Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.958x, což odpovídá cca 154.344-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Platil rok 89 Soros? Ano, dělal jsem na jeho počítačích.“ Milion chvilek je Drahoš 2.0. Už ne „Nevím“, ale „Nechci vědět“, říká spisovatel
ROZHOVOR „Mainstreamová média v čele s médii veřejnoprávními otevřeně podporují všechny demonstrace pořádané jménem Bruselu a amerického deep state,“ míní spisovatel Bruno Solařík. Vyjádřil se k Minářovým slovům nejen ohledně Letné a zmínil i Benešovy dekrety. Padlo také jméno Walderode. K proslovům umělců na demonstracích říká: „O existenci Polívky juniora jsem se dozvěděl až v souvislosti s letenskou majdaniádou. A soudruh Přemluvbába…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Slavná brněnská nemocnice v problémech. Na pozadí prý podnikatel Chrenek a jeho zájmy
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně stále hledá nového ředitele. K poslednímu červnu tuto funkci opustil Martin Pavlík, který nemocnici vedl pět let. Ten nakonec vyhověl žádosti ministra Adama Vojtěcha a šéfem zůstane až do konce července. Mezitím dvacetičlenná výběrová komise vybrala na uvolněné místo bývalého přednostu Sexuologického ústavu v Praze a někdejšího náměstka ministra zdravotnictví a poslance Michala Pohanku, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nečekaně celé výběrové řízení zrušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Sežeru kartičku. Čůčo.“ Klaus ml. rozmetal Piráta i Babišovu vládu. A pozor: Přidal se lidovec, kterého chválí Kalousek
Sněmovna sice v závěru podpořila zvýšení daní, předtím však chvílemi došlo i na komické scénky. A to například ve chvíli, kdy poslanec za hnutí Trikolóra Václav Klaus ml. slíbil pozřít plast. Obdobně jako Klaus ml. hovořil také lidovecký poslanec Jan Bartošek, jehož slova ocenil i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozesmátý Babiš po odchodu od prezidenta: Pane Kundra, na vaše nesmysly nebudu odpovídat
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes opět zamířil na Pražský hrad s cílem pokusit se vyřešit odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) s prezidentem Milošem Zemanem, jenž nepřijal Staňkovu demisi a nevyhověl ani žádosti předsedy vlády o jeho odvolání. Schůzka však větší posun zatím nepřinesla. Babiš doufá, že se výměna ministra kultury vyřeší příští týden. Zeman podle něj nepostupuje proti Ústavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zesměšnění Petra Fialy: Dokonce i Schwarzenberg. A dorazil to Klaus ml.
ANKETA Šéf ODS Petr Fiala se svým návrhem zrušit přímou volbu prezidenta narazil. Nesouhlasí s ním ani Piráti, a proti se vyslovil dokonce i největší Zemanův politický rival Karel Schwarzenberg. Premiér i politici z ČSSD se do Fialy za jeho slova tvrdě pustili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Romové si přišli na Ministerstvo kultury pro dotace: takhle dopadli
ParlamentníListy.cz ve čtvrtek získaly výsledky dotačního řízení na rok 2019 v programu Podpory rozšiřování a přijímání informací v jazycích menšin. Z tabulky vyplývá, že několik romských spolků dostalo přes dva miliony korun na své aktivity. Další romské spolky a projekty uspěly rovněž. Vyplývá to pro změnu z přehledu přidělených dotací v rámci podpory integrace příslušníků romské menšiny za rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
V ČT bez ANO: Zeman končí, řekl šéf STANu u Witowské a Tomio Okamura se mu vysmál
V Událostech, komentářích se o krizi spojené s odvoláváním ministra Staňka bavili tentokrát bez ANO a ČSSD, které čekají na páteční schůzku s prezidentem. Do studia zavítali Vít Rakušan a Tomio Okamura. Podle Okamury může ČSSD buď zoufale doufat ve vládě, nebo zvolit politickou smrt. A opět hovořil o vládě odborníků. „My nechceme koryta, my chceme náš program,“ tvrdil. Rakušan se zabýval Ústavou: „Ta Ústava samozřejmě byla sepsána v letech, kdy se prostě věřilo, že na Pražském hradě nebude sedět pomstychtivý člověk, který si na konci své politické kariéry bude vyřizovat účty se svými starými rivaly.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Trumpova pomsta za Rusko? Tereza Spencerová: Clintonovi v nebezpečí. A čeští politici také mají problém
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Byl Bill Clinton na palubě letadla, kde se obviněný americký miliardář Jeffrey Epstein „muchloval“ s nedospělými děvčaty? Analytička Tereza Spencerová by to považovala za poslední hřebíček do rakve jeho manželky Hillary. A pokud se ukáže, že se orgií účastnili i další vysocí američtí Demokraté, může nakonec jít o pomstu Donalda Trumpa za aféru Russiagate. Po jejím skončení, jak uvádí Spencerová v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz, má nyní americký prezident příležitost splnit slib a stáhnout americká vojska z Afghánistánu. Co to znamená pro české politiky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Erdoganomika aneb Makroekonomické voodoo v praxi
Netrvalo příliš dlouho a v Turecku se opět dějí věci. Jen co vstřebal bolestivou porážku v místních volbách v Istanbulu, se turecký prezident Erdogan rozhodl odvolat guvernéra centrální banky a opět si znepřátelit trhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Křetínského Reflex jede: „Poblil“ Zemana, Babiše i Ovčáčka. Hádejte, koho pochválil
Časopis Reflex stihl v jednom čísle trefit všechny cíle Milionu chvilek proti demokracii: Babiše, Zemana i Jiřího Ovčáčka. A prohlásit čtvrt milionu lidí na Letné za kandidáta na Hvězdu Reflexu. „Když prezident republiky na schůzce s premiérem a ministrem vnitra odmítá jejich požadavky na výměnu ministra, musí vedení Parlamentu a opozice podpořit premiéra, i kdyby s ním tisíckrát nesouhlasilo,“ začíná Bohumil Pečinka s kritikou Zemana i opozice. A dále se rozebíral Ovčáčkův Twitter i Babišova „nevýhra“ v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg přirovnal Zemana k „hnusnému vínu“
Šéf ODS Petr Fiala se svým návrhem zrušit přímou volbu prezidenta narazil. Nesouhlasí s ním ani Piráti a proti se ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz vyslovil dokonce i největší Zemanův politický rival Karel Schwarzenberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Dosral som sa.“ Babiš pukne: Hnusné VIDEO ze Slovenska o něm a jeho firmě
Moderátor Jano Gordulič se ve své satirické on-line relaci Ťažký týždeň zaměřil na českého premiéra Andreje Babiše (ANO) a popsal, jak se z agenta Bureše stal český premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Proč děláte z lidí pitomce? O dění v ČSSD velmi rázně promlouvá obeznámený Jiří Zimola
ROZHOVOR „Prezident správně vidí, jaká špinavá hra se v ČSSD kolem Staňka hraje, a proto se snaží získat čas, aby se mohl postup ministra prověřit a třeba ukázat jako správný,“ říká ohledně odvolání ministra kultury bývalý jihočeský hejtman a někdejší místopředseda ČSSD Jiří Zimola a vysvětluje, proč on sám na Antonína Staňka změnil názor. Velmi rázně se pak vyjádřil vůči Michalu Šmardovi, který by měl podle vedení ČSSD Staňka na postu ministra nahradit. Řekl, co by pro ČSSD znamenalo, kdyby odešla z vlády, a vyjádřil se i k protivládním demonstracím. Při té příležitosti nešetřil některá média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka Šabatová: Poplatek za podnět k ÚOHS brání kontrole veřejných zakázek
Ombudsmanka se jako vedlejší účastník připojila k řízení u Ústavního soudu a navrhuje zrušit poplatek 10 000 Kč za podání podnětu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Poslance čekají interpelace a výroční zprávy České televize
Poslance dnes zaměstnají zejména pravidelné interpelace na členy vlády. Po odkladech by také mohli pokračovat v projednávání výročních zpráv České televize za léta 2016 a 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Advokátka Čírtková: Část lidí se s výsledkem voleb neumí smířit. A slova o mladých lidech, které po období naivity čeká prozření
ROZHOVOR Letošní rok nás naučil, že důsledky svobodné volby se části společnosti nelíbí, říká advokátka Monika Čírtková k atmosféře, která v české společnosti panuje v rok 30. výročí sametové revoluce. „Snaha navázat na euforickou náladu listopadových dnů roku 1989 vyznívá prázdně, protože tehdy se usilovalo o svobodné volby, nyní se bojuje proti jejich výsledkům,“ říká Čírtková o případném srovnání letošních protestů s událostmi před třiceti lety. A přidává také několik postřehů, které pomáhají vysvětlit trvalou oblibu Miloše Zemana a Andreje Babiše u části české populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Straničtí funkcionáři nemají být ministry. Ničemu nerozumí, prohlásil Zeman
Prezident při projevu na francouzské ambasádě nepřímo narážel na důvody, proč nechce jmenovat Michala Šmardu ministrem kultury.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.7.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Cílek: Jakou sílu má naše armáda a policie? Bylo cvičení. Výsledky jsou zde
Krize je slovo, které se tu a tam ozve v mediálním prostoru. Právě o tomto fenoménu si moderátor Petr Horký povídal s geologem a filozofem Václavem Cílkem. Ten řekl, že předvídání krizí už pověsil na hřebík. Ale prozradil, jaké jsou vlastnosti, které ti, kdo krize přežívají, sdílejí. A dal Horkému studenou sprchu ohledně armády a policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Salvini? Vlastizrádci prodávají vlast Rusku! Čaputová má páteř, tu chci
Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se vyjádřil na svém facebookovém profilu k aktuálním otázkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Záchrana Babišovy vlády? Noviny mají strach: Temelín, vyhození ředitele BIS! A Vítězný únor!
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes v 17:00 setká na Pražském hradě s prezidentem Milošem Zemanem, s nímž chce řešit situaci ohledně odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Zeman nepřijal Staňkovu demisi a dosud nevyhověl ani Babišově žádosti o odvolání ministra, což hlava státu podle Ústavy učinit musí. Předseda vlády chce spor řešit diplomaticky, neuvažuje o podání kompetenční žaloby na prezidenta. Noviny a zpravodajské servery mezitím spekulují, jaký by mohl být nadcházející scénář celé kauzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD: Michal Semín do Rady ČTK rozhodně nepatří
Komentář na facebookovém profilu k neschválení Michala Semína do Rady ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj plánuje v okolí Kladrub investice, přesahující 200 milionů
O víkendu přišla z ázerbajdžánského Baku překvapivá zpráva. Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem se stala druhou památkou v Pardubickém kraji, která získala místo v prestižním seznamu UNESCO. Na úterní tiskové konferenci za účasti ministra zemědělství Miroslava Tomana prezentoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický plánované krajské investice v této oblasti. Kraj zde kromě vlastnictví silnic nižších tříd a mostů zřizuje také unikátní Střední školu chovu koní a jezdectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pána (SPD): Mohou země V4 ovlivnit rozhodování v EU?
Mohou země V4 ovlivnit rozhodování v EU? Aneb demokracie v Evropské unii. V Evropské unii již dávno neplatí: Jeden stát - jeden hlas. Článek nás seznamuje se současnou podobou hlasování v Evropské unii tzv. kvalifikovanou většinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Prorodinná politika by se měla do budoucna řešit komplexně
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o státní sociální podpoře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Odvolejte Šarapatku z Rady ČT, vyzývá poslance advokát. Píše o trestných činech, které měl radní napáchat
Advokát Jiří Vyvadil zaslal ve čtvrtek poslancům žádost o odvolání Zdeňka Šarapatky z funkce člena Rady České televize. Důvodem je Šarapatkův text, v němž podle advokáta šíří poplašnou zprávu o tom, že prezident Miloš Zeman žene zemi do občanského konfliktu kvůli Rusku. Za tento článek také na Šarapatku podává Vyvadil trestní oznámení. Text žádosti, zaslané poslancům, mají ParlamentníListy.cz k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Slavná brněnská nemocnice v problémech
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně stále hledá nového ředitele. K poslednímu červnu tuto funkci opustil Martin Pavlík, který nemocnici vedl pět let. Ten nakonec vyhověl žádosti ministra Adama Vojtěcha a šéfem zůstane až do konce července. Mezitím dvacetičlenná výběrová komise vybrala na uvolněné místo bývalého přednostu Sexuologického ústavu v Praze a někdejšího náměstka ministra zdravotnictví a poslance Michala Pohanku, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nečekaně celé výběrové řízení zrušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: V čem musí vláda přidat?
Současná poněkud bizarní vládní krize vlastně nasvědčuje tomu, že vláda nemá žádné zvláštní věcné problémy. Bizarní ji nazývám krizi proto, že nevznikla na bázi silných věcných důvodů. Pokud sociální demokracie navrhla nevhodného kandidáta na ministra kultury a prezident neústavně zdržuje jeho jmenování, je to spíš důvod k zamyšlení pro obě strany sporu, nežli skutečný problém. Problém se z toho stane až tehdy, pokud jinak dobře fungující vláda padne...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Proč se ministr Petříček chová právě vůči Palestině tak lokajsky?
Komentář na facebookovém profilu k činnosti ministra zahraničních věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Prioritou při výběru nových vozů byla ekonomičnost a ekologičnost
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy, a.s. (THMP) se rozhodla pro zkvalitnění a zefektivnění svých služeb. V rámci tohoto procesu dochází k obměně vozového parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Klaus: Chtěl bych upozornit, aby se nemíchala podpora státu a podpora firem
Projev na 33. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2019 k zákonu o státní sociální podpoře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Pokračujeme v trendu snižování počtu lidí v dluhové pasti
Poslanecká sněmovna schválila Piráty spolupředloženou novelu insolvenčního zákona, která má ulehčit oddlužení těm, kteří se zadlužili ještě jako děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zadupe to Sobotkovo křídlo ČSSD? Josef Skála přišel s návrhem vzdát hold padlým Čechům. A má pochybnosti
Někdejší místopředseda KSČM a hlavní proponent platformy Restart, která si klade za cíl návrat KSČM k úspěšnějším rokům Josef Skála, navrhuje v zákoně o státních svátcích rozšířit formulaci také o oběti křižáckých válek proti českému státu. Dále navrhuje prohlásit 30. září za „Den vyhnání Čechů z českého pohraničí“ a 22. červen za „Den genocidy Slovanů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Poselství EU Dálnému východu
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist