Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.767x, což odpovídá cca 92.200-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Úder umělcům do Varů: Hřebejku, Nvotová, Geislerová, Plodková a další. Koho budete kádrovat příště?!
Publicistka Lucie Petrášová spustila palbu do herců, kterým se nelíbí, že mezi sponzory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary je i Česká zbrojovka. Novinářka by ráda věděla, kterého ze sponzorů umělci odsoudí příště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nečekaná facka Milionu chvilek. Od známého bojovníka proti Babišovi
Hostem podcastu Insider žurnalistů Michala Půry a Tomáše Jirsy byl ředitel Transparency International David Ondráčka, jehož nezisková organizace stála na počátku kauzy kolem střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, kterou spolek Milion chvilek později přetavil v masové demonstrace. Ondráčka nesouhlasí s formou, s níž jsou demonstrace vedeny: „Celé to protestní hnutí by mělo mít jasnější cíl, a to je říci, že Babiš typ roku 2019 už není pro Českou republiku v ničem pozitivní a jenom nás poškozuje, způsobuje ostudu a je to jenom obrana svých vlastních pozic a ekonomických zájmů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Exšéf veřejnoprávní televize: ČT se od nástupu Dvořáka zredukovala na vysílání pro menšiny. Názorové. A Václav Moravec...
ROZHOVOR Nejnovější Otázky Václava Moravce byly podle bývalého ředitele Slovenské televize Radima Hrehy dialogem dvou zevšednělých komediantů. Dnešní Moravec versus premiér komunikující na úrovni krčmy z Horní Dolní je silná káva, která dokumentuje současný stav vrcholového managementu Kavčích hor. Zpravodajství a publicistika České televize jsou od nástupu Petra Dvořáka zredukované na vysílání pro menšinu, nikoli národnostní, nýbrž názorovou. Jinak je vše jen o odsávání trvale garantovaných zdrojů pro umělce, jejich rodinné příslušníky, kamarády a známé, kteří podporují existenci ČT v nynější podobě, protože na ní všichni cizopasí za peníze nás všech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vraždění nosorožců? Zjistili jsme, proč umělcům ve Varech vadí spozoring České zbrojovky
Karlovarský filmový festival sponzorsky podporuje Česká zbrojovka, což vadí některým zástupcům filmové obce. Kritickou výzvu proti sponzoringu ze strany zbrojovky sepsala režisérka Tereza Nvotová. Nezajímá je morálka. Možná jsem tu naposled, sdělila Nvotová v rozhovoru pro DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Špaček (Koruna Česká): Veřejné doporučení monarchistů premiérovi na kandidáta do čela Evropské komise
V předvečer summitu EU navrhli monarchisté předsedovi vlády společného kandidáta do Evropské komise za státy tzv. Visegradské skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Bojovnice za klima tvrdila, že kvůli svému boji dostala třídní důtku. Jenže to vůbec není pravda
Jak je to s údajnou důtkou za klimatické stávkování? Vynořily se vážné pochybnosti. Zejména tvrzení žákyně deváté třídy Anny Mezgerové začíná být více a více pochybné. Server Aktuálně.cz přinesl odpověď hospodářky z dotyčné školy. „Nemyslím si, že by lhala schválně,“ říká a dodává, že žákyně celou věc nedomyslela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Greenpeace, Hnutí Duha, Frank Bold: Úředníci nadržovali provozovatelům elektrárny Chvaletice
Krajský úřad Pardubického kraje včera udělil provozovatelům elektrárny Chvaletice výjimku z nových evropských limitů pro ochranu ovzduší. Elektrárna bude moci až do roku 2027 vypouštět vyšší množství toxické rtuti, než stanovuje platná legislativa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nebyli jsme jediní. Bylo nás sto. Někteří se obraceli zády. Ivan David vysvětluje „skandál“ s eurohymnou
Dvojice českých europoslanců, Hynek Blaško a Ivan David (oba za Okamurovu SPD), nebyli zdaleka jediní, kdo se během přehrávání oficiální evropské hymny, Schillerovy Ódy na radost, nepostavili na znamení úcty. Nepostavili se i další europoslanci, někteří se postavili a otočili se zády, bylo jich kolem stovky, popsal své zážitky přímo ze Štrasburku Ivan David.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nosím stále sportovní obuv, kdybych musela utíkat... Hrozivý pohled do švédského města, kde ženy na ulicích napadají často imigranti
Česká mutace think-tanku Gatestone Institute vydala varovný článek od komentátorky, politické analytičky a právničky Judith Bergmanové, která se pozastavila nad současnou situací ve Švédsku s ohledem na bezpečnost. Bergmanová upozornila na to, že se ve Švédsku nedostává dostatečné priority případům znásilnění a policie je podfinancovaná. Zaměřila se i na navrátivší se teroristy z někdejšího Islámského státu a připomněla taktéž slova švédského premiéra Stefana Löfvena, podle nějž jsou teroristé ISIS švédští občané a mají prý „plné právo“ se vrátit do Švédska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ani podpora Babiše, ani předčasné volby. Okamura vytáhl vlastní plán
Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura tvrdí, že nestojí o účast ČSSD ve vládě, ale ani o předčasné volby. V rozhovoru pro MF Dnes Okamura také zdůraznil, že nikdy přímo nepřislíbil podporu vládě Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Lidé nechtějí koblihy, ale demokracii
Komentář na facebookovém profilu k vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Lidovci jsou připraveni podpořit rozpuštění Sněmovny
Lidovci jsou připraveni podpořit rozpuštění Sněmovny, pokud by na takové hlasování došlo. Vyvolání předčasných voleb by bylo selháním premiéra Andreje Babiše (ANO), který nedokázal najít vládní většinu. Novinářům to po jednání celostátního výboru KDU-ČSL řekl předseda strany Marek Výborný. Uvedl rovněž, že o dalším postupu bude jednat s předsedy sněmovních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš doufá, že čeští europoslanci von der Leyenovou podpoří
Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová vzešla z třídenních jednání lídrů zemí Evropské unie jako kompromisní kandidát na místo předsedkyně Evropské komise. Pokud návrh schválí Evropský parlament, stala by se první ženou v této funkci. Žena zároveň poprvé povede Evropskou centrální banku (ECB), neboť premiéři a prezidenti členských zemí EU vybrali jako nového předsedu dosavadní šéfku Mezinárodního měnového fondu Francouzku Christine Lagardeovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamurovi europoslanci v Bruselu odmítli vstát na hymnu EU. Následky? Silné čtení
Nový Evropský parlament zasedá teprve poprvé a dva europoslanci zvolení za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Ivan Davida a generál Hynek Blaško už se postarali o rozruch, když odmítli povstat při hymně EU. Okamura vysvětlil, co je k tomuto kroku vedlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Michal Šmarda: Prezident nemá problém se mnou, ale s odvoláním Staňka. A ČSSD? Musí si přiznat, že je nemocná
ROZHOVOR „Mezi mé hlavní vlastnosti patří schopnost obklopit se lidmi, kteří jsou schopnější než já. Dokázat jasně pojmenovat svoje vlastní slabosti, neskrývat nedostatky, přiznat si je,“ říká sám o sobě horký kandidát ČSSD na ministra kultury Michal Šmarda. A je to sociální demokracie, která by si podle jeho názoru měla momentálně přiznat, že je nemocná a nachází se v dlouhodobé krizi. Zároveň tvrdí, že má základní předpoklady pro funkci ministra. Nejvíce je prý v oblasti kultury nutné napravit důvěru a komunikaci mezi úřadem, kulturními organizacemi a umělci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Na návštěvu Česka dorazí maltský premiér Muscat
Maltský premiér Joseph Muscat dnes dorazí na návštěvu Česka, do Prahy se vrací po dvou letech. Ve Strakově akademii bude jednat s předsedou české vlády Andrejem Babišem (ANO) především o současné evropské politice, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Kompetenční žalobu si vymysleli novináři, Zemana rozhodně neovlivní. Jestli ČSSD odejde z vlády, ztratí další voliče, rozebírá firemní sociolog Bednář
ROZHOVOR „Raněné zvíře křičí nejhlasitěji a nejslabší člen v politice dává nejtvrdší ultimáta.“ Firemní sociolog Vojtěch Bednář v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz analyzuje situaci před klíčovou schůzkou v Lánech. ČSSD se podle něj snaží hrát sebevědomě, ale nedisponuje skutečným vyjednávacím a prosazujícím potenciálem. „Miloš Zeman, a dlužno dodat, že nejenom on, je dlouhodobě zastáncem komunikační strategie dvou pravd,“ podotýká. A kompetenční žaloba? Vynález novinářů, ne politiků. „S ohledem na procedurální záležitosti a lhůty je podle mého názoru absolutně vyloučeno, že by tento nástroj mohl cokoli ovlivnit. Je docela možné, že reálné rozhodnutí by se na světě objevilo v době, kdy už veřejnost úplně zapomene na předmět kauzy, a média budou opět nenávidět třeba Putina,“ upozorňuje Bednář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dita Charanzová je místopředsedkyní Evropského parlamentu, neuspěl Kolaja
Poslanci dali člence liberální skupiny Charanzové důvěru již v prvním kole volby.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.7.2019 v 18:36, zobrazit podobné
VIDEO Čtvrtníček si pořizuje novou pistoli. Jednou ranou trefil Hřebejka Klusáka i Geislerovou
Petice uměleckých kolegů, kteří se podepsali pod otevřený dopis kritizující Mezinárodní filmový festival za to, že se nechá sponzorovat Českou zbrojovkou, se nelíbí umělci Petru Čtvrtníčkovi. Rozhodl se tak zareagovat po svém, videem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Žádný stát EU neexistuje, takže ani státní hymna, zuřil Okamura před kamerou. Ale ostatní čeští poslanci samozřejmě hned začali vzdávat hold
Hostem Duelu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov byl lídr SPD Tomio Okamura. A řeč byla i o vládě, o níž se nyní velmi diskutuje v souvislosti s ministrem kultury Antonínem Staňkem (ČSSD), jehož nechce odvolat prezident Miloš Zeman, ale předseda ČSSD Jan Hamáček na odvolání trvá. O vysílání pořadu informoval server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vytunelovali tisíce miliard a teď se nám posmívají z luxusních letovisek! Josef Skála o „naštvané mase na Letné“ a o tom, kam ji vábí krysař
ROZHOVOR „Fraška hraničící s pavlačí. Trable milionů lidí minula velkým obloukem,“ říká výrazná tvář KSČM Josef Skála o schůzi Poslanecké sněmovny, která stejně neměla šanci svrhnout vládu. Na Andreji Babišovi mu vadí, že slíbil změnu, „samoděržaví psychopatů se tu však roztahuje dál a škodí o to víc, jak dlouho mu to prochází“. Zatímco „ruka zákona nekoná“, „gážisté té samé galerky, vyslaní hecovat náměstí, malují na zeď čerty, co prý ,ohrožují nezávislou justici´“. Tak „ponižující blázinec se náramně hodí“ všem, kdo si brousí zuby na celou naši zemi, a ne jen na ty u kormidla. „V takové situaci obstojí jen skuteční státníci,“ říká Skála a táže se: „Dočkáme se jich aspoň tentokrát?“ Pravé důvody masového hněvu by přitom podepsal i on sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Marian Kechlibar: Dvě poznámky k případu lodi Sea Watch 3
Případ lodi Sea Watch 3, která přes zákaz italských úřadů přistála na Lampeduse, je sledován i v českých médiích, takže detaily se zabývat moc nemusíme. Rád bych k němu ale učinil dvě poznámky, jednu faktickou, druhou spíše filozofickou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Umožníme, aby se mohlo vzdělávat více studentů medicíny
Vláda schválila na návrh Ministerstva zdravotnictví převod nepotřebného majetku státu na Univerzitu Karlovu za účelem rozšíření kapacit 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Senátoři projednají se žalobci podmínky pro jejich odvolávání
Senátoři budou dnes jednat s vedením státního zastupitelství o novele, která by zpřesnila podmínky odvolávání vedoucích žalobců a zavedla by jim funkční období. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Justice je zoufalá, právní stát nejsme ani omylem. Babiš dělá politiku, kterou lidé chtějí, uznává pravičák Kříž, který jej opravdu nemá rád
ROZHOVOR „V Babišovi totiž lidi mají paradoxně to, co skutečně chtějí. On dělá politiku, kterou chtějí lidé, své kšefty si dělá bokem, skrytě. To, že se špicluje, udává a ‚zaklekává‘, spoustě lidí vlastně vyhovuje, protože počítají jen to, co mají oni v peněžence. Teď a tady. Že je to cesta do pekel, je nezajímá. ČSSD hraje ve vládě roli užitečných idiotů, kteří legitimizují mafiánský socialismus pana premiéra. Ale na druhou stranu – to oni ho zaváděli,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Roman Kříž (Svobodní), zakladatel Libertariánského institutu. „Naše justice je na tom zoufale. Nejsme právním státem. Ani omylem,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Podvod, uhodil rozčílený Jiří Čunek. Možná chtějí, abych jim zatančil, nebo se postavil na hlavu
ROZHOVOR Krize důvěry v rámci koalice na Zlínském kraji, tak hejtman Jiří Čunek hodnotí dozvuky hlasování, během kterého koaliční zastupitelé nepodpořili projekt jeho navrhované nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Jejich podporu měl přitom podle svých slov předem slíbenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vraždění nosorožců? Zjistili jsme, proč umělcům ve Varech vadí sponzoring České zbrojovky
Karlovarský filmový festival sponzorsky podporuje Česká zbrojovka, což vadí některým zástupcům filmové obce. Kritickou výzvu proti sponzoringu ze strany zbrojovky sepsala režisérka Tereza Nvotová. Nezajímá je morálka. Možná jsem tu naposled, sdělila Nvotová v rozhovoru pro DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist