Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.737x, což odpovídá cca 90.634-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Kolaboranti! Zeman se pomstil Senátu za Lenku Procházkovou
Senátoři pořádně hnuli žlučí prezidenta Miloše Zemana. Důvodem je to, že včera neschválili jeho nominantku Lenku Procházkovou do Rady ÚSTR. Zeman si tak neodpustil rýpnutí ani ve chvíli, kdy předával cenu svatého Vojtěcha profesoru Pavlu Zajacovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kubera vykolejil Emmu Smetanu. Ta jen koukala: Mladí lidé terorizují...
Předseda ODS Senátu Jaroslav Kubera byl hostem moderátorky Emmy Smetany v pořadu na serveru DVTV.cz. Mimo jiné hovořil i o totalitě či o Agrofertu a komunistech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Cože? Pane Babiši, máte tam krysu. Někdo začal „zpívat“. A Erik Best...
Premiér Andrej Babiš (ANO) má podle všeho před sebou náročný podzim. Informoval o tom americký novinář píšící v Česku Erik Best na základě informací serveru E15.cz. Lidé z hnutí ANO podle všeho totiž hovoří o tom, že by bylo vhodnější, kdyby se předseda vlády stáhl do ústraní a v čele vlády se nechal vystřídat buď ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, nebo šéfkou Ministerstva financí Alenou Schilleorvou (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Putinův zásadní projev. Jak to bylo s ruským novinářem. Ukrajina a Trump, to bude ještě sranda
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Je možné, že přešlapy Joea Bidena na Ukrajině ho budou stát nominaci Demokratické strany na prezidenta proti Trumpovi, říká analytička Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se vrací i ke kauze ruského novináře Golunova a komentuje i Putinův projev na petrohradském ekonomickém fóru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tihle všichni budou Klause ml. volit. Pět procent? Ne. Může mít mnohem víc. Václav Krása řekl, co je k tomu nutné dělat
ROZHOVOR Nově vzniklé hnutí Trikolóra má poměrně značnou šanci překonat ve volbách nejen potřebnou pětiprocentní hranici, ale může získat hlasů podstatně víc. Je o tom přesvědčen předseda Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky Václav Krása, jenž sám byl v 90. letech minulého a počátkem tohoto století poslancem. Ze zatím ohlášených priorit mu je sympatický důraz na rodinu i to, že ji představují otec, matka a děti. Dále pak požadavek, abychom si své věci rozhodovali sami, ale také obhajoba práce, která by měla být samozřejmostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nevím, jestli to říkáte správně... Senátor Čunek deptal Tvarůžkovou
Audity Evropské komise (EK), které mluví o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a hrozbě vracení sta milionů korun z evropských dotací, se dotkly i Senátu. Vznikla zvláštní komise, která má vývoj sledovat. Moderátorka Zuzana Tvarůžková se ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 ptala senátora a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (KDU-ČSL), k čemu fungování komise bude a v jaké pozici je vláda zatížená problémy premiéra. „Co se děje kolem premiéra, není v Bruselu hendikep, zatěžující je to jen na Babišovu psychiku,“ míní senátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Ladik“ Větvička sepsal, co by řekl sudetským Němcům na jejich sjezdu. Berndu Posseltovi by z toho nejspíš praskla šle
Sudetští Němci před pár dny ukončili svůj další sjezd. Známý bloger Ladislav Větvička se rozhodl sepsat ironický projev, který by na sjezdu v Řezně pronesl, kdyby ho nechali vystoupit. Kousavě označil vyhlazení Lidic za „ekologizaci“ vesnice. Do svého projevu zamíchal i narážku na amerického miliardáře George Sorose a na mladou ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou, migraci a multikulturalismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Milion chvilek? Klaus ml. promluvil. A vyřešil i „lezení ke korytům“ ve svém hnutí
Poslance a lídra hnutí Trikolóra zpovídal v XTV Luboš Xaver Veselý. Klaus představil své programové priority, ale odborníky zvučného jména a propracovaný program představí údajně až v září. Mezi příznivci kádrovat nehodlá, ale odborníky bude vybírat shora. „Třeba je vyloučeno, aby paní Valachová byla ve školské komisi, protože bych ji tam nikdy nedal,“ odpověděl na otázku, jak moc je hnutí otevřené. A spolupracovat na plnění programových cílů chce prý s kýmkoliv. „Když slibujeme, že chci zrušit inkluzi, tak ji chci zrušit a prohlasuju to s kterýmkoliv z těch 200 poslanců, který k tomu bude ochoten.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Více peněz pro ČT? Je to na politicích
Česká televize má před sebou debatu o financování veřejné služby v dalších letech. Píše o tom server Lupa.cz, v souvislosti s tím také uvádí, že UltraHD vysílání nyní zůstává stranou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Mádl? Byl ještě drsnější. Čtěte celý projev!
Herec Jiří Mádl vystoupil na protibabišovské demonstraci v Českých Budějovicích, kde uvedl, že demonstrující lidé jsou hrdinové a premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman musí pryč. Podle jeho slov využívají slabší a hloupější spoluobčany. Parlamentní listy jeho projev sledovaly, druhý den jej pak Mádl zveřejnil na svém facebookovém profilu. A vyplynuly podstatné detaily. Zároveň také na jeho slova reagovali mnozí další na sociálních sítích, kde jej analytik Jaroslav Štefec například nazval parazitickou šmírou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Svěrák vynadal národu. Babiš, Putin, ČT! A vyslovil výhrůžku
V časopisu Reflex vyšel rozhovor s dramatikem, scenáristou a hercem Zdeňkem Svěrákem. Herec uvedl, že ho těší, že se na náměstích schází tolik lidí, protože odvolání Jana Kněžínka v okamžiku, kdy byl Andrej Babiš zrovna obviněn, je podle něj „neskutečná drzost“. A vyslovil obavu, že Brexit se líbí Putinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman zničí Senát? Dohra včerejšího hlasování. Zasvěcený muž hovoří
Spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková se podle očekávání členkou Rady Ústavu pro studium totalitních režimů nestala. Senát včera její opětovnou nominaci předloženou prezidentem Milošem Zemanem znovu neschválil. Procházková získala v tajné volbě pouze devět ze 66 odevzdaných hlasů. Zřejmě jen teoretickou šanci bude mít ještě ve čtvrtečním druhém volebním kole. Reakci na svém facebookovém profilu přinesli advokát Karol Hrádela a analytička Irena Ryšánková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Dostudovat, poradil prezident Zeman „zběhlému studentovi“ Minářovi z Václaváku. ČSSD přirovnal ke hmyzu, páchajícímu sebevraždu
Ve čtvrtečním večerním vysílání TV Barrandov se diváci opět dočkali pořadu Týden s prezidentem. Moderátor Jaromír Soukup si k debatě s Milošem Zemanem připravil řadu aktuálních témat hýbajících českou i zahraniční společností. Společně probrali například nové hnutí Václava Klause mladšího, nenechali suchou nit na organizátorech protivládních demonstrací, zasmáli se nad ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení ústavy i nad neznalostí senátorů a podivovali se také tomu, jak špatně si vykládá některá prezidentova vyjádření nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman či jak destruktivně se zachovala ČSSD v případě ministra kultury Antonína Staňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Klokánkům chybí peníze i letos, ministerstvo slibuje mimořádnou dotaci 25 milionů
Poslat jim ministerstvo chce dodatečně ze svého rozpočtu kolem 25 milionů korun, tedy stejně jako loni.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.6.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Železnice na letiště už není sci-fi. Modernizovaná trať nastartuje i rozvoj Kladna, říká generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Svoboda
ROZHOVOR „Řekněte mi, kolik evropských velkoměst dnes umožňuje návštěvníkům cestu z centra veřejnou dopravou na letiště do 26 minut. Expres na letiště bude mít navíc mimořádnou frekvenci – vždyť ve špičce se počítá s intervalem 10 minut! Dále bych v této souvislosti zmínil přímé přestupy na všechny linky metra, modernizované železniční stanice, odstranění úrovňových křížení se silnicemi, uvolnění části koridoru pro pěší či cyklistické trasy, vytvoření komplexních dopravních uzlů typu Veleslavín či Dlouhá míle,“ řekl generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Svoboda při příležitosti představení aktuální podoby investice veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Naprostá hospodářská idiocie, to se nikdy nemělo dostat do cizích rukou. Ekonomka Švihlíková hovoří také o parazitování na státu
ROZHOVOR Akt naprosté národohospodářské idiocie! Vodárny se nikdy neměly dostat do cizích rukou, říká ekonomka Ilona Švihlíková. A komentuje kroky současné vlády, včetně další vlny EET a balíčku daňových úlev. Drobným živnostníkům by podle ní vláda mohla pomoci místo úlev na DPH tím, že zjednoduší regulativní systém, jako odstrašující příklad dává kynoucí daňový zákoník. A pozornost je nutné upřít především na velké firmy, ty podle ekonomky žádné daně platit nechtějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
„Fracek Babiš!“ udeřil Dominik Hašek, který možná bude kandidovat na prezidenta
Do Prostoru X na webu Reflexu zavítal podnikatel a brankář z Nagana Dominik Hašek. Na Babišovi mu vadí, že byl za minulého režimu v StB a že teď „fňuká jako fracek“ o kampani. Prezident Zeman se prý snaží omezit svobodu médií a na demonstracích jsou i lidé, kteří se kvůli účasti bojí o místo. A nevyloučil, že by v budoucnu kandidoval na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senát zřídil komisi, která posoudí audity týkající se Babiše. Mandát má až do ledna
Senátor Václav Láska zároveň potvrdil středeční informaci Aktuálně.cz, že už nasbíral dostatek hlasů pod ústavní žalobu na prezidenta.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.6.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Není nikdo, kdo by přežil podnikání s Andrejem Babišem, tvrdí poslanec Pávek, který ho zná 25 let. Pak spustil o úřednících a jejich debilitách
Byrokracii opravdu nemá rád poslanec Petr Pávek (SLK). Srovnává ji s rakovinou. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vypráví své zkušenosti s úředníky, když je jel jako náměstek ministra zkontrolovat do Bruselu. Nedělali tam podle něj nic, jen si to odseděli, koupili si belgickou čokoládu, dali si místní pivo a jeli domů. Kde napsali nějakou idiotskou zprávu, kterou nikdo nečetl. Andreje Babiše z podnikání zná 25 let. „Vím, že on bude napadat každého, koho nemá zrovna na výplatní pásce a kdo nepochoduje tak, jak on píská. Má za sebou bezpočet nejlepších kamarádů, nejlepších spojenců a obchodních partnerů, kteří jsou všichni mrtví nebo v bankrotu. Není za ním nikdo, kdo by přežil společný projekt s Andrejem Babišem,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Beru to jako osobní urážku, řekl Zeman ruskému velvyslanci k zákonu o veteránech
Ruští poslanci navrhují, aby vojáci okupující tehdejší Československo měli stejná privilegia jako vojáci z ostatních zahraničních misí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.6.2019 v 16:36, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist