Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Propagátoři „vesnice pro lůzu“ nasimulovali ves pro Romy. Smlouva na tři měsíce, přímotopy, žádná vana, studená voda
Bouřlivé dohady, zda kontejnerové bydlení není pro Romy dost drahé nebo nedůstojné, rozstřelilo nyní Sdružení Mostečané Mostu. Hnutí, které prosazovalo „vesnice pro lůzu“, předložilo plán fungování modelového městečka. Smlouva na tři měsíce, přímotopy, žádná vana, voda jen studená, na druhou stranu možnost dopravy zdarma a nabídka práce. Přinášíme podrobnosti – jaké vybavení by menšině dopřáli, za jak přísných podmínek a za kolik korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Další dílčí úspěch rakouské firmy Kapsch
Další dílčí úspěch rakouské firmy Kapsch. Soud zamítl žalobu společnosti SkyToll a Kapsch může provozovat mýtné do konce roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Experti vyzvali vládu, aby nepřesouvala protidrogový odbor na MZ
Organizace a odborníci na problematiku drog vyzvali dnes vládu, aby neschválila přesun odboru protidrogové politiky z Úřadu vlády pod Ministerstvo zdravotnictví. Podle expertů by se tak zničil fungující český model boje proti návykovým látkám a závislostem, který vyžaduje nadresortní přístup. Asociace nestátních organizací (A.N.O.), které poskytují adiktologické služby, to dnes uvedla v tiskové zprávě. Spustila podpisovou akci s názvem „Neberte drogy... z Úřadu vlády!“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Josef Kunc: Pojem Czechia se neujal, přiznejme si to
Až na výjimky se nikde nepoužívá, nikdo ho nechce nosit ani na reprezentačním dresu, ani použít při reprezentaci politické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Vláda nahrává exekučnímu byznysu
Komentář pirátského poslance Lukáše Koláříka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Druhá fáze odporu k Babišovi. Jak se „oblbuje“ společnost? Stále dokola. Mediální masáž, vyvolání revoluce. Publicista Podracký odkrývá karty
ROZHOVOR Odpor k Babišovi vstoupil do druhé fáze. První fáze byla aktivizace přímých odpůrců ať už politických stran nebo různých organizací. Druhá fáze je masová nespokojenost. To se změnilo poslední kauzou,“ všímá si publicista Vlastimil Podracký. „V Evropě zuří válka univerzalistických aktivistů chtějících sjednocení světa, alespoň Evropy, obvykle neuznávajících vlastní národ a prosazujících multikulturalismus, a konzervativců zabydlených v přirozeném světě rodin, národů, národních států, které přirozeně hájí nejen proti cizím lidem, ale i proti nepřirozeným praktikám konstruktivistických iluzí,“ upozorňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rajský plyn na zklidnění zdarma jako novinka? A čím zklidňovali dřív, polínkem přes hlavu? Expert na zdravotnictví žasne, čím se pochlubilo ministerstvo po jednání s pojišťovnami
ROZHOVOR Změní situaci v českém zdravotnictví k lepšímu nové dohodové řízení, kterým se nedávno pochlubilo Ministerstvo zdravotnictví, když navýšilo úhrady za některé z běžných lékařských úkonů? Právník a specialista na zdravotní právo Ondřej Dostál to tak nevidí. „Změny, které ministerstvo prezentuje, jsou spíš kosmetické. Pacienti v chudších nemocnicích budou narážet na nedostatek personálu, budou o ně pečovat přetížení lékaři sloužící přesčasy nebo cizinci. Praktiků ubývá,“ upozorňuje autor ústavní žaloby skupiny senátorů na úhradovou vyhlášku s tím, že chybný princip, podle kterého české zdravotnictví již řadu let funguje a který měl být původně jen provizoriem, zůstává zachován. Více odhaluje v rozsáhlém rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Žalobce podal obžalobu na čtyři lidi z kauzy Vidkun, k soudu půjde exhejtman Rozbořil
Případ podle žalobců odkrývá korupční vztahy mezi policií, podnikateli a správou.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.7.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Zmlácený Jakl v metru: Promluvila policie
Kauza napadení člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislava Jakla má po měsíci a týdnu své rozuzlení, policie předala případ do přestupkového řízení. Tento případ spolu s napadením Dominika Feriho svého času živil debatu o tom, kdo v Čechách vyvolává nenávist vůči politikům, své si k aféře řekli Miroslav Kalousek, Jiří X. Doležal i Tomio Okamura. A jaké je stanovisko policie? Ze spáchání přestupku je podle ní podezřelý Jakl i devětadvacetiletý student.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Silná káva generála Blaška: Zdeněk Svěrák na Letné? Buď projev stařecké demence, nebo je to, jak se někdo vyjádřil, v podstatě vlastizrádce
„Uvědomují si demonstranti, že v podstatě propagují nedemokratický přístup k justici, i když se justicí ohánějí?“ ptá se v rozhovoru generálmajor Hynek Blaško. Osobně je přesvědčen, že za celou organizací Milion chvilek stojí politické cíle. A s rokem 1989 by nedělní Letnou vůbec nesrovnával. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž řekl, že z toho, co vybudovali naši předci a za co Čechoslováci zvonili tehdy klíči, nezbylo vůbec nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Je důležité, aby v čele Komise stanul silný a respektovaný kandidát
Komentář na facebookovém profilu k volbě předsedy Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pražská policie má nového ředitele
Do čela pražské policie se dnešním dnem postavil brigádní generál Ing. Tomáš Lerch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Případ Walderode a nenápadné prolamování Benešových dekretů.
Prezident Beneš vydal v době druhé světové války z exilu 98 dekretů, které mají sílu zákona, a následně je Prozatímní Národní shromáždění přijalo zákonem č. 57/1946 Sb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš o Okamuru nestojí. Jestli ČSSD odejde z vlády, chce rozpustit sněmovnu
Přestože začaly prázdniny a časy dovolených, premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodně nyní žádný volný čas nečeká. Musí totiž přesvědčit prezidenta Miloše Zemana, aby odvolal ministra kultury Antonína Staňka. Jinak by se totiž mohlo stát, že jeho koaliční partner, ČSSD, odejde z vlády. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Práce v dozorčí radě jsou čtyři setkání ročně nad chlebíčky
Komentář na facebookovém profilu k bonusům, vyplaceným členům dozorčí rady Pražské plynárenské
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Špitál plný štěnic? Nejvíc prý u rodiček nebo na očním. Tak to dnes vypadá v „nemocnici na kraji města“?
Mostecký špitál se prý opět potýká s výskytem štěnic. Místní politiky na to veřejně upozornil praktický lékař, který je zároveň zastupitelem. Zdravotnické zařízení ale patří kraji. „Situace je neúnosná,“ apeloval doktor tklivě na vedení města, aby se pokusilo něco udělat. Podle komunistické poslankyně se některým Čechům holá realita severu těžko vysvětluje, jak dokazují i nepovedené kampaně, kde hlavní roli hrála právě drobná havěť, která pije lidskou krev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jaroš (TOP 09): Koupání v rybníku Stráž bude mnohem příjemnější
Kvalita vody v rybníku Stráž byla v posledních letech opravdu špatná, a to obzvláště v letních měsících. Tento problém se rozhodla vyřešit pelhřimovská radnice netradičním způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Sněmovnu zřejmě čeká boj o podobu regulace realitních makléřů
Sněmovnu zřejmě čeká boj o to, zda umožnit realitním kancelářím poskytování úschovy peněz. Proti se stavějí advokáti. Rozhodne se patrně až na podzim. Hospodářský výbor dolní komory sice doporučil návrh nového zákona o realitním zprostředkování schválit ve vládní verzi, ústavně-právní výbor ale projednávání odložil až do září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Pokud chce EP demonstrovat svoji odpovědnost, pak respektem k rozhodnutí členských států
Komentář na facebookovém profilu k volbě předsedy Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy připravily prázdninové nostalgické vlaky v různých koutech Čech a Moravy
V různých místech České republiky připravily České dráhy ve spolupráci se svými partnery řadu letních prázdninových jízd historických vlaků. Dovolenou a prázdniny je možné zpestřit výletem ve starém motoráčku nebo v parním vlaku. Připraveny jsou pravidelné opakované jízdy i jednorázové akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nefér! Jezdí sem, tvrdí, že festival milují. A pak nastřelí sponzora... Ředitel MFF KV se rozčílil v rádiu
Moderátor Vladimír Kroc si do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu pozval výkonného ředitele festivalu Kryštofa Muchu. Zeptal se ho na nespokojenost umělců s tím, že mezi sponzory festivalu je také Česká zbrojovka. Dozvěděl se, že se výkonnému řediteli zdá postup protestujících umělců nefér. Nebýt České zbrojovky, festival by prý nemusel přežít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Saldo hospodaření vládních institucí skončilo v mírném deficitu
Saldo hospodaření sektoru vládních institucí dosáhlo v prvním čtvrtletí 2019 schodku 2,3 mld. Kč, což představuje 0,18 % HDP. Příjmy sektoru vládních institucí dosáhly 41,7 % HDP, zatímco výdaje 41,9 % HDP. Míra zadlužení sektoru vládních institucí klesla meziročně o 1,80 procentního bodu (p. b.) na 33,99 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Sdružení českých taxikářů: Kope Asociace řidičů alternativních taxislužeb za alter-řidiče?
Celé poválečné dekády vedly ve světových metropolích k regulaci taxislužby. Důvodů bylo hned několik. Především profesionalita služby, zaručující bezpečnost zákazníka. Potom bylo potřeba zajistit, aby taxi zůstalo „luxusním zbožím.” Taxi by mělo být doplňkem městské hromadné dopravy a nikoli ji nahradit. Další důvod byl, aby si řidič taxi svou prací mohl vydělat na běžné živobytí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babišova slabost, ponižující. Mstivý stařec Zeman... Ondřej Neff komentoval tanečky kolem vlády
V pohádce o perníkové chaloupce láká ježibaba děti, aby si sedly na lopatu. Plánuje si je upéct. Snad právě na tuto pohádku si vzpomněl publicista Ondřej Neff, když poznamenal, že premiér Andrej Babiš (ANO) ochotně usedá na lopatu prezidenta Miloše Zemana. Za jednu věc však spisovatel Babiše pochválil. Český premiér se prý snaží o to, aby EU fungovala dál a aby nezbyla jen možnost zlomit nad ní hůl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Schůzka Zemana, Babiše a Hamáčka v Lánech je odložena o tři hodiny
Schůzka prezidenta Miloše Zemana s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem kvůli výměně ministra kultury bude v úterý od 20:00. Je odložena o tři hodiny kvůli premiérově účasti na evropském summitu, oznámil ČTK v textové zprávě Babiš. Informaci serveru Lidovky.cz potvrdil i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda chce zamezit vícečetným exekucím a nabízí nové možnosti řešení daňových sporů
Vláda na jednání v pondělí 1. července 2019 schválila návrh novely zákona, kterým se mění občanský soudní řád a exekuční řád. Kromě toho ministři schválili návrh zákona o mezinárodní spolupráci při řešení daňových sporů a zabývali se financováním nekrytých závazků regionálních rad regionů soudržnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Řezníček (Zelení): Hospodaření s dešťovou vodou v Olomouci. Blýská se na lepší časy?
Rada města Olomouce a následně i zastupitelstvo schválily na jaře tohoto roku nový strategický dokument nazvaný „Hospodaření se srážkovými vodami – Cesta k modrozelení infrastruktuře.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Plnění státního rozpočtu ČR za leden až červen 2019
K 30.6.2019 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 743,9 mld. Kč, celkové výdaje 764,6 mld. Kč a schodek hospodaření 20,7 mld. Kč (na konci června 2018 byl vykázán schodek 5,9 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hašek: Od zeleného stolu v Praze se reforma brněnské akademické medicíny opravdu řešit nemá
Reakce emeritního hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška na dnešní článek v MF Dnes s názvem „Revoluce v péči. Místo nemocnice druhý IKEM“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Vodohospodáři souhlasí s uspořádáním červencového sjezdu Moravice
Vzhledem k aktuálnímu stavu naplněnosti zásobního prostoru nádrží Kružberk a Slezská Harta souhlasíme s uspořádáním červencového sjezdu Moravice a to ve dnech 6. a 7. července 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Jsme na hraně ústavní krize?
Prezident nepřijal demisi ministra kultury Antonína Staňka. Neuznává důvod k jeho odvolání. A. Staněk chtěl zabránit tunelování Národní Galerie Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Žalobce: Důkazní situace v kauze Brno-střed je velmi uspokojivá
Důkazní situace se v případu korupční kauzy na radnici městské části Brno-střed podle dozorujícího státního zástupce Radka Mezlíka jeví jako velmi uspokojivá. K dispozici by mělo být doznání více obviněných, z nichž někteří usilují o status spolupracujícího obviněného, řekl dnes Mezlík ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jak to zvládá? Jednovaječné dvojče Cyrila Svobody vykazuje práci za dva plné úvazky
Josef Svoboda, bratr bývalého ministra Cyrila Svobody z KDU-ČSL, kvůli kterému prý padla Rada Prahy 4. Právě na toto jméno byla upozorněna naše redakce s tím, že by se mohlo jednat o dalšího multifunkčního politika, který zastává více funkcí najednou. Josef Svoboda je místostarostou na Praze 4, ale nejedná se o jeho jedinou funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Timmermans dělal svoji práci nejspíš dobře, proto ho Babiš usilovně odmítá
Komentář na facebookovém profilu k nominaci nizozemského socialisty Franse Timmermanse na předsedu Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Blaničtí rytíři by se měli vzbudit a nakopat nás do prdele. Francie Macronovi už nevěří. Tak hovoří šéf krajanských spolků z Francie
ROZHOVOR Až tady ve Francii se ze mě stal opravdový československý vlastenec. Marine Le Pen určitě není fašistka. Říkat to o ní je zavádějící a hloupé. Tak uvažuje Pavel Lesák, prezident Sdružení československých dobrovolníků ve Francii a předseda Československé obce legionářské - Jednota Paříž. Do země galského kohouta emigroval v roce 1968. V Paříži vedl československou restauraci Dolina, která po jeho odchodu do penze přestala existovat, takže dnes ve městě nad Seinou už není žádný vyslanec československé kuchyně. Dnes bydlí na malé vesničce zhruba čtyřicet kilometrů od města Orléans. Náš rozhovor je přechodem pomyslného mostu z Francie do Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Moravec „prohluboval znalosti“ školákům, ti pak psali o trollech z Trikolóry. Když se hnutí ohradilo, schytalo to od Šafrova fóra
Tvůrci obsahu sociálních sítí Gymnázia na Zatlance si tropí žerty z hnutí Trikolóra Václava Klause. Na „zdi“ gymnázia uveřejnili fotografii moderátora Václava Moravce s provokativním textem. Hnutí Trikolóra se brzy ozvalo s odpovědí. A všechno dohromady okořenil server Pavla Šafra Forum 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Do expozic ČNB i v létě
Expozice o historii centrální banky a české měny Lidé a peníze v Praze a Brně budou i během letních měsíců otevřeny veřejnosti. Je to tak ideální příležitost k jejich návštěvě mimo školní rok, kdy slouží převážně žákům a studentům. Prohlídka je zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Míra nezaměstnanosti v květnu byla 2,2 %
Obecná míra nezaměstnanosti dosáhla v květnu letošního roku 2,2 % a meziročně se snížila o 0,1 procentního bodu. Míra nezaměstnanosti mužů dosáhla 1,9 %, u žen pak 2,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Praha si nechá vypracovat koncepci veřejného osvětlení
Vedení hlavního města si nechá vypracovat koncepci veřejného osvětlení s návrhem dalšího rozvoje. Město zároveň nechá udělat soupis všech sloupů. Novinářům to řekl radní Jan Chabr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Studentskou soutěž architektury vyhrál projekt Revitalizace areálu hradu Rychmburk
Vítěze 11. ročníku soutěže Cena Břetislava Štorma vyhlásili pořadatelé v Praze. Soutěž je určena pro studenty architektury ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rathovi se budou vracet peníze. Má zaplatit méně, než mu zabavili
Desítky milionů korun jsou stále ve hře v případu exposlance Davida Ratha. Jde totiž o to, že exhejtman může žádat část milionů, které mu a dalším spolupachatelům zabavila před lety při domovních prohlídkách policie. Tyto částky jsou totiž mnohem vyšší, než kolik jim byly určeny peněžité tresty. Píše to server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Test volbami? Jan Hamáček promluvil o dalším pokračování vlády
O předčasných volbách mluví už i šéf ČSSD Jan Hamáček. Přidal se tak k předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO), který o možnosti vypsání předčasných voleb mluvil už v nedělních Otázkách Václava Moravce. Ministr kultury Antonín Staněk, o nějž jde v současné politické krizi, je prý připraven stát za svým předsedou Hamáčkem, pokud se tento rozhodne odejít z vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní se ohrazuje proti mediálnímu tlaku k převzetí Lužické nemocnice
Krajská zdravotní, a. s. (KZ), se ohrazuje proti mediálním útokům vyvolaným prohlášením vládních představitelů, podle kterých musí KZ převzít Lužickou nemocnici s poliklinikou v Rumburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ku*do, pí*o, m*dko, kreténi! Pavel Novotný z ODS se vložil do sporu o loď s uprchlíky
Němečtí televizní moderátoři Jan Böhmermann a Klaas Heufer-Umlauf vyhlásili sbírku na pomoc zadržené kapitánce Carole Racketeové, která o víkendu s lodí německé neziskové organizace Sea-Watch zakotvila s migranty i navzdory zákazu italských úřadů v přístavu na Lampeduse. Nyní jí hrozí pokuta a až 15 let vězení za pašeráctví. Editorka z webu Expres.cz Barbora Koukalová však moderátory v jejich výkladu celé situace opravila a dění glosuje po svém. „Carola si to chtěla rozdat se Salvinim, to byla celá její motivace,“ píše na svém facebookovém účtu. „Naprostá nechutnost ji kritizovat,“ zastal se pak v komentářích kapitánky starosta pražské městské části Řeporyje Pavel Novotný (ODS) a už to jelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Žalobci obžalovali čtyři lidi v kauze Vidkun, půjdou před krajský soud
Žalobce podal obžalobu na čtyři lidi v olomoucké korupční kauze Vidkun. Po 3,5 roku vyšetřování se budou před soudem zodpovídat bývalý sociálnědemokratický hejtman Jiří Rozbořil, někdejší šéf krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj, bývalý olomoucký policejní náměstek Karel Kadlec a vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý. Případ podle žalobců odkrývá korupční vztahy mezi policií, podnikateli a správou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Konec trestání za nemoc. Karenční doba je zrušena
Karenční doba je od 1. 7. definitivně zrušena. Nově budou propláceny i první 3 dny dočasného pracovní neschopnosti (DPN). Zaměstnanci tak nebudou muset přecházet nemoc nebo si plýtvat dovolenou, aby se mohli uzdravit. Vláda tak splnila jeden z klíčových bodů svého programového prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Střípky v evropských tropech
Zatím co účastníci G 20 měli obavy z tajfunu a museli se pohybovat až několik kilometrů mezi jednacími sály v dešti a rozhodli se diskutovat o obchodní válce, klimatu a situaci na Blízkém východu, Evropa se zmítala a ještě zmítá v tropických teplotách doprovázených různými varováními, plány a sliby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Macron ho miluje, Orbána a V4 ale trefí šlak. Tento člověk může příštích pět let vládnout Unii
Frans Timmermans se narodil v roce 1961. Timmermans je nizozemský politik a diplomat sloužící aktuálně jako první viceprezident Evropské komise a rovněž evropský komisař pro lepší regulaci, meziinstituční vztahy, právo a chartu základních práv od roku 2014. Timmermans je hlavním kandidátem na post předsedy Evropské komise za frakci evropských socialistů PES.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Co si to Václav Moravec dovolil? Platíme ho všichni! Soukup se nad urážkou Zemana rozpálil doběla
Jaromír Soukup se rozpálil takřka doběla. Opět kvůli Václavu Moravcovi. Nelíbilo se mu, jak moderátor rozmlouval s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a nešetřil ani prezidenta Miloše Zemana s jeho mluvčím Jiřím Ovčáčkem. Soukupa rozčílilo, že ani prezident, ani jeho mluvčí se nemohli bránit. V diskusi pod svým příspěvkem se však Soukup mimo jiné dočetl, že měl Moravec pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
8,3 miliardy pro Kalouskova kamaráda? Soukup to rozjel, poslanec TOP 09 v tom prý má prsty. A zaplatí to občané
Léto je v plném proudu, školákům začaly prázdniny a řada Čechů, Moravanů a Slezanů si užívá dovolenou. Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup přesto nenechává na politicích nit suchou. Tentokrát si vzal na paškál mladé lidi protestující proti letecké dopravě, sportující poslance, ministryni spravedlnosti za hnutí ANO Marii Benešovou a již tradičně i Miroslava Kalouska (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na trať mezi Ledečkem a Zručí nad Sázavou se vracejí vlaky
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ukončila opravu části Posázavského Pacifiku mezi Ledečkem a Zručí nad Sázavou. V délce přibližně 30 kilometrů proběhla oprava železničního svršku i spodku, na několika místech bylo nutné provést sanaci skalních masivů v blízkosti trati. Stavební práce za 709,7 milionu korun také zajistily odstranění pomalých jízd v celkové délce 8,3 kilometru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Moderátor Českého rozhlasu porušil kodex. Honzejk v pořadu zesměšňoval ministra Staňka a moderátor nijak nezareagoval
Radní Českého rozhlasu dali za pravdu posluchači, který si stěžoval na úroveň diskuze u kulatého stolu na stanici Český rozhlas Plus. V pořadu Ondřeje Konráda na Českém rozhlasu Plus Názory a argumenty zazněla tvrdá kritika na ministra kultury Antonína Staňka. Petr Honzejk například prohlásil, že má vizáž a vyjadřování okresního tajemníka z 80. let. Ke kritice ministra ČSSD se přidal i další diskutující Daniel Kroupa. A moderátor Českého rozhlasu? Na zesměšňující výroky adekvátně nezareagoval, čímž podle Rady porušil kodex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Co Milion chvilek přehlédl: Nemají sílu Babiše shodit. A kdyby ano, všechna moc skončí v rukou Zemana, říká publicista Joch
ROZHOVOR „Jim nevadí ten výkon, jim vadí osoba,“ říká k demonstracím publicista a komentátor Roman Joch. Jedna věc ale demonstrantům podle Jocha chybí – síla donutit Babiše k rezignaci. Kdyby se tak ale skutečně stalo, mohl by podle Jocha nastat scénář, který by davy z Letné nepotěšil. „Znamenalo by to, že prezident Zeman by premiérem mohl jmenovat kohokoli,“ říká Joch. Zeman by pak mohl poskládat vládu ze svých stoupenců ve Sněmovně, premiérem by se stal jeho člověk a ministry by byli lidé porůznu od ČSSD, ANO, KSČM, SPD, několik nestraníků a do toho Václav Klaus mladší... Co se týče vstupu Milionu chvilek do politického světa, je Joch velmi skeptický. „Milion chvilek coby politická kandidující strana by byla neúspěchem a zklamáním; nemá totiž ideologii, je o protestu proti osobě,“ vysvětluje publicista a dodává, že by Milion chvilek pouze poškodil existující opoziční subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Chceme tuzemským zemědělcům nabídnout nejposlednější trendy
Rada vlády schválila metodiku hodnocení vysokých škol a podpořila výstavbu národní sítě inkubátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš dostal „čočku“. Jsme snad pijavice? Co řeknete tisícům nemocných dětí?
Na DVTV vyšel apel zakladatelky mateřských center Rut Kolínské. Obrací se v něm na Andreje Babiše a jeho ministryni financí Schillerovou. „Pane premiére Babiši a paní ministryně financí Schillerová, proč škrtáte v sociální oblasti?“ ptá se zostra. „Nebo snad souhlasíte s prezidentem Zemanem, že jsme pijavice? Co řeknete tisícům nemocných dětí?“ snaží se promluvit premiérovi do duše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Horké a suché počasí navyšuje počty požárů
Horké a suché počasí navyšuje počty požárů, ke kterým hasiči v posledních dnech vyjíždějí. Zatímco ve středu (25. 6.) bylo požárů 70, ve čtvrtek (26. 6.) už jich hasiči likvidovali 78 a včera (27. 6.) jich bylo 106. Přitom dlouhodobý denní průměr je 49 požárů. Dostali jsme se tak již na více než dvojnásobek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Dovolím si dát studentům a možná nejen studentům jeden návrh...
Podle loňské zprávy Mezivládního panelu pro změny klimatu při OSN máme prý posledních 12 let na to, abychom začali dělat opatření nezbytná k odvrácení ekologického kolapsu. Studentské stávky za klima probíhaly údajně ve více než šedesáti zemích světa a zúčastnily se jich prý tisíce studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Triumf průměru a Ryszard Legutko
Zjednoduším-li vývoj posledních třiceti let až nezdravě, je zřejmé, že po sametovém převratu vynikly jinakosti. Jinací byli poplácáváni po ramenech a trend byl charakteristický pro celá „divoká“ devadesátá léta, nicméně už tenkrát začalo i „srovnávání do řady“. Poté se do středoevropského prostoru „zamíchala“ EU a každý z nás umí nebo naopak neumí sám posoudit výsledek; ale připomněl bych závěť největšího z výstředníků, Egona Bondyho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Přemoudřelý chlapeček Miloš, se kterým si nikdo nechtěl hrát. Tak se teď podle novináře mstí světu na jiném pískovišti
O prezidentu Miloši Zemanovi se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil novinář Jan Dvořák. A rozepsal se o jeho dětství, o němž se domnívá, jaké ho měl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kapitánka výlovné neziskovky najela s lodí do policejního člunu. Bála se prý o život lidí
Kapitánka záchranné lodi Sea-Watch 3 Carola Racketeová se domnívá, že její rozhodnutí přistát na ostrově Lampedusa ve chvíli, kdy měla 40 migrantů na palubě, bylo správné. Podle svých slov se bála o život lidí na palubě. Za její čin, kdy mimo jiné najela i do policejního člunu, byla zatčena, nyní jí hrozí 15 let vězení. Příběh kapitánky přinesl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest bude řídit Patrik Reichl
Řízením Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest byl dočasně pověřen Patrik Reichl, který v agentuře působí již 14 let, posledních 5 let vedl regionální kancelář v Brně. Vystřídal tak Silvanu Jirotkovou, která se nadále bude věnovat již jen agendě náměstkyně ministra průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Musíme se starat o lidi, kteří v sociálních službách pracují
Potřeba dofinancování sociálních služeb je i v Jihočeském kraji životně důležitou. Aktuálně chybí zhruba 200 milionů korun na provoz a mzdové prostředky zaměstnanců v sociálních službách. KDU-ČSL proto prosadila v krajském zastupitelstvu požadavek na jejich dofinancování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VZP: Jak mohou noví klienti čerpat příspěvky
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Je možná velká koalice pro volby do Sněmovny?
Nevím, kde se vzala myšlenka, že existuje nějaká liga spravedlivých, jejíž jediné poslání je zničit Babiše. Dnes o tom čtu asi 5. článek. Paradoxně by takovou “ligu” nejvíce ocenil právě pan Babiš a sám vehementně na této myšlence staví svou kampaň. Bohužel na to naskakují novináři i část veřejnosti. PanAntiBabišovský volební projekt je "kravinimum" (jak by řekli pánové Voskovec a Werich).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg a klinická smrt. Žaloba na Merkelovou, upálit Dalajlámu. U Xavera to nečekaně rozbalil politický veterán
Jako komentátora současného dění si Luboš Xaver Veselý pozval opět bývalého poslance Vlastimila Tlustého. Ten ocenil dalajlámův výrok o Evropě pro Evropany, okomentoval existenciální krizi ČSSD a spekuloval, že třes rukou kancléřky Merkelové může být znakem toho, že Němci z její politiky vyvozují odpovědnost. A sedm let pro Davida Ratha je prý málo, měl dostat pětadvacet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nenechávejte seniory samotné u počítačů
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Sponzoři, přispějte na dobrou věc
Komentář na facebookovém profilu k prohlídce nemocnic v Singapuru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Za první tři měsíce letošního roku narostl veřejný dluh ČR o více než sto miliard
Komentář k dluhu a deficitu vládních institucí v letošním prvním čtvrtletí. Údaje dnes zveřejnil ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petice za povinnou identifikaci a registraci koček
My, níže podepsaní, se prostřednictvím této petice obracíme na poslance, Petiční a Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, senátory a Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR a žádáme o jednoznačnou identifikaci, evidenci a registraci koček ve stanoveném registru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozjezd barevné revoluce v ČR, plánované na listopad. Zkušený Zdeněk Zbořil už ale vidí nechtěně prozrazené náznaky
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „V ČR není ani ústavní krize, ani vládní krize,“ komentuje napjatou situaci na politické scéně politolog Zdeněk Zbořil. Podotýká, že v ČSSD zřejmě uvěřili vlastní scestné interpretaci Ústavy. „Představa o podání kompetenční žaloby na prezidenta mi připadá jako nápad z okruhu brain-trustu Vladimíra Špidly nebo pana Pocheho.“ Premiér Andrej Babiš je podle Zbořila v dobré kondici, ale proč by měl držet vládu za každou cenu? „Pokud někdo opravdu sní o ‚zlaté revoluci‘, měl by si v klidu spočítat, komu by to prospělo a koho by to vrhlo do stavu beztíže,“ uvedl politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČMKB: Cena zemního plynu mírně vzrostla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 26. týdnu uzavřeno 147 kontraktů na dodávku 35 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 29,2 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Co řekl Zeman o Staňkovi a Fajtovi? Babiš se rozpovídal v bulváru
Jak vnímá Andrej Babiš (ANO) své nynější problémy kolem ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), jehož nechce odvolat prezident Miloš Zeman? I o tom promluvil premiér v rozhovoru pro Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Takřka 80 procent všech dovolených se uskuteční autem
Česko je národ motoristů. Autem Češi rádi vyrážejí nejen do práce, ale i na dovolenou. Zhruba na osmdesát procent všech dovolených, které Češi uskuteční, cestují právě za volantem „čtyřkolého miláčka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Protiústavní zvůle prezidenta Zemana
Komentář na facebookovém profilu k prezidentu Zemanovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda projedná mimo jiné novelu o svobodném přístupu k informacím
Novelu zákona o svobodném přístupu k informacím, která má mimo jiné zavést ochranu subjektů před zneužíváním práva na informace, či návrh zákona o mezinárodní spolupráci při řešení daňových sporů, podle kterého by firmy a další daňoví poplatníci mohli do budoucna získat nové nástroje na ochranu proti dvojímu zdanění, dnes projedná vláda. Řešit také bude tři poslanecké návrhy. Mezi body programu je i návštěva maltského premiéra Josepha Muscata v ČR nebo cesta ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) do Gruzie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Viadukt v Novém Městě nad Metují byl rozšířen pro obousměrný silniční provoz
Řidiči v Novém Městě nad Metují se dočkali otevření prvního úseku v rámci rozsáhlé čtyřkilometrové rekonstrukce silnice z města směrem na Jaroměř. Oprava silnice II/285 pokračuje dále do Nahořan a počítá se s opravou silnice až do Jaroměře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Macků (KDU-ČSL): Jak to vidím aneb zapomenutý venkov
Uvažujete o tom, že byste se odstěhovali z Dačic do většího města? Vaše děti odešly do velkého města na studia a už se nevrátily, přestože by v Dačicích našly práci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: Mezinárodní spolupráce s Islandem
Zástupci Technologické agentury ČR (TA ČR) se zúčastnili studijní cesty na Island a seznámili se s fungováním agentur The Icelandic Center of Research (RANNÍS) a Innovation Center Island (Innovation Center) v Reykjavíku. Zároveň byl představen nový Program KAPPA a možnosti spolupráce na mezinárodní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČOI: Více než polovině mladistvých byl prodán alkohol
Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na zákaz prodeje alkoholu osobám mladších 18 let. ČOI za účasti mladistvých figurantů provedla 12 kontrol a v 6 případech zjistila, že jim byl prodán alkoholický nápoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda se staví neutrálně k návrhu STAN na roční volno pro učitele
Neutrálně se na dnešním zasedání postavila vláda k návrhu poslanců STAN, kteří chtějí zavést možnost až ročního studijního volna pro učitele jednou za deset let. Informoval o tom tiskový odbor úřadu vlády, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Timmermans prý nerozumí našemu regionu? Zřejmě touze kašlat na právo a ústavní principy
Komentář na facebookovém profilu k nominaci nizozemského socialisty Franse Timmermanse na předsedu Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Dnes je poslední termín pro odevzdání daňového přiznání v prodloužené lhůtě
1. červenec 2019 je poslední řádný termín pro odevzdání daňových přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2018. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně. V prodloužené lhůtě podávají přiznání poplatníci, kterým přiznání zpracovává daňový poradce, případně mají lhůtu prodlouženou ze zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hnutí Duha: Sněmovno, tlumíme dopady lesní krize, vy řešte příčiny
Na Strakonicku startuje už dvacátý druhý ročník Týdnů pro les a divočinu. Během léta se v této součásti kampaně Zachraňme lesy přes sto dobrovolníků zapojí do práce při obnově zdravého lesa, harmonické kulturní krajiny i do vytváření míst pro divočinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení: Integrační centra pomáhají obcím, zaměstnavatelům a cizincům již 10 let
Integrační centra pomáhají již od července roku 2009, kdy vznikla první Centra na podporu integrace cizinců (CPIC). Jejich hlavním posláním je monitorovat situaci cizinců v daném regionu a sdílením informací pomáhat obcím a zaměstnavatelům. V neposlední řadě centra poskytují širokou škálu služeb samotným cizincům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Michael Waigel: Jsou-li státem dotovány politické strany, tak proč ne také politické neziskovky
Ivan David (SPD) vzývá „demokracii“ na maďarský způsob, kde vládní strana ovládla média a ta neposlušná zlikvidovala udělením horentních pokut. Následuje likvidace občanské společnosti, tj. různých spolků či univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Hromadná žaloba po česku. Ničivé důsledky pro firmy, nepatrné zisky pro spotřebitele
Ministerstvo spravedlnosti otáčí a připravuje změny v chystaném zákoně o hromadných žalobách. Po tvrdé kritice, kterou rezort sklidil ze strany odborné veřejnosti, pracuje na nové, pro spotřebitele a firmy přijatelnější verzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vydavatel českých novin v Austrálii: Nelíbí se, že píšu proti komunistům a muslimům. Jsem prý zpátečnický
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval Vratislava Ricarda Evžena Mariu Jana Křtitele Bejšáka Colorado Mansfelda, vydavatele a šéfredaktora krajanských novin v Austrálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Plzeňský kraj vyhlásil třetí vlnu dotací na výměnu kotlů na uhlí
Plzeňský kraj vyhlásil třetí kolo dotací na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za ekologičtější zařízení – hlavně za tepelná čerpadla, kotle na biomasu a na plyn. Občanům rozdělí 230 milionů korun, o něco více než v druhé vlně. Do roku 2023 by se mělo vyměnit dalších 2300 kotlů na pevná paliva, řekla dnes ČTK krajská radní Radka Trylčová (ODS). Výzva už je po schválení krajskou radou vyhlášená, příjem žádostí začne od 1. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: NASCAR přilákal na mosteckou premiéru tisíce fanoušků
Na 20 tisíc fanoušků si nenechalo ujít tuzemskou premiéru evropské série kultovní americké motoristické sportovní události NASCAR, kterou hostil tento víkend mostecký autodrom. Souboje pětilitrových osmiválcových speciálů vyvrcholily v sobotu i v neděli závodem o body do průběžného pořadí letošní sezony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rath urazil protinacistické odbojáře a patří za mříže
Upřímně řečeno, pádných a přesvědčivých důkazů proti bývalému středočeskému krajskému hejtmanovi je tolik, že jiný trest ani padnout nemohl. Reakce Davida Ratha pak svědčí o absolutní ztrátě soudnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hovoří generál Opata... Armáda chce komunikovat s veřejností na úrovni 21. století
Co stálo za rozhodnutím vysvětlovat nákup nových bojových vozidel pěchoty na videu? Armáda modernizuje svou komunikaci. Plukovník Miroslav Feix odhalil, co za kampaní stálo. „Nemůžeme komunikovat jako v 19. století,“ říká. A že se mohli diváci leknout, co se stalo, že Aleš Opata „naléhavě hovoří“. Podle Feixe těžko. Říká, že jsme v Čechách 21. století, ne v Jižní Americe v 80. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Celonárodní symboly by si neměly privatizovat partaje
V zásuvce nočního stolku mám mezi jinými vzpomínkovými drobnostmi také mašličku z československé trikolory. Pravda, bílý pruh je po těch skoro třiceti rocích už trošičku zažloutlý, ale hodnotu tím ta památeční stužka jistě neztrácí, spíš naopak. Pro mne určitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vědci z Akademie věd ČR uspěli v cenách Francouzského velvyslanectví
Držitel Nobelovy ceny Jean-Marie Lehn společně s velvyslancem Francie v ČR Rolandem Galharaguem byli význačnými hosty slavnostního předávání vědeckých ocenění Francouzského velvyslanectví, které se konalo ve středu 26. června v Národním muzeu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Evropu může řídit holandský socialista Timmermans. Visegrad nesouhlasí, celou noc měl být pod tlakem
Kdo bude ve vrcholných funkcích v Evropské unii? To je otázka, kterou se zatím nepodařilo vyřešit, a to ani přes vleklá noční jednání. Nejvíce sporů vyvolává kandidatura socialisty Franse Timmermanse na post šéfa Evropské komise, píše server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: V Praze jednali kontroloři ze zemí EU. Tématem byla DPH
Ve dnech 27. – 28. 6. 2019 se v sídle Nejvyššího kontrolního úřadu uskutečnilo každoroční setkání Core Group 2 pracovní skupiny zaměřené na problematiku daně z přidané hodnoty Kontaktního výboru EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor o Babišovi: To je neslušné, co dělá. Dávno měl odstoupit, ale je dobře vycvičen z minulého režimu
„Premiér Babiš by měl odstoupit, včera bylo pozdě,“ myslí si senátor za Českolipsko Jiří Vosecký (SLK). „Nicméně předpokládám, že neodstoupí, na to je dobře vycvičen z minulého režimu,“ domnívá se. V rozhovoru pro PL.cz kritizuje i postoj sociálních demokratů. „Myslím si, že v tuto chvíli dělá ČSSD jednu chybu za druhou. Je mi líto, když sleduji politickou stranu, která má dlouholetou historii a místo na politické mapě v naší republice, že se takto sama stává nevolitelnou,“ uvádí. Další vývoj odhadnout nedokáže. „Ač jsem sklář, věšteckou křišťálovou kouli nemám,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Letiště hlásí hotovo
Nový letištní terminál, přístupová komunikace, parkoviště, rekonstruovaná a rozšíření odbavovací plocha, budova letištního zabezpečení, nové světelné vybavení a technologie pro odbavení cestujících. To vše si mohli prohlédnout zastupitelé Jihočeského kraje během slavnostního zakončení modernizace českobudějovického letiště. Stříhání pásky proběhlo ve čtvrtek 27. června 2019 a ukončilo tak druhou etapu modernizace Letiště České Budějovice. Ta vyšla na 646 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Čeští vojáci ve spolupráci s hnutím Stonožka předali pomůcky dětem ve školách v Bamaku
Hlavní město Bamako, které se nachází v africké zemi Mali, se na několik měsíců stalo místem působení prostějovských průzkumníků. Mají zde za úkol chránit velitelství mise EUTM Mali (European Union Training Mission Mali) a zároveň reprezentovat schopnosti a možnosti AČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Janda (ODS): Odkaz Milady Horákové zůstává v nás
Ve čtvrtek 27. června 2019 tomu bylo 69 let, co v časných ranních hodinách dotlouklo na šibenici srdce ženy, která se provinila pouze tím, že se znelíbila nastupujícímu komunistickému režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Utajená ústavní krize
Ústavní soud několikrát přiznal, že řešení sporu bylo chybně rozsouzené (H-Systém ) a pozastavil výkon rozhodnutí nižšího soudu. V důsledku tohoto verdiktu měl celý Ústavní soud rezignovat na svou funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výrazná úleva pro občany stižené exekucí. Schillerová s Benešovou představily novinku
Šéf kabinetu Andrej Babiš (ANO) je momentálně mimo Česko a tiskovou konferenci po jednání vlády opanovaly tři dámy za hnutí ANO – Ministryně financí Alena Schillerová, ministryně spravedlnosti Marie Benešová a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Schillerová novinářům prozradila, že dnešní jednání vlády bylo historicky asi úplně nejkratší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Chmelík (TOP 09): Proč hlasuji pro Evropskou unii
Dovoluji si Vám předložit několik faktů z praktického života, které Vás snad přesvědčí o tom, že býti v EU je věc veskrze prospěšná a pro Českou republiku potřebná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Státní podnik DIAMO pomohl zvládnout útlum těžby na Ostravsku a nastartovat jeho další rozvoj
Před 25 lety se na Ostravsku přestalo těžit uhlí, život na zdejších šachtách ale neskončil. Postupně je zaplnily různé firmy a také turisté. Zvládnout útlum hornictví pomáhal a dodnes pomáhá státní podnik DIAMO. Zahlazování následků potrvá ještě mnoho let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist