Oficiální zpravodajská média

Ukázal na ODSáka i exministra ČSSD. Šokující zpověď stíhaného Horáčka
Podnikatel Tomáš Horáček obviněný z korupce otevřeně promluvil. V rozhovoru pro středeční Lidové noviny prohlásil, že ho tíží skutečnost, že přistoupil na to, jak to v českém zdravotnictví už léta chodí. Hlavním hybatelem celého systému je prý bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr. V poslední době se o něm sice moc nemluví, ale podle Horáčka je to muž, který tahá za nitky. Jak to dělá? Údajně takto...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Takhle nelítá ani Babiš. Získali jsme ceny letenek, které si nechává proplácet šéf Národního divadla. VIP salónek, žádné čekání, menu pro gurmány, superluxus
Když se v roce 2015 vydal tehdejší ministr financí Andrej Babiš na služební cestu do USA, pochlubil se, že letenky hradí sám. Nebyl jediný. Úspory v resortu, které se dají zajistit nižší kategorií letenek, často zvýrazňují i ministři socdem Petříček nebo Maláčová. Prý je to přirozené a normální, uvedli opakovaně na sociální síti Twitter. Jenomže podobné praktiky se netýkají ředitele Národního divadla, které má hlídat a dozorovat resort kultury v čele s Antonínem Staňkem. Šéf ND Jan Burian totiž velkorysost státního rozpočtu využívá po všech směrech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Šmarda by uvítal rozuzlení sporu o výměnu ministra kultury
Kandidát ČSSD na ministra kultury Michal Šmarda by uvítal, kdyby se více než měsíční spor kolem jeho výměny za stávajícího ministra Antonína Staňka (ČSSD) dočkal rozuzlení. Úvahy médií o tom, že by mohl nastoupit na jiný resort nebo že by ČSSD navrhla místo něj někoho jiného, označil dnes v Poslanecké sněmovně za spekulace. Výměnu ministra, kterou přes měsíc odkládá prezident Miloš Zeman, považuje za jednoduchý administrativní úkon. Starosta by ho podle něj stihl vyřídit za den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Jedna věc je, když se někdo tady usmívá, a druhá, zda navrhuje nějakou alternativu
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Test ruských zmrzlin odhalil nepoctivce
Horké letní počasí dělá radost výrobcům zmrzlin a nanuků. K těm nejtradičnějším patří ruská zmrzlina - smetanový mražený krém vložený mezi dvě oplatky. Spotřebitelský časopis dTest poslal do laboratoře 11 vzorků těchto zmrzlin, aby prověřil jejich kvalitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pozor, drsný a sprostý český humor: Merkelová a její zdraví. A co kdyby to byl Trump
Německou kancléřku Angelu Merkelovou dnes během přijetí finského premiéra Antti Rinneho v Berlíně již potřetí v řadě postihl silný třes. Opakovala se tak obdobná situace z poloviny června, kdy se kancléřka s třesem potýkala při vítání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a později i při jmenování nové ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtové. Ohlasy ohledně zdravotního stavu německé kancléřky jsou silné i u nás. „K žádnému třesu v Berlíně nedošlo ani potřetí. Video zfalšovali Rusové a kancléřka se samozřejmě těší pevnému zdraví,“ píše tak například na facebooku šéfredaktor deníku Mladá fronta Dnes Jaroslav Plesl. A ostatní se přidávají. „Německá policie pátrá po šprýmaři, který přes bluetooth zapíná Angele Merkelové Venušiny kuličky při slavnostních ceremoniálech,“ baví se jeden z komentujících pod Pleslovým příspěvkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: Mocenská hra mezi premiérem a prezidentem ohrožuje demokratické fungování naší země
Premiér Andrej Babiš není z jakýchsi neurčitých důvodů schopen podat kompetenční žalobu na prezidenta republiky. Podle hnutí STAN je to výzva pro ústavní činitele, využít instrumenty, které Ústava ČR nabízí a přimět prezidenta k dodržování ústavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pazgřivec Moravec, slušný člověk by se pozvracel. A ty řeči o Benešové, to může tvrdit jen debil. Nářez senátora Doubravy
ROZHOVOR „O Benešové to může tvrdit (že je ohrožením demokracie) jenom debil. Neudělala nic protiprávního, v ničem nebyla namočená. Její profesní a politické působení neohrožoval žádný skandál. Tak nevím, jaký mafián, či mafiáni mají z Benešové strach. A strach to musí být náramný, investují-li do snahy o její odvolání tak obrovské prostředky!“ konstatuje senátor za Ústí nad Labem Jaroslav Doubrava. „V sexuologii se tomu říká masturbace. Předvádění se před kamerami a ukazování své ubohosti,“ okomentoval dění kolem sněmovního pokusu o vyslovení nedůvěry vládě. „Ministr Petříček? Je příkladem toho, že ČSSD má v čele skutečně hloupé lidi, když nakonec na ministra zahraničí poslali jeho,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Němci čas od času zkouší zlikvidovat Evropu. Jaroslav Foldyna žasne, jak byli Itálii vnuceni další uprchlíci
ROZHOVOR „Předčasné volby by pro ČSSD skončily katastrofou. Důvodem je, že politika, kterou ČSSD dlouhodobě prosazuje, je namířena proti zájmům jejích tradičních voličů a sympatizanti pražské kavárny či Kliniky mají jiné politické oblíbence,“ lamentuje poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) nad současným směřováním vlastní strany. Za případný pád vlády bude podle něj odpovědná právě sociální demokracie. A ke kauze uprchlíků dovezených německou kapitánkou Carolou Rackete do Itálie říká Foldyna rezolutně: „Neexistuje žádné ‚lidské právo‘ usadit se a žít tam, kde se mi zrovna zachce. Ti lidé by se měli vrátit domů a vybudovat si své země. Evropané nemohou uživit celou Afriku a ani nemají důvod se o to pokoušet.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rod Walderode: Svědek, který už nežije, upozorňoval na roli Jana Rumla. A bylo toho více
Kauza restitucí šlechtického rodu Walderode začíná hýbat českou politikou. SPD případ neúspěšně navrhovala zařadit na jednání Poslanecké sněmovny, jeden z poslanců kvůli tomu interpeluje ministryni Marii Benešovou. Přečtěte si celý příběh restituce pána z Hrubého Rohozce, kterému Jan Ruml udělil občanství a od té doby se s Českou republikou on a posléze jeho dědička soudí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČNB: Vyjádření k problémům s platbami Fio banky v minulých dnech
Česká národní banka v minulých dnech zaznamenala dotazy klientů Fio banky na technické problémy se zasíláním plateb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Soud projedná výroky bývalého tajemníka SPD Staníka o Romech, Židech a homosexuálech
Pražský městský soud dnes projedná odvolání bývalého tajemníka hnutí SPD Jaroslava Staníka, kterému nepravomocný rozsudek uložil za hanlivé výroky o homosexuálech, Romech a Židech roční podmíněný trest, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat vyšší růst důchodů. Dojde také na Semína
Sněmovna dnes bude schvalovat vyšší než zákonný růst důchodů v příštím roce nebo státní dotací České poště na úhradu ztrát, které jí vznikly v minulosti poskytováním zákonných služeb. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Funkce v Bruselu si rozdělují Němci a Francouzi, říká Vlastimil Tlustý. Říkají, že máme vliv, ale žádný vliv to není
ROZHOVOR „Jedná se o závažnou informaci, která ukazuje, že už ani hospodářství Německa není v tak výborné kondici, jak se všeobecně traduje,“ říká bývalý poslanec ODS a exministr financí Vlastimil Tlustý k náhlé a velmi razantní restrukturalizaci v Deutsche Bank. Plánovanou tvorbu tzv. špatné banky, do které se přesunou riziková aktiva v odhadované výši až 50 miliard euro, označuje Tlustý za podstatu problému. „Pod vznešeným pojmem riziková aktiva se skrývají zejména zcela nebo částečně nesplacené úvěry, tedy chybějící peníze. Ty ale patří vkladatelům,“ upozorňuje Tlustý s tím, že to nakonec stejně zaplatí všichni. Dlouholetý ekonomický expert ODS se také věnuje italské měnové rebelii, nebo kritikům Visegrádské čtyřky. A těm vzkazuje: „Funkce v Bruselu si rozdělují Německo, Německo a Francie. Ostatní na to nemají téměř žádný vliv, nás nevyjímaje. Vydávat fandovství za vliv je pošetilé a matoucí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Výmluvy, výmluvy, výmluvy...
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k návrhu daňového balíčku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy vypraví speciální vlak na festival Colours of Ostrava
Národní dopravce letos vypraví na festival Colours of Ostrava tři speciální vlaky mezi Prahou a Ostravou. Takzvaný „Colours expres“ pojede ve směru z Prahy do Ostravy ve středu 17. července. Po skončení akce odvezou účastníky festivalu dva vlaky, první vyjede z Ostravy v neděli 21. července hned nad ránem a druhý krátce před polednem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Někdo to vaše chlastání a zvracení po bulvárech musí zaplatit! Herec Gulyáš má vzkaz pro kolegy z Varů, kterým smrdí zbraně
ROZHOVOR „Chcete festival? Někdo to musí zaplatit, abyste mohli chlastat a zvracet po bulvárech,“ vzkazuje kolegům herec Michal Gulyáš ke kauze sponzoringu karlovarského filmového festivalu a děkuje České zbrojovce za to, jak její výrobky reprezentují Českou republiku. A Gulyáš vzpomíná: zatímco Vlasta Burian by nespokojené umělce poslal na poštu, on sám by volil zcela jiná místa. Přidává také několik případů toho, kdy bezbřehý aktivismus umělců zničil do té doby zcela fungující projekty. „Mají dělat charitu, mají zaštiťovat dobročinné a sociální akce. Paraple, vánoční koncerty atd. Za to mají velkou jedničku s hvězdičkou a nese to ovoce! Ale žvanit do politiky?" ptá se Gulyáš v souvislosti s protesty na Letné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Kdo nemá odpracováno, tak penzi prostě nemá
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
TOP 09 je na dně, Zeman triumfuje. Tvrdá čísla o skutečné síle demonstrací
Lidé v současné době nejlépe ohodnotili prezidenta Miloše Zemana, naopak nejhůře vnímají činnost hnutí TOP 09, vyplývá z červnového šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Dobře lidé nahlížejí i na STAN, Piráty či ANO. Negativně kromě TOP 09 na sociální demokraty a komunisty. I přes protivládní demonstrace a počínající vládní krizi by pak lidé v minulém měsíci nebyli na vládu natolik kritičtí, jako na počínání Poslanecké sněmovny či Senátu. Pro průzkum byla použita školní klasifikace od jedné do pěti, zúčastnilo se ho 1024 respondentů starších 15 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Je absurdní, aby člověk, který odpracoval méně, dostával více
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Průmysl nepadá jako v Německu
Vyžaduje to umění jásat. Dříve jsme byli zvyklí na dvouciferná růstová čísla, teď vládne nadšení, že český průmysl neklesá a nenásleduje Německo. Zatím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Znovu se třásla při hymně Německa. Merkelovou opět zradilo zdraví, rojí se spekulace
Třetí třes kancléřky! Merkelová se potřetí roztřásla! Při národní hymně! Německý deník Bild si všiml, že se nejmocnější politička Německa již potřetí ve třech týdnech, tedy v relativně krátké době, začala nekontrolovatelně třást na veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman je šašek, řekl Polčák ze STANu. A viděl to Ovčáček...
Šéf Pirátů Ivan Bartoš požádal o přijetí u prezidenta Zemana. A pravděpodobně netušil, co všechno tím vyvolá. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Nezazněl ten čtvrtý způsob, že by vláda začala šetřit
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k návrhu daňového balíčku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Juránek (KDU-ČSL): Zastropování není, a proto dochází k nespravedlnosti
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Projev velvyslance Podivínského na Sudetoněmeckém sněmu
Vzhledem ke snahám o desinterpretaci vystoupení velvyslance ČR v Berlíně Tomáše Podivínského na Sudetoněmeckém sněmu v Řezně 9. června 2019 se Ministersvo zahraničních věcí rozhodlo zveřejnit český překlad jeho zdravice. Projev velvyslance byl zcela v duchu Česko-německé deklarace, která je základem další prohlubování česko-německých a česko-bavorských vztahů. Ministerstvo zahraničí odmítá, že by mělo jít o snahu prolomit Benešovy dekrety - prohlášení vedená v tomto duchu považuje za účelová a poškozující Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Návrh má pouze jednu motivaci, a to je lepení děr v rozpočtu
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k návrhu daňového balíčku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Přichází už opravdu krize? Češi v květnu utráceli mnohem méně, než se čekalo
Maloobchodní tržby v ČR v květnu zklamaly. Češi v obchodech utráceli mnohem méně, než se čekalo. Maloobchod bez motoristického segmentu rostl meziročně tempem pouze 2,7 procenta, zatímco trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s expanzí ve výši 5,1 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: V Estonsku chtějí obnovit památník dobrovolníkům SS
Předseda estonského parlamentu Henn Polluaas z Estonské konzervativní strany vyjádřil souhlas s návrhem skupiny členů své strany na obnovu již dvakrát demontovaného památníku Estoncům bojujícím za II. světové války na straně nacistického Německa, včetně příslušníků 20. granátnické divize SS (1. estonské). Včera to uvedl v rozhovoru s pobaltským portálem Delfi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): S filozofií, že jediné správné řešení je to naše, se daleko nedostaneme
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Co si to dovolujete? naštval se Petr Nečas, když se ptali na jeho byt
„Co si to dovolujete?! Jsem soukromá osoba.“ Expremiér Petr Nečas se rozčílil na novináře. MF Dnes zmínila ve spojitosti s Nečasem i Zdeňka Bakalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Ukazuje se, že Andrej Babiš je extrémně slabý premiér
Komentář na facebookovém profilu k jednání premiéra Babiše s prezidentem Zemanem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Sudeťáci a rod Walderode: Trapné, ostuda! Skandál? Po schůzi Sněmovny přijde další krok
Česká politika znovu začíná žít tématem vypořádání se s nacistickou minulostí. Přispívá k tomu jednak kauza hraběte Walderode, kterému se navzdory značně problematické nacistické minulosti začíná po rozsudku královéhradeckého soudu otevírat cesta k restitucím majetku, a jednak chování ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který poslal velvyslance v Německu na sněm sudetských vysídlenců a vysvětloval to rozvíjením vztahů se sousedním Bavorskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kauza Staněk: Tak takhle to bylo! Hamáček prý naštval Zemana. A chystá se nové řešení
Zdroj z okolí Andreje Babiše (ANO) deníku Právo prozradil, že lidé kolem předsedy vlády vidí hlavního viníka celé krize v šéfovi sociální demokracie Janu Hamáčkovi. Ten prý ztratil nervy a rozhodl se sesadit Staňka, aniž by to předtím probral s prezidentem, což se údajně Zemana dotklo. Prezident si postavil hlavu a teď s ním prý nikdo nehne. Co přijde teď? Možná ministerská rošáda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zrušit přímou volbu prezidenta nestačí. Funkce kancléře by spory omezila, říká expert
Šéf ODS navrhuje, aby se Česko vrátilo k nepřímé volbě prezidenta. Podle ústavních právníků by to ale současné spory se Zemanem nevyřešilo.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.7.2019 v 05:36, zobrazit podobné
SFŽP: Nové dotace podpoří osvětu a zapojení veřejnosti do ochrany životního prostředí
Jak ekologicky topit, neplýtvat potravinami nebo nevytvářet odpady v běžném životě. To jsou jen některá z témat, jejichž aktivní komunikaci podpoří Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
A co po prezidentově schůzce s Hamáčkem? Hovoří se o předčasných volbách, i rekonstrukci vlády
Předsedové některých politických stran v úterý nastínili možné alternativy v případě, že by kabinet opustila ČSSD. Ve hře by byly předčasné volby, nebo rekonstrukce vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Co bude zítra, kdožpak ví? Zítra si lehneme do rakví
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k návrhu daňového balíčku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Politici makají…
Glosář k 27. týdnu '19
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vyjde rána Zemanovi? Senátor Smoljak počítal. A chce více pravomocí pro Senát
Senátoři hodlají rozšířit ústavní žalobu vůči prezidentu republiky o věc jeho neochoty odvolat ministra kultury. Aby se žaloba dostala k Ústavnímu soudu, musí ji schválit tři pětiny senátorů a tři pětiny poslanců. Má žaloba naději na schválení v Poslanecké sněmovně, nebo je to zbytečná snaha? Hostem Tomáše Pancíře ve Dvaceti minutách Radiožurnálu byl senátor David Smoljak zvolený za Starosty a nezávislé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Iráčan Alí znásilnil a zavraždil 14letou Němku. Psychiatrička řekla, že by to udělal znovu. A to není vše. Nyní padl rozsudek
Německý soudce Jürgen Bonk odsoudil dvaadvacetiletého občana Iráku Aliho Bashara, neúspěšného žadatele o azyl, k trestu doživotního odnětí svobody. Za co? Podle informací deníku Bild za to, že znásilnil a poté zabil čtrnáctiletou Susannu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kavárna se odkopala! Michal Semín připomněl, jak to „odnesl“ Ladislav Jakl
Možnost, že by Michal Semín, zakladatel iniciativy D.O.S.T. mohl být zvolen do rady ČTK, nadzvedla jistou skupinu lidí. Nyní se blíží další hlasování o tom, komu křeslo v radě připadne. Sám Semín v rozhovoru říká, že na tom, zda bude, či nebude v radě sedět už tak nezáleží. Hlavní podle něj je, že se kavárna při útocích na něj odkopala. V ČTK mu vadí, že se zúčastňuje akce neziskovky Člověk v tísni. A opřel se do lidovců, že navrhují spřízněnce vlivových kruhů George Sorose.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nedostal jsem z Ruska ani rubl! hřímal Salvini. Je tu obří skandál, který může položit vládu v Itálii
Italský ministr vnitra a vicepremiér Matteo Salvini, jehož strana Liga tvoří křehkou koalici s Hnutím pěti hvězd, se musí znovu zodpovídat z údajné spolupráce s Ruskem. Otazníky vůči možnému financování Ligy Ruskem vypluly na světlo po zveřejnění přepisu údajné nahrávky zpravodajského webu BuzzFeed News, na níž se jeho spolupracovníci měli domlouvat s ruskými investory na podpoře Ligy výměnou za zakázky s ropou pro italský ropný koncern Eni. „Nikdy jsem z Ruska nedostal ani jeden rubl, euro, dolar ani litr vodky,“ vymezuje se Salvini vůči jakýmkoli obviněním. Italské opoziční strany již vyzvaly k okamžitému prošetření situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Chceme, aby lidé, kteří mají odpracováno, žili důstojný život
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Byty dál rychle zdražují
Podle dnes zveřejněných dat Eurostatu rostly ceny bytů v ČR v prvním čtvrtletí o 9,4 %. Je to sice o půl procentního bodu pomaleji než v závěru loňského roku, nicméně stále je tempo zdražování nemovitostí a tím i snižování dostupnosti bydlení v ČR velmi rychlé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Unipetrol a ČEZ dále rozšiřují nabídku sítě Benzina o elektrickou energii
Unipetrol pokračuje v rozšiřování počtu lokalit sítě čerpacích stanic Benzina, které vedle klasických pohonných hmot nabízejí řidičům také elektrickou energii z rychlodobíjecích stanic. Další čerpací stanice s rychlodobíjecími stojany od ČEZ se nacházejí v Břeclavi u dálnice D2, u Siřejovic na dálnici D8, v Domažlicích a Hlinsku. Na dvanácti lokalitách Benziny po celé České republice je nyní v provozu celkem 15 rychlodobíjecích stanic ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Tato vláda se projevuje jako vláda lhostejnosti
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Vítáme jakoukoli podporu, která přispěje důchodcům
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zoo Zlín: Mláďata tygrů ussurijských jsou ve skvělé kondici
Třítýdenní mláďata tygrů ussurijských, 2 samičky a 1 sameček, jsou ve skvělé kondici. Potvrdila to první prohlídka tygříků od jejich narození. Při té příležitosti byla mláďata také zvážena a prohlédnuta veterinárním lékařem. Chovatelé se snažili celou prohlídku zvládnout co nejrychleji, během necelé půlhodiny se mláďata vrátila zpátky k samici Tanji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation: Šumperská Pars nova získala zakázku na opravy trakčních motorů pro lokomotivy
Společnost Pars nova ze skupiny Škoda Transportation uzavřela smlouvu na opravu několika set trakčních motorů. Jedná se o motory pro elektrické lokomotivy Českých drah. Hodnota kontraktu je více než 140 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Veřejná moc by se měla sama nad sebou zamyslet
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k novele insolvenčního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
FNUSA: Obnova nemocniční lůžek pomalu pokračuje
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně postupně obměňuje nemocniční lůžka. V nemocnici je v této chvíli nutné obměnit přibližně 175 lůžek, z nichž nejstarší mají přes 40 let. Akutní obměna lůžek je v této chvíli celkem 136 lůžek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš do Vánoc padne! říká lékař Rejmont z TOP 09. A Pospíšil? Ten má nejlepší roky za sebou
ROZHOVOR „Jiří Pospíšil má své nejlepší politické roky za sebou. Z hlediska preferencí by bylo pro TOPku přínosnější, kdyby byl předsedou strany Tomáš Czernin,“ myslí si v rozhovoru pro PL.cz lékař Miloš Rejmont, místopředseda TOP 09 v Libereckém kraji. Prezident podle něj pohrdá Ústavou. „Antonín Staněk podal demisi v polovině května. Je červenec a Zeman dosud demisi nepřijal. Je příčinou vládní a ústavní krize. Ústavní žaloba na prezidenta je zcela namístě,“ domnívá se. „Babiš chce zvyšovat daně. Lidem dojde trpělivost. Do Vánoc premiérem nebude,“ tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Důvod, proč Zeman nechce Šmardu? Novinář odhalil. A bojí se, že se bude věšet
Do XTV po čase opět zavítal novinář a autor nechvalně proslulý únikem odposlechů Marek Přibil. Demonstranti z Letné si podle něj neuvědomují spoustu souvislostí. A na Facebooku se chovají příliš soudružsky jako například režisér Vít Klusák. „Mě to přijde jako z těch knih z padesátých let, kdo není s náma, toho pomalu pověsíme,“ říká. A odhalil také, co má asi Miloš Zeman proti Michalu Šmardovi i jak je to s dotacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jde jen o jedno jediné - získat nekontrolovatelnou moc
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lepší senior! Nová neziskovka učí důchodce věřit ČT a nevěřit internetu
Programový ředitel Nadačního fondu Lepší senior Zdeněk Svoboda ve svých třiasedmdesáti letech vyráží mezi seniory a snaží se jim popsat, co jsou to dezinformace či fake news. Senioři si podle něj často neuvědomují, že většina médií je dnes v soukromých rukou, takže vypouští především takové zprávy, kterými upoutají pozornost a dosáhnout díky nim zisku. Může přitom jít i o zprávy zavádějící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): EU chce brát balenou vodu Evropanům a dávat ji na Blízký východ zadarmo
Jak jsme si zvykli, EU pracuje především pro muslimské státy, a nikoliv pro občany států EU, a proto tu máme další z debilit vedení EU. Tentokrát si popovídáme o životně potřebné vodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda: Náklady, spojené se závislostmi, stojí Čechy každoročně desítky miliard
Poslanecká sněmovna projedná v rámci sazbového balíčku Ministerstva financí zvýšení spotřební daně u alkoholu, tabáku a vybraných hazardních her. Návrh zákona s účinností od 1. ledna 2020 tak reaguje na zvyšování dostupnosti návykových látek i v důsledku růstu životní úrovně u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bývalý náměstek ministra Kocourek neuspěl u soudu. Trest mu zůstal
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost bývalého náměstka ministra školství Jana Kocourka v kauze sporné dotace pro European Medicine Association (EMA). Justice mu za zneužití pravomoci a porušení povinnosti při správě cizího majetku vyměřila tři roky vězení s podmínečným odkladem na čtyři roky. Ústavní soudci označili stížnost za zjevně neopodstatněnou, zjistila ČTK z usnesení v databázi soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Babišova vláda nemá na jakýkoliv problém jiné řešení, než vymyslet novou regulaci
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu neřešení sucha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Ministr jak (sorry) z ho.na bič!
Parlamentní listy informovaly o zprávě, která pojednávala o tom, že srazu Sudetoněmeckého krajanského sdružení se zúčastnil také český velvyslanec v Německu Tomáš Jan Podivínský. Zatím co většinu pravicových „demokratických“ politiků to nechalo klidnými, k této skutečnosti se vyjádřila jak poslankyně KSČM Konečná a také Václav Klaus ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj navýší dotaci pro Sdružení místních samospráv na 240 tisíc korun ročně
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a radní pro oblast regionálního rozvoje Hana Štěpánová jednali s europoslancem a předsedou Sdružení místních samospráv ČR Stanislavem Polčákem o finanční podpoře krajského sdružení, ale také o problematice novely stavebního zákona, kterou odmítají jak kraje, tak obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Štrébl (Piráti): Gruzie si zaslouží naši podporu, ať víno přivezou místo do Ruska sem
Rusové hrozí Gruzii zákazem importu vína. Místostarosta Prahy 3 nabídl, ať ho přivezou do Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Gott nebude rád. Pavel Novotný z ODS vytáhl špínu na jeho rodinu
Starosta Prahy-Řeporyjí a někdejší bulvární novinář Pavel Novotný (ODS) opět zabrousil do své minulosti bulvárního novináře a na svém facebookovém profilu tvrdí, že manželka Karla Gotta Ivana Gottová připravila Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze o 240 tisíc korun. Měla nemocnici přimět, aby odmítla dar v této výši od Gottovy milenky. „Děláš si kozy, Ivano?“ ptá se Novotný a nenechává na Gottově manželce nit suchou, dokonce ji srovnává s Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Foldyna: Na Lampeduse se bojuje za Prahu, nenechme v tom Italy samotné
Zamyšlení poslance ČSSD Jaroslava Foldyny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
KONS: Peníze na ruku
Do mezirezortního připomínkového řízení zamířila aktualizace koncepce rodinné politiky z dílny Ministerstva práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: K udržení sociálního státu je nutná vyšší porodnost
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o státní sociální podpoře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Největší nepřesnosti zaznívaly ve vztahu ke správné tvorbě rezerv
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k návrhu daňového balíčku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Má nohu? Umře? Je mi z toho zle! Novinář promluvil o tom, jak jeho kolegové uráží Zemana a Klause
„Vždycky, když slyším sprosté nadávky na nějaké politiky, dejme tomu na Zemana nebo na Václava Klause, tak je mi to vždycky strašně líto,“ pronesl v rozhovoru pro server Info.cz redaktor magazínu Reportér Tomáš Poláček. Poláček v rozhovoru mluvil o tom, že často slýchává sprosté nadávky a aktivismus z novinářské obce a je v dnešní době jednoduché být „onálepkován“. Vzpomenul i na období, kdy sílila migrační vlna a mnozí lidé jej za jeho nesouhlas s migrační politikou Angely Merkelové označili za xenofoba. „Když někdo v mém okolí řekne, že to je ovar, anebo když někoho vidím, jak si přeje, aby se mu zhoršovalo zdraví, tak je to pro mě naprosto nepochopitelná situace,“ vyjádřil se též k lidem, kteří nadávají na prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Proč by se v multikulturní a multietnické utopii ve skutečnosti nedalo žít
Je důležité mluvit o tom, jestli koncept "rozmanitosti" může fungovat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Žil jsem v přesvědčení, že se tato sněmovna snaží podpořit vysokoškolské studium
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Psychiatrická nemocnice Písek: Zlepšená diagnostika pomáhá pacientům s ADHD
Lékaři z Psychiatrické nemocnice v Písku evidují za tento rok větší množství dospělých pacientů se syndromem ADHD. Nejde o epidemii této choroby, ale o zlepšenou diagnostiku související s moderními vědeckými metodami. Písečtí odborníci je umí zachytit a využít ku prospěchu svých pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nenormální nacionalista! Ženíšek z TOP 09 si po bitvě v EU kopl do Zahradila
Marek Ženíšek, někdejší pobočník Miroslava Kalouska, stále vykonává v TOP 09 funkci místopředsedy. Na svém Twitteru poskytl vhled do politického uvažování strany, hlásící se ke konzervativní pravici. Má prý raději „normálního socialistu“ z Itálie, než „nenormálního nacionalistu“ z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Vyšší růst důchodů zatíží státní rozpočet
„Mimořádné zvýšení důchodů v průměru o 900 korun se budoucím státním rozpočtům prodraží. Ve střednědobém výhledu let 2020 až 2022 bude muset být vyčleněno dodatečných 22 miliard korun,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček, který problematiku důchodových systémů přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lidé se naštvali na Václava Moravce kvůli dětem. A už to lítá
Tvůrci obsahu sociálních sítí Gymnázia Na Zatlance si tropí žerty z hnutí Trikolóra Václava Klause. Na „zdi“ gymnázia uveřejnili fotografii moderátora Václava Moravce s provokativním textem. A věc pokračuje. O slovo se přihlásila Česká školní inspekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): O protiprávních exekucích by měly rozhodovat soudy
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k novele insolvenčního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Každý občan tak bude mít přehled o svých povinnostech, které mu stát ukládá
Poslanci budou na své schůzi hlasovat, jakým způsobem budou přijímány zákony. Nově by přehled povinností, které občanům každý nový zákon či novela ukládá, měl být výslovně uveden v jeho příloze. Obdobnou zákonodárnou iniciativu prosazovala Hospodářská komora už před dvěma lety pro Právní elektronický systém pro podnikatele (PES).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vláda nemá na jakýkoliv problém jiné řešení, než novou regulaci
Komentář na facebookovém profilu ke zřízení komisí pro regulaci odběru vody
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Herec Jiří Štěpnička kritizuje kritika Národního divadla. Ten vrací úder
Situace v Národním divadle je podle několika našich zdrojů napjatá. Svědčí o tom především stav v Opeře, který ovšem podle herce a dabéra Jiřího Štěpničky vrhá špatné světlo na celý umělecký soubor. Alespoň to sdělil v krátkém rozhovoru pro veřejnoprávní Rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ředitelství vodních cest: Zvyšování plavebních hloubek na Vltavě vstoupilo do další fáze
Speciální stavební stroje již od ledna v Praze prohlubují koryto Vltavy, aby bylo možné na lodě nakládat těžší náklady. Projekt je součástí komplexního zvýšení plavebních parametrů Vltavské vodní cesty z Mělníka do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
DAKO-CZ dodá elektromechanické brzdové jednotky pro tramvaje v Katovické aglomeraci
Od ledna do února 2020 se budou v třemošnickém podniku DAKO-CZ vyrábět elektromechanické brzdové jednotky včetně řídící jednotky a záložního zdroje pro nové tramvaje, vyráběné společností Modertrans Poznaň. Hodnota zakázky se pohybuje okolo 10 milionů korun. Brzdovými systémy a komponenty DAKO bude osazeno celkem patnáct dvoupodvozkových moderních jednočlánkových tramvají s označením Moderus BETA MF, které budou nasazeny v Katovické aglomeraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hledá se kontrolor nového mýta. Komplikace pokračují. Stát protlačuje svá rozhodnutí silou
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil tendr na auditora nového mýtného systému, podle úřadu totiž mohly podmínky soutěže vytvářet konkurenční výhodu pro jednoho z uchazečů. Soutěž na kontrolora mýtného systému trvala do poloviny letošního května. Nezávislý auditor by měl vykonávat expertní kontrolu dat o provozu vozidel v mýtném systému. Podle výsledků měření se následně stanoví účinnost mýta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lidé, kteří se zadlužili v dětství, budou mít oddlužení snazší, rozhodli poslanci
Nestává se často, aby všech devět stran v Poslanecké sněmovně podpořilo nějaký návrh zákona. Ve středu dopoledne se tak stalo.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.7.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Alkohol z vína je jako alkohol z kořalky, nebo ne?
Tuzemská ekonomika zpomaluje a vláda hledá způsoby, jak záplatovat očekávané rozpočtové schodky. Navrhuje zvýšit „daň z neřestí“, čili spotřební daň z tabáku, lihu a hazardu. Kdo by ostatně mohl být proti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Cílem je špičkové relaxační centrum v SPA Hotelu Thermal
Společnost THERMAL-F, a.s., uzavře smlouvu o strategické spolupráci pro provoz bazénového a relaxačního komplexu se společností Saunia, s.r.o. Vybraný nájemce bude zároveň partnerem při rekonstrukci bazénového centra a bude se také podílet na samotné přípravě projektové dokumentace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Večer se ve Sněmovně sejde vedení hnutí ANO. Probere volby
K pravidelnému jednání se dnes večer ve Sněmovně sejde předsednictvo vládního hnutí ANO. Na programu má hodnocení květnových voleb do Evropského parlamentu, které vyhrálo a získalo šest mandátů, ale také první přípravy na volby krajské, které se budou konat příští rok na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Islámská imigrace je bezpečnostní hrozbou pro celou Evropu
Imigranti stojí za zvyšující se kriminalitou ve všech zemích EU, nárůst pociťují už také ve Španělsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Sněmovna dala šanci návrhu na růst rodičovského příspěvku
Základní rodičovský příspěvek možná vzroste od příštího roku o 80.000 korun na 300.000 korun. Sněmovna vládní návrh v dnešním úvodním kole podpořila, nyní jej posoudí sociální výbor. Vyšší rodičovskou by měli dostávat podle předlohy rodiče novorozenců a dětí do čtyř let, kteří budou příspěvek ještě pobírat. Opoziční poslanci už ohlásili pozměňovací návrhy, byť má záměr kabinetu i jejich podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: V národním parku hořelo třikrát během pěti dnů
Hned ke třem požárům v rozmezí pěti dnů museli vyjíždět hasiči do Národního parku České Švýcarsko. Příčinou byla zřejmě ve všech případech lidská nedbalost v kombinaci s přetrvávajícím suchým počasím. Všechny požáry se naštěstí podařilo díky všímavosti turistů včas odhalit a následně uhasit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zadupe to Sobotkovo křídlo ČSSD? Komunista Skála přišel s návrhem vzdát hold padlým Čechům. A má pochybnosti
Někdejší místopředseda KSČM a hlavní proponent platformy Restart, která si klade za cíl návrat KSČM k úspěšnějším rokům Josef Skála, navrhuje v zákoně o státních svátcích rozšířit formulaci také o oběti křižáckých válek proti českému státu. Dále navrhuje prohlásit 30. září za „Den vyhnání Čechů z českého pohraničí“ a 22. červen za „Den genocidy Slovanů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): V době ekonomického růstu si senioři zvýšení důchodů zaslouží
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
MHMP: Zákaz rozdělávání ohně na území Prahy skončí v pátek
Výstraha před nebezpečím vzniku požárů platí do pátku 12. července 2019 do 12:00 hodin. V pátek v poledne tak skončí platnost nařízení hl. m. Prahy, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): Nízkopříjmoví a osamělí důchodci jsou nejohroženější
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Proti záměru ODS zrušit přímou volbu prezidenta se postavíme
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Politika je otázkou kompromisu a umění dosáhnout výsledku
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k novele insolvenčního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Novela insolvenčního zákona je poměrně přísná
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k novele insolvenčního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Před dalším zmírňováním podmínek oddlužení varuji
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k novele insolvenčního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident se zúčastní recepce u příležitosti svátku Francouzské republiky
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní na Velvyslanectví Francouzské republiky v ČR recepce pořádané u příležitosti státního svátku Francouzské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Několik slov připomenutí Několika vět
Když člověk, již jako pokročilý důchodce, bilancuje, s potěšením si vybaví, že v jeho životě bylo vlastně i pár už pozapomenutých momentů, kdy se jako občan zachoval čestně a neřku-li i přímo statečně v časech, kdy se to stále ještě nevyplácelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Očekávaný výsledek řeckých parlamentních voleb
Když v nedávných evropských volbách vládní strana SYRIZA dosavadního premiéra Tsiprase zaznamenala velkou volební porážku, rozhodl se premiér pro vyhlášení předčasného termínu parlamentních voleb. Ty se měly původně uskutečnit až na podzim a poněkud překvapivé Tsiprasovo vyhlášení voleb mělo alespoň mírně změnit pro Syrizu nepříznivé poměry sil mezi dvěma řeckými hlavními politickými stranami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na plánované demonstrace v Albánii
V souvislosti s napjatou politickou situací po komunálních volbách, které proběhly 30. 6. 2019, může docházet k demonstracím a případným násilnostem mezi demonstranty a policií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Odvolaný útok na Írán, turecké nákupy zbraní, zbytnělé myšlenky džihádismu, vražda ve Vídni před třiceti lety. V Paříži jsme hovořili s významným kurdským předákem
EXKLUZIVNĚ Režimy v Sýrii, Íránu či Turecku ztrácejí na atraktivitě. Veřejné mínění je na naší straně. Kurdové jsou ve většině pro sekulární stát a sdílejí stejné hodnoty jako na Západě. To sdělil Parlamentním listům jaderný fyzik a prezident Kurdského institutu v Paříži Kendal Nezan. Řešili jsme i Trumpem odvolaný útok na Írán či Erdoganovy nákupy zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Každý sedmý důchodce žije pod hranicí příjmové chudoby
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist