Oficiální zpravodajská média

A.N.O.: Neberte drogy!
Desítky poskytovatelů služeb pomoci závislým i jednotlivců vyzývají vládu, ať nepřesunuje agendu drog z Úřadu vlády. Vzhledem k přístupu Ministerstva zdravotnictví k drogám jde o hazardování s lidskými životy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija vypálila na ČSSD: Musím se omluvit Sobotkovi. Myslela jsem, že je slabý. Ale Hamáček...
První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija se pro server Novinky.cz rozhovořila o hlavním úkolu pravicových stran, kterým je podle ní porazit premiéra Andreje Babiše (ANO). Předvolební koalice se však podle jejích slov kvůli tomu utvářet nemusí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Lety ruských aerolinek jsou opět povolené, Česko a Rusko se chtějí dohodnout
Aktuální situace v letecké dopravě mezi Českou republikou a Ruskou federací je výsledkem nedosažení dohody mezi leteckými úřady obou stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Kdysi zkonfiskovaný pozemek se stal součástí areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně prodalo Moravskoslezskému kraji pozemek v katastrálním území Mošnov o výměře 2 623 m2, čímž přispělo do státního rozpočtu částkou 380 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Geopolitický analytik z Ruska: Myšlenka liberalismu je již definitivně překonaná
27. června poskytl Vladimír Putin britskému deníku The Financial Times rozsáhlý rozhovor, který se stal významnou událostí uplynulého týdne. Obzvláštní pozornost vyvolaly publikované myšlenky Vladimíra Putina o liberalismu. Prezident Ruska rozvířil, mnohdy hysterickou, diskuzi napříč politickým spektrem a mnohými státníky. Nám se ozval geopolitcký analytik z Ruska Marek Kyncl, podle kterého se tím pouze potvrdila nosná myšlenka Putinova rozhovoru, totiž, že liberalismus je hypertrofován a jeho nositelé vytěsnili ze společenského života kritickou diskuzi a oponentní názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Limity jsme my: Udělení výjimky elektrárně Chvaletice je nepřípustné selhání státu
V pondělí udělil krajský úřad Pardubického kraje výjimku z evropských limitů znečištění, čímž elektrárně umožní vypouštět třikrát více emisí rtuti i nadlimitní množství jiných znečišťujících látek. Zároveň tím umožní vlastníkovi elektrárny Severní energetické majitelů Pavla Tykače a Jana Dienstla prodloužit provoz elektrárny Chvaletice o přibližně deset let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Račok (SPD): Prolomení Benešových dekretů je zradou České republiky a její svrchovanosti
Kam až to půjde, proč nebráníme Benešovy dekrety, proč nebráníme svrchovanost, nedotknutelnost území České republiky před zlem, kterým si naše vlast prošla. Před tím, co způsobilo tisíce tragédií a bolestí, nářků a smutku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová: Hospodaření s majetkem státu je nezbytné upravit jednoznačnými pravidly
Zástupci hlavního města Prahy dnes odevzdali do podatelny Parlamentu České republiky návrh novely zákona, který připravila radní Hana Kordová Marvanová. Tímto krokem hlavní město využilo svou zákonodárnou iniciativu. Návrh by měl posílit postavení obcí a krajů při nabývání majetku státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Bouře ve sklenici vody … ale s velkými důsledky
Minulý týden se zdálo, po skončení protivládní velkodemonstrace v Praze a po následném neúspěšném hlasování o nedůvěře vládě vyvolané opozicí, že vláda bude mít několik týdnů a dokonce snad i měsíců klidného života. Sociální demokracie spolu s prezidentem ovšem vyrobili kauzu odvolávání – neodvolávání ministra Staňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Pyrrhovo vítězství
Komentář na facebookovém profilu k umožnění širšího systému změny výběru DPH
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Češi, nekupuje horší potraviny než Němci, tvrdí nová studie Bruselu. Specialistka ale vytáhla na světlo, jak probíhalo testování
Podle nové studie zadané Evropskou komisí není pravda, že by ve východních zemích Evropské unie bylo v obchodech prodáváno zboží a jídlo horší kvality, než je tomu na Západě. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jak se k těmto závěrům staví bývalá europoslankyně za ČSSD Olga Sehnalová, která měla boj proti tzv. dvojí kvalitě v rámci EU jako jedno z klíčových témat své agendy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
FN Brno nabízí pacientům elektrobus po areálu Bohunic
Ve Fakultní nemocnici Brno jezdí firemní autobus umožňující bezplatnou dopravu pacientů i zaměstnanců napříč areálem Bohunic. Jedná se o ekologickou dopravu, neboť bus jezdí na baterii. Kapacita je 19 sedících a 10 míst pro stojící. Autobus je vybaven elektrickou sklopnou nástupní plošinou pro invalidní vozík s doprovodem, případně pro jedno lehátko s doprovodem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Foldyna: Všichni mlčí! Aktivistická novinářská káča. Co kdyby ji znásilnili místo té dívky z venkova?!
Sociální demokrat Jaroslav Foldyna pro ostřejší výraz nejde daleko, pokud si to situace žádá. Teď poslance ČSSD naštval vývoj v případu znásilnění šestnáctileté dívky africkým migrantem, který sem utekl z Německa. Foldynu štve, že samotný násilný čin prakticky žádná média a politiky nezajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Realizace průplavu Dunaj-Odra-Labe může mít výrazný dopad na život obyvatel regionu
Rozhodnutí vlády o pokračování přípravy průplavu Dunaj – Odra – Labe (DOL) se čeká během příštích týdnů. Realizace záměru vodního koridoru, tzv. průplavu DOL může významně zasáhnout a ovlivnit náš region. Právě u Přerova je navrženo křížení jeho tří větví: Labské, Dunajské a Oderské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Milion chvilek rozhodně není pro demokracii, rozebírá drtivě Jiří Svoboda. Babiše neřídila sekretářka, ani neprodává šachty dámským krejčím
ROZHOVOR Režisér a někdejší aktivní politik Jiří Svoboda bilancuje politickou i uměleckou úroveň demonstrací na Letné, jakož i parlamentní show s neúspěšným vyslovováním nedůvěry vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Řidiče čeká nový bodový systém. Víte, na co se připravit?
I já jsem řidič. Ročně najezdím desetitisíce kilometrů. Jako jeden z vás chci proto taky vědět, co přináší nový bodový systém a co nás vlastně čeká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
„Miloš Zeman nedělá nikdy nic náhodou.“ Kubera v ČT vstoupil nejen do války kolem Staňka
Hostem pořadu Interview ČT24 byl předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). Kubera se rozhovořil o současné situaci ve vládě a o neshodách vládní koalice s prezidentem Milošem Zemanem v otázce odvolání ministra kultury Antonína Staňka. Podle Kubery je pod úrovní prezidenta, aby odvolání zdržoval. Vyjádřil se též, že současná situace Zemana „tak trochu baví“, a zkritizoval i podle něj neobjektivní politiky, kteří Zemana nenávidí. „Ona žaloba, která by vedla až k impeachmentu, nemá šanci na úspěch, to přece každý, kdo má nějaké právní vědomí, ví,“ dodává Kubera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Výkupem bytů vymýtit obchodníky s chudobou i „dávkaře“? Sever kašle na ministerský plán. První výkop a už takové trable…
Boj proti obchodu s chudobou, nebo směšné plácnutí do vody? V Mostě začnou vykupovat byty od veřejnosti: bytovou nouzí tu trpí přes 4 tisíce lidí, vyčlenili ale jen pět milionů korun. Části opozice se to zdá směšné. Radnice ani neví, kolik bytů se spekulativně pronajímá, kroutí hlavou zelený politolog. Chomutov je o krok napřed, už i stihl „vykopnout“ problémové nájemníky. Bezdoplatkové zóny nic nevyřešily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Do ČR zamířila delegace z Dubaje, mluvit se bude o sklářství či umělé inteligenci
V týdnu od 1. do 4. července probíhá Česko-emirátské obchodní fórum. Pořádá ho Czech Business Council v Dubaji ve spolupráci s Dubajskou obchodní komorou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Chceme minimalizovat komplikace, spojené s modernizací nejvytíženější dálnice
Opatření na D1: Více informací řidičům, rychlý přístup složek IZS a v zimě sypače
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
10. schůze Senátu začne 24. července
10. schůze Senátu bude zahájena 24. července 2019 v 10:00, rozhodl o tom dnes Organizační výbor. Senátoři projednají rozsáhlou novelizaci EET nebo úpravu pravomocí zpravodajských služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): S růstem podpory vlasteneckých stran se bruselské elity nesmířily
Komentář na facebookovém profilu k volbě nového předsedy Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČKAIT: Stanovislo k reakci náměstka primátora hl. m. Prahy Ing. Scheinherra
ČKAIT pořádala tiskovou konferenci k rekonstrukci Libeňského mostu dne 26. 6. 2019. Kromě mnoha dalších práv a povinností má ČKAIT ze zákona i povinnost spolupůsobit při ochraně veřejných zájmů v oblasti výstavby, architektury a územního plánování. Do toho problematika Libeňského mostu samozřejmě patří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ivo Budil: Neomarxismus útočí na národní paměť, aby z nás udělal pouhou populaci
Řada západních národů, které jsme kdysi obdivovali pro jejich vyspělost, výkonnost a tvořivost, se zmítá ve zvláštní náboženské válce vyvolané směsicí ideologických, sociálních a etnických konfliktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Podle Babiše by bylo logické, kdyby do čela EK nastoupil lidovec
Státy visegrádské skupiny (V4), Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, nadále odmítají možnost, že by do čela Evropské komise nastoupil nizozemský socialista Frans Timmermans, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: OPEC pokračuje v těžebních škrtech. Kdo je vítěz a kdo poražený?
Producentské státy kartelu OPEC včera oficiálně potvrdily prodloužení dohody na omezení těžby o dalších devět měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sněhurka Pekarová se sedmi trpaslíky. Obrázek, u kterého opozici ztuhne úsměv
Lidová tvořivost byla, co se týče politiky a jejích představitelů, vždy jednou z českých předností. Od Bohuslava Chalupy nyní přišel nový název pro demokratickou opozici, jak se členové ODS, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL rádi nazývají. Tisková konference mu připomenula klasickou pohádku. A připojil i komentář k jednáním o nedůvěře vládě: „Někdy jsou dvě slova lepší než hodinové duševní průjmy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Foldyna: Znásilněná dívenka nikoho nezajímá, ale novinářskou káču všichni litují
Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se zamýšlí nad dopady případu znásilnění dívky na Litoměřicku na českém mediálním a politickém prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta informačních technologií slaví desáté výročí založení
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) si v těchto dnech připomíná již deset let od svého založení. FIT vznikla v roce 2009 a za tu dobu urazila velký kus cesty. Letos tak slaví jednu dekádu intenzivního vzdělávání a vědeckých výsledků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman se chová jako hovado. Ovarova revoluce. Žumpa se vylila. Neříkejte „elita“, ale „inteligentní menšina“. Hutka se chystá na Letnou
Písničkář Jaroslav Hutka, známý krom jiného svou písní Zubatá, se objevil v Prostoru X na webu Reflexu. Uvedl, že na listopadové demonstraci proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi nebude chybět, i když ho na té minulé Milion chvilek nechtěl. Odmítl, že by píseň o Zemanovi byla za hranou, podle něj jde o české „předposrané vědomí“. „Těm lidem nevadí, že se chová jako hovado. Ale najednou vadí, že o tom, že se chová jako hovado, nějakej písničkář napíše písničku,“ tvrdí písničkář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Už jste si taky kopli? Kandidát do mediální rady Semín popsal v novinách, co dnes zažívá s liberálními demokraty
Kandidát hnutí Svoboda a přímá demokracie do Rady ČTK Michal Semín si do úterní MF Dnes postěžoval na své trampoty. Prý do něj kdekdo kope a Semín by rád věděl, kdo všechno se ještě přidá, když z něj veřejnoprávní Česká televize dělá velkého nepřítele liberální demokracie. „Už jste si taky kopli do Semína?“ zeptal se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jourová ještě jednou k hlídání seniorů na internetu: Moje maminka byla rozrušená...
Česká eurokomisařka Věra Jourová požádala mladé lidi, aby se svými rodiči a prarodiči hovořili o tom, co čtou na internetu a nenechávali je samotné s řetězovými e-maily, které v lidech často budí strach. Vyjádření eurokomisařky, která se do politiky dostala spolu s Andrejem Babišem v hnutí ANO, vzbudilo rozruch. Jourové se rozhodla napsat žena také spojená s hnutím ANO. Napsala řetězový e-mail a obrátila se na eurokomisařku s žádostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Čestné oborové medaile získali čtyři význační vědci
Předsedkyně Eva Zažímalová předala v pondělí 1. července čestné oborové medaile čtveřici vynikajících vědeckých osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petříček v Praze zahájí konferenci 29 zemí o využívání Antarktidy
V Praze dnes začíná hlavní část jednání 29 zemí, které mají pravomoc spolurozhodovat o dění v Antarktidě. V Česku, které získalo právo podílet se na rozhodování o Antarktidě v roce 2014, se takzvané konzultativní shromáždění koná poprvé. Odborníci budou debatovat mimo jiné o vědecké spolupráci či ochraně životního prostředí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Největší hrozbou pro českou identitu je byrokratický moloch s názvem EU
Před několika dny mě oslovil student sociálních věd na Harvardově univerzitě ohledně své diplomové práce o národnostních hnutích v Evropě a položil mi několik otázek o cílech a hodnotách hnutí SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pan inženýr na Hradě pohrdá vším kromě sebe. Nějaký ministr kultury je mu šumafuk. A kdo skončil v kanále? John Bok nakládá
ROZHOVOR Měl by Babiš odejít? John Bok se domnívá, že ano. „Pokud se rozhodne demonstrovat čtvrt milionu lidí, mají na to právo. Jestli budou jejich požadavky vyslyšeny, nebo ne, tedy jestli Andrej Babiš skutečně odstoupí, to už je jiná věc, ale vyvolá to minimálně další akce,“ říká k masové demonstraci ne Letné, největší od roku 1989, známý aktivista a disident. A pokud jde o prezidenta Miloše Zemana, nešetří Bok kritikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: O co se dnes jedná
Lidé, kteří vládnou světu tvoří malou, zcela uzavřenou skupinu.. Po staletí jsou její členové vychováváni v pocitu nadřazenosti a výlučnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Čekáme, jak rozhodne ÚOHS
Rada Královéhradeckého kraje dnes vyloučila jednoho z účastníků veřejné soutěže na zajištění linkové dopravy na Hradecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Cestování v karavanech začíná být velmi trendy
Takzvané stellplatzy nabízí servisní stání se zázemím pro karavany a přívěsy. V Evropě jsou podobných stání stovky, v Česku zatím necelá desítka. V Moravskoslezském kraji vyrostly dva, jeden funguje v Landek parku, další u Štramberku v areálu U Kateřiny. Oba vznikly za přispění Moravskoslezského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ústavní darebáctví Zemana. Babiš se bojí předčasných voleb... Dienstbier řádil před kamerou
Senátoř Jiří Dienstbier z ČSSD se v rozhovoru pro DVTV.cz vyjádřil k tomu, že prezident Miloš Zeman podle jeho názoru pohrdá ústavou a snaží se likvidovat sociální demokracii. Doslova uvedl, že Zeman si užívá ústavní darebáctví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Veřejný dluh vzrostl na 1837 miliard korun
„V prvním čtvrtletí letošního roku byla v České republice extrémně nízká míra nezaměstnanosti, která pomohla stabilizovat hospodaření veřejného sektoru. Míra zadlužení se aktuálně přibližuje úrovním, které byly pro naše hospodářství běžné v době před propuknutím světové ekonomické krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Visegrád je toxická značka! Tak mluví muž, který měl donedávna na starosti evropské záležitosti naší země
Bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza se domnívá, že V4 je toxická značka. V českém národním zájmu je podle jeho slov podpořit kandidáta socialistů Franse Timmermanse do čela Evropské komise. Rozhovor poskytl serveru E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Drsná píseň o Benešové. Autor si stěžuje. Kolem zveřejněného díla na internetu se prý něco děje
„Marie poslouchá tě,“ začíná písnička, jež je o ministryni spravedlnosti Marii Benešové a kterou umístil písničkář Quido na serveru YouTube. „Raději si obleč gatě. Seš dneska nějakej zatuhlej, tak do sluchátka nehuhlej. Marie natahuje uši,“ pokračuje dál Quido.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Staněk, nebo nové volby! Jasné ultimatum Hamáčka před rozhodující schůzkou v Lánech
Předseda ČSSD Jan Hamáček pro Seznam Zprávy uvedl, že buď prezident Miloš Zeman couvne, nebo budou předčasné volby. Hamáček totiž trvá na odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), což prezident zatím odmítá. Dnes by mělo dojít ke schůzce v Lánech, a to i s premiérem Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Zájemci si mohou vyzkoušet speciál Škoda Octavia RS za akční cenu
Další volné jízdy na velkém okruhu mosteckého autodromu zájemci mohu využít ve středu 14. srpna od 13:00 do 14:00 hodin. V rámci projektu OC Race je možné si také vyzkoušet okruhový speciál Škoda Octavia RS III Cup, a to za akční cenu 2 900 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Na co si dát pozor při financování koupě vozu
Už dlouho neplatí, že na nákup auta musíte mít naspořeno. Existuje několik možností, jak nové nebo ojeté vozidlo financovat, a to i bez koruny v kapse. Úvěry a leasingy lze získat v řadě variant, ale za to, že vám na koupi auta někdo poskytne peníze, bude chtít vždy něco na oplátku. Poslední dobou roste u automobilek nabídka produktů, které nezahrnují jen financování, ale také pojištění a servis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Jedná se poskytnutí dokumentů pro práci Senátu
Dočasná komise Senátu k návrhům auditních zpráv vyzvala ministerstva k předložení auditů Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš s Hamáčkem se chystají k Zemanovi. Premiér nechce žádný konflikt
O blíže neurčený kompromis se dnes večer bude premiér Andrej Babiš (ANO) snažit v Lánech při společné diskusi s prezidentem Milošem Zemanem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem o situaci kolem výměny ministra kultury. V Bruselu před summitem EU, z něhož v případě potřeby do Lán odjede předčasně, český premiér řekl, že jednání nebude jednoduché, ale určitě nechce „žádný konflikt, žádné žaloby“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ve hře o trůny vždy hájím české zájmy
Komentář na facebookovém profilu k volbě nového šéfa Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Experti z Izraele nabízejí České republice pomoc s bezpečností. Abychom nedopadli jako země na západě Evropy
ROZHOVOR „O bezpečnostní situaci v konkrétní zemi ani zdaleka nemusí vypovídat fakt, že je hodnocena podle nějakých kritérií jako více či méně bezpečná,“ říká David Bohbot, ředitel vzdělávací izraelské instituce Masada Academy. Jeho kolega Nir Regev, brigádní generál a viceprezident téže instituce, zastával vysokou pozici v izraelské tajné službě. Protože si oba nejsou jisti, že onen ráj, který v Česku ohledně bezpečnostní situace máme, také vydrží, nabízejí u nás know-how ohledně všeho, co se týká moderního pojetí bezpečnosti, ať už jde o technologie, praktický výcvik, kurzy, poradenství nebo metodologii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s projížďkou motocyklů Harley Davidson
V sobotu 6. července 2019 se v rámci akce Prague Harley Days 2019, která se o víkendu koná na Výstavišti Praha, uskuteční organizovaná projížďka motocyklů Harley Davidson. Plánovaná je na dobu od 10:00 do 12:00 hodin a povede po komunikacích v Praze 1, 7 a 8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Vítězem soutěže Vesnice roku 2019 je obec Svojkov
Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2019 v Libereckém kraji se stala obec Svojkov na Českolipsku. Hodnotitelská komise ocenila zejména komplexní přístup k celkovému rozvoji obce v oblasti vzdělávání, práce s mládeží a společenského života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Disent, „tajní“, Ilja Trojanov
Ilja Trojanov (*1965) je Bulhar, v šesti letech jej však rodiče odvezli do Německa. Nezdržel se dlouho. Tatínek získal práci v Keni, takže Ilja vyrůstal v Africe. Etnologii a práva nicméně zase již studoval v Německu a je dnes v prezidiu tamního PENu, knihy má přeloženy do neuvěřitelných třiceti jazyků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Marek Benda to řekl nahlas: Vraťme se k nepřímé volbě prezidenta
Hlasování o nedůvěře vládě nepřineslo velká překvapení a o něm i o jiných záležitostech přišel do Prostoru X diskutovat Marek Benda. Andrej Babiš podle něj nemá žádnou koncepci, jak stát řídit, jenom si dosazuje své lidi a prezident Zeman si myslí, že pravidla jsou trhací kalendář. Právě proto se podle něj demonstruje. A pochválil Mikuláše Mináře, že drží své hnutí dále od politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Po sedmi měsících je novým ředitelem v Pardubickém kraji plukovník Ptáček
Po sedmi měsících, kdy se stal brig. gen. Mgr. Jan ŠVEJDAR policejním prezidentem, má policie v Pardubickém kraji opět svého šéfa. V pondělí 1. července 2019 brig. gen. Mgr. Martin VONDRÁŠEK, 1. náměstek policejního prezidenta, uvedl do funkce nového ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plukovníka Mgr. Jana PTÁČKA, MBA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): I premiérovi musí být jasné, že po ČSSD, začne prezident šikanovat jeho
Komentář na facebookovém profilu k událostem minulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš se dnes pokusí přesvědčit Zemana, aby odvolal Staňka
Klíčovou roli pro budoucnost vlády může mít dnešní schůzka v Lánech, na které se premiér Andrej Babiš (ANO) plánuje pokusit přesvědčit prezidenta Miloše Zemana, aby po více než měsíci vyhověl návrhu na odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). ČSSD výměnou ministra podmiňuje pokračování ve vládě, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
John Bok nakládá. Na Letné by se mělo demonstrovat hlavně za odchod inženýra z Hradu. A kdo skončil v kanále?
ROZHOVOR Měl by Babiš odejít? John Bok se domnívá, že ano. „Pokud se rozhodne demonstrovat čtvrt milionu lidí, mají na to právo. Jestli budou jejich požadavky vyslyšeny, nebo ne, tedy jestli Andrej Babiš skutečně odstoupí, to už je jiná věc, ale vyvolá to minimálně další akce,“ říká k masové demonstraci ne Letné, největší od roku 1989, známý aktivista a disident. A pokud jde o prezidenta Miloše Zemana, nešetří Bok kritikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Security FastTrack umožní rychlejší průchod bezpečnostní kontrolou
Cestující, kteří odlétají z Letiště Václava Havla Praha do zemí schengenského prostoru, nyní mají bez ohledu na typ zakoupené letenky možnost pohodlněji a plynuleji projít bezpečnostní kontrolou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Europoslanec Blaško jako varování. Když dezinformátoři spojí síly, jsou opravdu nebezpečí, burcuje Hlídací pes
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura při svých vystoupeních často zmiňuje miliardáře George Sorose a v negativním duchu ho spojuje s neziskovými organizace. Jednou však zašel dál a do Sorosovy stáje „sluníčkářů“ zařadil i dezinformační web Aeronet. Server hlídací pes.org k tomu poznamenává, že SPD a dezinformační web mohou být pro českou společnost nebezpeční, když spojí své síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Helena Sasová: Německá kapitánka lodi Sea-Watch 3 Carola Rackete je rasistka
Nálepkování už je dnes něco jako záliba. Mnozí lidé využívají nálepkování k dehonestaci svých názorových oponentů, když nemají argumenty, kterými by vyvrátili tvrzení, s nímž nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Aktivisté spáchali přestupek
Komentář na facebookovém profilu ke kampani Transparency International
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kvítek (HPP 11): Jak zajistit rozvoj Jižního Města, aby se v něm dobře žilo?
Rozvoj JM musí sloužit občanům, kteří zde bydlí a vše financují a nikoliv jen zisku developerů. Požadujeme zpracování vymahatelných regulačních plánů dle Stavebního zákona pro klíčové lokality Jižního Města, tak jak je tomu v jiných městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: S prázdninovou jízdenkou můžete ujet neomezený počet kilometrů
Od 1. července, platí v Česku prázdninová Jízdenka na léto. Jízdenka platí pro neomezený počet cest ve vlacích Českých drah ve 2. třídě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kníže Schwarzenberg se po osmdesátce stal developerem. A k jakým dalším majetkům se přiznali poslanci?
Poslanci měli do 30. června podat svá majetková přiznání za loňský rok a novináři do nich tradičně nahlížejí. Úterní MF Dnes se podívala na to, jak si majetkově stojí šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, předseda KSČM Vojtěch Filip a zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg. Deník ho nazval developerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zelení: Jak na sucho? Pět kroků pro zdravou krajinu
Jak se bránit proti suchu? Podívejte se rozhovor na s Ivanem Bartošem, členem Zelených v Moravskoslezském kraji, který jednoduše popisuje, jak se dá proti suchu bojovat a 5 zelených kroků pro zdravou krajinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Státní rozpočet vykázal nejhorší pololetní výsledek od krizového roku 2013
Státní rozpočet skončil v červnu ve schodku bezmála 21 miliard korun. Jedná se o nejvýraznější červnový schodek od krizového roku 2013. Loni schodek za první pololetí činil takřka šest miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj připravuje stavbu základny záchranné služby v Seči
Rada kraje na svém středečním jednání schválila investiční záměr na stavbu nové výjezdové základny pro Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje v Seči. Předpokládané náklady jsou 18,8 milionu korun. Nová budova záchranné služby by se mohla začít stavět v červenci příštího roku a hotová by měla být do konce září 2021. Kraj postupně buduje základny i jinde v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: Na listopad 1989 nezapomínáme
Nenechme si přepisovat 30leté výročí získání svobody a demokracie. Mezinárodní konferencí JAKO KŮL V PLOTĚ jsme odstartovali sérii k připomenutí událostí roku 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
I pašeračka drog je česká občanka. Takto hovořil poslanec, který ji navštívil v pákistánském vězení
Poslanec hnutí ANO Michal Ratiborský navštívil v pákistánském vězení českou pašeračku drog Terezu. Serveru Lidovky.cz prozradil, proč mladou ženu navštívil. Chtěl prý vidět, jak v Pákistánu s Českou zacházejí. A nakonec byl pozitivně překvapen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Neomluvené hodiny? Kdepak. Za klimatické záškoláctví se naopak rozdávají pochvaly
Stávky Fridays for the Future jsou fenomén, který se ze Švédska rozšířil po celé Evropě. Jak se k nim staví české školy? Různě. Někde prý dávají za neomluvené hodiny důtky a někteří pedagogové si myslí, že stávkující studenti jsou trapní. Jinde zase pochvaly od ředitelky. „Důtku za klima si podle mě nezaslouží studenti, ale politici, kteří dopady lidské činnosti na klima dlouhou dobu přehlíželi,“ řekl k tomu Babišův ministr Brabec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Památný den 21. srpen
Dočetl jsem se, že naši poslanci budou brzy projednávat zařazení dne 21. srpna mezi památné dny naší historie a chcete jej nazvat dnem obětí invaze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jestli padne vláda, nebude to vina ČSSD. Valachová se rozohnila u Tvarůžkové
Lánská schůzka premiéra, předsedy ČSSD a prezidenta se odehrává dnes v úterý večer, vstupuje do ní také summit Evropské unie, kvůi kterému se pokoušel premiér schůzku odložit. Jestli může přinést odpověď na zásadní otázku, zda současná vláda vydrží pohromadě, a o jakém stavu koalice poslední vývoj vypovídá, se tentokrát ptala moderátorka Zuzana Tvarůžková v pořadu Interview na ČT24 místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD Kateřiny Valachové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Návrh SPD na zavedení minimálního důchodu vláda odmítla
Zavedení minimálního důchodu, jak jej navrhují poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), vláda na dnešním jednání nepodpořila. Novinářům to po jednání kabinetu řekla ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Minimální důchod by podle návrhu SPD měl představovat částku měsíční hranice příjmové chudoby. Loni činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Češi, nekupujete horší potraviny než Němci, tvrdí nová studie Bruselu. Specialistka ale vytáhla na světlo, jak probíhalo testování
Podle nové studie zadané Evropskou komisí není pravda, že by ve východních zemích Evropské unie bylo v obchodech prodáváno zboží a jídlo horší kvality, než je tomu na Západě. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jak se k těmto závěrům staví bývalá europoslankyně za ČSSD Olga Sehnalová, která měla boj proti tzv. dvojí kvalitě v rámci EU jako jedno z klíčových témat své agendy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Kdeže loňské fronty jsou. O půjčky na bydlení pro mladé není zájem
O půjčky na bydlení pro mladé není příliš zájem. Je na místě hovořit o fiasku celého programu Státního fondu rozvoje bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Úcta a blahobyt se vydemonstrovat nedají
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Myslím, že koaliční hádky už nikoho nebaví
Komentář na facebookovém profilu ke sporům ve vládní koalici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ pomáhá šetřit energii, vysazuje stromy a investuje do ekologických technologií
Sedm milionů stromů v České republice má na pomyslné visačce napsáno ČEZ. Tolik jich totiž společnost za posledních osm let stihla vysázet. Do další desetiletky vstupuje s ještě ambicióznějším plánem výsadby až milion stromů ročně. V právě vydané zprávě o udržitelném rozvoji představuje Skupina ČEZ své aktivity za rok 2018 i výhledy do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Němečtí starostové sepsali deklaraci, že podporují uprchlíky. Vezmou si jich prý více, než musejí
Server britského deníku The Telegraph informoval o zadržení jednatřicetileté kapitánky lodi Sea-Watch 3 Caroly Rackete. Z moře zachránila několik desítek migrantů. Kapitánce hrozí až deset let vězení za podporu nelegální migrace, proti které důrazně vystupuje např. italský ministr vnitra Matteo Salvini. Proti Salvinimu se však teď postavilo několik starostů a primátorů v čele se sociálnědemokratickým primátorem Berlína. Volají po přijímání žadatelů o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Koudelka: Záslužná trestní novela profesorky Válkové
Volání po nových procesních kodexech je jako holub na střeše, který pěkně vypadá, ale v hrsti není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš připomíná Baťu, chce spojovat společnost a sloužit zemi, tvrdí aktivista Šinágl. Demonstranti z Letné byli zneužiti
ROZHOVOR „Prezident se snaží získat co nejvíce moci, aby sloužila jemu. K tomu využívá rozdělení společnosti, proto její rozdělení vědomě co nejvíce podporuje, aby si moc udržel a co nejvíce posílil,“ řekl aktivista Jan Šinágl. Premiér Andrej Babiš se podle něj snaží moc získat a naopak společnost spojovat, aby mohl sloužit zemi. Aktivista v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zauvažoval, že povahově a schopnostmi mezi nimi není velký rozdíl. Premiér prý v mnohém připomíná podnikatele Baťu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček: Napravili jsme křivdu, spáchanou pravicovou vládou
Nemocenská se bude opět proplácet od prvního dne, ČSSD se podařilo zrušit pravidlo zavedené pravicí, že náhrada za příjem se vyplácí až od čtvrtého dne. Od 1. července už se nikdo nemusí bát, že se dostane do finančních problémů, když zůstane doma na nemocenské třeba kvůli chřipce nebo angíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Za klimatické záškoláctví se rozdávají pochvaly. A s propíranou třídní důtkou je to trochu jinak
Stávky Fridays for the Future jsou fenomén, který se ze Švédska rozšířil po celé Evropě. Jak se k nim staví české školy? Různě. Někde prý dávají za neomluvené hodiny důtky a někteří pedagogové si myslí, že stávkující studenti jsou trapní. Jinde zase pochvaly od ředitelky. „Důtku za klima si podle mě nezaslouží studenti, ale politici, kteří dopady lidské činnosti na klima dlouhou dobu přehlíželi,“ řekl k tomu Babišův ministr Brabec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Chmelík (TOP 09): Proč hlasuji pro Evropskou unii
Dovoluji si Vám předložit několik faktů z praktického života, které vás snad přesvědčí o tom, že býti v EU je věc veskrze prospěšná a pro Českou republiku potřebná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist