Oficiální zpravodajská média

Blaha (ODS): Může být Chorvatsko náš vzor?
Toto politické léto rozhodně není okurkové. Obvykle v červenci plní stránky novin zprávy o lidožravých žralocích na Jadranu a statistiky vodáků na Vltavě. Letos i o prázdninách sledujeme pokračování mýdlové opery o odcházení a neodcházení sociálních demokratů z vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
To nemá obdoby! Zdeněk Škromach účtuje se Štěchem, Chovancem a dalšími křiklouny z ČSSD. A zásadně radí, jak vyřešit Šmardu
ROZHOVOR „Celá věc se zbytečně zdramatizovala. Bohužel k tomu přispěli významní představitelé sociální demokracie, kteří se nesmířili se vstupem do vlády. Překvapuje mě, že jsou to lidé, kteří ještě nedávno křičeli po jednotě strany. Ve chvíli, kdy to není podle jejich představy, tak jednota jde najednou bokem. Myjí Janu Hamáčkovi a vedení strany schody takovým způsobem, že to nemá obdoby,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sociálně demokratický matador Zdeněk Škromach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Plzeňský kraj: Sanitky ošetřili nanotechnologií
V sídle Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ZZS PK) v Plzni otestovali údržbu dvou sanitních vozů nanotechnologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Kulturní politika v Evropě – evropská kulturní politika?
Béla Rásky, kunsthistorik a v posledních letech zejména specialista na politický inženýring v kultuře, se narodil roku 1957, vystudoval historii a dějiny umění na vídeňské univerzitě. Po roce 2010 působil ve vedoucích pozicích vídeňského Wiesenthalova institutu pro studium holocaustu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj chystá uzavírky na silnicích I. třídy
Úplná uzavírka HODONÍN, částečná uzavírka BRANIŠOVICE a ROZSEČ nad Kunštátem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Drahoš může dostat pokutu až 50 tisíc. Zde je důvod
Zákonodárci mají ze zákona povinnost podat do konce června majetkové přiznání. Pokud tak neučiní, hrozí jim pokuta od jednoho do padesáti tisíc korun. Podle zjištění MF Dnes se pokutě možná nevyhne neúspěšný prezidentský kandidát, senátor Jiří Drahoš, který přiznání nepodal. Proč? Prý zapomněl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
To v ČSSD nepotěší: Šmarda není vhodný kandidát na ministra kultury, ohlásil Babiš
Sociální demokracie se ocitla na rozcestí – rozhoduje se, zda ve vládě setrvá, či odejde. Jmenování ministra prý není jediný problém, spory má s hnutím ANO ve více oblastech. Přesto premiér Andrej Babiš (ANO) podle svých slov nevidí žádný důvod, proč by měla jejich vládní spolupráce skončit. V rozhovoru pro Deník.cz sdělil své odhady, jak se situace po pondělním zasedání předsednictva ČSSD bude vyvíjet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda v pondělí po šestnácti letech rozhodne o profesuře pro chemika Novotného
Vláda zřejmě na svém jednání v pondělí rozhodne o jmenování osmašedesátiletého chemika Ladislava Novotného profesorem. Vědecká rada Univerzity Pardubice (UP) ho navrhla již před 16 lety, kvůli informaci o prošetřování jeho podnikání ale tehdy jmenován nebyl. Poté, co ho předloni očistil soud, podepsal letos v dubnu jmenovací dekret Novotného prezident Miloš Zeman. Vyzval zároveň premiéra Andreje Babiše (ANO), aby tak učinil také. Vyplývá to z vládního materiálu, který má ČTK k dispozici. K platnosti profesury je třeba podpisů prezidenta a předsedy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek odkrývá pravé důvody těch, kteří volají po zrušení přímé volby prezidenta. A varuje
Nejen z řad opozice se ozývají hlasy, že prezident Miloš Zeman porušuje ústavní zvyklosti, například když nyní odmítá přijmout demisi ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Někteří se jeho jednání děsí a hovoří o zrušení přímé volby prezidenta, protože „další prezident nebude lepší“. Politolog Petr Robejšek však ve svém komentáři v sobotním vydání deníku MF Dnes před tímto nápadem zvedá varovně ukazováček a vysvětluje, proč je naopak zapotřebí přímou volbu prezidenta hájit. On je prý naděje pro lidi, kteří nechtějí mít s politikou nic společného, ale nechtějí ani to, aby se jim stále více montovala do života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): I přes prázdniny je ve školách a školkách rušno. Do jejich oprav letos město investuje 23 milionů korun
Zatímco si děti užívají letní prázdniny, ve školách a školkách zřizovaných městem Znojmem je rušno. Jako každý rok se do nich nastěhovali dělníci. Nejrozsáhlejší práce čekají budovu ZŠ Jubilejní park, která projde kompletní rekonstrukcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Vítězství ve 2. světové válce už neplatí?
V květnu 1945 nebylo pochyb o tom, kdo je vítěz a kdo poražený v dosud největším světovém konfliktu v dějinách. Podmínky vždy diktují vítězové a tak na základě poválečných dohod vítězných mocností došlo k obnovení Československa a vystěhování většiny německého obyvatelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení
TÝDEN V MÉDIÍCH Za potřebné políčky pro mnohé novináře považuje Petr Žantovský dvě zprávy z tohoto týdne. Ty by nejen Josefu Klímovi a Mikuláši Kroupovi mohly pomoci k rozhodnutí, aby si dříve ověřovali to, o čem vypouštějí jednoznačné a emocionální výkřiky, aby se nezesměšňovali a neztráceli tak rychle kredit u veřejnosti. Do třetice všeho nevkusného zmiňuje mediální analytik některé komentáře veřejných figurantů k osmdesátinám Karla Gotta, z nichž pomyslné dno dosáhl dřívější gay pornoherec a nyní ředitel think tanku Evropské hodnoty Jakub Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
FOTO Demonstrace před čínskou ambasádou. Co se tam dělo, nebylo vůbec pro citlivé povahy
Praktikující meditační praxe Falun Gong v sobotu 20. července demonstrovali před ambasádou Čínské lidové republiky v Praze. Prostřednictvím expresivního happeningu protestovali proti pronásledování meditační praxe Falun Gong ze strany čínského režimu a odebírání orgánů politickým vězňům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Aspoň na víkend zavítej do genetické laboratoře
Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde dnes od 11 do 17 hodin probíhá další akce z oblíbeného cyklu Aspoň na víkend. Tentokrát se bude zábavný workshop pro rodiny s dětmi týkat výstavy Doba genová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Soutěž vyzdvihuje poctivou a soustavnou práci žen
Hlasování pro letošní Ženu regionu je v plném proudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura bije na poplach: Agresivní muslimský migrant v Praze volal Allah Akbar. Hamáček lže, že nejsou mezi námi!
O agresivním muslimském migrantovi a kriminálníkovi, jenž ve čtvrtek křičel v Praze na veřejnosti děsivé „Allah Akbar“, na svém facebooku informoval už značně rozčilený předseda SPD Tomio Okamura – zdůraznil, že ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) i přesto nadále lže, když říká, že u nás žádní migranti nejsou. „Potenciální islámští teroristé jsou kousek od našich hranic a někteří se na našem území i pohybovali či dokonce možná i stále pohybují,“ varuje Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Možná řešení
Komentář na facebookovém profilu k možnostem v zákoně o služebním poměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Potíže s hraním hazardních her a se závislostí může mít až 164.000 Čechů
Kolem 164.000 lidí nad 15 let v Česku může mít podle odborných odhadů problémy s hraním hazardních her a se závislostí na něm. Patologických hráčů je pak bezmála 60.000. Sázení a hraní nemá pod kontrolou asi 13.000 mladých do 18 let. Vyplývá to z výroční zprávy o hazardním hraní za loňský rok, s níž by se měla v pondělí seznámit vláda. V posledních letech počty klesly. Češi loni za hazard utratili 249,5 miliardy korun, prohráli 31,3 miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Premiér Babiš navštíví Ústecký kraj a vypustí ohrožené sysly
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš, ministr dopravy Vladimír Kremlík a ministr životního prostředí Richard Brabec navštíví Ústecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Dutý kámen - méně známé, ale zajímavé místo kraje
Dutý kámen, německy Hohlstein, je dalším z ne tolik známých, ale přesto pozoruhodných míst Libereckého kraje. Nalézá nedaleko města Cvikov. Skalní pískovcový hřbet o délce 600 metrů a vysoký 30 metrů je od roku 1963 státem chráněnou přírodní památkou. Pískovec se tu lámal na stavební bloky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Pořád u nás vládnou velcí „kolchozníci“
Komentář na facebookovém profilu k péči o krajinu a zemědělství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Komenátor: Když měl Zeman proti sobě silnou většinovou vládu, byl ‚takhle malinký‘. Zato dnes...
Komentátor Lidových novin Petr Kamberský se ve svém sobotním komentáři rozepisuje o tom, jak i v létě – v čase dovolených – je díky prezidentovi Miloši Zemanovi na české politické scéně poměrně živo. Nesledujeme žádný střet idejí, žádný souboj o rozpočet, daně, nepřeme se o podobu školství – jen jeden muž v křesle prezidenta se prý snaží škodit lidem, které nesnáší: Jiřímu Fajtovi a Michalu Šmardovi. „Rukojmím mu je celá vláda, potažmo celá republika,“ dodává komentátor, podle kterého je prezident jen tak silný, jak je slabá vláda, respektive Parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hnutí Brontosaurus: Česká vesnice v srbském Banátu ožila s dobrovolníky
Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus vyrazili za krajany Srbska, do nejmenší české vesnice v oblasti Banátu. Pomohli nejen s obnovou některých historických míst, ale také na dvanáct dní rozproudili život v obci, kde žijí potomci českých přistěhovalců z devatenáctého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Vznik multifunkční arény posoudí studie
Demolice a výstavba nové malé haly, ale především oprava střechy stávající velké haly, jsou aktuálně prioritami pro práce na olomouckém zimním stadionu, který se má proměnit v multifunkční halu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Peking nerespektuje pravidlo „jedna země, dva systémy“
Komentář na facebookovém profilu k lidskoprávní situaci v Hongkongu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nepřizpůsobení.cz. V Mostě právě vznikl projekt, který se nemusí líbit ombudsmance a obhájcům Romů
Dva Mostečané založili portál, který má bojovat proti „nepřizpůsobeným“. Lidé jim radí, ať s příživníky zatočí jako diktátorská Čína a vystaví kriminály. „Jak vystřižené z kapitoly o nálepkování,“ neodpustil si kritiku sociolog, který se zabývá romskou tematikou. Komunální politik odmítá, že chce stigmatizovat Romy, pro zkušenost se ale vydal do obce, kde právě oni převažují. „Můžeme jim říkat klidně šmoulové…“ Jedním z nápadů je nutit „nemakačenkům“ práci, kterou nelze odmítnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Poskytovatelé sociálních služeb se bez pomoci zřizovatele neobejdou
Na sociální služby žádá pro příští rok Kraj Vysočina více než miliardu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Obce získají na bezbariérové přístupy více než 13,3 milionů korun
Ministerstvo pro místní rozvoj pomůže dalším městům a obcím, které chtějí vyjít vstříc občanům s pohybovým handicapem. Na bezbariérové přístupy tak uvolní více než 13,3 milionů korun. Dotace putují mezi sedm projektů v různých částech České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Jaký bude letošní ročník fotbalové ligy?
Zdá se, že může přinést poměrně velká překvapení. Pražská Slávia, která jasně dominovala v posledním ligovém ročníku, dokázala zvítězit jak v lize, včetně její podivné nadstavby, tak v českém poháru, je hráčsky výrazně oslabena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Řidiči pozor: Do roku 2025 má u dálniční policie přibýt 750 služebních míst
Do roku 2025 by mělo v dálničních odděleních Policie ČR přibýt 750 služebních míst. Počítá s tím návrh rozvoje dálničních oddělení, který připravilo Ministerstvo vnitra. Během příštího roku by mělo přibýt 231 služebních míst na stávajících odděleních a dalších 34 pro postupné obsazení nových oddělení Droužkovice, Borek a Napajedla. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Průměrně dvě ze tří kontrolovaných nabíječek nebyly v pořádku
Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontrolu nabíječek mobilních telefonů, kterou uskutečnila v průběhu minulého roku. Během 6 měsíců zkontrolovala 57 typů nabíječek mobilních telefonů a nedostatky zjistila u 37 typů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
James Bond jako černoška? Blackwashing! Komentátor se drží za hlavu nad tím, kam spěje dnešní svět
O rasové segregaci a o trendu tzv. „blackwashingu“ píše komentátor KrajskýchListů.cz Pavel Přeučil. A to v návaznosti na skutečnost, že novým tajným agentem 007 má být poprvé v dějinách bondovek žena a černoška Lashana Lynchová (31). „To, co zažívala ještě v šedesátých letech minulého století Amerika a na co vůbec není pyšná, se po letech boje za rovnoprávnost znovu vrací,“ varuje Přeučil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Krása: Jsme technicky vyspělejší, ale společensky, bezpečnostně a pocitově jsme na tom hůř
Komentář na facebookovém profilu k výročí přistání první posádky na Měsíci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Návrh lidovců na ústavní ochranu vody a půdy vláda zřejmě odmítne
Za pouhé prohlášení bez praktických důsledků zřejmě označí vláda ANO a ČSSD návrh opozičních lidovců na ústavní ochranu vody a půdy. K novele, pro jejíž schválení by se musela najít v obou parlamentních komorách třípětinová většina, by měl kabinet poslat zákonodárcům podle podkladů pro pondělní schůzi záporné stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ta válka by byla opravdu strašlivá! Jana Hybášková varovala před tím, co může rozpoutat Trump
Bývalá europoslankyně a diplomatka Jana Hybášková působila ve Slovinsku, Kataru a Kuvajtu a za Evropskou unii také v Iráku a naposledy v Namibii. V Českém rozhlase se obula do expremiéra Špidly, nit suchou nenechala na Spojených státech a popsala posluchačům, jak se žije v Namibii, v zemi s takřka nejmenší hustotou osídlení na celé planetě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ve Francii odsoudili českého řidiče kamionu, který chtěl údajně do Británie převézt 20 migrantů
Francouzská justice uložila dva roky vězení českému řidiči kamionu, který chtěl údajně do Británie převézt 20 migrantů. Policisté ho podle českého ministerstva zahraničí zadržela v přístavu Calais. Případ se stal na začátku července. Informovala o tom dnes TV Nova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: O bydlení nejen sociálním
Článek na facebookovém profilu na téma sociálního bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zabiják Gubin dostal devět let, ale Rusko není civilizovaná země
Ruský podnikatel Oleg Gubin byl za brutální vraždu mladé turistky dnes odsouzen k devíti letům vězení. Bohužel v nepřítomnosti, a nabízí se otázka, kdo si odskáče fakt, že byl propuštěn na kauci a pak utekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Růžička (KDU-ČSL): „Kruháč“ na Ohradě - počátek plynulého provozu v centru
Začátkem července začala výstavba nového kruhového objezdu na ulici Generála Klapálka na Ohradě. Jeho vznik je prvním krokem v budování nové dopravní infrastruktury v centru Vsetína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Další napětí kolem Íránu. Tentokrát je v konfliktu Británie
V Perském zálivu eskaluje napětí. A to poté, co britský tanker Stena Impero zadržely íránské revoluční gardy. Ty však svůj krok obhajují, že k zadržení došlo poté, co mělo plavidlo nehodu s rybářskou lodí a nechtělo jí pomoci. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém
Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukazuje, že Němci už se ve své zemi zdráhají svobodně říkat, co si myslí. Jen 18 procent se domnívá, že se stále mohou spolehnout na svobodu projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Není hřib jako hřib
Jeví se mi, že nehledě na sucho přišla doba hřibů. V médiích se píše a mluví o hřibu, jako by neexistovaly knihy a zkušenosti k jeho rozpoznání ještě před použitím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zahradil se otřel o „Bakalapress“ a začala řežba. Bakalovi lidé se na něho sesypali. Oháněli se i Zemanem a Ovčáčkem
Europoslanec Jan Zahradil se vysmál „Bakalapressu“. Rozpoutal tím živou debatu. Došlo i na prezidenta Miloše Zemana a jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: V minulých týdnech se narodila mláďata kriticky ohroženého gibona a osla
V průběhu uplynulých týdnů zaznamenala Zoo Liberec několik významných chovatelských úspěchů. Na úseků opů a kopytníků se narodila mláďata kriticky ohrožených druhů - gibona bělolícého a osla somálského. Ti se ve volné přírodě ocitají na prahu vyhubení a jejich přežití závisí také právě na koordinovaném chovu a spolupráci zoologických zahrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Podnikatel obviněný v kauze Rath promluvil: O EU, Rathovi a soudu
Stavař Pavel Drážďanský byl jedním ze spoluobviněných v kauze Davida Ratha. Od soudu odešel s pětiletým trestem odnětí svobody. Davidu Rathovi má za zlé, že právě kvůli němu dostal tak vysoký trest. V rozhovoru pro Český rozhlas se rozhodl podat svůj pohled na kauzu, která se vleče už sedm let. Nahlédněte do mysli odsouzeného podnikatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ÚSTR versus František Bublan: Odboráři udeřili, exministr se ohradil
Dva předsedové odborových organizací Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Miroslav Vodrážka a Petr Blažek vyzývají senátory, aby do rady ÚSTR nevolili bývalého senátora a ministra vnitra za ČSSD Františka Bublana. Vytýkají mu hlavně snahu o zrušení ústavu. Svoji výzvu zveřejnili na webu. Bublan to ale odmítá, ČTK řekl, že se mu v tomto směru spíše křivdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chtěl jsem se zabít. Uprchlík z Iráku popisuje, jak se mu žije v Česku
Chtěl jsem utéct do Finska a skončil jsem v Česku. Přemýšlel jsem, že se zabiju. Těmito slovy svou situaci popisuje Iráčan Saeed Hamdan z Mosulu, který uprchl před zrůdami Islámského státu. V rozhovoru pro server iDNES.cz popsal, jak se mu již čtvrtým rokem žije ve středoevropské kotlině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda projedná návrh oceňovat učitele VŠ a postižené sportovce
Vláda zřejmě rozšíří kategorie úspěšných učitelů a sportovců, které může oceňovat ministerstvo školství. Nově by až pět vysokoškolských pedagogů každý rok mohlo převzít cenu s odměnou do 100.000 korun, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 100
100 let: od 30 ke 100 % za 37 let100 let slaví česká energetická legislativa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Záměry investora ve Vitce Brněnec mají podporu okolních obcí
Hejtman Martin Netolický navštívil jižní cíp Pardubického kraje. V Brněnci jednal se starostou Blahoslavem Kašparem o rozvoji vodovodní a kanalizační sítě v obci, která leží na hlavním železničním koridoru na Brno, ale také na frekventované silnici I/43, ale především situaci okolo záměrů na rozvoj areálu bývalé Vitky. Celá lokalita ožívá díky rodině Löw-Beer, která továrnu v předválečném období vlastnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Příští rok mají začít zkoušky zařízení, které umožní jízdu vlakem bez strojvedoucího
Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti železnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Vstupenky na konferenci Slush Helsinki 2019 zdarma
Projekt MY-GATEWAY vyhlásil soutěž o volné vstupenky na uznávanou start-upovou konferenci ve Finsku. Start-upy se do ní mohou hlásit do 31. července 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Klub českých turistů: Prosíme o podporu projektu týkajícího se úpravy vrcholu Lysé hory v Beskydech
Projekt KČT, který byl opět podpořen z grantového programu Plzeňského Prazdroje (program Radegast lidem), byl nominován výběrovou komisí mezi šest nejúspěšnějších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sám mám moravskou vlajku vyvěšenou
Vlastenecká óda na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pánbu se socdem a zlý pryč... Jan Schneider nechápe argumenty pro odvolání Staňka
Bezpečnostní analytik Jan Schneider se ve svém komentáři pro PrvníZprávy.cz rozepsal o předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi. Podle jeho slov by Hamáček mohl být považován za něco víc, než když mluví nebo píše svým spolustraníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Měřínský: Práce se udělat musejí a budou ve prospěch občanů
Výkop uzavře část frekventované vozovky. Přinese omezení, odměnou bude nová kanalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Lidumilové a zákonodárci
Zákonodárci odebrali základní občanská právo občanům zvolených do místních zastupitelství. To byl špatný krok zákonodárců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lidem, kteří se v Česku bouří proti Babišovi, fandím. Žluté vesty u nás jsou ale pitomci. Syn francouzského generála Fauchera promlouvá
PŘÍBĚH Francie je dost sociálně rozdělená. Chybí solidarita. Evropská unie je dobrý projekt, ale vystavět ji jako superstát není možné, protože každý myslí jen na svou kapsu. Tak se vyjadřuje profesor Evžen Václav Faucher, předseda Sdružení francouzsko-československého přátelství. Jde o syna generála Fauchera, jednoho z nejvýznamnějších francouzských odpůrců Mnichovské dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Konvalinka (ANO): Systematicky investujeme i do dalších školských budov
Základní škola u ulici 28. října procházela v minulém školním roce rekonstrukcí, při níž díky půdní vestavbě vzniklo několik nových specializovaných učeben.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Demolice a přestavba Kauflandu možná už na začátku přístího roku
Komentář na facebookovém profilu k plánované přestavbě Kauflandu v Trutnově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanislav A. Hošek: Selhání zakladatelů České republiky
Motto: Ústava státu není uměleckým dílem, abychom se nad ní zamýšleli s otázkou: Co tím chtěl básník říci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Čeští podnikatelé mají o Srbsko zájem
Rozvíjení vzájemných obchodních vztahů, prohloubení spolupráce mezi Srbskem a ČR v oblasti umělé inteligence a inovací i pomoc při řešení problémů českých investorů v Srbsku. Nejen o tom jednal vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se srbským ministrem zodpovědným za inovace a technologický rozvoj Nenadem Popovićem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Tisíce lidí v ulicích Moskvy. Šlo o volby do zastupitelstva města
Hned 12 tisíc lidí demonstrovalo v Moskvě kvůli spravedlivým volbám. Podle všeho se vše odehrálo bez incidentů a policejního zásahu. Informaci přinesl server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
KRNAP: Cesta z Růžové hory na Sněžku je opět otevřená
Od pátku 19.7. od 14 hodin je znovu otevřený žlutě značený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Obcím i krajině vracíme vodu
Obce v posledních letech trápí nedostatek pitné vody. Ani aktuální srážky nepomáhají dostatečně zotavit podzemní vody ze sucha nakumulovaného v posledních letech. Ministerstvo životního prostředí pomáhá obcím s posilováním zdrojů pitné vody. Vodu vrací i do krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Opoziční návrh změn v odvolávání žalobců vláda zřejmě odmítne
Návrh opozičních Pirátů, ODS a lidovců na změny ve jmenování a odvolávání vedoucích státních zástupců a na stanovení jejich funkčního období kabinet ANO a ČSSD pravděpodobně odmítne, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Dohoda s vlastníky pozemků v okolí Nemocnice Krč je podepsána
Znamená pokračování výstavby metra D a rozvoj celé oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Právo úřadů nařizovat zásahy vlastníkům stromů při napadení škůdci se možná rozšíří
Úřady by mohly získat právo nařídit vlastníkům stromů zásahy i v případě jejich napadení živočišnými nebo rostlinnými škůdci či houbami. Vláda se k novele moravskoslezských zastupitelů, která zavedení pravomoci předpokládá, postaví podle podkladů pro pondělní schůzi patrně neutrálně. O předloze rozhodnou zákonodárci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petice za lepší parkování v Třinci
Pro lepší parkování v Třinci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy: Neobvyklá náhradní vlaková doprava se v pondělí rozjede z Hodonína do Holíče
O náhradní autobusové dopravě v případě opravy kolejí už určitě všichni slyšeli. Náhradní vlaková doprava za uzavřenou silnici a přerušenou autobusovou linku je však výjimečná. Neobvyklá náhradní vlaková doprava za autobusy se rozjede od pondělí 22. července na mezinárodní trati z Hodonína do slovenské Holíče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist