volilo do Evropského parlamentu, v některých městech do komunálu a proběhly i jedny krajské volby. Díky tomu, že se tedy zároveň volili starostové a krajská vláda Piemontu, byla o něco vyšší účast, než kdyby probíhaly pouze eurovolby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Získali jsme v evropských volbách o 21 tisíc hlasů víc než před pěti lety
KDU-ČSL obdržela ve volbách do Evropského parlamentu, které se konaly o víkendu, celkově 171 723 hlasů, což je o 21 tisíc hlasů víc než před pěti lety. Lidovci tak získali dva mandáty, které obhájili současní europoslanci Michaela Šojdrová a Tomáš Zdechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl byl brutálně napaden v pražském metru
Server Echo24.cz informoval o tom, že někdejšího blízkého spolupracovníka bývalého prezidenta Václava Klause a publicistu Ladislava Jakla napadli v metru neznámí útočníci. Důvodem útoku měla být podle někdejšího politika jeho stranická příslušnost k SPD. Z incidentu do RRTV nedávno zvolený politik vyvázl s viditelným potlučením, zranění by však podle jeho slov neměla být závažná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Hošek: Naslouchati chytrým ženám je moudré
Do Evropského parlamentu byla za naši zemi zvolena třetina příslušnic něžného pohlaví. Může se to zdát pořád málo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Bylo by dobré konečně vystupovat v Evropském parlamentu jednotně
Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 27. května 2019 schválila návrh novely zákona na ochranu zvířat proti týrání, kterou zpřísňuje podmínky pro chovatele. Odsouhlasila také balíček daňových změn, kterým chce mimo jiné zvýšit spotřební daně z lihu a tabáku a více zdanit i provozovatele hazardních her.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny
Bylo by žádoucí ukončit hru na „právní demokratický stát“. "Závazný právní názor" nepatří do slovníku žádného soudce. Každý soud řeší pravdivost předložených důkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Do soutěže na autobusovou dopravu pro příštích deset let se přihlásilo devět firem
Minulý týden skončil termín pro podávání nabídek do veřejné soutěže na zajištění linkové autobusové dopravy na území Královéhradeckého kraje pro roky 2020 až 2030. Do soutěže se přihlásilo devět dopravních firem. Hodnotící komise a následně rada kraje v nadcházejících týdnech rozhodne o vítězích, kteří zajistí dopravu v osmi oblastech regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Litoměřice: Ve volbách do Evropského parlamentu uspěli dva Litoměřičani
Hned dva Litoměřičani - Alexandr Vondra (ODS) a Mikuláš Peksa (Česká pirátská strana) - uspěli ve víkendových volbách do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Oblasti, kterými se budeme zabývat, se přesně shodují s mými prioritami
Druhé zasedání Rady vlády pro lidská práva v tomto roce zahájil v pondělí 27. května 2019 její předseda, premiér Andrej Babiš. Zasedání se poprvé účastnila nová zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková, která je místopředsedkyní Rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Babišovi se nedaří vyvolat ‚kulturní válku‘, analyzuje Tabery
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery má za to, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš sice volby v Česku vyhrál, spokojen ale být nemůže, protože získal podstatně méně hlasů než jeho kolegové v Polsku a Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Očekávatelné zemětřesení
Evropské volby znamenaly politické zemětřesení prakticky v celé Evropě. Dříve naprosto bezpečná parlamentní většina, kterou tvořili v Evropském parlamentu evropští lidovci a evropští socialisté, se zúžila, takže obě strany potřebují k tomu, aby bez problémů ovládly Evropskou komisi ještě třetího partnera. A tím budou buď liberálové ze skupiny ALDE anebo Zelení. Obě dvě tyto evropské strany ve volbách posílily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Výsledky evropských voleb bez příkras očima Macháčka. Takto dopadly
Nedělní ohlášení výsledků evropských voleb indikuje podle novináře a předsedy správní rady IPPS (Institut pro politiku a společnost) Jana Macháčka v evropské politické krajině několik trendů, tektonických zlomů a posunů. Konkrétně se o nich rozepsal ve svém komentáři na serveru Lidovky.cz. Nezapomněl zmínit celkové posílení role Evropského parlamentu a shrnul výsledky voleb v některých evropských zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Tripartitě jsem představila východiska k sestavování státního rozpočtu
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 27. května 2019 ve Strakově akademii sešli na mimořádném jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Hlavním a jediným tématem jednání bylo zvyšování platů ve veřejných službách a správě ve vazbě na přípravu státního rozpočtu na rok 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT: Finální design autonomní helikoptéry Eagle.one nabídne expozice na veletrhu IDET v Brně
Ve dnech 29. až 31. května bude v Brně probíhat tradiční veletrh vojenské a bezpečnostní techniky IDET 2019. ČVUT v Praze bude opět u toho a v rámci své expozice představí nejnovější výsledky vědecko-výzkumných projektů z Fakulty elektrotechnické, Fakulty stavební a Fakulty biomedicínského inženýrství. Exponáty z ČVUT budou k vidění v hale P, na stánku číslo 085.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Doporučení pro cesty do Turecka
Zastupitelský úřad ČR v Ankaře a generální konzulát ČR v Istanbulu doporučují českým občanům při pobytu v Turecku následující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SVOL: Senátoři doporučují vládě - konejte, nebo přijdeme o lesy
Petice „Zdravé a prosperující lesy pro příští generace“ se v Senátu setkala s podporou. Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu konstatoval, že petice je důvodná a doporučil ji k projednání na nejbližší schůzi Senátu PČR. Vlastníci lesů mezitím bojují s kalamitou historických rozměrů, aby zachránili lesy (a tím i vodu) pro současné i příští generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hlaváček: Po sto letech můžeme porovnat vizi se současným plánováním
Ode dneška do soboty 1. června se v Galerii Lucerna představí porovnání pražských plánů „na prahu jednoho věku“. Doprovodné kolokvium, které kromě pohledů na územní plánování přiblíží také inspirativní osobnost výjimečného architekta, urbanisty a filmaře Maxe Urbana, se koná v Kině Lucerna 29. května 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
DPP podepsal smlouvy se zhotoviteli geologického průzkumu metra D
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes podepsal se stavebními společnostmi Hochtief CZ, Metrostav a Strabag smlouvy na realizaci geologického průzkumu a s obchodním sdružením „GTM Trasy I.D metra“ smlouvu na geologický monitoring a pasportizaci metra D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká Lípa: Muzeum představí své tajnosti v rámci Muzejní noci
Zavítat za překvapením lze v sobotu 8. června na již šestnáctou Muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Švédská studentka prý odmítla protest s Grétou, chtěla se raději učit. Dopadla moc zle
Redaktor serveru Info.cz Jan Palička ve svém komentáři o studentských protestech na ochranu klimatu, jež odstartovala šestnáctiletá Švédka Greta Thurnbergová, shrnuje dění, které protesty provází, a varuje před tím, že studenti, kteří se ke stávce nepřidají, mohou mít minimálně ve Švédsku jistý problém. Své tvrzení Palička opírá o případ studentky, která se rozhodla, že by místo stávkování raději zůstala na výuce, a narazila tak na silný odpor a šikanu nejen ze strany spolužáků, ale i od své učitelky a vedení školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr spojil Babiše s vyhnáním Němců. A nepěkně se vyjádřil i o jeho voličích
Pavel Šafr napsal v reakci na volby do europarlamentu na svůj web Svobodné forum komentář, ve kterém našel souvislost mezi Andrejem Babišem a odsunem Němců ze Sudet. Babiš je podle něj patronem všeho temného z naší moderní historie. Štěstím prý ale je, že jeho voliči nedokáží pochopit, k čemu je europarlament, takže se na volby do tohoto orgánu vykašlali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
STAN: Výsledek voleb do EP je úspěchem, nemluvme ale o spojování
Celostátní výbor hnutí STAN pokládá výsledek evropských voleb za jednoznačný úspěch. Koaliční kandidátka Starostové (STAN) s regionálními partnery a TOP 09 získala 11,65 % hlasů a 3 mandáty v Evropském parlamentu. Mezi nimiž je také zástupce hnutí STAN Stanislav Polčák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj dá více peněz na podporu sportu
Zvýšit podporu kolektivům vrcholových sportovců na jižní Moravě se rozhodlo krajské zastupitelstvo na svém zasedání 27. května 2019. Vyčlenilo prostředky ve výši 18 milionů korun na nový dotační program v této oblasti, tedy o 3 miliony více než v předcházejících letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Evropské totalitní elity se jen tak nevzdají
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Drahoš tleská nad výsledky eurovoleb: Babiš se dá porazit! Je potřeba...
Neúspěšný prezidentský kandidát a současný senátor Jiří Drahoš se vyjádřil k volbám do Evropského parlamentu. Našel na nich jeden fakt, z něhož není příliš nadšený, ale také druhý, který ho prý naplňuje optimismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda schválila návrh zákazu množíren a zpřísnění chovu šelem
Definici množíren a jejich zákaz, zpřísnění chovů šelem nebo možnost státního příspěvku obcím na péči o zvířata prostřednictvím návrhu novely zákona na ochranu zvířat proti týrání schválila vláda. Informoval o tom tiskový odbor Strakovy akademie. Normu nyní čeká projednání ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Babiš hledá peníze na předvolební dárky, doplatí na to občané
Vláda Andreje Babiše chce zvýšit daň z alkoholu a tabáku. Občanští demokraté nesouhlasí, Babiš podle nich jen potřebuje vybrat od lidí další peníze, které pak rozdá úzkým skupinám voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek: Je to na další diskuzi
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Dřevorubci ladili před šampionátem formu úspěšně
Jindřich Fazekaš na Husqarna Challenge v Ratajích nad Sázavou v profesionálech třetí, Marek Knotek z karlovarské divize dominoval juniorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Dolínek volá spolu s kolegy z Prahy: ČSSD se musí razantně proměnit
ČSSD se musí od základů proměnit, kosmetické změny nestačí. V reakci na neúspěch v evropských volbách, v nichž sociální demokraté získali 3,95 procenta hlasů, to uvedl předseda pražské organizace ČSSD Petr Pavlík. Podle poslance z Ústeckého kraje Jaroslava Foldyny se ČSSD pohybuje na hranici klinické smrti, řešením ale není odchod předsedy Jana Hamáčka, protože jiného lídra strana nemá. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Dobré volby - u nás i v Evropě
Je dobrou zprávou, že ANO nepostihly ty nesmyslné demonstrace Chvilek a vyhrálo. To je dobré pro stabilitu země. Někdo říká, že vlastně ANO neuspělo, protože se nepřiblížilo svým 30 %, které má podle průzkumů k volbám do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Odbory by chtěly růst platů o 10 procent, zaměstnavatelé jen o inflaci
Požadavky odborářů na zvýšení platů ve veřejném sektoru pro příští rok se budou blížit deseti procentům, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD: Neúspěchem v eurovolbách pro nás nic nekončí
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš? Václavák neuspěl. Ale to Německo... Obeznámená novinářka dává karty na stůl. I co se skandálu v Rakousku týče
ROZHOVOR „Nevím o ničem, čím by si Brusel občany států, kterým velí a neustále je nějak omezuje, v poslední době příznivě naklonil," říká novinářka Lucie Groene k výsledkům eurovoleb, ve kterých posílily euroskeptické síly. Za důležité považuje vítězství Marine Le Pen nad Emmanuelem Macronem, zklamáním je pro ni vývoj v Německu, kde neuspěla AfD. „Demonstranti z Václavského náměstí určitě spokojení nebudou“, říká Groene k výsledku ANO, které nově získalo 6 mandátů. A ČSSD...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Odstupte, vyzvala Le Penová Macrona. Ale jeho lidé našli dobrou zprávu voleb
Čísla hovoří jasně. Marine Le Penová vyhrála volby do europarlamentu, i když se prezident Macron snažil, aby tomu tak nebylo. Snažil se tak, že Le Penová prohlásila, že volby budou referendem o jeho vládnutí. A nyní spolu s lídrem kandidátky do europarlamentu žádají, aby Macron ze své prohry vyvodil důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
21. týden na ČMKB: Zemní plyn mírně zdražil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 21. týdnu uzavřeno 192 kontraktů na dodávku 89,3 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 82,8 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
APOGEO: Co můžeme čekat od novely daňového řádu?
Ministerstvo financí představilo minulý týden dlouho očekávanou novelu daňového řádu. Přináší některé změny, které můžeme vnímat jako pozitivní. U některých ale nezbývá, než udiveně vrtět hlavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Tatrování bylo letos bohaté programem i účastí
Více než 2500 návštěvníků se sešlo na 9. ročníku Zbirožského hasičského Tatrování, které bylo letos doplněno Dnem otevřených dveří Národní základny humanitární pomoci. Ta má sídlo právně v areálu Hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu. Již tak bohatý program byl navíc doplněn soutěžemi a aktivitami, které připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Komentáře Krysodlaka (7)
O lůze, Rusku i Evropské unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Je to za námi a já chci všem poděkovat
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Závislost na tabáku není jen zlozvyk, pomůžeme vám přestat kouřit
Letošní Den bez tabáku se uskuteční v plicní ambulanci Nemocnice Pelhřimov 31. 5. 2019 od 12:30 do 15:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka a Dolínek. Erik Best po volbách udeřil
ČSSD totálně vybouchla ve volbách do Evropského parlamentu. Americký novinář Erik Best tuší, kdo za to může.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ještě, že máme tu Prahu! To si musí říkat koalice STAN a TOP 09, zde jsou čísla
Jak by vypadaly současné volby, pokud by Praha nevolila? Nebyly by stejné, nicméně s výsledky by pražští nevoliči zase tak nezamávali. Libovat by si mohl premiér Babiš, který by si připsal k výsledku další procento. Naopak Starostové a nezávislí v koalici s TOP 09 by si pohoršili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Politolog: Babiš se do toho ponořil. Na EU se nic nezmění. A Saša Vondra...
ROZHOVOR Proč neuspěla ČSSD ve volbách do europarlamentu? A je hubené vítězství hnutí ANO začátkem pozvolného pádu voličské podpory? Výsledky voleb do Evropského parlamentu pro ParlamentníListy.cz hodnotí politolog Lukáš Jelínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To žádné volby nebyly! Zdeněk Zbořil přísně: Podřezávání Zemana, Štětina a pád do jámy
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Socialisté a lidovci v křečích! „Vítězi jsou ti, kteří se dostali ‚ke zdrojům‘, protože jak víme z minulosti, i v EP ‚zdroje jsou‘.“ Politolog Zdeněk Zbořil v dnešním Rozjezdu analyzuje výsledky evropských voleb. Změny na české politické scéně v této souvislosti nepředpokládá. A volební účast? „Těch deset procent navíc ve srovnání s minulými volbami se některým komentátorům zdá úspěchem, ale já si myslím, že je to stále ještě spíše ostuda než nějaký úctyhodný výkon. A to nejen českých voličů, ale i celého slavného EP,“ říká politolog. Pozastavuje se nad úspěchem Viktora Orbána a doporučuje sledovat politický vývoj v Rakousku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Příspěvek na očkování proti HPV
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Theresa May prokázala neobvyklou vytrvalost
Komentář na facebookovém profilu k rezignaci britské premiérky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky navštíví Žofínské fórum
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní zahájení Žofínského fóra, jehož téma je: „Národní zájem České republiky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Cemper: Generála Blaška zvolila dezinformační scéna. Je vidět, že má vliv na volby!
ČSSD v evropských volbách na vlastní kůži poznala, jak se asi cítil Napoleon Bonaparte po bitvě u Waterloo v roce 1815. Ve volbách v roce 2019 sociální demokraté vybouchli, nezískali ani 4 procenta hlasů a musí dál hledat cestu, kterou se vrátí ke svým voličům. Aktivista Jan Cemper či bývalý europoslanec Libor Rouček (ČSSD) nabídli šéfovi strany Janu Hamáčkovi možnost. Mimo jiné by prý měl dát košem Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Východní Čechy v Polsku bodují
Od pátku 24. května do neděle 26. května se Východní Čechy prezentovaly v polském městě Opole na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu na společném stánku s polskými partnery v rámci projektu Společné dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svobodní: Obhájit mandát v Evropském parlamentu se nepodařilo, koalice získala 0,65 % hlasů
Koalice Svobodní, Liberland a Radostné Česko – Odejdeme bez placení získala ve volbách do Evropského parlamentu 0,65 % hlasů. Svůj hlas jí dalo 15 492 voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Mayová a úpadek Británie
Británie dávno není královnou moří a ztratila své impérium. Až do nástupu premiérky Theresy Mayové však byla počítána mezi silné hráče s mocenským vlivem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Projekt SVS pro předškoláky bude letos pokračovat
Po úspěchu v předchozích dvou letech bude Státní veterinární správa (SVS) i v letošním roce pokračovat v edukativním projektu pro předškoláky s názvem „Máme rádi zvířata“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Vlajka EU je symbolem jednoty a vychází z biblické symboliky
Komentář na facebookovém profilu k výročí vlajky Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Problémové boeingy by se do vzduchu mohly vrátit ještě před začátkem prázdnin
Komentář k nejnovějšímu vývoji kolem uzemněných letadel Boeing 737 MAX
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiše převálcovali demokraté! Raduje se po volbách Jan Tuna
Novinář a někdejší hvězda TV Nova Jan Tuna nemá žádnou radost z toho, že ČSSD u voleb do Evropského parlamentu v podstatě implodovala a v příštích pěti letech nebude mít v EU jediného zástupce. Sociální demokraté prý zaplatili z to, že spolupracují s Andrejem Babišem (ANO). Tuna má za to, že jde o spolupráci s ďáblem. K výsledkům voleb se vyjádřil také šéfredaktor Respektu Erik Tabery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
SVS zmírňuje mimořádná veterinární opatření v souvislosti s brazilským masem
Příjemci zásilek brazilského drůbežího masa a polotovarů z něj nebudou od pátka muset povinně dokladovat, že produkty byly vyšetřeny na nepřítomnost salmonel. Státní veterinární správa (SVS) zrušila mimořádná veterinární opatření (MVO), která zavedla před dvěma lety v souvislosti s aférou okolo nebezpečných brazilských potravin. Důvodem zrušení je uklidnění situace a pokles zjišťovaných závad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Jak se liší varieté od cirkusu? Dozvíte se v Prachaticích
Národní muzeum ve čtvrtek 23. května otevřelo v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích výstavu s názvem Varieté – jiný cirkus. Na výstavě, která potrvá do 13. října, jsou k vidění unikátní artistické a kouzelnické rekvizity a kostýmy, plakáty a fotografie. Návštěvníci se dozvědí pro mnohé překvapivé informace o typu zábavy, který se po celé 20. století těšil velké popularitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Krčál (ČSSD): Problémy rodin musí zajímat každého z nás
Předseda komise Rady Kraje Vysočina pro sociální oblast a krajský předseda ČSSD Petr Krčál se v úterý 14. května zúčastnil Fóra rodinné politiky, jež se pod hlavičkou Ministerstva práce a sociálních věcí konalo v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
SFŽP: Lepší ochranu obcí před povodněmi zajistí dotace z OPŽP
Především obce a kraje mají šanci zvýšit bezpečnost svých obyvatel před extrémy počasí. Další dotace z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) přispějí na zpracování digitálních povodňových plánů, analýzy odtokových poměrů i pořízení protipovodňových varovných systémů. K dispozici je 150 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petice proti ekologicky nešetrnému odstřelu komínu Strakáč
My, níže podepsaní signatáři této petice, žádáme, aby Český báňský úřad zrušil nepravomocné rozhodnutí Obvodního báňského úřadu pro území krajů Moravskoslezského a Olomouckého ze dne 29.4.2019, kdy v lokalitě tzv. Aglomerace v Ostravě – Vítkovicích i přes občanský odpor povolil trhací práce velkého rozsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Uprchlík se skrýval v několika exotických zemích
Další úspěšný zásah na uprchlého zločince mají policisté z odboru mezinárodní policejní spolupráce. Od podzimu loňského roku byl na útěku jednatřicetiletý muž, který v létech 2014 až 2017 podvedl několik investorů a připravil je tak o více než 10 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš to rozbalil: Sprostá kampaň proti mně. Lži o řepce, pekárnách... no nepovedlo se jim to, vyhráli jsme
Volby vyhrálo hnutí ANO s 21,2 procenta. Babišovci si odnesli šest mandátů. Premiér Andrej Babiš (ANO) označil výsledek za skvělý. Zároveň se rozohnil nad kampaní, která proti němu byla vedena českými médii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Musíme být stále popelnicí Evropy?
O to je úsměvnější nebo pro někoho víc k pláči (podle smyslu pro sarkastický humor), že se nakonec do role největšího bojovníka za kvalitní potraviny staví náš velkouzenář a premiér v jedné osobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ANO v eurovolbách potvrdilo dominanci, levice opět propadla
České eurovolby potvrdily dominanci hnutí ANO premiéra a miliardáře Andreje Babiše na české politické scéně. Zároveň ale ukázaly růst popularity nejsilnějších opozičních stran – ODS a Pirátů – a další propad obliby tradičních levicových stran ČSSD a KSČM, shrnula výsledky evropských voleb ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Končící europoslanec Poc udeřil: Jourovou nepodpořím v žádném případě
Končící europoslanec ČSSD Pavel Poc rozhodně nedoporučí vedení své strany, aby ve vládě podpořilo na post českého eurokomisaře znovu Věru Jourovou, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Zelené evropské nesmysly premiéra Babiše
Tak jsme se před pár měsíci dozvěděli z úst našeho premiéra, že např. biopaliva a elektromobily jsou zelené evropské nesmysly, proti kterým bude bojovat. Srdce voliče majícího na paměti jak solární tunel, tak podivnosti provázející zavedení podpory biopaliv zaplesá. Pravda je ovšem trošku jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist