Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.685x, což odpovídá cca 87.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Moravec s Kalouskem hodinu rozebírali Babiše. Pak se vedle sedící Pirát naštval, že chce taky, ale nenechají ho
Do nedělních Otázek Václava Moravce zavítali předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek (Piráti) a předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek (TOP 09), který se okamžitě obul do premiéra Andreje Babiše (ANO). Zdůraznil, že Babiš dělá vládě ostudu. Vondráček se okamžitě ohradil. „Můžete to tady do kamery říkat stokrát, ale nestane se to pravdou,“ vypálil v ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Výkop na výročí Února, Člověk v tísni, Miroslava Němcová a pražské kavárny. Přehledná historie Milionu chvilek demokracie
Kdo je Milion chvilek pro demokracii? Podívali jsme se jim na „zoubek“. Podporují je herci a celebrity, těší se podpoře od opozičních politiků. Toto vše zorganizovali a dokázali za dva roky od svého vzniku. Babiš to proti nim bude mít těžké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Místopředseda rozhlasové rady žaluje na své kolegy. Když si to s ním chtěli vyříkat, zdrhnul
Stálá komise Senátu pro sdělovací prostředky se bude na svém jednání v příštím týdnu zabývat „podnětem“ místopředsedy Rady Českého rozhlasu Jiřího Vejvody. V něm tak trochu fušuje zákonodárcům do řemesla, když navrhuje, aby se v budoucnu změnil systém volby do mediálních rad. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jakl: Trvám si na svém. A řeknu vám, jak je to s tím článkem v Respektu
Ladislav Jakl, který byl před dvěma týdny napaden v pražském metru, důrazně odmítá novou verzi události, s níž přišel jeden z údajných útočníků. Ten tvrdí, že Jakl udeřil jako první. “Aktivně vyhledal spřátelené redakce, aby mu pomohly jeho útok zpochybnit,” řekl Jakl redakci ParlamentníchListů.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Cože? Klaus ml. uzemnil umělce, je zde FOTO
Trikolóra. Tak zní název nového hnutí Václava Klause mladšího, které bude představeno již nadcházející týden. V tuto chvíli nezařazený poslanec sdílel na svém facebookovém profilu fotografii s populární českou herečkou, bez které se prý nedají vyhrát volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman rozjel peklo: Sprosté slovo. „Jéžišmarja“. Výsměch demonstracím a USA. A Jakl...
V Masarykově pracovně v Lánech usedl do křesla proti moderátorovi Frekvence 1 prezident Miloš Zeman. A po lehkém rozjezdu začala kanonáda. Zeman začal rýpat do demonstrantů, kteří se chystají na Letnou za čtrnáct dní. „Organizace protivládních demonstrací není perspektivní profese,“ vzkázal pak organizátorovi Mikuláši Minářovi z Milionu chvilek pro demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Poslanec ODS Žáček srovnal Banderu s Okamurou. Klausovi vzkázal, ať si něco načte a diskutuje až pak
V tomto týdnu Poslanecká sněmovna odsoudila snahu ruských komunistických poslanců uznat sovětské okupanty z roku 1968 za válečné veterány. Stanovisko české Sněmovny bylo schváleno po velmi živé debatě, během které se do křížku dostali např. poslanec ODS Pavel žáček a nezařazený poslanec ODS Václav Klaus mladší. Žáček se pár dní poté k incidentu vrátil a vedle Klause a českých komunistů nešetřil také Tomia Okamuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Právnička Samková si přečetla smlouvu mezi ČSSD a Altnerem. Pro advokátovy dědice nemá dobré zprávy
Advokátka Klára Samková napsala pár řádek ke sporu dědiců advokáta Zdeňka Altnera s ČSSD. Věnovala se mimo jiné i úvahám o tom, kde vlastně Altner a jeho potomci udělali chybu. V této souvislosti připomněla i slova velkého čínského vojevůdce Sun-c’.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pirátská Partie Ivana Bartoše: Babiš tady vyřvává. Nejedeme podle jeho notiček, tak jsme všichni nýmandi nebo udavači
V nedělní Partii televize Prima se setkali předseda Pirátů Ivan Bartoš, šéf lidovců Marek Výborný, místopředseda ČSSD Ondřej Veselý a ministr průmyslu a obchodu za hnutí ANO Karel Havlíček. Svedli slovní bitvu nad předběžným návrhem auditu Evropské komise, který tvrdí, že český premiér Andrej Babiš nadále zůstává ve střetu zájmů. Pokud něco poškozuje Česko, jsou to výroky premiéra Babiše, hřímal Výborný. Bartoš kanonádu na premiéra ještě přiživil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Udělat Babišovi pápá. Soukromníci chtějí usilovat o sjednocení pravice
REPORTÁŽ Strana soukromníků České republiky pořádala svůj sjezd tak jako minule ve východočeských Holicích. O funkci předsedy se opět ucházel Petr Bajer a obhájil ji. Zatímco minule navštívil sněm Soukromníků Petr Fiala, letos bylo zastoupení ostatních pravicových stran méně reprezentativní, ale o to pestřejší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Říkají jí „Matka Kurdů“, přitom se narodila v Česku a žije ve Francii. Mluví o národě, který umíral v bojích s Daešem a pak na něj zase zapomněli. Strach má i o Evropu...
ROZHOVOR Rusko a Amerika čekají na rozpad EU. Také na tom dost dlouho pracují. V momentě, kdy se to stane, všichni zeslábneme a ti obři zesílí. Takhle hovoří Helena Krulichová-Kásemlú, která žije na okraji Paříže. Zanedlouho tomu bude třicet let, kdy jejího bývalého manžela Abdurrahmána Kásemlú, šéfa Demokratické strany íránského Kurdistánu, zavraždili za doposud ne zcela vyjasněných okolností Íránci ve Vídni. Jej někteří Kurdové nazývají „otcem“ a jí „matkou Kurdů“. Není divu, že jsme se v rozhovoru virtuálně pohybovali po teritoriu povolební Evropy a Středního východu po vítězství nad Daešem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kalousek mluví o lupičích? Obeznámený poslanec SPD Vích připomněl jeho kauzy s armádou
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Obsah předběžného auditu je pro mě osobně velmi znepokojující,“ říká poslanec Radovan Vích (SPD), jedním dechem ovšem dodává, že je nutné vyčkat na zaslání oficiálního auditu ze strany Evropské komise. Slova Miroslava Kalouska o Andreji Babišovi coby lupiči evropských peněz nechávají Vícha klidným: „Miroslav Kalousek toho již řekl v životě mnoho. Je za ním mnohem více kauz zejména ve spojitosti s jeho působením v armádě a nyní cítí potřebu revitalizace a zviditelnění skomírající TOP 09. Je potřeba na sebe strhnout pozornost a zaujmout nějakým jadrným anebo zvučným výrokem, který budou papouškovat jemu nakloněná média.“ Vích si spíše klade otázku, kdo vlastně stojí za demonstracemi z Václavského náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
„Babiš je hajzl.“ Premiér: Lidi už nezapínají TV kvůli té nenávisti. A myslíte, že mě ty demonstrace trápí? Takže...
Premiér Andrej Babiš (ANO) neopomněl ani tento týden na své „Čau lidi“. A samozřejmě že řeč přišla i na demonstrace a nenávist lidí. „Vlezete na koupaliště, do dětského koutku, do Alberta, dokonce i do zoo a slyšíte mluvit lidi, že už je toho moc. Že už se jim z té nenávisti všude okolo zvedá žaludek. Už si kvůli tomu ani nechtějí zapnout televizi nebo přečíst noviny. A je jedno, jestli mi fandí, nebo ne. Nikomu z nich se nedivím,“ poznamenal Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
O Putinovi kolují fámy, že prý zemřel. Nestor české novinařiny Milan Syruček k tomu má pár poznámek
ROZHOVOR Kanada, USA, Brusel. Tam míří první zahraniční cesty nového ukrajinského prezidenta. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se ale jakoby neopomnělo na sousední státy, členy Visegrádské čtyřky. Ostatně právně v nich, jak v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvádí novinářský nestor a autor řady publikací literatury faktu Milan Syruček, pracuje nejvíce legálních i nelegálních pracovníků právě z Ukrajiny. Rusko a potažmo Moskva jsou v „cestovatelském zápisníčku“ Zelenského škrtnuté. Ostatně novou hlavu Ukrajiny si škrtl také Vladimir Putin, který mu ani nepopřál ke zvolení. A propos – nyní se už zase v Moskvě spekuluje o úmrtí hlavy státu a Kremlu. Odpověď může být mnohem prozaičtější a logičtější – Vladimir Putin si chrání své soukromí nadmíru silně a právě to zavdává příčiny k „sezónním“ spekulacím, když se nějaký týden neobjeví v médiích. A když je tam pak skoro každý den, kritici ze Západu zase hovoří o „přeputinování“ a diktátorství. Jak je to tedy vlastně doopravdy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš je ve střetu zájmů, to vědí i malé děti. Dostává na dotacích stovky milionů. A vadí to čím dál více lidem, všímá si předseda Soukromníků
ROZHOVOR „Musíme si uvědomit, koho máme jako protivníka. Samozřejmě je jím premiér Andrej Babiš, který málo dbá na zájmy drobného podnikání, ale především dbá na zájmy velkého podnikání. A ve vládě je jen díky podpoře ČSSD a komunistů,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer, který na sobotním sněmu obhájil post předsedy. Podle jeho slov jsou to právě ČSSD a komunisté, kdo umožňuje vstup do politiky lidem ve střetu zájmů. Ale také lidem, kteří na stodvacetitisícový dav na Václavském náměstí prohlašují, že demonstranti přijeli na koncert. Jeho cíl je jasný. Ještě více posílit stranu a doplnit ji o další schopné členy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Narazí solidarita do zdi? Rozpadne se EU?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
TOPlist