Oficiální zpravodajská média

Kalousek chtěl telefonovat šéfovi Zelených, ale vytočil Petra Štěpánka. Bylo to veselé
Bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a zakládající člen ODS Petr Štěpánek, proti kterému vloni na podzim pořádala demonstrace „za nezávislost ČT“ pražská kavárna, měl v úterý odpoledne nevšední telefonický zážitek. Zavolal mu Miroslav Kalousek. Jenže jak se ukázalo, chtěl šéf poslanců TOP 09 volat jiného Štěpánka…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ředitelství vodních cest: Plavební kanál Vraňany - Hořín u Mělníka překlenou nové mosty
Dnes byly slavnostně zahájeny práce na výstavbě pěti nových mostů přes plavební kanál Vraňany – Hořín u Mělníka. Ředitelství vodních cest ČR tak začíná realizovat projekt na zvýšení podjezdné výšky pro lodě pod mosty na Vltavě, který umožní doplutí moderních vysokých lodí do Prahy. Unikátem budou tři zdvižné mosty, dálkově ovládané z téměř 9 km vzdálené plavební komory Hořín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: To se mi snad zdá
Dne 26. 3. 2019 přijal Evropský parlament usnesení č. 2018/2899 (RSP) o základních právech lidu afrického původu v Evropě. Asi si řeknete, no a co? To se nás přece nijak netýká, to je pro nějaké ty černochy, kteří tady žijí mezi námi. Tak to jste přátelé pěkně na omylu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
NPÚ: Románský portál v Plasích byl odhalen po více než třech stovkách let
Dne 24. května letošního roku byl po 343 letech restaurátory Janem Bradnou a Tomášem Váňou odhalen tympanon románského portálu v západním průčelí kostela bývalého cisterciáckého kláštera v Plasích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zmlácení Jakla: Mlčení prolomil Miroslav Kalousek
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se vyjádřil na svém twitteru k útoku na někdejšího blízkého spolupracovníka bývalého prezidenta Václava Klause a publicistu Ladislava Jakla. V metru jej napadli neznámí útočníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš: Země V4 nebudou na post předsedy EK navrhovat Šefčoviče
Středoevropské země seskupené v takzvané Visegrádské čtyřce nebudou navrhovat na post předsedy Evropské komise jejího současného místopředsedu a nedávného kandidáta na slovenského prezidenta Maroše Šefčoviče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO “Svazují nás jako zvířata”. Další albánské útoky v Kosovu. Demolují domy, střílejí nad hlavy. Srbská armáda připravena k boji
Kosovo může být na pokraji války. V úterý brzy ráno v severní části Kosova a Metochie „zasahovaly“ speciální jednotky kosovsko-albánské policie. Pozatýkaly desítky lidí, podle srbského prezidenta je svazovaly jako zvířata. Albánci ničili i domy a majetky tamních Srbů a stříleli lidem nad hlavami. Srbská armáda je v bojové pohotovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Plesl se nikomu nesměje, PL řekl: Tragédie, co se stalo Kalouskovi. Blaško? Šok pro pravdolásku. Štětina patří na východ Ukrajiny
ROZHOVOR „ČSSD je jako bláto na dně řeky politického mainstreamu, proti Petříčkovi byl Lubomír Zaorálek jako Jan Masaryk.“ ParlamentnímListům.cz to řekl šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Zalitoval odchodu Jaromíra Štětiny z politiky, prý by ještě mohl být užitečný. „Podle mě má velký potenciál, který by mohl zužitkovat na Ukrajině,” směje se bývalému europoslanci Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Erik Best k volbám: Babiš? V pořádku. Juncker to přehnal, oni to vědí. Přijde tato změna
Jedním z viníků propadu sociální demokracie v evropských volbách může být i premiér Andrej Babiš. Redakci to v hodnocení výsledků voleb řekl politický analytik Erik Best. Fantastický úspěch podle něho sklidil šéf TOP 09 Jiří Pospíšil, který si upevnil pozici. „Bude pražským primátorem,“ prognózuje Best. Řekl také, jak se zachová evropský politický mainstream a co se po volbách v EU změní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
DIAMO: Prohlášení k personální změně na pozici ředitele státního podniku
V úterý 27. května byl z funkce ředitele státního podniku DIAMO odvolán Ing. Tomáš Rychtařík. Ke dni 28. května byl do funkce ředitele jmenován Ing. Bc. Jiří Jež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nové koště dobře mete
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Stomilionová zlatá mince vystavena v ČNB
Vysokohmotnostní zlatá mince s nominální hodnotou 100 000 000 Kč, kterou Česká národní banka nechala vyrobit k letošnímu 100. výročí zavedení česko-slovenské koruny, je od 28. května 2019 vystavena ve stálé expozici ČNB Lidé a peníze v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Volby do evropského parlamentu znamenaly absolutní prohru levice
Porážka ČSSD v evropských volbách je porážkou levice v naší společnosti. To, že mám pravdu se ukáže při následujících parlamentních volbách. Pokud ovšem sociální demokracie nezačne opravdově prosazovat levicový program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Rezort kultury je vydírán pochybnými individui
Rezort kultury je dosti ovlivněn, dalo by se říci, vydírán mnohými individui, jež si říkají umělci a umělkyně. Mám na mysli lidi, kteří podporují současný režim a jeho marasmus, kteří si myslí, že jejich názor je ten nejlepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Macrone, pozor! Migrace, klima, EU, jede Babiš drsně. A dnes s Orbánem nastoupí s návrhem
Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš v rozhovoru pro deník Právo hovořil o tom, zda hnutí ANO zůstane ve frakci ALDE Evropského parlamentu, kde by se mohl setkat s hnutím Obroda francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Francouzská hlava státu se chce dnes s Babišem a ostatními premiéry zemí V4 potkat, zřejmě i kvůli jejich návrhu na předsedu Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Generál Blaško je kůň Moskvy. Nenávidí členství v NATO. Hrozba pro Česko!
Lobbista Jakub Janda okomentoval na svém facebookovém profilu výsledky voleb. Mimo jiné se zaměřil na výsledek kandidáta SPD, generála Hynka Blaška. „Česká proruská dezinformační scéna si zvolila svého ruského vlastence,“ poznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Bývalý místopředseda ODS Langer se nebude ucházet o post v krajském vedení. Fiala to ocenil
Bývalý místopředseda ODS a ministr vnitra Ivan Langer upustil od záměru ucházet se o místo ve vedení krajské organizace ODS v Olomouckém kraji. Oznámil to dnes na oblastním sněmu olomouckých občanských demokratů, který měl původně projednat nominaci Langera do užšího krajského vedení strany. Delegáti regionálního sněmu ODS v březnu Langera zvolili do krajského vedení, ale výkonná rada strany kvůli procedurálnímu pochybení toto rozhodnutí anulovala. Regionální sněm bude vedení strany v Olomouckém kraji znovu volit 10. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Demonstranti? Jdou se podívat na herce, sportovce, dostanou pětistovku a mávátko. To, co dnes slyšíme, není Hlas lidu
ROZHOVOR Justice ve stávající podobě vyžaduje nápravu, a to nejen v odborných znalostech některých státních zástupců a soudců, ale i jejich morálních hodnotách. Je o tom přesvědčena Alena Vitásková, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu, která má sama s justicí neblahé zkušenosti. Proto nechápe, za koho demonstruje spolek Milion chvilek pro demokracii, který požaduje demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové, protože tím de facto požaduje zakonzervování stávajícího nefunkčního stavu, který je pro demokratickou společnost zcela nevyhovující. Vypadá to, že demonstrace vyhovují určitým strukturám, aby mohl být zločin navždy zameten pod koberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Místo kdákání o ruských švábech se podívejte do zrcadla. Vzpomínka na generála Blaška a prasečiny, které v armádě zažíval
Výsledky letošních eurovoleb jsou na světě. Kromě vítězného hnutí ANO se do Evropského parlamentu probojoval generál Hynek Blaško za SPD, který díky hlasům voličů přeskočil i lídra hnutí Ivana Davida. Na Blaška se ihned snesla ostrá vlna kritiky. „Česká proruská dezinformační scéna si zvolila svého ruského vlastence,“ poznamenal například Jakub Janda. Za generála se naopak postavil bývalý poslanec ODS Martin Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): Navýšením dovolené vlastně zatloukáme další hřebíček do rakve naší ekonomiky
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Hany Aulické Jírovcové, Daniela Pawlase a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Plocha zeleně v Praze se opět zvětšila
Nejen Praha, ale i celá Evropa čelí v posledních letech podle mnoha studií klimatické změně. Jedním z účinných prostředků, jak klimatické změně a jejím negativním účinkům aktivně bránit, je zvyšování podílu ploch pokrytých zelení různých kategorií. Hlavní město v této oblasti dlouhodobě pracuje na zlepšení podmínek a díky mnohaleté snaze se podařilo postupně nově ozelenit plochu více než 270 hektarů, což je takřka stejná plocha, jakou má Kunratický les. Nejnovější vybudované zelené plochy se nacházejí v Satalicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Liberální institut a Deloitte se neshodly o 26 dní na dni daňové svobody
„Celkové veřejné výdaje rostou o trochu rychleji než hrubý domácí produkt. V důsledku tohoto vývoje se den daňové svobody posunul na 28. května. Jednou z příčin tohoto vývoje je prudký růst sociálních výdajů, který se pravděpodobně nezastaví ani v následujících letech,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Povolební ohlédnutí
Volby do Evropského parlamentu nebyly v České republice ani tak o Evropské unii a její budoucnosti, ale v důsledku mnohaměsíční protibabišovské hysterie spíše dalším referendem o premiérovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Chystá se Dominik Hašek do politiky? Babišových třicet procent není málo, ale ani moc, vykládal na kameru
Jednou z hvězd protestů na Václavském náměstí byl hrdina z Nagana Dominik Hašek. Redaktor ze serveru Seznam Zprávy Václav Dolejší ho zpovídal na téma jeho vystoupení na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii. „Já jsem se tam netlačil, já jsem nikomu nevolal,“ tvrdil Hašek. Prý respektuje výsledky voleb, ale vadí mu, že vláda považuje demonstranty za póvl a nic si z nich nedělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nechápu, že nás to stále překvapuje. Obeznámený zpravodajec Šándor o Rusku, Ukrajině, a Trumpovi, který si s námi může „víte co“
ROZHOVOR „O ambicích Íránu na Blízkém východě si nedělám žádné iluze. Na druhou stranu mi rétorika Donalda Trumpa přijde až úsměvně propagandistická,“ říká bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor. A zároveň se ptá, kam se poděla jakákoliv kontinuita americké zahraniční politiky vůči Blízkému východu? Podle Šándora se Evropská unie chová vůči Spojeným státům podlézavě a i přes zájmy v Íránu nakonec stáhne ocas a poskytne americkému prezidentovi pocit, že pro řešení světové bezpečnosti nepotřebuje ani Evropskou unii, ani Severoatlantickou alianci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Musíme se připravit na velký zánik pracovních míst
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Hany Aulické Jírovcové, Daniela Pawlase a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČOI na tržnici Hatě objevila padělky za více než 18 milionů Kč
Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje zajistila v rámci mimořádné kontrolní akce na tržnici hatě na Znojemsku 4 982 padělků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sněmovna odsoudila vyvolávání nenávisti. Jde o Feriho i Jakla
Poslanecká sněmovna vydala usnesení, ve kterém odsuzuje vyvolávání nenávisti k lidem na základě jejich politického názoru. Učinila tak dnes v reakci na nedávné útoky na poslance TOP 09 Dominika Feriho a na Ladislava Jakla, bývalého tajemníka exprezidenta Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SŽDC: Začíná očekávaná rekonstrukce výpravní budovy v Havířově
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) předala zhotoviteli staveniště pro zahájení rekonstrukce výpravní budovy ve stanici Havířov. Je to největší letos realizačně zahajovaný projekt na Moravě v oblasti oprav nádražních budov. Rekonstrukci, která bude stát 137 milionů korun, zajistí společnosti OHL ŽS a TOMI REMONT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Cibulka (ODS): Šílení kolem změn klimatu napáchá v Evropě víc škody než užitku
Komentář na facebookovém profilu vyhlášení tzv. stavu klimatické nouze na Praha 7
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Magda Vášáryová: Viktor Orbán je „trojsky osol Kremla“. Ten dopadl!
Ruský politolog Dmitrij Orieszkin poskytl rozhovor polskému deníku Gazeta Wyborcza. Zhodnotil v něm evropské volby. A nešetřil kritikou. Maďarského premiéra Viktora Orbána označil za „trojského osla Kremlu“, kterého Moskva ráda využije k oslabení EU. Skutečnost, že byl ve významném polském listě označen Orbán za „ruského osla“, zaujala i někdejší československou diplomatku a herečku Magdu Vášáryovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Zvyšujeme akceschopnost policie
Ministerstvo vnitra vyhlásilo tržní konzultaci na nákup transportních vrtulníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fajtova drzost je ohromující, kterýkoliv jiný úředník by šel do vězení. Filip chce prezidentovi rozmluvit odvolání ministra Staňka
Předseda komunistů Vojtěch Filip dnes bude podle webu Lidovky.cz orodovat u prezidenta republiky za ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Doporučí mu, aby nepřijímal Staňkovu demisi, protože k rezignaci prý nejsou žádné důvody. Ministr kultury totiž podle Filipa jednal správně v kauze odvolání ředitele Národní galerie Jiřího Fajta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jak ČT plní svou veřejnoprávní roli: Pozve si koho chce, ostatní „ nechá vykecat“ v nějakém nezajímavém čase, všiml si profesor
NEKOREKTNÍ PROFESOR Lidi od politiků odděluje silná bariéra médií, politických neziskových organizací a dalších zprostředkovatelů. A tak rozšířit informaci o hlasování europoslanců proti vlastní zemi, tak aby to mělo znatelný vliv na chování voličů, je v době ohromného informačního přetlaku nesmírně obtížné. V souvislosti se zvolením tří kandidátů koalice TOP 09 a STAN na to upozorňuje profesor Masarykovy univerzity Ivan Holoubek, který ve volbách do Evropského parlamentu vedl hnutí Vědci pro ČR. Zároveň poukazuje na to, jak svévolně si Česká televize počínala při výběru hostů do tzv. superdebaty, když od veřejnoprávních médií by očekával více péče o demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Politolog: ČSSD chybí lídr typu Zemana či Paroubka. Konec Hamáčka by teď ale nepomohl
Politolog Daniel Kunštát míní, že kvůli nejednotnosti ČSSD její voliči vlastně nemají jasno, jakým směrem se strana ubírá.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.5.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Zeman proti EU: Brežněv k nám posílal tanky, oni migranty. Orbán a Itálie půjdou proti sankcím proti Rusku
Prezident Miloš Zeman vystoupil po třinácté hodině odpoledne na Žofínském ekonomickém fóru. Věnoval pozornost českým národním zájmům, zamýšlel se nad tím, co všechno vlastně patří k oněm národním zájmům. Základním národním zájmem je podle prezidenta naše národní suverenita. Podle jeho názoru si nesmíme nic nechat diktovat od nevolené 'Evropské komise. Prezidentovo vystoupení přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Díky Macronovi zchudneme. Na Babiše se řítí katastrofa. Zeman se bojí.“ Analytik Pečinka šokuje dva dny po volbách
Zkušený komentátor Bohumil Pečinka okomentoval výsledky evropských voleb. Předseda vlády Andrej Babiš tyto volby sice vyhrál, ale rozhodně nemůže být v klidu. Pečinka předpokládá, že předseda vlády bude již brzy obžalován v kauze Čapí hnízdo, což mu rozhodně politicky nepomůže. Antibabišovský tábor může být do jisté míry spokojen, ale jen do jisté míry. Chybí jí jasný lídr, který by Babiše vyzval. Cítí to i „ulice“. A Hrad má prý strach...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Voliči nám vzkázali, že kosmetické změny nestačí
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Strache shodil vládu v Rakousku, teď míří do Bruselu. A bude se soudit s těmi, co na něj ušili boudu
Z Vídně do Bruselu. Heinz-Christian Strache, jehož kompromitující video položilo Rakouskou vládu, by mohl získat novou funkci. Může reprezentovat Rakousko v europarlamentu. Voliči ho totiž i přes skandál z Ibizy vykroužkovali ze 42. místa na vrchol. Dle současného šéfa Svobodných je rozhodnutí na něm. Už se ozvaly hlasy, aby to Strache nedělal. A také už je známé jméno advokáta, který „boudu z Ibizy“ ušil. Šlo prý o „občanskou společnost“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Šaría je moudrá. V Česku je populismus, v Anglii jsem jako doma.“ Xaver Veselý jen koukal na muslima Abbase. Šlo i o homosexualitu
Luboš Xaver Veselý si za dalšího hosta vybral více než kontroverzní postavu. Jedná se o Mohameda Abbase, šéfa Muslimské unie. V rozhovoru si například liboval nad tím, že se v Anglii, v prostředí mešit a pákistánských taxikářů, cítil jako doma. Lidé si prý pletou tradice z islámských zemí s islámem samotným. A pak začala dlouhá debata o homosexuálech, ve které Xaver Veselý často jen nevěřícně či znepokojeně zíral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Klíčová je věcná debata bez emocí
V pondělí 27. května se předseda Senátu Jaroslav Kubera sešel v prostorách Senátu s majoritním akcionářem Skupiny PPF Petrem Kellnerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Státní instituce tu nejsou od toho, aby sloužili privátním zájmům miliardářů nebo kmotrů
Komentář na facebookovém profilu ke schůzce předsedy Senátu Jaroslava Kubery s majoritním akcionářem Skupiny PPF Petrem Kellnerem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jakl v noci bolestí nespal, svědčí jeho kolega Vadim Petrov. A účtuje za rány pěstí: Novináři, studenti...
Napadení bývalého tajemníka prezidenta Václava Klause a někdejšího kandidáta za SPD do Senátu Ladislava Jakla pro ParlamentníListy.cz okomentoval Vadim Petrov, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Naštval se na média, že o Jaklovu napadení mlčí, protože se jim to „nehodí do krámu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum získalo prestižní cenu Gloria musaealis za Muzejní počin roku 2018
Národní technické muzeum získalo ve XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis nejvyšší ocenění v soutěžní kategorii Muzejní počin roku 2018. Oceněno bylo za projekt Prezidentský vlak 2018, který NTM připravilo ve spolupráci s Národním dopravcem Českými drahami a se Železnicemi Slovenské republiky k 100. výročí vzniku Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ODA: Hrdinství výsadkářů Gabčíka a Kubiše je trvalým morálním apelem
27. května si připomínáme výročí útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj podpoří opravu zámku v Blansku i koncert pro válečné veterány
Dotaci 3 miliony korun městu Blansko na realizaci projektu Obnova podzámčí – Zámek 2 schválilo krajské zastupitelstvo na svém zasedání 27. května 2019. Díky dotaci vznikne zázemí pro činnost nezbytně související s provozem Muzea Blanenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Scheinherr: Připravuje se sjednocení označníků zastávek veřejné dopravy
Hlavní město má v současné době značné množství typů označníků zastávek používaných v systému Pražské integrované dopravy (PID). Záměrem dnes schváleného tisku, který městské radě předložil náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr, je úprava designu označníků a vytvoření jejich technické dokumentace současně s technickou dokumentací odjezdového panelu PID. Účelem schváleného tisku je tak budoucí modernizace a sjednocení vzhledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Festival Dream Factory poprvé přichystal divadelní den pro děti
Festival Dream Factory Ostrava, největší přehlídka činoherního divadla na severní Moravě, se letos poprvé zaměří také na nejmladší publikum. Ve spolupráci s Ateliérem pro děti a mládež při Národním divadle moravskoslezském nabídne v sobotu 1. června Den dětí s Nadací ČEZ na Hlubině. Hlavním motivem odpoledne bude pohádka O pejskovi a kočičce, která bude po představení pokračovat „pečením dortu“ nebo zdobením kapesníčků pro panenku, která tence plakala. Chybět nebude ani fotokoutek, kde se mohou děti vyfotit jako pejsek a kočička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pro Jiřího Pospíšila a další ústavní diletanty. Právník Hasenkopf dělá jasno, jak je to s demisí ministra
Prezident opět porušuje ústavní zvyklosti, horlil Jiří Pospíšil poté, co prezident Zeman odmítl přijmout demisi ministra kultury Antonína Staňka. Právník Pavel Hasenkopf jej poučil, že tady je to s „ústavními zvyklostmi“ opravdu trochu jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Mohl bych se smát…
Současná sociální demokracie umrtvená Sobotkovou sedmiletou léčbou a zbavená zajímavých osobností je na rozcestí. Špatné by bylo, kdyby se vydala cestou chaosu anebo naopak mrtvolného ticha. V tuhle chvíli je potřeba diskutovat o tom, co se stranou dál. Naneštěstí platí to, co říká jeden z mudrců, který nyní hodnotí de facto i důsledky své vlastní činnosti v ČSSD. Strana, již prý není lidem lhostejná, ona je přímo nenáviděná. Chtěl bych k tomu jen říci, že emoce lidí se mění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
STAN nastoupil na Babiše kvůli dotacím na pekárnu. Oni nepostavili ani psí boudu, naštval se premiér
Členové hnutí Starostové a nezávislí (STAN) na tiskové konferenci před další schůzí Sněmovny nešetřili předsedu vlády Andreje Babiše. Vyzvali ho, aby vrátil dotaci pro Agrofert na linku na toastový chléb a věnoval tyto prostředky např. na sociální služby. Babiš nápad okamžitě odmítl a udeřil na opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Ve srovnání s Německem máme mnohem delší pracovní fond
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Hany Aulické Jírovcové, Daniela Pawlase a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Podnikatel má radost z úspěchu Ivana Davida. Psychiatr prý bude v Evropském parlamentu velmi užitečný
ROZHOVOR Jan Zahradil má pravdu, když na příkladu skandálu H. C. Stracheho z rakouských Svobodných ilustruje, jak se budou likvidovat „politicky nepohodlní“, myslí si podnikatel Petr Viktorýn, mentor strategie a marketingu. Druhé místo za Marine Le Penovou je prý varovným signálem pro Emmanuela Macrona, jehož popularita nadále klesá. „Farage, Salvini, Le Penová, Kurz i Orbán jsou zárukou silné reformní frakce a částečným uvolněním systematicky se utahující smyčky EU,“ pochvaluje si výsledek letošních eurovoleb Viktorýn, který se označuje za eurorealistu. Lídr kandidátky SPD Ivan David se prý na práci v EP hodí. „Ostatně kdo jiný, než bývalý ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích, by měl zvládnout práci v EP?“ ptá se Viktorýn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan David: Piráti slibují zrušení daňových rájů, což je ale totální nekompetentnost
Aby se něco takového v Evropském parlamentu prosadilo, je třeba změny kompetencí orgánů EU, což ale Evropská komise členským zemím EU nedovolí, protože to korporace nedopustí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Automobily a EU. Proč a zač.
Izolovaná snaha EU o snížení emisí CO2 u automobilů povede jen ke zdražení jak automobilů jako takových, tak i ke zdražení s nimi souvisejících služeb a tím i k poklesu životní úrovně občanů a konkurenceschopnosti průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj zvýšil částku určenou na podporu venkovských prodejen o 800 tisíc
Mimořádný zájem o dotační program zaměřený na podporu venkovských prodejen zaznamenal v letošním roce Jihočeský kraj. Jeho zastupitelé se proto minulý čtvrtek rozhodli dotaci navýšit tak, aby se dostalo na všechny žadatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Grospič (KSČM): Sociální témata po volbách pravicové kolegy už příliš nezajímají, ale...
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Hany Aulické Jírovcové, Daniela Pawlase a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Opozice vytáhla ve Sněmovně dotace Agrofertu a Ondráčkovu cestu. Neuspěla ani s jedním
Opoziční TOP 09 se dnes marně snažila prosadit zařazení několika bodů na program schůze. O jediný hlas Sněmovna neschválila projednávání vyplácení dotací firmám ze skupiny Agrofert a nebude se zabývat ani cestou poslance KSČM Zdeňka Ondráčka na východní Ukrajinu, kterou ovládají proruští separatisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Ombudsmanka ukončila systémové šetření týkající se vydávání zajišťovacích příkazů
Veřejná ochránkyně práv Mgr. Anna Šabatová informovala dopisem generální ředitelku Tatjanu Richterovou o ukončení systémového šetření uplatňování zajišťovacích příkazů Finanční správou České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Sněmovní volby by vyhrálo ANO před ODS. Pohoršili si piráti, sílí SPD, tvrdí Median
Vyplývá to z průzkumu agentury Median z dubna a května. Lidovci, Starostové a TOP 09 se pohybují kolem pětiprocentní hranice hlasů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:36, zobrazit podobné
ÚOHS: Při nákupu granátů neumožnilo Ministerstvo obrany podat námitky
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým rozhodnutím z 21. května 2019 pokutu ve výši 7 200 000 korun Ministerstvu obrany České republiky za přestupek spáchaný při zadávání veřejné zakázky „Nákup munice 2017/I – Ruční útočné granáty 2“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Vláda se na to vykašlala
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o základních registrech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SPELOS: Vláda chce zoufale lepit díry v rozpočtu, které si však sama způsobila
Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS musí reagovat na aktuální návrh vlády. Ten spočívá v dalším navýšení daně z hazardu a nově dokonce ve zdanění výher nad sto tisíc korun, a to patnácti procenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
František Laudát varuje Evropu: Sunete se k útlumu
V neděli skončily volby do Evropského parlamentu. Konečné výsledky Český statistický úřad oznámil poté, co se jako poslední uzavřely volební místnosti v Itálii. Podle politika Františka Laudáta je jásání eurooptimistů předčasné. O budoucnosti EU podle něho rozhodne ekonomika příštích let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Netrestejme občany tím, že abychom vyčinili ministerstvům, tak jim to ještě zkomplikujeme
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o základních registrech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Česká televize a zdanění církevních restitucí
Komentář na facebookovém profilu k zítřejšímu pořadu Máte slovo ke zdanění církevních restitucí na ČT
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman Staňkovu demisi nepřijal. Hamáček okamžitě svolal novináře a začal konat...
Prezident Zeman se rozhodl nepřijmout demisi ministra kultury Antonína Staňka. Vysvětlil to tak, že je pro něj nepřijatelné, aby byl ministr trestán za to, že ve svém resortu odhalil ekonomická pochybení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Ten zákon má opravdu reálnou šanci zrychlit digitalizaci v rámci ČR
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Barbory Kořanové, Martina Kupky, Ivana Bartoše, Pavla Jelínka, Pavla Kováčika, Jana Chvojky, Jana Bartoška, Heleny Langšádlové, Věry Kovářové a dalších na vydání zákona o právu na digitální služby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zmlácení Ladislava Jakla: Láska se vyznal, že ho nesnáší, Tabery peskoval Klause za komentář
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek razantně odsoudil útok na spolupracovníka exprezidenta Klause Ladislava Jakla. Ke Kalouskovi se přidali i bezpečnostní expert Andor Šándor, senátor Václav Láska i šéfredaktor Respektu Erik Tabery. Jak Láska, tak Tabery poukázali na určité rozdíly a podobnosti útoku na Jakla a útoku na poslance TOP 09 Dominika Feriho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Digitalizace je proces, který sice přinese náklady, ale záhy je ušetří
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Barbory Kořanové, Martina Kupky, Ivana Bartoše, Pavla Jelínka, Pavla Kováčika, Jana Chvojky, Jana Bartoška, Heleny Langšádlové, Věry Kovářové a dalších na vydání zákona o právu na digitální služby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: ČNB nemá kam pospíchat
ČNB může být s dosavadním vývojem ekonomiky spokojena. Naplnilo se její očekávání, ať už jde o inflaci nebo ekonomický růst, který se podle předběžného odhadu od prognózy centrální banky odchýlil jen o jednu desetinu procentního bodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Toto není první vlaštovka, ale těch kroků byla spousta
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Barbory Kořanové, Martina Kupky, Ivana Bartoše, Pavla Jelínka, Pavla Kováčika, Jana Chvojky, Jana Bartoška, Heleny Langšádlové, Věry Kovářové a dalších na vydání zákona o právu na digitální služby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
SVS: Světová organizace pro zdraví zvířat oficiálně uznala ČR jako zemí prostou AMP
Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE) aktuálně na svých internetových stránkách zveřejnila oficiální prohlášení zaslané Státní veterinární správou (SVS) v průběhu dubna a deklarovala tak všem, že je Česká republika zemí prostou afrického moru prasat (AMP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy si prý dělá z rozhodnutí soudu dobrý den. My chyby neděláme, měl pronést Kremlík
Proč Ministerstvo dopravy nechce rozumět jasnému rozhodnutí Krajského soudu v Brně o chybách v mýtném tendru? Ačkoliv rozhodnutí hovořilo jednoznačně, úřad se k jeho naplnění nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČD: Před 40 lety dojezdily motorové expresy Vindobona, dnes do Vídně jezdí rychlejší vlaky railjet
Před 40 lety, na konci května 1979, dojezdily na legendárních expresech Vindobona komfortní východoněmecké motorové jednotky SVT 175, u nás přezdívané Delfín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Letocha (STAN): Vypadá to, že vedení města pořád nemá jasno
48 bytů po seniory a mladé rodiny má vzniknout v objektu karvinské ubytovny Kosmos za bezmála 102 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Liberální institut: Dnešek je Dnem daňové svobody
Celých 148 dní jsme v České republice pracovali a podnikali na pokrytí letošních veřejných výdajů. Teprve od dnešního dne začínáme vydělávat sami na sebe. Slavíme totiž Den daňové svobody, pomyslný den, od kterého máme vůči státu splněnu svou daňovou povinnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Informace o změně formátu výstrah
Dne 29. 5. 2019 8:00 SELČ končí vydávání výstrah SIVS ČHMÚ na nebezpečné jevy v textové formě a ČHMÚ přechází výhradně na formát CAP (Common Alerting Protocol).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Mám zásadní výhrady k funkci naší justice
Nežijeme v právním státě, ale ve státě, kde se soudí jako za totality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Na podporu kultury půjde z Fondů EHP a Norska přes 800 milionů korun
Dnes byl oficiálně zahájen program Fondů EHP a Norska s názvem „Kultura“. Během programového období 2014 – 2021 bude rozděleno více než 800 milionů korun na projekty zaměřené na revitalizaci kulturního dědictví, jeho inovativní využití a řadu kulturních a kreativních aktivit, které proběhnou ve spolupráci s Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek: Útok na Ladislava Jakla pokládám za odporný, zbabělý a nepřijatelný
Komentář na facebookovém profilu k napadení Ladislava Jakla v pražském metru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Berg (Zelení): Evropa musí mnohem silněji reagovat na požadavky klimatického hnutí
Výsledky evropských voleb ukazují, že zelená frakce Greens/EFA v Evropském parlamentu značně posílí. Aktuální propočty jí přisuzují pozici čtvrté nejvyšší frakci s přibližným počtem 70 europoslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Shodí ČSSD vládu? I o tom se mluví. A je tu plán, jak partaj zachránit
ČSSD po volebním debaklu v eurovolbách, kdy se ani jeden z jejích kandidátů nedostal do Evropského parlamentu, chce zanalyzovat, zda je pro ni stále výhodná spolupráce s Andrejem Babišem (ANO). Píše o tom server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Obvinění 14 osob z napomáhání k neoprávněnému pobytu
Od 21. května 2019 prováděli detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) úkony trestního řízení v souvislosti s účastí na organizované zločinecké skupině a napomáháním k neoprávněnému pobytu na území České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Institut Václava Klause: Prohlášení k brutálnímu fyzickému napadení Ladislava Jakla
Tak ohavný čin by se nestal, kdyby v České republice nebylo soustavně a cíleně zvyšováno politické napětí těmi, kteří si jiný než svůj vlastní názor neumí představit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nebezpečný odpad na Slovácku nezůstane
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě, že nebezpečný odpad z nelegálních skladů ve Frýdku-Místku byl transportován k dalšímu zpracování mimo Slovácko
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Výsledky českých eurovoleb byly vyhlášeny ve Sbírce zákonů
Výsledky českých voleb do Evropského parlamentu, které vyhrálo ANO před ODS a Piráty, byly dnes vyhlášeny ve Sbírce zákonů. Od středy je bude možné napadnout u Nejvyššího správního soudu. Desetidenní lhůta pro tento krok končí v pátek 7. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petříček: Musíme hájit také zájmy USA
Eroze transatlantické vazby a mocenské ambice Číny by mohly ohrozit mezinárodní řád a ve světové politice by mohlo zavládnout právo silnějšího. Evropská unie by tím utrpěla, proto musí vystupovat jednotně a starat se o své sousedství. Na úvod pátého ročníku mezinárodní konference Pražský evropský summit (Prague European Summit) to dnes řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Rada NP odsouhlasila návrh klidových území národního parku
Rada Národního parku České Švýcarsko na svém jednání dohodla se správou parku návrh nových klidových území. Nutnost vyhlásit klidová území vyplývá z novely zákona o ochraně přírody a krajiny, která vstoupila v platnost v červnu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Výsledky eurovoleb z hlediska trhů - žádné zemětřesení se nekoná
Komentář k ekonomických dopadům výsledků voleb do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zmlácení Jakla: Darebáci, co politicky školíte mládež! zuří Klaus ml. Ozbrojte se, padlo. Idiot Jakl, napsal novinář
Jak jsme vás již informovali, v sobotu došlo v metru k napadení člena RRTV Ladislava Jakla. Reakce už se množí a také i srovnání s útokem na Dominika Feriho z TOP 09. Kdo za to může? Podle Václava Klause mladšího je to „tisk, média a darebáci, kteří posílají politické školitele mládeži do škol“. A jak vypadalo odsouzení od jednoho novináře? „Člověk, který v metru napadl Ladislava Jakla, je větší idiot než Ladislav Jakl.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petráš (BOS): Poděkování
Poděkování ÚRH
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Firmám navyšování dovolené nenařizujme, ať k tomu dojdou samy
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Hany Aulické Jírovcové, Daniela Pawlase a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Ještě (a opět) k příčině debaklu ČSSD
Ještě (a po kolikáté už?) se vyjádřím k příčinám dalšího debaklu ČSSD. Ale i debaklu dalších sociálně demokratických stran, z nichž některé ovšem neklesly hluboko pod úroveň historického selhání sociálních demokracií v roce 1914, kdy tyto odhlasovaly válečné úvěry a daly tím zelenou tragediím i důsledkům světové války. Ta naše "petříčkovská" spadla pod tuto úroveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nemůžeme vyžadovat po všech firmách stejné podmínky, některé tím zlikvidujeme
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Hany Aulické Jírovcové, Daniela Pawlase a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Beitl (ODS): Navýšení dovolené, považuji za jeden z negativních kroků
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Hany Aulické Jírovcové, Daniela Pawlase a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Psali jsme o operním řediteli, kvůli kterému hrozí v Národním stávka. Takto se hájil v Českém rozhlase
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl v úterý norský režisér Per Boye Hansen, který od léta povede pražskou operu. V diskusi s moderátorkou Marií Bastlovou došlo jak na témata chystaných představení nového operního vedení, tak na témata výtek zaměstnanců Národního divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček nastoupil před novináře: Pan Zeman si jako premiér užil odvolávání ministrů dostatečně. Teď toho využíváme my
Prezident Zeman nepřijal demisi Staňka. Pár minut poté se před novináři, kteří v Poslanecké sněmovně právě sledovali jednání poslanců, objevil ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Na improvizované tiskové konferenci ohlásil svou reakci na prezidentův krok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rosatom vybírá lokalitu pro demonstrační malý jaderný reaktor
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom jedná o výstavbě série malých modulárních jaderných reaktorů v zemích jako Jordánsko a Saúdská Arábie, avšak nejdříve musí tuto technologii ověřit v domácích podmínkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Sněmovnu čeká dlouhé jednání o EET
Právo na digitální službu, místní příslušnost exekutorů, tolerance alkoholu u vodáků, zavedení další vlny EET a také středeční mimořádná schůze k financování sociálních služeb byly dnes hlavními tématy tiskové konference Pirátů před zahájením 30. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
CZ IPI: Odsuzujeme fyzický útok na Ladislava Jakla
Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu (CZ IPI) odsuzuje fyzické napadení Ladislava Jakla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš se zúčastní neformálního setkání hlav států a vlád EU
Dne 28. května proběhne v Bruselu neformální pracovní večeře prezidentů a premiérů členských států EU, jejímž cílem je zhodnotit výsledek voleb do Evropského parlamentu a diskuse o personálních změnách v evropských institucích v novém funkčním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura: Sluníčkářské politické násilí, terorismus a nenávist pronikly i do Česka
Komentář na facebookovém profilu k napadení Ladislava Jakla v pražském metru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Diskutujme, hádejme se, demonstrujme, ale společně se postavme proti násilí
Komentář na facebookovém profilu k napadení Ladislava Jakla v pražském metru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Vyhrál Masaryk a Brusel
Polovina nově zvolených českých europoslanců se přesune z Bruselu do Bruselu, kde už byli předtím. Další jsou Pražáci a poslanci. Ale berme to tak, že tam neposíláme nějaké nevzdělané a neznalé křupky. Mimochodem, z univerzit vyhrála brněnská Masarykova, před Karlovou, ekonomií a chemií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Alergiků a astmatiků přibývá, ČPZP na jejich léčbu vloni vydala rekordní částku
Alergiků a astmatiků v populaci každoročně přibývá, a tak se zvyšují i výlohy na jejich léčbu. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) v loňském roce za tímto účelem vydala přes 624 milionů korun – tedy o necelých 16 % více než v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Ministryně financí navštívila Ústav přístrojové techniky
V pátek 24. května 2019 navštívily Ústav přístrojové techniky AV ČR Alena Schillerová, ministryně financí ČR a místopředsedkyně vlády ČR, a Eva Zažímalová, předsedkyně Akademie věd České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Zvýšení spotřebních daní umožňuje získávat prostředky na podporu prevence
Vláda schválila sazbový balíček, který s účinností od 1. ledna 2020 upravuje zdanění tabákových výrobků, tvrdého alkoholu a hazardu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: V energetice se bez mladých neobejdeme
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák ocenil nejaktivnější studenty elektro oborů Střední školy elektrotechnické v Ostravě za jejich výkony v motivačním programu Prokopa Diviše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kocumová (LOL!): Když vidíme nastavení priorit, je nám z toho smutno. Podchod za 52 milionů?
Vedení města objevilo další zásadní problém města Liberce, na který není problém během chvíle najít 16,5 milionů korun. Podchod mezi Doubskou a ulicí 28. října, kterým se jde k aréně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš a Okamura nahoru, ČSSD dolů. Průzkum to řekl jasně
Podle agentury Median by sněmovní volby v současnosti vyhrálo hnutí ANO se ziskem 30,5 procenta hlasů, druhá by skončila ODS, kterou by volilo 14,5 procenta lidí. Do Sněmovny by se podle serveru Novinky.cz dostali ještě Piráti, SPD, ČSSD, KSČM, lidovci a STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Státní instituce tu nejsou od toho, aby sloužily privátním zájmům miliardářů nebo kmotrů
Komentář na facebookovém profilu ke schůzce předsedy Senátu Jaroslava Kubery s majoritním akcionářem Skupiny PPF Petrem Kellnerem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Klaus st. ke zmlácení Jakla: Skončí to jak za Hitlera! Vy, co jste prohráli volby... Toto nedovolíme
Institut Václava Klause se vyjádřil k brutálnímu fyzickému napadení Ladislava Jakla, k němuž došlo v sobotu v pražském metru. Jakl je členem Institutu Václava Klause, mimo jiné je také zvoleným členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: Ten příběh napsaly dějiny a prožít ho museli skuteční lidé
Ten příběh je známý na celém světě. Nenapsal ho žádný romanopisec ani dramatik. Ten příběh napsaly dějiny a prožít ho museli skuteční lidé. Žádní herci, žádné fiktivní postavy. Živí lidé, jejichž život byl právě tak opravdový, jak opravdová byla jejich odvaha, jejich strach, jejich bolest a jejich smrt. Příběh těch, kteří odstranili netvora, který se jmenoval Reinhard Heydrich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Volby do EP: Budete řečnit, kecat, ale nic nezměníte, vzkázal přes PL Schwarzenberg Le Penové a spol.
Čestný předseda TOP 09, exministr zahraničí a poslanec Karel Schwarzenberg míní, že výsledky voleb mohou v EU přinést jisté osvěžení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Inspektoři veterinární správy budou mít jasnou oporu v zákoně
Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, kterou schválila vláda, zpřísňuje pravidla pro vystupování zvířat v cirkusech a pro jejich chovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident se dnes setká s končícím ministrem kultury
Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne na Pražském hradě setká s končícím ministrem kultury Antonínem Staňkem (ČSSD). Ten oznámil odchod z čela úřadu k 31. květnu. Rozhodnutím reagoval na kritiku, která se na něj snesla poté, co odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala Soukupa. Zeman už se sešel se Staňkovým stranickým šéfem Janem Hamáčkem. Uvedl ale, že sám se rozhodne až po jednání se Staňkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist