Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Do čela společnosti TAWESCO nastupuje Margita Rejchrtová
Do funkce generální ředitelky společnosti TAWESCO s.r.o. (nadále Tawesco), významného českého výrobce dílů pro automotive s tržbami za rok 2018 ve výši 1,9 miliardy Kč, nastupuje k 1. červnu 2019 Margita Rejchrtová. Střídá svého předchůdce Pavla Lazara, který se ke stejnému datu stává výkonným ředitelem automobilky TATRA TRUCKS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nenasytný Babiš, tepala ČT premiéra. Nora Fridrichová čelí bouři
Český premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů a Agrofert získal neoprávněně na dotacích téměř půl miliardy korun. To je závěr návrhu auditní zprávy Evropské komise. Brusel ji do Prahy poslal tuto středu. České úřady teď budou měsíc čekat na její překlad a pak mají 2 měsíce na zaslání svých připomínek. Premiér Babiš závěry auditorů komise odmítá. Tvrdí, že žádný zákon neporušil. O tom, co se přesně ve zprávě píše, se hovořilo v pořadu 168 hodin moderátorky Nory Fridrichové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Tak pozor: Jitka Čvančarová jde svrhnout Babiše! Silné zprávy od „Milionu chvilek“
Pražské Václavské náměstí očekává v úterý v podvečer desetitisíce lidí. Uskuteční se zde další demonstrace požadující demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) a odchod ministryně spravedlnosti Marie Benešové (ANO). Organizátorem je opět sdružení Milion chvilek pro demokracii. Server Echo24.cz nyní přinesl seznam těch, kteří na demonstraci vystoupí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sejde se vláda, asi bude mluvit i o auditu EK o Babišovi
O předběžných výsledcích auditní zprávy Evropské komise, která popisuje čerpání evropských dotací a střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), dnes zřejmě budou mluvit členové vlády na pravidelném zasedání. Ihned po pátečním zveřejnění návrhu zprávy, podle něhož má premiér vliv na svou bývalou firmu a na použití dotací z EU, hovořili politici o koaliční radě na dané téma. Podle informací ČTK se ale dnes oficiálně nesejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Ministryně Benešová hájí premiéra
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření ministryně Benešové na TV Prima ke kauze střetu zájmů premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Projekt ověří, zda je existence paliativních týmů efektivní
Fyzická realizace pilotního provozu na zvýšení dostupnosti zdravotních služeb v oblasti paliativní péče v nemocnicích akutní a následné péče odstartoval 1. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Vedení resortu je kompletní
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) jmenovala dva nové náměstky s oficiálním uvedením do funkce k 1. červnu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Na revitalizaci čekají téměř tři tisíce brownfieldů
Druhý ročník konference Brownfieldy přinesl praktické ukázky, jak na revitalizaci zanedbaných budov či území, propojil všechny, kteří chtějí a mohou problematiku brownfieldů v České republice posouvat dál, a přispěl k užšímu dialogu mezi státní a soukromou sférou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Osvěží se cyklisté v létě pivem legálně? Na tahu jsou poslanci…
Poslanci se budou již zítra opět věnovat Senátem již dříve schválené novele zákona o vnitrozemské plavbě. Ta toleruje u cyklistů za jasně stanovených podmínek 0,5 promile alkoholu. Jde o stejné množství, se kterým zákon počítá také u vodáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Chcete svrhnout vládu, ptal se Takáč. Zde je odpověď Jiřího Pospíšila
Česká republika musí Evropské komisi (EK) vysvětlovat, zda Agrofert dostal skoro půl miliardy evropských peněz oprávněně, nebo ne. Právní služba EK má názor, že to oprávněné nebylo, že premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů a EK chce peníze zpátky. Tak hovoří návrh auditní zprávy EK o střetu zájmů českého premiéra. Hostem pondělního Interview v České televizi byl předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil, kterého se moderátor Daniel Takáč ptal, proč o tom chce opozice ve Sněmovně hovořit už nyní, když vláda ČR nejprve musí poslat do Bruselu své stanovisko a až pak bude definitivní závěr. A taky se zeptal rovnou na to, zda TOP 09 bude chtít svrhnout vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš už se bojí, vzkazuje národu Minář z Václaváku. Pak se posmíval pánovi, co volí ANO jen kvůli levnějším obědům
Organizátor demonstrací platformy Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář poskytl rozhovor serveru Info.cz. Zdůraznil v něm, že odmítá mlčet. Zvláště ne, když dospěl k názoru, že se šéf vlády a hnutí ANO Andrej Babiš začíná bát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš sdílel článek, který oslavuje jeho vize. Dostalo se mu sprostoty a kopanců...
Šéfa hnutí ANO Andreje Babiše zaujal jeden článek z českých médií. K řadě z nich je kritický, ale tentokrát se rozhodl udělat výjimku a sdílel ho na sociální síti Facebook. Co ho k tomu vedlo? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Špína z TOP 09 vytekla do éteru. Pospíšil přes rozhlas vzkázal Kalouskovi, co zažil u knížete
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda TOP 09 a staronový europoslanec Jiří Pospíšil. Hodil celou řadu slovních granátů na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), ale nešetřil ani svého stranického kolegu Miroslava Kalouska a pražského primátora Zdeňka Hřiba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Do holdingu Agrofert žádná dotace z Prahy nešla
Primátor Hřib nechal prověřit dotační politiku Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Zahájili jsme provoz nového informačního centra na Šancích
Ve čtvrtek byl zahájen provoz nově vybudovaného Informačního centra na vodním díle Šance. Jeho návštěvníci budou mít možnost získat, prostřednictvím interaktivních obrazovek, informace o vodním hospodářství, celé vodohospodářské soustavě povodí Odry a dalších zajímavostech vodního světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Stádečko
V souvislosti s předběžnou zprávou Bruselu o Babišově Čapím hnízdě jako by se s tím roztrhl pytel. Myslím tím vpády zástupců našeho tzv. demobloku na obrazovky našich televizorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Do čela TATRA TRUCKS nastupuje Pavel Lazar
Ke dni 1. 6. 2019 nastupuje do pozice výkonného ředitele kopřivnického výrobce automobilů TATRA TRUCKS Pavel Lazar. Střídá ve funkci Petra Karáska, který společnost vedl jako interim manažer. Klíčovým úkolem nastupujícího ředitele je splnit objednávky zákazníků v situaci, kdy TATRA TRUCKS zažívá významný meziroční růst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Obrovské manko, vyhozené peníze. Šokující výsledky kontroly oznámeny
Národní galerie je po pětiletém řízení Jiřím Fajtem ve finanční i personální krizi. Vyplývá to z provedeného auditu, který si po svém nástupu zadal pověřený generální ředitel organizace Ivan Morávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Klus: Lidé jsou zmatení. Po Babišovi může přijít totalita
Písničkář Tomáš Klus ostře vystupuje proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO), účastnil se i pražské a brněnské demonstrace. V rozhovoru pro iROZHLAS.cz vyjádřil svou obavu z toho, že Babiš připravuje půdu pro větší hrůzu, než je sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vládnou Praze podvodníci?
Komentář na facebookovém profilu k podezření z falšování výsledku hlasování na jednání rady pražského magistrátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Uvědomujete si to? Ondřej Hejma vytáhl na „Milion chvilek“ něco, co se nebude líbit
Luboš Xaver Veselý v Podtrženo, sečteno opět hostil novináře a publicistu Ondřeje Hejmu k událostem posledních dní. Hejma pochválil českého voliče, že znovu správně ocenil význam voleb do Evropského parlamentu, o ODS prohlásil, že její členy asi na konec kampaně krmili syrovým masem a zaprorokoval, že Alexandr Vondra v Bruselu nedopadne dobře. Uvažoval, zda si demonstranti na náměstích uvědomují, že ovlivňují justici. Odvolání ministra Staňka je prý další krok proti Babišovi. A na závěr Mohamed Abbas a právo šaría...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kladivem! Zdeněk Zbořil k ,,Milionu chvilek”: Je jasné, co nám chtějí dělat
Politolog Zdeněk Zbořil se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k výsledkům voleb do Evropského parlamentu. Ale nejen k nim – jeho zrak padl i na konec – nekonec ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) či na střet zájmů Andreje Babiše (ANO). „Vypadá to, že na zásadní zvrat se těší všichni, ti, kdo chtějí podřezávat poslance jako prasata (těch, kteří hlasovali pro zdanění církevních restitucí) nebo prezidenta republiky, nebo kteří chtějí, jak píší v Protiproudu.cz, nám tu demokracii a pravdu a lásku ‚vtlouct do hlavy kladivem‘. Anebo prostě jen ti, kteří chtějí páchat zlo ve jménu dobra,“ poznamenal pak Zbořil k další demonstraci Milionu chvilek pro demokracii, jež se má uskutečnit v úterý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Státní rozpočet vykázal nejhorší květnový výsledek od krizového roku 2012
Komentář ke květnovému plnění státního rozpočtu. Příslušná data zveřejnilo ministerstvo financí dnes odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Méně papírování, více policistů v ulicích
V pátek 31. května 2019 se poprvé sešla nová pracovní skupina ke snížení administrativní zátěže policistů. Meziresortní pracovní skupinu zřídil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), cílem je zabránit zbytečnému papírování v kancelářích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vlhké sny českých liberálů. Soukup s Ovčáčkem rozebírali jejich temnou a negativní mysl
Tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček byl hostem v pondělním pořadu Moje zprávy na TV Barrandov, kde s majitelem a generálním ředitelem televize Jaromírem Soukupem okomentovali například návštěvu slovenského prezidenta Andreje Kisky, útoky na politiky, trestní stíhání na objednávku v podání šéfky justice Marie Benešové, aktuální demonstrace, a nechyběla ani kritika některých českých médií a novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
MSp: Propojení Centrálního registru oznámení s katastrem usnadní vyplňování majetkového oznámení
V souvislosti s novelou zákona o střetu zájmů došlo s účinností od 1. 6. 2019 k propojení Centrálního registru oznámení s katastrem nemovitostí, které by mělo veřejným funkcionářům usnadnit vyplňování vstupního oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Dotace jsou zlo! Ničí zdravou konkurenci
Komentář na facebookovém profilu k dotacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Volby do Senátu a krajských a obecních zastupitelstev budou mít pevné termíny, schválila vláda
Volby do Senátu a krajských a obecních zastupitelstev se napříště uskuteční v pátek a v sobotu prvního celého říjnového týdne. Příslušný návrh změny volebních zákonů a ústavního zákona schválila v pondělí 3. června 2019 vláda Andreje Babiše. Rozhodla také o navýšení zaměstnaneckých karet pro zaměstnance z Ukrajiny a probrala harmonogram českého předsednictví zemím V4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Politický teror je nutné vymýtit
Ladislav Jakl byl znovu pro své politické názory fyzicky napaden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petříček protestuje proti ruskému zákonu. Jde o rok 1968
České ministerstvo zahraničí kritizuje návrh ruského zákona, který by uznal účastníky sovětské okupace Československa z roku 1968 za válečné veterány. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes na twitteru uvedl, že okupace Československa byla v příkrém rozporu s mezinárodním právem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Nechme děti také trochu dýchat
„Dítě školou povinné – Dovede to, co my ne – My jsme sice světa znalí – My jsme lidé s rozhledem – Ale hrát si jako malí – To bohužel nesvedem – …“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pavel Bartoníček: Vedou pokrytci i vaše město?
Radní, který ve Slaném organizuje demonstrace proti Babišovi a zároveň podepsal koaliční smlouvu s ANO, je opravdu zkušený kamuflážník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD v troskách? Ani smykem. Pro Babiše nejhorší možná zpráva. Do klíčového jednání Sněmovny odtikávají poslední hodiny
Neúspěšné volby do Evropského parlamentu jsou minulostí a sociální demokracie kráčí dál. K nadechnutí a vzedmutí jí přitom neposloužila média nebo billboardy u cest, ale premiér Andrej Babiš. Jedná se samozřejmě o předběžné výsledky auditní zprávy Evropské komise, která popisuje čerpání evropských dotací a střet zájmů premiéra. Ten díky tomu čelí málo vídanému tlaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
KRNAP: Skauti pomůžou národnímu parku s přemnožením kůrovce
Junák – český skaut chystá jednu z největších akcí zaměřenou na ochranu přírody za poslední léta. Vedení organizace vyzvalo své členy a členky starší patnácti let, aby zvážili možnost zapojit se do pomoci Krkonošskému národnímu parku, který se vinou přemnožení lýkožrouta smrkového nachází ve vážné situaci. První skupiny skautských dobrovolníků vyrazí již během června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Ušetří, ale emise produkují dál
Rada Hl.m.Prahy prostřednictvím Dopravního podniku Praha začala testovat hybridní autobus. Nízkopodlažní kloubový autobus Volvo s hybridním pohonem totiž při provozu vyrábí energii, kterou následně skladuje ve svých bateriích. Tyto baterie pak používá při rozjezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babišův průšvih s EU: Horší než Berlusconi! zní z Francie. A ještě prý udeří Lenka Bradáčová
Na audit ohledně střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO) se zaměřil i server Neovlivní.cz Sabiny Slonkové a server iHNED.cz. Ten připomíná slova ředitele bruselské kanceláře prestižního francouzského think-tanku Nadace Roberta Schumana Erica Maurice. Kauza Babiše je podle něj horší než kauza italského premiéra Silvio Berlusconiho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Pozice poslanců hnutí ANO je pro mne zcela nepochopitelná
Komentář na facebookovém profilu k zamítnutí návrhu na projednání výzvy k přesunu ambasády v Izraeli do Jeruzaléma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Pád vlády kvůli Babišovým problémům s evropským auditem? Nervózní ČSSD zatím váhá
Ministři za hnutí ANO by se podle poslance ČSSD Veselého měli odstřihnout od odpovědi ČR na kritickou zprávu o údajném střetu zájmu premiéra Babiše.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.6.2019 v 05:36, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Koncepce paliativní péče počítá s tím, že bude v každém okrese alespoň jeden poskytovatel
Na podporu paliativní péče rozdělí Olomoucký kraj miliony korun
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Plnění státního rozpočtu ČR za leden až květen 2019
K 31. 5. 2019 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 584,2 mld. Kč, celkové výdaje 635,1 mld. Kč a schodek hospodaření 50,9 mld. Kč (na konci května 2018 byl vykázán schodek 23,1 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09 Moravskoslezském kraji nově povede Martin Packa
Na krajském sněmu v sobotu 1. června 2019 si TOP 09 Moravskoslezského kraje zvolila nové vedení. Krajskou organizaci nově povede Martin Packa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Naše spravedlnost
Dámy a pánové poslanci a senátoři. Vaše současné chování připomíná hru malých dětí, kterým rodiče odebrali hračku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Sekera padesát miliard už v květnu? Jste nemehla, vzkazuje opozice vládě
Opozice je nespokojena s tím, že schodek státního rozpočtu ke konci května stoupl na 50,9 miliardy korun z dubnových 29,7 miliardy. „Ministři jsou nemehla,“ kritizuje hospodaření vlády poslanec Jan Skopeček (ODS). Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek vyzval ministryní financí Alenu Schillerovou (za ANO), aby začala důsledně šetřit, informuje server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za nediskriminační navýšení rodičovského příspěvku
Není přípustné, aby byly činěny rozdíly mezi rodinami na základě volitelného parametru, jakým je délka čerpání rodičovského příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Vloni se v ČR postavilo téměř 19 tisíc nových bytových budov
V roce 2018 se v České republice postavilo 18 666 nových bytových budov a v nich 29 657 bytů. Počet dokončených bytů ve srovnání s minulým rokem vzrostl, a to jak v rodinných, tak i v bytových domech. Prostřednictvím nástaveb nebo úprav nebytových prostor v již stojících budovách vzniklo 3 535 bytů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Je správné, že státní zastupitelství začne konat
Komentář na facebookovém profilu k auditní zprávě Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Klimatická nebo politická nouze?
Městská část Praha 7 vyhlásila nedávno stav klimatické nouze. Starosta Čižinský se tak připojil k ostatním odvážným mužům a ženám, kteří se snaží zachránit naší planetu. Opravdu je to ale tak? Jedná se o akt záchrany, nebo jen o laciné politické gesto?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČOI: Mladiství bez potíží koupili i tvrdý alkohol na severu Čech
Česká obchodní inspekce Ústeckého kraje provedla během dvou dnů celkem 7 kontrol na prodej alkoholu osobám mladším 18 let. Kontroly byly provedeny jak během dne, tak i ve večerních hodinách. Bez ověření věku a bez doprovodu osoby starší 18 let byl figurantům v 5 případech prodán nebo podán alkoholický nápoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Koaličnímu projektu nadále věřím, ujistil Hamáček. Ale dotace podnikům z Babišova fondu se musí dát do pořádku
Pokud si někdo myslel, že po zveřejnění předběžné zprávy, že je premiér Babiš ve střetu zájmů, pohřbí jeho kabinet mohutné politické zemětřesení, bude pravděpodobně zklamán. Šéf ČSSD Jan Hamáček konstatoval, že ČSSD nadále věří společnému koaličnímu projektu a domnívají se, že i nadále má smysl pracovat pro občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jak zareaguje ECB na padající inflační očekávání?
Tento týden bude mít ECB opět těžkou úlohu. S tím, jak se kotel plný globálních nejistot blíží k bodu varu, roste na centrální bankéře tlak, aby reagovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Díky Vám jsme uspěli
Rád bych poděkoval za Vaši důvěru a podporu v evropských volbách. Nesmírně si vážím každé pomoci, která přispěla ke společnému výsledku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib na rodinném dni nabíral inspiraci. Herec Vydra přišel za krále
REPORTÁŽ Ani extrémně teplé počasí a prudké slunce neodradily Pražany od návštěvy Rodinného dne Prahy 7, který se konal v neděli 2. června na pražském výstavišti: poprvé ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Petr Kramný definitivně neuspěl…
Symbolicky dne 30. 7. 2018 si podal Petr Kramný návrh na obnovu řízení ve své trestní věci, kde byl pravomocně a vykonatelně odsouzen na 28 let, za vraždu elektrickým proudem své manželky a dcery v egyptské Hurghádě dne 30. 7. 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Tlusťochu! Rozhovor Pavla Novotného má drsnou dohru. Šíři se i VIDEO
Je velice těžké vybrat správný příměr pro to, co k sobě cítí starosta Řeporyjí Pavel Novotný a poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. Oba se nicméně čas od času špičkují na sociálních sítích označeními jako kolaborant, štětka, tlusťoch či sulcovitá p*del. Ani v rozhovoru Pavel Novotný nezklamal a Foldynu označil za krysu a šmejda. A už je tu Foldynova odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V červnu 2019 vznikne 6 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2019 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok 2018 převedla na smluvní partnery celkem 155 provozoven a ke konci roku 2018 tak fungovalo 583 pošt Partner. K 1. červnu letošního roku přibylo dalších 6 provozoven a celkem tak k 1. červnu 2019 funguje 620 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ŘSD: Ústecký hejtman ocenil práci chomutovské správy
Příprava klíčových staveb v Ústeckém kraji pokračuje dle plánu hned na dvou místech v Ústeckém kraji se v letošním roce rozběhne pokračování stavby dálnice D7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kauza „Jandák a vodpad“: Do věci vstoupila „rozmrzelá“ Miroslava Němcová
Výroky Vítězslava Jandáka zřejmě doputují až do Poslanecké sněmovny. Dle ČT se o to postará Miroslava Němcová, členka ODS a volebního výboru. „Rozhodnutí Rady Českého rozhlasu mě velmi mrzí a považuji to za rozhodnutí, kterým Rada dokazuje, že neplní svou funkci,“ prohlásila poslankyně. Její slova zazněla ve včerejším Newsroomu, kde byl Jandákovi věnován krátký segment, obsahující i video, o kterém jsme již informovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ERÚ: Indikativní ceny plynu pro 3. čtvrtletí pokračují v poklesu
Indikativní ceny plynu klesly téměř na úroveň závěru loňského roku. Pro nadcházející čtvrtletí počítá tento ukazatel pro zákazníky, kteří používají plyn k vytápění, s hodnotou 757 Kč/MWh. To je o 6,7 % (54 Kč/MWh) méně než nyní. Za první pololetí roku činí pokles dokonce 9,4 % (78 Kč/MWh).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný: Foldyna je šmejd a krysa. Babiš je satan, čiré zlo. Generál Blaško je cvok. Trocha hladu nás nezabije. Zeman bude v pekle, Vondra prezident a čtenář PL v prdeli
Z výsledků eurovoleb se raduje starosta městské části Praha-Řeporyje, někdejší bulvární novinář a úspěšný hráč pokeru Pavel Novotný, který už radostně vyhlíží dobu, kdy vládu České republiky bude řídit jeho ODS. Pro ParlamentníListy.cz Novotný nejen shrnul aktuální politickou situaci, ale rovněž se znovu vysmál těm skupinám obyvatelstva, kterými pohrdá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Špína, polibte si! Generál Blaško ostře dohrává Jakuba Jandu a další
Velmi zostra zareagoval nově zvolený europoslanec za SPD Hynek Blaško na všechny ty, kteří zpochybňují jeho zvolení do Evropského parlamentu. Reagoval tak zřejmě i na lobbistu Jakuba Jandu, který hovořil o tom, že Blaška zvolila proputinovská scéna. Již minulý týden Blaško v rozhovoru pro Parlamentní listy nazval Jandu hlupákem, jenž si nevidí na špičku nosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
HK ČR: Podnikatelé doprovodí ministra zahraniční do Černé Hory a Bosny a Hercegoviny
Do středy se podnikatelé mohou u Hospodářské komory České republiky přihlásit k účasti v podnikatelské delegaci, která ve dnech 10. a 11. června doprovodí ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka na jeho pracovní cestu do Černé Hory a Bosny a Hercegoviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Moderátorský přestup roku. Xaver Veselý zpovídá hosty na regionálních stanicích Českého rozhlasu
Dnešním dnem začíná na regionálních stanicích Českého rozhlasu talk show Xaver a host. Historicky prvním hostem tohoto nového pořadu, který se bude vysílat každý všední den živě od 13 do 14 hodin, bude v pondělí 3. června zpěvačka Helena Vondráčková. Zkušený moderátor Luboš Xaver Veselý se svých hostů bude ptát nejen na práci a soukromý život, ale i na životní plány a sny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Nejvyšší státní zástupce nesmí být loutkou vlády
Zaručte nezávislost státních zástupců, požadují Piráti po vládě. Babišovi a Benešové zaslali vlastní návrh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura: Takzvaní liberální demokraté rozdělují společnost a budí nenávist. SPD nešíří strach, jen odpovědně staví hráz před povodní
ROZHOVOR „Právě sluníčkáři rozdělili společnost a vzbudili nenávist vůči komukoliv s jiným názorem. Kdo jejich jedinou správnou pravdu nesdílí, je nejlépe je zlikvidovat a všemožnými způsoby onálepkovat jako fašisty, nacisty, xenofoby či rasisty,“ říká šéf hnutí SPD Tomio Okamura po opakovaném napadení Ladislava Jakla. Sám po volbách do Evropského parlamentu doufá, že spojení kritických sil vůči Bruselu dokáže nastartovat změny. A znovu popřel, že by jeho hnutí šířilo strach. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň zalitoval, že třetí mandát pro SPD unikl jen o kousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Macků (KDU-ČSL): Zrušením finančního úřadu neplní stát povinnosti vůči občanům
Stát připravuje další rušení svých úřadů ve venkovských regionech, tentokrát jsou na řadě finanční úřady. Jedním z postižených regionů má být i Dačicko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
SVS: Zpráva o činnosti v oblasti ochrany zdraví zvířat v roce 2018 je dostupná na webu
Jedním z hlavních cílů Státní veterinární správy (SVS) je dlouhodobě udržení dobré nákazové situace a ochrana území ČR před zavlečením nákaz nebezpečných pro zvířata i lidi. Splnění tohoto základního úkolu se v loňském roce dařilo zejména kvůli preventivním opatřením v chovech, monitoringu nákaz a kontrolám transportů zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ten pán s koňským ohonem. Zastydlá bizarní mánička, nezastupuje názory liberální demokracie. Připomeňte si, co všechno schytal Ladislav Jakl, než začaly mluvit pěsti
Ještě před tím, než se stal obětí dvou fyzických útoků, byl Ladislav Jakl středem pozornosti českých médií v souvislosti se svým zvolením do RRTV. ParlamentníListy.cz přinášejí výběr toho, co tehdy média o Jaklovi napsala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib hlásí: Praha nevyplatila firmám z Agrofertu žádnou dotaci
Praha v uplynulých letech nevyplatila žádnou dotaci firmám, které jsou součástí holdingu Agrofert. Město nevyplatilo dotace ani žádným jiným společnostem, které by byly ve střetu zájmů. Praha proto nebude zastavovat rozběhnutý dotační program. ČTK to dnes sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Milion chvilek chce na Václaváku sto tisíc lidí. Přivedli si neziskovkáře Ondráčku, ten se hrdě přihlásil k udání na Babiše
Ve stovkách českých a moravských měst protestují týden co týden tisíce lidí. Protestují proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) obviněnému v kauze Čapí hnízdo. Organizátor demonstrací Mikuláš Minář ze spolku „Milion Chvilek, z. s.“ prozradil, co účastníci těchto akcí požadují a co plánují dál. Přidal se k němu i ředitel české pobočky protikorupční organizace Transparency International David Ondráčka, který si nebral servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka se zastala ženy, ze které udělala pojišťovna opatrovníka šedesátiletého syna
Na ombudsmanku se obrátila žena, ze které zdravotní pojišťovna udělala proti její vůli opatrovníka jejího syna. Ten pojišťovně dlužil pojistné. Muž se dlouhodobě zdržoval v zahraničí na neznámém místě a pojišťovna ho nemohla kontaktovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
O úplatcích na Ukrajině mi ani nemluvte, chytil se za hlavu znalec Syruček. Tři prezidenti té země ani neuměli ukrajinsky, když je zvolili
Odstranit veškeré vzpomínky na Československo z doby připojení Podkarpatské Rusi za T. G. Masaryka – to požadují některé nacionalistické kruhy v Kyjevě. Zakarpatí se autonomií už jistě nestane, ale poradce prezidenta Putina prý už spřádá myšlenky k jeho připojení k Ruské federaci. Železná opona nebyla jen na hranici s Německem či s Rakouskem, ale i s někdejší Ukrajinskou SSR. Zajímavé historické konotace zazněly na besedě ke stému výročí připojení Podkarpatské Rusi k Československu, která se uskutečnila v Plzni za přítomnosti novinářského nestora, znalce Ruska a Ukrajiny, autora řady knih oceněného prezidentem republiky Milana Syručka, a vedoucího spolku Přátelé Podkarpatské Rusi v Brně Luboše Chytílka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Společná konference s MPO o veřejné podpoře a problematice malých a středních podniků
Třídenní konference na téma veřejné podpory a malých a středních podniků, kterou společně pořádal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, byla zahájena ve středu 29. května v brněnském sídle ÚOHS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Myanmarský trh nabízí našim firmám spoustu obchodních a investičních příležitostí
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš dnes jednal se státní poradkyní Republiky Myanmarský Svaz Aun Schan Su Ťij.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sněmovna zítra rozhodne, zda si budou moci cyklisté dát sklenku vína bez obav z pokuty již toto léto
Poslanecká sněmovna bude zítra rozhodovat, zda schválí mírnou toleranci alkoholu v krvi (0,5 promile) u cyklistů na cyklostezkách a silnicích třetí třídy. Pokud zákon Sněmovnou zítra neprojde, pravděpodobně se již do začátku letní sezóny tolerance mírné hladiny alkoholu schválit nestihne, a to jak pro cyklisty, tak pro vodáky. Poslanci budou zřejmě hlasovat volně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Válka u komunistů mezi Filipem a Skálou. Předseda mluví o zrádcích a jidášských groších
Josef Skála a Vojtěch Filip. Dva nesmiřitelní soupeři, kteří proti sobě stojí v KSČM. O jejich dalším sporu, do které se však zapojují i další, píší nyní Lidové noviny. Důvodem je to, že někteří straníci nemohou Skálovi odpustit to, že se před volbami „paktoval“ s hnutím SPD Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kdo odpoví Evropské komisi na zprávu o Babišovi? Poradíme se, říká opatrně Hamáček
Musíme si ujasnit, kdo tuto zprávu dostal a kdo k ní může hovořit, říká k auditní zprávě Evropské komise šéf vládní ČSSD.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.6.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Hrozící nefunkčnost sociálních služeb je vizitkou práce ČSSD
Ministryni práce a sociálních věcí za ČSSD Janě Maláčové nic neříká, že by se měla chovat jako řádný hospodář a finance přidělené pro její resort ministerstva jí nedělají starosti. Toto jednání je příznačné pro ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Loni v cizině zemřelo 579 Čechů, nejvíc v Německu, oznámil Petříčkův resort
Loni v cizině zemřelo 579 Čechů. Nejvíce případů, a to 42, řešil konzulát v Düsseldorfu. Počet úmrtí v letní turistické sezoně se v porovnání s předchozím rokem mírně snížil, uvedlo dnes ministerstvo zahraničí k zahájení letošní turistické sezony, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zdrávi došli! Národní muzeum otevírá novou výstavu v Národním památníku na Vítkově
V Národním památníku na Vítkově bude od pátku 31. května k vidění nová výstava s názvem Zdrávi došli!, která vznikla ve spolupráci s Klubem českých turistů. Ten slaví v letošním roce 130. výročí od prvního vydání Časopisu turista a výročí historicky první turisticky značené trasy. Výstava zároveň připomene, že v loňském roce tomu bylo 130 let od založení Klubu českých turistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Česká republika si cení vynikajícího partnerství, které s Indií vybudovala
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal gratulační dopis Naréndrovi Módímu, opětovně zvolenému předsedovi vlády Indické republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Ústa si zavřít nenechám a budu dál hlásat věci, které považuji za správné
Komentář na facebookovém profilu ke svému napadení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Krajem obchází strach aneb jak jsme chystali konferenci
Komentář na facebookovém profilu ke druhému ročníku konference o krajském zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Požádejte znovu o důvěru, vyzval Fiala Babiše. A premiér odpověděl...
Předseda opoziční ODS Petr Fiala vyzval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby požádal Sněmovnu o potvrzení důvěry vládě. Důvodem je pracovní verze auditní zprávy Evropské komise (EK), podle níž je Babiš ve střetu zájmů. Babiš s tím nepočítá, v reakci zaslané ČTK napsal, že ODS může vyvolat hlasování o nedůvěře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Spalničky berou Česko útokem, je jich pětkrát víc než loni. VZP přidá na očkování
Příspěvek 500 korun mohou od dnešního dne využívat klienti VZP, kteří se nechají očkovat proti spalničkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Zamíří „vodík“ i do Pardubic?
Kolegové z Moravskoslezského kraje se tomuto projektu intenzivně věnují. A já se k jejich nápadům hlásím!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Šéf ODS vyzval Babiše, ať požádá Sněmovnu o potvrzení důvěry vládě
Předseda opoziční ODS Petr Fiala vyzval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby požádal Sněmovnu o potvrzení důvěry vládě. Důvodem je návrh auditní zprávy Evropské komise (EK), podle níž je Babiš ve střetu zájmů. Fiala to uvedl dnes v tiskové zprávě. Občanští demokraté v úterý navrhnou, aby Sněmovna situaci kolem Babiše projednala a zavázala vládu, ať zveřejní auditní zprávu EK, zastaví dotace bývalému Babišovu holdingu Agrofert a pověří přípravou odpovědi pro EK ministry, které do kabinetu nenavrhlo Babišovo hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Kázání ze Záhřebu
Homilie Dominika kardinála Duky OP, arcibiskupa pražského a primase českého v katedrále Panny Marie, sv. Štěpána a sv. Ladislava v Záhřebu dne 31. května 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Čekají nás měsíce politických hádek, osočování, kampaní a účelovek
Komentář na facebookovém profilu k auditní zprávě Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vyzývám předsedu vlády, aby požádal sněmovnu o potvrzení důvěry
Komentář předsedy ODS Petra Fialy ke zprávě Evropské komise ke střetu zájmů předsedy vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pražská muzejní noc v ČNB
V sobotu 8. 6. se Česká národní banka již potřetí stane součástí Pražské muzejní noci. Veřejnosti zpřístupní svou expozici Lidé a peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vy nám Huawei, my vám FedEx!
Komentář k dalšímu vývoji obchodní války USA a Číny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Klaus ml. šokuje: Útočí už i na něj. A bojí se, jak to dopadne
Poslanec Václav Klaus mladší se ve svém komentáři zaměřil na nenávist. „Žít a nechat žít. Svobodná společnost. Společnost hájící svobodu slova a názorů. Společnost umožňující každému jít za svým štěstím, pokud neporušuje zákon. To jsou hodnoty západní civilizace. To jsou hodnoty, na nichž jsme se stali úspěšnější a bohatší než světadíly a civilizace jiné,“ poznamenal Klaus mladší v komentáři na serveru Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vedení Akademie věd jednalo v CERNu o české spolupráci
Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová navštívila ve středu 29. května jedno z nejvýznačnějších vědeckých pracovišť na světě – švýcarský CERN neboli Evropskou organizaci pro jaderný výzkum. Průvodcem české výpravy, které se zúčastnili také místopředseda Zdeněk Havlas a předseda Vědecké rady AV ČR Antonín Fejfar, byl místopředseda AV Jan Řídký, který v CERNu tři roky působil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Deset tisíc převozů novorozenců Novorozeneckou transportní službou pod hlavičkou FN Brno
V minulém týdnu se uskutečnil 10.000 převoz novorozence Novorozeneckou transportní službou v Jihomoravském regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČMKB: Cena zemního plynu stagnovala
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 22. týdnu uzavřeno 55 kontraktů na dodávku 41,4 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 36,9 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Požadujeme okamžité odstoupení premiéra Babiše
Prohlášení Soukromníků k současné politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Raději nečtěte: Houstne to, pane Babiši. Před zítřejší akcí je národ ve varu
Mysleli jste si, že největší odpor k Andreji Babišovi, EET a ANO najdete na Milionu chvilek pro demokracii? Není tomu tak. Je zde skupina, která může s Milionem chvilek přinejmenším soupeřit. Facebookové stránky strany Radostné Česko, která kandidovala spolu se Svobodnými do europarlamentu, skrývají spoustu barvitých označení pro premiéra Babiše a členy hnutí ANO. Spolu s výzvami k jejich uvěznění. Řiťolez, hulibrk, travič studní… Koaliční partner Svobodných se s tím nepáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Politické harakiri
Komentář na facebookovém profilu k projednávání 3. a 4. vlny EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Obživlý soud
V předchozích článcích, pojednávajících o dění ve „velké daňové kauze“ Krajského soudu v Brně, v které čelí obžalobě Vrchního státního zastupitelství v Olomouci obž. Shahram Zadeh (dále jen „obž.SAZ“) a třináct z původních čtrnácti spoluobžalovaných, jsem popsal skomírání procesu, brzděného nekázní svědků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Jsem rád, že jsme našli v Poslanecké sněmovně shodu
KDU-ČSL prosadila, aby vláda do příštího pátku řekla, jak bude financovat sociální služby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Celní správa: Operace ARNOLD - zásah proti organizovanému drogovému gangu
?Bezmála rok sledoval protidrogový útvar Generálního ředitelství cel ve spolupráci s německými celními orgány skupinu osob, zabývající se dovozem omamných a psychotropních látek z Holandska. Skupina s drogami obchodovala ve velkém rozsahu, a to ve spojení s další rozvětvenou organizovanou skupinou, působící ve více státech. Převoz drog byl realizován v důmyslně vybudovaných schránkách vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Boj se suchem bude dalším tématem veřejné diskuse UK
Univerzita Karlova pokračuje v projektu Česko! A jak dál?, dalším tématem chystané veřejné diskuse bude BOJ PROTI SUCHU. Debata se bude konat v úterý 4. června od 17.30 hodin v Jihlavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra