Oficiální zpravodajská média

Ľuboš Blaha: Tohto ste agentom, milá pani
"Nie som agentka Sorosa" is the new "mala som na maturitnom vysvedčení samé jedničky"? Pri všetkej úcte, ona to tá Čaputová nevidí, že sa nekonečne strápňuje? Rovnako, ako sa strápňovala Nicholsonová, keď hrdo dokazovala, že má maturitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Ursula von der Leyen nemá žádný mandát z evropských voleb
Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu hlasování o předsedovi Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lithium zachráněno? Do věci se vložil ČEZ
Energetická skupina ČEZ, kterou ze 70 procent vlastní stát, prozkoumá možnosti těžby lithia u Cínovce v Krušných horách. Firmě European Metals Holdings (EMH), která má na těžbu přednostní právo, poskytne půjčku dva miliony eur (51,2 milionu Kč). ČEZ se do konce roku rozhodne, jestli do EMH kapitálově vstoupí, nebo si nechá půjčku vrátit. Na dnešním briefingu to řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Potvrdil tak informaci, kterou firma EMH poslala na londýnskou burzu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Taxikaření! Německý Chanov. Petr Pelikán o neziskovkách a migraci
ROZHOVOR Nabývám dojmu, že určité okruhy práva je v současné době a za současného stavu právního státu možné nerespektovat. Jedna z těchto oblastí se točí kolem migrace a ochrany hranic, říká arabista Petr Pelikán ke kauze německé kapitánky Caroly Racketteové, která si navzdory zákazu vynutila riskantním manévrem přistání lodi neziskovky Sea-Watch na italské Lampeduse. Jak vidí migraci a roli neziskových organizací ve Středozemním moři, odkrývá Pelikán v rozsáhlém rozhovoru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Kobky na pražských náplavkách už mají své první nájemce
Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila první nájemce kobek na pražských náplavkách. Na Rašínově nábřeží bude v kobce číslo 5 nová kavárna pro veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ta slučníčkářka asi fakt zešílela
Komentář na facebookovém profilu ke Carole Racketeové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zánik nemocnice v Rumburku by byl hrubým selháním řízení zdravotnictví, říká autor ústavní žaloby na úhradovou vyhlášku Dostál
ROZHOVOR Kvůli finančním problémům a vysokým dluhům se v severočeském Rumburku dostala do insolvence klíčová Lužická nemocnice. Podle některých hlasů reálně hrozí její kolaps s dopady na dostupnost zdravotní péče v celém Šluknovském výběžku. Na to, jak situaci vidí, jsme se ptali odborníka na zdravotnické právo a autora ústavní stížnosti skupiny senátorů na systém úhradové vyhlášky v českém zdravotnictví Ondřeje Dostála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Tak tohle Merkelová pozvala do Evropy. Jen se podívejte
Komentář na facebookovém profilu k incidentu v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Krátký (KČ): Výzva primátorovi hl. města k podpoře petice za uvolnění Pražského hradu
Monarchisté ze strany Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) vyzvali MUDr. Zdeňka Hřiba, coby primátora hl. m. Prahy k podpoře petice za uvolnění Pražského hradu pro občanské účely a zahájení příprav na přesun sídla hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hřivnáč (Trikolóra): Trikolóra
Hájíme normální svět
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Bursík dostal funkci. V Praze
Komisi hlavního města pro udržitelnou energii a klima, která má za úkol mimo jiné připravit balík opatření pro boj s klimatickou změnou v metropoli, povede někdejší ministr životního prostředí a bývalý šéf Strany zelených Martin Bursík. O jejím složení včera rozhodli radní. Pražské zastupitelstvo nedávno přijalo závazek, že do roku 2030 sníží emise CO2 na území metropole o 45 procent. Do roku 2050 má být město bezuhlíkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Kobza, Tomáš Doležal: Neziskovky a fanatici osnují za cizí peníze převraty. Budeme povolní?
Poslanec za SPD Kobza detailně rozebírá hrozící nebezpečí. Následuje shrnutí od politologa a ekonoma Doležala. Dozvíte se, kteří hrdinové jsou vydíráni drzými frázemi o lidských právech. Různé druhy „majdanů“ probíhají už i v sousedních zemích. Existují snahy pošlapat základní principy demokracie a svobodných voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Chalupa: Kruh se uzavírá
Komentář na facebookovém profilu ke štábní politické kultuře v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Místo nálepkování či kritizování aktivních mladých jednejme o nich s nimi
Komentář na facebookovém profilu ke kauze 'měly by dostat přes držku', kteroužto větu pronesl šéf svazu průmyslu Hanáka na adresu dětí, protestujících za klima
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hradec Králové: Město vyzkouší elektromobily
V souvislosti s připravovanou obměnou vozového parku se vedení hradecké radnice rozhodlo prověřit zařazení vozidel s alternativními pohony do své flotily. Jejich případnému pořízení bude z důvodů objektivního posouzení nejprve přecházet půlroční nájem. Za šestiměsíční období je cena nájemného dvou elektromobilů 60 tisíc korun bez DPH. Využívat je město začne od září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
FN HK: Dětská klinika získala od Kapky naděje rehabilitační přístroj
Pacienti Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové začnou využívat nový rehabilitační přístroj, který nemocnice získala od Nadačního fondu Kapka naděje. Přístroj za více než 140.000 korun slouží k procvičování dolních a horních končetin dětských pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Velká letní soutěž Na kole Prahou 2019
Magistrát hlavního města Prahy pořádá druhým rokem letní cyklistickou soutěž Na kole Prahou 2019. Soutěž odstartovala včera a potrvá až do 15. září. Principem soutěže je využívat aplikaci Na kole Prahou pří jízdě na kole. Soutěžící, kteří splní podmínky alespoň jedné ze čtyř výzev a budou vylosováni, získají zajímavé ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: České firmy dávají sbohem daňovým rájům
Čeští podnikatelé se stěhují z daňových rájů. Za první kvartál tohoto roku se počet firem z destinací považovaných za daňový ráj snížil o 259, ve druhém kvartále o dalších 146. Letos tak daňové ráje opustilo 405 společností, což je historicky nejvyšší odliv. Aktuální analýza poradenské společnosti Bisnode poukázala na to, že v zemích s daňovým zvýhodněním tak aktuálně sídlí 12 400 českých firem, nejméně od roku 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Jak to tehdy bylo
V posledních dnech se znovu otevřely debaty o tom, zda přímá volba prezidenta republiky byla vhodnou změnou Ústavy ČR. Dokonce se objevují hlasy, že by bylo vhodné se vrátit zpět k nepřímé volbě hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Gott? Nesuďte rodiče! Důrazné zastání pro Mistra
Manažer a člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se ve svém facebookovém komentáři zastal zpěváka Karla Gotta, kterému mnozí vyčítají jeho podpis Anticharty. Petrov však nabízí na celou věc jiný pohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Přes držku.“ Děti stávkující proti oteplování rozjely aféru. U nás v Česku
Proti změně klimatu stávkující studenti v Čechách přes prázdniny nestávkují, místo toho se prý radí, jak po začátku školního roku stávkovat efektivněji. Nicméně o lehký skandál se postaral prezident Svazu průmyslu a dopravy České republiky Jaroslav Hanák. Na Českém rozhlasu Plus si dovolil říci nejenom, že čtrnáctileté děti ve Švédsku a Německu problematice klimatické změny nerozumí, ale dokonce naznačil, že by stávkující „měli dostat přes držku“. Podle Zelených je na „přes držku“ on, Erik Tabery z Respektu to má za bolševický přístup. Nicméně, za výroky se Hanák o den později omluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Tato zpráva měla vyvolat poplach u našich poslanců, aby začali vyhledávat v dohodách EU. A ono nic.“ Chartista Černý proto vyzývá...
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Je na čase vzít si naši zemi zpět!“ říká signatář Charty 77 Otto Černý, který v roce 1977 emigroval do Švédska, kam se stále vrací. Podle něj jsme se po roce 1989 vymanili z jedné bratrské dusicí náruče, abychom se živelně vrhli do druhé, s ještě větším sevřením. V rozhovoru popsal, proč nelze dost dobře mluvit o samostatnosti, když nám zákony implementuje někdo jiný. Čtvrtmilionový dav na pražské Letné považuje za záměrně vyprovokovaný politický střet. Černému vzdáleně připomínal sraz poblouzněných neužitečných hippies ze sedmdesátých let proklamující mír a lásku, který praktikovali jen pro sebe. V Čechách jsme ten mír prý povýšili na pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zeman hraje, ostatní fňukají. Proto imponuje čím dál více lidem, myslí si komentátor Pečinka
Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka se ve svém nejnovějším textu zaměřuje na otázku, proč postoj prezidenta České republiky Miloše Zemana v současné vládní krizi imponuje stále většímu počtu lidí. „Je to hráč, který si nestěžuje na to, že musí hrát politické hry. On je hraje, stejně jako někdo dýchá,“ má jasno Pečinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Nedopustím osekání peněz v programu Rodina
Komentář na facebookovém profilu k nedostatku financí pro rodinná centra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Těsné zvolení von der Leyenové. Zachránit ji měli Poláci
V dnešním tajném hlasování europoslanci rozhodli, že v čele příští Evropské komise stane dosavadní německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová, která získala celkem těsnou podporu – 383 hlasů. Německá politička, kterou do funkce navrhl summit EU počátkem tohoto měsíce, potřebovala nejméně 374 hlasů. Nakonec tedy obdržela jen o devět hlasů více. Proti bylo 327 členů Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Rádoby elita EU nic nepochopila a nic se nezmění
Komentář na facebookovém profilu k volbě předsedy Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pozor na von der Leyenovou, je to Timmermans v sukni. Levici ustoupí prakticky ve všem, obává se europoslanec
Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová má reálnou šanci stát se šéfkou Evropské komise. Pokud se jí to podaří, bude prvním německým občanem, nebo lépe řečeno občankou, které se to podaří. Český premiér Andrej Babiš (ANO) si výběr Leyenové na post předsedkyně pochvaloval. Tato dáma prý bude o moc lepší než nizozemský levicový politik Frans Timmermans. Europoslanec Saša Vondra (ODS) to však vidí jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
S rozhodnutím předsednictva ČSSD jsou v krajích vesměs spokojení
Regionální představitelé sociální demokracie, které dnes oslovila ČTK, jsou většinou spokojeni s výsledkem pondělního jednání předsednictva strany, které trvá na jmenování Michala Šmardy ministrem kultury a předsedu Jana Hamáčka vybavilo mandátem k případnému stažení ministrů ČSSD z vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Eugenu Czerninovi se žádný majetek vracet nebude. Ústavní soud udělal tečku
Správní řízení o občanství Eugena Czernina se znovu otevírat nebude. Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Czerninova vnuka Karla-Eugena proti rozhodnutím Ministerstva vnitra, Městského soudu v Praze a Nejvyššího správního soudu (NSS), zjistila ČTK z usnesení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (Trikolóra): James Bond žena? Jako kdyby místo Sněhurky nastoupil Sněhurák
Komentář na facebookovém profilu k obsazení role Jamese Bonda ženou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Migrace? Vážné zprávy. Jde o Německo
Matematika Mariana Kechlibara zaujalo, že se znovu na stůl dostává myšlenka uprchlických kvót. Přišla s ní italská vláda s ministrem vnitra Salvinim, ale nebyla jediná. O kvótách na přerozdělování uprchlíků se mluví i v Německu a tam to má pikantní nádech. Poslanec Thorsten Frei totiž navrhuje systém kvót přijmout, ale lidem to zatajit. Zdá se vám to hrozné? Prý by mohlo být ještě hůř. Až se problematiky migrace chopí němečtí Zelení...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Babiš není cizí slouha.“ Docent bez milosti: Vliv USA u nás, Milion chvilek, kolaboranti. Vážná tvrzení
POLOČAS HORKÉHO ROKU Nestabilita a demonstrace? Ne, na rozdíl od „Západu“ je u nás situace extrémně klidná. Demonstranti nejsou masakrováni gumovými střelami. Podle vysokoškolského pedagoga docenta Radima Valenčíka nás ohrožuje absence realistické vize, kterou nelze od žádné strany očekávat, a drahošovskou prázdnotou trpí i letenští demonstranti. „Absurdní je, že proti Benešové protestovali i ti, kterých se ve své době statečně zastala, např. místopředseda ČSSD Dolínek. Z toho se chce člověku zvracet a vypadá to hodně divně,“ říká. A pozice premiéra Andreje Babiše? „Stal se premiérem, který není slouhou současné globální moci. Proto ta obrovská nenávist vůči němu.“ Valenčík hovoří také o zneužití ve stylu „palte na štáby!“ jako za tzv. kulturní revoluce v Číně. V souvislosti s evropskými volbami popsal i svou konverzaci s Jakubem Jandou z Evropských hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Koňský handl s paní van den Leyen
Komentář na facebookovém profilu k van den Leyen
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Projev na celostátní konferenci SPD - bezpečnost a obrana.
VI. celostátní konference SPD schválila program do krajských voleb, schválila změnu stanov a zvolila člena revizní komise. Vystoupil jsem zde také se svým projevem na téma bezpečnost a obrana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda navrhuje posílit ochranu klientů bank a spořitelen, zjednodušila i proces likvidace firem
Vláda Andreje Babiše schválila na jednání v pondělí 15. července 2019 návrh novely zákonů o bankách a o spořitelních a úvěrních družstvech, který má posílit ochranu jejich klientů v případě vlastnických změn. Rozhodla také administrativně a finančně zjednodušit proces likvidace právnických osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Až Karel Gott umře... Myšlenka bojovnice proti dezinformacím, přítelkyně Jakuba Jandy
Česká novinářka žijící v Kanadě, bývalá tisková mluvčí KDU-ČSL a lidovecká aktivistka Alexandra Alvarová se ve facebookové diskuzi vyjádřila k úmrtí Karla Gotta. Podle svých slov totiž přemýšlí, co bude, až český slavík zemře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Tendr na autobusovou dopravu pokračuje, ÚOHS zastavil řízení
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zastavil správní řízení vedené na podnět Autobusové dopravy s. r. o. Podbořany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Násilí v rodině, to je něco, před čím nesmíme zavírat oči
Komentář na facebookovém profilu k domácímu násilí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: MZK získala do správy další historickou knihovnu
V těchto dnech končí postupný převoz 6 000 svazků převážně starých tisků z dominikánského kláštera ve Znojmě do depozitáře MZK v Brně. Již v červnu MZK takto získala knihovnu brněnského kláštera sv. Voršily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Adámková (ANO): České zdravotnictví je kvalitní. Dokazuje to i EU
Komentář na facebookovém profilu ke zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: O Cenu Patrimonium pro futuro bojuje bývalá fara v Křeči
V letošním roce probíhá již šestý ročník Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro, jejímž cílem je vyzdvihnout zásluhy o záchranu kulturních památek, významné objevy a nálezy, příklady kvalitních oprav či restaurování a úspěšné prezentace kulturního dědictví. Za Kraj Vysočina byla nominována komplexní obnova bývalé fary v obci Křeč v okrese Pelhřimov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Cizinci poničili sprejem Karlův most. Policie je zadržela, hrozí jim až tři roky
Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali jeden z pilířů pražského Karlova mostu. Policie je podezřívá z poškození cizí věci, škoda zatím nebyla vyčíslena. Podezřelým hrozí až tři roky vězení. Informovali o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský a mluvčí městské policie Irena Seifertová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pro mě to žádný problém není, hájil poslanec ANO vyšetřovaného premiéra. Vadí mu, že se to musí neustále řešit
Společné vládnutí hnutí ANO a ČSSD zatím pokračuje. Premiér Andrej Babiš a předseda sociální demokracie Jan Hamáček se snaží dostat k prezidentovi, aby mu znovu vysvětlili, proč to má s ministrem kultury udělat tak, jak to žádá ČSSD. Jak vlastně poslanci hnutí ANO vnímají dnešní tahanice o post ministra kultury? Nejen na to se tentokrát v pořadu Interview na ČT24 ptal Daniel Takáč místopředsedy zahraničního výboru PS Jaroslava Bžocha (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Práva pacientů ve zdravotnictví by měla být respektována
V debatách kolem zdravotnictví se řeší většinou jeho financování, hrazení léků nebo dostupnost péče. Na okraji zájmu ale bývají práva pacientů. Přitom cílem a důvodem celého systému zdravotní péče je právě pacient. Toto téma otevřela na půdě poslanecké sněmovny viceprezidentka Svazu pacientů ČR a poslankyně ČSSD Alena Gajdůšková. K tomuto tématu uspořádal Výbor pro zdravotnictví seminář na téma „Pozice pacienta – práva a odpovědnosti v systému zdravotní péče“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Návrh záplavového území a aktivních zón Rostěnického potoka
Pro lepší a účelnější zvládání povodní a omezení ztrát na lidských životech, zdraví a majetku a následné strategické rozhodování o realizaci a rozsahu opatření k ochraně před povodněmi je nezbytné znát rozsah potenciálně ohroženého území, tedy rozsah záplavového území, včetně aktivních zón záplavového území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Naháč z Úřadu vlády Van Gemund se opět ozývá. Tentokrát jde o zmizelé heslo, které prý může souviset se Zemanem
Aktivista Otakar Van Gemund, který na sebe upoutal pozornost např. tím, že hodil do koše věnce, které na Národní třídu položili Tomio Okamura (SPD) či předseda vlády Andrej Babiš (ANO), a rovněž performancí, kdy se s dnešním senátorem Markem Hilšerem svlékal během tiskové konference na Úřadu vlády, se znovu ozývá. Tentokrát kvůli Národní galerii a heslu T. G. Masaryka o tom, že se nemá lhát a krást. Toto heslo bylo umístěno na budovu Národní galerie a server Forum24.cz Pavla Šafra spekuluje, pročpak asi zmizelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ropa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA K otázce, zda je Írán nebezpečný, je nutné přistupovat z více pohledů a rovin, upozorňuje ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz analytik Martin Koller. Rozdílné je podle jeho slov ohrožení naší republiky, Iráku, nebo Izraele. Rozdílné je rovněž ohrožení z hlediska vojenských prostředků a prostředků terorismu. Navíc je třeba vycházet z historického vývoje a zájmových vazeb, které se vždy a všude promítají do současnosti i budoucnosti. Popírání těchto faktorů, ať už z jakéhokoli důvodu, vede obvykle ke katastrofám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Cena železné rudy je na pětiletém maximu
Cena železné rudy dnes vystoupala na nové pětileté maximum. Termínový kontrakt na dodávku rudy vzrostl na čínském trhu o 3,3 procenta na nejvyšší úroveň od prosince roku 2013. Důvodem je omezení dodávek rudy z Brazílie a Austrálie, což jsou její klíčoví světoví těžaři, v době, kdy Čína chrlí rekordní množství nově vyrobené oceli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Česká republika se obecně přiklání k ambiciózním klimatickým cílům EU
Premiér Andrej Babiš se v úterý 16. července 2019 zúčastnil pracovního oběda s velvyslanci členských a kandidátských zemí EU v České republice. Pracovní oběd uspořádal velvyslanec Finské republiky v Praze Jukka Pesola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: O dnešním Rusku (nejen) pro Američany
V šedesátých letech jsem měl jako mladý ekonom Československé akademie věd možnost být u přípravy tehdejší relativně radikální ekonomické reformy, která se pokoušela o nemožné – sloučit dva nekompatibilní ekonomické systémy, centrální plánování a tržní ekonomiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: ŘSD je připraveno operativně řešit mimořádné situace na dálnicích
Ministr dopravy Vladimír Kremlík dnes navštívil Středisko správy a údržby dálnic (SSÚD) u dálnice D1 v Mirošovicích. Zástupci Ředitelství silnic a dálnic mu na místě představili opatření k řešení mimořádných situací na dálnicích, stejně tak jako nově pořízenou moderní techniku. Ministr Kremlík si také prohlédl nové opatření ke zvýšení bezpečnosti na dálnicích – doporučení k bezpečnému provozu zobrazované na informačních tabulích nad dálnicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Flotila vozů Hyundai přináší autodromu posílení bezpečnost a jistotu včasné pomoci
Tři silné a výkonné vozy Hyundai, které získal mostecký autodrom od nošovické automobilky, se zařadily mezi nejdůležitější techniku autoparku. Slouží totiž jako Safety Car (bezpečnostní vůz), Medical Car (vůz pro přepravu lékaře ke zraněnému jezdci) a Course Car (vůz pro přepravu sportovních či traťových komisařů, tlumočníků apod.) pro rychlý zásah na dráze při závodech. Okruh je tak nyní ještě bezpečnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Otevřený dopis signatářům dopisu proti Mariánskému sloupu
V reakci na dopis adresovaný primátoru Hřibovi a dalším zastupitelům hl. města Prahy píše kardinál Duka otevřený dopis, ve kterém se podivuje, že se takto fundovaní odborníci podepsali pod takovýto text.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: V Jihočeském kraji je další Oranžové hřiště. Tentokrát je určeno pro sportovce
Přibližně 6 kilometrů severovýchodně od Českých Budějovic vzniklo za podpory Nadace ČEZ v centru obce Hůry nové multifunkční hřiště. Nahradilo již nevyhovující antukové hřiště, které zde bylo od 90. let. Nadace ČEZ na jeho výstavbu přispěla částkou 800 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Naší povinností je ochránit Českou republiku před nelegálními imigranty!
Příliv nelegálních imigrantů do evropských zemí neustává, což je tvrdá realita. Naše republika dnes slouží těmto imigrantům prozatím spíše jako tranzitní země, ale nikdo nemůže vědět, co může nastat v blízké budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Vysokorychlostní tratě jsou blíže, než jste si mysleli
Komentář na facebookovém profilu k výstavbě dráhy pro rychlovlaky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Naše odborné týmy pracují na plno i teď, v létě
Komentář na facebookovém profilu k práci ODS i v létě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Kauza paní Sosnarové nesnižuje hrůzy sovětských gulagů
Je pravdou, že studii historika Adama Hradílka z ÚSTR o Věře Sosnarové lze těžko zpochybnit. Pravdou však zůstává, že v sovětských komunistických lágrech trpěly desítky tisíc Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Marek Hilšer: Čína je zločinná
Do Prostoru X přišel diskutovat senátor Marek Hilšer. Zdůvodnil svůj podpis pod žalobou na prezidenta republiky. Ale dodal, že není pro to, aby se znovu zaváděla nepřímá volba. „Já bych Ústavu neměnil každých pět let,“ říká. Premiér prý při jednání s prezidentem vypadal jak chcíplá slepice. „Já, kdybych byl premiér, tak bych si asi nenechal mluvit do toho, kdo má být a nemá být ministr,“ dodal. A opřel se do Zemana za to, že zastává zájmy podnikatelů obchodujících s Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu
Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Proč jsem hlasoval pro paní Ursulu von der Leyen? Protože ji Piráti nechtějí
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o předsedovi Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Rodina Oranžových hřišť v jižních Čechách se opět rozrostla
V krásné krajině jižních Čech v obci Roudná nedaleko Soběslavi vzniklo za přispění Nadace ČEZ nové Oranžové hřiště. Nadace jeho výstavbu podpořila částkou 150 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hovada! Usekat ruce. Bouře kvůli ničení Karlova mostu cizinci
Velmi nelichotivě zareagovala analytička Irena Ryšánková a poslanec za SPD Radim Fiala na cizince, kteří v pondělí posprejovali pilíř Karlova mostu v Praze. O případu informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Tento stát potřebuje stranu jako ČSSD, uvedl publicista
Publicista Boris Cvek se vyjádřil k situaci kolem ČSSD a ke slovům komentátora Petra Nováčka. Co to vlastně v souvislosti s ČSSD znamená „definitivně směšná“, zamýšlí se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Prezident, když chce, tak jde do televize a řekne o komkoliv, že je blbeček
Komentář na facebookovém profilu k vlastní žalobě na prezidenta Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný: Přeji si, aby Zeman umřel. Ty jdi do prdele chudáku, koště
Uznávat nepřítele se nevyplácí. Přesvědčil se o tom starosta Řeporyjí Pavel Novotný, když si dal na svůj twitter přátelské foto s hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem. Objevila se nařčení, že je Novotný zaprodanec. Na hrubý pytel použil starosta Řeporyjí hrubou záplatu. A v mezičase si stihl přát, aby prezident Zeman zemřel, nebo připustit, že Joseph Goebbels mohl být „milý a zábavný týpek“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
České a slovenské zoo proti masakrům tažných ptáků ve středomoří
Podle odhadů BirdLife International je ve Středomoří každoročně nelegálně zabito 25 milionů tažných ptáků. Unie českých a slovenských zoologických zahrad chce upozornit na alarmující situaci kampaní!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Peter Zvolenský: Řecké volby – návrat do minulosti. A vstup do trvalé nestability?
Parlamentní volby v Řecku nevyvolaly u nás ani v Evropě větší pozornost. Pár povinných komentářů a hotovo. Trumpovy výroky na adresu britského velvyslance v USA či iránská krize vyvolaná Washingtonem jsou dnes témata pro média zajímavější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Roman Šmucler: Jsme vychováváni k nenávisti. Lidi by měli méně řešit politiku a více se starat o sebe
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Snížit energetické náklady potřebujeme, jinak se neudržíme na trhu, a máme jedno z nejhorších ovzduší v Evropě, speciálně sever Moravy,“ myslí si Roman Šmucler, prezident České stomatologické komory. „Žádný stát nemůže za to, že se žena rozvedla nebo nesezdala a je samoživitelka. Lidi by měli méně řešit politiku a více se starat o sebe,“ radí. „Jsme vychovaní k nenávisti, k neústupnosti a k sarkasmu, chybí nám to, co se dříve učilo v kostele každou neděli – pokora, pomoc druhým, brát život vážně. Potřebujeme více úcty ke stavění a ke kompromisům, a naopak méně obdivu k boření a k ideologii,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vlastenectví je čest, hrdost a odvaha
V sobotu 13. července 2019 proběhla v Praze VI. celostátní konference hnutí SPD pod názvem „Česká republika na 1. místě! – Vlastenectví je čest, hrdost a odvaha!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Já se vždycky bavím, když Fridrichová z ČT napíše... Jiří Ovčáček se rozpovídal v rozhovoru
Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který je bezesporu nejkontroverznějším mluvčím v České republice, se v rozhovoru pro server Drbna.cz rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek. „Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum,“ říká Ovčáček, který nezapomněl zkritizovat zpravodajství České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
AVČR: Pět nositelů Nobelovy ceny přijede do Prahy na fyzikální konferenci
Jen málokterá přehlídka se může pochlubit tak výjimečnými hosty. Do Prahy v polovině července přijede pět laureátů Nobelovy ceny za fyziku, aby se potkali na mezinárodní konferenci nazvané Hranice kvantové a mezoskopické termodynamiky. Akci, jejíž součástí jsou přednášky nobelistů pro veřejnost, pořádá Fyzikální ústav Akademie věd ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně, myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...
V jednu chvíli to vypadalo, že snad na Kavčích horách spáchají sebevraždu. Těmito slovy hradní mluvčí Jiří Ovčáček ohodnotil práci České televize. Obul se také do spolku Milion chvilek pro demokracii a naznačil, že by mohl kandidovat na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ pomohl Australanům, zajímajícím se o české lithium. Měla by se z něj přestat dělat politika
Půjčka dvou milionů eur (51,2 milionu korun), kterou poskytne energetická skupina ČEZ australské firmě European Metals Holdings (EMH), je do značné míry politicky motivovaný tah. Uvedli to analytici, které dnes ČTK oslovila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jií Weigl: Bude hůř
Podivná strkanice mezi prezidentem, premiérem a ČSSD kolem odvolání a jmenování ministra kultury se stala politickým tématem, jež v našem mediálním prostoru přehlušuje všechno ostatní. Prý se díky tomu stáváme prezidentskou republikou, dokonce nám hrozí totalita a demokracie je kvůli otálení prezidenta ministra promptně jmenovat fatálně ohrožena. Hysterie některých komentářů je absolutní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Při aukcích energií dochází ke klamání spotřebitelů
Česká obchodní inspekce pravidelně v 1. čtvrtletí tohoto roku uskutečnila kontroly zaměřené na nabídku a poskytování služeb v oblasti uzavírání smluv o dodávkách energií. Celkem provedla 12 kontrol a porušení právních předpisů zjistila v 10 případech. „Výsledky kontrolní akce potvrdily, že v tomto segmentu služeb dochází k závažnému porušování práv spotřebitelů. Obchodníci často používají klamavé a agresivní obchodní praktiky a záměrně používají nepravdivé informace, které pak negativně ovlivňují rozhodnutí spotřebitele. Vzhledem k těmto skutečnostem budou kontroly ČOI prováděny i v následujícím čtvrtletí,“ říká ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Dohadování o vcelku banální post ministra kultury pokračuje
Komentář na facebookovém profilu k vládní krizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Canov odmítá žalobu kolegů na Zemana: Prezident není loutka. Nemám dojem, že by chtěl rozdělovat, jenom jasně říká své názory
ROZHOVOR „Na Miloše Zemana nesedí, že by byl apolitický. Nesedí na něj, že by vládu neovlivňoval. Ale prezident není loutkou, je to hlava státu a má právo se vyjadřovat,“ říká Michael Canov, senátor za STAN a starosta Chrastavy. Ústavní žaloba proti prezidentovi je podle něj bezpředmětná. Ministra kultury už Zeman slíbil odvolat a ostatní body se týkaly minulého volebního období, které pominulo. V rozhovoru sdělil, že by se mu líbila hlava státu, která národ spojuje, ale to současný prezident podle něj neumí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Despocie? Ne, zhroucení
520 nebezpečných slov o unikátní dějinné situaci. Varování: Následující text obsahuje narativy, které vyvolávají v pražské a brněnské kavárně záchvaty vzteku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): My nejsme Pepíček na pískovišti, který se hroutí, když mu někdo rozbije bábovičky
Komentář na facebookovém profilu k vládní krizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Realisté Petra Robejška po třech letech existence hlasují o ukončení činnosti
Členská základna politického uskupení Realisté v pondělí zahájila hlasování o ukončení činnosti. Strana o tom dnes informovala na svém facebooku. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pošvář (Piráti): Uděláme konferenci odpůrců nebezpečného ukládání jaderného odpadu
Komentář na facebookovém profilu k vyhořelému jadernému odpadu, opilým cyklistům a zvířátkům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovna RBP: Jsme připraveni hradit občanům ze Šluknovska zdravotní péči v Německu
Reagovala tak na dlouhodobě zhoršenou dostupnost zdravotní péče v této oblasti, která je navíc umocněna ztrátovým hospodařením lužické nemocnice s poliklinikou v Rumburku. Ta nemá prostředky na další provoz a hrozí jí insolvence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky
Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších variant, jak ho brát na cyklotúru. Jaká je realita? Spotřebitelská organizace dTest otestovala 11 modelů cyklovozíků, pět z nich v testu propadlo. Nedostatky se týkaly praktických zkoušek v terénu, složitého sestavování, nepohodlí, bezpečnostních rizik a obsahu nežádoucích chemikálií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hloupí Češi? Rázná odpověď Schwarzenbergovi, pokud jde o Zemana s Čaputovou. Jde o rodový majetek
Jsou Češi neschopní zvolit si kvalitního prezidenta? Nad návrhem na zrušení přímé volby, ale zejména nad slovy Karla Schwarzenberga, který kritizoval vůli českého národa, se zamýšlí komentátor Lidových novin a Českého rozhlasu Tomáš Procházka. „U člověka, který dobu komunistické diktatury v Československu strávil za ostnatým drátem v Rakousku, kde se prioritně věnoval správě všech sídel svého šlechtického rodu, bychom asi očekávali více pokory a pochopení,“ uvádí v textu psaném pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš s Hamáčkem požádají o společnou schůzku prezidenta Zemana
Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda sociálních demokratů Jan Hamáček společně požádají o schůzku s prezidentem Milošem Zemanem kvůli sporu o výměnu ministra kultury. Hamáček to řekl ČTK po dnešním zhruba dvacetiminutovém jednání s premiérem na úřadu vlády. Seznámil ho s výsledky pondělního předsednictva sociální demokracie, které trvá na jmenování Michala Šmardy a Hamáčka vybavilo mandátem k případnému stažení ministrů ČSSD z menšinového kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Malá, asi desetiprocentní část lidí bez domova, působí opakovaně problémy
Komentář na facebookovém profilu k opilcům v Olomouci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Černá díra!“ Ministr Staněk udeřil na umělce: Je to vůbec umění?
Odcházející ministr kultury Antonín Staněk se ke svému resortu vyjádřil na blogu na serveru Aktuálně.cz. A vypráví také o tom, proč vlastně musel z ministerstva odejít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
James Bond je černá žena? Češi z toho udělali srandu, která vás dočista složí
Celým světem proběhla zpráva, že další představitelkou slavného agenta 007 bude černoška Lashana Lynchová. A zatímco z Hollywoodu zní slova chvály, čeští vtipálkové naznačují, že by to také mohlo být obráceně. Padají návrhy, že by například Nelsona Mandelu mohl hrát komik Luděk Sobota. A Jiřina Bohdalová proslavenou černoškou aktivistku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Je po volbách do Evropského parlamentu. Reforma nebude, nic se nezměnilo
Máme po volbách do Evropského parlamentu. Protagonisté EU si otřeli čelo a oklepali se, protože mají další roky jisté. V oblastech, kde před volbami ubrali plyn, aby nenaštvali voliče, přidali teď do eurounijního auta nitro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Zrušení jízdy parního vlaku 7. 9. 2019 na Slovácké slavnosti vína
Jízda parního vlaku dne 7. 9. 2019 při příležitosti konání se Slováckých slavností vína a otevřených památek v trase Uherské Hradiště – Uherský Brod se z technologických a provozních důvodů ruší bez náhrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Starosta Jiraský předal jmenovací dekret Janě Vavřinové
Nová ředitelka Základní školy, Javornického převzala od starosty jmenovací dekret .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hitlerův maršál by znovu spáchal sebevraždu. Marian Kechlibar o novém vedení EU
SOUVISLOSTI MARIANA KECHLIBARA „Kdybych to přirovnal k soukromému životu, nevyhráli jsme v loterii, ale podařilo se nám nezlomit si nohu,“ říká vědec a spisovatel Marian Kechlibar k výsledkům voleb na nejdůležitější posty v rámci EU. A k vítězce, která vlastně vůbec nekandidovala, uvádí: „Metodu, kterou byla Ursula von der Leyen vybrána, nemohu v žádném případě chválit. Připomíná vytažení králíka z klobouku.“ Kechlibar také vzpomněl, že Von der Leyenovou německá armáda chvíli místo zbraní musela používat smetáky. „Vidět tohle polní maršál Rommel, spáchal by sebevraždu podruhé a bez donucení,“ dodává. Věnuje se také problému migrantů, kteří bez jakýchkoli dokladů přijíždějí na lodích do Evropy. Podmínky a zákony se prý budou muset zpřísnit. „Evropa by politicky nezvládla ani jedno opakování podzimu 2015. Ale proti takovému procesu bude tuhý odpor, jak od idealistů, tak od lidí, kteří jsou na migraci osobně ekonomicky zainteresovaní,“ zakončuje úvahu Kechlibar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Za výborným chlapem Vláďou Kučerou
Minulý týden nás navždy opustil moderátor Vladimír Kučera. Vím, že byl nemocný , ale přesto jsem doufal, že tady s námi ještě nějaký čas bude. Smrtí však nic nekončí, a v nebi mu jistě bude dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Znásilnění z nepozornosti? Švédská novinka týkající se sexu má prvního odsouzeného. Senátor Valenta vydal varování
Švédsko v reakci na kampaň „MeToo“ zavedlo zákon vyžadující „jasný souhlas“ obou partnerů se „sexuálním jednáním“. Platí rok a nejvyšší soud nyní na jeho základě odsoudil prvního muže. Ten půjde do vězení i kvůli tomu, že žena nedala výslovný souhlas se sexuálním aktem. Informaci zaznamenal i senátor Ivo Valenta a rovnou k ní na sociální síti přidal svůj názor: takovéto právní normy mohou být velmi lehce zneužitelné při vyřizování účtů mezi partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Komunista Skála pochválil ministra Havlíčka. Jde o lithium
Komunista Josef Skála zajásal nad vývojem v kauze lithium. Ministr průmyslu za hnutí ANO Karel Havlíček prý prokázal, že hájí české zájmy a není prachbídným kolaborantem s cizí mocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ničení srbských hrobů v tzv. Republice Kosovo
Dvě desítky náhrobků bylo poničeno na pravoslavném hřbitově v Lipljanu v srbské provincii Kosovo a Metochie, která je v současnosti ovládána kosovskými Albánci a vystupuje jako samozvaná tzv. Republika Kosova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pirát z regionu: Je prokázáno, že některé argumenty bojovníků za klima byly podvod. Je z toho dogma, hysterie, fanatismus
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Nejsvobodnější jsem se cítil v devadesátých letech, nyní se situace neustále zhoršuje. Znovu jsou tu dogmata, o kterých se nediskutuje, a odchylka od „správného“ názoru je trestána. Není to však totalitní systémový přístup jako tehdy, tentokrát jsou to spíše šikanózní aktivity jedinců, kteří soutěží v loajalitě k mocným. Pro mnohé lidi je jednodušší prosazovat se pomocí loajality k mocným bez ohledu, zda je to z jejich strany ‚svazácké nadšení‘ nebo jen oportunismus,“ míní jihomoravský krajský zastupitel Ivo Vašíček, bývalý místopředseda Pirátů. „Zatím pořád máme mnoho politických stran s odlišnými názory. Demokracie je dynamická a věřím, že dokud mohou lidé svobodně volit, tak svobody uhájíme,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pane Hamáčku, baví vás to ještě? Předseda ČSSD se nadechl a spustil...
Moderátorka Marie Bastlová v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala předsedu ČSSD Jana Hamáčka (ČSSD). Chtěla od něj slyšet, jak dlouho sociální demokraté ještě vydrží ve vládě. Hamáček se nadechl a spustil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Společný lesnický projekt s Hnutím Duha začal
Dobrovolníci tento týden v režii státních lesníků opravují, stavějí i bourají lesní oplocenky v Českém ráji. Příští týden bude další skupina vysévat na vytěžených plochách ve Městě Albrechtice na severní Moravě semena břízy. Ochrana a obnova lesa je společným tématem Lesů České republiky i Hnutí Duha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Naši europoslanci Ursulu von der Leyen nepodpoří
Europoslanci zvolení za ODS svými hlasy nepodpoří Ursulu von der Leyen na pozici předsedkyně Evropské komise. Její představy o fungování Evropské unie jsou v přímém rozporu s programem ODS i se zájmy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Michal Horáček naložil Babišovi: To je hrůza. Dostal mandát, aby to tu zlepšil, a nedělá nic
Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček poskytl rozhovor Deníku N. Českého premiéra Andreje Babiše (ANO) v něm takřka rozcupoval na kousky. Prohlásil, že Babiš dostal silný mandát k posunutí Česka, k provedení změn k lepšímu. A tento mandát totálně promarnil. Prozradil také, že je pro něj obtížné pochopit, o co přesně jde spolku Milion chvilek pro demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Náprstkovo muzeum: Představujeme ananasové a hedvábné tkaniny z tropů
Už jste slyšeli o tkanině z ananasu a hedvábí a rádi byste se o ní dozvěděli něco víc? Nebo je pro vás název Pina-Seda zcela novým pojmem, se kterým byste se rádi blíže seznámili? Pak určitě využijte jedinečné příležitosti a přijďte se podívat do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde můžete od úterý 16. července vidět výstavu s názvem Pina-Seda, která vám tuto unikátní tkaninu do detailu představí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
DPP: Nové průjezdní mycí linky autobusů v provozech Hostivař, Kačerov a Vršovice
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se dostal do finální fáze investiční akce rekonstrukce mycích linek v garážích Hostivař, Kačerov a Vršovice. V Hostivaři a Kačerově již byly mycí rámy v uplynulých měsících předány do běžného provozu. V garáži Vršovice ještě probíhá zkušební provoz. V rámci rekonstrukcí mycích linek DPP provedl i nutné stavební úpravy hal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lži! Vytočený Babiš o Čapím hnízdě a kauze Šmarda. Připomněl i Sobotku
V ČT krátce odpovídal na otázky premiér Andrej Babiš. Spolupráce s komunisty prý funguje, otázka lithia je vyřešena. Připomněl, jak se choval premiér Sobotka. Stanovisko ČSSD je podle něj jasné a s ním také půjde za prezidentem. „A uvidíme, jak to dopadne,“ dodal. O Čapím hnízdě prý server Neovlivní píše lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vandal na Slovensku poškodil památník 1. čs. armádního sboru
Neznámý vandal poškodil bronzové sousoší u památníku 1. československého armádního sboru na hoře Javorina nedaleko Žiliny na severu Slovenska. Informovala o tom obec Stráňavy, u které se památník nachází. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Koňský handl s paní van der Leyen
Komentář na facebookovém profilu k van der Leyen
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: České soudy by měly prověřit téměř 133 tisíc podezřelých exekucí
Ministerstvo spravedlnosti identifikovalo, že v současné době může existovat až 133 tisíc nezákonných exekucí. Jedná se o řízení, jejichž rozhodčí doložku je potřeba prověřit. Kompletní tabulku soudy obdržely již v červnu. V září letošního roku se Ministerstvo spravedlnosti opětovně obrátí na všechny okresní soudy, aby sdělily, jakým způsobem v zastavování nezákonně vedených exekucí pokročily a jaké konkrétní problémy v této souvislosti případně identifikovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Zemědělské plodiny na střeše muzea
Jak vypadá dvouzrnka, len nebo bér vlašský? Celkem 21 polních plodin je nyní k vidění na střeše muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Láska: Zeman řekne, že senátor je blbeček. A já musím přesvědčit 3/5 poslanců, senátorů a Ústavní soud
Senátor Václav Láska (SEN 21) sdílel na svém facebookovém profilu koláž, která koluje po internetu a vysvětluje, že není mandát jako mandát. Podle jeho slov to docela sedí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SOLUS: V okrese Most evidujeme dluh po splatnosti u 15,32 % dospělých občanů
V negativním Registru Fyzických osob SOLUS bylo ke konci června zapsáno 586 tisíc osob. Je to téměř o 10 tisíc osob méně, než ke konci prvního čtvrtletí 2019, a o 34 tisíc osob méně než před rokem. Dlužná částka po splatnosti klesla za uplynulých 12 měsíců o 1,7 miliardy Kč na necelých 48 miliard Kč. Potíže s platební morálkou odhalí registr SOLUS přibližně u 13 žadatelů o půjčku ze sta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist