Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.761x, což odpovídá cca 91.886-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Někdo ti to zakázal, Fialo? Jsi jako Hamáček. Topolánek drtí předsedu ODS a fandí Němcové s Novotným
Předseda ODS Petr Fiala žádal na Twitteru o zveřejnění „rozhodnutí“ Evropské komise a vyčíslení toho, kolik peněz od roku 2018 získal Agrofert z Evropské unie a z České republiky. Na jeho slova reagoval i expremiér Mirek Topolánek. A vzal to od podlahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zbitý Feri? Politici se mohli přetrhnout! Šéf ČT Dvořák a „zjev“ Šarapatka. U Soukupa bylo veselo
Moje zprávy Jaromíra Soukupa. Pravidelný pořad, který včera odvysílala TV Barrandov. A řeč byla i o napadeních poslance Dominika Feriho (TOP 09) či politika Ladislava Jakla, který v loňském roce kandidoval za hnutí SPD Tomio Okamury do senátních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Běžte už do pr*ele! Petříčkův velký tah proti Babišovi. A ozvěna z lidu
Šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD) premiéra Andrej Babiše (ANO) svým postojem ve věci předběžné auditní zprávy Evropské komise, hovořící o střetu zájmů, premiéra rozhodně nepotěší. Zatímco předseda vlády trvá na tom, že její obsah je pouze otázka právní expertizy, ministr důrazně trvá na tom, aby se předběžná zpráva Evropské komise zveřejnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Díky za pistoli! Trump poslal Babišovi dopis
Na premiéra Andreje Babiše (ANO) se v Česku valí jedna demonstrace za druhou a argumenty, kterými vyvrací auditní zprávu Evropské komise o jeho střetu zájmů, už se pomalu nestačí ohánět. Rozhodl se proto na sociální síti pochlubit tím, že zatímco doma nedá svým odpůrcům spát, tak od amerického prezidenta Donalda Trumpa si právě vyzvedává děkovné psaní, čímž na sebe spustil další studenou sprchu. Dopis je totiž více než měsíc a půl starý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Co budeme požadovat od vlády
Na páteční mimořádné tiskové konference přednesli předsedové opozičních stran ke kauze Andreje Babiše čtyři body, které požadují od vlády. Podle Evropské komise je totiž premiér ve střetu zájmu a Česká republika bude pravděpodobně muset vracet všechny evropské dotace vyplacené Agrofertu, který Babiš přesunul do svěřenského fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tři roky za facku Ferimu? Co za tím je? Senátora Valentu zvedly nové informace ze židle
Dubnové napadení poslance TOP 09 Dominika Feriho bude mít nejspíše soudní dohru. Oběma útočníkům hrozí až tříleté vězení. A senátor za Slovácko Ivo Valenta je z nafouknuté situace, Feriho dramatizování a „tří roků za facku“ v šoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Média se chovají jako dobytek. Začalo to kolem krize v ČT. Petr Žantovský ke kauze Jakl a „atentátu“ na Feriho
TÝDEN V MÉDIÍCH Za výrazné varování před dalším vývojem ve společnosti považuje Petr Žantovský opakované napadení člena RRTV Ladislava Jakla. Zná se s ním pětadvacet let, a když se s ním bavil o prvním útoku z pražského metra, zjistil, že tu událost vůbec nechtěl medializovat. Netoužil z ní vytřískat svatozář hrdiny jako poslanec Dominik Feri, na něhož před časem zaútočili dva přiopilí muži na Moravě. Podle mediálního analytika souvisí tyto útoky se zhrubnutím společnosti, k jejímuž rozvratu přispívají také veřejnoprávní média. Počátek nynějšího neutěšeného stavu spatřuje v televizní krizi z roku 2000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kolem zbitého Jakla to houstne. Politik STAN k útokům napsal neuvěřitelný komentář
Josef Provazník, který byl za vtipkování na internetu vyloučen z ODS, se rozhodl zapátrat po autorovi příspěvku, jenž se hanlivě vyjadřoval k osobě dvakrát po sobě napadeného člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislava Jakla. A dopátral se zjištění, že za příspěvkem stojí lékař a předseda hnutí STAN v Ostravě-Hrabové Rostislav Gromnica. Gromnica o Jaklovi napsal: „Myslíte, že se mu rozsvítí? Jeho bití ovšem odsuzuji, namístě by byla spíše ochranná léčebná izolace.“ Provazník získal vyjádření STANu a upozornil, že nás od tohoto hnutí mohou čekat praktiky jako v psychiatrických léčebnách v někdejším Sovětském svazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelová tlačí! Okamura burcuje: Posilme národní stát, armádu a Visegrád
Lídr SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu věnuje slovům odcházejícího místopředsedy Evropského parlamentu z polské vlastenecké strany Právo a spravedlnost (PiS) Zdzislawa Krasnodebského. Podle něj se totiž německá kancléřka Angela Merkelová doteď snaží protlačit, aby si státy EU povinně přerozdělovaly migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Terorista v soudní síni
Díky „šikovným chlapcům“ ze spolku Milion Chvilek z.s. se na náměstích českých měst možná rodí nové politické hnutí, jemuž by z úcty k mladým otcům nápadu slušel název Milion Hloupostí. Bude-li trojjediný Andrej Babiš vršit chybné kroky jeden na druhý, možná se v příštích parlamentních volbách – samozřejmě pod nějakým decentním názvem –nové hnutí prosadí jako mocná konkurence, jež bude prokazovat, že pod vládou Babišova hnutí se zemi nevede líp, ale naopak stále hůře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lidé s dluhy z dětství by mohli být oddluženi v mírnějším režimu
Lidé s dluhy z dětství by mohli být oddluženi ve zvýhodněném režimu, stejně jako senioři a zdravotně postižení. Peněžitých závazků by se mohli zbavit zbavit za tři roky, pokud budou plnit podmínky oddlužení. Předpokládá to novela insolvenčního zákona, kterou předložila Sněmovně skupina poslanců že všech stran v čele s Kateřinou Valachovou (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Justice není tak nezávislá, jak se pan Rychetský tváří. Jiří Paroubek se rozmluvil a vytáhl Rychetského dřívější zásah do voleb
„Když je jako hlavní volební heslo boj proti církevním restitucím, tak lidé musí vědět, že za to chci položit život, a když to týden po volbách již neplatí a když dneska tři senátoři sociální demokracie, což jsou viditelné figury, se vyjadřují proti řešení, se kterým přichází vláda, jejíž součástí je sociální demokracie, tak co čekají, že bude?“ vyjádřil se k situaci ČSSD bývalý premiér Jiří Paroubek, jenž byl hostem moderátorky Jany Bobošíkové v XTV. Paroubek se zmínil i o současné vládě premiéra Andreje Babiše, o Evropské unii, a nevyloučil ani svůj možný návrat do politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
KRNAP: Není zvěř jako zvěř
V loňském roce navštívilo Krkonošský národní park a jeho ochranné pásmo téměř 3,8 milionu lidí. To je úctyhodné číslo, které dokazuje, že příroda Krkonoš je stále lákavější cílovou destinací. Negativními dopady turistických výletů je ale množství odpadků, které po sobě turisté v parku zanechávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Rekonstrukce je drahý špás, potvrdily to i posudky, vyžádané opozicí
Na základě rozhodnutí zastupitelstva a požadavků koaličních partnerů byly zadány posudky na revizi investičního záměru Nové nemocnice v Malenovicích a posouzení možnosti rekonstrukce ve stávajícím areálu dle deset let starého projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Virtuální svět není tak bezpečný, jak si mnoho lidí myslí
Komentář na facebookovém profilu k svobodě internetu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
EU je vize intelektuálů, nikoliv přirozený proces. Může být uskutečněna jen násilím, všímá si publicista Vlastimil Podracký
„Opravdová funkční demokracie může být jen v útvaru, ke kterému cítí většina občanů emotivní vztah, nikoliv v takovém, který je jim lhostejný nebo jej dokonce nenávidí. Demokracie je tedy věci srdce, jak o tom mluvil Masaryk. Jestliže se rozpadly i takové státy jako Československo a Jugoslávie, hrozí odtržení Skotska a Katalánska, je asi iluzorní mluvit o tom, že mohou tvořit evropskou federaci státy, jejichž obyvatelé se ještě v dosažitelné historické paměti vybíjeli po milionech,“ konstatuje ve svém textu publicista Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ruská štětko! Pavel Novotný z ODS jde do konfliktu s Jaroslavem Foldynou, naplno
K velmi ostré přestřelce došlo na sociální síti mezi starostou pražské městské části Řeporyje Pavlem Novotným (ODS) a poslancem za ČSSD Jaroslavem Foldynou. Důvodem byla slova poslance Foldyny na adresu Novotného ohledně jeho výroku, kdy požadoval kulku pro komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. A ostrá výměna názorů pokračuje dále...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Za Grosse to prostě bylo Palermo. Teď už je líp
Komentář na facebookovém profilu k současné situaci ve vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Světové „vodíkové“ finále poprvé v Praze
Finále celosvětové středoškolské soutěže Horizon Grand Prix se letos uskuteční na festivalu Veletrh vědy, který ve dnech 6.–8. června 2019 pořádá Akademie věd ČR v PVA EXPO Praha. Závodů autíček na vodík se po celém světě účastní přes 200 středoškolských týmů. Dvě desítky nejlepších se utkají o titul světového šampiona. Českou republiku reprezentují studenti Střední průmyslové školy dopravní Motol a Střední odborné školy Třineckých železáren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
MŽP: Záchrana vzácných živočichů a posílení populace v českých tocích
Celníci na Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni odhalili v zavazadlech tzv. úhoří monté, tedy mladé jedince úhoře do osmi centimetrů délky. Ty se snažila vyvézt pravidelnou linkou Praha – Paříž – Hanoj pětačtyřicetiletá cizinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Na plnění žádné z vládních priorit jsme nerezignovali
Ministerstvo financí předkládá vládě předběžný návrh příjmů a výdajů státního rozpočtu na rok 2020 i střednědobého rozpočtového výhledu na léta 2021 a 2022. V navrhovaném státním rozpočtu pro rok 2020 se počítá s celkovými příjmy o částce 1 558,1 mld. Kč, výdaji ve výši 1 598,1 mld. Kč a saldem na úrovni -40 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petice: Zastavme masakr daňků
Ministerstvo zemědělství v tichosti připravuje obrovský masakr, který nemá obdoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
A ty z dotací nežiješ? Principál Hrušínský udeřil na Zemana s Babišem. A hned ji dostal zpět
Herec Jan Hrušínský si rýpl do voličů premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. Podle jeho slov si mají připravit peněženky, neboť se bude za pány platit. „Vážně jste tohle chtěli?“ zeptal se Hrušínský. A pod jeho statusem se rozpoutala diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Dopravní policisté mají nové motocykly značky BMW
Dne 30. května 2019 si oficiálně ředitel Služby dopravní policie brig. gen. Tomáš Lerch převzal v showroomu Renocar v Brně čtyřicet kusů motocyklů značky BMW.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jakub Janda... Marek Benda chvíli váhal, pak začal mluvit. I o Vondrovi, Klausovi a rozčileném Babišovi
ROZHOVOR Druhé místo, čtyři mandáty během deštivých voleb, vykroužkování Alexandra Vondry i překvapivý nárůst oproti průzkumům. Poslanec ODS Marek Benda považuje volební výsledek strany za „geniální“. A také za důkaz, že odchod Václava Klause mladšího občanské demokraty nijak nepoškodil. V rozhovoru upozornil, že v dnešní době jsou voliči i parlamenty po Evropě politicky roztříštěnější. Každý chce být totiž individualista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Chris Floyd: Amerika mezi dvěma póly zoufalství
Jak se zeměkoule točí mezi dvěma póly nabitými zemským magnetizmem, kmitá náš názor na dnešní Ameriku mezi dvěma póly nabitými zoufalstvím. Když zaujmete pozici na pólu jednom, možná tam spatříte sama sebe vykřikujícího, že ještě nikdy nebylo tak zle, jak je dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kam se hrabe Čapí hnízdo! Novinář rozebral zprávu Evropské komise, kousek po kousku
Evropská komise vypracovala 71 stránek auditní zprávy k udělování unijních dotací firmám premiéra Andreje Babiše a každého zajímá, co vlastně audit ukázal. Se svou odpovědí přichází šéf Info.cz Michal Půr, odpověď je pro daňového poplatníka prý mimořádně skličující. „Daňový poplatník je jen dojnou krávou. Dotační zvěrstva,“ píše ve svém komentáři k obsahu dokumentu unijní komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Vláda pod taktovkou ANO vyvolala tažení proti podnikatelům
Komentář na facebookovém profilu k EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Krajské, obecní a senátní volby možná budou vždy počátkem října
Krajské, senátní i obecní volby by se měly od příštího roku konat vždy na konci prvního říjnového týdne. Návrh Ministerstva vnitra počítá také se zavedením stálých senátních volebních obvodů a s prodloužením lhůty na konání předčasných sněmovních voleb z 60 na standardních 90 dní. Bude kvůli tomu třeba změnit Ústavu a volební zákony. Úpravy v pondělí posoudí vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Policistům pomáhají kolegové z Bulharska a Rumunska
Stejně jako v jiných částech České republiky, tak i v Pardubickém kraji, od začátku května tohoto roku působí ve společných hlídkách zahraniční policisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
VLS: Expozice v historické baště na Olšině otevírá do další sezóny
Rybářská bašta Olšina dnes otvírá své brány návštěvníkům Šumavy do nové turistické sezóny. Výstava v historické budově v majetku VLS na hrázi jednoho z nejvýše položených rybníků představuje zdarma historii regionu, rybářství i šumavskou přírodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Česko by mohlo unii vracet 450 mil Kč, média zveřejnila zprávu Evropské komise
Česko by mohlo do rozpočtu EU vracet kolem 450 milionů korun dotací, které čerpal holding Agrofert. Vyplývá to z návrhu auditní zprávy Evropské komise (EK), podle něhož je premiér Andrej Babiš (ANO) ve střetu zájmů, dál má na firmu vliv a současně má jako předseda vlády vliv i na použití unijních peněz. Celý sedmdesátistránkový dokument zveřejnily na webu Hospodářské noviny a Aktuálně.cz, Seznam.cz, Info.cz a Deník N, části pak Český rozhlas. Česká strana se bude moci ke zjištěním vyjádřit, komise podle toho může materiál ještě upravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš byl podle auditní zprávy EK vždy ve střetu zájmů
Premiér Andrej Babiš (ANO) podle návrhu auditní zprávy Evropské komise (EK) porušuje po celou dobu svého vládního působení český zákon o střetu zájmů. Stará verze tohoto zákona ale neomezovala přístup k evropským fondům. Proto navrhuje EK vrácení poskytnutých dotací pro holding Agrofert až od února 2017, kdy vstoupila v účinnost novela zákona označovaná jako lex Babiš, která výslovně zakazuje dotace pro firmy ovládané členy vlády. Babiš kvůli zákonu vložil Agrofert do svěřenských fondů, podle auditní zprávy tím ale střet zájmů nevyřešil a holding nadále nepřímo ovládá. Text návrhu auditní zprávy zveřejnila česká média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Hlavní koupací sezóna již pro hygieniky začala
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) je na začátek koupací sezóny 2019 připravena. Koupací sezóna byla stanovena Ministerstvem zdravotnictví od 30. května do 1. září. Kromě zákona o ochraně veřejného zdraví (zákon č. 258/2000 Sb.) se hygienici řídí také vyhláškou, která stanovuje hygienické požadavky na koupaliště, sauny a hygienické limity písku v pískovištích venkovních hracích ploch (vyhláška č. 238/2011 Sb.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Čekání na novelu exekučního řádu není ústup z pozic
Komentář na facebookovém profilu k odložení projednávání návrhu změny exekučního řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Czechtourism: Slavná hra Kingdom Come propaguje Česko v Japonsku
Zahraniční zastoupení CzechTourism Japonsko se zapojilo do očekávaného spuštění hry Kingdom Come na místním trhu a zorganizovalo sérii navazujících propagačních akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Blábol plný lží! Tohle ve veřejnoprávním médiu nelze přejít. Podnikatel si všiml, co také ČRo vysílá
Podnikatel a bývalý komunální politik Zbyněk Passer se neudržel a musel na svém facebooku zareagovat na novinářku a levicovou aktivistku Apolenu Rychlíkovou, která ve svém komentáři pro Český rozhlas Plus mluvila o nově zvoleném europoslanci a bývalém ministrovi Alexandru Vondrovi. Rychlíková ve svém komentáři několikrát obvinila Vondru, že podporuje totalitní režimy, které dle ní vládnou v Maďarsku a v Polsku a maďarského premiéra Orbána označila za „postfašistu“. „Jak dlouho ještě bude pokračovat tenhle únos veřejnoprávních médií bolševickými aktivisty?“ tážou se komentující pod Passerovým příspěvkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vztek v KSČM, rudá řežba. Rozkol a ostrá slova pro Vojtěcha Filipa
Mezi bývalým místopředsedou KSČM Josefem Skálou a současným předsedou strany Vojtěchem Filipem se rozhořel spor kvůli odlišným názorům na budoucí směřování partaje. Šéf komunistů nyní Skálovi vyčítá nedávný rozhovor k volbám i údajnou účast na akci SPD, ta podle jeho slov znamená Skálův rozchod se stranou. Skála se pro ParlamentníListy.cz k celé situaci vyjádřil, Filipova slova označil za lži a přišel se zajímavou výzvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš se vysmál umělcům: Demonstrace? Jen koncerty pro Kluse a Kollera. Oligarcha mu nevadí, když dává miliony...
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro sobotní vydání deníku Právo opakovaně odmítl, že je ve střetu zájmů, jak říká zpráva Evropské komise. Zároveň prohlásil, že i v případě, že by se na něj státní zástupce rozhodl v kauze Čapí hnízdo podat obžalobu, na svém premiérském postu setrvá. A vyjádřil se také k demonstracím, z nichž se staly koncerty Kluse a také Kollera, který jezdí hrát oligarchům. Informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 12:34, zobrazit podobné
Psycholog Brančík: Benešová? Ti lidé nejdou protestovat spontánně. Položte si otázku, proč dochází k cenzuře. Mocichtiví se bojí
„My jako západní civilizace, ač máme samozřejmě určité přednosti, také máme jednu vadu. Že si myslíme, že naše demokracie musí být vzorem pro všechny lidi na celé zeměkouli. Ono to tak není. Plno společenství má jinou představu o tom, co je pro ně dobré. Naše západní civilizace si myslela, že je velmi dobré vyvážet tyto naše představy o demokracii do jiných konců světa třeba i silou. My vám uděláme dobře, i kdybychom vám přitom měli zpřerážet nohy. Toto je zásadní omyl. Ale platí to, že každý má často představu, že jeho pravda je ta nejlepší,“ konstatuje v rozhovoru pro PL.cz Jiří Brančík, primář psychologického oddělení VN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Po čase a dalších projetých volbách opět malý vzkaz pro ČSSD
Poněkud se zdá, že krach sociální demokracie ve volbách do Evropského parlamentu cloumá spíše jejími příznivci než stranou samotnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Připravujeme nový web, žádost brzy vyřídíte z domova
Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá novou podobu webových stránek, která bude moderním řešením pro komunikaci resortu s veřejností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Čeští odborníci na obnovu památek předvedli svoji práci v Rakousku
Nahlížet pod ruce rakouským památkářům mohli návštěvníci dne otevřených dveří kartouzy Mauerbach nedaleko Vídně. Tradiční tesařskou práci zde předvedli také čeští mistři – účastníci památkových kurzů NPÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Jako nejefektivnější se osvědčila pomoc v místě problému
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dnes, 31. 5. 2019, setkal se spolkovým ministrem vnitra, stavebnictví a domoviny SRN Horstem Seehoferem. Tématem jednání byla především spolupráce v oblasti migrace, role Frontexu, přeshraniční policejní spolupráce či budoucí předsednictví obou zemí v Radě EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pane Hamáčku a spol., styďte se!
Komentář na facebookovém profilu k útokům na Ladislava Jakla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Co nejvíce prostředků chci přivést do dopravní infrastruktury
Státní fond dopravní infrastruktury připravuje elektronickou dálniční známku od roku 2021. Ministra dopravy Vladimíra Kremlíka o tom ujistil šéf fondu Zbyněk Hořelica. SFDI už také začal zpracovávat žádosti krajů na financování silnic II. a III. tříd a chystá rozpočet pro příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy podpoří výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily
Ministerstvo dopravy podpoří z Operačního programu doprava (OPD) výstavbu běžných dobíjecích stanic pro elektromobily. Za tímto účelem je vyčleněno z evropských prostředků až 146 miliónů Kč v rámci programu podpory infrastruktury pro alternativní paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
České dráhy: Preventivní vlak zamíří letos také do Brna
Úspěšný projekt Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a společnosti ČD Cargo „Preventivní vlak bezpečné železnice“ pokračuje i v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ukazuje se, že prorodinná politika Orbána přináší dlouhodobé pozitivní výsledky
Komentář na facebookovém profilu k prorodinné politice Maďarska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Některé obce a města vyvěsí vlajky za zastřeleného místostarostu
Vyvěšením černého praporu budou dnes v den pohřbu některá města a obce vzpomínat na místostarostu Dražůvek Rudolfa Štose, kterého před týdnem zastřelil jeden z místních obyvatel. Sedmapadesátiletý Štos šel s policisty za občanem řešit spor o studnu. Výstřel padl přes zavřené okno nelegálně drženou zbraní. Muž se pak v domě zabarikádoval a když do domu později vnikla zásahová jednotka, našla ho mrtvého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Arnika: Navrtanými háky poškodili stromořadí lip ve Staré Huti
Obec Stará Huť na Příbramsku řeší poškození lipové aleje poblíž rybníka Strž, která vede k Památníku Karla Čapka. Do třiceti pěti vzrostlých stromů viník navrtal držáky na oplocení pro koně. Zástupci obce jednají s majiteli pozemku i chovatelkou koní, která si pozemek pronajala. Ta však jakékoliv pochybení odmítá. Odbor výstavby a životního prostředí městského úřadu v Dobříši však vlastníkům pozemku nařídil, že ohradník musí pryč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Legalizace násilí, podporovaná pražským septikem
V nedávné době média hlavního proudu popisovala, jak dostal přes hubu ožralý poslanec Feri při takzvaném koštu vína. Náš malý chudáček psal a fotil si svůj šrám, který si údajně způsobil o okenní parapet. Na sociálních sítích prezentoval své obrovské trauma tak, že by nezávislý pozorovatel usuzoval na těžký otřes mozku s trvalými následky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Češi a Slováci v kanadském muzeu imigrace zaujímají významné místo
Komentář na facebookovém profilu k cestě do Kanady
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Opětovné varování před šmejdy vydávajícími se za poštovní úředníky
Česká pošta varuje před fiktivní soutěží o mobilní telefony, za jejíhož autora je vydávána. Formou reklamy v barvách České pošty se tento podvod v posledních dnech opět zobrazuje uživatelům sociální sítě Facebook a aplikací FB Messenger či WhatsApp. Podvodná hra se nově projevuje i formou SMS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad vlády uspořádal charitativní bazar ve prospěch těžce nemocného Tadeáška
Úřad vlády ČR uspořádal v zahradě Strakovy akademie charitativní bazar zaměstnanců úřadu za účasti předsedy vlády Andreje Babiše, zástupců vládních úřadů a dalších pozvaných hostů. Výtěžek z bazaru půjde na podporu těžce nemocného dvouletého Tadeáška a jeho rodičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Úředníků je dvakrát víc, než bylo za mé vlády
Projev prezidenta republiky při vyhlášení ankety Policista roku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Strana práce je vyšetřována kvůli antisemitismu
Komise pro rovnost a lidská práva zahájila oficiální vyšetřování britské Strany práce a jejího případného protiprávního jednání souvisejícího s antisemitismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Se zástupci nevládních stran jsme se dohodli
Komentář na facebookovém profilu k požadavkům dalšího postupu v kauze dotací pro Agrofert
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda projedná stomilionovou dotaci pro fond obětem holokaustu
Sto milionů korun na dalších pět let činnosti by měl dostat Nadační fond obětem holokaustu (NFOH), pokud vláda schválí požadavek, který jí v pondělí předloží ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Fond od roku 2002 udílí granty v sociální a zdravotní oblasti, přispívá na vzdělávání a na obnovu památek. Aktuálně pečuje o více než 350 osob přeživších holokaust.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Premiér si lokl pesticidů?
Komentář na facebookovém profilu ke škodlivosti řepky pro lidi i zvířata
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy podpoří výstavbu dobíjejích stanic pro elektromobily
Ministerstvo dopravy podpoří z Operačního programu doprava (OPD) výstavbu běžných dobíjecích stanic pro elektromobily. Za tímto účelem je vyčleněno z evropských prostředků až 146 miliónů Kč v rámci programu podpory infrastruktury pro alternativní paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Premiér nedokázal objasnit, proč materiál o zpoplatnění silnic ještě nebyl projednán
Premiér Andrej Babiš nemá ve zvyku chodit do Sněmovny v době interpelací, kdy musí odpovídat na dotazy poslanců. Tímto způsobem se už několikrát vyhnul kritice za postoj vlády ke zpoplatnění silnice I/20, která vede Plzeňským a Jihočeským krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová: Insolvenční zákon přináší řadu novinek
S prvním červnovým dnem vstupuje v účinnost novela insolvenčního zákona. Díky ní dosáhne na oddlužení více lidí, nová pravidla mají dlužníky motivovat ke splácení dluhů a preventivně působit na to, aby dluhy a dluhová past v budoucnu vůbec nevznikaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Znovu volební bordel, špatně sečtené hlasy. Co s tím lze dělat? Prý nic
Jak se ukazuje, problémy se sčítáním hlasů při volbách stále přetrvávají. V některých obcích po bližším prozkoumání výsledku voleb se vynořují doslova kuriózní a zároveň alarmující údaje. Volební komise hlasy špatně počítaly, takové chyby prý ani do budoucna nelze vymýtit, informuje server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Už mě to nebaví! Emma Smetana dotírala na zbitého Jakla, ten se naštval. Vyhrožují mu smrtí
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a někdejší tajemník bývalého prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl, který byl během jednoho týdne dvakrát fyzicky napaden, promluvil o útocích na svou osobu v internetové televizi DVTV. Porovnal je s útokem na poslance TOP 09 Dominika Feriho. „Útok na Feriho byl jiný, já to nikde nevytruboval. Vyhrožují mi smrtí,“ říká Jakl, který vůči sobě cítí silnou nenávist, ale ve veřejném prostoru hodlá působit dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 12:34, zobrazit podobné
Stamiliony dolarů. Plán, který má rozložit západní společnost. Petr Hampl o zvláštním spojenci islámu
„Co se týče role České republiky, stačí připomenout, že dvoumilionový stát Nové Mexiko má větší vliv na dění v USA než Česká republika na dění v EU. Politici, kteří slibovali, že budeme mít vliv na rozhodování EU, docela obyčejně bohapustě lhali. Jako pokaždé,“ mysli si v rozhovoru pro PL.cz sociolog Petr Hampl. „Elity reagují na rostoucí odpor potlačováním občanských práv a stále brutálnějšími metodami. V tuto chvíli je největším rizikem pro země našeho regionu, že lidé budou ukolébáni, že se vlastně nic neděje, a mezitím bude v tichosti probíhat nastolení totalitního režimu a postupovat výměna obyvatel,“ domnívá se. Vyjadřuje se i ke slovům M. Abbase či k napadení L. Jakla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 12:34, zobrazit podobné
Víte ho*no! Trump je nejlepší, Arabové jsou blbci, nic neumí. A Karel Gott mi visí u... Laco Déczi vzpomínal
Trumpetista Laco Déczi poskytl rozhovor Prostoru X. Mimo jiné se vyjádřil k americké hlavě státu Donaldu Trumpovi, který je podle něj nejlepším prezidentem. Velmi kriticky se pak vyjádřil k Čechům, kteří podle jeho slov vědí hovno. A Arabové, ti nic neumějí a jsou blbci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jelínková (KDU-ČSL): Je třeba posílit prorodinná opatření na úrovni státu a zaměstnavatelů
Stát by měl protlačovat mladé rodiny jako normu, udržitelná rodinná politika je proto velmi potřebná. Na mladých lidech totiž bude záviset udržitelný rozvoj společnosti, zajištění fungování důchodových a zdravotních systémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Klaus, Foldyna, Zahradníková a další poslali Zemanovi návrh vyznamenat filmaře, který Česko miluje
Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková se na svém facebookovém profilu svěřila s tím, že podepsala s velkou radostí návrh na udělení státního vyznamenání pro filmaře Emira Nemanju Kusturicu. A nebyla sama, kdo tento návrh podepsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman může Staňka přemlouvat. Ale když to Babiš bude chtít, musí mu vyhovět, říká Rychetský
Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský jednoznačně prohlásil, že prezident Miloš Zeman musí vyhovět návrhu na odvolání ministra kultury Antonína Staňka. Nemá prostor to odkládat, uvedl Rychetský pro server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rychetský jasně: Zeman může Staňka přemlouvat. Ale když to Babiš bude chtít, musí mu vyhovět
Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský jednoznačně prohlásil, že prezident Miloš Zeman musí vyhovět návrhu na odvolání ministra kultury Antonína Staňka. Nemá prostor to odkládat, uvedl Rychetský pro server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Fosfor z čistíren a rybníků se musíme naučit využívat, jeho zásoby docházejí
Povodí Moravy, s. p. uspořádalo první ročník konference Fosfor – aktuální otázky a řešení, na které se po dva dny problematice fosforu věnovalo 90 předních českých a rakouských odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Nejenže budu chtít znát přesnou částku, kolik bylo Agrofertu proplaceno
Komentář na facebookovém profilu k premiérovi republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Ve všech obcích je patrné, jak na jejich rozvoji občané pracují
Vesnicí roku 2019 Královéhradeckého kraje je Nový Hrádek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Analýza, věnovaná účelovým trestním stíháním, prokazatelně existuje
I mne by zajímala zpráva o trestních stíháních na objednávku, o které všichni hovoří. Zejména by mne zajímalo, jak kolega Michálek ví, co je ve zprávě, jejíž obsah uvádí, když se k ní údajně nedostal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: „Pravda“, „láska“ a pár facek
Ne, tento titul si nevypůjčí pan režisér Troška k celovečernímu filmu. Točí totiž komedie, nikoli dokumenty o vývoji fašismu v České republice. A tento vývoj existuje, naprosto ve sluníčkářské režii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Slováci premiéra vyměnili! Šojdrová na ČT tepala Babiše a naznačila, co je ve zprávě od Komise
Hostem Interview ČT24 byla Michaela Šojdrová, nově zvolená europoslankyně za KDU-ČSL. Řeč přišla i na Andreje Babiše (ANO), premiéra, ohledně něhož se Šojdrová obává, že nemá kvůli své kauze respekt v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
To se médiím nehodí, co byste pak vysílali? Vytočený Babiš naložil Českému rozhlasu
Premiér Andrej Babiš (ANO) byl hostem ve Dvaceti minutách Radiožurnálu, kde promluvil o auditní zprávě Evropské komise, o nástupci za ministra kultury Antonína Staňka Michalu Šmardovi, ale také například o evropských volbách či o návrhu dofinancování sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 19: Teď Odkrouhnu Pospíšila! Kalousek zavdal vtipům. Mluvil o „své“ straně a jejím šéfovi, velmi zvláštně
Na Novinkách.cz hovořil o volbách do Evropského parlamentu bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Jeho odpovědi na otázky nebyly pro současného lídra strany dvakrát přívětivé. Neochota obsazovat výrazné osobnosti prý stála za výsledkem v eurovolbách a ve straně byla obava, že by tyto osobnosti přeskočily Pospíšila s Polčákem. A Jaroslav Plesl z MF DNES už se směje, že zkratka TOP 09 má pro Kalouska nový význam: „Teď Odkrouhnu Pospíšila.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zbabělci, oba! Jako s Pochem. Zeman nenese odpovědnost. Jiří Pehe omlátil vládě o hlavy Ústavu
Chystá se už osmá výměna v kabinetu Andreje Babiše. Kabinet přitom nefunguje ještě ani rok, takže Babiš mění ministry nejrychleji ze všech premiérů. Politolog Jiří Pehe k tomu poznamenává, že by se měl ke změnám ve vládě stavět zodpovědně, zbaběle nelavírovat mezi prezidentem Zemanem a svým koaličním partnerem ČSSD a jejím předsedou Janem Hamáčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist