Oficiální zpravodajská média

Takže zpět ke kalkulačce... Analytik počítá demonstranty na Letné a o jejich vlivu má zcela jasno
Premiér Babiš má na rozdíl od opozice vizi a skončí jedině v případě prohraných voleb, což se nestane. Je o tom přesvědčen politický analytik Štěpán Kotrba, který pro ParlamentníListy.cz rozebírá situaci a společenskou atmosféru po masivní demonstraci na pražské Letné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Co se v televizi nedověděl Benjamin Roll
Česká televize věnovala část pořadu Události, komentáře dne 24. června 2019 komentování nedělní demonstrace na Letné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Po Letné
V neděli na Letné proběhla největší demonstrace od listopadu 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČOI stahuje z trhu svíčku v podobě rozpůleného vejce
Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu byl v nabídce pro spotřebitele výrobek zaměnitelný s potravinou. Jedná se o svíčku, která má tvar, velikost a barvy rozpůleného vejce. Díky realistickému vzhledu může být výrobek nebezpečný pro malé děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Jdi do p*dele!“ Nejen Babiš: Jarda Jágr drsně brání Karla Gotta
Hokejové legendě Jaromíru Jágrovi došla trpělivost se všemi, kteří jej mistrují, s kým se nemá scházet a kam nemá jezdit. Poté, co jeden z internetových kibiců udělal z jeho společné fotografie s Karlem Gottem schvalování komunistických zločinů, se hokejista neudržel a zúčtoval s ním způsobem typickým pro hokejovou kabinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Ocenění Nejlepší podcast veřejné služby míří na Radio Wave
Prvnímu původnímu podcastu z produkce Českého rozhlasu s názvem Zhasni!, který se věnuje sexu a intimitě mladých lidí, patří cena Nejlepší podcast veřejné služby. Ocenění v rámci prvního Podcastového dne YouRadia talk převzaly šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová a šéfproducentka Kreativního HUBu Českého rozhlasu Edita Kudláčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Americký velvyslanec pochválil stav demokracie v Česku. Važme si toho
Americký velvyslanec Stephen King se přiznal, že vždy když jde okolo Bílého domu, tak tam probíhají nějaké demonstrace. Stephen King to pokládá za znak velmi silné a zdravé demokracie ve společnosti. A tentokrát se takto americký velvyslanec vyjádřil také o stavu demokracie v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Nejsme žádní hajzlíci!“ Komentátorka stírá křičící umělkyni z Letné: Je to herečka, víc za tím nehledejme
ROZHOVOR Protesty proti Babišovi? Člověk je okolím nucen přidat se na jednu nebo na druhou stranu, protože pokud to neudělá, obě strany ho automaticky označí za přívržence té druhé, myslí si komentátorka Karolina Stonjeková, která se věnuje i proslovům, které na Letné zazněly. „Zajímavé, že pan Svěrák necítil zápach hniloby v době, kdy pánové Šlachta s Ištvanem svrhávali demokraticky zvolenou vládu kvůli kabelkám paní Nagyové, což pak bezprostředně vedlo právě k nástupu Andreje Babiše,“ říká Stonjeková k vystoupení známého českého dramatika a scénáristy. Podle komentátorky také demonstranti příliš nepromysleli, jaké následky by Babišova demise a předčasné volby přinesly pro některé opoziční strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
TOP 09: Město by mělo řešit parkování u nádraží
Cestujete do práce vlakem, ale nemáte u nádraží kde zaparkovat? V Pardubicích běžná věc. Jiří Skalický (TOP 09) navrhl Zastupitelstvu města usnesení, které ukládalo neprodleně parkování u nádraží řešit. Usnesení ovšem neprošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
V Bruselu má Babiš choromyslnou přezdívku. Do očí mu to nikdy nikdo neřekl. Zaskočila i nás
Andrej Babiš je významný podnikatel, který neustále hledí do mobilu. Jeho výkon je abnormální i na evropské poměry a řadě diplomatů a úředníků v Bruselu se příčí. Říkají mu Al Capone a věří, že už brzy skončí v zapomnění obdobně jako slovenský expremiér Fico. To ParlamentnímListům.cz řekl bruselský zdroj, který nám pravidelně poskytuje informace o dění v rámci byrokratického aparátu EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiši, průšvih roste: Tajná akce proti ČT a nepřátelům? Nové informace
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch má problém. Český rozhlas upozornil na jeho propojení s podnikatelem Tomášem Horáčkem, stíhaným v korupční kauze, jenž už se podle reportéra Janka Kroupy doznal k některým svým činům. Server Neovlivní.cz k tomu dodává, že nás tento případ vrací do časů opoziční smlouvy mezi Milošem Zemanem a Václavem Klausem a popírá vše, s čím Babiš před šesti lety vstupoval do politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Milion chvilek? My nic! řekl Pirát Ferjenčík. A v TV nepotěšil voliče Babiše: To, že chodíte k volbám...
V Událostech, komentářích nemohlo téma nedělních demonstrací chybět. Diskutovat o něm přišli Mikuláš Ferjenčík a Jaroslav Bžoch, od Pirátů a od ANO. Bžoch řekl, že od opozice ještě neslyšel plán B, co se stane, pokud by vláda padla, a i kdyby se našel nový premiér z ANO, demonstrace by prý stále nepřestaly. Ferjenčík se zase snažil vyvrátit argument, že odpůrců Babiše je méně než jeho příznivců. A tvrdil, že opoziční strany nemají s Milionem chvilek nic společného. A pak přišla na přetřes ČSSD a rozpočet…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Dostal jsem tu informaci z několika zdrojů.“ Klaus se omluvil za slova o svážení placených demonstrantů
Bývalý prezident Václav Klaus se dnes omluvil za některé výroky ohledně nedělní demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a za nezávislost justice. Klaus v neděli televizi Prima řekl, že na protest se svážejí zadarmo z Moravy „zaplacení lidé“. Dnes v prohlášení zaslaném ČTK uvedl, že tuto informaci dostal z několika zdrojů, ale omlouvá se, pokud se nezakládá na pravdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Na šikmé ploše
Čtvrt miliónu lidí na nedělní letenské demonstraci je impozantní číslo a nepochybně silná zpráva o situaci v české politice. Otázkou však je, jaký je skutečný obsah této zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Ještě nejsme na konci
KDU-ČSL na jednání krajského zastupitelstva 18. června potěšila většinová (34 ze 40) slovní podpora jednoho z jejích klíčových témat, stavby kamenného hospice. Naopak nejistoty kolem dofinancování sociálních služeb podle lidovců trvají i po té, co vláda slíbila peníze najít. Kraj totiž kličkuje a mění data, která zveřejnil na jaře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Co by řekl Havel?“ Emma Smetana a Tomáš Klus: Babišův volič zpozorní
Emma Smetana zpovídala během demonstrace na Letné Tomáše Kluse v tričku s obrázkem Václava Havla. Toho si redaktorka hned všimla a zajímalo ji, co by Václav Havel na letenskou demonstraci řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Loukota (TOP 09): Arogance moci Babiše a Zemana je do očí bijící, ale není věčná
V neděli proběhla největší demonstrace od listopadu 1989. V době sametové revoluce vystupoval Miloš Zeman na pódiu a hlasu občanů, volajících po změně, rozuměl. Dnes má pro demonstranty jen urážky a znevažování. Rozhodně to není prezident všech, jak sliboval po svém zvolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Milion chvilek: Od Klause st. po Letné zaznělo, že se máme bát
Spolupracovník druhého českého prezidenta Václava Klause Jiří Weigl se vyjádřil k nedělní demonstraci na Letné. Mnoho komentátorů nad ní jásá, ale Weigl za akcí vidí cosi neblahého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Obhajoba Nečase a Nagyové v ČT: Došlo i na „premiérku“ Němcovou a Iva Ištvana
Před šesti lety položil policejní zásah Roberta Šlachty na Úřadu vlády kabinet Petra Nečase. Na akci dohlížel vrchní státní zástupce v Olomouci Ivo Ištvan. Spolupracovníci Marka Wollnera z pořadu Reportéři ČT se za kauzou ohlédli a chtěli vědět, jak kauzu hodnotí sám Ištvan a jak se na ni dívají politologové. A toto zjistili...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Premiér nepochopil, že si prostě celý národ nekoupí?
Komentář na facebookovém profilu k výrokům premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nedělní demonstraci na Letné zaregistrovalo 90 procent obyvatel, odhalil výzkum
Nedělní demonstraci na pražské Letné proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a za nezávislost justice zaregistrovalo devět z deseti obyvatel Česka. Mírně nadpoloviční většina občanů je přesvědčena o tom, že Babiš by měl se zástupci demonstrujících jednat. Požadavek účastníků protestní akce na demisi předsedy vlády ale společnost rozděluje na dva stejně silné tábory. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků průzkumu agentury Median pro Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Židek (ODS): Místo Lesáku Bahňák. Hodně drahá kampaň
Když jsme před několika lety varovali před šlendriánsky připraveným projektem rekonstrukce Lesního koupaliště z kuchyně Změny pro Liberec Jana Korytáře, byli jsme opakovaně napadáni. Mimo jiné s tím, že oni připravili projekt výrazně levnější než my kdysi. Skutečnost?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Asociace řidičů alternativních taxislužeb: Kompromis, který však do budoucna dává velký smysl
Komentář k dnešnímu jednání hospodářského výboru k novele silničního zákona, postihující také taxislužby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení: Na mrtvé planetě nebude žádná Praha
Ve spolupráci s řadou občanských iniciativ a hnutí prosadili Zelení již podruhé veřejné projednání opatření k aktivní obraně Pražanů a Pražanek proti dopadům změn klimatu na Zastupitelstvu hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo
Řečí o demokracii, že byste je mohli vidlema přehazovat, plamenná chvála vynikajícího „čuchu“ 250 tisíců těch, kteří se na Letnou dostavili – ale že by ať už samotného oslavovatele toho čuchu či kohokoli jiného zajímala kvalita čuchu celého národa – to tedy ani nápad a též za žádnou cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
DPP chystá další výměnu pražců na lince metra C
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se na začátku letošních letních prázdnin pustí do další fáze výměny pražců na lince metra C. Od soboty 29. června do soboty 6. července 2019 proto bude v úseku Pražského povstání – Kačerov obousměrně přerušen provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Speciály NASCAR vyrazí do ulic Mostu už ve čtvrtek, cíl je za poštou
Jedinečnou příležitost sledovat přesun pětilitrových osmiválcových speciálů NASCAR po vlastní ose ulicemi Mostu by si neměl nechat ujít žádný fanoušek motoristického sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Vysočina je krajem, který neremcá, který pracuje a má úspěch
Z projevu prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Kraje Vysočina
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Koudelka: Vedení sociální demokracie popřelo listopad 1989
V listopadu 1989 se obnovila sociální demokracie a ztotožnila s požadavky studentů, že demokracie musí mít navrch nad policií, prokuraturou a armádou, aby se neopakovalo zneužívání moci. Byla pro názorovou pluralitu ve veřejných institucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Proč feministky mlčí o zločinu v Lukavci?
Nesouhlasím s Petrem Hamplem, že za znásilnění na Litomeřicku může ministr vnitra. Obviňuji z něj voliče sociální demokracie, kteří umožnili, aby se takový člověk dostal k moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Masová drť Jerky powder je novinkou v portfoliu Fine Gusto
Výrobce sušeného masa Fine Gusto Nature uvedl na trh další novinku, kterou je masová drť Jerky powder. Jedná se o jemně namleté sušené hovězí či krůtí maso, které je ideální k přípravě či dochucení nejrůznějších pokrmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Jak být střední třídou?
„Velká Británie je společnost, ve které vládnoucí třída nevládne, pracující třída nepracuje a střední třída nestojí ve středu,“ říkal a napsal George Mikes. Je to i důvod, proč by tam nikdy nemohli zažít naši Letnou z 23. června 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČPZP: Na cesty se lidé pojišťují pětkrát častěji než před pěti lety
Odjet na zahraniční dovolenou bez sjednaného cestovního pojištění? To si dnes riskne málokdo. Rostoucí zájem o cestovní pojištění potvrzují i statistiky České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP). Počet uzavřených pojistných smluv u ČPZP za uplynulých 5 let stoupl na více než pětinásobek. Lidé častěji preferují uzavírání pojistek on-line z pohodlí domova či kanceláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Trapas: Sportovkyně, která šla proti Rusku, teď jde proti Babišovi. Ale něco na ni prasklo
Někdejší biatlonová hvězda Gabriela Koukalová již pověsila své sportovní aktivity na hřebík a ukončila kariéru. Co dělá dnes? Např. aktivně protestuje proti předsedovi vlády Andreji Babišovi na Letné. Server Forum24.cz Pavla Šafra však připomněl, že to není tak dávno, co se Koukalová s Babišem vesele stavěla do záběrů fotoaparátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Lžimuchomůrka Hřib
Pirát je politik moře. Tuto moudrost vyslovil spisovatel Ambrose Bierce v 19. století. Málokdo tušil, že piráti mají kladný vztah k historii a na základě výše uvedeného fundamentu založili nejen svoje filozofické učení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Nečinný stavební úřad v Prostějově dal stavebníkovi volnou ruku
Stavební úřad Magistrátu města Prostějova pouze přihlížel terénním úpravám v nezastavěném území obce Hradčany-Kobeřice, aniž by je podle stavebního zákona posoudil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tvrdý střet: Bradáčová jde proti Marii Benešové. Drsná slova o zločinech a trestech
Když se někdejší vrchní státní zástupkyně Marie Benešová již podruhé stala ministryní spravedlnosti, obula se do státních zástupců. Šéfce resortu spravedlnosti se zdá, že žalobci mají na kontě řadu prohraných kauz a měli by zlepšit svou práci. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se proti těmto slovům ostře ohradila a přešla do protiútoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar převzal od velvyslance USA nabídky na nové vrtulníky
Ministr obrany Lubomír Metnar včera od velvyslance Stephena B. Kinga oficiálně převzal nabídky na dodávky 12 vrtulníků od americké vlády. Jedná se o očekávaný krok v rámci vyjednávání s americkou administrativou a probíhajícího průzkumu trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Nyní řešíme zejména problematiku vodního hospodářství
Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard a předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová uzavřeli rámcovou smlouvu o spolupráci. Slavnostní podpis se konal v budově Akademie věd na Národní třídě, v sídle této největší vědecké instituce neuniverzitního výzkumu v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vojáci si na Vítkově připomenou Den ozbrojených sil
Den ozbrojených sil, který připadá na 30. června, si dnes na pražském Vítkově připomenou vojáci a zástupci ministerstva obrany. Jedná se o připomínku události z roku 1918, kdy u francouzského městečka Darney oficiálně vznikla první československá samostatná jednotka, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman jede na Vysočinu. Promluví s občany i s možným ministrem Šmardou
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí v Jihlavně třídenní návštěvu Vysočiny. V kraji pak stráví několik dní dovolené v Novém Veselí, kde spoluvlastní nemovitost. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Babišovi voliči jsou jako hloupá zvířátka, píše herec pro Reflex. U voleb by prý měli prokazovat, že vůbec umí číst
Hlavním problémem současného chování Andreje Babiše je podle herce a režiséra Vladimíra Mertlíka fakt, že se snaží řídit stát jako firmu. Mertlík to píše ve svém komentáři v časopisu Reflex. Babišova slova o tom, že nikdy neodstoupí, jsou toho výsledkem; v opačném případě by totiž musel uznat, že jeho strategie o řízení státu je mylná. Mertlík navíc nazval Babišovy voliče jako hloupá zvířátka, která by u voleb měla prokazovat svou gramotnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Erik Best a Milion chvilek: Čapí hnízdo? O to nejde. Pravdu hledejte jinde
Jaké dopady mohou mít protivládní protesty, které vyvrcholily zhruba čtvrtmilionovou demonstrací na Letné? Politický analytik a znalec českého politického a byznysového zákulisí Erik Best má za to, že atmosféra vyvolaná obřími demonstracemi může spíš než na hnutí ANO tlačit na koaliční ČSSD, aby vládu opustila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Peníze nejsou pro štěstí Čechů to hlavní
Komentář k šetření ČSÚ ohledně spokojenosti a pocitu štěstí Čechů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit
V době před hlasováním o nedůvěře vládě se ministři ČSSD rozhodli zatím zdržet podpory návrhu státního rozpočtu. Kde peníze chybějí, a je ještě vůbec odkud brát? Nejen to byly otázky pro ministryni financí Alenu Schillerovu (za ANO), která přijala pozvání do úterního Interview na ČT24. A trochu se zapotila, když moderátorka Zuzana Tvarůžková se začala ptát na to, jaký význam dává vláda protestům, které se týkají premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Co když americký prezident kecá, uvažoval v ČT arabista Pelikán
Arabista Petr Pelikán se pro ČT24 vyjádřil k napjatým vztahům USA a Íránu. „Těžko říct, jak to dopadne, ale je pravda, že kdyby došlo ke konfliktu, tak by neprospěl vůbec nikomu,“ uvedl Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Letiště Praha vybralo budoucího provozovatele duty free obchodů
Vítězem koncesního řízení na provozovatele duty free obchodů na Letišti Václava Havla Praha se stala skupina Lagardére Travel Retail. Ta získá kontrakt na pronájem 24 obchodních jednotek o celkové rozloze 4372 m2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
STAN: Sliby – chyby
Krajské zastupitelstvo hladce schválilo závěrečný účet kraje a společnou snahu o dálnici D6 s?plnou rychlostí okolo Olšových Vrat. Tím však shoda končila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Pikolíci nebo partneři? Aneb kdo jsou exministrovi pikolíci
Potřebuje vůbec hejtman Čunek partnery nebo chce mít kolem sebe jen pikolíky? On sám za partnery pokládá jen ty, kteří s ním souhlasí a následují jeho hlasu. Za pikolíky označuje ty, kteří mají jiný názor než on sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Jak zabezpečit byt před dovolenou
Blíží se doba dovolených a není tedy na škodu připomenout si základní pravidla požární bezpečnosti, jak ochránit svoji domácnost v době naší nepřítomnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Pokud se neprobudíme, budeme naši zem předávat dětem v hrozném stavu
Komentář na facebookovém profilu k obnovitelným zdrojům energie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rušno kolem stavebního zákona: Psali ho advokáti developerů. Stejní advokáti ale zpracovali i posudek
Na psaní záměru stavebního zákona i kladného stanoviska legislativní rady vlády k záměru se podílela advokátní kancelář Havel & Partners. Uvedl to dnes server týdeníku Respekt, podle něhož je kancelář spojena s developery. Záměr v pondělí schválila vláda. Bývalý ministr spravedlnosti a nyní náměstek pro legislativu Úřadu vlády Jan Kněžínek řešil stanovisko s právníkem Havel & Partners Františkem Korbelem, který je i členem rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
DIAMO: Výroční setkání Regulačního fóra pro bezpečnost produkce uranu a NORM
Ve dnech 10. až 14. června 2019 se ve Vídni v sídle Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) uskutečnilo výroční setkání Regulačního fóra pro bezpečnost produkce uranu a přirozeně se vyskytující radionuklidy (REGSUN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Cibulka (ODS): Stromy, stromy a zase stromy
Problém zadržení vody v krajině rozhodně města a obce jako Praha 8 nevyřeší. Většina opatření, která se v této souvislosti zmiňují, mají povahu pořekadla „jít s dělem na vrabce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bojujete za klima? Nečtěte. Chudák Greta, jako Gusta Fučíková. Ondřej Neff se do toho pořádně obul
V Prostoru X proběhlo před časem interview s novinářem a spisovatelem Ondřejem Neffem. Hovořil o klimatu i Gretě Thunbergové. „Pro mě je to politováníhodný případ zničení života jednoho mladého člověka a je to zneužití určitě čisté duše k politickým účelům,“ řekl. Vadí mu, že ekologisté brojí proti atomové energii. Ekologismus mu přijde jako náboženství a prý zabraňuje tomu, aby se hledala racionální řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SŽDC podala žalobu na neplatnost smlouvy
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) podala k Obvodnímu soudu pro Prahu 1 žalobu na určení neplatnosti smlouvy o smlouvě budoucí uzavřené se společností AMÁDEUS REAL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pustějovský (ANO): Povinné pojištění odpovědnosti pro všechny realitní zprostředkovatele
Povinné pojištění realitních zprostředkovatelů zabrání zdlouhavému vymáhání náhrad za škody, které způsobí chybným jednáním svým klientům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Václavský majdan zažehnán
Už tam snad ty davy čímkoli motivované příště neuvidíme. Protože na Václavském náměstí věru není bezpečno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Milion chvilek pro Zlínský kraj
Komentář na facebookovém profilu k investičnímu záměru pro stavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kryštof, Chinaski, Škwor a další. Festival Trnkobraní zveřejňuje kompletní line-up
Kompletní line-up letošního 52. ročníku oznamuje hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu 16. a 17. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Étos a smysl listopadu 1989 se nesmí revidovat, přepisovat ani relativizovat
Občanští demokraté zahájili sérii připomínkových akcí k třicetiletému výročí od sametové revoluce. Na mezinárodní konferenci s podtitulem JAKO KŮL V PLOTĚ, který odkazuje na již proslulý projev soudruha Jakeše v Červeném Hrádku v červenci roku 1989, diskutovali o tehdejším Československu ve vnitropolitických i zahraničních souvislostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
APOGEO: Prodloužený termín pro daňové přiznání 2018 si můžete beztrestně prodloužit. Možná naposled
Už příští týden, 1. července, vyprší prodloužený termín pro podání daňového přiznání za rok 2018. Poplatníci, kterých se týká, mohou využít takzvané liberační doby, tedy několika dnů, o něž mohou lhůtu „přešvihnout“, aniž by následovaly sankce. Kvůli novele daňového řádu, kterou nedávno představilo ministerstvo financí, je to ale možná naposled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Sankce proti Rusku? Ano, podniky trpí. A jiné trpí zase suchem
Protiruské sankce sice některé české firmy mohou poškozovat, to však není žádný důvod k jejich zrušení. V rámci ankety serveru ParlamentníListy.cz tak reagoval čestný předseda TOP 09 a exministr zahraničí Karel Schwarzenberg. „Jiné podniky zas trpí suchem,“ podotýká kníže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti navrhují vrátit možnost zohlednit dobu studia do výpočtu důchodu
Pirátský poslanec Tomáš Martínek podal pozměňovací návrh k zákonu o důchodovém pojištění, v němž navrací možnost osobám, studujícím střední, vyšší odbornou nebo vysokou školu, aby se jim tato doba při výpočtu důchodu započítala jako tzv. náhradní doba pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Naordinovat stavebnímu řízení nový centrální úřad připomíná léčbu rýmy angínou
Nový úřad stavební řízení neurychlí, ale ohrozí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Svoboda: Nechte nás svobodně jezdit taxíky a dělat dobře naši práci
Když se něco osvědčilo, je dobré v tom pokračovat. A pokud se naopak něco prokázalo jako zcela nefungující, není jediný důvod, proč to nezměnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nálada v Německu je na bodu mrazu kvůli obchodním válkám
Nálada v největší světové ekonomice dál klesá a dostala se na 97,4 bodu - nejnižší hodnoty od konce roku 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Světem financí prolétli s odborníkem studenti obchodní akademie
Zvýšit finanční gramotnost žáků a studentů. To je úkol, kterým se zabývají nejen pedagogové. S pilotním projektem v podobě přednášky odborníka z oboru financí přijel na Obchodní akademii a Střední odbornou školu cestovního ruchu radní pro školství Bohumil Bernášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Středočeský STAN chtěl víc peněz pro životní prostředí. Koalice Jermanové byla proti
Středočeští zastupitelé za hnutí Starostové a nezávislí na pondělním zasedání krajského zastupitelstva žádali navýšení peněz na životní prostředí. Pro obce chtěli v rámci Středočeského Infrastrukturního fondu o padesát milionů více, než navrhovala koalice vedená hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou. Návrh však zastupitelstvo zamítlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Prosadit tak radikální změnu v oblasti stavebnictví je velmi složité
Jeden úřad, jedno razítko, jedno povolení. A navíc jedno úložiště dat a jeden výklad stavebního práva. Vláda dnes schválila věcný záměr nového stavebního zákona, který toto vše umožní. Nyní dojde ke zpracování paragrafového znění, aby platilo: povolení za šedesát dnů, do jednoho roku i s přezkumem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
MPSV: Dětské skupiny mají nový web. Vyhledávání je mnohem
Na konci května byl spuštěny inovované webové stránky Ministerstva práce a sociálních věcí věnovaný dětským skupinám www.dsmpsv.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Strejček od Klause promluvil k demonstracím: Je tu část veřejnosti vedená kýmsi
Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Ivo Strejček, člen správní rady Institutu Václava Klause a bývalý poslanec Evropského parlamentu. Mohou demonstrace, jako byla ta nedělní v Praze na Letné, zneklidnit a rozeštvat společnost, jak tvrdí exprezident Václav Klaus? Měli by protestující respektovat výsledky voleb a od projevů nespokojenosti upustit? Nepatří demonstrace k běžným nástrojům demokratické výměny názorů? Na to vše Strejček odpovídal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministra Staňka situace v Národním divadle velmi znepokojuje, nechá svolat garanční radu
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) nechá svolat garanční radu Národního divadla (ND), protože ho znepokojuje situace v divadle. Uvedl to dnes na twitteru a naznačil, že jeho znepokojení podpořilo dnešní setkání s operní pěvkyní Evou Urbanovou. K situaci v Opeře ND, jejímž uměleckým ředitelem se má v srpnu stát norský režisér Per Boye Hansen, se na středeční tiskové konferenci chtějí vyjádřit odborové organizace působící v ND.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ÚOHS je druhý nejúspěšnější v Evropě v odhalování bid riggingu, říká analýza PaRR
Podle analýzy agentury Policy and Regulatory Report, která se specializuje na poskytování zpravodajství, statistických a analytických materiálů týkajících se ochrany hospodářské soutěže a poskytování veřejné podpory, patří Úřad pro ochranu hospodářské soutěže k nejaktivnějším soutěžním úřadům v oblasti boje proti kartelovým dohodám typu bid rigging. Pro Úřad je odhalování bid riggingu jednou z dlouhodobých priorit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
SVS kvůli horku pozastavila odbavování zásilek hospodářských zvířat na větší vzdálenosti
Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s aktuálními extrémními teplotami nebude v následujících třech dnech (26. – 28. 6. 2019) odbavovat zásilky hospodářských zvířat z České republiky na vzdálenost delší než 600 km. SVS situaci nadále sleduje a v případě, že by velmi vysoké teploty pokračovaly i nadále, je připravena na situaci reagovat a pozastavení odbavování prodloužit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Wagenknecht neuspěl u soudu, kde si stěžoval na mandáty nových europoslanců zvolených za ANO
Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl stížnost senátora Lukáše Wagenknechta (za Piráty), který zpochybňoval mandáty nových europoslanců zvolených za ANO. Poukazoval na údajný střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Předseda ANO podle Wagenknechta prostřednictvím svěřenských fondů dál ovládá skupinu Agrofert včetně řady médií, což mělo ovlivnit kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Období bezvládí ničemu neprospívá a vzbuzuje jen zbytečné otazníky
ODS vyzvala na jednání krajského zastupitelstva, aby vedení kraje neprodleně vypsalo výběrové řízení na nového ředitele či ředitelku Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše a určilo kompetentní výběrovou komisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová k protestům: Musím s tím žít, příjemné to není, snažím se vyhovět požadavkům demonstrantů
Ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO) opakované demonstrace za nezávislost justice a proti vládě Andreje Babiše (ANO) nejsou příjemné. Chápe, že doba nástupu do funkce vzhledem ke kontextu možná nebyla šťastná, nemá ale za cíl ubližovat státním zástupcům. Benešová to dnes řekla novinářům po schůzce se zástupci platformy Rekonstrukce státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
KRNAP: Lovci odpadků vyrážejí
Správa Krkonošského národního parku letos vytáhla do boje s pohozenými odpadky v půvabné přírodě Krkonoš. Kromě kampaně Není zvěř jako zvěř spouští i motivační soutěž nazvanou Lovci odpadků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Centrum pro umělou inteligenci? To je budoucnost naší ekonomiky
Premiér Babiš a vicepremiér Havlíček jednali v Drážďanech o spolupráci v oblasti vědy a výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš označil výzkum umělé inteligence za klíčový pro české hospodářství
Výzkum umělé inteligence je klíčový pro další rozvoj českého hospodářství. Na Evropském fóru pro vědu, výzkum a inovace v Drážďanech to dnes řekl premiér Andrej Babiš. V saské metropoli podle svých slov našel mimo jiné podporu pro vznik evropského centra umělé inteligence v Praze. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček avizoval, že Česko a Sasko vytvoří společnou inovativní platformu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Dopis primátoru Hřibovi ohledně Mariánského sloupu
V reakci na slova pražského primátora Zdeňka Hřiba zaslal kardinál Dominik Duka 20. června 2019 dopis s žádostí o vysvětlení nevhodného příměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
BESIP: Prázdniny jsou nejrizikovějším obdobím roku, BESIP připravil mapu tras na Jadran
V letních měsících se na cesty vydává mnohem více řidičů, zároveň jde z pohledu bezpečnosti na silnicích o nejrizikovější období roku. Kromě vyšší intenzity dopravy na hlavních tazích se rovněž na komunikacích pohybuje nejvíce zranitelných účastníků provozu – motocyklisté, cyklisté, chodci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nejde o to dosáhnout odstoupení Babiše, ale... Filozof Petříček promluvil na straně demonstrantů
Filozof a překladatel Miroslav Petříček, působící na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, který též v 90. letech působil na Středoevropské univerzitě založené Georgem Sorosem, byl hostem rozhlasového pořadu Osobnost Plus moderátorky Barbory Tachecí na Českém rozhlase Plus. Petříček se vyjádřil k současnému dění na demonstracích proti premiérovi Andreji Babišovi a také k tomu, jak se utvářejí současné hodnoty v Evropě. „Několikrát a opakovaně pan premiér řekne, že nechápe, proč se demonstruje. Já si myslím, že to myslí upřímně a že skutečně to nechápe. Ale to znamená, že nemá na místě premiéra svobodného státu co dělat,“ uvedl v rozhovoru filozof.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jenom stojí a čučí! Prezident Zeman drsně zametl s těmi, kteří mu chodí na náměstí s červenými kartami
Prezident republiky Miloš Zeman zavítal při své cestě Krajem Vysočina do Humpolce. V kraji bude na návštěvě až do čtvrtka, následovat bude krátká dovolená v jeho oblíbeném Novém Veselí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Spisovatel promluvil. A demonstranty proti Babišovi i proti Zemanovi rozhodně nepotěší. Marná je jejich snaha
René Nekuda, spisovatel a lektor tvůrčího psaní, prozradil, jak demonstranti ze spolku Milion chvilek pro demokracii ve skutečnosti Babišovi pomáhají a proč se musela zrodit vymyšlená pražská kavárna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Alice Tomková: Všechny vlastence zvu 10. srpna do Příčov
Účast už přislíbili: Benjamin Kuras, Petr Hampl, Stanislav Novotný, Petr Žantovský, Jaroslav Foldyna, Ladislav Jakl, Jaroslav Bašta, Jaroslav Štefec, Ivo Budil a Lenka Procházková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Podezřelé smlouvy? Na úřadu Středočeského kraje zasahovala policie
Říká se, že se historie nemůže opakovat, ale v sídle Středočeského kraje si o tom možná myslí své. Na úřadu totiž zasahuje policie. Podle informací serveru Seznam Zprávy tak činí kvůli podezřelým smlouvám, na které se server v minulosti ptal i hejtmanky Jaroslavy Pokorné-Jermanové (ANO). Před sedmi lety zasahovali strážci zákona na úřadě kvůli tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Uděláme maximum, aby případné kolony na dálnicích netrvaly dlouho
Letošní prázdniny budou opět ve znamení oprav dálnic a silnic I. třídy. Nejsložitější situace bude na dálnici D1, kde se současně modernizuje pět úseků. Řidiči mířící na dovolenou po nejvytíženější české dálnici proto musejí počítat s případnými komplikacemi v podobě hrozících kolon a dbát na dodržování pravidel bezpečného provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ubohost, lže! Topolánek omlátil Zemanovi o hlavu Ústavu
Prezident Zeman prohlásil, že demonstranti na Letné demonstrovali proti svobodným volbám. Ale už je tu Mirek Topolánek a okřikuje ho: „Nebráníš svobodné volby, ale Babiše a sebe. Je to ubohost!“ A z jeho publika zaznělo: „Mirek na Hrad!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Aby se demonstrující dočkali... Zeman udeřil ve věci Babiše
Účastníci demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) podle prezidenta Miloše Zemana protestují proti svobodným volbám, zatímco demonstrace v roce 1989 po svobodných volbách volaly. Zeman neočekává, že by Babišova vláda skončila dřív než v řádném termínu za 2,5 roku. Na změnu si kritici premiéra budou muset podle Zemana počkat do voleb. Prezident to řekl dnes v Jihlavě při zahájení návštěvy Kraje Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Úřad odmítá nařčení Libereckého kraje, rozhodnutí přezkoumávat nemůže
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže je přesvědčen o správnosti a zákonnosti všech svých rozhodnutí, tedy i rozhodnutí týkajících se krajských veřejných zakázek na autobusové dopravce. Jediným měřítkem v rozhodování Úřadu je vždy pouze zákon o zadávání veřejných zakázek a další relevantní legislativa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Omluvte se!“ Duka zkrotil primátora Hřiba: Ten srovnal Pannu Marii se Stalinem
V posledních dnech je diskutovaným tématem obnova mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Obnovit ho chce sochař Petr Váňa. Ale primátor Hřib z Pirátů a magistrát je proti. Prý kdyby došlo k obnovení sloupu, mohli by za chvíli komunisté usilovat o obnovení Stalinova monumentu na Letné. Za toto prohlášení nyní žádá omluvu arcibiskup pražský Dominik Duka. „Jak mám chápat takovýto políček?“ ptá se primas český a dodává, že píše i jménem politických vězňů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rusko: Válka o sankce pokračuje. Babiš to rozkopl, teď je kvůli tomu veselo. Čtěte více
ANKETA Protiruské sankce poškozují české firmy. Shoduje se na tom velká část politiků, kteří reagovali na anketní otázku ParlamentníchListů.cz. Zásadní rozpor už panuje v tom, zda by se sankce měly zachovat, či zrušit. Někteří totiž uznávají, že sankce našim firmám škodí, ale obranu hodnot nelze vyvažovat penězi. Zazněl i komentář, že během trvání sankcí vzájemný obchod naší země s Ruskem stoupl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Letní prázdniny bezpečně
Policie České republiky chystá na letošní prázdniny řadu nejen dopravních preventivních opatření. S plánovanými aktivitami a projekty se můžete seznámit v následujících řádcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vydavatelé projevů Hitlera jsou definitivně zproštěni obžaloby
Vydavatelé projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera jsou definitivně zproštěni obžaloby. Nejvyšší soud odmítl nesouhlasné dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, rozhodnutí zpřístupnil na úřední desce, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
MŽP: Veřejnost trápí ochrana přírody a krajiny, ukázala konzultace ke Státní politice životního prostředí
Nejvíce se podařilo za uplynulé čtvrtstoletí zlepšit nakládání s odpady, naopak nedostatečně řešeným problémem zůstává neuspokojivý stav přírody a krajiny, vyplývá z veřejné konzultace ke Státní politice životního prostředí (SPŽP). Tu ministerstvo životního prostředí vyhlásilo v březnu 2019 a celkem obdrželo 963 odpovědí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Léčba dětí, které mají problémy s alkoholem a drogami, stála VZP přes 19 milionů
Každý rok se s koncem školy a začátkem prázdnin opakují případy dětí, které strážníci, policisté či záchranka sbírají opilé v ulicích. Bohužel to ale není jen problém závěru školního roku – klientů VZP, kterým ještě nebylo 18 let, ale už se u nich projevily duševní poruchy způsobené užíváním návykových látek, registruje pojišťovna každoročně kolem 1 200–1 300.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
AV ČR: Jak štěstí souvisí s krizí demokracie? Filozofové diskutují v Akademii věd
Kdy může demokracie přerůst v tyranii, proč je i v politice důležitý prvek hry a jak psát milostné dopisy nepřátelům… Netradiční perspektivy i filozofické otázky nabízí třídenní mezinárodní konference nazvaná Play and Democracy, která se koná od 24. do 26. června v prostorách Akademie věd ČR na Národní třídě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš škodí. Lidé volí toho, kdo dá víc. Úředníci, senioři, hasiči, policisté... Milion chvilek? Je to vážné, říká šéf Mladých konzervativců
ROZHOVOR „Na Andreji Babišovi mně vadí, jak se chová a vystupuje ve stínu těch kauz. Ale i to, že on výsledky vlastně nemá,“ myslí si předseda Mladých konzervativců (člen ODS) Milan Vyskočil, podle kterého premiér škodí České republice doma i v zahraničí. „Babišův příběh je o tom, že do politiky šel kvůli byznysu. To už si vyřešil. Další věcí je, že ho to začalo bavit. A navíc si myslím, že má dnes reálný strach z toho, že on nebo někdo z jeho blízkých skončí ve vězení, když ve vládě nebude. Proto se snaží pořešit justici. Hrozně rád také jezdí do zahraničí, fotí se s těmi státníky. Pro něj je to v tuto chvíli droga, na které je závislý,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud ponechal eurovolby v platnosti, stížnosti odmítl či zamítl
Nejvyšší správní soud (NSS) vyřídil už všech 19 stížností na volby do Evropského parlamentu, odmítl je, zamítl či vyřešil jinak. Volby zůstaly v platnosti. Dnes se volební senát zabýval posledními třemi stížnostmi, uvedla na webu soudu mluvčí Sylva Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Podnikatelé optimismem rozhodně nehýří
Nejnovější data z ČR a vlastně i z Německa potvrzují dosavadní trend zhoršování podnikatelských nálad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist