Oficiální zpravodajská média

Británie na ostří nože. Česko-britský lékař promlouvá o životě v multikulturní zemi
Z BRITÁNIE DO BOHEMIE Lékař Vladislav Rogozov je vděčný osudu, že ho obdaroval hned dvěma domovy. Prvním je Česko a druhým Anglie. Mít dva domovy považuje za velmi dobrou příležitost vnímat každou zemi zblízka, a přitom s určitým nadhledem a perspektivou země druhé. Je optimistou a věří, že Česká republika má stále jedinečnou příležitost. Příležitost vyvarovat se negativních jevů, které dnes můžeme vidět v jiných vyspělých zemích. Také věří, že důležitým krokem k tomuto cíli je šíření povědomí o současném dění mimo Českou republiku. Právě to bude hlavní náplní této informační rubriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Takto naši žáci reagují na nálet trollů od Klausů staršího i juniora. Učí je Václav Moravec. Škola se veřejně pochlubila a komentátor vypěnil
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Vzhledem k „vyváženosti“ celebrity Václava Moravce myslím, že kontroverzní je především právě Moravcova agitace na střední škole," uvádí komentátor Tomáš Vyoral ke skutečnosti, že moderátor ČT vyučuje mediální výchovu na elitním pražském gymnáziu. „Nedivil bych se, kdybychom ho brzy viděli i ve školkách a jeslích," přisadil si Vyoral. A věnuje se například také postavě písničkáře Jaroslava Hutky, který prý skládá další protestsong, tentokrát proti Andreji Babišovi. „Do veřejné debaty vůbec nic. A do éteru jen další trapnost bolestína Hutky, jak ho na začátku devadesátých let vystihl Karel Kryl," předpovídá Vyoral očekávaný přínos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rozumkova neziskovka pro pomoc uprchlíkům urážela Čechy na sociální síti
Organizace pro pomoc uprchlíkům šíří na sociální síti Facebook video, v němž varuje před šířením nenávisti ve společnosti a apeluje na své spoluobčany, aby pomáhali lidem, kteří to potřebují, aby se chovali solidárně. Diskuse pod videem se však vyvíjela v trochu jiném směru, než by si tvůrci pravděpodobně přáli. Sama nezisková organizace poděkovala za „dementní diskusi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Je to jisté. Na stole bude znovu téma rozmísťování imigrantů, prozradil europoslanec Ivan David
ROZHOVOR Europoslanec za SPD, někdejší ministr zdravotnictví, psychiatr Ivan David hodnotí své dosavadní zážitky z Evropského parlamentu. Hodnotí i budoucí novou šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyen a rovněž i čerstvě zvoleného předsedu Evropského parlamentu Davida Maria Sassoliho. V rozhovoru odhaluje i to, proč s kolegou Hynkem Blaškem demonstrativně nepovstali při přehrávání neoficiální evropské hymny Schillerovy Ódy na radost, zhudebněné Beethovenem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Trumpová jako kůl v plotě. Ignorovali ji světoví lídři?
Dcera Donalda Trumpa Ivanka je čas od času kritizována za to, jakou roli hraje v kabinetu amerického prezidenta, že ji Trump čas od času používá jako svého ambasadora. Nyní se vynořilo toto video, které agentura AFP vykládá jako znak toho, že ostatní světoví lídři prezidentovu dceru ignorují. Pochází ze summitu G20 v Osace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zbláznili se v Rozhlase? Tohle je právní stát? Soukup vystřelil ze židle kvůli Žantovského popravě Zemana
Moderátor Jaromír Soukup se na svém facebookovém příspěvku obul do Českého rozhlasu a rozhovoru s Michaelem Žantovským z Knihovny Václava Havla. Dokonce se zeptal, zda se ve veřejnoprávním médiu zbláznili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Z politiky jsou závody ve slibování. Snaží se ji ovládat nikým nevolené spolky, varuje hlas od Klause ml.
ROZHOVOR „Na české politické scéně dlouhou dobu chyběl subjekt, který by hájil konzervativní hodnoty,“ vysvětluje si rychlý úspěch nového subjektu Václava Klause mladšího mezi voliči Aleš Chmelík, krajský koordinátor hnutí Trikolóra v Karlovarském kraji. Podle Chmelíka ovšem nehrozí, že by se hnutí točilo jen kolem osoby Klause ml., což dokládá i velký zájem o členství. „Dnes se všichni předhánějí v tom, kdo lidem naslibuje víc. Jednou je to doprava „zdarma“, nové stadióny, zvýšení minimální mzdy,“ komentuje politickou konkurenci Chmelík. Z politiky se podle něj vytratila slušnost a upřímnost, dění se snaží ovládat nikým nevolené spolky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Staňkovi by to do očí neřekli! Jana Dědečková se zarazila nad incidentem v Českém rozhlasu. A promluvila o rozdávání peněz v ČT
ROZHOVOR Informovat o Letné na ČT? Správné. Avšak rozsah vysílání byl neadekvátní vážnosti celé akce, myslí si zkušená publicistka a někdejší členka Rady ČT Jana Dědečková. Kdyby byla v Radě nyní, snažila by se prý kolegy přesvědčit, aby generální ředitel Petr Dvořák dostal místo odměny ve výši 2,42 milionu korun raději vyhazov. „Otázkou však je, zda by jiný generální ředitel dokázal ten veřejnoprávní Augiášův chlév vyčistit,“ dodává Dědečková. A pozastavila se i nad nepříjemnou situací, ke které došlo v Českém rozhlase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vondra se bude bít s levicově-zelenou většinou v europarlamentu. A V4 nechce posílat do hrobu
Nově zvolený europoslanec Alexandr Vondra v rozhovoru pro Lidovky.cz prohlásil, že se v Evropském parlamentu hodlá vrhnout na to nejtvrdší bojiště. Hodlá působit ve Výboru pro životní prostředí, kde se prý levicové zelená většina pokusí prosadit svou agendu. A Vondra tuto většinu hodlá krotit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Přes čáru! Benešová naložila Moravcovi za jeho chování k Babišovi, Soukup si mnul ruce
Jaromír Soukup měl tentokrát ve svém duelu speciálního hosta, který, jak uvedl, nedává rozhovory jen tak. Byla jím ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Vysvětlila, jak to bylo s výrokem o odposleších. Podle ní jsou ohrožením justice demonstrace, protože se pak soudci bojí, že budou na transparentech, a vyjádřila se i o státních zástupcích koketujících s politikou. A na závěr ztrhala Václava Moravce: „Teď tam byl pan premiér, a jak tam s ním zacházeli, to už se mi opravdu nelíbilo. To už bylo přes čáru, ten už se nedostal chudák ke slovu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kdo nám chce brát svobody? Bude se vyhazovat ze škol za názor? Komentátor varuje
Komentátor, který si říká Bratříček, na videu popsal, kde se ve společnosti berou radikálové. Jejich barva prý už není komunistická rudá nebo nacistická hnědá, jak tomu bývalo kdysi, ale nevýrazná šedá. Dnes se prý radikálové zahalují do politické hyperkorektnosti a kvót pro ženy. Podle mladého muže k nám údajně Evropská unie zavádí totalitní praktiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Podvod na voličích! Ekonomka Šichtařová varuje před tím, co provedli v Bruselu
Předseda české vlády Andrej Babiš (ANO) je po bruselském jednání spokojen. Skutečnost, že se příštím předsedou Evropské komise nestane levicový nizozemský politik Frans Timmermans, mu podle všeho stačí. Ale ekonomce Markétě Šichtařové to rozhodně nestačí. Z pohledu do Bruselu bychom se podle ní měli poučit také v tom, zda a jak chceme měnit vládní reprezentaci v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Putin se v Itálii vysmál těm, co straší Ruskem a řešil sankce. Chválil Salviniho, setkal se i s papežem
Prezident Vladimir Putin byl včera na státní návštěvě Itálie. Měl nabitý program. Na státní návštěvě se v Itálii sešel nejdříve s papežem, s prezidentem Mattarelou na pracovním obědě a odpoledne s premiérem Contem. Večeřel s vicepremiéry Salvinim a Di Maiem. A před odletem se viděl i se Silviem Berlusconim. Na tyto skutečnosti ParlamentníListy.cz upozornila členka Salviniho Ligy Monika Pilloni. Prezident v rámci své návštěvy také odpověděl na otázky italskému serveru Corriere.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Mináři, pozor na spasitelský komplex! I voliči Babiše jsou v něčem skvělí. Režisérka Remundová přemítala o Milionu chvilek
Režisérka Theodora Remundová v rozhovoru pro Reflex.cz prohlásila, že se snaží naslouchat druhým. Snažila se pochopit, jak se dívají na svět Rusové, snažila se pochopit, jak se na svět dívají kupříkladu voliči Andreje Babiše (ANO) a snaží se vidět, že i voliči Andreje Babiše mohou být skvělí lidé. Předsedu spolku Milion chvilek pro demokracii varovala, aby nepropadl představě, že je spasitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Spal ji, proklej ji, víc! Požár Notre-Dame má ještě jednu dohru, radost muslimů šokovala novinářku
Turecká novinářka a významná spolupracovnice Gatestone Institute Uzay Bulut se rozepsala o tom, jak mnoho lidí oslavuje požár katedrály Notre-Dame. Její text přinesl server Gatestoneinstitute.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Daňový problém, na který doplácí ti nejchudší. Škrty? A co zdravotnictví a školství? Docentka Švihlíková má pár otázek pro pravici
ROZHOVOR Důležitější než vyrovnaný rozpočet je, zda výdaje přispívají ke kohezi společnosti a k modernizaci ekonomiky, nebo slouží k parazitování určitých skupin na státu. Při diskusích nad státním rozpočtem chybí širší makroekonomická úvaha nad daňovou soustavou. Ta je u nás orientovaná na degresivní daně, které dopadají nejvíce na ty nejchudší, daňový mix je vrcholně nespravedlivý. Podle ekonomky Ilony Švihlíkové je klíčové, jestli chceme udržet kvalitní zdravotnictví, školství, nebo budeme snižovat výdaje, a pokud ano, koho to postihne. Od pravice, která tak ráda mluví o tom, jak bude daně snižovat, by ráda slyšela, co seškrtá na straně výdajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Chybí zeleň, zločiny betonové lobby. Následky sucha už vidíme kolem nás, varuje expert
Chybí zeleň, nevážíme si půdy, vzrostlých stromů, druhové pestrosti. Betonová lobby se činí a stranou nezůstávají ani ti, kteří by nejraději naše lesy vyvezli „nastojato“. Bezútěšný stav, který se nadále vyhrocuje, popisuje světově uznávaný odborník na lesnictví Pavel Valtr. Komu jde na ruku nová lesnická vyhláška a proč je v některých bodech tak amatérská?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist