Oficiální zpravodajská média

DAKO-CZ: V Lounech se připravuje obnovení výroby vagonky Heavy Machinery Services
Výroba v lounské vagonce Heavy Machinery Services (HMS) bude v režii společnosti DAKO-CZ, která si tamní výrobní areál pronajala od insolvenční správkyně, obnovena v první polovině srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Česká manažerská asociace: Letní podnikatelský kemp: Nejlepší projekty mladých obdržely cenu
Na zámku Vilémov od 15. do 21. července proběhl 4. ročník Letního podnikatelského kempu pro mládež z dětských domovů a sociálně slabých rodin. Projekt pořádá a organizuje Nadace ZET profesora Milana Zeleného ve spolupráci s Českou manažerskou asociací ČMA a společností yourchance o.p.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jakub Horák, strůjce Pirátů, pro PL: Ivan Bartoš je milý člověk. Kalousek? Zde je pravda o něm. A Klaus ml.? A Marek Hilšer?
ROZHOVOR „Od Fialy to je něco jako snahy o mezináboženský dialog od katolické církve, tj. asimilace či rozpuštění lokálních protestantů,“ komentuje pokus o vytvoření vítězného týmu, který přečíslí Babiše, marketingový expert Jakub Horák. Předseda Topky šarm neztrácí a politika se většinově týká jiných témat, než je lov a správa panství. I když, mít v čele strany hraběte? Velmi elegantní. A čím drtí premiér konkurenci? „Babiš je workoholik a lidem se to líbí, to je celé.“ Miloš Zeman je podle Horáka nyní nejsilnější postava na politické scéně: „Všechny tahá za nohu, je to všech trollů král.“ Politický marketér, jenž mimo jiné stojí za úspěšnou kampaní Pirátů, hovoří i o tom, komu dá prezident padáka příště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Svrhnout Zemana? Ne. Ještě hůř! Primátor Prahy Hřib řekl, co by rád provedl prezidentovi, ale...
V den, kdy Senát projednává z iniciativy Václava Lásky ústavní žalobu na prezidenta republiky, čelí Miloš Zeman hrozbě i z jiné strany. Rozjela se petiční akce, na základě které má být prezident republiky vystěhován z Pražského hradu. Přímo se hovoří o „odsunu“ z Pražského hradu. Jako důvod je mimo jiných uváděna i „krize vrcholné ústavní instituce“, spočívající v protiústavním chování prezidenta Miloše Zemana. A k akci se originálně a po svém vyjádřil i pražský primátor Zdeněk Hřib.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kapsch: Ministr dopravy Kremlík u nového mýta od Kellnerova CzechTollu přiznává reálné snížení výběrů
Nový mýtný systém stojí daňové poplatníky miliardy navíc, ale žádné benefity pro státní kasu nepřinese. To vyplývá z prohlášení ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Podle něj se má v roce 2020 vybrat od kamionů na takřka dvojnásobné zpoplatněné síti pouhých 12 miliard korun. Stejnou částku by přitom v příštím roce vybral i stávající plně funkční mýtný systém v majetku státu. Ten však vlastní systém navzdory celoevropským trendům jednoduše zcela nehospodárně a bez ohledu na vzniklé finanční ztráty vypne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senát schválil ústavní žalobu na Zemana. A od Hradu zahřmělo: Jakobínský pamflet. Kdo ho podpořil, styďte se
Senát schválil návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. Pro návrh podle informací dnes hlasovalo 48 ze 75 přítomných senátorů, potřeba bylo nejméně 45 hlasů. K Ústavnímu soudu návrh doputuje v případě, že by jej podpořila i ústavní většina poslanců. „Senát se definitivně snížil na úroveň novodobého ÚV KSČ. Plivanec na svobodu, plivanec na demokracii, plivanec na Ústavu ČR. Kdo podpořil jakobínský pamflet, který je doslova výsměchem právnímu státu, měl by se hluboce stydět,“ rozčiluje se nad návrhem ústavní žaloby na prezidenta na Twitteru prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček. „Prioritní je zbavit se Zemana, zbavit se prezidenta, kterého má valná většina v lásce,“ nesouhlasí s hlasováním taktéž senátor Doubrava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Horník: Samozřejmě, že jde udělat paušál
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, návrh ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Prevence? Spíš převýchova!“ Poslanec Nacher a šéfka České ženské lobby se drsně střetli kvůli Istanbulské úmluvě
V debatě Názorů bez cenzury na TV Prima se střetla ředitelka České ženské lobby Hana Štercelová s poslancem za ANO Patrikem Nacherem. Tématem diskuze byla Istanbulská úmluva, její ratifikace a její skryté nástrahy. Cílem Istanbulské úmluvy má být nulová tolerance násilí na ženách. Kritici ale upozorňují, že je dokument nebezpečným nařízením, které zavádí genderové ideologie. Je tomu skutečně tak?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Benefiční koncert Noc s hvězdami na zámku Zahrádky letos již pojednadvacáté
Letos se interpreti opět sejdou první srpnovou sobotu 3. 8. 2019 od 18.00 na vyhořelém zámku Zahrádky v Libereckém kraji a budou finančním výtěžkem pomáhat této ohněm zničené historické památce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátoři promluvili o žalobě na Zemana. „Jste ubožáci,“ ozvalo se
Senátoři zvolení za TOP 09 a STAN Jiří Růžička, Tomáš Czernin a Herbert Pavera předstoupili před veřejnost, aby jí znovu vysvětlili, proč hodlají zažalovat prezidenta republiky Miloše Zemana. Na sociálních sítích se jim za jejich krok dostalo podpory, ale i tvrdého odsouzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: V mezinárodním srovnání jsme díky dobře nastavenému programu skokanem desetiletí
Komentář na facebookovém profilu k screeningu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš s Brabcem podpořili záchranu syslů, několik jich vypustili
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR se snaží v záchranném programu vrátit do přírody sysly, kdysi běžní hlodavci z ní totiž téměř vymizeli. Několik syslů dnes u obce Raná na Lounsku vypustili také premiér Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec (oba ANO), aby tak záchranný program podpořili. Letos zde bude vypuštěno na 80 syslů, původem jsou z českých zoologických zahrad i z chovů v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senát schválil návrh ústavní žaloby na prezidenta Zemana
Senát schválil návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. Pro návrh podle informací dnes hlasovalo 48 ze 75 přítomných senátorů, potřeba bylo nejméně 45 hlasů. K Ústavnímu soudu návrh doputuje v případě, že by jej podpořila i ústavní většina poslanců. S ohledem na rozložení sil v dolní komoře, kde má většinu vládní koalice ANO a ČSSD s podporou KSČM či SPD, to není pravděpodobné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš odjel z Lán zadní bránou. A Kalousek, Výborný a další už se pasou: Ujel jak malý kluk. Strká sysla do díry, ale k vládě se nevyjádří...
V Masarykově pracovně lánského zámku skončilo jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem o výměně ministra kultury. Babiš předem vyjádřil předpoklad, že bude problém po této schůzce vyřešen. Po jednání však lánský zámek opustil bez jakéhokoli vyjádření. Prezident Miloš Zeman odvolá ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) k 31. červenci. O nominaci ČSSD na nového ministra rozhodne v polovině srpna, napsal na Twitteru po schůzi premiér. Předseda ČSSD Jan Hamáček ČTK řekl, že bude s Babišem o výsledku jeho lánského jednání mluvit ve čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Generál Šedivý sleduje vojenské aktivity v oblasti Hormuzského průlivu. A obává se nejhoršího. USA, Británie a Írán...
ROZHOVOR „Podle vývoje vojenských aktivit v posledních týdnech v tomto regionu je zřejmé, že se situace komplikuje,“ říká generál Jiří Šedivý k vyhrocenému dění v Hormuzském průlivu, kde íránské námořnictvo zabavilo dva britské tankery. Od většího konfliktu prý není daleko, což dokládají i nedávné akce americké armády, která do regionu přesouvá vojáky a rakety. Další válka v Perském zálivu by se Donaldu Trumpovi z mnoha důvodů nehodila, situace se však může změnit po jeho případném znovuzvolení, upozorňuje generál Šedivý. „Již dříve bylo zřejmé, že došlo k rozdělení vlivu mezi USA a Rusko. Právě omezení aktivit USA na Středním východě ukazuje, že prezident Trump přesunuje svůj zájem jinam,“ uvádí generál Šedivý k aktuálnímu rozložení sil na světové mapě. Donald Trump podle něj aktuálně svůj zájem přesouvá jinam a např. Sýrie se dostává pod silnější vliv Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
MF navrhuje vládě přebytky rozpočtu využít jen na snížení dluhu
Případný přebytek státního rozpočtu by se měl do budoucna využít pouze na snížení státního dluhu. Počítá s tím novela zákona o rozpočtových pravidlech, kterou v úterý projedná vláda. Vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách. V současnosti rozhoduje o využití přebytku nebo úhradě schodku Poslanecká sněmovna, přebytek je tak možné použít nejen na snížení státního dluhu, ale i na výdaje určené Sněmovnou. Ministerstvo financí chce také vázat peníze na neobsazená místa na ministerstvech. Návrh novely počítá se změnami od 1. ledna 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta chce od EET osvobodit spolky, pěstitelské pálenice a drobné podnikatele
Senát dnes, ve středu 24. července, projedná novelu zákona, která má umožnit další rozšíření elektronické evidence tržeb (EET) i na další zatím nepokrývané obory. Senátoři ODS avizovali, že vládní návrh rozšíření EET například na řemeslníky a lékaře nepodpoří. Namísto toho chtějí evidenci tržeb zcela zrušit. Senátor za Slovácko Ivo Valenta připravil variantu pro případ, že by se zrušit evidenci jako celek nepodařilo. Navrhuje tři výjimky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ty vypadáš... Z ČSSD před schůzí u Zemana vypadly silné věci. Xaver jen koukal
Poslanec ČSSD a starosta Náchoda Jan Birke přijal pozvání do studia XTV k Luboši Xaverovi Veselému. Ačkoliv debata začala příjemným tématem oceňovaného piva z náchodského pivovaru, brzy se přenesla k věcem, které tak optimistické rozhodně nejsou. Před jednáním Andreje Babiše a Jana Hamáčka u prezidenta, ke kterému má dojít ve středu odpoledne, vypadly z poslance ČSSD velmi pozoruhodné informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Strašné věci! vybalil Okamura na Daniela Hermana. Šel do historie
Někdejší lidovecký ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) usedne v Radě vlády pro lidská práva, kterou vede Helena Válková (ANO). Okamura kvůli tomu zuří. Podívejte se sami, co všechno přičetl Hermanovi k tíži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ivan Hoffman: Že lid neslaví listopad? Vítězný únor v roce 78 taky neslavil. Dopadlo to podobně. Havla bylo na politiku škoda, ale on sám na to nepřišel. Okopávání Zemana a Babiše je trapné
POLOČAS HORKÉHO ROKU Při protestech proti Andreji Babišovi často slyšíme, jak demonstranti chtějí navazovat na odkaz Listopadu 1989. Novinář a písničkář Ivan Hoffman, jedna z hvězd Listopadu v Bratislavě, ale uvádí tyto nadšené paralely na pravou míru. Podle něj ideály roku 1989 rozhodně nezabil Andrej Babiš, ale ti před ním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Petříček v ČT reagoval na výsledek schůzky Babiše a Zemana: Stejné jako posledně. Takže...
Premiér dnes opět zamířil do Lán za prezidentem Milošem Zemanem, měl před sebou stejný úkol – docílit výměny ministra ve své vládě. Antonína Staňka, který podal demisi, má prezident po několika schůzkách a tlaku vlády v plánu odvolat k 31. červenci. O nominaci ČSSD na nového ministra rozhodne ale až v polovině srpna. Stane se novým ministrem kultury Michal Šmarda (ČSSD)? Nechají se sociální demokraté dál zatlačovat do kouta? Nejen o tom ve středečním Interview na ČT24 diskutovala Zuzana Tvarůžková s místopředsedou ČSSD a ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD). Ten zkritizoval Zemanův výklad ústavy a Babišovu neschopnost prosadit Šmardu ministrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Vítáme japonské investice s vysokou přidanou hodnotou
Česko-japonské strategické partnerství stále ve hře. Ministr Havlíček o něm mluvil s japonským protějškem Tanakou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Aviatický den láká na Šonku, vojenské letouny i parašutisty
V pořadí již čtvrtý ročník Aviatického dne na Valašsku proběhne v sobotu 27. července od 11:00 na letišti v Poličné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátorka Žáková: Pomoc rozvojovým zemím musí být také spojena s osvětou
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, Směřování k udržitelné Evropě do roku 2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Horník: AirBNB je problém už i v rekreačních oblastech
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, návrh ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Slavný režisér Tarantino pod palbou. V jeho filmech je prý extrémní násilí vůči ženám
Komentátor Roy Chacko pro britský list The Guardian uvedl, že je čas „skoncovat“ se slavným režisérem Quentinem Tarantinem. Jeho filmy si prý libují v extrémním násilí namířeném proti ženám a je tomu podle něho potřeba udělat přítrž. Chacko připomenul hned několik kontroverzních scén z Tarantinových filmů, jimiž byli například Kill Bill či legendární Pulp Fiction. A suchou niť nezanechal ani na Tarantinovu novém počinu Tenkrát v Hollywoodu, jenž právě míří do kin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Pan Timmermans nebyl dobrý kandidát pro Českou republiku
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, Informace vlády ČR o výsledcích jednání Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Hlaste se o svá práva i na železnici
Řada cestovatelů už ví, že má nárok na finanční kompenzaci a servis ze strany aerolinek při zpoždění nebo zrušení letu. Vlaky využívají Češi k osobní dopravě mnohem častěji než letadla, často si však nejsou vědomi svých práv. Jak je to s odškodněním při zpoždění vlaku? Platí u různých železničních dopravců stejná pravidla?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: MMF výrazně srazil odhad růstu pro rozvíjející se trhy, proč jejich měny posilují?
Mezinárodní měnový fond opět snížil svůj výhled. Oproti začátku roku tak srazil sázky na globální růst již o 0,3 procentního bodu na 3,2%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Výsledek dnešního jednání mezi Babišem a Zemanem ve čtvrtek projedná grémium ČSSD
Grémium ČSSD ve čtvrtek projedná výsledek dnešního jednání mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a prezidentem Milošem Zemanem o výměně ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Vyplývá to z vyjádření představitelů strany. Před jednáním grémia by se měl sejít předseda ČSSD Jan Hamáček s Babišem. Premiér dnes na Twitteru uvedl, že Zeman potvrdil odvolání Staňka k 31. červenci, nominaci nového ministra chce řešit až v polovině srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Letiště Praha odbavilo v prvním pololetí letošního roku o 5 % cestujících více než vloni
V prvním pololetí letošního roku Letiště Praha odbavilo celkem 7 841 865 cestujících, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 5 %. Nejvytíženější destinací podle počtu odbavených cestujících byl tradičně Londýn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Čeští taxikáři ještě nemusí mít EET, ale řidiči UBER mají
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, návrh ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Kdo stojí za Gretou Thurnbergovou?
Komentář na facebookovém profilu k aktivitám Grety Thurnbergové na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Deset pravidel WHO k zabezpečování zdravotní nezávadnosti potravin
Stání veterinární správa (SVS) doporučuje k zabezpečení zdravotní nezávadnosti potravin dodržování 10 jednoduchých pravidel naformulovaných WHO. Pravidla jsou promyšleně a důkladně sestavená, a proto platí již řadu let bez výraznější změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Antl: Tento poplatek nebyl valorizován čtvrt století
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, návrh ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Sobotka: Pec pod Sněžkou kdyby neměla Sněžku, nemá peníze na nic
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, návrh ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Stát nemůže vybrat daň, kterou by měl správně vybrat
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, návrh ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jak se dělí peníze na festivaly? Šéf jednoho z nich ukázal na chráněnkyni Bohuslava Sobotky i moravského senátora Beka
ROZHOVOR „Současná rada je složená nevyváženě a personálním složením se chová minimálně netransparentně, klientelisticky (jestli korupčně, ať prošetří orgány). Uvedu fakta. Nejsou v ní až na jednu výjimku ekonomové, marketéři, sociologové, převažují muzikologové, a ještě nekompetentní,“ říká šéf festivalu České doteky hudby Miroslav Matějka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Členy rady ústavu pro studium totalit se stali Stehlík i Bublan
Členy Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se znovu stal historik Eduard Stehlík a nově někdejší ministr vnitra a bývalý senátor ČSSD František Bublan. Oba byli kandidáty Sněmovny. Senát dnes jejich nominaci v tajných volbách hladce potvrdil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kdy bude jasno o případné obžalobě Babiše? Prý do konce prázdnin
Andrej Babiš je prvním úřadujícím českým premiérem, který byl obviněn z trestného činu. Babiš je jednou z obviněných osob v kauze dotačního podvodu firmy Čapí hnízdo. Otázkou je, zda a kdy se Babiš změní z premiéra obviněného v premiéra obžalovaného, který si bude muset čas od času odskočit z jednání vlády na lavici obžalovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Dostupnost léků je pro nás zásadní a naše vláda pracuje na tom, aby se ještě výrazně zlepšila
Předseda vlády ČR Andrej Babiš navštívil v doprovodu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Návštěvníci hlučínské Štěrkovny pomohou pohybem malé Adélce
Při přebíhání mezi stagemi, jízdě na loďce po jezeru nebo poznávání Hlučínska na kole – tam všude mohou návštěvníci festivalu Štěrkovna Open Music pomoci dvanáctileté hendikepované Adélce z Hlučína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Žaloba na Zemana! Projde tajným hlasováním senátorů? Máme pro vás zásadní informace
Ústavní žaloba na prezidenta Zemana má v Senátu šanci projít. I kdyby však dvě třetiny přítomných členů horní komory českého parlamentu návrh podpořily, tím zřejmě všechno skončí. Žaloba by byla v případě schválení odeslána do Poslanecké sněmovny a tam narazí. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jaké je rozložení sil i nálady v senátních kuloárech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Generál Šedivý sleduje vojenské aktivity v oblasti Hormuzského průlivu. A obává se nejhorší. USA, Británie a Írán...
ROZHOVOR „Podle vývoje vojenských aktivit v posledních týdnech v tomto regionu je zřejmé, že se situace komplikuje,“ říká generál Jiří Šedivý k vyhrocenému dění v Hormuzském průlivu, kde íránské námořnictvo zabavilo dva britské tankery. Od většího konfliktu prý není daleko, což dokládají i nedávné akce americké armády, která do regionu přesouvá vojáky a rakety. Další válka v Perském zálivu by se Donaldu Trumpovi z mnoha důvodů nehodila, situace se však může změnit po jeho případném znovuzvolení, upozorňuje generál Šedivý. „Již dříve bylo zřejmé, že došlo k rozdělení vlivu mezi USA a Rusko. Právě omezení aktivit USA na Středním východě ukazuje, že prezident Trump přesunuje svůj zájem jinam,“ uvádí generál Šedivý k aktuálnímu rozložení sil na světové mapě. Donald Trump podle něj aktuálně svůj zájem přesouvá jinam a např. Sýrie se dostává pod silnější vliv Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Změna má stávajícím i budoucím akcionářům zajistit transparentnost odměňování vedoucích osob
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, návrh ke změně zákona v souvislosti s podporou výkonu práv akcionářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Důvěra podnikatelů se meziměsíčně mírně snížila, důvěra spotřebitelů se zvýšila
Celková důvěra v ekonomiku se téměř nezměnila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, oproti červnu poklesl o 0,1 bodu na hodnotu 95,1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Poplatek bude moci zavést jakákoli obec
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, návrh ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jaká zvěrstva Rudé armády? Hlavně, že si esesák dožil v Německu! Foldyna je v ráži
Bývalý příslušník SS má opletačky. Obžaloba ho viní z toho, že zlehčoval masakr 86 civilistů v severofrancouzském městečku Ascq, tedy že se dopustil nenávistných výroků a hanobil památku zemřelých za druhé světové války, informují Novinky.cz. „Hlavně, že si v tom svém Německu spokojeně dožil, jako ostatně tisíce dalších válečných zločinců,“ rozčiluje se poslanec Jaroslav Foldyna z ČSSD. Zaprodanci v Česku prý už hýkají radostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Ministerstva se stovkami úředníků se rozhodla, že se budou bránit
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, spolupráce mezi Vládou ČR a Senátem Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Žalobu na Zemana nepodpoří ANO a ČSSD
Nejpočetnější senátorské kluby Starostů a nezávislých (STAN), ODS a KDU-ČSL a nezávislých většinou podpoří ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana, kterou připravil Klub pro liberální demokracii – Senátor 21 (SEN 21). Na tiskové konferenci před zahájením dnešní schůze to řekli předsedové klubů Petr Holeček (STAN), Miloš Vystrčil (ODS) a Petr Šilar (KDU-ČSL), uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nesouhlasíme s tím, že jádro je špinavý zdroj. Jádro nemá emise
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, Informace vlády ČR o výsledcích jednání Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Optimističtí spotřebitelé vs. pesimističtí podnikatelé
I když celková nálada se ani v posledním měsíci takřka nezměnila, je vidět, jak různě vnímají ekonomickou situaci podnikatelé a spotřebitelé. Ti první jsou nejpesimističtější za posledních pět let, ti druzí zase stejně dobře naladěni jako na začátku roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Ursula von der Leyen v době vrcholící krize osobně přijala ve svém domě jednoho ze syrských uprchlíků
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, Informace vlády ČR o výsledcích jednání Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil zákaz plnění dvou rámcových dohod na nákup autobusů
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj dne 19. 7. 2019 zamítl rozklady proti prvostupňovým rozhodnutím, jimiž Úřad uložil Dopravní společnosti Ústeckého kraje zákaz plnění rámcových dohod na dodávky autobusů o délce 10,5 m a 12 m. Samotná rozhodnutí byla částečně změněna, zákaz plnění rámcových dohod však zůstává v platnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Svržení Zemana: Láska útočí na zdravi prezidenta
Senátoři mají na stole obsáhlou žalobu na prezidenta republiky Miloše Zemana. Členové klubu Starostové a nezávislí již dali najevo, že žalobu na Zemana podpoří, neboť mají za to, že prezident základní zákon této země porušuje. Jeden z autorů žaloby – právník Václav Láska – k žalobě prozradil více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Boris vyhrál a vyděšený křik se ihned ozval
Dalo se očekávat obojí. Vítězství Borise Johnsona i následná kritika jeho osoby, která se u mnoha politických činovníků změnila až ve výkřiky skřetů. Nic to ovšem nemění na faktu, že Johnson se stane ministerským předsedou a bude se znovu jednat o podmínkách Brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nesmí se říkat pravda! Jde o „určitá etnika“, promlouvá známá advokátka. Prý míříme do pekel
O svobodě slova si Martina Kociánová z webu Kupředu do minulosti povídala s Janou Zwyrtek Hamplovou, advokátkou se specializací na veřejnou zprávu. „Ve vztahu k určitým etnikům, ve vztahu k migraci a podobně se nesmí říkat pravda,“ varuje advokátka a dodává, že nechce, aby se znovu opakovala situace, kdy se dětem klade na srdce: „Ve škole to neříkej.“ Dnešní atmosféra útoků je prý cesta do pekel: „Můžu si o Miloši Zemanovi myslet cokoliv, ale například útoky takového typu jako na jeho zdraví, jeho chůzi, na projevy stáří mě hluboce urážejí, ať už si o něm můžu myslet, co chci.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Nedvědický přivítal děti z ruského Vladimiru
Děti z Vladimíru navštívily Ústí nad Labem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Zavést neexistující právo jako právo ústavní je špatně
Komentář na facebookovém profilu k senátní diskuzi o zbraních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Lékový záznam bude zachraňovat životy
Institut lékového záznamu o léčivech může v Česku zachránit stovky životů ročně. Jde o jednoduché opatření, které umožní ošetřujícím zdravotníkům zjistit, jaké léky daný pacient bere.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Šindler: Pýcha předchází pád
Ve Zlínském kraji vedeme už rok a půl neustálý boj s hejtmanem Jiřím Čunkem a jeho skupinou o podobu krajského zdravotnictví i o systém jeho řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sedm panáků a piva, to byla snídaně. Nikdy jsem neviděl tolik ožralejch na jednom místě. Reportáž ze sjíždění Vltavy, jaká se bude těžko opakovat
ParlamentníListy.cz po několikadenním oddechu přinášejí reportáž, kterou pro naši redakci nevědomky popsala parta zhruba deseti amatérských vodáků. Ti minulý týden vyrazili sjíždět Vltavu směrem k Českému Krumlovu. Se zážitky se podělili a neměli problém ani s jejich uveřejněním. Co by chtěli, je zdůraznění skutečnosti, že poslanci řeší míru alkoholu u cyklistů, zatímco na Vltavě podle jejich vlastní zkušenosti nebyl od rána střízlivý naprosto nikdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Odhoďte malichernosti Toto jsou nejdůležitější věci našeho bytí
Smrt, zánik a zničení je údělem všeho, co je hmotné. Je to údělem člověka, rostliny, zvířete, naší planety, našeho Slunce i celého našeho okolního vesmíru. Nade vším hrozivě visí Damoklův meč jistého zániku. Jde jenom o otázku času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Růžička (KDU-ČSL): Třídicí linka ve Vsetíně je modernější
Společnost SUEZ Využití zdrojů a.s. zefektivnila provoz a navýšila kapacitu zpracovaných odpadů ve vsetínské třídírně v Logistickém centru odpadů na Bobrkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Merkelová má problém: Nevstoupil jsem do strany, aby sem přišlo 1,8 milionu Arabů, řekl „odejitý“. A je toho víc
Někdejší šéf německého Úřadu na ochranu ústavy, tj. německé kontrarozvědky, a člen největší vládní strany CDU kancléřky Angely Merkelové píchl do vosího hnízda. „Nevstoupil jsem před třiceti lety do CDU proto, aby dnes do Německa mohlo přijít 1,8 milionu Arabů,“ řekl nahlas. A to nebylo zdaleka všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj: Barokní perlu Vysočiny čeká rekonstrukce
Nový díl pořadu Výleťák vám představí kostel sv. Markéty v Jaroměřicích, který je barokní perlou Vysočiny a neodmyslitelně patří k panoramatu města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vymazal (Piráti): Spotřeba marihuany klesá tam, kde proběhla její legalizace
Komentář na facebookovém profilu k legalizaci marihuany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Rusko vyhrálo ukrajinské volby. Bylo to zákonité…
V jednom měl miláček Západu a válečný protiruský štváč Petr Porošenko pravdu. Jednou stranou toho, co se dělo na Ukrajině rozhodně bylo Rusko. Ovšem nikoli v podobě střetu Ukrajiny a Ruska. Ukrajina i díky celé té partičce, která po majdanu ovládla stát, hrála toliko úlohu snad nejužitečnějšího idiota na světě ve službách Západu a měla porazit Rusko, případně i za cenu sebezničení. Rusko Ukrajina neporazila, ovšem sama je určitě zničená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senát bude řešit ústavní žalobu na Zemana nebo rozšíření EET
Senátoři budou dnes řešit ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana. Budou také schvalovat rozšíření elektronické evidence tržeb na řemeslníky a lékaře. Na programu schůze Senátu je rovněž posílení pravomocí tajných služeb nebo pravidla pro trh s krátkodobým ubytováním, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Zintenzivnění spolupráce při poskytování služeb návštěvníkům naší země
Komentář na facebookovém profilu k podpisu spolupráce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ptáček (TOP 09): Žižkovské listy by mohly být studijním materiálem fake news
Komentářna facebookovém profilu ke stavu médií na Praze 3
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj chce finančně přispět na vybudování lávky přes Vltavu v Lužci nad Vltavou
Minulý týden schválili středočeští radní poskytnutí účelové individuální dotace obci Lužec nad Vltavou na projekt "Lávka pro pěší a cyklisty přes Vltavu v Lužci nad Vltavou" ve výši 4,8 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kunc (TOP 09): Brno nepotřebuje dvě kreativní centra za stovky milionů
Záměr vedení města Brna vytvořit dvě kreativní centra považuje brněnská TOP 09 za nešťastný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Brutální vzkaz kritikům Johnsona: Napsali jste tak akorát p*ču. Víte jen to, co jste si přečetli v Respektu
Jakub Horák, synovec Jana Rumla, tvůrce pirátské kampaně Pusťte nás na ně a dlouholetý marketingový stratég, se vyjádřil o nastupujícím britském premiérovi Borisi Johnsonovi. A to způsobem, který překvapí leckoho, zejména ty, co si o něm „jen něco přečetli v Respektu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje o víkendu opravu dálnice D1 u Prahy
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v pátek 26. července opravu dálnice D1 v km 2,3 – 11,2 ve směru z Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Bublan: ... kdybychom nebyli majiteli pravdy, ale pravda měla nás
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, Volba členů Rady Ústavu pro studium totalitních režimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rána z Klausova institutu stávkujícím studentům: Pomatená Greta je pro ně vzorem. Jsou jako mladí komunisté před padesáti lety. A důsledky? Zase totalita!
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Vůdcové studentů, kteří místo docházení do školy organizují studentské stávky za „záchranu planety“, mají v důsledku stejně radikální představy o revolučním převratu společnosti, jaký měli mladí komunisté před padesáti lety,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý europoslanec Ivo Strejček z Institutu Václava Klause. „Boj za záchranu planety“ je ideologií toho, jak má být a jak bude uspořádána naše společnost, jak nám bude nařízeno chovat se a žít, co nám bude zakázáno! Dělení na ty, kdo jsou „pro planetu“, a na ty, kteří jsou „proti“ ní, je v podstatě úplně stejné jako v minulém století dělení společností na rasy nebo společenské třídy. A stejně jako tyto totality měly své ideology a vůdce, tato své fanatické vyznavače a chiliastické vůdce už má také. Jediný rozdíl je a bude v míře použité brutality,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
FN Brno: Zdravotní sestra naší nemocnice je ve finále Nej sestřičky ČR
Fakultní nemocnice Brno má opět své zastoupení v soutěži Batist Nej sestřička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za lepší silnice bez štěrku
Tuto petici podává facebooková skupina Motorkáři CZ/SK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Žádáme a budeme žádat definici lichvy a potrestání neoprávněných exekucí
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Vybudujme demokratický stát
Dopis premiérovi a předsedovi ČSSD. Ústavní soud již několikrát přiznal, že řešení sporu bylo chybně rozsouzené a pozastavil výkon rozhodnutí soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš jedná v Lánech se Zemanem o výměně ministra kultury
Premiér Andrej Babiš (ANO) dorazil dnes odpoledne do Lán, kde bude jednat s prezidentem Milošem Zemanem o výměně ministra kultury. Hlava státu sice slíbila, že ke konci července odvolá ministra Antonína Staňka (ČSSD), nepotvrdila ale zatím, že do funkce jmenuje místopředsedu ČSSD Michala Šmardu, kterého sociální demokraté navrhli. Babiš dnes dopoledne řekl, že věří, že se po jednání v Lánech podaří problém, kvůli němuž hrozila ČSSD odchodem z vlády, vyřešit. Situace kolem Staňka je dosud nejdéle trvajícím případem, kdy prezident odmítal vyhovět premiérovi s navrženou změnou ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stali bychom se tak jedním z nejdražších poskytovatelů místních poplatků v Evropě
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, návrh ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vítová (ANS): Vize mezinárodního ukotvení České republiky
Je nutné zamyslet se nad tím, které státy mají k sobě historicky, národnostně, kulturně, nábožensky i politicky blízko a podle toho se pokusit vytvořit soustátí, které by bylo schopno zachovat a rozvíjet státy na základě národnostního principu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Canov: Adámkův pozměňovací návrh
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, návrh ke změně zákona o místních poplatcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
DPP představí Retrobus, můžete s ním vyrazit na exkurze do garáží
Městskou hromadnou dopravu od tohoto víkendu oživí Retrobus Karosa Citelis s evidenčním číslem 3510 v barvách pražských autobusů 30. let minulého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vojenská policie zasahovala na generálním štábu a v Prostějově
Vojenská policie v úterý v souvislosti s prověřováním loňského úmrtí afghánského vojáka zasahovala na generálním štábu a v Prostějově. ČTK to dnes sdělila Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení Ministerstva obrany. Policisté podle ní vykonali některé úkony trestního řízení. Podle informací ČTK jde o pokračování vyšetřování, které bylo spuštěno loni na podzim po úmrtí českého psovoda Tomáše Procházky na afghánské základně Šindánd v provincii Herát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Konflikt u Barbory Tachecí. Muž, kterého Zeman odmítl jmenovat profesorem, chtěl dokonce odejít ze studia
Politolog Jan Eichler se bohužel z rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nestal profesorem. Dnes pracuje jako výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů a přednáší také na Vysoké škole ekonomické. Rozhovor s ním přinesl pořad Osobnost Plus Barbory Tachecí na Českém rozhlase Plus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora bude registrovat vozidla a vydávat palubní jednotky pro nový mýtný systém
Hospodářská komora České republiky bude registrovat vozidla, jejich provozovatele a plátce mýtného, vydávat a provádět zpětný odběr palubních jednotek v rámci nového satelitního mýtného systému, který bude spuštěn 1. prosince 2019. Vyplývá to z dohody, kterou s Hospodářskou komoru uzavřel nový provozovatel mýtného, společnost CzechToll.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Porno ničí vztahy. A emancipace... Někdejší Babišova senátní naděje se rozjela
Sexuoložka, spisovatelka a kandidátka do Senátu jako nestraník za ANO v roce 2014 Laura Janáčková tvrdí, že přílišná ženská emancipace ničí vztahy. Na druhou stranu je ničí také mužská záliba v pornografii. Řekla to v pořadu Xaver na portálu XTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Měli bychom se starat, aby moc emisí z polských elektráren na severní Moravu nedorazilo
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, Informace vlády ČR o výsledcích jednání Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Horní komora obvinila vládu z pohrdání Senátem kvůli auditům z Bruselu
Za pohrdání Senátem dnes označila horní parlamentní komora přístup vlády kvůli tomu, že mu ministerstva odmítla poskytnout návrhy auditních zpráv EK, které se týkají premiéra Andreje Babiše (ANO) a unijních dotací pro holding Agrofert, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Aschenbrenner (ODS): Evidence tržeb nepřinesla nic dobrého, v Senátu ji chceme zrušit
Senátoři dnes projednají novelu zákona, která rozšiřuje EET na další stovky oborů. S hlasy senátorů za ODS ale ministryně financí Schillerová počítat nemůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiši, tu slevu nechci! Emma Smetana objevila mládežnici, kterou asi nepochopíte
Tereza Novotná je prachatická studentka, která pořádá sbírku na Hospic sv. Jana Nepomuka Neumanna. Plánuje vybrat od studentů 150 tisíc. Sbírku pojmenovala „Jízdné pro hospic“. To, proč má sbírka takový úspěch a proč se vybralo přes sto tisíc korun, přisuzuje studentka tomu, že dává veřejnosti najevo nesouhlas se současným přerozdělováním daní. „Ti lidé to vnímají stejně, a proto na tu sbírku přispívají,“ řekla v rozhovoru pro DVTV Novotná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jardo, styď se? Válka kvůli Jágrovi pokračuje. Nejen odpověď, ale i výsměch
Hokej a politika, cesta Jaromíra Jágra s prezidentem Zemanem do Číny stále není zapomenuta. V rozhovoru s bývalým hokejistou Jiřím Hrdinou toto téma zdvihl Deník N. Hrdina ideově ohodnotil nejen Jágra, ale i Jakuba Voráčka nebo Milana Hniličku. Naopak na obranu nejslavnějšího českého hokejisty vystoupil na Novinkách.cz poslanec ANO a Patrik Nacher.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš předpokládá, že dneškem problém s výměnou na kultuře skončí
Premiér Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že problém s výměnou ministra kultury se vyřeší dnes na jeho schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Novinářům při návštěvě Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) řekl, že nechce věc nechat na období po prázdninách, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Děti, řízky nebudou. Muslimům to vadí, padlo v Německu. A mělo to dohru
Server Leipziger Volkszeitung s odvoláním na agenturu DPA napsal, že vedení dvou mateřských školek v Lipsku chtělo z jídelníčku vyřadit vepřové maso. Napříště neměly děti dostávat k obědu klasické vepřové řízky a jim podobná jídla, která tolik lidí zbožňuje, protože muslimové vepřové maso nejedí. Po vlně protestů a hrozby násilím vedení školek svá rozhodnutí odvolala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Vzácného hvozdíku písečného českého kvete oproti předloňsku dvojnásobek
Hvozdík roste na jediném místě na světě, v národní přírodní památce Kleneč nedaleko hory Říp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sesazení Zemana? Projedná to Senát. Kubera odhalil: Chci přitvrdit...
Možností podat ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana se budou ve středu navečer zabývat senátoři. I pokud by návrh Senátem prošel, ve Sněmovně narazí. Žaloba tak šanci na úspěch nemá, jde spíše o symbolický akt. Šéf horní komory Jaroslav Kubera redakci PL potvrdil, že sám návrh nepodpoří a není prý dobře napsaný. Naopak by vůči prezidentovi přitvrdil v jiné věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kubera: Zeman musí ministrem jmenovat i Ferdu Mravence
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) má za to, že široce pojatá žaloba na prezidenta Zemana, kterou se bude zabývat Senát, je bez šance na úspěch. Ale kdyby šlo jen o to, podat na prezidenta žalobu kvůli tomu, jak si počíná v kauze odvolávání Antonína Staňka z čela Ministerstva kultury, tady by Kubera neváhal a žalobu na Zemana by jednoznačně podpořil. Hlava státu je podle Kubery povinna respektovat fakt, že za vládu nese odpovědnost premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Myši a hraboši způsobují zemědělcům obrovské škody
Komentář na facebookovém profilu ke stavu zemědělství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Napětí ve vládě nepolevuje: Babiš dnes znovu dorazí za Zemanem
Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) budou dnes v Lánech jednat o řešení situace kolem ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Postupy ÚOHS se řídí zákonem
ÚOHS respektuje soudní rozsudky a zabývá se případy, které jsou mu soudy vráceny k novému projednání. Jinak ani nelze. Osočení z pohrdání soudem, jak čtenářům podsouvá redakční článek Parlamentních listů, není na místě. Úřad vnímá mediální nátlak jako poškozování dobrého jména a jako útok na nezávislost správního orgánu, který se striktně řídí pouze zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lukáš Berman: Daily Telegraph - Boris musí dohnat tři roky promarněné Theresou May
Jak bude historie hodnotit období působení Theresy May, druhé ženy na postu prvního britského ministra v Downing Street číslo 10, které z dnešního pohledu poměrně dost neslavně končí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Cieńciała: Musejí být zodpovědní konkrétní lidé
Projev na 10. schůzi Senátu dne 24. 7. 2019, návrh ke změně zákona v souvislosti s podporou výkonu práv akcionářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Zemřel soudce s laskavým srdcem
V pondělí 22. července 2019 sedmdesátidevítiletý Pavel Kučera, bývalý dlouholetý místopředseda Nejvyššího soudu ČR, pracoval ve své advokátní kanceláři poblíž obchodního domu Kotva s obvyklou vitalitou. Domlouval si schůzky na další týden. Ty již ale neuskuteční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš rozmačkal zelené nápady: Fanatici! Nechtějí emise, tak nemají děti. A hájil jádro
Premiér Andrej Babiš dnes hovořil v Senátu. Témat jeho řeči bylo několik, nicméně všechna se týkala Evropské unie. Například, že Česko chce větší kontrolu nad tím, kam jsou peníze z EU směřovány. „Máme právo si o to říct,“ odvracel argument, že by o tom měli rozhodovat západní přispívatelé. A pustil se do zelených ideálů: „Nesouhlasíme s tím, že jádro je špinavý zdroj, jádro nemá emise.“ Kdo kvůli emisím nemá děti, je podle něj fanatik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rada pro výzkum, vývoj a inovace: Změny v Modulu 1 ve třetím roce implementace Metodiky 2017
V hodnocení vybraných výsledků na národní úrovni dochází v třetím roce implementace v souladu s Metodikou 2017 (M17 ) ke třem zásadním změnám:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist