Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.010x, což odpovídá cca 104.879-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Pane pražský primátore, během půl hodiny nám deset černochů nabízelo drogy a sex, co s tím děláte? Hřibova odpověď občana šokovala
Když se na kraji června letošního roku konal Rodinný den v pražské Stromovce, jeden z občanů počkal, až primátor Hřib (Piráti) sejde z pódia a ještě předtím, než prý prchl, ho zastavil svým dotazem. Ten se týkal drogových dealerů v centru Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Milion chvilek? Jen touha po výtahu k moci. Tvrdý verdikt zkušeného politika
ROZHOVOR „Ekologismus mé své památníky v podobě uhynulých stromů na Šumavě, kde samozvaní ‚odborníci‘ bojovali proti kůrovci tím, že ho vlastně chrání… a někteří politici jim přizvukují… není právě tohle skutečný populismus?“ ptá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Soukup, bývalý poslanec a zakladatel hnutí ANO v Karlovarském kraji. „Akce Milionu chvilek vnímám jako touhu některých lidí pořídit si výtah k moci. Je to opětovné zpochybňování výsledků voleb a současných preferencí. Jsou to akce stále stejného myšlenkového okruhu, jakými byly například ‚sarajevský atentát‘, ,děkujeme, odejděte‘ i další pokusy o vládu vyvolených,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ču*ák! Zeman dostal „uctivý“ dopis od občana Caldy. A pak vytryskl gejzír vulgarit
Šafrovo Svobodné fórum zveřejnilo vulgární a sprostý dopis od naštvaného občana, adresovaný prezidentu Miloši Zemanovi. Dopis překypuje vulgarismy jako čurák, kunda a zmrd. Podle některých komentujících je Calda „největší frajer“. A přišlo srovnání s Pavlem Novotným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!
Stejně jako je „vysazený“ pan Jan Hrušínský na osobu prezidenta Zemana, jsem zase já „vysazený“ na pana principála. Vadí mi totiž ta jeho neomalenost, drzost, bezohlednost a nenávist k člověku, který mu nic neudělal, nijak mu neuškodil, neublížil, jen se nemůže smířit se skutečností, že v přímé volbě porazil naději pražské kavárny, Karla Schwarzenberga. Proto také kde může do něj tu kopne, tu jej zesměšní, urazí, pomluví, nebo se o něm vyjádří způsobem, že z něj udělá ubožáka, neschopného vykonávat svou funkci prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zvratky, bída a prase z Budějc. V ČSSD to bublá kvůli analýze „Dostali jsme na prdel“
Text Michala Šmardy o tom, jak se ČSSD stala závislou na funkcích a ideově se vyprázdnila, nasbíral za krátkou dobu mnoho reakcí, jak pochvalných, tak odsuzujících. „ČSSD má štěstí, že má typ člověka, jako jste Vy,“ tvrdí Šmardův podporovatel z Nového Města na Moravě. Ale přišli výtky, že text nemění nic na tom, že Šmarda neví nic o kultuře. Šmardu někteří srovnávali s ministrem Petříčkem, a rozhodně ne lichotivě. A kandidát na ministra schytal i těžší kalibr: „Vyzvracel se na internetu. Typický představitel bídy současné ČSSD.“ Hovořilo se i o „praseti z Budějc“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Pelikán: Žádní migranti, jen 12 azylantů? Projděte se po Praze, černoši nahánějí turisty. A kdo provozuje ty kebabárny?
ROZHOVOR „Jedním z mediálních klišé je čísi výrok, že tu žádní migranti nejsou, že máme 12 azylantů, ani nevím, kdo a kdy ho vyslovil. Projděte se po Praze. Odkud se vzali všichni ti černoši, kteří na Václaváku nahánějí turisty do nočních podniků, nebo v mariňáckých oblečcích zvou na projížďku po Vltavě?“ říká v rozhovoru zostra arabista Petr Pelikán. Prozrazuje také, proč si myslí, že v souvislosti s politikou evropských zemí, co se týká migrantů, přetrvává „systémová chyba“ a proč odmítnuté žadatele o azyl není „nikdo schopen donutit odjet“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nová krize? Všichni se zadluží. Spouštěč už jede. Profesor Staněk šokoval, raději si sedněte
Na webu Kupředu do minulosti proběhl nabitý rozhovor s profesorem Petrem Staňkem. Ten rozhodně diváky nešetřil. Odhaluje informaci například o tom, že 36 milionů ekonomických subjektů, páteř ekonomiky, je ovládáno pouhými 146 subjekty. „Představte si, že existuje materiál, podle kterého původní varianta OSN počítala se 160 miliony klimatických migrantů do 30 let. Nový materiál z loňského roku mluví o 260 milionech migrantů ze severní Afriky, Blízkého a Středního východu, jižní části asijských kontinentů. Kam půjdou? Přes Atlantik? Narazí na Trumpovu zeď? „A nejlepším řešením na jakoukoli velkou krizi vždy v historii bylo jediné jednání. Víte, jaké. Válka, velká válka, protože ve velké válce rozmlátíte všechno a pak jsou všichni vděčni za to, že přežili a mají hrneček s červenými puntíky,“ to vše zaznělo v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…
Ani jsem nepředpokládal, že tak brzy budu znovu reagovat na to, co se děje a hlavně bude dít nejen na Ukrajině, ale zřejmě i ve světě, který euromajdan vyvolal, podporoval a nyní přijde čas nést náklady svého neblahého jednání před pěti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Rumunské firmy u nás přibývají jako houby po dešti
Příliv rumunských podnikatelů do Čech pokračuje. Mezi zahraničními vlastníky českých firem jsou v posledních letech nejaktivnější. V ČR aktuálně ovládají 1 584 firem, což je o 227 % více než v roce 2014 a o 17 % víc než ve stejném období loňského roku. Nejvíc rumunských firem má sídlo v Praze a nejčastěji podnikají ve službách, obchodu, pronájmu a správě nemovitostí či stavebnictví. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Bisnode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice Havlíčkův Brod: Zprovoznění pracoviště magnetické rezonance
Nemocnice Havlíčkův Brod dne 11. července 2019 otevřela a zprovoznila nové moderní pracoviště magnetické rezonance. „Magnetická rezonance přináší jiné možnosti vyšetření, než jaké jsme měli dosud k dispozici díky CT či gama kamerám. Hlavní výhodou je vyšší schopnost rozlišení složek měkkých tkání a absence rentgenového záření,“ řekl primář radiodiagnostického oddělení Robert Pípal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Ursula
330 nebezpečných slov o životě nové aristokracie. Varování: Následující text obsahuje narativy, které vyvolávají v pražské a brněnské kavárně výbuchy vzteku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Zrušme nesmyslnou 4% daň z nabytí nemovitosti. Je to prachsprostá krádež
Komentář na facebookovém profilu k dani z nabytí nemovitosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zvolili ho důchodci! Klaun, lhář, buran. Infarkt v Britských listech ze zvolení Johnsona
Velká Británie má nového premiéra. Boris Johnson, který má jako své hlavní politické téma provedení brexitu a účesem i politickým stylem nápadně připomíná Donalda Trumpa, byl zvolen lídrem vládnoucí Konzervativní strany a nahradí Theresu Mayovou jako předseda vlády. Jeho nástup do sídla premiérů na Downing Street č. 10 vyvolal navzdory očekávání jeho výhry v liberálních řadách zděšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Cílek: Rusko má dost zdrojů, ale bojí se o bezpečnost. USA jsou tak závislé na arabské ropě, že by je to položilo
Je vám teplo? Bude ještě mnohem hůř, varuje geolog Václav Cílek, který na vlnách Českého rozhlasu vykreslil naši budoucnost v neveselých barvách. Varoval mimo jiné před snahami Číny hrát si s počasím. Ale nezůstal jen u toho, že nás ohrožuje sucho. Zhodnotil také geopolitickou situaci a popsal, jak se liší přístup Ruska a USA ke světu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Skoro jsem se počural.“ Hledání migrantů u hranic s Německem: Zveřejněno VIDEO
Kristova noho a tohle má volební právo. Kluci se svezli vlakem! Sami a bez dozoru! Nejen těmito uštěpačnými poznámkami komentují lidé činnost občanských pohraničních vlakových hlídek, které prochází soupravami a snaží se najít migranty. O své činnosti natočili video, jenže tím vyvolali něco, co asi nezamýšleli. Salvu smíchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Kvalitní vybavení nemocnic je nepostradatelné
Komentář na facebookovém profilu k frýdkomístecké nemocnici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Příkon ODS k protiunijním směrům
Kometnář na facebookovém profilu k ODS a rétorice některých jejích členů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
U Hradu protestovaly zhruba dvě stovky lidí kvůli jednání prezidenta Zemana
Zhruba dvě stovky lidí se dnes sešly na pražském Hradčanském náměstí u sochy Tomáše Garrigua Masaryka, aby vyjádřily nesouhlas s jednáním prezidenta Miloše Zemana. Podle organizátorů protestu prezident několikrát porušil ústavu, naposledy otálením s odvoláním Antonína Staňka (ČSSD) z funkce ministra kultury. Demonstraci pořádali fotograf Tom Rimpel, aktivista Ray Baseley a překladatel a bývalý diplomat Fedor Bruoth.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Facebook a dopisy členům ČSSD
S jistým úžasem jsem si v tomto týdnu přečetl dopis místopředsedy ČSSD Veselého, takto poslance sněmovny a bývalého místostarosty většího města. A přečetl jsem si také, co na své facebookové stránce napsal další místopředseda strany, takto kandidát na ministra kultury a dosud starosta desetitisícového Nového Města na Moravě, Šmarda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Chacha! Ovčáček a Zahradil se radují, jiným praskla cévka. „Brexitový Boris“ v čele Británie budí vášně
Novým premiérem Velké Británie bude Boris Johnson, oznámili konzervativci. Ve středu převezme funkci od Mayové, které se dosud nepodařilo vyvést zemi z EU. Na zvolení Johnsona se již objevily i první reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Necháváme vyhrávat volby jednoho estébáka s “pouhými” 25 procenty
Komentář na facebookovém profilu k Babišovi a volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Na vítěze umělecké soutěže k 30. výročí pádu železné opony čeká 20 tisíc eur
Jihočeský kraj a spolková země Horní Rakousko vyhlašují otevřenou uměleckou soutěž k 30. výročí pádu železné opony. Společný projekt, který je výsledkem přeshraniční spolupráce a těsných vazeb mezi oběma sousedními regiony, je dotován celkovou částkou ve výši 20 tisíc eur. V přepočtu více než půl miliónem korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Přes 90 % obcí pak splnilo dluhové pravidlo
Komentář na facebookovém profilu k zadluženosti obcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Není důvod oslavovat levicovou aktivistku a pašeračku lidí
Vážně nerozumím tomu, že někdo jásá nad kapitánkou Carolou Racketeovou z lodi Sea-Watch 3, která podle mého názoru zešílela, když prohlásila, že chce do Evropy dopravit na půl milionů ekonomických migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Trapnost nad trapnost – to jsou výstupy sluníčkářské neomarxistické ČSSD
Komentář na facebookovém profilu k ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česká mincovna: Dvacetikorunové šílenství se opakovat nebude
Žádné několikahodinové fronty zájemců o výměnu oběžných dvacetikorun s portréty státníků a finančníků před bankou tak, jako tomu bylo na podzim loňského a na jaře letošního roku. Ucelené sady šesti oběžných dvacetikorun nesoucích portréty T. G. Masaryka, E. Beneše, M. R. Štefánika, A. Rašína, K. Engliše a V. Pospíšila emituje Česká národní banka, jak již avizovala, ve středu 24. července. Prostřednictvím jablonecké České mincovny se dostane na ty, kteří si ji stihli u ní a dalších partnerů banky včas zarezervovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Mnohé Brevikovy názory jsou slyšet i z úst některých politiků
Komentář na facebookovém profilu k uctění památky Brevikova násilí v Norsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zachránila ty migranty. Je hrdinka jako Sir Winton! Vracet je do Libye nemůžeme! Rozumek z uprchlické neziskovky poučoval Zahradila
Názory na německou kapitánku, která se i přes zákaz vylodila s migranty na Lampeduse se různí. Podle Jana Zahradila, europoslance ODS, spáchala zločin, dle Martina Rozumka z Organizace pro pomoc uprchlíkům by její podobu měli tesat do kamene jako sira Nicholase Wintona. Oba pánové se na toto téma střetli v pořadu Pro a Proti na ČRo Plus. „Ona jediná dbala na mezinárodní právo, které má přednost před právem národním,“ tvrdil Rozumek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): ČR by neměla nabízet na eurokomisaře jen členy ANO
Hnutí STAN je přesvědčeno, že pokud nová předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen požaduje od každého státu dvě jména na post evropského komisaře, neměli by oba čeští kandidáti být nominováni jen hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
VZP dohodla zajištění péče ve Šluknovském výběžku
Všeobecná zdravotní pojišťovna se dohodla se zástupci Krajské zdravotní a.s. na způsobu zajištění zdravotních služeb pro své pojištěnce v oblasti Šluknovského výběžku. Uvedená dohoda řeší postup komplexního zajištění zdravotních služeb, stabilizaci a zlepšování dostupnosti zdravotních péče v celém regionu Šluknovského výběžku i ve vazbě na mimořádnou situaci v Lužické nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Parchanti? Teď to má Zeman jednoduché. Erik Best už vidí konec vládní krize
K lithiu a také k nominantovi na ministra kultury Michalu Šmardovi se vyjádřil na svém blogu fsfinalword.cz americký novinář žijící v Česku Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat: Rok po zveřejnění záběrů z klecových chovů
V červnu 2018 zveřejnil spolek OBRAZ – Obránci zvířat investigativní záběry ze čtyř českých klecových chovů slepic. Obrázky slepic odraných až na kůži a namačkaných ve stísněné kleci nenechaly veřejnost chladnou. Největší řetězce supermarketů na společenský odpor okamžitě reagovaly prohlášením, že s prodejem vajec z klecových chovů skončí. Rok po publikování těchto závazků se skutečně jejich nabídka vajec proměňuje a čeští drůbežáři své chovy přestavují na alternativní typy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Postesknutí zaznělo k omezeným investicím do vozové výbavy Českých drah
Komentář na facebookovém profilu k Českým drahám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Přes 90 % obcí splnilo dluhové pravidlo
Komentář na facebookovém profilu k zadluženosti obcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Proč přes lepší výkony stále koruně příliš nevěříme?
V průběhu jara jsme výrazněji oslabili náš výhled na českou korunu. Především třetí kvartál měl být kvůli vrcholícímu brexitu a slabým číslům z Německa přehlídkou výprodejních tlaků v celém středoevropském regionu. Realita je však zatím o poznání příznivější. Německá ekonomika se sice v polovině roku pravděpodobně znovu propadla a nejistota spojená s brexitem je vysoká, to vše však zatím středoevropským měnám příliš nevadí. Koruně a jejím sousedům totiž výrazně pomáhají holubičí plány ECB i amerického Fedu. Evropská centrální banka pravděpodobně tento týden připraví trhy na podzimní snížení sazeb (a možná i novou vlnu QE), zatímco americký Fed sazby dokonce reálně začne snižovat sazby již příští týden. Preventivní akce centrálních bank se rizikovým aktivům včetně středoevropských měn líbí, a proto je koruně stále do zpěvu. Navíc i domácí čísla zatím nevypadají zdaleka tak špatně jako ta německá a náš nowcast ukazuje jen na pozvolné zpomalování české ekonomiky v polovině roku (z 2,8% na 2,6%).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Od Zemana udeřilo: Sebranka leze z děr! Jde o generála
Šéf Národní protidrogové centrály policie Jakub Frydrych čelí kritice za to, že poskytl rozhovor ruské státní agentuře Sputnik, která je považována za vlajkovou loď šířící ruský, mnohdy zkreslený, pohled na svět. Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček se opět zlobí, že už se zase kádruje podle toho, komu rozhovor poskytnete, a komu ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad pro jadernou bezpečnost: Týdenní vyhodnocení radiační situace na území ČR
Radiační situace na území ČR byla v týdnu od 15.7. do 21.7.2019 normální, nevykazovala žádné odchylky od obvykle měřených hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Drž se, ševče, svého kopyta
Nevím, nic výstižnějšího mě nenapadá, když vidím různé chlapce – komentátory popisovat současný stav a také nedávnou velkou minulost sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Co udělala vláda proto, aby eliminovala bezpečnostní rizika spojená s firmou Huawei
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil v reakci na nová podezření kolem čínské firmy Huawei vyzývá českou vládu, aby jasně řekla, co udělala proto, aby eliminovala rizika spojená s firmou Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Exministr spravedlnosti Pelikán míří do legislativní rady
Bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán (za ANO) se od září zřejmě stane členem legislativní rady vlády. Do poradního orgánu kabinetu ho navrhlo Ministerstvo spravedlnosti vedené Marií Benešovou (za ANO), informoval dnes Deník N. Nominaci ještě musí schválit vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Výborné. Novým premiérem Velké Británie bude Boris Johnson
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení Borise Johnsona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zabila 35 lidí, z toho 12 dětí. A Palestinci ji oslavují, zhrozil se komentátor
Podle komentátora Lubomíra Stejskala je mír mezi Palestinou a Izraelem nemožný. Dokládá to na případu teroristky Dalal Mughrabi, která v roce 1978 při atentátu zabila 35 izraelských civilistů včetně dvanácti dětí. „Takový člověk si nezaslouží nic jiného než nejhlubší opovržení. Vůdci palestinských Arabů to však vidí jinak a vražedkyni všemožně oslavují,“ píše na webu Neviditelný pes Stejskal a dodává, že je po Mughrabi dokonce pojmenován dětský tábor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vyhodit z okna! Pavel Svoboda před Hradem burcoval dav proti Zemanovi. Hayato Okamura vzýval Masaryka a pak...
Iniciativa Milion chvilek pro demokracii na poslední masové protivládní demonstraci na Letné mířené i proti prezidentu Miloši Zemanovi, vyzývala, aby byli občané v pohotovosti a aktivní i přes letní prázdniny, a někteří uposlechli. Zhruba dvě stovky lidí se dnes sešly na pražském Hradčanském náměstí u sochy Tomáše Garrigua Masaryka, aby vyjádřily nesouhlas s jednáním prezidenta Miloše Zemana. Mezi řečníky vystoupili překladatel a religionista Hayato Okamura upozorňující na oligarchizaci nebo právník a bývalý europoslanec Pavel Svoboda hovořící o defenestraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ombudsman: Je alarmující, že stát odsouvá ochranu seniorů
Vláda včera přijala nesouhlasné stanovisko k poslaneckému návrhu, který navrhoval zavést přestupek v sociálních službách za špatné zacházení. Ombudsmanka s důvody odmítnutí nesouhlasí a nepovažuje za šťastné, aby vláda čekala se zavedením přestupku až do roku 2021, kdy je plánována účinnost přislíbené připravované vládní novely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Víte, co za konflikty by přineslo, kdyby vodu vlastnil stát, ptala se Tvarůžková zrudlého Filipa. Ten dal návrh
Velká Británie bude mít nového premiéra, bude jím muž, který si přál její odchod z EU a který je i pro odchod ve tvrdém režimu. Na to, co od Borise Johnsona může čekat zbytek světa a Evropa, se tentokrát v pořadu Interview na ČT24 ptala Zuzana Tvarůžková předsedy KSČM Vojtěcha Filipa. Kromě toho ji zajímal jeho názor na to, jak si s vlastní politickou scénou poradí český premiér Andrej Babiš (ANO), zda bude čelit dalším požadavkům, aby vládu udržel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátorka Jelínková: Ženy mají v průměru o dva tisíce korun měsíčně nižší důchody
Komentář na facebookovém profilu k výši důchodů u žen
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: "Zbrojní" zákon? Neměňme to, co dobře funguje
Komentář na facebookovém profilu ke "zbrojnímu" zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kalouskova nakládačka Hermanovi. Podobné, jako když jste se tehdy opil, kontroval lidovec
Předseda poslanců a zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek se na sociální síti opět pořádně rozjel, nejdříve se pustil do křížku s bývalým ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL). Vadí mu totiž, že v radě pro lidská práva Úřadu vlády obsadil uvolněné místo po filozofu Danielu Kroupovi. Herman mu po jeho kritice proto rád připomněl jejich předchozí sněmovní konflikt, kdy byl „pod parou“. A nit pak Kalousek nenechal suchou ani na hospodaření současné vlády, zde vkládá velké naděje do favorita v boji o křeslo šéfa TOP 09 Tomáše Czernina, který má odvrátit hrozící rizika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Soud EU odložil stanovisko k žalobě na ČR kvůli migračním kvótám
Generální advokát Soudního dvora Evropské unie odložil vydání stanoviska k žalobě Evropské komise proti Česku, Polsku a Maďarsku kvůli jejich odmítání podílet se na přerozdělování žadatelů o azyl podle stanovených kvót. Původní termín počítal se zveřejněním názoru advokáta 29. července, nové datum zatím určeno není. Patrně to ale nebude dříve než v září, informovala dnes tisková služba soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČNB vydává minci k 600. výročí první pražské defenestrace
Výročí 600 let od první pražské defenestrace, která je považována za počátek husitských válek, připomene nová pamětní stříbrná dvousetkorunová mince České národní banky. Pamětní mince bude v prodeji od 24. července 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Chybí voda! Sucho zabíjí rostliny i živočichy
V lesích, parcích i zahradách hynou v posledních extrémně suchých letech stromy, keře, bylinné patro vegetace i tráva. Potřebují je například motýli, a tak se jejich populace snižuje. „Úbytek biodiverzity je celosvětový problém. Změna klimatických charakteristik velkých území, včetně oteplování, je spojená s druhovou výměnou. Hospodaření jakéhokoli vlastníka na to nemá vliv,“ říká Jan Vybíral, ředitel Biosférické rezervace Dolní Morava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Štěch: Navštívil jsem Jindřichův Hradec a...
Komentář na facebookovém profilu ke svému pracovnímu dni
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČOI: Nabíječka Premium Caliber PW-3IT představuje vysoké riziko úrazu elektrickým proudem
Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR byla v nabídce nabíječka, která může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o nabíječku pro mobilní telefony, která se prodává pod názvem Premium Caliber PW-3IT. U výrobku bylo zjištěno vysoké riziko úrazu elektrickým proudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Samolibého troubu Hřiba by utloukli smyčci! Petr Štěpánek pohlavkuje primátora za spor s Čínou
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Havla disidenta beru, k Havlovi polistopadovému politikovi mám množství výhrad,“ říká hudebník Petr Štěpánek. A dodává: „Havel coby sebestředný a pouze sebe milující macho, jenž má potřebu vyprávět Olze o svých záletech, je mi odporný.“ V rozhovoru promluvil o tom, v co by se mohlo zvrtnout výročí sametové revoluce i o tom, proč stále „zaostáváme“ za Západem. Nevynechal ani Milion chvilek pro demokracii a rázně se vyjádřil na adresu Davida Kollera. Ohledně ruského prezidenta říká: „Rusko nemohlo potkat nic lepšího, než že po věčně opilém Jelcinovi přišel někdo, kdo na rozvrácené Rusi udělal pořádek.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Foldyna ztratil trpělivost: ČSSD je vybydlená jako Chánov, obyčejnými lidmi opovrhuje
Sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna poskytl exkluzivně pro ParlamentníListy.cz vyjádření k současné situaci ve straně a servítky si rozhodně nebral. „ČSSD se vybydlela jak sídliště Chánov a obyčejnými, normálními lidmi dnes opovrhuje,“ říká poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne
Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer. Rozhodl o tom dnes organizační výbor horní komory, která to oznámila na svém twitterovém účtu. Potvrdil to také senátor Václav Láska (Senátor 21), který žalobu připravil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Balatka: Sucho je problém. A velký
Komentář na facebookovém profilu k suchu v krajině
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká lékařská komora: Nemocnice v problémech. Varují premiéra před kolapsem zdravotní péče
Stát dluží nemocnicím stovky milionů korun za poskytnutou péči. Nemocnice se kvůli tomu dostávají do ekonomických a personálních problémů, řada z nich bojuje o přežití. Za současné situace nebudou schopny pacientům zaručit péči, na niž mají ze zákona nárok. Hrozí kolaps celého systému. Zástupci devíti organizací sdružujících nemocnice, lékaře, zdravotníky i pacienty společně upozornili na vážnost situace premiéra ČR a vyzvali ho, aby problém osobně urychleně řešil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Tématem návštěvy v Ústeckém kraji byly sucho, doprava a tentokrát i biodiverzita
V úterý 23. července 2019 navštívil předseda vlády Andrej Babiš spolu s ministry životního prostředí Richardem Brabcem a dopravy Vladimírem Kremlíkem Ústecký kraj. Hlavními body programu byly prezentace vodohospodářských a dopravních projektů či prezentace péče o přírodu v Českém středohoří. Andrej Babiš se zároveň zúčastnil vypouštění kriticky ohroženého druhu sysla do přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Mayovou vystřídá Johnson
Boris Johnson vyhrál souboj konzervativců o křeslo premiéra, ale v parlamentu je přijímán s obavami a může narazit na rozhodný odpor se svými plány Brexitu bez dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lůza. Voliči Zemana a Babiše mě nesnášejí, jsem symbol jinakosti. J. X. Doležal sjel i vás
Komentátor Jiří X. Doležal se rozhovořil v pořadu Českého rozhlasu Plus o herci Kevinu Spaceym a o kampani MeToo. Ale také o tom, jak se stal symbolem jinakosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Co příjde první? Jméno nebo agenda?
Komentář na facebookovém profilu k výběrů českého eurokomisaře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Budíček! Havlovy devadesátky jsou pryč. Umělci trpí pocitem, že mohou poučovat. A média... Irena Ryšánková bilancuje
POLOČAS HORKÉHO ROKU Jak obstála sociální demokracie v současné přetahované o ministra kultury? A jsou premiérem stále opakované věty o tom, jak se naše země má skvěle, faktem, nebo jde pouze o řeči? Dosavadní dění na politické i společenské scéně pro ParlamentníListy.cz hodnotí mediální a politická analytička Irena Ryšánková. Ptali jsme se též na odkaz Václava Havla 30 let po sametu či skutečné „vrahy“ 17. listopadu 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
V rámci akce Jizerka nechali komunisté zavraždit dva skauty
Smrtí dvou mladých lidí a mnohaletými tresty vězení a perzekucí dalších skončila 24. července 1949 policejní akce proti skautům, kteří se v očích tehdejšího komunistického režimu dopustili těžkého zločinu – chtěli opustit republiku. Vedlo je k tomu rozčarování z vývoje v zemi po komunistickém puči, který se mimo jiné projevil i zákazem jejich hnutí a hrozbou zatýkání, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura zničí ČT! A BIS! A Ministerstvo vnitra! ČSSD vydala naléhavý materiál o vládě s Babišem
Členové ČSSD se rozhodli občanům vysvětlit, proč zůstávají ve vládě s Andrejem Babišem (ANO). Zaprvé prý donutili premiéra posunout se o pořádný kus doleva, což považují za svůj jednoznačný úspěch. Ale pak mají ještě jeden důvod, proč zůstávat v kabinetu s Andrejem Babišem. Onen důvod se jmenuje Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Sklo je tradice, moderní současnost i budoucnost kraje
Osmý ročník jablonecké Křehké krásy láká na um sklářů, hudbu i módní přehlídku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
ÚOHS vítá požadavek Ministerstva vnitra na soudní prověření rozhodnutí o nákupu automobilů
Ministerstvo vnitra dnes na tiskové konferenci oznámilo, že podá žalobu proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže o zrušení zadávacího řízení na nákup automobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Nová výstava v Náprstkově muzeu vás zavede na břehy Nilu
Zajímá vás, jaká zvířata kdysi žila na březích Nilu, a které rostliny je obklopovaly? Pak si určitě nenechte ujít novou výstavu v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur s názvem Na březích Nilu, která se svým návštěvníkům poprvé otevře 24. července 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Muslimské Turecko dokázalo, že do EU rozhodně nepatří
Komentář na facebookovém profilu k chování Turecka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Je demokratický socialismus opravdu tak nebezpečný?
Hlavní publicisté mainstreamového proudu české konzervativně -liberální politiky, mají v hlavě pěkný guláš. Někteří kandidáti na amerického prezidenta, konkretně Bernie Sanders, hovoří o svém programu jako o demokratickém socialismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Upozornění k tiskopisům 2019
Upozornění pro poplatníky daně z příjmů fyzických osob podávajících daňové přiznání za část zdaňovacího období 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Klaun a buran. Ale Brexit bude. Ženy chtějí jeho podpis na prsa, řekl o Borisi Johnsonovi novinář
Redaktor Hospodářských novin Ondřej Houska se v rozhovoru pro Aktuálně.cz obul do nově zvoleného britského premiéra Borise Johnsona. Podle jeho slov je Johnson buran a klaun, v kampani je ale lepší než český premiér Andrej Babiš (ANO). Podle Housky pak je jasné, že nastane brexit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Češi, investujme do armády! Von der Leyenová zničila tu německou více než Žukov Hitlerův Wehrmacht. Generál Šándor k šéfce Komise a k napětí kolem Íránu
ROZHOVOR „Přes veškerou silovou, často až válečnickou rétoriku Trumpa se domnívám, že se bude chtít konfliktu vyhnout,“ říká bezpečnostní analytik a generál v záloze Andor Šándor o příštích tazích prezidenta USA Donalda Trumpa ve věci vyhrocené situace s Íránem. Íránci podle Šándora testují pevnost britsko-amerického svazku, protože si dobře uvědomují nedobrou pozici Spojeného království. I oni sami ale válku nechtějí, protože chápou její důsledky včetně závažné rány pro globální ekonomiku. Generál Šándor se také pozastavuje nad osobou nové šéfky Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a jejím vlivem na dnešní stav německé armády. Pro evropské státy z toho podle Šándora plyne jedna jasná věc – posilme armády!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Místostarosta Prahy 1: Odpovědnost za rušení nočního klidu v krátkodobě pronajímaných bytech ponese nově také ubytovatel
ROZHOVOR „Určitě se nesmíříme s rušením nočního klidu přímo v sousedních bytech, krátkodobě pronajímaných. Našli jsme způsob, jak nepostihovat pouze hlučící hosty, ale zejména jejich ubytovatele. To je nové. Sami ubytovatelé musí ve vlastním zájmu začít dbát o to, aby se jejich hosté nedopouštěli přestupků,“ řekl pro ParlamentníListy.cz místostarosta Prahy 1 Pavel Nazarský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Czernin: EET? Nejvíc postižen bude venkov, kde už teď lidé ztrácejí motivaci žít
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Vliv na životní prostředí je třeba zkoumat u všech staveb
Ústavní soud dnes rozhodl, že ze zákona o posuzování vlivů na životní prostředí nebude vypuštěn paragraf, který umožňoval několika vybraným stavbám projít schválením bez standardního procesu posouzení vlivu na životní prostředí. Ústavní soud ve svém nálezu vycházel z toho, že u dotčených staveb již posouzení vlivu na životní prostředí proběhlo, byť podle starých pravidel. Zdůraznil však také, že dotčená veřejnost má stále právo bránit se u soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Velký úspěch české automobilky. Ruská policie objednala auta za 2,5 miliardy korun
Zatímco se v České republice řeší antimonopolním úřadem zrušený tendr na policejní auta, který favorizoval automobilku Škoda Auto, v Rusku podobnou zakázku mladoboleslavská škodovka vyhrála. Jak informuje web autoforum.cz, jedná se o zakázku na 3500 aut za více než 2,5 miliardy korun. Pro českou firmu, zaměstnávající desetitisíce lidí, je to obrovský úspěch, když Škoda Auto porazila domácí automobilku Lada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Polsko - Novináři proti diskriminaci jiných názorů
Polská firma Empik včera oznámila, že ve své síti prodejen knih a časopisů nebude prodávat list „Gazeta Polska” se samolepkou „Strefa wolna od LGBT”. Mluvčí firmy tvrdí, že samolepky jsou porušením zákonů a v Empiku není prostor pro protiprávní obsah a narušování tolerance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Bezplatný kurz přilákal do Mostu přes 200 motorkářů
Více než 200 motocyklistů z celé republiky se sjelo na přelomu týdne do areálu mosteckého autodromu. Přilákal je celodenní bezplatný zdokonalovací kurz na výcvikových plochách polygonu, který je součástí dlouhodobého projektu „Učme se přežít“. Ve čtyřech termínech od soboty 20. do úterý 23. července jej uspořádal Tým silniční bezpečnosti, který při organizaci kurzu úzce spolupracoval s Policií ČR a Ústeckým krajem. Kurz měl v Mostě premiéru v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Zdražení výroby pálenek nepovede k menší spotřebě alkoholu, ale k pálení načerno
V rámci momentálně projednávaného zvýšení daní navrhuje vláda mj. také zvýšení spotřební daně na líh obsažený v ovocných destilátech z pěstitelských pálenic, a to z 14 300 korun na 16 200 korun za hektolitr. To by v důsledku přineslo zdražení pálení a snížení zájmu o služby tradičních pěstitelských pálenic. Piráti s tímto vládním záměrem nesouhlasí a navrhují daň nezvyšovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Minimální mzda v celé EU je další kontraproduktivní regulace
Komentář na facebookovém profilu k minimální mzdě v EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Hradec Králové: Nemocnice získala ocenění ESO Angels Awards za péči o pacienty
Komplexní cerebrovaskulární centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové získalo poprvé v historii ocenění ESO Angels Awards za kvalitu péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Ocenění, které nemocnice získala za 1. čtvrtletí roku 2018, udělují společně European Stroke Organisation (ESO) a iniciativa Angels.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČVUT: Se společností CESNET jsme získali americký patent na kompresi pomocí rozptylových tabulek
Sdružení CESNET a Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze získaly na svůj společný vynález patent registrovaný ve Spojených státech amerických pod názvem System for implementation of a hash table. Chráněné řešení umožňuje efektivní implementaci rychlých kompresních algoritmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Prý nemám rád Rammstein, koncerty, Slavii a Číňany. Dovolte mi k tomu něco dodat
Komentář na facebookovém profilu k dotazům obyvatel Prahy 10
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Trump mávl rukou: Ztráta času! Přitom se chystá velký výslech
Velké odhalení, nebo jenom zopakování toho, co už se vědělo? V Americe bude před Kongresem poprvé veřejně mluvit muž, který má na starosti vyšetřování Donalda Trumpa. Dvakrát tři hodiny ho budou grilovat otázkami kongresmani jak republikánští, tak demokratičtí. Jak píše deník Guardian, demokraté se budou podle jeho výpovědi rozhodovat, co dělat dál a zda usilovat o odvolání prezidenta. A co na to Donald Trump? Prý ztráta času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: Okna od Gočára zůstanou. I tak ušetří AVU přes 3 miliony korun ročně za energie
Unikátní projekt jako první v Česku kombinuje metodu energetických úspor se zárukou (EPC) s dotacemi podle nových pravidel Operačního programu životní prostředí (OPŽP). Realizace je náročná i vzhledem k tomu, že probíhá v památkově chráněných objektech, kde je nutné postupovat mimořádně citlivě. Poskytovatelem projektu je společnost ENESA, dceřiná společnost z ČEZ ESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Telička (Hlas): K předvolební spolupráci středopravicových stran
V posledních dnech lídři některých opozičních stran stále častěji hovoří o možné předvolební spolupráci konzervativních a liberálních subjektů pravého středu. Coby předseda hnutí Hlas vnímám tato vyjádření pozitivně a s nadějí. Ostatně Hlas dal již před volbami do Evropského parlamentu jasně najevo, že je připraven na jakákoliv smysluplná jednání o možné spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pehe: Zeman si Babiše povodí jako loutku. Baví ho sledovat, jak se všichni rozčilují. Hrozí tento scénář
Ústava ČR byla napsána pro odpovědné politiky, ne pro Miloše Zemana, upozornil politolog Jiří Pehe. V rozhovoru pro Reflex.cz varoval, že stávající prezident po Ústavě stále více šlape. Prý po ní šlape až tolik, že to začíná být nebezpečné pro tuto zemi. Hlavu státu by proto měl zastavit předseda vlády Andrej Babiš (ANO), jenže tak neučiní, protože je to slabý premiér, který se kvůli své trestní kauze bez prezidenta neobejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hudební festival Hrady CZ po Kunětické hoře dobývá hrad Švihov
Patnáctý ročník festivalu Hrady CZ po Točníku a Kunětické hoře pomyslně dobude v pátek a sobotu 26. a 27. července hrad Švihov. Dále bude putovat po Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a Bezdězu. Páteční program na Švihově nabídne koncerty kapely Rybičky 48, Anny K., Arakainu a Lucie Bílé či Michala Hrůzy. V sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit na kapelu Kryštof, která se na Hrady CZ vrací po šesti letech, Jelen, No Name, Mirai, Dymytry, Harlej, ale také Wohnout a další interprety a skupiny. Festival u příležitosti půlkulatého jubilea apeluje na respekt k památkám i životnímu prostředí, v areálech se bude třídit odpad a kelímky na pivo budou vratné. V ceně lístku na festival je vždy vstup na konkrétní hrad zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Jsme o krok blíže zprovoznění digitální technické mapy
Vláda dnes dala souhlasné stanovisko legislativnímu návrhu na zavedení digitální technické mapy ČR, na jehož přípravách se Piráti podíleli. Digitální technická mapa má umožnit přesnější územní plánování, zjednodušit stavební řízení a zefektivnit procesy veřejné správy. Vedení této mapy v rámci Česka bylo doposud na samosprávné úrovni dobrovolné. To se má s novou legislativou změnit, protože přináší závazný a jednotný systém pro celou republiku, který budou spravovat jednotlivé kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Náklady na léčbu žloutenky rostou
Hepatitida neboli žloutenka je závažné onemocnění, které nejčastěji napadá játra. Před některými typy žloutenky se lze chránit očkováním. Přestože se například proočkovanost populace díky zdravotní osvětě zvyšuje, náklady na léčbu této infekční nemoci významně rostou. Podle statistik České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) se od roku 2013 zvýšily téměř 3,5 krát. Počty pacientů se žloutenkou přitom takto strmě nerostou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Ostrava: Zaplatila je parta milovníků malých motorek
Malí pacienti na Oddělení dětské hematoonkologie FN Ostrava teď budou moci sledovat své oblíbené pořady na nových televizorech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Císařským lázním chceme co nejvíce zachovat původní podobu
Komentář na facebookovém profilu k zahájení kompletní rekonstrukce Císařských lázní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Maitah (Trikolóra): Proč hájím zájmy České republiky?
Poté co jsem vystudoval a oženil se, tak mi postupně začalo docházet, že to není jen má žena a děti, které miluji, ale také země, ve které žiji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Vědec z Biologického centra objevil na tichomořském ostrově nové druhy mravenců
Český vědec Milan Janda z Entomologického ústavu Biologického centra AV ČR se po čtvrt roce vrátil z expedice na dosud téměř neprobádaném ostrově Bougainville v Tichém oceánu. Společně s kolegy Jacobem Yombaiem a Alim Posmanem z výzkumné organizace New Guinea Binatang Research Center vůbec poprvé zdokumentoval výjimečnou rozmanitost hmyzu v panenských pralesech tohoto tropického ostrova a objevil několik nových druhů mravenců a dalšího hmyzu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o změnách v MHD – výluka tramvají v úseku Palackého náměstí – Výtoň
Pro přestup z metra na tramvaj směr Výtoň, Modřany, Braník a Nusle DPP doporučuje využít stanici metra Národní třída.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Zákon o pomoci v hmotné nouzi nepomáhá potřebným, ale lenochům
Vědí už to všichni v celé ČR, že úřady práce a referát hmotné nouze živí povaleče, ale nepomáhají těm, kteří se dočasně vyskytli v nouzi a nutně potřebují pomoc, aby se mohli odrazit ode dna a jít dál. Nikdo nic stále nedělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babišovci perlili kvůli Číně: Utři si pocintanou bradu! napsali po hlasování. A bylo veselo
Šéf hnutí ANO a předseda vlády Andrej Babiš rád říkává, že dokáže čelit různým dotazům občanů. Má na to dokonce aplikaci „Pojď do mě“, kam můžete nahrát svůj dotaz či vzkaz a pokud bude zakladateli hnutí ANO chtít, odpoví. Zdá se však, že ne všichni členové Babišova hnutí to mají stejně. Když jeden z občanů – mladý student – položil dotaz radním ANO v Šumperku, byl tzv. odpálkován. Ptal se na cestu radních do Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dyť víte, že to je absurdní! Kvůli Babišovi hádka v ČT: Terčem Marie Benešová
Na ČT24 se opět řešila nezávislost justice, tentokrát návrh Pirátů, ODS a lidovců. Rychle, aby to stihlo platit ještě na Babiše, vyjádřil se v Událostech komentářích Jakub Michálek z Pirátů k důvodům, proč tak spěchají s novelou o státních zastupitelstvích. Ale podle poslankyně Heleny Válkové z ANO není ke zbrklosti důvod, zvláště když opoziční návrh neprošel připomínkovým řízením. A že by premiér Babiš odvolal vrchního státního zástupce ještě před platností? „Dyť vy sám víte, pane poslanče, že je to úplně absurdní.“ Pavel Zeman je podle ní v současné situaci neodvolatelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Putin je pro Rusko ten nejlepší. Zeman ruský agent? Nic nechápete. O tomhle se bude vyučovat, překvapil analytik Visingr
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Pentagon nepochybně má mnoho plánů úderů proti Íránu, nevěřím však, že by nějaký takový plán schválili, začali jej uskutečňovat a deset minut před koncem jej zastavili. Takhle se to prostě nedělá,“ komentuje vojenský a bezpečnostní expert Lukáš Visingr těsné zastavení útoku americkým prezidentem. V rozhovoru komentoval i postavení Ruska, o Vladimiru Putinovi prohlásil, že chce hrát, nikoliv shodit šachovnici ze stolu, a využívá každou příležitost k posílení vlivu. Upozornil, že o vojenském zásahu Ruska v Sýrii se bude ještě dlouho vyučovat na vojenských akademiích, zatímco Západ ukázal chybějící smysluplnou koncepci politiky vůči Střednímu východu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Nezávislost státního zastupitelství? Další nesplněný vládní slib
Vláda včera dala nesouhlasné stanovisko poslaneckému návrhu zákona o státním zastupitelství Pirátů, ODS a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Radní Prahy 1 budou rozhodovat o omezení aut v centru
Rada první městské části bude dnes schvalovat první část plánu omezení automobilové dopravy na některých místech v centru metropole, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Exministr Herman nahradil v radě pro lidská práva Kroupu, napsal Deník N
Bývalý ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se stal členem Rady vlády pro lidská práva. Jeho nominaci, kterou navrhla vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO), dnes schválil kabinet. Informoval o tom Deník N. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Glosář k 29. týdnu '19
Z řeckého ?????? (glóssa), česky jazyk: Poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení ap. k jejich vysvětlení. Zde drobné poznámky na lem našeho politického dění. K upřesnění jeho významu. Podle subjektivního výběru autora. A nemusí jít jen o politické produkty uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zpravodajci zřejmě dostanou víc pravomocí. Jde i o banky
Zpravodajské služby asi dostanou více pravomocí, aby mohly nakládat se záznamy v informačních systémech. Senátní bezpečnostní výbor to dnes bez výhrad podpořil. Horní parlamentní komora o vládním návrhu, který má zvýšit bezpečnost země, rozhodne ještě tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Facka sem, facka tam? Nevadí. Děti dnes nemají žádné povinnosti. Nic nevydrží, říká dětský psycholog o výchově
Na přelomu roku v rozhovoru pro Regionální televizi mluvil psycholog, pedagog a lektor osobního rozvoje Marek Herman. Jeho slova stále kolují internetem a jsou oceňována souhlasnými reakcemi. „Byl to naprosto běžný model výchovy. Facka sem, facka tam, nikomu to nevadilo,“ to byla odpověď na jednu z mnoha otázek, kterou dostal. Rozhovor byl nabitý otázkami: Kam se řítíme, když se relativizuje tradiční rodina a když se děti vychovávají bezpohlavně? Kam vede příliš volná výchova dítěte? Mohou vůbec staré, příliš vzdělané matky vychovat kvalitního jedince? Co je vločková generace a proč mluvíme o poslední době jako o krizi otců? A jak z této situace ven?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Dobrá zpráva pro všechny, kteří chtějí své dluhy řešit
Komentář na facebookovém profilu k oddlužení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Lithium je zpět a je to zase ta samá písnička
Pamatujete si na léto 2017? Tehdy se strhla mediální štvanice, která neměla v ČR obdobu. Její cíl byl jediný. Vylíčit sociální demokraty jako zločince, kteří chtějí rozkrádat nerostné bohatství naší země. Dokonce k tomu byla svolána i mimořádná schůze Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Opoziční návrh změn v odvolávání žalobců vláda odmítla
Návrh opozičních Pirátů, ODS a lidovců na změny ve jmenování a odvolávání vedoucích státních zástupců a na stanovení jejich funkčního období dnes kabinet ANO a ČSSD odmítl. Podle informací z tiskového odboru Úřadu vlády k němu schválili ministři nesouhlasné stanovisko. Předloha podle vládních legislativců postrádá například úpravu průhledného postupu výběru vhodných kandidátů na místa vedoucích žalobců. Problematické je podle nich také zrušení institutu výtky, kterým je nyní možné řešit drobné nedostatky v činnosti státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Lubomír Zaorálek: Tragédie Lidic je tu stále s námi
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
TOPlist