Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.889x, což odpovídá cca 98.565-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

A co ta nenávist? Jasné slovo o obličeji Klause ml.
Advokátka Monika Čírtková se vyjádřila k tématu ošklivých narážek na vzhled zakladatele nového hnutí a výrazného poslance Václava Klause ml., konkrétně na jeho vrozenou deformaci obličeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek a Schwarzenberg společně v otevřeném rozhovoru. Komentátor se neudržel: Smůla, TOP 09 to nezachrání
„Je to fakt nálož.“ Těmito slovy popsal komentátor serveru Info.cz Petr Holec vystoupení čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga a jeho politického souputníka Miroslava Kalouska. Dospěl k závěru, že zmínění pánové v podstatě oznámili klinickou smrt TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jak prasečí chlívek? Zbořil o Milionu chvilek a o Anně Geislerové, o které ví mnohé osobně
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Otec Aňi Geislerové Petr byl můj spolužák na orientalistice FFUK. On dělal japonštinu a já indonéštinu, a ačkoli jsme byli dobří přátelé skoro až do jeho posledních dnů, vím, že to s ním doma neměli lehké. Přestože pracoval pro japonskou informační agenturu, oba jsme sdíleli osud tak trochu na okraji společnosti 70. a 80. let. Oba nás to poznamenalo a obě naše rodiny na to dost podobně doplácely. Proto jsem opatrný a snažím se, abych někoho posuzoval nebo odsuzoval podle absolutních morálních kritérií,“ komentuje s pomocí osobní vzpomínky aktuální dění politický analytik Zdeněk Zbořil. On sám se cítí být „pod dezinformačním tlakem agitátorů Milionu chvilek“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Letná je rozcvička. Babiše to nejhorší čeká za 153 dnů. Má se na co těšit, nebudou mu stačit smajlíky s kupičkami lejn, co prý rozesílá
„LETNÁ – Je to na nás!" Tak zní název zřejmě největší akce, jakou odpůrci Marie Benešové a Andreje Babiše nachystali na tuto neděli. Sraz všech, kteří si přejí rezignaci premiéra i šéfky resortu spravedlnosti, bude 23. června na pražské Letné. ParlamentníListy.cz při té příležitosti měly možnost hovořit s jedním z organizátorů demonstrací ve východních Čechách. Jak nám sdělil, velkolepá show proti premiérovi je prý jen rozcvička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda pro kraje schválila na sociální služby miliardu korun
Kraje obdrží na platy v sociálních službách miliardu korun, půl na půl je pošlou ministerstva práce a sociálních věcí a financí. Dnes to schválila vláda, která tak stvrdila dohodu ministryní práce Jany Maláčové (ČSSD) a financí Aleny Schillerové (za ANO) a předsedkyně Asociace krajů Jany Mračkové Vildumetzové (ANO). ČTK o tom informovala mluvčí Ministerstva práce Kristýna Křupková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Drábkův exnáměstek Šiška znovu stanul před spravedlností. Toto řekl soudu...
Bývalý první náměstek exministra práce a sociálních věcí za TOP 09 Jaromíra Drábka Vladimír Šiška, který si odpykává čtyřleté vězení, dnes znovu stanul před soudem. Aktuální kauza se týká údajného zneužití pravomoci ve prospěch firmy Atos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Milion chvilek: Smáli se mi, že demonstruji za peníze, naříkala žena u Fridrichové v ČT. A žaluje Babiše
V 168 hodinách na ČT se opět řešily demonstrace proti Andreji Babišovi a také „dezinformace“, které jsou s nimi spojené. K tomuto tématu hovořil politolog z FSV UK, který tvrdil, že na Západě už by Andrej Babiš nebyl ve funkci. A na závěr pořad informoval, že Andreje Babiše možná čeká další soud s demonstrantkou, jejichž osobnostních práv se měl dotknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jakl: Babiš a Milion chvilek? Dávejte velký pozor, co se bude dít. Jde o Brusel
Dávejme pozor na to, jestli Babiš nezačne dělat ústupky Bruselu v proimigrační politice. Může nás prodat, aby sám sebe zachránil, varuje člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, někdejší ředitel hradního politického odboru Ladislav Jakl. Podle něj by se tak mohlo stát jako výsledek tlaku, který je na premiéra poslední dobou vyvíjen. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jakl dodává též nové informace ke kauze napadení své osoby ve voze metra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Večírek soukromé firmy na Hradě? Drahoš burcuje veřejnost
Server Aktuálně.cz přinesl informaci o tom, že proslulá francouzská módní značka Louis Vuitton dostane možnost na Pražském hradě uspořádat galavečeři s přehlídkou šperků. Ve Vladislavském sále. Senátor Jiří Drahoš chtěl vědět, co si o tom lidé myslí. A předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka senátorovi doporučil především sundat ten „modrý hadr se žlutými hvězdami“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitra
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček pro Českou televizi uvedl, že zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie Michala Semína do Rady ČTK by byl obrovský koaliční problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vedoucí komunista řeže umělce z demonstrací: „Elita národa“. Svou skutečnou, proměnlivou a přizpůsobující se tvář dokázali nejen v roce 1989
ROZHOVOR Útok na současného premiéra není jen tak. Posunul důstojné žití člověka, přidal seniorům. Komu slouží rozkradení republiky a šláplo se na „penězovody“? Odkazování na StB je směšné, protože se všeobecně vědělo, s čím jde Andrej Babiš do politiky. Ostatně, kdo všechno byl ve Státní bezpečnosti, když řada materiálů je nenávratně skartována? Strach z otevřených kauz a zločinů při privatizaci, to je možná to, co žene umělce, údajnou „elitu národa“, spolu se studenty degradovaného školství do ulic a na náměstí. A landsmanšaft u nás? Pro koho je Německo vzorem všech ctností, místo aby se požadovaly válečné reparace, tak jako je tomu v jiných státech. To vše najdete v rozhovoru s Miroslavem Kavijem, předsedou plzeňské krajské organizace a člena ústředního výboru KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hnutí Pro život ČR: MMR chybně nepožaduje z fondů EU žádné peníze na podporu demografie
V pondělí 10. června zaslalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR do meziresortního neveřejného připomínkového řízení koncepci, podle které bude v následujících 7 letech rozdělováno z evropských fondů 550 mld. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Tohle je vedle, ujetý, a to mě na tom sere.“ Je zde odhad, co by řekl Václav Havel demonstrantům z Milionu chvilek
Kritici Václava Havla prvnímu českému prezidentovi často vyčítají, že během svého života pokrytecky moralizoval. Po sociálních sítích však koluje video, sestřih z filmu „Občan Havel“, který dokazuje, že se Havel uměl dívat na různé problémy velmi pragmaticky. Brněnský právník Tomáš Tyl na základě tohoto sestřihu prozradil, co by Havel možná mohl říct například demonstrantům z Milionu chvilek pro demokracii o Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Šok nad časopisem Mateřídouška: Od Klause ml. znějí slova zděšení
Má dětský časopis zabíhat do politiky? Časopis Mateřídouška zveřejnil 4stránkový článek o Gretě Thunbergové, švédské aktivistce. Jeho autor Lukáš Malý v něm o záškoláckých demonstracích píše: „To už je síla, se kterou se musí počítat. Snad proto můžeme doufat, že alespoň některé prosby budou vyslyšeny.“ A činnost Grety považuje za úctyhodnou. Ale reakce z internetu nebyly pochvalné. „Propaganda záškoláctví,“ ozývá se od Klause mladšího. A jiní zapátrali v minulých dílech Mateřídoušky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus st. je politik minulosti. Babiš pohrdá lidmi. Trikolóra se těžko dostane do Sněmovny, říká poslanec ODS Krejza
ROZHOVOR „Evropská komise pouze popisuje nějaký fakt, který všichni, kdo chtěli vidět a mají trochu šedé kůry mozkové, viděli,“ komentuje střet zájmů českého premiéra poslanec ODS a místostarosta Litoměřic Karel Krejza. Podle něj se začíná odhalovat pravá tvář Andreje Babiše – naprosto brutálním způsobem přehlížející své okolí. Reakce na demonstrace z úst premiéra považuje za absolutní pohrdání lidmi. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil i ke vzniku nového hnutí Václava Klause mladšího. Příliš šancí na dvojciferný výsledek ve volbách mu Krejza nedává a jeho odchodem ODS prý spíše získala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Tumáš, Jandáku, Žantovský a Kňourku! Newsroom ČT znovu fackoval ty, které nemá rád. Pomohl Jindřich Šídlo
Ve včerejším Newsroomu ČT se řešilo, zda by se na volbě členů mediálních rad měli podílet i senátoři. Propíraly se kauzy Vítězslava Jandáka, Tomáše Kňourka i Petra Žantovského. Hlídací pes, Syndikát novinářů, Mezinárodní tiskový institut, Jindřich Šídlo, tito všichni měli, co říct ke způsobu volení rad. A důvod? Hrozí, že do rady ČTK bude zvolen Michal Semín. Jako příklad pak bylo dáváno Německo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Kanál Dunaj-Odra-Labe je z dopravního hlediska významný? Není a nebude
Komentář na facebookovém profilu ke kanálu Dunaj-Odra-Labe
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zastání pro Marii Benešovou: Vy se jí bojíte! Místopředseda Ústavního soudu sepsal příběh, který mnohé nepotěší
Místopředseda Ústavního soudu Jaroslav Fenyk se ve svém komentáři pro server ceska-justice.cz rozepsal o tom, kdo se bojí ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Věnuje se také demonstracím, které proti šéfce resortu jsou po celém Česku. Lidé Benešové vyčítají, že svým příchodem do funkce ohrožuje nezávislost justice a že přišla proto, aby pomohla premiérovi ovlivnit justici v jeho prospěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Britská lekce
Mimořádně nenávistné přijetí, kterého se Donaldu Trumpovi dostalo od mediálního a politického mainstreamu na státní návštěvě ve Velké Británii, i komentáře v evropských i na našich médiích o ní jasně ukazují, kudy v dnešním světě vede zásadní frontová linie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Směřuje Írán k jaderné zbrani? A jakou roli má nyní hrát Evropa? V ČT promluvil veřejnoprávní komentátor
Írán bude mít víc obohaceného uranu, než by měl mít podle jaderné dohody uzavřené s Francií, Británií, Německem, Ruskem, Čínou a Spojenými státy. Dost možná nebude dodržovat ani smlouvu o nešíření jaderných zbraní. Blíží se snad doba, kdy i Írán bude mít jaderné zbraně? Nejen na to se ptal v pořadu Interview na ČT24 moderátor Daniel Takáč komentátora Českého rozhlasu Jana Fingerlanda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Klaus ml. (Trikolóra): Pokud kvůli Semínovi odejde ČSSD z koalice, bude to výborná zpráva pro občany
Komentář na facebookovém profilu k možnému zvolení Michala Semína do Rady ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Krize demokracie! Slováci si zvolili Čaputovou. A jak její volba souvisí s vraždou Kuciaka? Bohumil Pečinka napovídá...
Zkušený komentátor Bohumil Pečinka zavítal k Barboře Tachecí do Českého rozhlasu. Prozradil jí, že ve zvolení právničky Zuzany Čaputové vidí krizi demokracie. Slováci si prý zvolili někoho, o kom nic nevědí, a až čas ukáže, zda to bylo správné. Poté srovnal Čaputovou s Přemyslem Oráčem. Věnoval se také Trikolóře Václava Klause mladšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Má návštěva v Izraeli se transformuje na konkrétní spolupráci
Lékaři z Česka a Izraele si v Praze v rámci sympozia o léčebném konopí vyměnili zkušenosti z klinické praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Upozornění pro chovatele v souvislosti s horkým počasím
V souvislosti s aktuálními vysokými teplotami vzduchu, které mohou negativně ovlivnit také pohodu a zdraví zvířat, Státní veterinární správa (SVS) připomíná důležité zásady, jež by měli chovatelé dodržovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Čunek udeřil na Piráty: Nechoval bych se jako bonzák a slaboch. Nedospělé děti
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Moderátorka Marie Bastlová poznamenala, že Čunek patří k velkým obhájcům Andreje Babiše (ANO), a senátor její slova okamžitě uváděl na pravou míru. Poté si postěžoval, že na sebe žalujeme do Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hudební nakladatelství Českého rozhlasu vyhlašuje varhanní skladatelskou soutěž
Hudební nakladatelství Českého rozhlasu a Nadační fond Svatovítské varhany vyhlašují varhanní skladatelskou soutěž u příležitosti uvedení nových varhan Gerharda Grenzinga. Přihlášení skladatelé odevzdají do 6. ledna 2020 samostatnou kompozici psanou pro sólové varhany v délce cca do 10 minut, která může být jednovětá i vícevětá. Skladba musí respektovat dispozice a rejstříkování nových varhan katedrály sv. Víta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vondráček (TOP 09): Kam kráčíme v systému českého školství?
Existuje vůbec někdo, kdo dobře ví, kam by se mělo ubírat české školství? A existuje vůbec nějaká souvislost s často nesmyslnou společenskou poptávkou po vzdělání národa obecně včetně mnohdy nesmyslných požadavků na vzdělání u pracovních pozic v mnoha oborech lidské činnosti a skutečným intelektem tohoto národa?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Kremlík hezky, ale…
Rozhovor v Lidových novinách (16.6) s ministrem dopravy Kremlíkem v mnohém potěšil. Například tím, že snad už konečně přestaneme na svá auta lepit ty ohyzdné známky a přejdeme na elektronický způsob placení, který například Maďarsko a Slovensko má už několik let. Opět doháníme, opět máme zpoždění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Ukradená sametová revoluce
Stotisícihlavé shromáždění občanů svědčí o tom, že společnost je značně rozdělená. Důvody rozdělení jsou jinde, než se organizátoři demonstrací domnívají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Hendikepovaní lidé si zaslouží vedle respektu a ohleduplnosti i finanční podporu
Komentář na facebookovém profilu k závodu vozíčkářů a podpoře handicapovaných
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
V čele Masarykovy univerzity by měl Beka vystřídat Bareš, schválila vláda
Rektorem Masarykovy univerzity v Brně by se měl stát neurolog a děkan lékařské fakulty Martin Bareš, kterého v dubnu zvolil akademický senát. Dnes to schválila vláda, informoval o tom na webu tiskový odbor. Funkční období Bareše má začít 1. září a mělo by trvat do konce srpna 2023. Aby mohl do čela školy nastoupit, musí ho jmenovat prezident republiky. Žádný český prezident dosud kandidaturu rektora po schválení vládou nezamítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova připravila v rámci projektu Česko! A jak dál? už pět veřejných diskuzí, další bude letos v září
Univerzita Karlova pokračuje v projektu Česko! A jak dál?, jehož cílem je definovat zásadní témata České republiky, připravit k nim veřejné diskuse a zapojit do debaty o možných řešení špičkové vědce, odborníky, lidi z praxe a především veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM nabyl originální odúmrť
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Brně získal z odúmrti mimo jiné dýku důstojníka Luftwaffe i ručně vyrobené housle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Do řízení o zdanění církevních restitucí vstoupí vláda
Vláda vstoupí do dvou řízení před Ústavním soudem. První se týká návrhu senátorů KDU-ČSL, ODS a dalších klubů na zrušení zdanění finančních náhrad za majetek nevydaný církvím v restitucích. Druhé řeší stížnost Transparency International (TI) na desetitisícový poplatek za podání podnětu k antimonopolnímu úřadu. Informoval o tom tiskový odbor vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Vyšší cena elektřiny prodražuje výrobu napříč ekonomikou
„Odvětví výroby elektrické energie je v poslední době ovlivněno novými regulacemi, které v konečném důsledku vedou ke zdražování elektřiny. Skokový růst ceny emisních povolenek, uzavírání jaderných elektráren v Německu a tlak na produkci energie z obnovitelných zdrojů zvyšují náklady a tím snižují konkurenceschopnost evropského průmyslu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Nevědomost hříchu nečiní. A vědomost?
Komentář na facebookovém profilu k právní odpovědnosti členů zastupitelstev
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Akce POP
Vyšel velmi zajímavý článek na České justici s názvem "Právní expert Trikolóry Grygar: Vyšetřující soudce by měl dozorovat trestné činy státních zástupců". Osobně se domnívám, že situace není tak jednoduchá. Nejde jen o trestnou činnost státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Situace už dávno není normální. Demonstrace mají smysl
Komentář na facebookovém profilu k demonstracím proti Babišovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SSHR: Výměna zkušeností z ropné krize na Družbě
Předsedové hmotných rezerv Polska, Slovenska a České republiky se setkali v Brně na semináři, který se věnoval ropné krizi na ropovodu Družba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová se hádá s KDU-ČSL kvůli mimořádnému bodu o službách a požaduje omluvu
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) zkritizovala KDU-ČSL za iniciování mimořádného bodu Sněmovny o financování sociálních služeb. Zlínský kraj, v jehož čele je lidovecký hejtman Jiří Čunek, podle ní podprůměrně přispívá na sociální služby. Maláčová to dnes řekla novinářům před jednáním vlády. Bude také požadovat omluvu od předsedy KDU-ČSL Marka Výborného, což šéf lidovců odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hanáček (KDU-ČSL): Strakonice si zaslouží zastupitelstvo
Již tři čtvrtě roku nemá dvaadvacetitisícové okresní město Strakonice funkční zastupitelstvo. Mandát toho předchozího skončil řádnými komunálními volbami v říjnu loňského roku a nově zvolenému pak znemožnila ustavující schůzi soudní pře, vyvolaná usnesením krajského soudu, který 20. listopadu vyhověl stížnosti pana Janského ze Změny pro Strakonice a říjnové volby zrušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Audit Evropské komise: Bude vracet Česko stamiliony do Bruselu? Není to tak jisté
Odborníci na získání dotací se v minulých dnech vyjádřili k auditu Evropské komise, podle něhož se někteří domnívají, že Česko bude muset vracet Evropské unii stovky milionů korun. Premiér Andrej Babiš (ANO) to odmítá. A jak píše server Aktuálně.cz, jistí si tím nejsou právě ani šéfové významných poradenských firem. Text serveru koluje po sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Zvolení Michala Semína do Rady ČTK je pro nás naprosto nepřijatelné
Komentář na facebookovém profilu k možnému zvolení Michala Semína do Rady ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Šok: Kalousek slíbil, že už nebude ministr. Stydí se totiž
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a jeho politický souputník Miroslav Kalousek poskytli společný rozhovor serveru Atuálně.cz. Prohlásili v něm mimo jiné, že nemají právo ucházet se o místa ministrů v některých z příštích vlád. Řekli toho však ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vládní krize za dveřmi? Babiš se vyjádřil k volbě Michala Semína Sněmovnou
Hnutí ANO podle premiéra Andreje Babiše (ANO) kandidáta Svobody a přímé demokracie Michala Semína do Rady ČTK nevolilo a volit nebude. Předseda vlády v textové zprávě zaslané ČTK označil informaci o předchozí podpoře Semína ze strany jeho hnutí za nesmysl. Babiš dodal, že nechápe, proč o tom předseda koaliční ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček hovoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Národní muzeum získalo licenci na archeologický výzkum v Sýrii
Generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš a generální ředitel Generálního ředitelství Památek a muzeí Syrské arabské republiky Mahmud Hamud podepsali v neděli 9. června 2019 smlouvu o založení společné archeologické mise. Díky tomu bude moci Národní muzeum pracovat v jedinečné archeologické lokalitě Tell Al Shameh- Naher-el-arab, ze které pochází nálezy datované do doby bronzové až doby železné (cca. 2500–1120 př. n. l.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc neplní svůj zákonný účel
V roce 2016 zahájila ombudsmanka návštěvy v zařízeních pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Jedním z cílů bylo zjistit, jak vypadá krizová pomoc dětem a jejich rodinám. V čem pomoc spočívá a jak je úspěšná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš maká, ale je přetížen. Hnus a podrazy v ANO, čučkaři brzo hnutí potopí. Drsné svědectví exposlance Chalupy
ROZHOVOR „Kritiku, že jsem krysa opouštějící potápějící se loď, zásadně odmítám. Nicméně je fakt, že na lodi už je tolik čučkařů s vrtáky, kteří dříve či později tu kdysi skvělou loď, královnu na českém politickém moři, jednoho dne skutečně potopí… A nepotrvá to dlouho. A u toho fakt nemusím být,“ vysvětluje exposlanec Bohuslav Chalupa v rozhovoru pro PL.cz svůj odchod z hnutí ANO. Andreje Babiše však brání. „S ohledem na to, jak je ČR delší dobu vnímána v Bruselu a potom, čeho jsme svědky, pokud jde o styl jednání Bruselu s Británií ve věci Brexitu (brexitáře pověsit a Británii potrestat, až se z toho pos..ou) nepochybuji, že mnozí bruselští loutkovodiči mají na ČR a jejího ministerského předsedy pifku s velkým P. Je velmi pravděpodobné, že jde o všestranný, komplexní a koordinovaný útok na Českou republiku,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vládní krize? Když ANO zvolí Semína do ČTK, odcházíme z vlády, řekl Hamáček
Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Vysokorychlostní tratě? Britové pro nás mohou být v mnohém inspirací
Časy se mění. Doba, kdy jsme mezi nejvýznamnějšími městy cestovali klidně i několik dnů, je nenávratně pryč. Vlaky, auta a letadla přinesly revoluci v cestování, díky které dnes můžeme být prakticky kdekoliv na světě do 24 hodin. Česko se na další velkou změnu teprve chystá. Přípravy vysokorychlostních tratí jsou v plném proudu a mám pro Vás další čerstvé informace k tomuto projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Odhalení nelegální výrobny cigaret
Kriminalisté ústecké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) počátkem měsíce června 2019 realizovali operaci s krycím názvem IMPORT a zároveň zahájili trestní stíhání čtyřiačtyřicetiletého cizího státního příslušníka pro spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby dle § 240 odst. 1, odst. 2 písm. a), odst. 3 písm. a), odst. 4 trestního zákoníku, ve stádiu přípravy dle § 20 odst. 1 trestního zákoníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Blbcům se nemá dávat do rukou sebenepatrnější úřední moc
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: I příspěvkové lázně jsou lůžková péče
Otázka týdne s VZP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Milan Barna: Merkelová před ním varovala. Co až Trump rozloží NATO?
Jestli se USA s EU rozhádají, dostane se Evropa pod německou kuratelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sedře ANO vláda lidi z kůže?
Komentář na facebookovém profilu k návrhu ministryně financí na zvýšení daně z nemovitosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Z Olomouce až do vesmíru
Podnikavou hlavu vyhrál projekt s cílem vytvořit aplikaci mapující povrch Měsíce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen v zemědělství pokračoval
Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 0,1 %, průmyslových výrobců o 0,5 % a stavebních prací o 0,4 %. Ceny tržních služeb pro podniky stagnovaly. Meziročně se zvýšily ceny zemědělských výrobců o 10,5 %, průmyslových výrobců o 3,8 %, stavebních prací o 5,5 % a tržních služeb pro podniky o 2,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Podporujeme přesun nákladní dopravy ze silnice na železnice
Chystané nové vysokorychlostní spojení z Drážďan do Prahy má být součástí propojení severních a jižní evropských přístavů a má umožnit přesun nákladní dopravy z přetížených dálnic na železnici. Shodli se na tom český ministr dopravy Vladimír Kremlík se svým saským protějškem Martinem Duligem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: Prodej tabákových výrobků mladistvým není na ústupu
Česká obchodní inspekce pravidelně provádí roční vyhodnocení kontrol zaměřených na dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který prodejcům ukládá nejen zákaz prodeje alkoholu mladistvým, ale i zákaz prodeje tabákových výrobků mladistvým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Státní úřad inspekce práce v roce 2018 uskutečnil přes 28 tisíc kontrol a uložil více než 4 tisíce pokut
V uplynulém roce provedly orgány inspekce práce u zaměstnavatelů celkem 28 206 kontrol. Z tohoto počtu se 9 092 kontrol zaměřilo na dodržování bezpečnosti práce na pracovištích a bezpečný provoz vyhrazených technických zařízení, 5 063 kontrol se věnovalo dodržování pracovních vztahů a podmínek, na odhalování nelegálního zaměstnávání směřovalo 8 339 kontrol a na oblast zaměstnanosti bylo zaměřeno 501 kontrol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Projekt Poslední adresa uctí kněží popravené v souvislosti s „případem Babice“
Tři římskokatolické kněží odsouzené k trestu smrti ve vykonstruovaných procesech tzv. babického případu z roku 1951 připomene umístěním pamětních tabulek projekt Poslední adresa. Stane se tak ve čtvrtek 27. června 2019 na Den politických vězňů v Rokytnici nad Rokytnou, v Horním Újezdě a v Babicích u Třebíče. Projekt organizuje Ústav pro studium totalitních režimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Transparency International hrozí Babišovi: Omluvte se! Jinak...
Organizace Transparency International (TI) zaslala předžalobní výzvu premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Předseda vlády by se měl podle TI omluvit za to, že organizaci opakovaně veřejně označil za zkorumpovanou. Pokud se chce soudnímu řízení vyhnout, měl by Babiš do týdne na adresu TI zaslat dopis, ve kterém se za nepravdivé osočení omluví. Organizace o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Babišovo vyjádření ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
NKÚ: Podpora prevence kriminality měla jen obecné cíle. Co konkrétně přinesla, nejde většinou vyhodnotit
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil peníze, které v letech 2015 až 2018 poskytovaly Ministerstvo vnitra (MV), Ministerstvo spravedlnosti (MSp) a Ministerstvo obrany (MO) na prevenci kriminality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Foldyna: Rusové se prý chystají obsadit Evropu! Vážně?
Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se zamýšlí nad příčinou víkendovou událostí, kdy nebyl spolu s dalšími motorkáři vpuštěn na pietní akt v Lidicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Pokles nezaměstnanosti pokračoval i v květnu
K 31. 5. 2019 evidoval Úřad práce ČR celkem 200 675 uchazečů o zaměstnání. To je o 9 153 méně než v dubnu a o 28 957 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší hodnotu od května 1997, kdy bylo bez práce 193 442 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – stavební úřady
„Treat like cases alike and different cases differently“. Exministr dopravy Dan Ťok zmínil fakt, že je nenormální dovésti dálnici do Hradce Králové za 37 let a v prosinci 2016 slavnostně otevírat po 32 letech D8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nečekané. Do protestů v Hong Kongu se zapojují také byznysové kruhy
Komentář k nejnovějšímu vývoji kolem protestů v Hong Kongu a jejich ekonomickému kontextu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Výborně senátoři, hlavním městem Izraele je samozřejmě Jeruzalém
Židovský stát trpí zákeřnými a zbabělými útoky palestinských islamistických teroristů z pásma Gazy. Proto je důležité, že zákonodárci z horní parlamentní komory jej výrazně podpořili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Milion chvilek: Demisi Babiše chce 4,7 procenta lidí, spočítal poslanec ANO Feranec
Poslanec za hnutí ANO Milan Feranec se na svém facebookovém profilu rozepsal o demonstracích, které jsou podnikány proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Ta největší se chystá tuto neděli na Letné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Návštěvníci zámku Hluboká si posvítili na schwarzenberskou sbírku tapiserií
Tematická podvečerní prohlídka reperezentačními prostory zámku Hluboká nazvaná Světla svítí nejlépe vpředu přiblížila v sobotu 8. června jedinečnou schwarzenberskou sbírku vlámských tapiserií v tlumeném barokním osvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pojďme někoho nenávidět! Erik Tabery a Lukáš Jelínek odsoudili Trikolóru Klause ml.
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery a politolog Lukáš Jelínek na serveru Deník Referendum se ve svých komentářích zaměřili na nově vzniklé hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Nemáme dobře udělanou telematiku
Komentář na facebookovém profilu ke kolonám na D1
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
STAN: Naše požadavky k výstavbě nové krajské nemocnice byly vyslyšeny
Požadavky zastupitelů STAN byly z pozice krajského koaličního partnera po více než čtvrt roce vyslyšeny. Výčet závazných argumentů definovaných STANEM na počátku dubna pro podporu výstavby nové krajské nemocnice tak nabírá na reálných obrysech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Máme fašistický Senát
Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A já sám tomu uvěřil, lépe řečeno jsem si tuhle skutečnost poprvé uvědomil ve středu minulého týdne, kdy bylo oznámeno, že Senát České republiky odmítl nominovat členkou Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), spisovatelku a signatářku Charty 77 Lenku Procházkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda schválila peníze pro sociální služby a ruší pětiletá moratoria na cenu surovin
Na jednání v pondělí 17. června 2019 vláda Andreje Babiše dořešila problém s dofinancováním sociálních služeb na letošní rok. Kraje a hlavní město Praha dostanou od státu navíc miliardu, dalších 900 milionů budou moci získat z evropských dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kozlová (Piráti): Kulturní instituce potřebují odbornost a kontinuitu ve svém vedení
Komentář pirátské poslankyně Lenky Kozlové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zofia Tarajło-Lipowska: Jak rusisté „zařízli” českou filologii v polské Vratislavi
Mimo ČR je o češtinu největší studijní zájem v Polsku, což by znamenalo, že znalci jazyka s bujnou diakritikou a milovníci Haška nebo Hrabala sídlí především nad Vislou a Odrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Blíží se termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů v prodloužené lhůtě
Blížící se 1. červenec 2019 je posledním dnem pro podání daňových přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2018. Do tohoto termínu podávají daňové přiznání k dani z příjmů poplatníci, kterým přiznání zpracovává daňový poradce, nebo mají prodlouženou lhůtu ze zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie obvinila bývalého starostu Prahy 1 za TOP 09 Lomeckého. A nejen jeho
Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Blíží se konec politické éry Andreje Babiše?
V úterý 11. června 2019 pokračovaly protesty proti Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zveřejňuje úplnou Zprávu o činnosti za rok 2018
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na svém webu aktuálně uveřejňuje úplnou Zprávu o činnosti za rok 2018 v elektronické podobě, která je k dispozici široké veřejnosti, spotřebitelům, provozovatelům potravinářským provozů i zástupcům médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petice za zachování mateřských a rodinných center
My, níže podepsaní, žádáme, aby byla navýšena podpora státu pro organizace typu rodinných center.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Reaktor VVER-TOI od Rosatomu má certifikaci EUR
Organizace EUR sdružující evropské provozovatele jaderných elektráren potvrdila, že nejmodernější ruský projekt reaktoru VVER-TOI splňuje European Utility Requirements. Slavností předání certifikátu autorovi projektu, ruské korporaci pro atomovou energii Rosatom, proběhlo 13. června 2019 v Petrohradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Spoušť po nacistickém řádění je neskutečná
V sobotu 15. června navštívil poslanec a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek Lidice, aby v Lidicích památku nevinných lidí, jejichž život ukončil nacistický režim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Proč je Fed důležitý i pro českou korunu?
Červnové zasedání Fedu bude klíčovým momentem tohoto týdne. Trhy v posledních týdnech výrazně zvýšily své sázky na pokles amerických sazeb. Počítají s tím, že Fed do roka a do dne sníží sazby třikrát až čtyřikrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): I dotace může být dobrá investice
V poslední době se v řadě politických souvislostí objevuje časté tvrzení, že dotace podnikatelskému sektoru jsou „čisté zlo“. Nechci polemizovat s principem. Ale nabízím jeden případ, kdy tomu tak rozhodně není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most nabízí veřejnosti rychlodobíjecí stanici elektromobilů
Mostecký autodrom zprovoznil ve svém areálu novou veřejnou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily. Pokračuje tak úspěšná spolupráce s elektrárenskou skupinou ČEZ, která instalovala první dobíjecí stanici elektromobilů u budovy recepce polygonu v areálu autodromu už před třemi lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Ministerstvo dopravy nerespektuje dohodu
Reakce předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Mračkové Vildumetzové na informace ministra dopravy Vladimíra Kremlíka k nulové sazbě mýta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Praha chce o 30 procent zdražit svoz odpadu a převzít odvoz bioodpadu
Pražský magistrát připravuje novelu vyhlášky, která zvedne cenu za svoz směsného odpadu o 30 procent a zároveň zavede službu svozu bioodpadu za nižší cenu. Vyplývá to z informačního tisku, který dnes dostali na stůl pražští radní, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Největším nebezpečím pro Evropu je islámský terorismus
Toto tvrzení obsahuje zpráva amerického národního bezpečnostního think-tanku CSIS. Zpráva uvádí, že počet útoků islámskými teroristy za sledované desetileté období v Evropě vzrostl o více jak 700 % a v USA dokonce o 1450 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Vládu jsme vyprovokovali, konečně začíná prosekávat právní džungli
ODS vítá vládní návrh zákona, který ruší přežité předpisy. Marek Benda se ale pozastavuje nad tím, že ministři nekývli na obdobný návrh zákona z dílny občanských demokratů, který byl předložen už v minulém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Helena Vondráčková se vrací do Valašského Meziříčí! Dlouhou nocí odstartuje léto 2019
V rámci právě probíhajícího turné Helena Dlouhá noc Live se do amfiteátru ve Valašském Meziříčí vrací legenda české pop music Helena Vondráčková. Její koncert tam proběhne v neděli 30. června od 19 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Musíme lidi probudit! Martha Issová odhalila, jak změnit poměry v Česku
Herečka Martha Issová se v rozhovoru pro aktuálně.cz obula do českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle jejích slov Babiše nezajímá dialog, neboť nás všechny bere jako zlobivé zaměstnance své firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nulová sazba mýta asi nebude, podle Kremlíka by zpochybnila tendr
Nulová sazba mýta na silnicích první třídy asi nebude. Podle ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) by její zavedení zpochybnilo mýtný tendr. Ministr to uvedl na svém twitterovém účtu. Krajům, které o nulovou sazbu žádaly, chce nabídnout jinou kompenzaci. Kraje se na zavedení bezplatného mýta na silnicích první třídy, o které se systém v příštím roce rozšíří, dohodly s předchozím ministrem dopravy Danem Ťokem. Nulovou sazbu žádaly na celkem 600 kilometrech. Reakci krajů ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lipavský (Piráti): Láska je láska. Rozbijme tabuli nenávisti, ignorace a předsudků
Z celého srdce podporuji iniciativu hnutí Jsme fér za rovné manželství. Proč? Věřím v lásku a ve svobodu. Věřím, že každý člověk, žena i muž, stařec i teenager mají právo na svobodný a šťastný život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Buran z venkova ničemu nerozumí... Dohra slov herečky Geislerové
V dalším díle Podtrženo, sečteno se Klára Stonjeková věnovala komentování událostí posledních dní. Prohlásila, že herečka Aňa Geislerová trpí arogancí celebrit. Ale kvitovala nápady, že by herečka šla do politiky; představit program a čekat, co na to „balíci z venkova“, je podle ní fér. Petr Fiala by se dle jejího názoru měl zbavit „ocásků“ s méně než pěti procenty a začít dělat i něco jiného než protibabišovskou politiku. A zrušení povinné maturity z matematiky? Zakopávání laťky pod zem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Litoměřice: Audiologická ambulance nemocnice bude brzy mít novou kabinu pro vyšetření sluchu
Celých dvacet let sloužila pacientům audiologické ambulance litoměřické nemocnice kabina pro vyšetření sluchu. Nyní bude demontována a v rámci druhé etapy rekonstrukce audiologické ambulance bude nahrazena zcela novou audiokabinou v hodnotě přes 200 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Dopravní chaos hrozí nejen Praze 7, Chceme garance
Rozhodnutí pražských radních zrušit tendr na opravu Libeňského mostu může zásadně zhoršit dopravní situaci v metropoli. Reálně totiž hrozí souběh opravy Libeňského a Hlávkova mostu, který by vyvolal obrovské komplikace především pro Prahu 7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Vše začíná od základního výzkumu, shodli se čeští a izraelští experti
Digitální technologie i umělá inteligence, ale třeba i zavlažování suché krajiny či výzkum reakcí na extrémní stres. To jsou témata Česko-izraelského inovačního fóra v pražském Černínském paláci. Po dva dny, 12. a 13. června, se na něm scházejí jak čeští a zahraniční vědci a vývojáři, tak zástupci vládních institucí či technologických firem a start-upů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): V některých oblastech je náš prozápadní kurz přece jen pevnější než slovenský
Komentář na facebookovém profilu ke Slovensku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Změna zákona může přinést tisíce nových parkovacích míst ve městech
Tisíce nových parkovacích míst by mohla přinést novela zákona o pozemních komunikacích. Především obyvatelé velkých měst trápí nedostatek parkovacích míst. Drahocenná parkovací místa přitom zabírají auta, která dlouhé měsíce stojí na stejném místě a často ani nejsou způsobilá k provozu na pozemních komunikacích - jde o tzv. autovraky. Jejich odtažení brání současné znění zákona. Na stole už je ale novela zákona, která by dlouhodobě neudržitelnou situaci mohla vyřešit. KDU-ČSL tuto změnu zákona podporuje. Zároveň ale předkládá pozměňovací návrh, jenž pomůže lidem, kteří se dlouhodobě z objektivních důvodů nacházejí mimo místo trvalého bydliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda se bude dnes zabývat mimo jiné horním zákonem
Novelou horního zákona, která má eliminovat případné budoucí výdaje ze státního rozpočtu na odstraňování následků hornické činnosti, či harmonogramem přípravy nového horního zákona se bude na svém dnešním zasedání zabývat vláda. Kabinet by měl projednat i aktualizaci plánu Re:Start, určený pro Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj, která navrhuje 16 nových opatření za 10,1 miliardy korun. Ve zveřejněném programu kabinetu naopak chybí návrh státního rozpočtu, který má vláda schválit do čtvrtka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ŘSD: Rekonstrukce mostu pod Hněvínem jde podle plánu
Koordinační schůzka investora, zhotovitele a stavební dozoru potvrdila, že při rekonstrukci mostu na silnici I/27 Most–Litvínov a I/13 Most–Chomutov platí aktualizovaný harmonogram.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Telička (Hlas): Dobré zprávy z Číny
Komentář na facebookovém profilu k protestům v Hongkongu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Na úřadu Středočeského kraje bylo podepsáno Memorandum s Univerzitou Karlovou
Ve středu 5. června proběhl slavnostní podpis Memoranda v prostorách Rady Středočeského kraje. Za Středočeský kraj smlouvu o spolupráci podepsala hejtmanka Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) a za Univerzitu Karlovu rektor Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Noční můra zvaná premiér Babiš
Jsou tací lidé, které samotná existence Andreje Babiše připravuje o klidný spánek. Samozřejmě, že nikdo z nás není perfektní a to platí i o předsedovi vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČMKB: Cena elektřiny stagnovala
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 24. týdnu uzavřeno 450 kontraktů na dodávku 1,033 milionu MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 845 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Herec Jakub Prachař už nepodporuje Babiše. A žokej Váňa...
Známí fanoušci premiérovi Andreji Babišovi (ANO) postupně ubývají. Píší o tom alespoň Hospodářské noviny, které si všimly toho, že mezi podporovateli už nejsou například herec Jakub Prachař či žokej Josef Váňa. Chybí také podnikatel Jannis Samaras.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist