Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Hudebník zoufá nad Letnou: „Jáhen ze Sudet“, narcis Klus, ekoterorista Piňos, Pogodová řvala jako smyslů zbavená... To je ta elita, ta alternativa k Babišovi?
ROZHOVOR „Fiasko! Sedmnáct hodin mlácení prázdné slámy,“ říká o jednání ohledně toho, zda vyslovit, či nevyslovit vládě nedůvěru, hudebník a spisovatel Petr Štěpánek. Vyjádřil se i k tomu, co řekla Marie Benešová v souvislosti s „rudou Marií“ a se jmény, která si prý „pamatuje z odposlechů“, i k tomu, co její zmínka vyvolala. Vrátil se také k akci na Letné. A servítky si rozhodně nebral. „Jáhen ze Sudet, řvala Sandra Pogodová, zpěvačka Basiková v roli politologa, demagog a bonzák Kartous, práskač Banga a rudý Zdeněk...“ vypočítává Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): To tady budeme chránit kvůli Evropské unii zloděje, násilníky a vrahy?
Komentář na facebookovém profilu k případu znásilnění nezletilé dívky africkým migrantem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mail, který se vidí jednou za dvacet let. Jeho autorem je pražský primátor a my ho získali od vyděšeného politika
Pražská plynárenská, patřící hlavnímu městu, schválila milionové odměny svému vedení a stovky tisíc korun obdrží členové dozorčí rady této společnosti. V minulosti běžný postup de facto ve všech městských a státních firmách nyní zvedl ze židle primátora Prahy Zdeňka Hřiba. Ten v mailu, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, vidí za tímto krokem údajné porušení koaliční smlouvy a zbylých politických partnerů se v něm ptá, zdali ještě trvá jejich vláda v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Benzín a nafta stále zlevňují. Již brzy však přestanou
V uplynulém týdnu opět klesly ceny pohonných hmot. Tempo snižování cen však začíná klesat. V průběhu července přejdou ceny benzínu a nafty do stagnace. Na přelomu července a srpna nelze vyloučit, že se na čerpacích stanicích začne zdražovat. Nasvědčuje tomu aktuální vývoj na světových trzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Cože? Tyhle peníze? Jaromír Soukup drsně o ČT: Šlo o zprávy i o „Most!“
Ředitel ČT dostane za vzorné hospodaření odměnu 2,4 milionu korun informovala agentura ČTK. A Jaromír Soukup už vystartoval: „Nevěřím vlastním očím! To je pohrdání koncesionářskými poplatníky. Pohrdání českými občany. Pošlapávání všech myslitelných pravidel řádného hospodaření s veřejnými penězi.“ Říká, že Dvořák už měl dávno zalézt do díry a ne inkasovat miliony. A přidal pět důvodů, proč by to tak mělo být.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
SANEP: Premiéra Andreje Babiše protesty prozatím posilují
Ukázalo to červnové hodnocení členů vlády spol. SANEP. Druhé nejlepší hodnocení získala nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová, proti níž jsou rovněž namířené demonstrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Válka? Kolaps. A oni to vědí. Tereza Spencerová naléhavě o posledních krocích USA. Víc horko, než za okny
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Spojené státy provedly několik simulací vojenské akce proti Íránu a vždy jim z toho vyšlo, že blokáda Hormuzského průlivu by vyřadila 20 procent světové produkce ropy a způsobila by kolaps světového finančního systému, uvádí analytička Tereza Spencerová v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz. Bude horko? Ještě víc? A co Sýrie?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Ministr Plaga sloučí dva klíčové školské úřady
Ministr školství Robert Plaga rozhodl o sloučení dvou klíčových úřadů spadajících pod ministerstvo školství: Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV) a Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV). NÚV zcela zanikne a jako jeho nástupnická organizace zůstane pouze NIDV. Ke sloučení by mělo dojít k 1. letnu 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Říkat někomu, že je hloupá, paní Černochová... Klaus ml. vrátil urážku jako bumerang
Sněmovní jednání o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD se protahuje, zhruba půl hodiny po půlnoci dnešní ve Sněmovně znovu promluvil poslanec Václav Klaus mladší. „Je to fraška, co se tu odehrává do tří do rána,“ předeslal. A i když vyjádřil nesouhlas se sociální politikou ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD), zastal se jí jako ženy a odsoudil urážky, kterými vůči ní dnes ve Sněmovně poslankyně Jana Černochová (ODS) nešetřila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Bartoška promluvil v ČT o filmovém festivalu ve Varech. A došlo i na demonstraci na Letné
Blíží se již 54. mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (KVIFF). V pořadu Interview na ČT24 byl hostem moderátorky Zuzany Tvarůžkové prezident KVIFF Jiří Bartoška, jenž hovořil o tom, kolik takový festival stojí, jak se mu líbila demonstrace na Letné a co si myslí o současném dění v zemi. Přišel také s myšlenkou, že by rád, aby na zahájení festivalu vystoupily děti, které byly počaty právě tam, a aby festivalu poděkovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babišova strategie vůči demostrantům. Politolog Jelínek odhaduje, do kdy bude ještě fungovat
ROZHOVOR „Útoky většinou vypovídají hlavně o těch, kdo ony útoky používají a spouštějí. Je často vidět, že nemají jiné argumenty a do politické debaty to nepatří,“ říká politolog Lukáš Jelínek ke včerejšímu pokusu opozice vyslovit vládě nedůvěru. Ani ministryně spravedlnosti Marie Benešová se prý sice ohledně odposlechů poslanců nevyjádřila šťastně, ale postupovala se znalostí věci coby člověk, který se v prostředí justice pohybuje dlouho. Jelínek v rozhovoru dále zauvažoval, jakou roli budou ve vyhrocené atmosféře hrát letní měsíce, které se hodí Andreji Babišovi do karet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Byl jsem přeřazen k mytí sklenic
Oslavy 150. výročí založení pivovaru Gambrinus si užili i občané plzeňského centrálního obvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nedokážu si představit, že demonstrace změní demokratickou vládu, říká českoamerický politolog
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl českoamerický politolog, profesor Michael Kraus. Prozradil, jak se demonstrace Milionu chvilek pro demokracii a pokus o svržení vlády Andreje Babiše (ANO) jeví při pohledu z USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
TOP 09 slaví desáté výročí. Do politiky musí zamířit mladí lidé, dědci to neutáhnou, apeluje Schwarzenberg
TOP 09 by podle svého čestného předsedy Karla Schwarzenberga měla více nabírat nové a mladé členy, jinak se neobnoví. Podle bývalého předsedy strany a předsedy poslaneckého klubu Miroslava Kalouska není strana aktuálně v kondici. Dnes to uvedli u příležitosti oslav desátého výročí strany v pražském Břevnovském klášteře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Babišova vláda přežila hlasování o nedůvěře
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
V ČSSD jsme ještě všichni nezblbli, zdůraznil Zimola. A podpořil Staňka
V ČSSD zuří válka o Antonína Staňka a Michala Šmardu. Část sociálních demokratů říká, že si Hamáček musí prosadit Šmardu, jinak v podstatě nemá cenu být součástí vlády, ale najdou se i tací, kteří by v křesle ministra kultury ponechali Antonína Staňka. Podpořili ho Jaroslav Foldyna nebo Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Babiš protěžuje Američany. Vrtulníky pro armádu budou o 5 miliard dražší
Když v březnu letošního roku navštívil Andrej Babiš s manželkou Bílý dům, nikdo netušil, že ČR zaplatí za neobvykle dlouhé přijetí prezidentem Trumpem tak vysokou daň. Zřejmě na osobní zásah premiéra totiž ministerstvo obrany od té doby jedná o nákupu vrtulníků výhradně s Američany, ačkoliv italský výrobce Leonardo nabízí stroje o 5 miliard levnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš a temné stíny? V noci padla mrazivá věc o roce 1989
Včerejší jednání o vyslovení nedůvěře vládě začalo dlouhým projevem předsedy ODS Petra Fialy, po kterém následoval Andrej Babiš, který se také nenechal v délce projevu zahanbit. Ve svém projevu se dotkl i tématu StB, když připomenul, že se blíží výročí sametové revoluce. Znovu obvinil KDU-ČSL, že to bylo za panování ministra Sachra, kdy byly zničeny svazky StB. Ale poslanec ODS Pavel Žáček se ho jal opravovat, že rozkaz vydal generál Lorenc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Berg (KOV): Věříme, že zde spalovna nebude vůbec
Opozice prosadila první omezení pro spalovnu, město bude také hledat možnosti zavedení hnědých popelnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Naštvaný Hamáček: Zeman s ním prý vyběhl. Může to mít následky. Babiš nemá nic jisté
Půjde nakonec sociální demokracie z vládního kola ven? To se ukáže poté, jak dopadne jednání předsedy ČSSD Jana Hamáčka a prezidenta Miloše Zemana. Důvodem sociálnědemokratické razance a slov o odchodu z vlády je Zemanovo otálení s odvoláním sociálního demokrata Antonína Staňka a jmenováním nového šéfa resortu Michala Šmardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bordel ve Sněmovně: Co v TV nebylo. Tenhle ani nešel domů. A ráno, ráno bylo taky veselo. Padlo slovo „koule“
Včera a dnes poslanci zažili v Poslanecké sněmovně rétorický maraton. Podle stránek Sněmovny trvala schůze od půl jedenácté ráno do půl páté dalšího rána, tedy celých 18 hodin. Pro některé ještě déle. „Zcela zbytečné jednání, kdy jsme jako celek pro občany této země neudělali vůbec nic, tedy krom toho, že jsme potvrdili, že Sněmovna je žvanírna,“ vyjádřil se o vyhlašování nedůvěry komunistický poslanec Zdeněk Ondráček s dovětkem, že dnes spí v kanceláři. Jan Hamáček se ohradil, že, i kdyby se nakrásně ČSSD k opozici přidala, stejně by nedůvěra vyslovena nebyla. Ale už se do něj pustil Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ticho! Jste hloupá! Skoro zalezli pod stůl! Na*raná Černochová o půlnoci explodovala. A bylo strašně zle
Sněmovní jednání o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD se protáhlo. Ještě před půlnoci ve Sněmovně promluvila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), která kritizovala poslance za přístup k důchodové reformě, a ve Sněmovně to rázem vřelo, vyvolala více něž deset faktických poznámek. Jana Černochová (ODS) ministryni označila ve své rozhořčené reakci za hloupou, přidali se k ní i Jan Skopeček (ODS) a Zbyněk Stanjura (ODS), zastání našla u Václava Klause mladšího. Vláda nakonec dle očekávání hlasování ustála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš vládne dál. Ale dostal do „huby“. Bylo to ostré
Až do čtvrté hodiny ranní čelila ve čtvrtek vláda Andreje Babiše již druhému pokusu opozice vyslovit jí nedůvěru. Podle očekávání menšinový kabinet ANO a ČSSD hlasování ustál. ČSSD se rozhodla, že se nepřidá k pravicové opozici a vládu nakonec podpořila, hnutí SPD hlasovalo proti vládě. Komunističtí poslanci se hlasování zdrželi. O největší rozruch se v noční debatě postarala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), která za své vystoupení sklidila nejostřejší kritiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Holčičku zpátky rodičům, seniorovi ztracený důchod, europoslanec problémy řeší
Problémy nejsou od toho, aby se na ně nadávalo, ale aby se řešily. Pouhé nářky ještě nikomu nepomohly. To jsem si tak nějak uvědomil při četbě dvou zpočátku smutných příhod, ale nakonec se šťastným koncem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Premiér Babiš přijme předsedu vlády Malty Muscata
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se ve středu 3. července setká s premiérem Maltské republiky Josephem Muscatem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Stovka lidí včetně politiků vzdala hold Miladě Horákové v pankrácké věznici
Stovka pamětníků, politiků, bývalých politických vězňů a dalších lidí se dnes do pankrácké věznice přišla poklonit památce političky Milady Horákové, kterou komunisté odsoudili ve vykonstruovaném procesu k trestu smrti. Lidé si připomněli její odkaz už ve středu na Vyšehradě, dnes večer budou na její počest zapalovat svíčky u Vltavy. V pankrácké věznici, kde byla Horáková popravena přesně před 69 lety, lidé vzpomínali také na další oběti komunistického režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Včerejší debakl opozice je zvlášť cenný. Nejsme Slovensko…
Váhal jsem jaký použít nadpis. Dokonce jsem chtěl být kategorický a prohlásit, že nikdy Slovenskem nebudeme, ale pohled na naši chvástavou opozici z Letné i ze Sněmovny a hlavně až naivistické megalomanské komentáře protibabišovských politiků, chvilkařů i webů mě vedly k pokoře. Člověk při posuzování dějí v politice nikdy nemá říkat nikdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš nevidí důvod pro žalobu kvůli ministrovi kultury
Premiér Andrej Babiš (ANO) nevidí důvod, proč by měl podávat kompetenční žalobu kvůli otálení prezidenta Miloše Zemana s výměnou ministra kultury. O věci chce Babiš jednat, v pátek se setká s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Premiér to dnes řekl České televizi (ČT). Spor u Ústavního soudu kvůli neodvolání nebo nejmenování ministra může vyvolat pouze premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petice na podporu Andreje Babiše
Petice Andreji Babišovi, aby neustupoval zmanipulovaným či placeným křiklounům z ulice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se sešel s Hamáčkem v Novém Veselí kvůli výměně ministra
Prezident Miloš Zeman a předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček se dnes vpodvečer sešli na Žďársku kvůli výměně ministra kultury, kterou požaduje ČSSD. Zeman dosud nevyhověl návrhu předsedy vlády na odvolání ministra kultury Antonína Staňka, což se ČSSD nelíbí. Sociální demokraté chtějí vyřešit situaci do konce měsíce, tedy do neděle. Zeman ale dnes na závěr třídenní návštěvy Vysočiny dával najevo, že nehodlá podléhat žádným tlakům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT: Dvě české univerzity v prestižních evropských aliancích
Univerzita Karlova a Masarykova univerzita uspěly jako členové prestižních evropských aliancí ucházejících se o podporu Evropské unie na rozvoj excelentní spolupráce mezi evropskými univerzitami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Co mi leží na srdci po hlasování o nedůvěře vládě
Přiznám se, že jsem sledoval pouze dílčí vystoupení v poslanecké sněmovně a jako pracující člověk . zaměstnanec, jsem šel ve 22 hodin spát. Nicméně nemám z těch 18 hodin moc dobrý pocit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Ministr Plaga sloučí dva klíčové vzdělávací úřady
Ministr školství Robert Plaga rozhodl o sloučení dvou klíčových úřadů spadajících pod ministerstvo školství: Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV) a Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV). NÚV zcela zanikne a jako jeho nástupnická organizace zůstane pouze NIDV. Ke sloučení by mělo dojít k 1. letnu 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Benešová rozhodla o předání údajného vraha Déra do Maďarska
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) dnes rozhodla o předání zadrženého Csaby Déra z Česka do Maďarska. O vydání muže podezřelého ze tří nájemných vražd usilovalo také Srbsko. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Chceme být solidární s našimi jihočeskými výrobci
Hejtmanka Stráská ocenila titulem Jihočeská Kuchtička kolektiv jídelny ZŠ a MŠ Dříteň. Druhé místo obsadila MŠ Chelčice a třetí ZŠ a MŠ Katovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Prodej majetku v elektronické aukci je zcela transparentní a výrazně omezuje prostor pro korupci
Nabídky nepotřebného státního majetku nově na jednom místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Ježišmarja a tohle si říká novinář?“ Prezident Zeman brutálně potupil redaktora ČT
Prezident Miloš Zeman v zábavním Centru EDEN uzavřel návštěvu Kraje Vysočina. Po třech dnech cestování po městech v regionu na tiskové konferenci promluvil k novinářům a začal se chystat na svou letní dovolenou. Před odpočinkem však ještě poslal jasný vzkaz ČSSD. Prý se nikdy nikým nenechal vydírat. Poté se vysmál redaktorovi České televize. Každý jeho další dotaz byl prý hloupější a hloupější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jsou lidé, kteří neunesou volební porážku. Chovejme se k nim se soucitem, nabádal na venkově Zeman
Prezident Miloš Zeman dnes zakončuje svou spanilou jízdu po Vysočině. Ve 13:25 hlava státu pozdravila obyvatele Bystřice nad Pernštejnem. A nebyl by to Zeman, aby před občany nerozbalil celý arzenál silných prohlášení. Podívejte se sami, co všechno prezident řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Přesun protidrogového úřadu pod ministerstvo zdravotnictví může zažehnout krizi v oboru
Andrej Babiš opět hovoří o přesunu úřadu Národního protidrogového koordinátora pod Ministerstvo zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: V české ekonomice je na místě pesimismus?
Když pročítám články českých ekonomických novinářů a beletristů, kteří komentují současný vývoj a zabývají se také budoucností, musím říci, že jsou až příliš pesimističtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Konec postoloprtské kauzy, poslanec hnutí ANO Pavel Růžička očistil své jméno
Poslanec hnutí ANO a bývalý zastupitel Postoloprt Pavel Růžička se po více než třech letech dočkal stažení obžaloby a očištění svého jména. Trestní stíhání Pavla Růžičky a dalších devíti postoloprtských zastupitelů sahá až do roku 2015, kdy odsouhlasili prodej domu na náměstí za milion korun na základě tristně zpracovaného znaleckého posudku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Žadatelů o mezinárodní ochranu loni v Česku přibylo
Cizinců žádajících o mezinárodní ochranu, tedy azyl a takzvanou doplňkovou ochranu, v zemích visegrádské čtyřky loni celkově meziročně o třetinu ubylo. Důvodem byl značný pokles počtu žadatelů v Polsku a v Maďarsku, zatímco v Česku a na Slovensku žádostí mírně přibylo. Většinu žadatelů tvořili lidé z východní Evropy. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes zveřejnila nezisková organizace Člověk v tísni, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Setnou Petru Fialovi hlavu? Klaus ml. a Klaus st.: Prý jim to opravdu bude fungovat
Na politickou scénu přichází hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího a staršího. Dokáže uspět? Přilákají známá jména voliče? Které strany se mají nejvíce obávat o svůj elektorát? Kam se nové hnutí v politickém spektru zařadí? Vyplní se prognózy o populistickém a extremistickém subjektu, nebo přichází demokratický soupeř či dokonce nástupce ODS? Na tyto otázky odpovídá v textu psaném pro ParlamentníListy.cz komentátor Lidových novin a Českého rozhlasu Tomáš Procházka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Holdingu CSG se daří v oblasti letectví, výroby speciální techniky, radarů i brzdových systémů
Skupina CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2018, kdy tržby i EBITDA meziročně vzrostly téměř o polovinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů představil pověřencům některé novinky v ochraně osobních údajů
Úřad v červnu uspořádal další dva semináře určené pověřencům pro ochranu osobních údajů. Navázal tak na úspěšné konzultace, které zorganizoval v druhé polovině minulého a začátkem letošního roku. Ústředním tématem červnových setkání byla nová česká adaptační legislativa k GDPR a některé novinky, které přináší správcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: Šesťáci z Mohelnice zakončili první rok fyziky exkurzí ve výtopně
Kluci a holky z šestých tříd obou mohelnických základních škol zakončili svůj první rok výuky fyziky netradičně – exkurzí ve výtopně společnosti ČEZ Energetické služby a prohlídkou kogenerační jednotky společnosti ČEZ Energo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Počet soukromých školek a základních škol je na historickém maximu, ale boom už skončil
Provozování soukromých škol a školek naráží na svůj strop. I když se jejich počet za posledních devět let zvýšil o 175 % a v soukromém školství aktuálně podniká historicky nejvíc subjektů, nová zařízení v posledních třech letech přibývají již jen velmi pomalu. Takové jsou závěry analýzy poradenské společnosti Bisnode, jedničky v poskytování informací o firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Jdu se osprchovat, převléct...“ Kalousek prohrál a svěřil se čtenářům
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se po skončení hlasování o nedůvěře vládě i v jeho průběhu rozepisoval na svém twitteru. Mimo jiné se svěřil s tím, že se jede převléct a osprchovat, aby zvládl další pracovní den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zmýlený Faltýnek, šermovačka brýlemi a rozjetý Okamura drtící opozici. Železný se málem ukřičel, když se je snažil přerušit
Sněmovna bude jednat o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD případně i po dnešní půlnoci, debatu přerušovat nebude. Moderátor České televize Jakub Železný na místě vyzpovídal například předsedu poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, předsedu poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjuru, ale také předsedu SPD Tomia Okamuru či předsedu poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika. Pánové si však po většinu dialogu skákali do řeči a moderátor některé z nich musel opravovat v termínech, které chybně uváděli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jourová apeluje na mladé, aby nenechávali dědečky a babičky samotné u počítačů
Česká eurokomisařka Věra Jourová jako členka končící Evropské komise Jeana-Clauda Junckera sdělila svým spoluobčanům, že čeští senioři jsou často vyděšeni z obsahu tzv. řetězových e-mailů, které jim chodí do schránky. Proto prý není nejlepší nechávat seniory u počítače samotné. Lidem navíc vyslala jedno varování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zákon o právu občanů na digitální služby se možná zpřesní, za veřejnou listinu by mohl být považován i e-mail
Zákon o právu občanů na digitální služby se možná zpřesní mimo jiné tak, aby za veřejnou listinu byl považován i e-mail zaslaný úřadu. Norma by měla také zaručit, aby hlavně starší občané nebyli diskriminováni za to, že ve styku se státem nebudou využívat digitální komunikaci. Vyplývá to z úprav, které dnes zazněly při projednávání předlohy sněmovním ústavně právním výborem. Jeho členové se k rozhodování o úpravách vrátí po letní pauze počátkem září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Jihomoravská vzdělávací centra letos rozdají mezi prvňáčky více než 80 tisíc vstupenek zdarma
Téměř sedm tisíc prvňáčků dostane první den nového školního roku vstupenky do jedenácti vědecko-populárních center, muzeí i architektonických památek na jižní Moravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad: Pozemkové úpravy jako součást akce „Kulatý stůl“
V rámci projektu s názvem Podpora strategického řízení obcí na území Šternberska se dne 29. 5. 2019 ve společenském sále hostince „Základna u Lípy“ v obci Babice, v okrese Olomouc, uskutečnil diskuzní seminář „Komplexní pozemkové úpravy – teorie a praxe“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL) podpořil zachování sudoměřských peřejí
Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil v pondělí 24. června jihočeskou Sudoměř a setkal se zde se zástupci místní občanské iniciativy Sudoměřské proudy, kteří usilují o zachování vzácné přírodní lokality na řece Otavě poblíž obce, často nazývané sudoměřské peřeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nejvyšší možné ceny za sociální služby, které mohou lidé platit, se od října zvednou
Ceny, jaké mohou lidé platit za sociální služby, se v říjnu zvýší. Začne platit novela vyhlášky, která navýší částky za pobyt či stravu v domovech pro seniory a dalších zařízeních. Říjnový termín na dnešním jednání sněmovního sociálního výboru oznámila náměstkyně ministerstva práce Jana Hanzlíková (ANO). Jak se částky upraví, neupřesnila. Dřív se mluvilo o růstu ceny za ubytování a stravu o 20 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
MHMP: Pražská integrovaná doprava dostane novou vizuální identitu. Zdůrazní rozšiřování do Středočeského kraje
Pražští radní schválili na svém pondělním zasedání vypsání designérské soutěže na sjednocení vizuální identity Pražské integrované dopravy (PID) a dopravy ve Středočeském kraji, se kterou se pražská doprava stále intenzivněji překrývá. Soutěž připraví hlavní město Praha ve spolupráci se společností Czech Design.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Policisté v politických stranách? Babiši, konejte, žádá výbor
Sněmovní výbor pro bezpečnost žádá premiéra a příslušné ministry, aby mu do konce srpna předložili návrh kontrolního mechanismu pro působení příslušníků bezpečnostních složek ve služebním poměru v registrovaných politických stranách a hnutích. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Principy demokratického státu
Milion chvilek by se mělo pokusit založit novou politickou stranu. Nebo přinutit současné zákonodárce, aby odpověděli na dotaz, zda respektují literu Ústavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Rada vybrala další dva autobusové dopravce. Zbývá vysoutěžit Hradecko
Další dva uchazeče o zajišťování veřejné linkové dopravy v Královéhradeckém kraji dnes vybrala krajská rada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
To tu ještě nebylo! Prezident Zeman pro PL řekl, na koho je napojeno vedení Milion chvilek
Spolek Milion chvilek pro demokracii je spjat s TOP 09. Pro ParlamentníListy.cz na to upozornil prezident Miloš Zeman a popřál straně Miroslava Kalouska 4,9 procenta v příštích volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odmítáme podporovat solární barony, tak jak požaduje EU!
Komisaři Evropské unie nám chtějí diktovat prioritu energetických zdrojů, solární baroni mají příjmy zajištěné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Pololetí zalité sluncem
„Japonsko se na několik příštích dní stane středem pozornosti, protože právě tam se uskuteční setkání zástupců zemí G20. Potvrzeno už je několik zajímavých schůzek. Kreml oznámil schůzku Donalda Trumpa a Vladimira Putina. Americký prezident se rovněž setká s čínským protějškem a budou diskutovat o zklidnění celní války mezi Spojenými státy a Čínou,“ říká Senior Equity Trader BHS Jan Němeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Planeta opic“... Znásilnění Afričanem: Do hry vstoupil generál Blaško. A je zle
Údajné znásilnění šestnáctileté dívky z Terezína nelegálním migrantem zahýbalo Českou republikou. Ale vznikla z něj sekundární aféra, týkající se předsedy SPD Tomia Okamury a ministra vnitra a předsedy vládní ČSSD Jana Hamáčka. A do ní právě vstoupil europoslanec a generál Hynek Blaško. „Pro koho tu je?“ ptal se na adresu Hamáčka. A zazněla slova o „planetě opic“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Urážíte lidi. Smějete se jim, nálepkujete...“ Temné vyhlídky odpůrců Babiše a Zemana: Tvrdá analýza
ROZHOVOR „Je velmi těžké odcházet z vlády, pokud si nesete negaci za její rozbití. Voliči sociální demokracie by toto neocenili, protože jsou spíše na straně vlády,“ vysvětluje postoj ČSSD politolog Jan Kubáček. „Antibabišovské síly nahrávají Babišovi i v tom, že jsem nezaznamenal jejich žádné zásadní vstřícné téma vůči seniorům. Je to přesně recept, který se dvakrát ukázal u prezidentské volby. Nezemanovští kandidáti prohráli tím, že začali urážet zemanovského voliče. Tohle je podobné. Dokud budou někteří politici urážet Babišovy voliče a témata, která řeší, budou shazovat, nikdy nad ním nezískají strategickou převahu. Pokud chce politik voliče získat, musí k němu přistupovat klientsky. Ne, že ho bude známkovat, nálepkovat, či se mu smát,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Praha 6 svým občanům daň z nemovitosti nezvýší
„Zdroje tu jsou“ je legendární hláška, okřídlená jako motýle. Vládě ČR ale překvapivě peníze na sliby opět došly. To znamená i méně peněz na rozvoj obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Skupině CSG loni výrazně vzrostly tržby i EBITDA
Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) stoprocentně vlastněný podnikatelem Michalem Strnadem zveřejnil konsolidované hospodářské výsledky za rok 2018. Tržby dosáhly 11,5 miliardy Kč a meziročně vzrostly o 48 procent. EBITDA byla ve výši 1,9 miliardy Kč a meziročně stoupla o 43 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Scheinherr: Městská hromadná doprava je klíčem k čisté pražské dopravě
Projekt Čistou stopou Prahou pražského magistrátu představuje nové video, které s nadsázkou a humorem bojuje proti označování městské hromadné dopravy (MHD) přízviskem „socka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČT, boj se? Konkurence je už nadohled. Učiněn zásadní krok
Jak jsme vás již informovali, rada ČT schválila odměnu 2,4 milionu pro generálního ředitele ČT, Petra Dvořáka. Ale mezitím se chystá konkurence. „Velká“ mediální rada (RRTV) schválila udělení licence pro pozemní vysílání a satelit pro kanál CNN Prima News. Na Facebooku o tom informoval člen rady Vadim Petrov. „Mohl by to být čerstvý vítr s novou metodikou, nároky na objektivitu a vyváženost, na profesní standardy i etiku novinářů,“ říká. Ale v minulosti reakce na vznik kanálu nebyly jen optimistické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: ČNB zůstává konzistentní a nevytváří žádné vlny
Na svém letošním čtvrtém zasedání ponechala bankovní rada ČNB hlavní úrokové sazby beze změny. Hlasování dopadlo vlastně podle očekávání, když pro ponechání úrokových sazeb hlasovalo šest ze sedmi přítomných bankéřů, zatímco jeden preferoval zvýšení sazeb o dalšího čtvrt procentního bodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Mýto: Námitky Kapsche jsou znovu na stole. Díky soudu
Nejvyšší správní soud nevyhověl Ministerstvu dopravy ani antimonopolnímu úřadu a neodložil účinnost verdiktu o mýtném tendru. Námitky Kapsche musí znovu projednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo
Ministryně financí Alena Schillerová ve středu na schůzi Sněmovny před hlasováním o nedůvěře vládě reagovala i na slova pirátského poslance Mikuláše Ferjenčíka. Oponovala některým jeho slovům týkajícím se EET, veřejných financí či dividend. Hned v úvodu svého vystoupení si do poslance rýpla, že při jejím proslovu asi podřimoval, a vybídla ho ke studiu celého kontextu. Někteří poslanci po projevu Schillerové ji vyzvali, aby se za své výroky omluvila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Další developerský nesmysl na Praze 13
Komentář na facebookovém profilu k výstavbě nového bytového domu na Praze 13.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ODS: Usnesení Republikového sněmu
Usnesení Republikového sněmu ODS konaného 27. června 2019 v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: I drobný úraz v zahraničí může nepříjemně zamávat vaším rozpočtem
Letní prázdniny jsou za dveřmi a jako každý rok se spousta Čechů chystá vyrazit do zahraničí. Ať už máte v plánu se týden slunit na pláži, nebo absolvovat horskou turistiku, měli byste při všech svých aktivitách myslet na své zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Nedvědický poděkoval lidem z úklidové čety
S pracovníky úklidové čety společnosti AVE se ve čtvrtek ráno sešel primátor Petr Nedvědický a poděkoval jim za práci, kterou pro město dělají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rosatom slaví 65. výročí jaderné energetiky
Před 65 lety byla v ruském Obninsku spuštěna první jaderná elektrárna světa. U této příležitosti zahájila 26. června 2019 ruská korporace pro atomovou energii Rosatom, jeden z předních dodavatelů účinných a čistých energetických řešení, sérii akcí připomínajících 65. výročí ruské jaderné energetiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Japonci podpořili písecké nedonošence
Písecký strojírenský podnik AISIN EUROPE MANUFACTURING CZECH s.r.o., který je dceřiným výrobním závodem společnosti AISIN EUROPE S.A., patřící do japonské globální skupiny AISIN SEIKI Co., Ltd., věnoval půl milionu korun Nemocnici Písek, a.s.. Ta za finanční dar nakoupila plicní ventilátor pro nedonošené děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Královéhradecký kraj hledá projektanta pro modernizaci rychnovské nemocnice
Zhotovitele projektové dokumentace na modernizaci nemocnice v Rychnově nad Kněžnou hledá Královéhradecký kraj. Radní dnes odsouhlasili vyhlášení výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv: Blíží se termín podání oznámení o majetku
Konec června je termínem pro podání průběžných oznámení, v nichž politici informují o svých majetkových poměrech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš prý pevně sedí v sedle premiéra. A může tam sedět ještě dlouho
Vláda Andreje Babiše přežila druhé hlasování o nedůvěře vládě. Zkušený komentátor Bohumil Pečinka přivítal své spoluobčany v zemi české - v zemi agrárních baronů. Hlavní analytik týdeníku Ekonom David Klimeš doplnil, že je to vláda, která se ve velkém zaměřuje na seniory. ANO se proměnilo z reformní pravicové strany ve „stranu důchodců za životní jistoty“. A s tímto zaměřením může Babiš vyhrát i další volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj obnovuje výjezdovou základnu záchranky
Minuty. Často i vteřiny. Rozhodují při záchraně lidských životů v přehuštěném městském provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Kde jsou hranice, které chce ČSSD tolerovat?
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům včerejšího hlasování o nedůvěře vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Děti v České Lípě dostanou nová dětská hřiště
Do konce letošního září dětem v České Lípě přibudou herní prvky na několika dětských hřištích, jedno dětské hřiště navíc vznikne úplně nové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Handiccpovaným a maminkám s kočárky bude pomáhat Euroklíčenka
Euroklíčenka je aplikace pro chytré telefony, která poradí vozíčkářům nebo maminkám s kočárkem, kde najdou bezbariérová zařízení. Euroklíčenka uživatele navede k bezbariérovým toaletám, výtahům nebo přebalovacím pultům. Tento projekt vznikl ze spolupráce spolku Síť pro rodinu se studenty Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga ocenil nejlepší zpracování tématu šikany
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes přivítal v prostorách MŠMT finalisty soutěže „Zatočme s šikanou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Brno bude mít kromě uličky i lavičku Václava Havla
Na Kapucínských terasách v Brně bude lavička Václava Havla. Náklady na vznik jsou 300.000 korun a otevření je v plánu v den narození bývalého prezidenta 5. října. Novinářům to řekl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Havlovy lavičky mají i jiná česká a zahraniční města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Děkuji za důvěru delegátů sněmu v mém znovuzvolení
Královéhradeckou TOP 09 dál povede Aleš Cabicar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Holding CZECHOSLOVAK GROUP podporuje tradiční české kulturní akce
Skupina CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) dlouhodobě podporuje české kulturní a společenské akce, mezi které patří například i Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, jenž se letos uskuteční v termínu od 28. června do 6. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pelc (NÁR.SOC.): Stanoviska strany Národní socialisté
Stanoviska strany Národní socialisté k demonstracím a k návštěvě slovenské prezidentky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fuj! Kalousek si málem odplivl. Kritizoval, podržte se, podraz na Babiše
Sněmovna ani po 15 hodinách jednání o nedůvěře vládě nedospěla k hlasování. Marian Jurečka (KDU-ČSL) v rámci své řeči kolem třetí hodiny ranní citoval údajné vulgární výroky premiéra Andreje Babiše z knihy Ondřeje Závodského. Poslance po několika větách napomenul předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) a požádal ho, aby zvolil jinou formu. Na to pak velmi kriticky zareagoval i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, který se v této věci překvapivě Babiše zastal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra