Oficiální zpravodajská média

„Prasata!“ Šok, muslimky si máčely nohy ve Vřídle, lid je rudý vzteky
Na sociálních sítích se začala šířit fotografie muslimských žen, které si na karlovarské Vřídelní kolonádě omývají nohy v jednom z pramenů. Rozlícení internetoví přispěvatelé fotografii nenechali bez reakce. „A kdybych si já vytřel hýžďovou rýhu listem z koránu, to by bylo pozdvižení,“ napsal pobouřeně jeden z uživatelů. Jiní komentují, že to je „klasická ukázka úcty k jiné kultuře“. A v souvislosti s incidentem byla rovněž připomenuta i jistá podobnost s chováním některých z umělců, kteří se ve Varech taktéž neostýchali osvěžit na veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla
Přání od prezidenta zpěváku Karlu Gottovi vzbudilo mimo jiné i menší rozruch v Milionu chvilek pro demokracii. Že hlava státu popřála legendě k narozeninám, za což Gott prohlásil „Ať žije pan prezident!“, osazenstvo tzv. chvilkové skupiny ocenilo přízvisky jako zaprodanec, ubožák či mrtvá po proudu plující ryba. A i ti shovívavější prohlašovali, že Gott je sice skvělý zpěvák, ale žádný velký myslitel. „Že z něj ‚národ‘ udělal modlu svědčí jen a jen o podprůměrnosti obou,“ tvrdil jeden z příznivců demonstrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rozkradené miliardy. Mediální doping Milionu chvilek. Ministr Vojtěch to rozjel u Xavera
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV.cz ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Dozvěděl se od něj mimo jiné, že demonstranti z Milionu chvilek nejsou vůči vládě Andreje Babiše (ANO) spravedliví. Přičítá to na vrub médiím. Vedle toho popsal, jak se v českém zdravotnictví kradly miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hutka je elita? Takhle mluví o těch, co ho krmí a chrání mu zadek? Umělec to schytal
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Měl pan Hutka na mysli, že se vezou zedníci, kteří postavili dům, v němž bydlí? Že se vezou zemědělci, pekaři, řezníci či kuchaři, kteří se činí, aby měl co do svého ‚elitního‘ bříška?“ ptá se komentátor Tomáš Vyoral v reakci na výroky písničkáře Jaroslava Hutky, který se nedávno zajímavé rozhovořil o svém vnímání elit. A pár otázek má Vyoral i ke kritikům Karla Gotta: „Ublížil někomu? Zlikvidoval někoho? Tehdy nebo nyní? Hrdinů jsou plné hřbitovy a komediantů plná náměstí. Ale někdo taky musel a musí lidem rozdávat radost.“ Dále se tento týden text věnuje zajímavým tématům, se kterými se roztrhl pytel: Černoška v roli agenta 007, mše za uprchlíky v podání papeže Františka nebo zvolení Ursuly von der Leyen do čela Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sodoma u Havla, jen pro dospělé. Docent Valenčík se cestou do práce nestačil divit
V Praze můžete vidět ledacos. Tak například docent Radim Valenčík, známý čtenářům ParlamentníchListů.cz svými ekonomickými rozbory, měl v pátek zcela nečekaný zážitek při ranní cestě do práce. Rozhodl se totiž při své cestě po pražském nábřeží nasměrovat své kroky kolem Národního divadla na Náměstí Václava Havla. A tam se nestačil divit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Smůla na patách
Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kontrola nad tím, kolik migrantů tu je? Není. Pelikán řekl, odkud migranti létají. A také, jak se do toho „pletou“ neziskovky
Arabista Petr Pelikán poskytl rozhovor serveru Info.cz. Prohlásil v něm mimo jiné, že podle jeho názoru vůbec nevíme, kolik nelegálních migrantů se dnes pohybuje na území Česka. Kritizoval také neziskové organizace, které se podle něj pohybují na hraně zákona. A když tak činí, nelze v EU účinně regulovat migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda otálí s nominací eurokomisaře. Aby vyhověla zákonu, svolá poslance z dovolené
Nominanda musí projednat evropský výbor sněmovny, který už v létě nezasedá. Premiér Babiš s ním dosud kvůli tomu nekomunikoval.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.7.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Piráti si dělají, co chtějí, bez ohledu na zájmy země a jejích občanů
Komentář na facebookovém profilu k jednání pražského primátora Hřiba vůči Číně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Mojmír Babáček: Zastavte přípravy páté generace mobilních telefonních sítí
Otevřený dopis české vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Těžko můžeme bojovat proti kalamitě, když národní park Šumava odmítá jakýkoli zásah
Kůrovec ohrožuje i německé a rakouské lesy, shodla se mezinárodní pracovní skupina vytvořená ke kůrovcové kalamitě na Šumavě a v příhraničí, která řešila krizovou situaci na setkání v bavorském Freyungu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Po Junckerovi jdeme z bláta do louže
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení Ursuly von der Leyenové předsedkyní Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
MPO: Podnikatelé mohou získat dotaci na rekonstrukci zastaralých budov a areálů, které poslouží rozvoji cestovního ruchu
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 16. července výzvu z programu Nemovitosti OP PIK, která je zaměřena na modernizaci zastaralých, prostorově a technicky nevyhovujících objektů, budov a areálů, které budou využity pro rozvoj podnikatelských činností a služeb v cestovním ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Vezmou za vděk i Českem," varuje před migranty profesor od Klause ml. Politici prý zavařili na generace dopředu
ROZHOVOR "Pokračující migrační krize bude mít nedozírné a dalekosáhlé důsledky na Evropu," říká Mansoor Maitah, profesor Vysoké školy ekonomické a člen hnutí Trikolóra. Varuje, že i když nyní migranti míří na Západ, v budoucnu mohou vzít za vděk také Českem. A jeho názory na kolonialismus a německou kapitánku by si na Západě asi za rámeček nedali: "Kolonialismus v mnoha zemích po sobě zanechal relativně funkční státy s fungující infrastrukturou."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk opět vysílá na síti. A opět tím šokoval úplně všechny
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) je velmi aktivní na sociálních sítích. Nedávno si stěžoval, že ho zradil předseda strany Jan Hamáček. Tentokrát poslal pozdrav z festivalu Colours of Ostrava. A měl vedle sebe nečekaného parťáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Podporujte paní Ursulu, nenechte se svádět demagogy, vzkazuje národu kníže Schwarzenberg. Proti se postavil nejen Foldyna, ale dokonce i Saša Vondra
ANKETA Může být Evropa do roku 2050 uhlíkově neutrální, jak hodlá prosazovat nová šéfky Evropské komise Ursula von der Leyen? ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, co si o záměru někdejší německé ministryně obrany myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Proč?
Komentář na facebookovém profilu k čerpání dotací EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Úkolové uskupení převzalo v Lotyšsku operační úkol
Slavnostní nástup k předání operačního úkolu velitelem 2. úkolového uskupení AČR alianční předsunuté přítomnosti (enhanced Forward Presence, eFP) Lotyšsko nadporučíkem Davidem Trnečkou veliteli 3. úkolového uskupení nadporučíku Jaromíru Haplovi se uskutečnil dne 10. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová: Ministři by měli řešit především témata, týkající se fungování justice
Ve dnech 18. a 19. července 2019 se v Helsinkách sešli ministři spravedlnosti a vnitřních věcí. Justiční část setkání se věnovala třem okruhům: aktuálním aspektům aplikace principu vlády práva (Rule of Law) ve členských státech, využívání alternativních trestů a multilaterální mezinárodní justiční spolupráce v občanských věcech. Jednání proběhlo v souvislosti s počínajícím finským předsednictvím v Radě Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pálí nás dobré bydlo? Klima lidé řeší, když nejsou sociální problémy. A mluvit o „zločinech privatizace“ je úplně absurdní, kroutí hlavou politolog Mrklas
POLOČAS HORKÉHO ROKU S trochou nadsázky nás pálí dobré bydlo. Tak vidí politolog Ladislav Mrklas z institutu CEVRO letošní vlnu protestů a celkové „blbé nálady“, kterých jsme letos svědky. Od roku 1989 podle něj zbohatli všichni, jen někteří méně než ostatní, a právě to plodí frustraci a rovněž bezhlavé zadlužování, které vede k exekucím a dalším věcem, které mizernou náladu ještě prohlubují. U protestů proti Andreji Babišovi připomněl paradox, že náměstí a pláně z podstatné části plní lidé, kteří s ním kdysi bojovali proti korupci a jejichž aktivity dnešní premiér ještě jako soukromý miliardář přes různé fondy platil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Tři politické zásady Jana Hamáčka. Po jejich přečtení pochopíte, co se děje kolem Staňka
Server Aktuálně.cz se pokusil nahlédnout do duše předsedy ČSSD Jana Hamáčka a jako bájná Sibyla předpovědět osud strany i samotného předsedy. Je prý při tom třeba pracovat se třemi přikázáními, která Hamáček hlásá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vy spolu souhlasíte? Vondra s Konečnou rozbourali Řezníčkovi v ČT zajeté koleje
V Událostech, komentářích České televize se utkali dva čeští europoslanci – Alexandr Vondra (ODS) a Kateřina Konečná (KSČM). Ačkoli stojí na opačných pólech politického spektra, v jedné věci se shodnou. Český premiér Andrej Babiš (ANO) si podle nich v Bruselu vede velmi špatně a pokud se něco nezmění, Česká republika na tom bude bita. Moderátora Martina Řezníčka velmi překvapilo, že spolu právě tito dva politici v něčem souhlasili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ten smradlavý nafťák, proti kterému v EU brojí, je čistý? Rána pro elektromobily
Nový dvoulitrový turbodiesel Mercedesu – v rámci programu Green NCAP, který spustila organizace spolufinancovaná ze zdrojů EU Euro NCAP a který je zaměřen na emise spojené s jejich provozem – byl oficiálně ohodnocen stejně dobře jako elektromobily. V rámci indexu čistoty vzduchu získal 10 bodů z 10. Průzkum tak zcela znevažuje předchozí plamenná prohlášení některých zástupců EU o nutném konci vozů poháněných dieselem a snahu některých zemí o úplný zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory po roce 2040.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Marian Kechlibar: Od Berlínské zdi k Berlínskému příkopu
Bývalý Reichstag, dnes tedy Bundestag, leží v samotném centru Berlína. Ve jménu zvýšení bezpečnosti před ním nyní má být vykopán 10 metrů široký a 2,5 metru hluboký příkop. Návštěvníci by do budovy chodili tunelem z nového turistického centra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Kampaň pro turisty informuje o pravidlech v ulicích v nočních hodinách
Do konce září bude v pražských ulicích kampaň, zaměřená na pravidla, která musí turisté v hlavním městě dodržovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Dluhová relativita
Ačkoliv dnes zveřejněné statistiky vládního zadlužení zemí EU by mohla potěšit už proto, že relativní dluh zemí EU i eurozóny meziročně klesá na 81 % HDP, respektive 86 %, při pohledu na absolutní čísla, už tak optimisticky situaci vidět nemusíme. Na konci prvního čtvrtletí překonalo vládní zadlužení zemí eurozóny poprvé 10 bilionů EUR a bylo o 157 mld. vyšší než ve stejném období loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Mám jedno skromné přání, svěřila se starostka Frýdlantu nad Ostravicí
Během turistické sezóny se počet obyvatel města až trojnásobí. Čím je Frýdlant nad Ostravicí unikátní? Kdy bude dokončen projekt Brána Beskyd? Nejen o tom jsme si povídali s dlouholetou starostkou Helenou Pešatovou (BPP). Radnice má před sebou několik finančně nákladných projektů. V jaké fázi je jejich realizace a jak ovlivní hospodaření města? Řeč přišla i na dopady schválení zákona o vyrovnání s církvemi. Proč jej vítá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Koncerty na Vranově a rakouském Hardeggu připomenou 30 let bez železné opony
Hned dva koncerty vážné hudby připravily na letní sezónu správy národních parků Podyjí a Thayatal pro hrad v Hardeggu a zámek ve Vranově. Představí se na nich interpreti z Česka i Rakouska. Obě města spolu se Znojmem i Retzem propojí i bezplatný autobus. Na první vystoupení se zájemci mohou v Hardeggu těšit už 20. července. Druhé čeká vranovský zámek 10. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nyní pan premiér zjistil, že nejsou ani peníze
Komentář na facebookovém profilu k seškrtání plánovaných investic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Co tak nové Tajemství výchovy v ČT?
Stalo se mi to před chvíli. Chystal jsem se na tramvajové zastávce usednout na lavičku a nevšiml si asi čtyřletého chlapce, který ve snaze vybojovat přede mnou místo pro sebe (a snad i pro svou maminku), se zřejmě z běhu (jinak bych ho včas stačil vnímat), vrhl pod můj už usedající zadek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Zase o něco více otvíráme radnici veřejnosti
Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Operátorem ICT spustil upravenou verzi aplikace Zmente.to, která je od nynějška jednodušší a výrazně přehlednější. Občané tak mohou snáze elektronicky předávat podněty městu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad teroristou Baldou, jenž útočil na vlaky
Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Jaromírem Baldou, jenž si má odpykat čtyři roky vězení za teroristický útok na železnici a za vyhrožování teroristickým trestným činem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policie stíhá muže kvůli vyhrožování teroristickým útokem na pražskou školu
Policisté z odboru Praha-venkov jih ve spolupráci s Europolem dopadli pětadvacetiletého muže, který podle nich v červnu vyhrožoval na facebooku teroristickým útokem na neurčenou školu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zneužijí Rusové naše fotky? Svět zůstává v klidu, ČT dramaticky volá do kybernetického úřadu
Aplikace FaceApp, pomocí které můžete na sociální síti postaršit nebo omladit své fotky nebo se podívat, jak byste vypadali v těle opačného pohlaví, prý skrývá také jednu past. Pokud si s aplikací pohráváte, dáváte společnosti souhlas s užitím nahraných fotografií a jmen pro jakékoliv účely, kdekoliv na světě, na neomezenou dobu. A to je prý o to nebezpečnější, že „veselá“ aplikace má pocházet z Ruska. Varování, které obletělo svět, uveřejnil i Český rozhlas. Časopis Forbes však tvrdí, že s celou aférou je to trochu jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Doktor Campbell o malé Grétě, kapitánce Carole a našich chvilkařích: Debilizace společnosti dosáhla zcela nové úrovně. Toto je výsledek liberální demokracie
POLOČAS HORKÉHO ROKU Symptomy vytoužené bídy! O tom, co nás vlastně ničí, hovoří vysokoškolský pedagog, znalec geopolitiky, doktor Jan Campbell. „Mohou přežít pouze mladí, radikální, kreativní a destruktivní občané, spojení s narcisty a politickými ambicemi a aktivisty dávajícími přednost pokryteckému moralizování před právem.“ „Debilizace společnosti“ podle něj dostala nový rozměr. „Zbavuje lidi sebe samých. Debilizovaný jedinec se nedokáže postavit proti názoru z venku, při mysli na odpor dostane strach z následků a pocit viny. Debilizace společnosti je proto efektivnější než represe.“ A že lidé nevypadají šťastně? Lidé jsou nešťastní! Přidává i postřeh k působení eurokomisařky Věry Jourové. Ta by podle Campbella měla urychleně vyhledat lékařskou pomoc, sdělit výsledek veřejnosti, začít studovat Bibli kralickou a odejít na dlouhodobý sabatikl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Zastavme masakr daňků!
Prohlášení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k podpoře petice s názvem Zastavme masakr daňků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Ministerstvo umožní čerpání financí ze svých programů
Předseda vlády Andrej Babiš, ministr životního prostředí Richard Brabec a jeho vládní kolegové navštívili modelové projekty, reprezentující současný boj státu, samosprávy i soukromníků se suchem, a to projekty zaměřené na zemědělství a krajinu. Vládní návštěva má upozornit na konkrétní projekty a inspirovat další hospodáře v krajině, aby tyto potřebné projekty realizovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petice: Nesouhlas s přestavbou kotelny Gregorova na bytový dům a zahušťováním sídliště Roztyly
Vyjadřuji zásadní nesouhlas s objemovou studií přestavby kotelny v ul. Gregorova na 9patrový bytový dům, která je zveřejněna na webu Prahy 11 (https://www.praha11.cz/cs/uzemni-rozvoj-a-regenerace/zamery-na-jiznim-meste/bytovy-dum-kotelna-ul-gregorova.html)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Chcete silnější důkaz, že se ženeme do pekel? Profesor historie bije na poplach
Profesor Martin Kovář se ve svém komentáři pro server Info.cz pozastavil nad změnami a ztrátami, jimiž naše civilizace v poslední době prochází. Z počátku poukázal na drobné změny, jako je změna v komunikaci mezi lidmi a omezení počtu dopisů, pak však přešel i na výrazně horší změny a ukázal tak například na nebezpečí, které k nám přichází ze Západu v podobě genderové a rasové korektnosti či ekologického aktivismu. Nevynechal ani rostoucí množství zákazů a regulací, přičemž se dotkl i tématu kouření a varoval: „Věřte mi: po kuřácích dojde, dříve či později, i na ostatní, i na nás.“ „Chcete silnější důkaz toho, že náš svět směřuje do pekel?“ podotýká pak Kovář k tomu, že dle posledních zpráv má být nejnovější agentkou 007 žena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Krajské zdravotnictví je odděleno mimo vyrovnávací platby od rozpočtu kraje
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívil ve středu Pardubický kraj. V doprovodu hejtmana Martina Netolického navštívil kromě sídla kraje také Pardubickou nemocnici a Dětské centrum Veská. Řeč přišla na aktuální situaci finanční a personální situaci krajských nemocnic včetně rozvojových a investičních plánů. Ve Veské informovali zástupci kraje ministra o nutnosti legislativních změn v rámci úhrad za zdravotní péči v dětských centrech. Ta je nyní hrazena pouze z prostředků zřizovatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD: Kraje dostanou slíbené peníze na dofinancování sociálních služeb
Komentář na facebookovém profilu k dofinancování sociálních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Klaus ml. zostudil novináře, který mu volal a pak „vyrobil“ kauzu. A ten se začal hádat
Poslanec Václav Klaus mladší (Trikolóra) se na svém facebooku pustil do redaktora Deníku N Jana Tvrdoně. Klaus zveřejnil přepis svého hovoru s Tvrdoněm, po němž došlo ke zveřejnění článku, že by měl údajně hlasovat odlišně, nežli jeho spolupracovnice a poslanecká kolegyně Zuzana Majerová Zahradníková, přestože to Klaus vyvrátil. „Hlasujeme u zákonů vždy stejně. U pořadu schůze a dalších drobností se můžeme někdy lišit,“ připomenul dnes opět Klaus s tím, že drobné odchylky v hlasování mohou souviset jen například s tím, že se občas musel zdržet či z recese hlasoval pro EET na kosmické lety. „S paní poslankyní Majerovou Zahradníkovou jste hlasoval odlišně i v řadě dalších případů,“ stojí si za svým Tvrdoň a přikládá odkaz na analýzy ve svém článku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Čaputová promluvila. Jde o rodiny a práva pro LGBT
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se na svém facebooku rozepsala o tom, proč se odmítá zúčastnit sobotního Duhového pochodu LGBTI komunity v Bratislavě, stejně tak jako se nezúčastní akce Hrdí na rodinu, která započne ve stejný den u Katedrály sv. Martina půl hodiny před začátkem první z akcí. Čaputová ve svém příspěvku naznačuje, že je potřeba se zaměřit spíše na vážnější problémy Slovenska. „Považuji za potřebné nezůstat potichu a stejně tak naléhavě jako upozornit na potřebu zlepšení situace práv lidí hlásících se k LGBTI komunitě, upozornit taktéž i na potřebu zlepšení podmínek pro podporu a ochranu všech rodin na Slovensku,“ napsala Čaputová s tím, že respektuje právo obou komunit uplatnit svou svobodu projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Považuji za zásadní, aby se průmyslové podniky chovaly i jako dobří sousedé
Krajský úřad Moravskoslezského kraje zpřísňuje podmínky provozu nejvýznamnějších průmyslových provozů v regionu. Aby ještě méně zatěžovaly životní prostředí. Koncem června například nařídil společnosti OKK Koksovny udělat další opatření, která omezí úniky dýmu v Ostravě. Začal jednat také s ostravskou chemičkou BorsodChem MCHZ, s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Celní správa: Přistižen při výrobě pervitinu
Trestním stíháním dvou Čechů obviněných z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy pokračuje případ, jenž několik měsíců šetřili v rámci přípravného řízení celníci v postavení policejního orgánu Celní správy České republiky. Nyní jej předali do vyšetřování trutnovským policistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Dopravní společnost kraje s rozhodnutím ÚOHS nesouhlasí
Vyjádření Dopravní společnosti Ústeckého kraje k rozhodnutím předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ze dne 19. 7. 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky zaznamenaly na Karlovarsku výskyt kočky divoké
Fotopast v Doupovských horách zaznamenala na konci května s největší pravděpodobností výskyt kočky divoké (Felis silvestris). VLS se pokusí výskyt potvrdit sběrem biologického materiálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
USA mohou klidně válčit skoro s každým. A dokud mají dolar... Profesor Smrčka o možné krizi v globalizovaném světě
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Zvykejme si. Ten džin je z láhve venku. Těžko ho někdo nacpe zpátky. Rozhádané jsou všechny země, nebo alespoň skoro všechny vyspělé země. Nejsme zvláštnost. Máme pořád pocit, že jsme něčím jiní. Samozřejmě jsme, ale určitě ne tak, že bychom měli rozdělenější společnost, než je vcelku obvyklé. Navíc to není zase tak zlé. Nikdo se nestřílí, není tady žádná občanská válka, když se demonstruje, tak nikdo nerabuje fast foody a nezapaluje banky,“ uvádí v rozhovoru pro PL.cz ekonom Luboš Smrčka (SPOZ). Vysvětluje i ekonomický návod jak zastavit migraci, či si všímá známého ekonomického dua, které s vytrvalostí bernardýna věští příchod krize do dvanácti měsíců už od roku 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vyhlásil veřejné zakázky na zajištění softwarové podpory svých agend
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zahájil dvě transparentní otevřená zadávací řízení ke dvěma veřejným zakázkám na zajištění majetkového a ekonomického modulu a zajištění modulu Centrálního registru administrativních budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Kůrovec nehoduje jen na smrku, své o tom vědí i pražské modříny
Nejen smrk má svého hmyzího nepřítele. S armádou nenechavých brouků svádí boj také pražské modříny. Ačkoliv je na světě celkem 6 000 druhů kůrovců, modřín opadavý si na svůj jídelní lístek připsal naštěstí jen jeden z nich: lýkožrout modřínový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Vezmou zavděk i Českem," varuje před migranty profesor od Klause ml. Politici prý zavařili na generace dopředu
ROZHOVOR "Pokračující migrační krize bude mít nedozírné a dalekosáhlé důsledky na Evropu," říká Mansoor Maitah, profesor Vysoké školy ekonomické a člen hnutí Trikolóra. Varuje, že i když nyní migranti míří na Západ, v budoucnu mohou vzít za vděk také Českem. A jeho názory na kolonialismus a německou kapitánku by si na Západě asi za rámeček nedali: "Kolonialismus v mnoha zemích po sobě zanechal relativně funkční státy s fungující infrastrukturou."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pražská hygienická stanice: Zvlášť opatrní by měli být v letních horkých dnech senioři
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) upozorňuje, že by starší obyvatelé naší metropole měli být v průběhu horkých letních dnů opatrnější, aby si zdravotně neuškodili. Starší organismus se totiž s horkem hůře vyrovnává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Británie, brexit a Boris Johnson, jak je z České televize neznáte. Promlouvá lékař Rogozov, který ostrovy poznal jako málokdo jiný
Z BRITÁNIE DO BOHEMIE Lékař Vladislav Rogozov je vděčný osudu, že ho obdaroval hned dvěma domovy. Prvním je Česko a druhým Anglie. Mít dva domovy považuje za velmi dobrou příležitost vnímat každou zemi zblízka, a přitom s určitým nadhledem a perspektivou země druhé. Je optimistou a věří, že Česká republika má stále jedinečnou příležitost. Příležitost vyvarovat se negativních jevů, které dnes můžeme vidět v jiných vyspělých zemích. Také věří, že důležitým krokem k tomuto cíli je šíření povědomí o současném dění mimo Českou republiku. V tomto pokračování seriálu rozhovorů komentuje dění kolem odchodu Spojeného království z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Doktor Campbel o malé Grétě, kapitánce Carole a našich chvilkařích: Debilizace společnosti dosáhla zcela nové úrovně. Toto je výsledek liberální demokracie
POLOČAS HORKÉHO ROKU Symptomy vytoužené bídy! O tom, co nás vlastně ničí, hovoří vysokoškolský pedagog, znalec geopolitiky, doktor Jan Campbell. „Mohou přežít pouze mladí, radikální, kreativní a destruktivní občané, spojení s narcisty a politickými ambicemi a aktivisty dávajícími přednost pokryteckému moralizování před právem.“ „Debilizace společnosti“ podle něj dostala nový rozměr. „Zbavuje lidi sebe samých. Debilizovaný jedinec se nedokáže postavit proti názoru z venku, při mysli na odpor dostane strach z následků a pocit viny. Debilizace společnosti je proto efektivnější než represe.“ A že lidé nevypadají šťastně? Lidé jsou nešťastní! Přidává i postřeh k působení eurokomisařky Věry Jourové. Ta by podle Campbella měla urychleně vyhledat lékařskou pomoc, sdělit výsledek veřejnosti, začít studovat Bibli kralickou a odejít na dlouhodobý sabatikl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Sjezd ODS a justiční mafie
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist