Oficiální zpravodajská média

O co jde demonstrantům? Zkušený Vlk: Rozvrat státu. Končí to u Hitlera a Stalina. Stále stejné řeči, stejné sny
ROZHOVOR Demonstrace proti Andreji Babišovi jsou součástí politického boje o moc v Evropě a v západní civilizaci obecně. Stejný politicko-ideologický základ měly protestní akce na Slovensku proti Robertu Ficovi, údajně odpovědnému za vraždu novináře Kuciaka, podobné probíhaly v Rumunsku, v Polsku a jinde. Stále stejné ideály, stále stejné peníze, stále stejné myšlenky. Tvrdí to publicista Václav Vlk starší s tím, že o nezávislost justice nešlo, nejde a nepůjde. Naopak, tihle lidé touží dostat celou justici pod svůj vliv. Jsou nespokojeni už od roku 1992, kdy vznikla klasická demokracie. Považují se za něco lepšího a jsou přesvědčeni, že mají právo na nadřazené postavení, ale už 27 let jim to nevychází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty ukončila modernizaci stanice Karlovy Vary
Horní nádraží v Karlových Varech získalo moderní podobu, která odpovídá jeho významu lázeňského centra i krajského města. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně ukončila celkovou přestavbu stanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec málem spadl ze židle: Novináři ani nezvládnou ten audit správně přeložit z angličtiny
Ministr životního prostředí Richard Brabec je jedním z těch, na kterých se nejvíce „vyřádil“ audit Evropské komise, který z iniciativy opozice v úterý odpoledne projednávala Poslanecká sněmovna. Brabec si proto vzal slovo hned poté, co domluvil premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Soukup shodil rukavice: „Antibabiš“ Minář? Najděte si, kdo to celé platí
Již několik týdnů se v desítkách českých a moravských měst protestuje proti předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti za jeho hnutí Marii Benešové. Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup se nad tím, co se děje v ulicích, zamyslel a všem občanům České republiky si dovolil zaslat výzvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ječte si. Zle dopadnete. Umělec drsně odpovídá Milionu chvilek: Vážná fakta
Režisér David Martínek se ve svém facebookovém příspěvku zaměřil na Milion chvilek pro demokracii. Konkrétně zhlédnul video s Mikulášem Minářem, kdy rozhovor vedl redaktor Pavel Štrunc. „Mrknul jsem se na rozhovor s panem Minářem, který reprezentuje Milion chvilek a který vede redaktor Štrunc. Dnes je tedy třetí demonstrace, vzbouřené davy v ulicích a samozřejmě, očekávaná emoční nálož. Obavy a strach jedněch a zase vypjatý aktivismus a sebepotvrzení o své pravdě druhých,“ zkonstatoval Martínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petice za odvolání nejvyššího státního zástupce
My, níže podepsaní občané České republiky ppožadujeme odvolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nás si nekoupíš, Babiši! Hajzle, jsi jako nemoc. Příště na Letné. A chystáme mnohem víc. Mádl, Jaroš, Čvančarová a masakr na Václaváku
V úterý večer se na Václavském náměstí uskutečnila v pořadí již pátá protivládní demonstrace organizovaná spolkem Milion chvilek pro demokracii. Tentokrát se kromě odchodu ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) požadovala také demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle odhadu organizátorů zaplnilo náměstí kolem 120 tisíc lidí ze všech koutů České republiky, a dá se tak hovořit o největší demonstraci od roku 1989. Se svými projevy také vystoupili například šéf Transparency International David Ondráčka, odborník na marketing Martin Jaroš, herečky Jitka Čvančarová a Iva Pazderková nebo herec Jiří Mádl a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Proč jsem tak naštvaný? Protože tady zdaleka nejde jenom o mě
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 k auditu dotací Agrofertu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tajná analýza, kterou nám ukázali poslanci ANO, měla odhalit příčinu neúspěchu ČSSD u eurovoleb. „Jenže oni i tak rostou," stojí v závěru
ParlamentníListy.cz v rámci debat o budoucnosti kabinetu Andreje Babiše měly možnost hovořit hned s několika poslanci ANO. Z nich byla cítit jak nejistota, tak odhodlanost. Jistým sekundárním efektem však bylo, že nám někteří z nich ukázali analýzu, která zachycuje možné voličské proměny v rámci eurovoleb. Důvodem zadání této práce, kterou naše redakce viděla, je situace v ČSSD z hlediska koaličního potenciálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Víc Ukrajinců, zaručíme jim plat!“ A Zdeněk Ondráček mluví o prdeli
Do českých firem bude moci přijít dvojnásobný počet Ukrajinců se zaměstnaneckými kartami než doposud. Ročně to má být místo 19.600 až 40.000 lidí, rozhodla včera vláda. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) na tiskové konferenci informoval, že součástí schváleného materiálu je výše minimální mzdy ukrajinských pracovníků na 1,2 násobku zaručené mzdy. Mělo by to zaručit, aby nebyli z trhu práce vytlačováni čeští zaměstnanci. Podle Hospodářské komory ale nové mzdové kritérium ztíží pozici především malým podnikům. A okomentoval to i komunistický poslanec Zdeněk Ondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová uspořádala ve Sněmovně historické okénko. Vyřídila při něm Rusko i Čínu najednou
Tradiční série tiskových konferencí jednotlivých poslaneckých klubů před začátkem jednání Sněmovny byla tentokrát sledována ještě pozorněji než obvykle. V reakci na informace o zastavení proplácení dotací z Bruselu opozice žádá zařadit toto téma jako mimořádný bod schůze a tiskovky opozičních stran byly přehlídkou jejich rozhořčení. Vrcholem byla tisková konference ODS, kterou ovládla poslankyně Miroslava Němcová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Čeští pirátští europoslanci jsou oficiálně členy frakce Zelených
Frakce Zelených v Evropském parlamentu dnes do svých řad oficiálně přijala tři nové české europoslance z České pirátské strany. Příchod Mikuláše Peksy, Marcela Kolaji a Markéty Gregorové oznámila na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Budete hrát o kriminál, paní ministryně, hrozil Kalousek. Babiš je prý lupič
Poté, co v Poslanecké sněmovně vystoupil Andrej Babiš a několik jeho ministrů s obhajobou současné dotační politiky kritizované auditem EU, dostala u pultíku prostor i opozice. A jako jeden z prvních se z titulu předsedy poslaneckého klubu TOP 09 přihlásil do rozpravy Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kromě Babišových dotací budou Piráti řešit dětské dluhy, životní prostředí, místní poplatky i konopí
Piráti na brífinku před pokračováním 30. schůze Sněmovny kromě hlavního tématu, kterým je usnesení Sněmovny ve věci střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, představili legislativu, která řeší zadlužování dětí, emisní povolenky, místní poplatky v obcích a také hrazení léčebného konopí zdravotními pojišťovnami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ slaví 15 let a oznamuje kompletní program v čele s kapelou Kryštof
Dále zahrají Rybičky 48, Harlej, Mirai, No Name, Arakain & Lucie Bílá a další. Výhodné lístky na festival je možné zakoupit do konce května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zachraňme Česko: Na naši zemi se valí tři pohromy
Na naši zemi se valí tři velké pohromy, aniž by to naši vládu, ale i většinovou společnost vážně zajímalo. Pokud se tím nezačneme zabývat a řešit to, tak se můžeme propadnout do stavu, z nějž nebude návratu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kdo platí demonstrace na Václaváku? Díváme se na Milion chvilek: Je to zábava
Kdo platí Mikuláše Mináře a Milion chvilek pro demokracii? Podívali jsme se na transparentní účet, který má hnutí zřízený ve Fio bance. A objevili několik zajímavostí. Milion chvilek má milion korun. Přispěla Olga Sommerová, rovněž Johannes Lobkowicz. A Václav Klaus. A ve zprávách zazněla i chvála na prezidenta Zemana a otázka: „Chcete, aby tam byl stahovač králíků – míchačka?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Profesor-režisér Svoboda: Babiše udali v Bruselu? Už Masaryka udávali! A já řeknu, o čem se teď nemluví
ROZHOVOR Že premiéra Babiše „nahlásili“ v Bruselu čeští občané? Podle slavného režiséra a bývalého politika Jiřího Svobody nejde o nic nového. „Už na Rašína, Kramáře nebo Masaryka udávali do Vídně,“ sděluje PL profesor Svoboda. „Později přišlo ještě 99 Pragováků,“ dodává v reakci na aktuální kauzu s evropskými dotacemi a auditem kolem českého předsedy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Klaus ml.: Zakročte proti Noře Fridrichové. Oficiálně vyzývám
Poslanec Václav Klaus mladší se na svém facebookovém profilu rozhodl zveřejnit dopis adresovaný Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Klausovi se totiž nelíbí tweety redaktorky veřejnoprávní České televize Nory Fridrichové, která si na svém facebookovém profilu rýpla do slev na jízdné pro seniory, jež zavedla vláda Andreje Babiše (ANO). A poté ještě v diskusi přidala další komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Michalů: Jsem větší ruský patriot, než mnozí ti, kteří se v Rusku narodili
Otevřený dopis Čechoslováka Petra Michalů prezidentu Ruské federace Vladimíru Putinovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Prohlášení k letošnímu „rozšiřovacímu balíčku“ Evropské komise
Politika rozšiřování EU patří dlouhodobě mezi priority české zahraniční politiky. Evropská komise zveřejnila dne 29. května 2019 svou každoroční souhrnnou zprávu k politice rozšiřování EU a balíček hodnotících zpráv k jednotlivým aspirantským zemím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Útok na Jakla: Drsná slova Jiřího X. Doležala
Komentátor Jiří X. Doležal se na serveru Reflex.cz rozhovořil o rozdílnosti v napadení poslance Dominika Feriho (TOP 09) a Ladislava Jakla (SPD). „Když dostane přes držku pravičák, je ticho,“ poznamenal k celé věci v komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Je tam chyba! Vybalil Babišův muž na Železného v ČT. Řekl, co dál. A teď si může přečíst, že je...
Ve včerejších Událostech, komentářích se řešil audit Evropské komise, jehož předběžné znění uniklo do médií a o systému rozdělování dotací v Čechách nehovoří dvakrát přívětivě. Středobodem zkoumání jsou firmy ze svěřenského fondu Andreje Babiše. K tématu byl pozván Karel Havlíček, vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu, nástupce Marty Novákové, a Marian Jurečka, poslanec KDU-ČSL a bývalý ministr zemědělství. Proč Andrej Babiš prohlásil, že se nic vracet nebude? Dle Havlíčka dal na první dojem, protože v auditu byla údajně očividná chyba v hodnotě 75 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Starosta Kolář: Takové jednání je zcela nepřijatelné a nepochopitelné
Otevřený dopis pana starosty Ondřeje Koláře, adresovaný šéfredaktorce médií, které se věnují dění v naší městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ve Sněmovně se bude opět mluvit o Babišově údajném střetu zájmů
Sněmovna má dnes na programu hlasování o 11 zákonech, které zamítl Senát nebo je poslancům vrátil s pozměňovacími návrhy. Debatovat však bude velmi pravděpodobně i o návrhu auditní zprávy Evropské komise, podle které má premiér Andrej Babiš (ANO) dál vliv na svou bývalou firmu Agrofert a současně jako předseda vlády na použití unijních peněz. Tento bod chce na jednání prosadit opoziční ODS a dá se očekávat, že vyjádřit se budou chtít i další strany. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v pondělí řekl, že ke kauze promluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Fajt napsal České televizi. Šetření, které objevilo chybějících 30 milionů, prý „splnilo zadání“
Česká televize připravila do hlavní zpravodajské relace reportáž o Národní galerii a jejím hospodaření. V rozpočtu galerie totiž pro letošní rok chybí 30 milionů korun, jak uvedl její pověřený ředitel Ivan Morávek, který instituci vede od poloviny dubna. ČT ale zdůraznila jeho sdělení, že kauzu odvolání jeho předchůdce Jiřího Fajta považuje za politickou. „S fungováním instituce by se Fajt neměl spojovat,“ uvedl Morávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Poslanci odsoudili opakované útoky na Jakla jako ohrožení svobody
Sněmovna odsoudila opakovaný útok na člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislava Jakla jako nepřijatelné ohrožení demokracie a svobody v ČR. Rozhodla o tom dnes na návrh předsedy SPD Tomia Okamury. Před týdnem po prvním útoku na Jakla přijala podobné stanovisko, v němž odmítla vyvolávání nenávisti k lidem na základě jejich politického názoru. Jakl je názorově spřízněný s SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Tak bohatá firma dostala jenom 3,3 miliardy korun. No, není to křivda?
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Nový web provede turisty po Vltavě od Šumavy po Mělník
Na lodi, na kole i pěšky, provede po celém 430 kilometrů dlouhém roku Vltavy turisty nově spuštěný web k projektu Vltava – řeka plná zážitků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Prosím premiéra, aby zvážil, jestli si ten chleba a párky nechce platit z vlastního
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Buď pan premiér ztratil schopnost vnímat realitu, nebo zcela vědomě klame veřejnost
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Růst mezd i nadále předbíhá produktivitu práce
Růst mezd i nadále předbíhá produktivitu práce, což může mít v několikačtvrtletním nadhledu negativní dopad na konkurenceschopnost domácích podniků. Pozitivem ve vztahu ke konkurenceschopnosti zůstává alespoň to, že podobně rychlý či rychlejší růst mezd mají i další země skupiny V4 jako Maďarsko, Polsko či Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Chceme-li někoho nachytat, vždy to otočíme na inovacích
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 k auditu dotací Agrofertu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Česko muselo od roku 2004 Evropské unii vrátit 26,4 miliardy Kč
Česká republika musela za 15 let členství v Evropské unii vrátit z dotací 26,4 miliardy korun. Bylo to v programovém období 2007 až 2013 a šlo zhruba o čtyři procenta z přidělené částky. Vyplývá to z údajů Ministerstva pro místní pro místní rozvoj (MMR), které za čerpání evropských dotací odpovídá. Nyní Česku hrozí, že bude muset vrátit 450 milionů korun. Důvodem je podle Evropské komise (EK) střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Arnika: Tour de Aleje vyrazí ze Studénky do Poodří
Pohodová cyklojízda pro rodiny s dětmi, milovníky jízdy na kole i přírody odstartuje první prázdninovou sobotu 29. června. Trasa povede alejemi a loukami kolem řeky Odry v Chráněné krajinné oblasti Poodří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tomáš Doležal: Dnešní pražská „demoška“ připomene spíš „fesťák“, než lidovou revoluci
Část politické opozice, která nemá úspěch ve volbách, zkrátka hledá cesty jak jinak dosáhnout změny mocenských poměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejnoprávní hnojomet na Zemana, Babiše, Duku a další. Drž hubu, nebo s tebou zatočíme. Radní Kňourek o tom, co se děje na ČRo
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Na jednu z nejvážnějších nemocí současné žurnalistiky hlavní stoky, kterou je bezbřehá licoměrnost a s ní související výklad pojmů pravda, láska, lež a nenávist, se ve svém mediálním hodnocení zaměřil člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek. Jejich vykladači si tyto termíny zprivatizovali, oni rozhodují, koho budete milovat, či nenávidět, co je pravda a co je lež. Kdo se členy „presstapa“ nesouhlasí, bude po zásluze potrestán přinejmenším veřejným mediálním lynčem. Radní se však obává, že začíná přituhovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
SPD podá ústavní stížnost kvůli nárůstu cen elektřiny
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) podá ústavní stížnost kvůli nárůstu cen elektrické energie. Podpořilo ji 27 poslanců, kromě 19 zákonodárců SPD se připojilo sedm poslanců KSČM a Jaroslav Foldyna z ČSSD. Na dnešní tiskové konferenci před jednáním Sněmovny to řekl předseda SPD Tomio Okamura. Podle něj ceny narostly, přitom pro to není právní důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Miroslav Kalousek promluvil k národu: Shoďme vládu!
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek vyzval na videu, které sdílel na svém facebookovém profilu, k tomu, aby byla svržena vláda premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ASO: Diskriminace českých zaměstnanců ve prospěch Ukrajinců je nepřijatelná
Prohlášení předsedy Asociace samostatných odborů a předsedy OSPZV-ASO ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Klus promluvil: Voliči Zemana a Babiše...nesmíme je nenávidět. A řekl, co má před očima
V magazínu Reportér se o svém vztahu k politice rozhovořil zpěvák Tomáš Klus. Andrej Babiš podle něj neohrožuje jen demokracii, ale plundruje půdu i přírodu. Prý má před očima Orbánovo Maďarsko. Klusovu píseň o „věčných brblačích“ prý přijali za svou ti, o kterých byla, dokonce i komunisté. Ale říká, že do politiky nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
MZV: Československo bylo v srpnu 1968 okupováno v příkrém rozporu s mezinárodním právem
Stanovisko MZV k návrhu ruského federálního zákona „O změnách federálního zákona o veteránech"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Rádio Junior odvysílá reportážní sérii Dílna malého novináře
Rádio Junior, stanice Českého rozhlasu pro děti, odvysílá každý všední den od 3. do 14. června vždy po 16. hodině sérii deseti reportáží o práci žurnalistů s názvem Dílna malého novináře. Jednotlivé epizody se objeví také na webu Rádia Junior.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Ještě větší bratr, než jsme si mysleli. Bohužel hodně nevlastní
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Potůčková (STAN): Starosti starostů
Začnu poněkud popisně, ale pro představu je to třeba. Náš městys čítá asi 2300 obyvatel. Jsme krásná obec pod Krkonošskými velikány, s divukrásnou přírodou, ale s velmi pohnutými osudy a historií Sudet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pithart (KDU-ČSL): Děti jsou to nejdůležitější
„Atypický“ lidovec Petr Pithart o jedné jediné prioritě pro KDU-ČSL, o Desateru, přísahání na liberalismus a modlitbičce pro lidovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš dojí tenhle stát. Ale prohraje. Už mám signály, říká rázný aktivista Bábek
ROZHOVOR Podle šéfa Podnikatelských odborů Radomila Bábka Antimonopolní úřad totálně selhal, když povolil Agrofertu koupi konkurenční pekárenské firmy United Bakeries, a tím získal obrovský podíl na trhu pekárenských výrobků. „Kdyby všichni viděli, jaké dotace dostával Andrej Babiš v minulých letech, jak narostly v době, kdy přišel do ministerské funkce, pochopili by, že to je neuvěřitelné. A k tomu má ještě investiční pobídky, úlevy na daních, jeho impérium žije z českého státu, vysává nás. Andrej Babiš dojí tenhle stát,“ prohlásil Bábek. Ale už vidí nadějné signály, že Andreje Babiše je možné ve volbách porazit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rozpad vlády: Jasné slovo z ČSSD i KSČM. A Okamura?
Premiér Andrej Babiš (ANO) zažije perné úterý. Nejprve bude ve Sněmovně podroben grilování o předběžné auditní zprávě Evropské komise, podle níž by měla společnost Agrofert vrátit 451 milionů korun dotací. Následně večer se pak proti jeho osobě uskuteční na Václavském náměstí demonstrace. Píše o tom MF Dnes, která rozebírá i další podrobnosti o vládě, stejně jako server NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Žijeme v absurdní době. O úspěchu rozhoduje, zda dokážete sepsat žádost o dotaci
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): V jedné věci má premiér pravdu - ČR skutečně nebude Evropské unii nic vracet
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Nepovažuji za normální, aby firma z holdingu Agrofert zneužívala živnostníky
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Premiér zareagoval útokem. Nejlepší obrana je vždycky útok
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Na konci této nitky jsou globalistické elity z Bruselu
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Dotace jsou zlo
Nechci rozšiřovat řady těch, kteří Andreje Babiše a Agrofert v záležitosti dotací hájí, či naopak zatracují. Rád bych řekl velmi jednoduše: Dotace jsou zlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Probíhá permanentní pokus o státní převrat
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Dovolená se psem, nebo bez?
Ne každá dovolená je vhodná pro domácího mazlíčka. Létání se psem nebo kočkou mnoho evropských aerolinek umožňuje, ovšem za různých podmínek. Častokrát je lepší nechat čtyřnohého člena rodiny doma nebo ho dát do zvířecího hotelu. Rozhodující je zdravotní stav a povaha mazlíčka. Na možnosti cestování i hlídání zvířat se zaměřila spotřebitelská organizace dTest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Doufám, že pan premiér Babiš bude postupovat razantně
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skončí jako Jakl? Ten nesmí projít! Kravál kvůli kontrolnímu orgánu ČTK a kandidátovi SPD
Již zítra se volí další člen Rady ČTK. Jak uvádí facebooková stránka Visegradský jezdec, podle několika zdrojů má velkou šanci na zvolení Michal Semín (navržený SPD). Visegradský jezdec připomíná i jeden z jeho výroků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Klaus ml. zaskočil Sněmovnu: Normální je pracovat! A ne brát dotace
Členové dolní komory Parlamentu ČR se rozhodli debatovat o střetu zájmů českého předsedy vlády Andreje Babiše. Není to však jediný bod, který byl položen na stůl. S jedním návrhem přišel také Václav Klaus. Chtěl, aby politici řešili myšlenku, že je normální pracovat a v žádném případě není normální pobírat dotace. „Pojďme zemi vrátit lidem, kteří pracují,“ žádal ve Sněmovně Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Má chtít, aby bylo hůř
V zemi, ve které je možné z OKD beztrestně vytáhnout 100 miliard korun, a pak – i v médiích, které za to byly pořízeny – bušit do premiéra, že pekárna, která vznikla s příspěvkem evropských fondů, funguje a nekrachuje, tam je radost chodit na náměstí a svrhávat vládu. Žádná si nemůže být jistá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zneužívají jednotlivci, nikoliv církev, vzkazuje Vítu Klusákovi zástupce katolického kléru nad odmítnutým darem
ROZHOVOR Římskokatolický farář Romuald Štěpán Rob byl tím, kterého napadlo za Arcibiskupství pražské zaslat finanční částku na podporu natočení dokumentu režiséra Víta Klusáka „V síti“ věnovanému sexuálnímu zneužívání nezletilých na internetu. Filmař patnáctitisícový příspěvek odmítl s tím, že neprodává odpustky, a poukázal na kauzy sexuálního zneužívání v církvi. Částku zdvojnásobil a 30tisícovou sumu se rozhodl zaslat organizaci Pro čistou církev, jejímž deklarovaným cílem je „účinná pomoc obětem církevních pracovníků“. Romuald Štěpán Rob v rozhovoru vysvětluje, jak celou kauzu kolem odmítnutého daru vnímá, a věnuje se i nedávno medializovanému případu sexuálního zneužívání katolickým knězem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Systém dotací z EU není postaven na politické vůli
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 k auditu dotací Agrofertu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Řádná správa věcí veřejných
Oficiální zahájení programu Fondů EHP a Norska „Řádná správa věcí veřejných“ se uskuteční ve čtvrtek 6. června 2019 od 10:00 ve Sloupovém sále na adrese Sněmovní 7, Praha 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Exkluzivně na PL: Obchodní šikana ze strany USA bude zkázou pro celý svět, uvedl čínský velvyslanec
Velvyslanec Čínské lidové republiky v České republice Zhang Jianmin mluví pro ParlamentníListy.cz o obchodním napětí mezi Čínou a Spojenými státy, které poslední týdny rezonuje nejen v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Konference přiblíží provozní zázemí šlechtických sídel
Historické stavby provozního zázemí šlechtických sídel. Takový název nese v pořadí již 18. specializovaná konference, kterou společně pořádají Sdružení pro stavebně historický průzkum a Národní památkový ústav. Setkání se uskuteční od 18. do 21. června na hradě Grabštejn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš sněmovně: Soros! Útok na Česko. Trpíme za kritiku migrace? Pochybný papír z EU. Psychopatický udavač
„Pan Kalousek tu slavnostně oznámil, že přišel nějaký audit,“ zahájil premiér Andrej Babiš své sněmovní vystoupení ke kauze auditu Evropské komise a holdingu Agrofert. Ujistil, že informace, které se o tom píší, jsou nepravdivé, a žádal média, aby tyto lži nadále nešířila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura: Sluníčkáři mlátí lidi! Tak začínal Hitler. Típnout neziskovky, stáhnout se z Afghánistánu
Poslanci mají před sebou další jednání Sněmovny. Představitelé jednotlivých sněmovních stran tradičně vystupují a vysvětlují, čeho by chtěli dosáhnout. Nejinak tomu bylo i u hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Okamura udeřil na „sluníčkáře“, znovu zopakoval, že chce zrušit financování politických neziskovek, ale vyjádřil se také ke střetu zájmů Andreje Babiše a k vysokým cenám elektřiny, kvůli kterým podalo hnutí SPD ústavní stížnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Požadujeme zveřejnění auditní zprávy ke střetu zájmu premiéra Babiše
Komentář na facebookovém profilu k auditní zprávě Evropské komise je střetu zájmů premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Praha zveřejňuje evidenci smluv a faktur
Magistrát hl. m. ve spolupráci s městskou společností Operátor ICT zpřístupnil na portálu otevřených dat rozpočet na úrovni smluv a faktur. Piráti tak pokračují v plnění předvolebního programu, kde se zavázali k transparentnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Na zahraniční dovolené vám i letos mohou pomoci čeští policisté
Čeští turisté se mohou během letní zahraniční dovolené již tradičně obrátit s žádostí o pomoc na naše policisty, kteří budou během prázdnin působit v chorvatské Splitsko-Dalmatské oblasti a bulharském Primorsku a Nesebaru. Policisté zde každoročně pomohou stovkám českým a slovenským občanům, průměrně řeší více než čtyři stovky případů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Premiér má jedinou možnost, jak si prodloužit pobyt ve Strakově akademii
Komentář na fecebookovém profilu ke kauze dotací pro Agrofert a střetu zájmů premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Takže: TRIKOLÓRA, jméno hnutí Klause ml. A kdo vyhrál rum?
Je to venku. Název strany, kterou zakládá Václav Klaus mladší společně se Zuzanou Majerovou-Zahradníkovou už je znám a domény s názvem strany už jsou registrované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09 chce slyšet, kdy Maláčová pošle peníze na sociální služby
Opoziční TOP 09 bude dnes ve Sněmovně během mimořádně zařazeného bodu požadovat vystoupení ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) k financování sociálních služeb. Chce slyšet termín, kdy kraje dostanou peníze, aby je mohly poslat poskytovatelům. Novinářům to řekla místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti navrhnou Sněmovně zastavení nelegálních dotací předsedovi vlády
Piráti ve spolupráci s dalšími opozičními stranami navrhnou společné usnesení vyzývající české úřady, aby přerušily proplácení projektů z dotačních programů Evropské unie společnostem, které jsou spravovány ve svěřenských fondech, jejichž beneficientem je člen vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek: Babiš je lupič
Před dnešním jednáním Poslanecké sněmovny předstoupili před novináře poslanci TOP 09, kteří se vyjádřili k aktuální kauze Andreje Babiše (ANO). A předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si nebral servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Zjednodušujeme volební legislativu, aby byla systémová, jednoduchá a férová
Vláda 3. června 2019 schválila balíček návrhů ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), zjednodušující i zpřehledňující některá volební pravidla. Součástí jsou i návrhy, které připravují půdu pro budoucí zavedení korespondenčního hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
SŽDC představila aktuální stav přípravy rychlého spojení Drážďany – Praha
V oblasti budování železniční infrastruktury je jednou z hlavních priorit Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) zajistit realizaci vládního Programu rozvoje rychlých železničních spojení v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Průměrná mzda vzrostla o 2236 korun
Aktuální data Českého statistického úřadu ukazují, že průměrná mzda v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla hodnoty 32 466 korun, což je o 2 236 korun více než ve stejném období před rokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Po třech letech se v ČR objevila hniloba včelího plodu
V České republice byla po třech letech prokázána nebezpečná nákaza včel – hniloba včelího plodu. Nákaza se objevila na stanovišti včel v okrese Semily v Libereckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Příprava, realizace a provozování staveb zůstane zatím na Ředitelství vodních cest
Investice, provoz a správa dopravní infrastruktury na vodních cestách zůstane v resortu Ministerstva dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
DIAMO: Závod Těžba a úprava uranu zve na Den otevřených dveří
Den otevřených dveří v areálu NDS 6 ve Stráži pod Ralskem. se koná v sobotu 8. června 2019 od 9 do 13 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Příklady mohou pomoci inteligentní koncepty rozvíjet
Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava se představí na veletrhu Urbis Smart City Fair. Tento veletrh se zabývá koncepcí chytrých měst. Jeho druhý ročník se uskuteční 5. – 6. června na brněnském výstavišti. Chytré technologie kraje a Ostravy přiblíží rozšířená realita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Policejní preventisté mají nové krásné prostory
Za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického proběhlo otevření Preventivně informačního centra Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trumpova cla na mexický dovoz představují špatný signál i pro průmysl český
Ukazatel podmínek v tuzemském zpracovatelském průmyslu v květnu mírně překonal očekávání trhu zůstal na své dubnové úrovni. Vzhledem k tomu, že hodnota příslušného ukazatele společnosti Markit je nadále pod úrovní 50 bodů, a sice na úrovni 46,6 bodu, znamená to ovšem, že podmínky v českém průmyslu se stále zhoršují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Zaměstnavatelé budou nuceni vyplácet ukrajinským pracovníkům vyšší mzdu než českým
Vláda vyhověla odborům a ministryni sociální demokracie Janě Maláčové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti: Vejprnický ombudsman – český unikát
Obecní úřad ve Vejprnicích má značné mezery v poskytování informací. Vymýšlí si nesmyslné poplatky, účastníky řízení nepouští do spisů, nefunguje pořizování opisů, odvolání nepostupuje nadřízeným orgánům. Dle krajského úřadu dokonce „omezuje žadatelovo ústavně zaručené právo na informace“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Druhý díl hasičských pohádek už putuje k dětem
V roce 2016 vydalo generální ředitelství Hasičského záchranného sboru první knihu Hasičských pohádek. Pohádek, které pro děti napsali sami hasiči. Knížka měla od začátku obrovský úspěch a dočkala se dvou dotisků. Jako audioknihu jí pak namluvil Pavel Trávníček. A prakticky hned po jejím vydání už padaly dotazy, jestli bude druhý díl. Trvalo to sice tři roky, ale dne 25. května v rámci Zbirožského hasičského tatrování byla slavnostně pokřtěna knížka Hasičské pohádky II. s podtitulem „Čti si a poznávej“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lžou nám! Ewa Farna podpořila Milion chvilek: Nenechte vyhrát zlo
V Praze na Václavském náměstí se dnes uskuteční další demonstrace za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (ANO), premiéra Andreje Babiše (ANO) a nezávislost justice. Iniciativa Milion chvilek pro demokracii očekává účast více než 100.000 lidí, podle organizátorů by mohlo jít o největší demonstraci od roku 1989. Prostřednictvím videa ji podpořila také zpěvačka Ewa Farna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátoři STAN: Dozorčí rada SZIF selhala. Chceme proto vysvětlení
Senátorský klub Starostů a nezávislých je hluboce znepokojen informací, že SZIF proplácel a proplácí firmě Agrofert dál zemědělské dotace, přestože je Evropská komise pozastavila až do vyřešení podezření, že český premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
KONS: K (ne)projednávání Výročních zpráv České televize
Konzervativní strana na základě otevřených zdrojů konstatuje, že již delší dobu trvající odmítání projednání Výročních zpráv ČT Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR ze strany poslanců ANO, SPD a KSČM považuje za alarmující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Národní pedagogické muzeum: Pražská muzejní noc 2019
V sobotu 8. června se Národní pedagogické muzeum J. A. Komenského (NPMK) tradičně připojí k Pražské muzejní noci. Vstup je zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Jsem naštvaný, že se znovu Česká republika stává ostudou
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jezero, vzdělávání i dotační možnosti zajímaly Hospodářskou a sociální radu Mostecka
K rozvoji regionu v celé řadě oblastí by měly pomoci výzvy místních akčních skupin (MAS). Petr Pillár, předseda správní rady MAS Naděje, seznámil zástupce regionální tripartity s aktuálními výzvami MAS Naděje včetně podmínek, za kterých se mohou uchazeči přihlásit a kolik alokovaných finančních prostředků je k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš a rezignace? Promluvil Jan Švejnar
Hostem moderátorky Barbory Tachecí na Českém rozhlasu Plus byl ekonom Jan Švejnar. Jak vnímá střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a co si myslí o zprávě Evropské komise?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Frakce Zelených v EP žádá vysvětlení Babišova střetu zájmů
Europarlamentní frakce Zelení/Evropská svobodná aliance dnes odeslala dopisy Evropské komisi a Evropské radě, tedy šéfům států a vlád, které se týkají údajného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše v případu evropských dotací. Zelení chtějí ujasnit, jaká konkrétní opatření evropské instituce podnikly, aby takové situace nenastávaly ve chvíli, kdy je sestavován současný či budoucí rozpočet EU. V tiskové zprávě to uvedli čeští Piráti, jejichž tři europoslanci budou v novém europarlamentu členy frakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Vyzýváme Andreje Babiše, aby se rozhodl
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 - Projednání rizika možných finančních ztrát České republiky v souvislosti s předběžnou zprávou Evropské komise o šetření střetu zájmů předsedy vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Klement Gottwald? Ne, Petr Fiala. Jiří Ovčáček se rozjel u myšlenek na Václavák
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na svém twitterovém profilu vyjádřil k aktuálním otázkám – projevu premiéra Andreje Babiše (ANO) ve Sněmovně a demonstracím, k nimž má dojít dnes večer na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Nátlak na státní správu jste učinili vy!
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 k auditu dotací Agrofertu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hrad: Pracovní návštěva prezidenta republiky ve Slovinské republice
Prezident republiky Miloš Zeman uskuteční ve dnech 5. – 6. června 2019 pracovní návštěvu Slovinské republiky a zúčastní se zde summitu Iniciativy tří moří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Dotace vytváří podmínky pro korupci
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Dovolím si požádat, abychom nechali úředníky pracovat
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 k auditu dotací Agrofertu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Audit považuji za útok na Českou republiku
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 4. června 2019 k auditu dotací Agrofertu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Evropská komise opět vyzve ČR k řešení udržitelnosti penzijního systému
K zavedení naplánovaných protikorupčních opatření a zlepšení střednědobé fiskální udržitelnosti penzijního systému a financování zdravotnictví Česko nejspíš ve středu vybídne Evropská komise. Plyne to z informací ČTK o letošní české části doporučení, která členským zemím komise každoročně nabízí jako podněty ke zlepšení výkonu jejich hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Olej do ohně z Knihovny Václava Havla. Jde o Babiše, kamarádku Václava Havla a vraždění muslimů
Ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský využil situace, kdy je na návštěvě České republiky státní poradkyně Myanmaru a nositelka Nobelovy ceny za mír Aun Schan Su Ťij a adresoval jí svůj otevřený dopis, v němž se pozastavuje nad lidsko-právní situací v Myanmaru, kde tamní armáda měla v rámci odvetných akcí provádět etnické čistky vůči muslimské menšině Rohingů. V rámci svého dopisu Žantovský zavzpomínal na odkaz prezidenta Václava Havla a vyzval Su Ťij, aby vystoupila proti tomuto násilí. Su Ťij se již během včerejšího dne zúčastnila setkání s premiérem Andrejem Babišem, znovu otevřela myanmarskou ambasádu a dnes ji má přijmout i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Voláme Babiše k zodpovědnosti, křičení a nadávky nic nevyřeší
Komentář předsedy ODS k aktuálnímu vývoji dotační kauzy premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
STAN: V kauze střetu zájmů premiéra podporujeme jednotný postup opozice
Společně s předsedy opozičních stran a jejich poslaneckých klubů jsme se dohodli, že na začátku dnešní schůze budeme navrhovat zařazení mimořádného bodu týkajícího se předběžné auditní zprávy Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Růst mezd v prvním kvartále překonal očekávání
Průměrná i mediánová mzda se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila o 7,4 % a reálně se tedy kupní síla zaměstnanců zvýšila o 4,6 %. Růst mezd si udržel svižné tempo nejenom v důsledku přetrvávajícího napětí na trhu práce, ale i díky zvyšování mezd ve veřejné sféře, kde se jen ve školství zvýšily platy o téměř 10 % a ve zdravotnictví o 8,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Opl: Aktivity "Milionu chvilek pro demokracii" jsou obrovskou bezpečnostní hrozbou
Odstřelí "Milion chvilek pro demokracii" Andreje Babiše ? Máme Andreje Babiše bránit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Musíme hlasovat o nedůvěře vládě
Komentář na facebookovém profilu k důvěře vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Opozice vyráží do boje: Babiš to nezvládne!
Poslanci se dnes ve Sněmovně budou podle předsedy Starostů a nezávislých (STAN) Víta Rakušana mimo jiné ptát, jak vláda bude vyjednávat o dalším programovém období Evropské unie. Uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ivo Valenta: Skauti doběhli Babiše
Komentář na facebookovém profilu k videu, které natočili skauti s premiérem Babišem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Havlíček s Babišem by mohli na podzim navštívit Barmu
Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) by mohli na podzim navštívit Barmu. Havlíček to řekl na dnešním česko-barmském podnikatelském fóru, které se koná u příležitosti návštěvy barmské vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij v Česku. Na začátku setkání českých a barmských podnikatelů poukázali představitelé Česka i Barmy na intenzivní ekonomickou spolupráci obou zemí v minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivo Budil: Milionchvilkaři jsou nepřátelé demokracie. Obstojíme dnes?
Levicový liberalismus likviduje demokracii ovládnutím médií, školství a veřejného prostoru netolerantním ideologickým aktivismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Necítím se bezpečně
..zameditoval si možná v posledních dnech nejeden český NATOfil, když motorizovaní husaři z Texasu, Oregonu, Floridy a dalších Spojených Států Amerických pohrkávali českými dálnicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Jsou to nemehla, ale dotace frčí
Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu deficitu státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Orel (Zelení): Rozhodování o nových reaktorech? Víra nahrazuje chybějící fakta
Vládě pro rozhodování o nových jaderných reaktorech chybí klíčové ekonomické podklady. Od reálné výše investičních a dalších souvisejících nákladů až pod dopady na státní rozpočet a cenu elektřiny. Alespoň takový poznatek si odnáší účastníci panelové debaty „Ekonomické souvislosti rozvoje jaderné energetiky“, kterou zorganizoval senátní Klub pro liberální demokracii – SENÁTOR 21.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist