Oficiální zpravodajská média

Výbuch vzteku: Trestaný Afričan znásilnil českou dívku. A je zle
16letá dívka z Terezína měla být znásilněna na poli u Lukavce na Litoměřicku. S poraněním skončila podle všeho v nemocnici. Podle informací Litoměřického deníku měl za činem stát Afričan vyhoštěný z Německa. A tato zpráva způsobila bouři...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Lžete!“ Výbuch Pirátů v Praze: Povyk kvůli atentátu na Heydricha. Dokonce i vtipné FOTO
Pražský primátor Zdeněk Hřib a všichni jeho kolegové z Rady ignorovali pietní shromáždění k uctění Kubiše, Gabčíka a všech dalších československých parašutistů při výročí jejich úmrtí v kostele v Resslově ulici. Místo toho se primátor učil, jak před novináři manipulovat se sbíječkou při slavnostním výkopu metra. Až když se kauzou začal bavit český internet, tak primátor na místo ve večerních hodinách zanesl květinu a navzdory pirátské otevřenosti nejspíš mazal kompromitující fotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kauza znásilněné dívky: Pozor na nenávist! Člověk v tísni varuje
Na Litoměřicku byla znásilněna šestnáctiletá dívka. Litoměřický deník uvedl, že pravděpodobným pachatelem může být migrant vyhoštěný z Německa. O případu se rozepsal i předseda SPD Tomio Okamura. Prohlásil, že není pravda, že by v Česku nebyli migranti. Na sociální sítí Facebook vyvolal živou a místy ostrou diskusi a Člověk v tísni varoval před šířením nenávisti. Českým občanům by se také prý nelíbilo, kdyby někdo vyzýval k zastřelení Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Trikolóra už funguje ve všech jihočeských oblastech
Nové politické hnutí Trikolóra, které minulý týden založil Václav Klaus mladší, se už začíná formovat ve všech oblastech jižních Čech a startují se jednotlivá města i obce. Ve středu (19. 6.) byli oficiálně ustanoveni koordinátoři, kteří mají na starosti první kroky ke vzniku struktur hnutí a péči o nové registrované příznivce po celých jižních Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Opoziční strany chtějí vařit stokrát provařené mléko
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 18. června 2019 k situaci ve financování sociálních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Čaputová na ČT: Demonstrace, Letná? Politici by to měli respektovat. I já jsem pořádala protesty
Exkluzivním hostem středečního speciálního Interview na ČT24 byla prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová. Moderátorka Světlana Witowská se jí ptala, co nyní považuje za svou největší výzvu, jakou roli chce sehrát po parlamentních volbách v roce 2020, zda nemá trému ze setkání s prezidentem Milošem Zemanem. Své řekla i k sérii protivládních demonstrací v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Michal Prokop u Drtinové jásal nad Letnou: Půjdu taky!
Zpěvák, bývalý náměstek ministra kultury a politik ODA Michal Prokop také podporuje Milion chvilek a půjde v neděli na Letnou. Takže byl pozván k Daniele Drtinové do DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Benešík pro PL k Zemanovi: Asi demonstruje více lidí, než by si pan prezident přál
„Andrej Babiš je dost dobrý ve využívání úspěchů jiných a jejich připisování sám sobě. Klobouk dolů, žádný jiný politik, nebo jen málo politiků, to uměl tak jako on. Každopádně je velmi falešné připisovat zásluhy Andreji Babišovi,“ tvrdí k chlubení se průzkumy o životní úrovni Čechů poslanec a lidovec Ondřej Benešík. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň řekl, že časté výměny v Babišově vládě svědčí o problematické personální politice hnutí ANO. Premiér slíbil odborníky, ale má jich nedostatek. Benešík prý demonstrující chápe, protože dané sliby nejsou naplňovány, ale pravděpodobnost na změny v nejbližších měsících je podle něj minimální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Skvělý návod k použití pro Evropu
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Milion chvilek: Letnou to skončí. A Hamáček? Dělat idioty demobloku? To ne, řiká Vích z SPD
ROZHOVOR Zkuste místo demonstrací uspět ve volbách. Tak by se dal shrnout vzkaz poslance Radovana Vícha (SPD) směrem k Milionu chvilek. „Podporovatelé neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše nemohou unést jeho prohru, a naopak těžce nesou výhru prezidenta Miloše Zemana,“ myslí si poslanec. Pár slov má i pro sociální demokraty. „Typická ČSSD. Práce nula, ale dlouhodobé pomyslné vypouštění výhrůžných politických balónků, to ano,“ říká Vích o ultimátu, které dal šéf ČSSD Jan Hamáček Andreji Babišovi, tedy že vláda skončí, pokud bude Michal Semín zvolen do Rady ČTK. „Michal Semín není žádný antisemita, ale je praktikující katolík s devíti dětmi z jednoho manželství,“ brání Vích kandidáta SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ožanová (ANO): Navrhovaná úprava by měla zavést fikci závazného stanoviska
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 k návrhu změny správniho zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rusové a Ukrajinec, ruskou raketou. Sestřelení letu MH17 je vyřešeno. A bude soud
V roce 2014 byl nad Ukrajinou sestřelen civilní let MH17. Všech 298 lidí na palubě zahynulo. Mezi pasažéry bylo velké množství Nizozemců, takže se nizozemská vláda s pomocí specialistů z dalších zemí snaží celý případ vyřešit a pohnat před spravedlnost konkrétní vrahy. Po pěti letech od sestřelení stroje vyšetřovatelé uveřejnili jména čtyř údajných hlavních viníků celé tragédie – jednoho Ukrajince a tří Rusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Úřad pro ochranu osobních údajů opt-out režim podpořil
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o léčivech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Obrovský odliv německého kapitálu z Česka, ale jen opticky
Z pohledu objemu investovaného kapitálu v základním jmění českých firem jsou Němci již od roku 2016 největšími zahraničními investory v ČR. Podle výpočtů Bisnode se ale objem německého kapitálu v českých společnostech meziročně propadl o 42 % na 166,8 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Erik Best: Milion chvilek? Ochrana Bakaly kvůli OKD. A Čapí hnízdo taky
Odpor proti ministryni spravedlnosti Marii Benešové, který živí demonstrace Milionu chvilek, může mít podle novináře Erika Besta své kořeny ve snaze nově jmenované ministryně zabývat se nejkontroverznější privatizací posledních třiceti let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Milion chvilek: „Ještě potečou potoky krve,“ mírní nadšení Ivan Langer. A vypráví o Babišovi
Exministr vnitra Ivan Langer v rozhovoru pro časopis Týden zkritizoval stranu ODS, jíž je členem. A zároveň pohovořil o tom, jak současný premiér Andrej Babiš (ANO) chtěl, aby s ním zakládal jeho hnutí. Velká část rozhovoru se pak točila také kolem demonstrací, které pořádá spolek Milion chvilek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
,Prase! Prasečina!" Kalousek a ,,ruský agent" Klaus st.: Trikolóra jde do akce
Poslanci Miroslav Kalousek a Václav Klaus sáhli po zbraních. Přesněji po ostrých slovech. Vše se rozpoutalo kvůli jedné poznámce prezidenta Václava Klause, poslancova otce, v cestovatelských „Zápiscích“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra podporuje dárce krve. Loni jim vyplatila 9,4 milionů korun
Podle Světové zdravotnické organizace by mělo na každých tisíc obyvatel připadat 40 dárců krve. V České republice však jejich počet již několik let klesá – v současnosti je evidovaných přibližně 250 tisíc dárců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Řada nedělních spojů do Prahy je vyprodaná, dopravci je posílí
Jízdenky v nedělních vlacích i autobusech ve směru do Prahy rychle mizí, některé spoje jsou už vyprodány. Dopravci proto budou spoje posilovat. Zda je vysoký zájem spojen s nedělní demonstrací v Praze, však žádný z dopravců nedokázal odhadnout, o tyto linky je totiž podle nich zájem tradičně vysoký. Vyplývá to z informací dopravců pro ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Opravdu mě nesmírně překvapilo, že jsem byla obviněna z podvodu
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 18. června 2019 k situaci ve financování sociálních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Klaus ml.: Czexit? Pád Babiše? NATO a Rusko? Co na to Trikolóra? A kousavě o ODS
ROZHOVOR K novému politickému hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího se hlásí tisíce lidí. Pro ParlamentníListy.cz Václav Klaus mluví o tom, co všechno nové hnutí čeká, co chce prosazovat a jak se postaví k zásadním politickým tématům včetně EU či NATO. Českou společnost podle něho zachvátila nová normalizace a lidé se bojí nahlas říkat své názory, aby za to nebyli popotahováni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Pravda a lež před soudem
Naše obecné soudy nerespektují zásadu každého soudnictví v demokratickém státě. Soudy musí být nestranné, nezávislé a spravedlivé. Musí respektovat znění Ústavy a Listiny základních občanských práv a svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
V příštích letech se penze zřejmě už tak výrazně navyšovat nebude
Mimořádné navyšování důchodů se zřejmě v příštích letech už opakovat nebude. S výraznějším přidáváním důchodcům se teď zatím nepočítá. Vyplývá to z údajů v materiálu o přípravě rozpočtu na příští rok a s výhledem na roky 2021 a 2022, který se chystá v pondělí projednávat kabinet. Dokument, který připravilo Ministerstvo financí, má ČTK k dispozici. Zatímco v příštím roce se má na důchody vydat o 36,9 miliardy korun víc než letos, v roce 2022 to má být meziročně víc o 17,4 miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Soudci exekutorům schvalují exekuční příkazy bez jakéhokoliv rozmýšlení
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona, občanský zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Stát by měl postupovat ve prospěch věřitele, ale s ochranou práv dlužníka
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona, občanský zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: ETCS získá už příští rok modernizovaná část koridoru z Prahy-Uhříněvsi do Votic
Zavádění jednotného evropského zabezpečovacího systému ETCS na české železnici začíná nabírat na obrátkách. Už příští rok jej získá také významná část čtvrtého koridoru. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně zahájila instalaci moderního vlakového zabezpečovače na traťovém úseku Praha-Uhříněves – Votice. Zhotovitelem prací je společnost AŽD Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Kde je nějaká daňová analýza?
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona, občanský zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Noční můra! Udženija svědčí o Pirátech a spol.: Podvod. To může skončit u soudu. Nezažila jsem
ROZHOVOR „Vše nasvědčuje tomu, že došlo k podvodnému jednání a falšování zápisu,“ říká první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija k nedávnému dění na Magistrátu hlavního města Prahy. Vylučuje, že by mohlo jít o chybu sčítacího úředníka. „Něco podobného nepamatuju ani já, ani kolegové, kteří mají delší zkušenosti," dodává k celé věci. A o co jde? O nemalé peníze a případnou trestní odpovědnost. „Rada hlasovala o zrušení velmi dlouho připravovaného projektu za dvě miliardy a zakázky za půl miliardy. Toto rozhodnutí může mít logicky soudní dohru," vysvětluje Udženija.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lhal primátor Hřib? A bojová porada Čižinského s Minářem před Letnou, máme FOTO
Pražský primátor Zdeněk Hřib ignoroval pietní shromáždění k uctění Kubiše, Gabčíka a všech dalších československých parašutistů při výročí jejich úmrtí v kostele v Resslově ulici. V předchozích letech pražští primátoři na vzpomínkové akci nechyběli, ale Pirát Hřib si asi řekl, že tuto úctyhodnou tradici uctění památky hrdinů přeruší. Původně tvrdil, že nebyl na vzpomínkovou akci pozván, jenže se ukázalo, že neříkal pravdu. A věc pokračuje...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Premiér Andrej Babiš bude jednat v Bruselu na zasedání Evropské rady
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš ve čtvrtek 20. června 2019 odlétá na pracovní cestu do Bruselu, kde se zúčastní zasedání Evropské rady. V pátek 21. června 2019 bude jednat na eurosummitu o rozšiřování hospodářské a měnové unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kandidátem konzervativců na šéfa europarlamentu je Zahradil
Kandidátem frakce konzervativců a reformistů (ECR) na šéfa Evropského parlamentu je Jan Zahradil (ODS). Uskupení to dnes oznámilo na Twitteru. Předsedu nového europarlamentu, který vzešel z květnových evropských voleb, budou poslanci volit první den ustavující schůze, tedy 2. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kott (ANO): Žádný zemědělec dopředu neví, kde jeho plodiny skončí
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o ochraně ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Obilí má zelenou barvu, kvete šedě, tak si ho lidé ani nevšimnou
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o ochraně ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Jestli něco poškozuje většinu českých zemědělců, je to dlouhodobé směřování české zemědělské politiky
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o ochraně ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Studenti v září upřesní své požadavky pro ochranu klimatu
Studenti, kteří v Česku organizují demonstrace za boj proti klimatickým změnám s celosvětovou iniciativou Fridays for Future, chtějí přes prázdniny vypracovat seznam požadavků, které budou prosazovat. Představit by ho chtěli během týdenní protestní akce ve druhé polovině září. Na dnešním kulatém stolu společností SKAV a EDUin k tématu klimatických změn to řekla jedna ze zástupkyň stávkujících studentů, Anna Mezgerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pustějovský (ANO): Zákonné podmínky smluv o realitním zprostředkování ochrání spotřebitele
Zákon jasně stanoví náležitosti, které musí smlouva o realitním zprostředkování splnit, například písemnou formu, jasné vymezení předmětu smlouvy i konkrétní výši provize. Cílem je větší ochrana spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s vyjížďkou skútrů
V sobotu 22. června 2019 se v hlavním městě uskuteční v rámci akce Pragovespa vyjížďka skútrů po komunikacích v Praze 1, 2, 5, 6 a 8. V době od 10:00 do cca 13:00 hodin je povolena postupná uzavírka komunikací na trase vyjížďky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Holík (SPD): Čím vyšší podíl rostlinných paliv, tím je větší uhlíková stopa v atmosféře
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o ochraně ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Koten (SPD): Takzvaná biosložka, která se přidává do nafty, mi zničila vstřikovací čerpadlo
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o ochraně ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
To by Havel zíral! Babiš našel zastání u jeho přítele
Martin Věchet, organizátor hudebního festivalu TrutnOff, který je znám také jako Český Woodstock, a současně dlouholetý stoupenec Václava Havla, dnes na svém facebookovém profilu věnoval hned několik řádků obhajobě Andreje Babiše. V úvodu však zdůraznil, že mezi jeho voliče nepatří. Tiskový mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka již potvrdil informaci o ukončení spolupráce mezi skupinou Kryštof a Agrofertem… Že by se tu rýsovala nová budoucí spolupráce právě s trutnovským hudebním festivalem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který vyšetřují policisté v Ústeckém kraji. Na poli u Lukavce tu měl šestnáctiletou dívku znásilnit vyhoštěný migrant. Okamura konkrétně informoval o tom, že jde o migranta z Afriky a je v šoku, jakým způsobem se do něj dnes pustila redaktorka Českého rozhlasu za to, že tím šíří akorát strach z migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): O zavedení korespondenčních voleb usilujeme už druhé volební období
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o volbách do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ: Elektrárny se vždy na jaře proměňují v jednu velikou sokolí farmu
Elektrárny Skupiny ČEZ se vždy na jaře proměňují v jednu velikou sokolí farmu, jediné co podle ornitologa juniorky a junioři nyní potřebují, je klid.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Stát je vůči občanům v privilegovaném postavení
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 k návrhu změny správniho zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Draghi a Trump zatlačili Fed do holubičího kouta. Je z něj vůbec cesta ven?
Donaldu Trumpovi včera zkazil ráno šéf ECB Mario Draghi. Holubičí verbální kanonáda, kterou předvedl v portugalské Sintře (obdoba amerického Jackson Hole), výrazně srazila dolů evropské výnosy i euro a současně katapultovala vzhůru evropské akcie. Tweety Donalda Trumpa odpověděli jasně: “Německý DAX letí vzhůru díky komentářům Maria Draghiho. Velmi nefér vzhledem k USA!”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura: Po volbách chceme stavět vládu. Milionu chvilek fandím
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Vysvětlil, co chce pravicová opozice jasně slyšet od každého poslance a proč by se nad sebou měli zamyslet sociální demokraté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Soud v Brně propustil z vazby bývalého místostarostu Liškutina
Městský soud v Brně dnes propustil z vazby dalšího z mužů stíhaných po razii na radnici Brno-střed, konkrétně bývalého šéfa investičního odboru městské části a místostarostu městské části Brno-Ivanovice Petra Liškutina (dříve ANO). Na Twitteru to uvedla Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Švýcarsko opět odmítlo rámcovou smlouvu s EU
Švýcarsko opět odmítlo podepsat rámcovou dohodu o dvoustranných vztazích s Evropskou unii, kterou mělo uzavřít po desetiletém jednání v pondělí 17.června, což se mělo se stát již koncem minulého roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Přístup do lékového záznamu by měl mít ten, kdo přijde v kontakt s pacientem jako první
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o léčivech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Již tuto sobotu oslavíme Mezinárodní den žiraf
Srdečně Vás zveme na již tradiční oslavy Mezinárodního dne žiraf, který symbolicky připadá vždy na nejdelší den v roce – 21. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Rekonstrukce ulic Bala a Na Vyhlídce finišují, Otokara Březiny je v plném proudu
Hned tři komunikace letos opravuje znojemská radnice. Celkově do jejich oprav investuje 20,6 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Čaputová: V4 je důležitá, ale nelze slevit z hodnot EU
Spolupráce Slovenska, Česka, Maďarska a Polska v rámci skupiny Visegrádská čtyřka (V4) je důležitá, zároveň ale nelze slevit z hodnot Evropské unie, řekla dnes ČTK nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. V regionu V4 čelí Maďarsko a Polsko výtkám kvůli údajně vážnému ohrožení hodnot Unie či zásad právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Schneider: Babiš čelí Kubiceho zprávě číslo 2. Byl jsem u toho, viděl jsem ty lži z Prahy
Andreje Babiše se někdo hodně bojí, proto neustálé vytahování různých „problémů“ a kauz. ParlamentnímListům.cz to řekl bezpečnostní analytik, publicista, signatář Charty 77 a někdejší spolupracovník BIS Jan Schneider. Upozorňuje též na spolek Milion chvilek pro demokracii a otázky, které bychom si v souvislosti s ním měli klást.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Milion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi
Publicista a aktivista Jan Cemper na serveru Manipulátoři.cz upozornil na příspěvek jednoho z uživatelů sociální sítě Facebook, v němž se komentující naváží do aktivisty Mikuláše Mináře, stojícího za spolkem Milion chvilek, který pořádá demonstrace proti premiéru Andreji Babišovi a jeho vládě. Minář na příspěvek reagoval a obhajoval tak například, že jeho otec „nepracuje jako ‚pingl“, že nebyl vyloučen ze školy, nespolupracuje s německou Antifou, podezření z distribuce drog označil za zoufalost a upřesnil, zda měl někdy něco společného s Klinikou. A co se týká demonstrace na Letné, tak prý: „Na pódiu nebude Kalousek, ani se nebudou rozdávat žádné peníze.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanci schválili novelu zákona o svobodném přístupu k informacím
Transparentnost státních firem se zvýší. Novela zákona o svobodném přístupu k informacím, kterou schválila sněmovna, ruší výjimku pro společnosti ČEZ, ČD, ČD Cargo, ČEPS a další. Nově i tyto firmy budou muset zveřejňovat své smlouvy v registru, a to zejména díky komplexnímu pozměňovacímu návrhu poslance hnutí ANO Adama Kalous.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Cizinci, překračující zákon, představují bezpečnostní riziko
Poslanecká sněmovna 18. června 2019 schválila vládní návrh novely zákona o pobytu cizinců, který jí Senát vrátil k projednání. Součástí novely jsou i pozměňovací návrhy ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), které umožní zrušit trvalý pobyt cizinci po trojnásobném odsouzení za úmyslný trestný čin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Martha Issová, inteligentní blbka
Herečka Martha Issová poskytla portálu Aktuálně.cz rozhovor, který se z části zabývá její hereckou činností, z části její politickou angažovaností. Pokud jde o první část, tedy tu hereckou, v rozhovoru se mj. vyjádřila k připravovanému filmu Zátopek, v němž má hrát Zátopkovu manželku, slavnou oštěpařku Danu Zátopkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Pro chod rodinného domova je důležité hospodářství
Dar 200 tisíc korun pro Rodinný domov Živá perla v obci Bortnyky ve Lvovské oblasti doporučili schválit krajskému zastupitelstvu členové krajské rady. Dar pomůže realizovat projekt Borůvkové farmy v tomto partnerském regionu Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Zahájení rozhovorů neznamená automatické členství v Unii
Hlavními tématy Rady pro obecné záležitosti, která zasedala 18. června v Lucemburku, byl víceletý finanční rámec na léta 2021-2027, rozšíření Evropské unie, evropský semestr a také příprava zasedání Evropské rady v červnu 2019. Českou delegaci vedl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš se setká s Junckerem. Chce řešit nekompetentní bruselské auditory
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve čtvrtek setká s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Již minulý týden předseda vlády avizoval, že chce s Junckerem řešit předběžné závěry bruselského auditu, který se týkal jeho možného střetu zájmů a čerpání evropských dotací. Rád by s ním podle svých slov řešil „nekompetentní auditory”. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdila mluvčí Komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Babiš tenkrát přiznal, že loboval za biopaliva
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o ochraně ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Clintonová? To by byl bordel a karavany migrantů. Trump zahájil drsnou předvolební kampaň. A připomněl, jak zmáčkl Rusko
Prezident Spojených států Donald Trump dnes na shromáždění svých příznivců v Orlandu na Floridě ohlásil, že oficiálně začíná svou kampaň za znovuzvolení prezidentem USA. Během své plamenné řeči vyjmenovával mnohé úspěchy, kterých dosáhl během svého prezidentování a jal se taktéž kritizovat demokraty, média i jeho vyšetřování z údajné spolupráce s Ruskem, jež označil za „největší hon na čarodějnice v politických dějinách“. Američané budou novou hlavu státu volit 3. listopadu 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: V Dolní Vltavici vzniká největší vodní křižovatka na lipenské nádrži
Turisté, kteří letos vyrazí na výlet parníkem po Lipně, se mohou těšit na nové přístaviště v Dolní Vltavici. V nejširší části Lipna tak přirozeně vzniká největší dopravní křižovatka v místě, kde se trasa parníku kříží s trasou přívozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Stát dlouhodobě evidentně selhává s propagací užitečných věcí
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o léčivech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kluci mají penis a holky vagínu, řekl Semín, a proto vadí. Poslední trapnost ČSSD. Ondřej Neff udeřil
Pravicová opozice se spolu s Piráty rozhodla svolat hlasování o nedůvěře vládě. K této snaze se připojí i Tomio Okamura spolu s kolegy z hnutí Svoboda a přímá demokracie. Šéf Pirátů Ivan Bartoš k tomu však poznamenává, že Okamura v podstatě drží u moci předsedu vlády Andreje Babiše. Publicista Ondřej Neff tvrdí, že hlasování o nedůvěře vládě bude jen prázdným gestem bez šance na úspěch. Bartoš však doufá, že by ČSSD mohla Babišovi vládu položit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Klaus ml. (Trikolóra): Boudaři v Peci by vás se zvýšením poplatků vynesli v zubech
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Trestní stíhání musí mladistvým zatřást tak, aby si uvědomil, že už končí legrace
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o odpovědnosti mládeže za protiprávní činy, o soudnictví ve věcech mládeže, o trestním řízení soudním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Pomůže to jedině růstu závisti ve společnosti
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o výkonu práv akcionářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Donald Trump má Česko rád. Vyjde setkání se Zemanem? Velvyslanec Kmoníček promluvil
Velvyslanec České republiky v USA Hynek Kmoníček se v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým pro XTV vyjádřil, že ze setkání prezidenta Miloše Zemana a amerického prezidenta Donalda Trumpa, po schůzce Trumpa s premiérem Andrejem Babišem, již zřejmě nadobro sešlo. Věnoval se i specifikům, jimž čelí americká administrativa a diplomacie pod vedením Donalda Trumpa, a Trumpovu vztahu k České republice. A nezapomněl se zmínit ani o pohledu diplomatů na protivládní demonstrace u nás a o tom, jaká činnost ho bude čekat v důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jsme součástí silné frakce stran v Evropském parlamentu!
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pápá, Babiši: Horší než Švorcová, smějí se Richardu Krajčovi. Ale padlo také velké překvapení
Po oznámení, že kapela Kryštof ukončila spolupráci s koncernem Agrofert, spadajícím do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), se na ni a jejího frontmana Richarda Krajča snesla ostrá kritika a posměch z řad mnoha diskutujících. Kapela tak nyní čelí přirovnáním ke komunistické herečce Jiřině Švorcové, exkomunistům či posměškům označující její členy za krysy. „Tak teď už jen zbývá, aby Krajčo poučoval z pódia lidi, že svoboda je krásná a zásadní a Havel byl nejlepší,“ baví se na konto zpěváka skupiny bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Co je to liberální socialismus?
Jde o myšlenkový a politický směr, jehož stoupenci jsou označováni různě: neomarxisté, sluníčkáři, pravdoláskaři, pražská kavárna apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hřib se sbíječkou zahájil na Pankráci geologický průzkum pro stavbu metra D
Pražský dopravní podnik (DPP) dnes na Pankráci začal s geologickým průzkumem pro stavbu trasy metra D z Pankráce do Písnice. Průzkum vyjde zhruba na 1,58 miliardy korun. Stavbu se sbíječkou v rukou zahájil primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se svými náměstky a generálním ředitelem DPP Petrem Witowským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Svaz českých a moravských výrobních družstev: Předsedou byl potřetí zvolen JUDr. Rostislav Dvořák
Na 28. valném shromáždění Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD), které se konalo v pondělí 17. června v Nymburku, zvolili přítomní delegáti členských družstev předsedu, představenstvo a kontrolní komisi svazu pro funkční období 2019–2023.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík navštíví Státní plavební správu
Ministr dopravy Vladimír Kremlík navštíví Státní plavební správu, kde bude jednat o její připravenosti na letní plavební sezónu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Čižinský (KDU-ČSL): 25 let zůstaly poplatky na stejné úrovni
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Sněmovna musí konečně vyřešit finanční regulaci Airbnb
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Honzovi Čižinskému prý smrdí... Prahou se šíří informace o velmi podivné zakázce v Kongresovém centru
Třaskavé podezření ze zmanipulování veřejné zakázky má na krku Kongresové centrum Praha (KCP). Na pochybný tendr, ve kterém mohlo dojít ke zvýhodnění dvou účastníků řízení, upozornila soukromá firma. Ta byla za podivných okolností o možnost účastnit se zakázky připravena. Nyní si na postup Kongresového centra stěžuje a požaduje zrušení tendru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Obava, že by krajané mohli zatěžovat náš sociální systém, je směšná
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně o státním občanství České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Krásné je žít
Vzpomínám si, ne náhodou, na dílo Doktor Živago, nejvýznamnější prózu ruského autora a laureáta Nobelovy ceny 1958, Borise Leonidoviče Pasternaka (1890-1960).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Advokátka Hamplová: Zvednout ruku pro Čunkovu nemocnici je obrovské riziko. A jde o trestní stíhání i Ústavní soud
„Zvednout ruku pro projekt nové krajské nemocnice je pro členy zastupitelstva Zlínského kraje za daného právního stavu obrovské osobní riziko. Druhá věc, která podle mne nemůže obstát, je dlouhodobý obrovský přesun pravomocí na radu kraje, kterou se projekt dostává zcela mimo kontrolu zastupitelstva. Je to takový exces, že mu dávám nálepku protiústavní,“ říká advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, respektovaná v oblasti územní samosprávy, k aktuální situaci ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 18. června 2019 tyto tři zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství vodních cest ČR: Začaly práce na proměně historického zdymadla Hořín na Vltavě
Symbolickým poklepáním na ocelové pachole pro vyvazování lodí dnes byla zahájena velká proměna památkově chráněného zdymadla Hořín na Vltavě u Mělníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Naštvaný Jakeš: Plivou na socialismus! Kde jsou ty krávy? Kde jsou ty přehrady? Teď ani dálnici nepostaví
EXKLUZIVNĚ Poslední nejvyšší představitel předlistopadového režimu Milouš Jakeš vydal knihu rozhovorů s názvem „Miloš Jakeš Příběh komunisty“ – a jako na potvoru načasovanou k 30. výročí sametové revoluce. A během jejího křtu se Jakeš pořádně rozjel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Fakt drahý premiér
Komentář na facebookovém profilu k auditu poskytování EU dotací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Ústřední výbor nenávisti, lží a rozdělování společnosti se sídlem na Kavčích Horách
Nutno podotknout, že si ho všichni rukou nerozdílnou nedobrovolně platíme a výkonní tajemníci (a tajomníčky, které se svojí ideologií aktivní nenávisti nikterak netají) si užívají za koncesionářské poplatky, bratru v řádech miliard, svých funkcí štvavých rozdělovačů společnosti dosytosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Pomozte nám zjistit, jestli peníze skutečně putují k těm nejpotřebnějším
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 18. června 2019 k situaci ve financování sociálních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Usnesení Sněmovny bylo jasné a splněné prostě není
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 18. června 2019 k situaci ve financování sociálních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hlaváček: Studentům se líbila nedávno realizovaná muzejní oáza
Náměstek primátora hl. m. Prahy pro územní rozvoj a plánování Petr Hlaváček v pondělí 17. června zasedal v komisi soutěže pařížské školy architektury ESA - Ecole Spéciale d’Architecture.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Zavilost stavitelů Mariánského sloupu nezná mezí
Vzpomínám, jak jsem před pár lety svolal na Mariánské náměstí před hlavní vchod do budovy Magistrátu hl. m. Prahy, demonstraci proti snaze části členů pražského zastupitelstva znovu postavit na Staroměstském náměstí Mariánský sloup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Žáci navrhovali sportovní dresy pro naše mladé sportovce
Sportovci výpravy Královéhradeckého kraje představili olympijské oblečení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha přichází s projektem družstevního bydlení
Ceny nemovitostí v hlavním městě i nadále rostou. S projektem družstevního bydlení s participací města jako jedné z forem řešení akutní bytové krize na svém území přichází hl. m. Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Splátky dlužníka nestačí ani na úroky
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona, občanský zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Všichni jsme pojištěni a zdravotní pojišťovna přece ta data má
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o léčivech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Implementovat to musíme, jinak nám hrozí infringement
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o výkonu práv akcionářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Doležal: Konec euroamerického statu quo může přijít i z nečekané strany
Postoje USA a (západních) hegemonů EU jsou rozdílné, přičemž východ unie stojí zatím většinou na straně Ameriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Janáčkova filharmonie Ostrava: Symphonic Dance Music - to bude pořádná dávka emocí
Mimořádný projekt Symphonic Dance Music, který propojuje Janáčkovu filharmonii Ostrava, DJe Lowu a největší hity světové taneční hudby dostává konkrétní obrysy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Systém odměňování by měl být interní záležitostí
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o výkonu práv akcionářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Malá obec v centru republiky, kde není turismus, si může klidně dát pět korun
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Ať si to obce rozhodnou na svém území samy
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb
Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš pojede do Drážďan. Přednese tam projev
Premiér Andrej Babiš (ANO) se na počátku příštího týdne zúčastní v Drážďanech Evropského fóra pro vědu, výzkum a inovace. Na akci se sejde se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým, saským zemským premiérem Michaelem Kretschmerem a předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Dvě eura za noc mi přijde adekvátní
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Hypotéky opět zlevnily. Průměrná sazba klesla na 2,80 procenta
Bankéři neplní plány na letošní rok a dostávají se pod tlak. Kvůli nízkému objemu nových hypoték nedosahuje mnoho zprostředkovatelů hypotečních úvěrů na odměny ke mzdě. Žalostnou situaci se bankéři snaží zvrátit snižováním úrokových sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Berme to jako daň, která blokuje možnost cestovat a bydlet po Čechách
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Benefiční koncert pro prachatickou nemocnici
Další ročník benefičního koncertu a dětského dne „Kdo má rád…“ úspěšně za pořadateli... I když…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČVUT: Drony z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze budou obhajovat vítězství v Abu Dhabi
Utkají se o hlavní cenu 1 milion dolarů. Testy systému spolupracujících autonomních dronů v terénu probíhají právě teď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Nepovedené stand upy pod Václavem
Vrátil se potomek domů ten úterní podvečer celý rozjařený: To vám byla krása! A já byl u toho!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Tátové a dědové oslavili svůj svátek ve Škodalandu
Nedělní Den otců byl ve znamení výjimečné akce s názvem Den otců a dědů v plzeňském multifunkčním areálu Škodaland. Akce, u které organizátoři předpokládají, že se stane tradicí, má za cíl oslavit tatínky a dědečky, jako důležitý a nedílný pilíř rodiny a poukázat na pouto mezi otcem a jeho dítětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Podporujeme nejen potraviny, ale i lékárny
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Hejtman Čunek překročil Rubikon
Pokud zastupitelstvo schválí novou nemocnici, obrátíme se na ministerstvo i Ústavní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Kraje na plánem zpoplatnit silnice I. třídy nejásají. Není divu
Diskuze o věci samé je samozřejmě vyhrocená. Krajům se slíbilo (ministrem Ťokem), že zpoplatnění silnic I. příp. II. třídy nebude, ale jak se ukazuje, právní klička v proběhlém a vyhodnoceném tendru na mýtné právě s tímto zpoplatněním počítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská: Tříhlavý drak hlídá princezny v trnovanské mateřince
Jestli pak víte, kde v lázeňském městě mají draci své doupě a hlídají zakletou princeznu, která se stále usmívá? Pokud ne, zkuste zavítat na sídliště v Trnovanech, konkrétně do mateřinky v ulici Josefa Ressla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kalous (ANO): Místní poplatky by měly být reinvestovány v tom území, kde byly vygenerovány
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): V kraji vzniknou nové cyklotrasy
Kraj přispěje na nové cyklostezky v Píšti a Jablunkově nebo například mezi Hájem ve Slezsku a Mokrými Lazci. Zastupitelé schválili první várku žádostí o příspěvek na projekty i na samotné realizace nových tras.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti kritizují nepodložené statisícové příjmy kontroverzního poradce hejtmanova náměstka
Advokát a člen ČSSD Jan Růžek je už několik měsíců poradce svého spolustraníka, náměstka hejtmana Martina Kliky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
STAN chce sloučit ministerstva zemědělství a životního prostředí
Poslanci Starostů a nezávislých (STAN) chtějí sloučit ministerstva zemědělství a životního prostředí. Je to součástí jejich legislativního balíčku proti suchu, který dnes představili na tiskové konferenci ve Sněmovně. Kromě novely kompetenčního zákona obsahuje například návrhy na změnu zákona o dani z nemovitých věcí nebo novely vodního zákona a zákona o odpadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Niedermayer pro PL: Babiš rozdal peníze, které neměl. Daří se nám, protože se daří EU. Vyšší daně z alkoholu, cigaret a hazardu jsou správné
ROZHOVOR „Myslím, že změna za posledních pár let je citelná. Jsem rád, že hlavně se týká i lidí s průměrnými či nižšími příjmy,“ říká staronový europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) k životní úrovni v ČR. Jedním dechem ale dodává, že díky politice vlády budeme o zachování tohoto stavu muset bojovat. Vláda podle něj rozdala peníze, které neměla, což přináší neblahé důsledky. Za velký problém, který se příliš neřeší, považuje Niedermayer přetrvávající nerovné postavení mužů a žen, které se promítá například v odlišné výši penzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Další problém pro Agrofert? Nemusí si sáhnout na veřejné zakázky. Kvůli EU
Přijde Agrofert o veřejné zakázky? I to je možné. Server Neovlivní.cz o této možnosti hovoří ve spojitosti se závěry právníků Evropské komise. Ti už loni oznámili střet zájmů českého premiéra, nyní o něm Brusel hovoří i o dvou auditních zprávách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Nikdo nikdy neví, kdy bude krev sám potřebovat
Primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa předal ocenění dárcům krve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Havlova milenka: Obohatil mě. Byl jako z pohádky. Styděl se za svůj původ
Psychoterapeutka Jitka Vodňanská, jež loni vydala knihu pamětí s názvem Voda, která hoří, v níž popisuje intimní vztah s prezidentem Havlem, byla hostem moderátorky Barbory Tachecí v rozhlasovém pořadu Osobnost Plus Českého rozhlasu Plus. Dozvěděli jsme se, jak ji Václav Havel „obohatil“, jak se snažil meditovat či to, že se Havel styděl za bohatství své rodiny. Tématem byla i současná situace v Myanmaru a vládní role bývalé disidentky Aun Schan Su Ťij v zemi, jež nyní čelí mnohým obviněním z porušování lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Na to nezapomenu.“ Ovčáček a Soukup zdrbali Fridrichovou z ČT i Milion chvilek
Ve včerejším vydání pořadu Moje zprávy na TV Barrandov byl hostem moderátora Jaromíra Soukupa prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček. Mezi tématy jejich debaty byly mj. incident spojený s připomínkou 77. výročí vyhlazení Lidic, návrh ústavní žaloby senátorů na prezidenta Miloše Zemana či nejnovější rozkol vládní koalice po záměru obsadit do Rady České tiskové kanceláře Michala Semína. „Tohle možná uspěje v Senátu, kde bude nějaké aklamační hlasování jako na ústředním výboru, v Poslanecké sněmovně to nemá žádnou šanci na úspěch,“ podotkl Ovčáček k žalobě na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Oživení Schindlerovy továrny pokračuje, první expozice by mohla být otevřena za dva roky
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil areál bývalé Vitky Brněnec a Schinderovy továrny na Svitavsku. Celá lokalita dostala novou naději díky rodině Löw-Beer, která v minulosti továrnu vlastnila. Pardubický kraj přispěl k potenciálnímu rozvoji areálu již v minulosti, kdy nechal zajistit odstranění chemikálií, které se zde nacházely bez jakéhokoliv zabezpečení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Procházková (ANO): Pokud to někdo odmítne, nebude moct využívat výhody
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 19. června 2019 ke změně zákona o léčivech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chystáte se na dovolenou? Tak tady je možnost, jak ušetřit na nečekaném místě
Při plánování dovolené je důležité si ze všeho nejdříve ujasnit, jaký druh dovolené vlastně chceme. Když už máme jasno, plánujeme a intenzivně hledáme tak, aby nás dovolená vyšla finančně co možná nejméně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
CNG využívá stále více motoristů
Hledání možností úsporných řešení v dopravě je velmi aktuálním tématem. Zajímavou možností je využití stlačeného zemního plynu (CNG) pro pohon automobilů, jehož obliba v posledních letech rychle roste. Celosvětově je stlačený zemní plyn (CNG) nejvíce využívaná alternativní pohonná hmota a jezdí na něj již více než 22 milionů vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist