Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.771x, což odpovídá cca 92.408-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zahradil se zastal Babiše a odfrknul si nad kritikou Orbána a spol. z EU. Do toho nemají co mluvit!
Česká republika bude mít v novém Evropském parlamentu dva místopředsedy, při obsazování nejvyšších unijních funkcí ale přišla zkrátka. Hostem Interview Plus Českého rozhlasu byl europoslanec za ODS Jan Zahradil, který ve volbě předsedy Evropského parlamentu skončil druhý. Palbu kritiky na českého premiéra při obsazení postu šéfa Evropské komise pak nesdílí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Masakr! Klaus ml. hlásí unikátní posilu a svlékl „dezinformátory“ ze Seznamu
Poslanec Václav Klaus ml. dementoval spekulace serveru Seznam Zprávy ohledně možných vyjednávání o rekonstrukci vlády premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle jeho slov hnutí Trikolóra žádná taková jednání nevede. Zároveň však potvrdil jedno známé jméno, které s hnutím sympatizuje. A nejen to, dojde k aktivnímu zapojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jakub Janda o Karlu Gottovi: Pomáhá extremistům. Smutný konec!
Velmi zostra se obul do populárního českého zpěváka Karla Gotta lobbista ze spolku Evropské hodnoty Jakub Janda. Mnohonásobný Zlatý slavík a Český slavík sice o víkendu oslaví 80. narozeniny, ale to Jandovi rozhodně na hartusení neubralo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Krvavý pes Tito. Předseda lidovců vytočil Foldynu, pak do toho vtrhl ještě Klaus mladší a už to jelo
V Poslanecké sněmovně to dnes mezi poslancem Jaroslavem Foldynou (ČSSD) a předsedou lidovců Markem Výborným, při projednávání bodu o přistoupení Severní Makedonie k Severoatlantické alianci, pořádně vřelo. Foldyna hájil stabilitu tehdejší Jugoslávie, zatímco Výborný prohlásil, že prezident Josip Broz Tito byl diktátorem a nazval ho „krvavým psem“. „Používáte výrazy, které používali ti nejspodnější lidé, komunisti, fašisti a podobní lidé,“ připomněl Foldyna Výbornému. A už to jelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rakev pro hrob ČSSD. Bakala a věrný služebník. Erik Best uvařil silné kafe
Americký novinář Erik Best si položil otázku, kdo ponese rakev ČSSD do politického hrobu. Mezi těmi, kteří ponesou tuto politickou stranu na poslední cestě do zapomnění prý budou podnikatel Zdeněk Bakala, šéf hnutí ANO Andrej Babiš či prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Fiala a vlhké kalhotky. Můžeme vyhrát volby! plánuje šéf ODS
Šéf ODS Petr Fiala byl hostem pořadu Epicentrum Blesk Zpráv. Podle jeho slov by Občanská demokratická strana mohla vyhrát nadcházející volby do Poslanecké sněmovny. Premiéra Andreje Babiše (ANO) Fiala označil za slabého premiéra, jenž by měl skončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pedagog od Klause: Vysoké školy suplují sociální ústavy. Mladí jsou nevzdělaní a do prázdných hlav se jim snadno nalévá jediná správná ideologie multikulti a lidských práv
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval historika, překladatele, vysokoškolského pedagoga, archiváře, odborníka na německou politiku, publicistu a politického analytika Institutu Václava Klause Aleše Valentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petříček je z vlády nejhorší. Fialův návrh je nesmysl. Zeman je výrazná osobnost, jako byli Masaryk, Havel a Klaus, říká právník Grygar z Trikolóry
ROZHOVOR „Ministr Petříček je z mého pohledu nejhorší člen vlády. Plně podporuji prezidenta Zemana v myšlence na přesun české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma,“ říká Tomáš Grygar, právník a člen hnutí Trikolóra. Chválí rovněž počin europoslanců Ivana Davida a Hynka Blaška, kteří se odmítli postavit při hraní „hymny EU“. Krok ODS, která chce zrušit přímou volbu prezidenta, nechápe. Prezidenty v dobách demokracie byly vždy silné osobnosti, myslí si Grygar a vyjmenovává: Masaryk, Havel, Klaus, Zeman. „Vsadím se s vámi, že kdyby prezidentské volby vyhrál třeba Drahoš, tak by ODS s takovým návrhem nepřišla,“ přidává Grygar. A věnuje se i práci novinářů. „Co předvedl Deník N, považuji za novinářské bahno,“ říká Grygar na adresu deníku, který přinesl kontroverzní článek o úředníku Tomáši Břicháčkovi. „Ať ukážou, jaký dezinformační článek doktor Břicháček kdy napsal,“ vyzývá právník novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Analytik Štefec: Lžeme sami sobě. Rusko nás ohrožuje? Jak? Ano, je tu luxusní zboží, ale většina se na něj může jen dívat
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Žijeme ve společnosti, která lže. Zcela otevřeně. Sama sobě – to je na tom to nejhorší,“ říká vojenský analytik Jaroslav Štefec. Tvrzením o ruské propagandě podle něj popíráme prohlášení, jak se máme dobře a jakou jsme nejbezpečnější zemí. „Putin je grázl, Čína všechny sleduje… není to podobné, jako se za minulého režimu říkávalo, že dělníci za dráty si nemají zboží za co koupit? Ukazuje se, že tak je tomu u nás. Pro většinu lidí je televizor za třicet tisíc nedostižný luxus,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. O vztazích mocností prohlásil, že Spojené státy ustupují z pozice světového lídra, protože ani ekonomická síla států není schopná dále udržovat svět rovnováhou strachu ve své podřízenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kdo může porazit Babiše? Advokátka Hamplová to ví, ale má to háček. Při pohledu na pódia dnešních demonstrací...
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Spravedlnosti v České republice nejvíce škodí stav našeho právního řádu, který je katastrofou,“ říká advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Právních předpisů máme několik milionů, v čemž se nemohou vyznat ani právníci. Hlavní problém podle ní tkví v tom, že zákony umožňují více výkladů, čehož se hrubě zneužívá. Sama však připomíná, že ve veřejném právu spravedlnost u soudů nachází. Třicet let po pádu komunismu upozorňuje, že na řešení zločinů privatizace a komunismu je příliš pozdě. Vše je promlčeno a podobné výzvy jsou jen politickým plácnutím do vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman Staňka odvolá, radoval se Hamáček. A stále šermuje zničením Babišovy vlády
Prezident Miloš Zeman odvolá ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), řekl po schůzce s prezidentem šéf ČSSD Jan Hamáček. O jeho nástupci bude předsednictvo strany jednat v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jsem demokrat. Lidi volí špatně. Hutka brutálně „pozvracel“ Nohavicu a rozjel se u popisu písně s mrtvým Zemanem
Zpěvák Jaroslav Hutka se velmi zostra obul do zpěváka Jarka Nohavici, ale i do prezidenta Miloše Zemana. „Většina volí v demokracii špatně, je potřeba je napravit,“ poznamenal pak Hutka v pořadu moderátora Luboše Xavera Veselého v XTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kdyby se takhle třásl Zeman... Komentátor Vyoral poukazuje na dvojí metr médií v kauze Merkelové
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Kancléřka Angela Merkelová se opakovaně potýká se zdravotními problémy, o jejichž příčině příliš nevíme. Komentátor Tomáš Vyoral si všímá, že většina médií taktně mlčí. A rozvíjí myšlenku, která asi napadla mnohé: „Stačí vzpomenout, jaké haló mají naši uvědomělí novináři jenom z toho, že náš prezident hůře chodí a že sedí na některých politických summitech. A najednou dnes už sedí i o deset let mladší Merkelová a naši správně orientovaní novináři se žádoucím názorem mlčí, nevidí, neslyší.“ Vyoral si také všímá zvláštního zájmu liberálních médií o vysokého státního úředníka Tomáše Břicháčka, který publikuje na „nepohodlných“ webech. „Klasické stigmatizování člověka, jehož názor evidentně nekonvenuje s žádoucím proudem,“ říká k tomu Vyoral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Má boj proti dezinformacím sloužit k povýšení jedněch názorů za jediné správné a pravdivé, a k potlačování druhých? Kádrovaný úředník Břicháček reaguje na článek, který ho plísnil za to, kam, co a proč píše
ROZHOVOR „Čekal bych kritiku mých článků,“ říká JUDr. Tomáš Břicháček o obsáhlém a velmi kritickém textu, který jeho osobě věnoval Deník N. Novinář se ovšem zaměřil spíše na kritiku webů, na kterých Břicháček publikuje. „Jde tedy spíše o akt boje proti tzv. „dezinformačním webům“, což je pojem, který odmítám,“ pokračuje Břicháček a popisuje, jak práce novinářů vypadala: „Kontaktovali mě po telefonu, když jsem byl na chatě na dovolené. Druhý den byl článek na světě. Asi to spěchalo.“ Celý hon na „dezinformační weby“ je podle Břicháčka soubojem o zachování svobod. „Moje generace, která ve svobodě vyrostla, by při její obhajobě měla být zvlášť důrazná,“ vyzývá Břicháček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
To budete zírat: Stačí být nemocný nebo ztratit doklady. Komiks radí uprchlíkům, jak se vyhnout deportaci
Na internetové stránce Oplatz.net uprchlického hnutí Refugee Movement je k dispozici komiks s názvem „Stop Deportation“ popisující způsoby, kterými se migranti či uprchlíci mohou vyhnout nedobrovolné deportaci ze svých vytoužených zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ekošílenosti zničí svobodu. Ale bruselským elitám ne. Mrazivá slova ekonoma Pikory
Ekonom Vladimír Pikora se tentokrát v komentáři pro Reflex zaměřil na český cestovní pas, jenž je osmým nejsilnějším na světě, což znamená, že s naším pasem můžete bez papírování navštívit víc zemí než třeba Slováci, Novozélanďané nebo Australané a jsme jen kousek za Američany, kteří jsou na šestém místě. Pikora se však v souvislosti s tím obává jedné věci, abychom brzy nemuseli žádat i o „emisní doložky“. „Svoboda postupně mizí,“ varuje ekonom, podle nějž za ekologické věci bojují jiní, než bychom čekali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Staněk se vyřeší, teď jde hlavně o nominaci Šmardy, řekl Babiš po jednání s Hamáčkem
premiér se s Hamáčkem sešel před páteční schůzkou s prezidentem Milošem Zemanem a ministrem Antonínem Staňkem v Lánech.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.7.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Šmarda promluvil a přišla odpověď: Je to arogantní a drze se usmívající člověk
Emma Smetana si do internetové televize DVTV pozvala možného příštího ministra kultury Michala Šmardu. Dozvěděla se od něj, že dříve netrval na tom, že musí být ministrem, ale teď změnil názor a hodlá být členem vlády. Kdyby ustoupil teď, byli by prý členové ČSSD za šašky. Šéfredaktor Lidových novin István Léko však nabídl na celý spor o ministra kultury trochu jiný pohled. Šmardu označil za „špatně oblečeného a drze se usmívajícího člověka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Je prostě blbá. Na hranici mentální retardace! Anarchistka, která je souzena za výzvu k zapálení policie, zvedla ze židle bývalou policistku. Ta je ve varu
ROZHOVOR „Tohle je důsledek pseudodemokracie, která dovoluje, aby vyrůstali spratci.“ Takto tvrdě komentuje aktuální kauzu bývalá policistka a nynější členka Odborové aliance integrovaného záchranného systému Petra Lhotáková. Případ aktivistky, která přinesla v loňském roce na pochod Prague Pride transparent s nápisem „Zasraný gender, vezmi si molotov, zapal policii“ (policejní překlad), se v minulých dnech dostal před soud. Souzená aktivistka odmítá, že by chtěla v někom vzbudit potřebu upalovat policisty. „Jsem anarchistka a přála bych si svět bez policie. Text transparentu jsem ale myslela, aby policie byla zrušena. Ne však násilnou cestou. Byla to nadsázka, kterou policisté ale nepochopili,“ uvedla pro ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Mladí umělci kážou vodu, pijí víno. Prý hloupí venkované, které někdo právě setřásl z dubu?! Ti nepotřebují jejich rady! Známá expolitička účtuje
ROZHOVOR Téměř dvě desítky let byla Anna Čurdová součástí ČSSD, z níž odešla v době, kdy strana měla ještě podporu více než dvacet procent voličů. Při pohledu na současné dění je stále více přesvědčena o tom, že rozpad sociální demokracie je řízeným procesem, kdy jakékoli hodnoty a zájmy voličů jdou stranou a všemu je nadřazen vlastní prospěch několika málo vlivných jedinců, kteří si dočasně uzurpovali právo rozhodovat. Za další důvod pádu ČSSD považuje absenci lídra. Bývalí podržtaškové, dnes šediví kravaťáci bez životní zkušenosti, asi těžko osloví utahanou samoživitelku nebo prodavačku ze supermarketu, která řeší, z čeho zaplatí dítěti tábor. Spíš vyvolají trpký úsměv na tváři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist