Oficiální zpravodajská média

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala
Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy.cz na jejich dotazy. Mimo jiné došlo i na spolek Milion chvilek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Myslí si, že starší lidé neumí rozeznat, co je pravda a co ne?!“ Senátora zvedla ze židle slova Jourové o českých seniorech
POLOČAS HORKÉHO ROKU Fatální selhání Visegrádu při volbách vedení EU, na kterém má svůj podíl i Andrej Babiš. Komunisté by v případě stesků na privatizaci měli raději pomlčet. A proč Polsko tak tvrdě prosazuje reformu soudnictví? Protože se v ní uhnízdily pozůstatky komunistické justiční smetánky, což EU naprosto nepochopila. Pro ParlamentníListy.cz hovoří senátor za ODS a starosta plzeňského obvodu Lumír Aschenbrenner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petice za zachování krajinného rázu a lesního ekosystému na nejvyšším vrcholu Krušných hor, Klínovci
Petice za zachování krajinného rázu a lesního ekosystému na nejvyšším vrcholu Krušných hor, Klínovci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senát ČR: Výstava fotografií v Senátu připomíná Pekingský masakr v roce 1989
Ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR si bude možné od 22. července do 31. srpna 2019 prohlédnout výstavu “Masakr na náměstí Nebeského klidu 1989,” která připomíná krvavé potlačení protirežimních demonstrací na hlavním pekingském náměstí 4. června 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kremlík se raduje nad očekávanými příjmy z chystaného nového mýta. Jenže realita? Stát vydělá spíše méně než dřív
Ministr dopravy Kremlík v pátek oslavoval připravované nové mýto, které si chce stát pořídit za naše peníze, to však vybere stejně a spíše méně peněz, než to, které funguje v majetku státu dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČOI: Zpožděný let a poškozený kufr? Kalkulátor pomůže zjistit vaše práva
Češi si mohou ode dneška velmi rychle a snadno přímo na letišti zjistit, na co mají právo v případě zrušení nebo zpoždění letu a při problémech se zavazadly. Evropské spotřebitelské centrum na svém webu spustilo „Letecký kalkulátor vašich práv“, který po zadání místa odletu a příletu okamžitě sdělí, co mohou cestující v konkrétní situaci dělat a požadovat, resp. jaké povinnosti vůči nim má dopravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Docent Kroh: Rozhádaná společnost? Jen ta politicky aktivní. Ostatní normálně žijí a „rozhněvaným“ aktivistům se smějí. Nedemonstrují, jedou na výlet
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Korunu amatérskému počínání nasadila sociální demokracie nominací Michala Šmardy,“ komentuje vládní krizi docent Michael Kroh, který předpokládá, že výsledkem bude kompromis. Kritikům prezidenta i premiéra vzkazuje: „Mádl, Geislerová a spol. by si především měli uvědomit, že v demokratickém systému má každý hlas ve volbách stejnou hodnotu.“ Jako vysokoškolský pedagog také podotýká: „Úroveň všeobecných znalostí (nehodnotím znalosti jednotlivých specializovaných předmětů) mezi současnými vysokoškolskými studenty je často i pod úrovní starších, ale čtenářsky gramotných občanů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Německo k nám vrátilo 942 nelegálů. Kdepak ti nelegálové jsou, pane ministře Hamáčku?
Komentář na facebookovém profilu k navracení imigrantů z Německa do ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
To vás šokuje, napsal Babiš. Šlo o Česko. A došlo i na Geislerovou a Marthu Issovou
Je tu opět neděle a český předseda vlády Andrej Babiš (ANO) opět pocítil potřebu podělit se o své pracovní úspěchy, postřehy a pocity z uplynulého týdne s českým národem. Tentokrát spolu se svým týmem napsal něco, co prý voliče šokuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Bourat je tak jednoduché, ale umět zachovat a oživit dědictví našich otců?
Komentář na facebookovém profilu k obnově jedné železniční stanici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Oranžová kola na Colours of Ostrava zapřáhla letos ruce
Charitativní akce Nadace ČEZ dala letos odpočinout unaveným nohám návštěvníků kultovního festivalu a za účelem podpory dvou dobročinných projektů zapojila energii jejich horních končetin. Kola dvou handbiků se v průběhu čtyř dní roztáčela ostošest a po převedení na finanční částku nadací generovala přes 300 tisíc korun pro neziskové organizace LA VIDA LOCA a Kola pro Afriku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety
Klimatická aktivistka, Švédka Greta Thunbergová na pátečním shromáždění v Berlíně ocenila mladé, že obětují vzdělání boji za klima, je to podle jejích slov „otázka života a smrti“. „Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda,“ chytají se nevěřícně za hlavu poslanci Jiří Dolejš (KSČM) a Jan Skopeček (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Dnes si připomínáme 139 let od narození Štefánika
Komentář na facebookovém profilu k historickému výročí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Labutí píseň ČSSD, nebo celé vlády Andreje Babiše?
Vláda, která měsíce řeší své žabomyší války a zapomíná na svůj národ a vlast je špatná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vicehejtman z TOP 09: Demonstrace na Letné? Příliš profesionální a nákladná. Zklamalo by mě, kdyby lidé jen někomu naletěli. A Mádl s Geislerovou...
ROZHOVOR „Nevím, proč bychom se měli neustále zamýšlet nad tím, zda se máme přiklánět k Západu, či k Východu. Jsme Středoevropané! Naše země by měla sloužit maximálně jako most mezi těmito stranami,“ říká jihočeský vicehejtman za TOP 09 Josef Knot. Promluvil o tom, proč bychom si měli připomínat výročí 17. listopadu, i o tom, proč si nemyslí, že bychom selhali ohledně migrantských kvót. „Pomáhat ano, ale v místě, kde je problém nebo v nejbližších státech nejlépe se stejnou kulturou. Evropa není nafukovací,“ vysvětluje. Řekl i svůj názor na „hodnocení“ voličů Miloše Zemana a Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiši, pozor: Málem mi spadly brýle! vzkázala tvrdě Maláčová. Jde o Staňka
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se pustila do svých vládních kolegů z hnutí ANO. Prý obraceli oči v sloup, když jim řekla, že potřebuje z rozpočtu o 11 miliard víc, ale ona je prý opravdu potřebuje. Nejde podle jejího názoru o nic menšího než o přežití. A pak zmínila končícího ministra kultury Antonína Staňka...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Grantová agentura ČR zakládajícím členem CEUS
V pondělí 17. 6. 2019 nejvyšší představitelé GA ČR, FWF (Rakousko), NCN (Polsko) a ARRS (Slovinsko) slavnostně podepsali „CEUS – Central European Science Partnership“ Lead Agency Agreement: Memorandum of Understanding on the unilateral administration and mutual recognition of evaluation procedures“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vondra (ODS): Pracovní nástroje máme v budově 'sadomaso'. Můj tým je kompletní
Komentář na facebookovém profilu k vlastnímu přizpůsobení se pracovní náplně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: To koukáte bolševici, kdo vám chodí po Měsíci
Tento velký boj nakonec vyhrály USA nad tehdejším Sovětským svazem. Dnes je to padesát let, kdy Američané jako první lidé na světě stanuli na povrchu Měsíce. Češi tenkrát slavili a bavili se na úkor Rusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
TOP 09: Peníze z těžby musí zůstat především tam, kde těžba způsobuje největší škody
Ústecký a Karlovarský kraj dlouhodobě doplácí na těžbu hnědého uhlí. Chceme, aby peníze z těžby zůstaly především v regionu, kde těžba probíhá a byly použity na jeho obnovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová domýšlí plány von der Leyenové. Je to hrozivé: Náklady jako na válečnou ekonomiku. Budeme snadnou kořistí Číny!
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Západní Evropě se nelíbí, že někdo – třeba my – vyrábíme a poskytujeme služby levněji než oni. Tak nám zvýší minimální mzdu a konkurence bude zrušena. Přetransformovat kompletně ekonomiku na elektroprovoz by bylo tak nákladné, že by to šlo srovnávat třeba s válečnou ekonomikou. Tak reaguje Markéta Šichtařová na některé z plánů nové předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové. V souvislosti s nedávnou podporou, které se zavedení eura u nás dostalo z herecké branže, analytička na konkrétních číslech vysvětluje, že rozhodně neplatí rovnice euro rovná se prosperita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Napadení v metru: Jakla čeká výslech na policii
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl se podle všeho bude muset dostavit k výslechu kvůli rvačce v metru. On sám však neví, že je podezřelý z přestupku. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Člověk to cítí, ale neví, o co jde. Začaly mi růst vousy, nebylo to příjemné, zhroutila jsem se, vypráví transgender studentka
Georgia Hejduk je devatenáctiletá studentka, jež založila projekt Zastavme šikanu. V rozhovoru pro server Studenta.cz se rozhovořila mimo jiné o tom, jaké to je být transgender člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Čaputová může svými výroky poškozovat vztahy s jinými státy
Předseda Národní rady Slovenské republiky Andrej Danko řekl v rozhovoru pro agenturu SITA, že prezidentka Zuzana Čaputová by neměla zasahovat do vnitřních záležitostí okolních států. „Některá vyjádření nás ústavních činitelů mohou poškodit vzájemné dvoustranné vztahy,“ řekl. Na nejbližším setkání se prý o tom bude snažit Čaputovou přesvědčit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Protičernošský rasismus nesmí být sluníčkáři nahrazen rasimem protibělošským
Komentář na facebookovém profilu k rasismu naopak
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Muzeum východních Čech v Hradci Králové: Grant na další vzdělávání zaměstnanců
Muzeum východních Čech v Hradci Králové opětovně získalo grant na projekt dalšího vzdělávání pracovníků s názvem „Muzeum nové doby“, č. 2019-1-CZ01-KA104-060795 v rámci programu Erasmus , Klíčová akce 1: Vzdělávací mobilita jednotlivců, Aktivita: Mobility pracovníků ve vzdělávání dospělých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Euro je primitivní měna po Evropě. Ekonom Pikora vyhlíží jinou globální měnu
Ekonom Vladimír Pikora na besedě o budoucnosti ekonomiky a umělé inteligence při příležitosti hudebního festivalu Colours of Ostrava rozebral rozdíly na trhu práce v Evropě a v Číně. Spojené státy svou současnou ekonomickou válku s Čínou podle jeho slov rozpoutaly proto, že pochopily, že je to poslední šance, jak tuto asijskou velmoc přibrzdit. A promluvil také o výhodách a nevýhodách kryptoměn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nové informace k výbušné kauze Vidkun. Policie zmapovala schůzky exhejtmana s kriminalistou
Obžaloba v případu, kvůli němuž v politice skončil obviněný hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), míří na vlivné postavy z Olomouce. Policie v korupční kauze Vidkun, týkající se vynášení tajných informací z policejních spisů, zmapovala schůzky exhejtmana s kriminalistou, informují Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Velkoplošná reklama na Národním domě v centru Olomouce... to je moc
Komentář na facebookovém profilu k reklamně na Národním centru v Olomouci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Můžeme na vlastizradu sudetů zapomenout? V tom spočívá reálně pozitivní myšlení?
První, co na sjezdech sudetů zaujme, je pompéznost; pompéznost nejen ve výzdobě, pompéznost a nabubřelost i ve slovech. Druhé, co na sjezdech sudetů zaujme, jsou systematicky proklamované lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dnešní debaty o „uhlíkové stopě“? Dříve upalovali čarodějnice, srovnává Jaroslav Bašta
Česko trápí již několik let sucho, změna klimatu, a jen těžko se hledají řešení, co s tím. Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro Prvnízprávy.cz ohlédl do minulosti. Za problémy se suchem spojené tehdy lidé vinili čarodějnice. „To vyvrací tezi o vině člověka za globální oteplování. Když je sucho, můžete upalovat čarodějnice nebo stavět rybníky,“ píše Bašta. A rozčiluje se nad chováním zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Prý u nás žádní migranti nejsou
Komentář na facebookovém profilu k dalším incidentům muslimských imigrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
FN Ostrava má první certifikované cerebrovaskulární centrum v republice
Komplexní cerebrovaskulární centrum FNO získalo jako první pracoviště v republice a teprve čtvrté v Evropě statut certifikovaného centra pro mozkovou příhodu udělovaný Evropskou organizací pro mozkovou příhodu (ESO). Toto prestižní osvědčení je nejvyšším stupněm certifikace, který může ESO udělit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Pravdelné nedělní hlášení přímo z terénu
Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ti, co měli v rukou Havla... Milion chvilek? Ti lidé nevědí, oč jde. Čekají nás velké problémy, varuje sociolog
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Václav Havel se stal symbolem v rukou lidí, kteří s ním mají společného jen málo," soudí sociolog a vysokoškolský pedagog Vojtěch Bednář. Podle něj je osoba bývalého prezidenta, jinak bezpochyby významné osobnosti, nyní používána coby nástroj k osočení názorových protivníků, což s sebou nese i neblahé důsledky. „Určitá část lidí je nespokojena vždy a je to tak normální, důvody jsou různé a je jich mnoho, od ryze osobních přes ekonomické, náboženské, po společenské,“ uvádí Bednář k nedávné masivní vlně protestů proti současné vládní garnituře. Jmenování Marie Benešové prý bylo pouhou zápalkou. „Osobně mám podezření, že většina demonstrujících sama netuší, co je reálnou náplní protestů, kterých se účastní, ani kdo je doopravdy organizuje,“ říká sociolog, podle kterého jsou demonstrující sjednoceni frustrací z politiky a z politiků jako takových.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda zřejmě zaujme neutrální stanovisko k vyšší ochraně půdy
Návrh poslanců KSČM na omezení možnosti vyjmout zemědělskou půdu ze zemědělského půdního fondu se při projednávání ve vládě zřejmě setká s neutrálním stanoviskem. Vyplývá to z návrh stanoviska pro pondělní jednání vlády. Předloha počítá mimo jiné se zvýšením odvodů za vynětí půdy ze zemědělského fondu formou desetinásobného zvýšení koeficientů třídy ochrany. Vláda již dříve odmítla jiný návrh poslanců KSČM na ústavní ochranu vody a nerostného bohatství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Dodávka na jihu Čech vezla v nevyhovujících podmínkách čtvrt tuny masa
Veterinární inspektoři z Jihočeského kraje byli tamními celníky v závěru minulého týdne přizváni ke kontrole dodávky přepravující potraviny. Při společné kontrole provedené na parkovišti na okraji Tábora bylo zjištěno, že vozidlo přepravovalo v nevyhovujících podmínkách čtvrt tuny masa a masných výrobků. Konkrétně se jednalo o nejrůznější partie vepřového masa o celkové hmotnosti 105 kg, dále o 62 kg drůbežího masa, 50 kg masných výrobků a 34 kg mletého nebaleného masa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Velké poděkování záchranářům Zlínského kraje
Komentář na facebookovém profilu k mimořádnému okamžiku před nemocnicí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš je chaot. Na naši zemi se řítí sucho a vychovává se nekompetentní mládež, varuje Jan Štern
Hostem moderátorky Daniely Drtinové byl předseda strany iČesko a spoluzakladatel platformy Zachraňme Česko Jan Štern. Podle jeho slov je premiér Andrej Babiš (ANO) neschopný popleta a naše země zaostává a vychovává neschopnou mládež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Příští volby budou soubojem tří stran
Komentář na facebookovém profilu k příštím volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SeniorPoint: Seniorům často chybí zdraví a peníze
Většina seniorů velkou část dne stráví sledováním televize, čtením a péčí o vnoučata. Stýká se se svými vrstevníky minimálně dvakrát týdně a pravidelně se vídá s rodinou. Vyplývá to z dotazníku, který předložili 220 návštěvníkům pracovníci „oáz pro seniory“ – Senior Pointů. Těch je nyní v Česku 36. Více než polovina dotázaných uvedla, že jim v životě nejčastěji chybí zdraví, a poté peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Ruští vládní hackeři byli hacknuti
Komentář na facebookovém profilu k uniku dat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti „hodili vidle“ do plánu Starostů: Žádný společný předvolební blok
Piráti nevidí důvod zapojovat se do předvolebního bloku demokratických stran, o kterém hovořil předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan. Chtějí jít nadále vlastní cestou. Na dotaz ČTK to řekl místopředseda Pirátů a šéf jejich poslanců Jakub Michálek. Podle něj myšlenku takového bloku aktivně razí i premiér Andrej Babiš (ANO), protože mu politicky vyhovuje figurovat jako oběť všeobecného spiknutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ZOO Ostrava: Novinky o vzácných ibisech skalních
Ibisi skalní patří mezi nejohroženější ptačí druh na světě. Volně žijící populace čítá sotva 600 jedinců. O záchranu těchto vzácných ptáků usiluje mezinárodní repatriační projekt, do něhož jsou zapojeny zoologické zahrady a další ochranářské instituce, Zoo Ostrava od roku 2017. Pro posílení divoké populace bezplatně poskytla již osm mladých ibisů. Přibydou k nim i letošní mláďata?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Schulc zahájil výstavu věnovanou husitským válkám
Ve čtvrtek 18. července zahájil zástupce náčelníka Generálního štábu - inspektor AČR generálmajor Milan Schulc další ze série výstav na Vítězném náměstí, která nese název Husitské války. Expozice se sice, jak název odhaluje, tematicky věnuje staršímu období českých dějin, nicméně zachycuje informace týkající se odkazu husitské vojenské tradice pro moderní české dějiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Je důležité čerpat zahraniční inspiraci s řešením problémů
Ministryně Maláčová řešila problematiku práce a zaměstnanosti se španělským velvyslancem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ICTR podle českého soudce postihl většinu pachatelů genocidy
Mezinárodní tribunál pro Rwandu (ICTR) dokázal postihnout drtivou většinu hlavních organizátorů genocidy, ale osm osob, na které byly vydány zatykače, zůstává nezvěstných. V rozhovoru s ČTK to uvedl český soudce Robert Fremr, který se na činnosti ICTR podílel. Při souzení pachatelů genocidy, která skončila před 25 lety, ho zaskočila brutalita spáchaných masakrů i počty obětí. Podle údajů OSN zemřelo při genocidě ve Rwandě za sto dní na 800.000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Alkohol tady teče proudem, to je obrovský problém, říká jeden z českých prezidentů
Lukáš Kohoutek, prezident České koalice proti tabáku, má za to, že kouření je společensky nepřijatelné. Postupně prý směřujeme k tomu, že kouření bude vytěsněno z veřejného prostoru. V České republice podle Kohoutka silně působí tabáková lobby. V obchodech se prý stále může setkat s reklamami na cigarety, což by v řadě jiných zemí už bylo nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Archaická D1 už dávno neodpovídá dnešní dopravní zátěži
Komentář na facebookovém profilu k novinkám u ŘSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ombudsman: Nenechte se (nejen) v létě diskriminovat
V letních měsících lidé tráví více času mimo domov, častěji využívají různé služby poskytující kulturní či sportovní vyžití. Chodí na koupaliště a plovárny, navštěvují hrady a zámky, cestují a ubytovávají se, častěji chodí do kaváren a restaurací. Provozovatelé a poskytovatelé služeb se je snaží přilákat různými slevami či výhodami, někdy naopak poskytnutí služeb omezují určitými zákazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Vzdělání je překážkou pro novodobé šiřite apokalyptických vizí a novodobé mesiáše
Komentář na facebookovém profilu ke Gretě Thunbergové a její aktivitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Rozběhla se akce na záchranu Cítovských varhan
Známý varhaník Pavel Černý koncertoval v sobotu 20. června v kostele sv. Linharta v Cítově nedaleko Mělníka. Vstupné bylo dobrovolné, neboť výtěžek z benefičního koncertu bude použit právě na záchranu tamních vzácných varhan. O tu se snaží Sdružení pro obnovu varhan v kostele sv. Linharta v Cítově, které rovněž používá zkrácený název Pro varhany Cítov. Byť vzniklo teprve v polovině března letošního roku, jedná se již o druhý hudební počin, který má zajistit finanční prostředky na obnovu unikátního díla litoměřického varhanáře Karla Eisenhuta. Nadace ČEZ přispěla sdružení v rámci grantu Podpora regionů na jeho záslužnou aktivitu částkou 100 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Informovanost řidičů je velkým problémem. A přitom řešení je nadosah
Komentář na facebookovém profilu ke zřizování datových schránek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Konvalinka (ANO): Jako dítě jsem na letní tábory nejezdil, o to více mne jejich atmosféra uchvacuje
V průběhu dvou dnů jsme měli možnost navštívit dva letní tábory pořádané v blízkosti našeho města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ODS chce před volbami spolupracovat s dalšími stranami. ANO přečíslíme, věří Fiala
Předseda ODS Fiala to uvedl na dotaz o možném vytvoření předvolebního bloku demokratických stran, o kterém hovořil šéf STAN Rakušan.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.7.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Šéf lidovců: Ano, v Česku by se mohl konat sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu
Předseda KDU-ČSL Marek Výborný popsal, jak vidí roli prezidenta a premiéra v současné vládní krizi. Zeman a Babiš jsou prý jako kočka s myší. Předseda vlády podle jeho slov škodí zemi, oslabuje její pozici a prezidentovi vyklízí pole. V rozhovoru pro Právo na serveru Novinky Výborný také zmínil, proč by mu nevadil sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petice: Odvolání Ing. Jitky Zikmundové, MBA z dozorčí rady Českokrumlovského rozvojového fondu
Petice za odvolání Ing. Jitky Zikmundové, MBA z dozorčí rady Českokrumlovského rozvojového fondu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ODS chce před parlamentními volbami jednat o spolupráci s konzervativně liberálními stranami
Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu. Chce sestavit tým, který porazí hnutí ANO, a udělat reformy v boji s byrokracií, ve školství nebo v digitalizaci. Fiala to uvedl na dotaz ČTK k možnému vytvoření předvolebního bloku demokratických stran, o kterém dříve hovořil předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bláha (ODS): Příprava výstavby parkoviště u Fakultní nemocnice pokračuje
Zeleni na nábřeží Labe u hradecké fakultní nemocnice by mělo ulevit nové parkoviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): "Český přístup" by se nám mohl zle vymstít...
Komentář na facebookovém profilu k migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Technologická agentura ČR: Program KAPPA - základní parametry první veřejné soutěže
Předsednictvo Technologické agentury ČR (TA ČR) na svém posledním zasedání schválilo základní parametry první veřejné soutěže Programu KAPPA, financovaného z Fondů EHP a Norska v rámci programu Výzkum, které vycházejí ze schválené Programové dohody. Výzva bude vyhlášena ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019. Přesné datum vyhlášení bude stanoveno po zářijovém jednání Programového výboru KAPPA v Oslu. Celkem bude v Programu KAPPA rozděleno téměř 32,5 milionu EUR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Tvrdit, že rozhazuji, je drzá lež
Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Mediátoři na výcviku mediace
V prostorách ředitelství Probační a mediační služby proběhla ve dnech 8. – 10. července 2019 závěrečná část výcviku mediace II pro probační úředníky, kteří se mediacím aktivně věnují. 9 kolegů z různých středisek PMS ocenilo zážitkovou formu, důkladné zpracování témat na konkrétních kauzách pod vedením PhDr. Dany Vrabcové. Výcvik v mediaci probíhá na dvou úrovních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil: Piráti jsou levicová strana. Spojení s ODS podporuji
Šéf TOP 09 Jiří Pospíšil přivítal snahu předsedy ODS Petra Fialy spolupracovat v předvolebním boji před příštími parlamentními volbami. Věří, že právě tudy vede cesta k porážce dnešního premiéra Andreje Babiše (ANO). To, že Piráti spolupracovat nechtějí, prý Pospíšila nepřekvapilo. Z Prahy údajně ví o této straně své.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Trestuhodný nezájem politiků, ale i rodičů o budoucí generaci
Když se samovolně pomalu rozjíždí vlaková souprava plná dětí a rodičů mířících na atraktivní výlet a lidé z nástupiště na ně křičí, že je to malér ať vyskočí, ti vnímavější tak učiní hned bez „ztráty kytičky“; ti pomalejší v chápání za chvíli s malými oděrkami, ale „nevěřící Tomášové“ zůstanou až do smutného konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pecka? Okamura možná podpoří vládu. Spolu s KSČM
Svoboda a přímá demokracie (SPD), hnutí pod vedením Tomio Okamury, připouští podle všeho dohodu s KSČM o možné podpoře jednobarevné vlády ANO. Stejně tak spolupráci nevylučují komunisté pod vedením Vojtěcha Filipa. Píše to server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Smutná podívaná v Londýně
Komentář na facebookovém profilu k Brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Czech POINT vydal 22 milionů výpisů
Byl vydán na kontaktním místě veřejné správy Czech POINT výpis s pořadovým číslem 22 miliónů. Stalo se tak na pracovišti České pošty, s.p. na Havlíčkově náměstí v Humpolci a jednalo se opět o výpis Rejstříku trestů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Stát vybral na DPH i dalších daních v pololetí meziročně více
Finanční úřady vybraly v pololetí na dani z přidané hodnoty (DPH) 200,1 miliardy korun, meziročně o 5,6 miliardy korun více. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral o 5,9 miliardy více, celkem 99,1 miliardy korun. Vyplývá to z dat zveřejněných Finanční správou na internetu. Výběr stoupl v pololetí i u dalších daní, kromě daně z technických her.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist