Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Hřebejku, Geislerová, Zdeněk Zbořil má nápad, jak zaplatit Karlovy Vary. To budete koukat
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Skvělý nápad! Festival ve Varech by mohl být skromnější. „A lidská práva by mohla hned být lidštější,“ komentuje otevřený dopis zástupců filmové obce politolog Zdeněk Zbořil. Ale jak nahradit Českou zbrojovku nebo Philip Morris? „Snad by se to dalo udělat po vzoru Milionu chvilek, o kterém pan Minář řekl, že jej financují drobní střádalové. V minulosti jsme měli Filmové festivaly pracujících, dnes by to mohly být festivaly ‚střádalů‘,“ navrhuje Zbořil. V dnešním Rozjezdu se věnuje také výměně názorů v ČSSD. „Je to jeden z těch, kteří se rozhodli ČSSD zničit a ve svém strachu to dnes svádějí na prezidenta,“ říká Zbořil na adresu poslance Petra Dolínka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Scherfer (ČSSD): Odpovědnost za zajištění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku má stát, nikoli kraj
Rozhovor s Radkem Scherferem, místopředsedou představenstva Krajské zdravotní, a.s
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Palestinský ministr: Evropanům na rozdíl od Američanů důvěřujeme
Palestinci budou vždy připraveni investovat čas a energii do rozvíjení vztahů s Evropskou unií a budou otevřeni dát jí šanci sehrát velmi důležitou roli v jakémkoliv budoucím mírovém plánu mezi nimi a Izraelci. Zatímco Američanům nedůvěřují, Evropanům ano. V rozhovoru s ČTK to dnes po setkání se svým českým protějškem Tomášem Petříčkem (ČSSD) řekl palestinský ministr zahraničí Rijád Málikí. Svůj výrok zdůvodnil tím, že EU je pro vytvoření palestinského státu po boku Izraele, odmítá zabírání palestinského území silou stejně jako izraelskou anexi východního Jeruzaléma a budování židovských osad na okupovaném Západním břehu Jordánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
DAKO-CZ si pronajala vagonku v Lounech, pracuje na obnovení výroby
Společné tiskové prohlášení insolvenční správkyně společnosti Heavy Machinery Services Petry Hýskové a společnosti DAKO-CZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Jen Andrej Babiš by se tomu neměl jak vzepřít
Komentář na facebookovém profilu k napjaté situaci ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Podle sebe soudím tebe, aneb hovado zvané Hutka
Písničkář Jaroslav Hutka se objevil v Prostoru X na webu Reflexu, kde jako obvykle, vyzvracel své názory, zkušenosti a poučky, především ve vztahu ke své „umělecké“ tvorbě. V rámci svého výživného rozhovoru, se mj. také vyjádřil ke své neúčasti na tribuně demonstrace na Letné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Stát jako otřesný hospodář? Kapsch předložil čísla
Svůj vlastní a bezchybně pracující mýtný systém, který jen za toto pololetí vybral 5,5 miliardy a beze změn může vybírat dalších deset let, stát vyhazuje do šrotu a kupuje za více jak deset miliard systém nový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Bude se nakonec kouřit tajně?
Komentář na facebookovém profilu k protikuřáckým opatřením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nejen Staněk? Babišova vláda se může rozpadnout i bez něj. Zeman promluvil
S ohledem na hospodářský vývoj není velký prostor pro snížení deficitu státního rozpočtu na příští rok ani na splnění dodatečných požadavků ministrů. Novinářům to dnes po jednání poradního sboru prezidenta Miloše Zemana řekla ministryně financí Alena Schillerová (ANO). K rozpočtu se ústy svého mluvčího vyjádřil i prezident Miloš Zeman. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Mafiánská, leč “legální” praktika
Komentář na facebookovém profilu k zrušení stavebního povolení pro obchvat Olbramovic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Probíhá vládní krize a o Fajtovi ani slovo. Ladislav Jakl ví proč
Bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta a člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl si ve svém komentáři pro Institut Václava Klause postěžoval na to, jak média opomínají, že rozbuškou současné vládní krize byla aféra týkající se generálního ředitele Národní galerie Jiřího Fajta. Jakl poukázal na to, že Fajt patří do „oné chráněné kulturně mediální partičky“ a „nějak se nikdo neptá, proč a jak to všechno vzniklo“. „Fajt má krytí, patří do té správné party, a tak se média tváří, že vládní krize je tu nějak sama od sebe, podstatné jsou na ní jen denní tanečky politiků kolem mikrofonů,“ píše Jakl ve svém komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Hudba a divadlo propojí jižní Čechy s horním Rakouskem
Hudba boří hranice a spojuje národy. Hudba totiž mluví jedním jazykem srozumitelným všem lidem na Zemi. Tato historicky platná myšlenka se stala základním stavebním kamenem společného přeshraničního projektu regionů Horních Rakous a Jihočeského kraje, podporovaného fondem pro malé projekty Interreg Rakousko – Česká republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Jezte a pijte bez zbytečného plastu
Kelímky se točí na 316 místech v ČR, misky vrací 16 restaurací a dalších 14 miluje rekrabičky. Opakovaně použitelné obaly nejsou v Česku žádnou novinkou. Vratné kelímky se v Česku začaly objevovat na hudebních festivalech či sportovních akcích už před sedmi lety. Jednorázové plasty ale nesouvisí jen s jednorázovými událostmi. Vyhnout se každodenní spotřebě plastů nám proto umožňuje několik projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bral jsem to jako vtip, říká Šmarda o Staňkově rýpnutí, že chyběl na folklorní akci
Šmarda, který by měl na ministerstvu Staňka vystřídat, se o den později alespoň vyfotil na autobusové zastávce Dolní Dunajovice.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.7.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Láska: Zastavme Zemana. Máme poslední šanci
Senátor Václav Láska na svém facebookovém profilu informoval o tom, že v senátním klubu SEN21 dopsal rozšířenou verzi ústavní žaloby na prezidenta. „Doplnili jsme do ní skutek neodvolání ministra Staňka. Nejenom, že by v té žalobě měl být sám o sobě, ale zároveň pěkně demonstruje fakt, že prezident je ve svém porušování Ústavy stále urputnější,“ poznamenal Láska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Staněk a Šmarda: Český internet puká smíchy. To tu ještě nebylo
Zda a kdy ministr Staněk opustí ministerské křeslo, je stále v řešení, Jan Hamáček dokonce hrozil odchodem z vlády. V mezičase ale stávající ministr budí pobavení, když se opřel do svého údajného nástupce. Ten mu prý chyběl v Dolních Dunajovicích. Ale českému internetu začal chybět i jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
DPP: Přerušení provozu lanové dráhy na Petřín
Z důvodu mimořádného diagnostického průzkumu dochází v pondělí 8. července 2019 k dočasnému přerušení provozu lanové dráhy na Petřín. Provoz lanové dráhy bude obnoven v úterý 9. července 2019 v 9:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Ministryně financí musela vzít do Lán falešný návrh rozpočtu
Komentář k jednání expertní skupiny Miloše Zemana ke státnímu rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ten festival taky nemusí bejt! Ondřej Hejma utřel umělce, ale i Emmu Smetanu
Ondřej Hejma opět zavítal do XTV komentovat zprávy posledních dní. A opět bylo na co koukat. Ve spojitosti s dlouhým jednáním ohledně nového rozdělení funkcí v EU Xaver Veselý naznačil, že k oné výdrži pomáhají drogy. „Stopro, jinak to není možný,“ mínil moderátor. Dle Hejmy se EU dřív nebo později musí rozpadnout a Babiš v ní ostudu nedělá. A na závěr pochválil Jiřího Čunka, že se nepáral s Emmou Smetanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Troška nic nedostane! udeřilo z TOP 09. Točí prý špatné pohádky a je kamarád Zemana... A teď začalo peklo
Za podprůměrné označil pohádky oblíbeného režiséra Zdeňka Trošky člen TOP 09 v Českých Budějovicích Tomáš Bouzek. Vyjádřil se tak při diskusi nad novým krajským dotačním titulem ohledně finančních pobídek pro filmaře, kteří ve svých dílech propagují jižní Čechy. Podle našich informací padlo i jméno prezidenta Zemana. Zdeněk Troška nakonec finanční podporu na svou novou pohádku Zakleté pírko získal. Slova Tomáše Bouzka už ani komentovat nechtěl. Vyjádřili se ale například herec Jan Kuželka, bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola a někdejší senátor Jan Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Spisovatel k demonstracím: Stafáž, nic povzbuzujícího. Zažil jsem 1968, samet. A známá, která bydlí na Letné, mi říkala...
ROZHOVOR „Demokracie má v současnosti řadu výkladů. Politik, který cítí, že je ohrožena jeho moc či kapsa, vyřvává, že se porušuje demokracie. Je to jeho demokracie a on si ji přeci nedá vzít. Jiný vidí v nezvolení ohrožení demokracie. Zase té svojí,“ komentuje aktuální dění spisovatel Jiří Kimla. Kdekdo se podle něj dnes demokracií zaklíná, avšak demokracie podle něj znamená především rovnost před zákonem, politická práva, právní stát a samozřejmě svobodné volby. Dav na pražské Letné pro něj neznamená vůbec nic: „Zažil jsem hned po vojně osmašedesátý, zažil jsem samet a vím, že všichni ti mizerové většinou tahali za delší konec provazu,“ říká mimo jiné Kimla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V kauze Staněk nejde vůbec o Staňka. Komentátor nabízí detailní pohled do nitra ČSSD
„ČSSD má štěstí v neštěstí. Spor o jejího (ne)ministra kultury Antonína Staňka jako obvykle přerostl ve spor o prezidenta Miloše Zemana, jenž se uchýlil k menšímu ústavnímu puči, když Staňka odmítá odvolat. Z pachatele se tak rázem stala mediální oběť. Přitom právě (ne)výměna Staňka nejvíc ilustruje míru toxického rozkladu ČSSD, již už drží pohromadě snad jen vzájemná nenávist,“ píše ve svém komentáři pro server Info.cz žurnalista Petr Holec. Sociální demokracie se během osmi let podle něho „vmanévrovala do situace, kdy se bez ní obejde vláda i opozice a z bryndy na Pražském hradě ji musí tahat nenáviděný Babiš“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
iROZHLAS.cz: MF a MMR dostala překlad zprávy EK o auditu dotací
Ministerstva financí a pro místní rozvoj dostala oficiální překlad návrhu auditní zprávy Evropské komise o údajném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Informoval o tom dnes server iROZHLAS.cz. Podle návrhu auditní zprávy má Babiš nadále vliv v holdingu Agrofert, a je proto ve střetu zájmů při čerpání peněz z evropských fondů, Česko by kvůli tomu mohlo vracet do rozpočtu EU kolem 450 milionů korun. Česká ministerstva se po doručení oficiálního překladu budou moci k dokumentu vyjádřit, mají na to dva měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Výzva Policii ČR k okamžitému zásahu
Ve svém mimořádně závažném prohlášení člen Rady České televize a člen ČSSD Zdeněk Šarapatka vyzývá na stránkách Fora 24 v textu „Zeman žene zemi do občanského konfliktu kvůli Rusku":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kauza Staněk: Tohle prý ČSSD zatajila. Tvrzení, která zatím nezazněla
Viceprezident Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR Martin J. Kadrman zhodnotil účinkování Antonína Staňka (ČSSD) na resortu kultury. Konstatoval, že momentálně vlastně ministr Staněk výrazně zabodoval a v tuto chvíli není důvod ho z vlády odstraňovat. Ve Staňkův prospěch prý hraje i skutečnost, že ministra podpořila kulturní komise ČSSD a vedení strany se prý toto usnesení komise snažilo ututlat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Chmury se zatím nenaplňují
I když průzkumy nálad a zvláště pak indexy nákupních manažerů věští recesi, tvrdá data z reálné ekonomiky nic takového ani nenaznačují. Právě zveřejněná květnová čísla z českého průmyslu stále kontrastují s očekáváním a vlastně i s výsledky třeba německého průmyslu, který meziročně padá o 3,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Klaus ml. napsal o slovanství a vlastenectví. Kavárna bude hudrovat
Poslanec Václav Klaus mladší ve svém tradičním komentáři na serveru Novinky.cz uvažuje, co si dnes můžeme vzít z odkazu upáleného mistra Jana Husa, ale i z odkazu věrozvěstů Konstantina a Metoděje, kteří dorazili na Velkou Moravu roku 863. Jak Konstantin a Metoděj, tak Hus nám podle Klause ukazují, že má smysl vzdorovat tupému podvolení západnímu centru dobové moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Tomasz Peszynski: Vyhrál Macron, ten je náš! Putine, Trumpe, Orbáne, Babiši...
Občanský aktivista Tomáš Peszynski se na svém facebookovém profilu se vyjádřil prostřednictvím videa k volbám nových evropských orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Výlov“ migrantů: Co napsal Foldyna a Zdeněk Ondráček, raději vůbec nečtěte
K situaci, která je na jihu Evropy, kdy lodě nevládních humanitárních organizací přepravující migranty zachycené ve Středozemním moři, čekají na to, až je přijmou italské a maltské úřady, se vyjádřili poslanci Zdeněk Ondráček (KSČM) a Jaroslav Foldyna (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VZP: Cestovat s komerčním, nebo zdravotním pojištěním?
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Liberalizace politického života v Kazachstánu
Výsledky mimořádných prezidentských voleb v Kazachstánu splnily očekávané prognózy a jednotlivé tipy politologů. Vítězem voleb se podle očekávání stal nástupce Nursultana Nazarbajeva - Kasym-Zhomart Tokayev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: EU otevírá firmám dveře na trh Mercosuru
Evropská unie je o krok blíže tomu, aby se jejím firmám otevřel trh s více jak 265 miliony obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): I vlivem prezidenta se posouvají limity
Komentář na facebookovém profilu k postupu prezidenta Zemana vůči premiéru Babišovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD už toho má fakt dost. A pozor: Slova Babiše, která zaujmou voliče Okamury
Rozkoly v koalici jsou stále větší, Lidové noviny o ní píší jako o koalici nad srázem. Prezident Miloš Zeman totiž nehodlá ustoupit a odvolat ministra kultury Antonína Staňka, a v sociální demokracii to vře víc a víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Podpora z fondů EU musí odpovídat potřebám území
Ve středu 3. července se ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová setkala v Praze se členy české delegace působícími v Evropském výboru regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Letiště Praha hledá provozovatele obchodů s doplňkovým sortimentem pro cestující
Letiště Praha vypsalo koncesní řízení na provozovatele celkem sedmi obchodů v oblasti tzv. travel essentials. Obchody by měly nabízet například tisk, drobné občerstvení či různé doplňky k cestování. Termín pro podání nabídek je do 2. srpna, základní doba nájmu činí pět let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Středočeský kraj pomůže Centrům odborné přípravy s financováním jejich projektů
Radní Středočeského kraje schválili 1. července rozpočtové opatření, jímž Středočeský kraj pomůže dvěma Centrům odborné přípravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Věřím, že se Tonda Staněk pochlapí a odejde
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Restorativní myšlení - jednodenní workshop s Robertem van Pagée
Projekt Na správnou cestu II uspořádal na konci června seminář vedený předním nizozemským specialistou na rodinné skupinové konference Robertem van Pagée.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Praha dá za projekt lávky z Holešovic do Karlína 24,8 milionu korun
Pražský magistrát zaplatí za projekt k výstavbě lávky pro pěší a cyklisty z Holešovic do Karlína 24,75 milionu korun, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Aktivisté ukončili blokádu chvaletické elektrárny
Po necelých 48 hodinách skončila symbolická blokáda vjezdu chvaletické elektrárny. Ekologičtí aktivisté kolem 13:00 odešli, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Střípky z Číny, Afriky a Brazílie
Dalian, také Ta-lien, dříve Dairen, zjednodušeně, tradičně, je důležité přístavní město na jihu provincie Liao-ning v ČLR. Leží na poloostrově Liao-tung. Ten odděluje Pochajské moře od Žlutého moře. Plují odsud trajekty na jih do Jen-tchaje na Šantungský poloostrov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hladík (KDU-ČSL): Na Orlí vzniklo centrum pro předcházení vzniku odpadů
Musím vyhodit nepotřebný nábytek nebo vybavení do domácnosti? Nedá se ještě využít? Na tuto otázku odpoví pracovníci nového informačního centra pro předcházení vzniku odpadů na ulici Orlí 8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Růžička (STAN): Klimatické změny, kvalita ovzduší a našeho zdraví je vážné téma i v Praze
Hlavní město Praha se prostřednictvím svých zastupitelů rozhodlo jasně a zodpovědně postavit k tématu klimatických změn – na zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Přijedou, naloží. Pomáhá Soros. Petr Bystroň o ,,výlovných neziskovkách” a pašování migrantů
Poslanec německého spolkového sněmu za AfD Petr Bystroň, jenž má český původ, se v rozhovoru o aktuálních tématech mimo jiné vyjádřil k nominantce na šéfku Evropské komise Ursule von der Layen, ale i ke znásilněné Češce na Litoměřicku muslimským migrantem z Afriky, který přišel do Česka z Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Říkají si celebrity a přitom... Chce se pan Bartoška vyrovnat principálovi Hrušínskému?
Filmový festival a slet propagandistů konečně skončil, stát a daňový poplatník jsou podojeni, ale kde je něco pozitivního a přínosného? Chleba ani pivo levnější nejsou, a tak snad jen technické služby města Karlovy Vary si přišly na své, neb bylo v álejích značně nablito.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Armádní vrtulníky Mi-171Š čeká další modernizace
Armádní vrtulníky Mi-171Š pro speciální operace čeká další modernizace. Zlepšit se má například balistická ochrana nákladní kabiny vrtulníků nebo v nich bude zabudován systém pro rychloupínání nákladu podle standardů Severoatlantické aliance. ČTK to sdělil Marek Vala z tiskového oddělení ministerstva obrany. Informace o zakázce za asi 31 milionů korun dnes vládě představil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Liščí bouda na Kristiánově hlavním objektem Dnů lidové architektury
„Liščí bouda“ na Kristiánově bude ve dnech 13. a 14. července hlavním návštěvnickým objektem Libereckého kraje v rámci letošního, již 7. ročníku Dnů lidové architektury Čech, Moravy a Slezska. O založení zdejší sklářské osady se totiž významně zasloužil hrabě Christian Clam-Gallas, a právě tento šlechtický rod po celý rok připomíná projekt Národního památkového ústavu „Gallasové/Clam-Gallasové, noblesa severních Čech“. ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Kdo kam smí a kdo kam už nesmí, kdo to určuje
Tohle už začíná být čiročirý fašismus, diktát a pokus o ovládání většiny veřejnosti určitou skupinou lidí, nespokojenou s výsledky voleb a následným politickým uspořádáním státu, činností vlády a nakonec i prezidenta. Nerespekt, neúcta, neschopnost přijmout porážku, agresívní pokusy o destabilizaci země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Novela vodního zákona je nedostatečná, KDU-ČSL navrhuje několik úprav
Dlouho slibovaná tzv. suchá novela vodního zákona nenaplňuje očekávání. Neomezí stavy sucha, zato přinese nesmyslnou byrokratickou zátěž, která ve výsledku sníží využívání vodních zdrojů. Novela chce mimo jiné ustanovit novou komisi „pro sucho“. Podle KDU-ČSL je ale zřízení dalších orgánů zbytečné a k ničemu nepovede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Dotace pomohou dalším památkám
Radní Pardubického kraje schválili další dotace v rámci Programu podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji. Nejvyšší dotace jdou do opravy památek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Učitel byl vyhozen ze základní školy, když dětem pouštěl projev Mistra Jana Husa. Neměl ty „správné“ názory
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval Stanislava Balíka, majora v záloze a bývalého náčelníka skupiny humanitních oborů na vyškovské vojenské akademii, zakladatele masarykovsko-baťovské akademie a učitele na základní škole ve Znojmě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér požádal prezidenta o schůzku, hlásí Ovčáček. Sejdou se bez Hamáčka
Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek v 17:00 sejde na Hradě s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Na Twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, témata jednání ústavních činitelů neupřesnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Táhni do hajzlu. Bolševické prase. Vym*dáno v palici...“ Staněk extrémně rozdráždil veřejnost tím, co napsal
Minulý týden přišel ministr kultury Antonín Staněk s ubezpečením, že jeho představa řešení současné krize okolo jeho osoby se bude řešit 12. července na schůzce s prezidentem. „Věřím, že nějaké konstruktivní řešení najdeme,“ napsal. A otevřelo se peklo a na Staňka se vylil kanál. Prase, kretén, debil, ostuda, figurka… Na Staňka pršelo ze všech stran, že nemá co vymýšlet, ale balit kufry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman vydírá! Miroslava Němcová hodnotí morálku ve vládě i na Hradě
Prezident Miloš Zeman podle Miroslavy Němcové kašle na Ústavu ČR a premiér Andrej Babiš (ANO) je příliš slabý, aby ho umravnil. Proto podle bývalé předsedkyně Poslanecké sněmovny musí zasáhnout Sněmovna. Pokud tak neučiní, Miloš Zeman by si mohl v Česku rozehrát své nebezpečné ruské a čínské hry. A kdyby si ČSSD zachovala kousky hrdosti, mohla podle Němcové odejít. Jenže ČSSD je prý připravena se nadále ponižovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Přísné opatření! Matteo Salvini se po kauze „pirátky“ z Německa naštval a zakročil
V Itálii se chystá zpřísnění zákonů. Informuje o tom konzervativní americký server Breitbart. Podle novely zákona bude prý možné zabavovat lodě i těm, kdo pašují migranty pod italskou vlajkou. Rozhodnutí přichází po událostech posledních dní, kdy kapitánka lodi Sea-Watch 3 prorazila blokádu lodí, které jí bránily v zakotvení na italském území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu dál proplácí dotace Agrofertu
Ministerstvo průmyslu a obchodu nepřistoupilo k plošnému pozastavení proplácení investičních dotací firmám z holdingu Agrofert, a to ačkoliv na ně Brusel peníze od loňského prosince neposílá. Informoval o tom dnes server iROZHLAS.cz. Od prosince ministerstvo průmyslu minimálně jeden projekt holdingu z českého rozpočtu proplatil, o dalším se aktuálně rozhoduje, potvrdila serveru bez bližších podrobností mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Soudí „jako za bolševika“
Do veřejných debat proniklo hojně přetřásané téma nezávislosti justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Betlém pod velkoměstem bude reprezentovat Vysočinu na vánoční výstavě ve Vatikánu
Betlém pod velkoměstem bude reprezentovat Vysočinu na výstavě v Římě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Krušnohorská hornická krajina je památkou světového dědictví UNESCO
Hornické památky v saském a českém Krušnohoří byly zapsány na Seznam světového dědictví. Rozhodl o tom Výbor světového dědictví na svém 43. zasedání v ázerbájdžánském Baku. Počet památek v České republice, které se mohou pyšnit titulem světového dědictví, se tak rozrostl na třináct.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hrad: Porada expertního týmu prezidenta republiky
V neděli dne 7. července 2019 se na zámku v Lánech konala porada expertního týmu prezidenta republiky Miloše Zemana za účasti ministryně financí Aleny Schillerové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Jiránek: V kontextu s rozdělovskou ubytovnou padlo trestní oznámení
Vedení města Kladno podalo v souvislosti s ubytovnou v Rozdělově, která v dubnu vyhořela a musela být z bezpečnostních důvodů uzavřena, trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
,,Příšerné.” Jan Keller oznámil, co nás teď čeká v EU. Ty lidi dobře zná
ROZHOVOR „Leyenová je příšerná, není to rozhodně žádná výhra,“ komentuje obsazování postů v Bruselu sociolog, bývalý europoslanec, profesor Jan Keller, který zároveň připomíná, že příšerný byl i Frans Timmermans. „Celých pět let to vypadalo, že si s Junckerem hrají na hodného a zlého policajta. Juncker vtipkoval a Timmermans vyhrožoval. Teď se mu ty výhrůžky vrátily. Ale o nic nepřijde. Bude místopředsedou a bude nám vyhrožovat dále,“ předpokládá Keller. Věnuje se i české politické scéně, kdy hovoří o možnosti předčasných voleb. „Obávám se, že to je docela pravděpodobné a že po sečtení výsledků předčasných voleb se začne demonstrovat za další předčasné volby.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Stát díky centrálním nákupům ušetřil již 3,3 miliardy korun
Stát v rámci centrálních nákupů v loňském roce nakoupil celkem za 5,7 mld. Kč a dokázal ušetřit přibližně 1,7 mld. Kč. Nejvyšší úspory dosáhl u nákupu osobních automobilů a software produktů. Vyplývá to ze Zprávy o hodnocení centrálního nákupu státu a resortních systémů centralizovaného zadávání za rok 2018, kterou na dnešní jednání vlády předložilo Ministerstvo financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nevítaný náklad kamionu na severu Moravy: Pět Afghánců bez dokladů
Policie v neděli ráno na Frýdecko-Místecku objevila v kamionu jedoucím z Makedonie pět nelegálních migrantů z Afghánistánu. Makedonský řidič prý o „nezvaných hostech“ v návěsu neměl tušení. Pětice mladíků okolo dvaceti let, kteří na území státu vstoupili neoprávněně, bez cestovního dokladu, platného víza či jiného povolení, by podle mluvčí moravskoslezské policie Gabriely Pokorné nyní měla putovat zpět do zemí, kde již dříve požádali o azyl, tedy do Bulharska, Řecka či na Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci a záložníci se předvedli na Prague Harley Days
Oslavy světoznámé motocyklové značky Prague Harley Days 2019, které se konaly na Výstavišti v Praze – Holešovicích, zpestřili ve dnech 5. a 6. července příslušníci Ozbrojených sil ČR. Jejich expozice nabídla návštěvníkům statické i dynamické ukázky současné a historické vojenské techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petice: Pane Timmermansi, chceme alespoň částečně vyvážit křivdu, jejíž obětí jste se stal
Dopis F. Timmermansovi, místopředsedovi Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Vláda schválila novelu vodního zákona pro boj se suchem
Každý z krajů vypracuje podrobný postup pro případ déletrvajícího sucha na svém území a vznikne i plán pro celou Českou republiku. Zavádí to novela vodního zákona, kterou vypracovalo Ministerstvo zemědělství (MZe) spolu s Ministerstvem životního prostředí (MŽP) a dnes ji schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Mezinárodní megaskandál: Voloděnko, psí hovno, feno, pizdo. S*át na vaše hroby... Útok na Putina a varování před ohrožením bezpečnosti země
Mezi Gruzií a Ruskem to opět pořádně jiskří. Po demonstracích, jež svým vystoupením vyvolal ruský komunistický poslanec, který si v gruzínském parlamentu počínal tak, že to vyvolalo velké protesty, se o slovo přihlásil moderátor gruzínské televize, který si zřejmě řekl, že se bude řídit heslem: co na srdci, to na jazyku. A nazval ruského prezidenta Vladimira Putina pizdou, psím ho*nem a podlým okupantem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Třešňák (Piráti): Vládou schválený investorský model pro jaderné bloky je nevhodný
Vláda dnes rozhodla o investorském modelu pro výstavbu nových jaderných bloků v Česku. Výstavba má být podložena smlouvou mezi dceřinou společností, státní společností ČEZ a vládou o společném postupu. Piráti tento model nepovažují za nejvhodnější a volají nejen po transparentním procesu výběrového řízení, ale i po jasném investorském modelu. Je třeba, aby takto rozsáhlá investice byla pod maximální veřejnou kontrolou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Maxová v rozhlase vysvětlila, proč nepodpořila Jana Zahradila
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítala europoslankyně za hnutí ANO Radka Maxová. V Evropském parlamentu usedla v liberální frakci původně známé pod zkratkou ALDE. Dnes si toto uskupení říká Renew Europe. Posluchačům mimo jiné vysvětlila, proč jako česká politička hlasovala proti českému kandidátovi na post předsedy Evropského parlamentu Janu Zahradilovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Studijní fond opět štědře naděloval
Jedinečnou možnost získání velmi cenných zkušeností již čtyři roky nabízí Studijní fond senátora Ivo Valenty, který je určen studentům středních a vysokých škol. Díky němu se mohou nadaní, mladí lidé ze Zlínského kraje, účastnit zahraničních stáží a studijních pobytů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Řekla jsem nahlas to, co ostatní sotva šeptali
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o povinné maturitě z matematiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senát bych zrušil. Žalobu na Zemana nepodpořím. Rezolutní poslanec Vích drtí opozici
ROZHOVOR „ČSSD dělá jednu chybu za druhou a jednou z nich je i kauza Staněk, která je ale zástupná. ČSSD je rozpolcená a míří podle všeho k zániku,“ říká k aktuálnímu souboji o ministra kultury poslanec Radovan Vích (SPD). Účast ČSSD ve vládě podle něj poškozuje občany České republiky. K plánované ústavní žalobě skupiny senátorů vůči prezidentu Miloši Zemanovi Vích říká: „Senát je zbytečný a pouze zdržuje jednání Sněmovny. Já bych ho osobně zrušil.“ A rezolutně odmítá přirovnání Andreje Babiše k Bohuslavu Sobotkovi. Pro druhého jmenovaného nemá příliš hezkých slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Část politiků udělala z naší země „popelnici Evropy“
Komentář na facebookovém profilu k dvojí kvalitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Evropská komise se ptá na transevropskou dopravní síť
Zcela zjevné rozpory v politice plánu výstavby transevropských sítí ukázaly, že je nutné nejen shora (od Evropské komise) diktovat nařízení a směrnice, ale že je také dobré se ptát, jak si členské státy transevropskou dopravní síť představují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Nový obor by mohl v budoucnosti vzniknout na učilišti v Třemošnici
Významným zaměstnavatelem ve Třemošnici a okolí je společnost DAKO-CZ. Jednáním s vedením společnosti zakončil hejtman Martin Netolický svoji návštěvu města. Společně hovořili o možnosti provázání se středními školami a Univerzitou Pardubice. DAKO-CZ dodává brzdové systémy a komponenty pro nákladní a osobní vozy, příměstské jednotky, lokomotivy, vozy metra i tramvaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Czechtourism: Němečtí novináři poznávali krásu české krajiny na kolech
Agentura CzechTourism s pomocí zahraničního zastoupení v Německu pozvala novináře k zážitkům, které nabízí inspirativní prostředí cyklostezek v Českém Středohoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petříček bude jednat s palestinským ministrem Málikím
Zejména o české humanitární a rozvojové pomoci pro Palestinu bude dnes v Praze jednat český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se svým palestinským protějškem Rijádem Málikím. Věnovat by se měli také aktuální situaci na Blízkém východě a vývoji izraelsko-palestinského mírového procesu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Olbramovicím zbyly zase jen oči pro pláč, obchvat se znovu odkládá
Ministerstvo dopravy zrušilo rozhodnutí Krajského úřadu o stavbě obchvatu středočeských Olbramovic. Jedním ze stěžovatelů byl i vlastník Čapího hnízda společnost Imoba, která je spojena s Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Návrh volby mezi cizím jazykem a matematikou prošel vládou
Vláda dnes vydala k pirátskému návrhu novely školského zákona neutrální stanovisko. Novela má zachovat možnost volby mezi matematikou a cizím jazykem ve společné části maturity a nově přiznat adekvátní kvalifikaci žákům, kteří neuspěli u maturity, ale úspěšně zakončili poslední ročník studovaného oboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Proplácíte Agrofertu dotace, vypálil Takáč v ČT na Havlíčka. Ministr vše utnul hned v úvodu
Hostem Interview ČT24 byl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Havlíček přišel debatovat nad otázkami týkajícími se vyplácení dotací Agrofertu a ohledně rozvoje jaderné energetiky. Jádro je prý „jediná cesta, která nám zbývá“, a nejsme schopni kráčet po vzoru Německa a spoléhat se pouze na obnovitelné zdroje. Investory nových jaderných zdrojů v Česku mají být dceřiné firmy energetické společnosti ČEZ – EDU II pro jadernou elektrárnu Dukovany a ETE II pro jadernou elektrárnu Temelín a nový dukovanský reaktor by měl být o výkonu 1 200 megawatt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: V roce 2018 se nám dařilo velmi úspěšně odhalovat nelegální zaměstnávání cizinců
Resort práce a sociálních věcí ve spolupráci s dalšími resorty úspěšně pokračuje v potírání nelegálního zaměstnávání cizinců v České republice. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová o tom informovala členy vlády prostřednictvím materiálu „Souhrnná informace o aktivitách, realizovaných příslušnými resorty v oblasti potírání nelegálního zaměstnávání cizinců“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Zapomněli na lidi
To mně řekl před pár dny o výkonech současných představitelů sociální demokracie a jejich důsledcích pracovník na Ruzyňském letišti, který mě odbavoval na let do chorvatského Splitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Jak se volí funkcionáři Evropského parlamentu aneb Malý pohled zevnitř
Komentář na facebookovém profilu k volbě vedení Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Česko pošle 73 milionů na pomoc zemím s uprchlíky
Na prevenci nelegální migrace, ochranu opuštěných dětí nebo na podporu zdravotní péče pošle Ministerstvo vnitra do států severní Afriky a Jordánska 68 milionů korun. Dalších pět milionů půjde na léčbu očních onemocnění v Burkině Faso. Peníze pošle vnitro z humanitárních programů Pomoc na místě a Medevac. Návrh dnes schválila vláda, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda: Investory bloků budou dcery ČEZ, stát může projekt převzít
Investory nových jaderných zdrojů v Česku budou dceřiné firmy energetické společnosti ČEZ - EDU II pro jadernou elektrárnu Dukovany a ETE II pro jadernou elektrárnu Temelín. Navrhovaný investorský model stavby dnes schválila vláda. ČTK to řekl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Materiál počítá s tím, že investice by měla být placena skupinou ČEZ - a to jak externím financováním, tak vlastními zdroji. Za určitých podmínek bude však ČEZ moci dceřinou společnost, která bude mít stavbu na starosti, předat státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Proč Čína dělá obrovskou kampaň v EU? Expert nabízí odpověď. A zcela jiný pohled na „čínskou hrozbu“
REPORTÁŽ Tisíce mrtvých a zmizelých, totálně cenzurovaná média a internet. To je podle sinologa Filipa Jirouše obraz dnešní Číny. Spojené státy ji mají, i přes svérázného Donalda Trumpa, „na háku“ a mohou ji nechat vyhladovět i ekonomicky zničit. Na besedě o dnešní Zemi draka si zkušenosti mladého odborníka vyslechlo několik přítomných. Vláda Číny světu je iluzorní, de facto se země pohybuje na začátku ekonomického a sociálního kolapsu, západní firmy od ní odcházejí a místní vysokoškoláci a středoškoláci s výjimkou disidentů nemají o světě „venku“ ani „páru“. Kdo ví, co nastane, až se tam špehování a umělá inteligence vymkne kontrole – na to místní, oproti Západu, nemají žádné etické páky...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lituji, že jsem se ve druhé volbě nepostavila Zemanovi, vzdychala v rádiu Rút Kolínská
Moderátorka Barbora Tachecí si do studia Českého rozhlasu pozvala zakladatelku mateřských center, matku pěti dětí a Ženu Evropy Rút Kolínskou, kterou kdysi Václav Havel navrhoval na prezidentku. Slavná dáma dnes nechápe, jak může tolik lidí pořád věřit současnému předsedovi vlády Andreji Babišovi. Nešila však jen do Babiše. Udeřila i na prezidenta Miloše Zemana a na všechny politické strany. Doufá, že za pár desítek let vymyslí lidé něco lepšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Je nutné vrátit nebezpečného protiparlamentního džina svévole do láhve
Komentář na facebookovém profilu k přímé volbě prezidenta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Na přehlídce studentských formulí budou mít premiéru autonomní monoposty
Autonomní monoposty zpestří přehlídku formulí, sestrojených univerzitními týmy z celého světa, kterou ve dnech 12. až 17. srpna už popáté přivítá areál polygonu mosteckého autodromu. Do mezinárodních závodů pod názvem The Most Formula Student se v tuzemsku vedle tradičních miniformulí zapojí bezpilotní speciály vůbec poprvé. Poměrem váhy a výkonu jsou miniformule srovnatelné s Formulí 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Prezident okomentoval Vysočinu, ale plánuje žít u Prahy
„Vážím si každého, kdo místo toho, aby si postavil podnikatelské baroko, koupí chalupu a tu opraví.“ Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Festival o přeshraniční spolupráci na obnově šumavských mokřadů v Novém Údolí
Správa Národního parku Šumava připravila ve spolupráci s německou organizací ochrany přírody BUND Naturschutz in Bayern a NP Bavorský les přeshraniční letní festival v Novém Údolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průmysl v květnu pokračoval v růstu
Průmyslová produkce v květnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 3,2 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně vyšší o 1,1 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 4,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): S prostředky daňových poplatníků nelze takto hazardovat
Piráti varovali úřady před závažnými dopady v případě pokračujícího nedodržování zákona o střetu zájmů a evropského finančního nařízení. Piráti dnes zaslali osm dopisů, ve kterých požadují, aby jednotlivé úřady postupovaly dle zákona a tedy stejně jako Státní zemědělský a intervenční fond zastavily proplácení dotací pro společnosti z koncernu Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Slévárna Kovosvit MAS Foundry po veletrhu NEWCAST vyhlíží nové zakázky
Na konci června se zástupci slévárny Kovosvit MAS Foundry zúčastnili veletrhu NEWCAST v německém Düsseldorfu, jenž je součástí mezinárodního veletrhu GIFA, zaměřeného na slévárenství a kovárenství. Společnost Kovosvit MAS Foundry, do níž se slévárna v loňském roce v rámci struktury Kovosvitu vyčlenila, se veletrhu zúčastnila v rámci společné expozice českých firem, organizované agenturou CzechTrade za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu. Výsledkem účasti slévárny na veletrhu je příslib více než deseti nových zákazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Červen na ČMKB: Ceny elektřiny a zemního plynu klesly
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v červnu uzavřeno 1006 kontraktů na dodávku 1,502 milionu MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 1,263 miliardy korun. Elektřina i plyn proti předchozímu měsíci zlevnily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Tak schválně, co z toho je pravda a co ne?
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Tradic si musíme vážit a pokračovat v nich
Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem byla zapsána na Seznam památek světového dědictví UNESCO. Rozhodl o tom Výbor pro světové dědictví UNESCO na svém zasedání v Baku v Ázerbájdžánu. Krajina hřebčína v Kladrubech nad Labem je tak 14 památkou České republiky na tomto prestižním seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda učinila důležitý krok k zahájení výstavby nového jaderného zdroje
Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 8. července 2019 schválila investorský model výstavby nového jaderného zdroje Dukovany II a jmenovala členy expertního týmu pro potřeby vládního zmocněnce pro jadernou energetiku. Schválila také návrh novely vodního zákona a dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky na roky 2019 až 2023.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Air Malta slaví 20. výročí linky do Prahy a prodlužuje provoz do konce roku
Air Malta slaví 20. výročí přímé linky mezi Maltou a Prahou, na které během letošního léta překročí hranici 200 tisíc přepravených cestujících za dobu existence spojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Stavebnictví v květnu zpomalilo
Stavební produkce v květnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 0,2 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 2,5 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 3,8 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 17,2 %. Meziročně bylo zahájeno o 12,3 % bytů méně. Dokončeno bylo o 26,6 % bytů méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Průmysl se zatím ubránil německé nákaze, bytů bylo v květnu dokončeno jen 2562
„Německá chřipka může nakazit český průmysl. Naše hospodářství je zranitelné, protože se příliš orientuje na subdodávky. Do budoucna bychom se měli více zaměřit na produkci koncových výrobků s vysokou přidanou hodnotou. Ty bychom měli být schopni vyvážet do celého světa,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Proti stavbě obchvatu Olbramovic se odvolalo sedm subjektů
Reagujeme na nepřesnosti v médiích ohledně zrušeného stavebního povolení stavby I/3 Olbramovice, přeložka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Prezident ukázal, že se bude tančit podle jeho tanečního pořádku
Co týden dal, anebo vzal? Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Přestupkové orgány by měly vyčkat na rozhodnutí Ústavního soudu
Představitelé Sdružení místních samospráv dnes na jednání s ministryní spravedlnosti vyzvali k tomu, aby ministerstvo vydalo pokyn o přerušení přestupkových řízení s komunálními politiky, kteří neodevzdali průběžná oznámení o majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Kladné saldo zahraničního obchodu meziročně vzrostlo o 17,2 miliardy korun
Podle předběžných údajů skončila v květnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 24,4 mld. Kč, který byl meziročně o 17,2 mld. Kč vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Tys zvedl pracku!“ Drsná diskuse o Zemanovi, jde o ODS
Přímá volba prezidenta je téma, které nedávno zmínil poslanec Marek Benda. „Příště to bude stejné, najednou vystavuje dvě legitimity v tom státě,“ obává se Benda. „Je nutné tohoto nebezpečného proti parlamentního džina svévole vrátit zpět do láhve,“ dodává k tomu Petr Fiala na Foru24. Ale z řad bývalých poslanců se na Bendu ozvalo: „Zvedl jsi tu pracku pro přímou volbu prezidenta a teď to chceš vracet?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
V mimosoudním řešení spotřebitelských sporů ERÚ rozhoduje do čtyř měsíců
Řešíte spor s dodavatelem energií? Dříve než se rozhodnete jít k soudu, obraťte se na Energetický regulační úřad (ERÚ) a využijte mimosoudního řešení spotřebitelských sporů *(1). Běžné spory řeší úřad zpravidla do čtyř měsíců, návrh na jejich zahájení navíc není spojen s žádným poplatkem a potřeba není ani najímat advokáta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Dozimetr z ÚJF bude zkoumat kosmické počasí
V pátek 5. července 2019 bude spolu s meteorologickou družicí Meteor 2-2 na oběžnou dráhu kolem Země vysláno dalších čtyřicet malých družic. Jednou z nich je družice Socrat-R, k jejímž přístrojům patří i dozimetr z Ústavu jaderné fyziky AV ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Předsudečnou nenávist a lži šíří ve skutečnosti ministerstvo vnitra
Komentář na facebookovém profilu k zavedení trestného činu předsudečné nenávisti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: V Pardubickém kraji mají po sedmi měsících nového krajského ředitele
Po sedmi měsících, kdy se stal brig. gen. Mgr. Jan ŠVEJDAR policejním prezidentem, má policie v Pardubickém kraji opět svého šéfa. V pondělí 1. července 2019 brig. gen. Mgr. Martin VONDRÁŠEK, 1. náměstek policejního prezidenta, uvedl do funkce nového ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plukovníka Mgr. Jana PTÁČKA, MBA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Druhý úsek silnice II/198 Pernolec – Přimda je po rekonstrukci
Slavnostní zprovoznění rekonstruovaného úseku silnice II/198 se uskutečnilo za přítomnosti hejtmana Josefa Bernarda a jeho náměstka pro dopravu Pavla Čížka v pondělí 1. července 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist