Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Havel mi řekl: To jsme tu revoluci nemuseli dělat,“, vzpomínal režisér Vorel na setkání s prezidentem
Režisér a scenárista Tomáš Vorel, jenž je podepsán např. pod filmy Kouř, Cesta z města nebo Gympl, byl hostem v pořadu Osobnost Plus v Českém rozhlase, kde se nelibě vyjadřoval na adresu politiků. „Lidé, kteří jdou do politiky, jsou nemocní. Jsou to psychopati,“ myslí si. Zavzpomínal také na návštěvu prezidenta Václava Havla a své řekl k protivládním demonstracím a k demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Chlapec pustil na táboře píseň Průša je úchyl od Tří sester. Co následovalo, když to slyšela vychovatelka, je vážně síla
Příměstský tábor ve středních Čechách. Právě ten se stal svědkem pozoruhodné události, k níž došlo poté, co si mladý chlapec pustil oblíbenou píseň svého otce. Jak název napovídá, šlo o skladbu Průša od letité a dnes už i legendární Fanánkovy sestavy Tři sestry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Mezinárodní soutěž kraj zařadí mezi světové vinařské špičky
Jihomoravský kraj bude v příštím roce hostit Světovou vinařskou soutěž Concours Mondial de Bruxelles (CMB). Smlouvu o spolupráci při její organizaci podepsali ve čtvrtek 25. července 2019 hejtman Bohumil Šimek a generální ředitel CMB Thomas Costenoble.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ani Babiš, ani Zeman. Je tu mnohem větší ohrožení demokracie, než si „chvilkaři“ uvědomují. Petr Robejšek promluvil
POLOČAS HORKÉHO ROKU Co očekávat od nové šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové? Nejen situaci v Bruselu pro ParlamentníListy.cz analyzuje politolog a expert na mezinárodní otázky Petr Robejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Spodina. Škodič! Čím se živí? Vrátilo se mu to jako bumerang. Aktivista Cemper si stěžoval na práci advokátky, narazil
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se dostala do sporu s aktivistou Janem Cemperem. Důvodem bylo to, že se Cemperovi nelíbila výzva Zwyrtek Hamplové německému velvyslanci. Cemper o tom psal na webu Manipulatori.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Mluvíš s těmito? Jsi kolaborant a užitečný idiot! Smutná realita „bojovníků za pravdu“ očima Petra Žantovského
TÝDEN V MÉDIÍCH Naši bojovníci za pravdu splachují profesionálního šiřitele oficiálních informací do jednoho pytle s weby, které se tváří nezávisle, ale šíří obsahy, z nichž čouhá politický zájem provozovatele. Tak reaguje Petr Žantovský na hysterii, kterou vyvolal ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych tím, že poskytl rozhovor serveru Sputnik. Markantní to bylo v článku na Aktuálně.cz, kde bývalý novinář Jakub Kalenský, jenž několik let působil v týmu East StratCom, větší verzi našeho udavačského Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, napadl Frydrycha, že poskytnutí rozhovoru takovému médiu svědčí o ochotě dané osoby kolaborovat s nenávistnou propagandou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
René Hladík: Prolomení hradeb je pokusem o analýzu „tiché sebevraždy“ původní Evropy
Kniha Petra Hampla Prolomení hradeb je pokusem o analýzu „tiché sebevraždy“ původní Evropy. Podle autora dochází ke kombinaci několika efektů od sebedestrukce původní evropské společnosti až po postupnou islamizaci. Takto „natvrdo“ je ovšem málokdo ochoten situaci popsat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Telenovela velmi chabé úrovně, nebo nekonečné divadlo?
Komentář na facebookovém profilu ke koaliční krizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nechutné projevy nadutosti Mádla a Geislerové. Politik od Klause ml. má pár slov pro ty, co se smějí voličům Babiše a Zemana
POLOČAS HORKÉHO ROKU Lidé stále silněji vnímají rostoucí hrozby vyplývající z masové migrace a rostoucí agresivitu globální pokrokářské levice, říká právník a politik Robert Kotzian (Trikolóra). A přidává zajímavý postřeh: „Nelze si nevšimnout, že tito politici nápadně často patří právě do politických stran, které se nejvíce exponují na demonstracích pořádaných politickou neziskovkou Milion chvilek pro demokracii.“ Andreje Babiše nikdy nevolil a je pro něj nepřijatelný, osoba premiéra je ale podle Kotziana pouze zástupným problémem. Velmi mu ale vadí způsob, jakým se protesty proti premiérovi s prezidentem ubírají: „Výroky pana Mádla a paní Geislerové jsou nechutným projevem jejich nadutosti. Nemá smysl se tomu více věnovat. Posmívat se voličům Andreje Babiše nebo Miloše Zemana je nehoráznost,“ říká Kotzian. A uskupení Milion chvilek prý není zdaleka tak apolitické a neprogramové, jak se zdá...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Urážky, pomluvy, to jsou naše média. Klausův kancléř promluvil
Bývalý kancléř prezidenta Václava Klause a člen jeho Institutu Jiří Weigl se ve svém komentáři na webových stránkách ptá, kam vlastně směřujeme. Všímá si totiž nového britského premiéra Borise Johnsona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Náčelník Generálního štábu navštívil 142. prapor oprav v Klatovech
Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata navštívil prapor oprav. Klatovský útvar, jako jediný v armádě, je schopný zabezpečit opravy v polních podmínkách za použití mobilních dílenských prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Zpátky na stromy se nikomu nechce
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zdanění letecké dopravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senioři jsou vládě vděční. Topolánek totiž rušil, Kalousek bral. Šéf českých seniorů také odhalil, jak může s důchody zamávat lenost poslanců
ROZHOVOR „Vláda se letos velmi předvádí a čeští senioři jsou za to vděční,“ říká Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů České republiky. Vyhráno však prý ještě není. Čeští senioři navíc mají problémy s bydlením především ve velkých městech, kde těžko platí vysoké nájemné a stát navíc zastavil komplexní výstavbu bytů. A i když se to podle šéfa seniorů nedá příliš srovnávat, za minulého režimu si penzisté mohli z důchodu koupit více než nyní. Jejich současná kupní síla je oproti ostatním evropským zemím dost nízká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Dvojí metr prezidentky Čaputové
Slovenská prezidentka Čaputová je typickým představitelem politiky dvojí tváře. Když nedávno navštívila Česko, tu a tam v jejích vystoupeních zaznívaly ostny, směřující vůči hlavním protagonistům české politiky. Když byla nedávno v Maďarsku, nezapomněla dát maďarskému premiérovi Orbánovi najevo, co si o jeho politice myslí v Bruselu šéfové EU, a co si tedy tak nějak povinně myslí i ona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Po dobu Babišovy dovolené ho bude zastupovat Schillerová
Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš svěří v době své dovolené úřad vicepremiérce a ministryni financí Aleně Schillerové (za ANO). Uvedl to na dotaz ČTK. Plánuje cestu do Řecka a Francie, na dovolené stráví dohromady dva týdny. Vládní prázdniny začnou k 1. srpnu, první jednání po dovolené Babiš svolal na 26. srpna. Už před tímto datem ale bude zpět v premiérském úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér předloží vládě novou metodiku pro hodnocení vědy na vysokých školách
Věda na vysokých školách se zřejmě v nadcházejících měsících začne hodnotit podle nové metodiky. Ta by měla umožnit více rozlišovat mezi kvalitou různých výsledků a jejich přínosy pro společnost. Nový způsob hodnocení výzkumu na vysokých školách se má stát součástí takzvané Metodiky 2017 , kterou vláda schválila před dvěma roky. Popisuje způsob hodnocení vědy ve výzkumných organizacích. Vyplývá to z vládního materiálu, který má ČTK k dispozici. Kabinetu ho v úterý předloží premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jde i o to, jak senioři bydlí! Co pro ně stát udělá? Ostrá bitva o důchody na ČT
Novela zákona, který zvyšuje důchody, míří zpátky do Sněmovny. Senát podpořil nárůst penzí o 900 korun na 14.373 Kč měsíčně, zároveň však chce dalších 1000 korun přidat těm, kteří jsou v penzi 25 a více let. O tom, jak správně nastavit důchodový systém a kde na to vzít peníze, debatovali v Událostech, komentářích na ČT24 Olga Richterová (Piráti), která pozměňovací návrh vítá, a Roman Sklenák (ČSSD), jenž se obává, že návrh není spravedlivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš bude jednat s budoucí předsedkyní EK Ursulou von der Leyenovou
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v pondělí 29. července setká v Bruselu s budoucí předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Tématem jednání budou priority Evropské unie v novém legislativním cyklu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šmejdi oblbují seniory. Detektiv odhalil nové taktiky, jak z důvěřivců tahají peníze
KAUZA Svensonova kůra, biomagnetický náramek, dalekohledové brýle... Reklama na zdravotní produkty, která se v polovině letošního roku objevila v TV programových časopisech a ve společenských týdenících, má několik věcí společných: je anonymní, láká na produkty, které nejsou registrovány jako zdravotní pomůcky a slibuje jejich až zázračnou účinnost. Kdo za reklamami stojí? Soukromý detektiv Zbyněk Prousek ukazuje směrem na podvodníky – takzvané šmejdy, zaměřující se na důchodce. Na rozkrývání jejich praktik a personálních vazeb se Prousek specializuje dlouhodobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Premiér Babiš je prý jen prostředníkem
Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu působení premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: S ohledem na měnící se klima musí být zemědělská politika environmentálně ambiciózní
Ministr Toman a jeho francouzský protějšek Guillaume se shodli, že prioritou je rozpočet Společné zemědělské politiky (SZP)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Čím je Babiš vydíratelnější, tím větší moc má Zeman, vysvětloval divákům ČT Jiří Přibáň
Vládní problémy se dostaly do bodu, ze kterého se není příliš kam pohnout. Vše má nyní v rukou prezident, který se podle řady politiků a právníků pohybuje mimo Ústavu. Na to, o čem vypovídá vývoj kolem ministra kultury, se v pátečním Interview na ČT24 ptala moderátorka Zuzana Tvarůžková právníka a sociologa Jiřího Přibáně, podle kterého „vydíratelnost Babiše je přímo úměrná síle a moci Zemana, který se chce stát faktickým představitelem výkonné moci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČNB musí přehodnotit svoji dosavadní měnovou politiku
Komentář k odhadu výsledku zasedání bankovní rady ČNB příští týden, 1. 8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Američané odesílají sami sebe do popelnice historie
Demokraté jsou ještě šílenější, než jsem si myslel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
O pověření náměstka má podle Babiše rozhodnout odcházející Staněk
Premiér Andrej Babiš (ANO) zjistil, že nemá kompetence k pověření náměstkyně pro řízení sekce živého umění Kateřiny Kalistové (ČSSD) řízením ministerstva kultury. ČTK dnes řekl, že náměstka či náměstkyni by měl pověřit před svým odchodem z úřadu nynější ministr Antonín Staněk (ČSSD), chce s ním o tom mluvit. Několikatýdenní proluka v řízení resortu podle něj nezpůsobí problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Masakr na ČT. Prokremelská média manipulují důchodce! láteřil Bartošek. A pak moderátor vytáhl seznam závadných textů
Policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve své výroční zprávě uvádí, že „činnost takzvaných alternativních médií je hrozbou do budoucna“. Varuje také před šířením dezinformací a snahou manipulovat lidmi i od politických subjektů. Jak vážně ale berou politici varování bezpečnostních složek a co by se proti dezinformacím mělo dělat? Na to téma v Událostech, komentářích promluvili poslanci Pavel Jelínek (SPD) a Jan Bartošek (KDU-ČSL), který se pořádně obul do SPD za šíření lživých zpráv a manipulaci s lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Naštvaný Babiš: Dělat ze sebe hlupáka už nebudu! Já Hamáčkovi pomáhal. A slova o Zemanovi
Premiér Andrej Babiš (ANO) pohovořil pro server Novinky.cz o kauze kolem ministra kultury Antonína Staňka a nominanta na tento post Michala Šmardy. Podle jeho slov si kauzu vytvořila ČSSD kvůli vnitrostranickému boji a celý problém se nyní snaží hodit na něj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda asi odmítne snahu KSČM o jednokolové volby do Senátu
Vláda asi odmítne návrh komunistických poslanců, kteří chtějí dvoukolový systém voleb do Senátu nahradit jednokolovým. Proti se postavilo ministerstvo vnitra i Český statistický úřad. Ministerstvo financí zaujalo neutrální postoj s tím, že by vláda měla přihlédnout k postoji vnitra. Kabinet se má návrhem zabývat v úterý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petříček upozornil Čínu, že vztahy mezi městy neovlivňuje
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) upozornil na nedávné schůzce čínského velvyslance, že Česko má zájem rozvíjet kontakty obou zemí na úrovni regionů a měst, ale diplomacie do nich nezasahuje a nijak je nemůže ovlivnit. Ministerstvo zahraničí to uvedlo v reakci na vyjádření čínského velvyslance ohledně komunikace s pražským magistrátem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skupina Letiště Praha dosáhla loni hrubého provozního zisku ve výši 4,9 miliardy
V roce 2018 vykázaly klíčové společnosti skupiny Letiště Praha provozní zisk (EBITDA**) ve výši 4 922 milionů korun a přibližně tím dosáhly úrovně provozního zisku z roku 2017, který vykázala předchůdkyně skupiny Letiště Praha, Skupina Český Aeroholding.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Stát chrání více práva lichvářů než občanů
Komentář na facebookovém profilu k exekucím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka Chalánková: Češi jsou tolerantní, menšiny jako LGBT to zneužívají, požadují stále víc. A co teď chtějí provést s manželstvím...
POLOČAS HORKÉHO ROKU Část obyvatel skrze demonstrace projevuje svoji nespokojenost s prezidentem a premiérem. „Nic to ale nemění na tom, že vláda i prezident mají legitimitu vzešlou z demokratických voleb a pouze ve volbách ji také mohou ztratit,“ říká nezávislá senátorka Jitka Chalánková, která všem stranám sporu doporučuje vyjít ze svých bublin a najít dialog. „Žijeme v dobré době, těžko bychom v minulosti hledali lepší,“ domnívá se senátorka, ale jedním dechem dodává, že ne každý měl schopnosti či příležitost toho využít, což zavdává prostor k nespokojenosti. Stát také občas podnikavým lidem stojí v cestě. Česká společnost je podle senátorky výjimečně tolerantní, na což ovšem doplácí stále se stupňujícími požadavky některých menšin. Chalánková to ukazuje na konkrétním příkladu instituce manželství, kterou možná v budoucnu čeká zásadní změna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Přeměna Ředitelství silnic a dálnic ve flexibilnější organizaci začala
Ministerstvo dopravy v těchto dnech zahájilo kroky vedoucí k transformaci Ředitelství silnic a dálnic ze státní příspěvkové organizace na společnost, fungující v tržním prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zvláštní příplatek desítek vojáků z povolání se asi zvýší
Někteří vojenští zdravotníci či vojáci starající se ve výškách o radary nebo o meteorologická zařízení si zřejmě finančně polepší. Ministerstvo obrany jim chce zvýšit zvláštní příplatek za rizikovou činnost. Počítá s tím návrh na změnu nařízení vlády, který v úterý projedná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Máte našetřeno? Krize už možná buší na dveře. Data z Německa řeknou mnohé
Slovo krize se čas od času skloňuje. Nyní na jednom z nejčtenějších ekonomických webů, serveru ZeroHedge. Situace Německa podle článku není vůbec růžová. Objem objednávek podle všeho klesá a názory expertů nehýří optimismem. „Problémy Německa ve skutečnosti nejsou o Německu. Jsou přenášeny od jeho největších obchodních partnerů,“ varuje pak autor článku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Gruzie patří mezi prioritní země české rozvojové pomoci
Delegace Pardubického kraje, vedená hejtmanem Martinem Netolickým a radními René Živným a Pavlem Šotolou, jednala v rámci návštěvy Gruzie s gubernátorem regionu Mtscheta-Mtianeti Shalvou Kerselidzem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hudebník a politik Michael Kocáb oslaví pětašedesátiny
Michael Kocáb patří už od 80. let minulého století k nepřehlédnutelným postavám české hudební scény, výraznou stopu ale zanechal také v politice. Rodák z Prahy, který přišel na svět 28. července 1954 v rodině evangelického faráře, se proslavil jako lídr kapely Pražský výběr, začátkem 90. let se pak ve funkci federálního poslance zapsal do dějin jako muž, který organizoval odsun sovětské armády z Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Městská nemocnice Ostrava bude mít nový operační sál
Oddělení ORL v Městské nemocnici Ostrava získá druhý operační sál. Po jeho dokončení se výrazně zkrátí čekací doby na operace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Principál Hrušínský popustil uzdu fantazii a bavil se na Zemanův účet. Vznikne divadelní hra?
Principál Divadla Na jezerce se protentokrát pustil do zahraniční politiky. Z jedné fotografie vyrobil krátkou divadelní scénku, která naráží i na českou politiku a Miloše Zemana. Královna Alžběta II. v něm premiéra posílá „po břečťanu do zahrady, u zadní branky máte bicykl“. Někteří to ocenili. Jiní si neodpustili slova o komediantech, co se pletou do politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Novela zákona o místních poplatcích v senátní verzi by ztratila svůj smysl
Senát odmítl novelu o místních poplatcích a vrátil ji Poslanecké sněmovně s pozměňovacími návrhy. Novela zákona z dílny Ministerstva financí má za cíl reagovat na dynamický rozvoj sdílené ekonomiky a nastavit rovná pravidla pro trh s krátkodobým ubytováním a zajistit odpovídající příjmy pro obce a města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Štěpit jádro? Lepší je otevřít mysl
Desítky českých generací mohou být svázány likvidací našich odpadů, pokud se nechtějí stát národem migrantů. Co kariér ministrů průmyslu už to stálo, aby přišli na to, jak postavit a zaplatit jadernou elektrárnu tak, aby to vypadalo, že si ji stavíme skoro sami a že je to skoro zadarmo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Můžu hrát Havla? Umím se vylejt jako váza. Shánění komparsu do filmu o prezidentovi se zcela vymklo z rukou
Agentura CAST ME se rozhodla prostřednictvím facebookové sítě najít muže i ženy pro životopisný film Havel. Na sociální síti se pak dočkala mnohých reakcí. „Můžu hrát Havla? Umím se vylejt jak váza, takže by mi to fakt sedlo,“ poznamenala například jedna z uživatelek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Takto má vypadat ochrana země
Komentář na facebookovém profilu k řešení nelegální migrace v Austrálii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chce se mi zvracet. Jděte se bodnout! Foldyna a Zimola v šoku z dění v ČSSD, ostré
Pražští sociální demokraté Radek Hlaváček a Anita Grmelová se mají v dohledné době stát politickými náměstky ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Uvedly to Lidové noviny (LN). Nahradí dosavadního náměstka Lukáše Kauckého (ČSSD), který se má stát novým velvyslancem České republiky v Bulharsku. Druhé místo politického náměstka bylo několik měsíců neobsazené, naposledy ho zastával právě Petříček, který se loni v říjnu stal šéfem české diplomacie. Na tuto informaci zareagovali na sociální síti například poslanec Jaroslav Foldyna či exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (oba ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Nákladní vodní doprava v ČR? Množství zboží přepraveného po vodě zůstává mizivé
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo dopravy (MD) a Ředitelství vodních cest (ŘVC) používaly od roku 2014 peníze na rozvoj vodních cest a vodní dopravy v ČR. Konkrétně se kontroloři zaměřili především na to, jak MD přistupuje k rozvoji vodních cest a podpoře nákladní vodní dopravy, a prověřili peníze určené na modernizaci plavidel nebo vybrané infrastrukturní projekty v hodnotě téměř 1,4 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zelení na cestě do sněmovny
Stejně jako roste hrozba klimatické nouze (špatně), roste potencial Zelených (dobře).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Obchodování s rozdílovými smlouvami bude i nadále omezeno
Česká národní banka rozhodla o omezení obchodování s tzv. rozdílovými smlouvami (CFD) ve vztahu k neprofesionálním zákazníkům. Tímto krokem ČNB navazuje na dočasné opatření, které v květnu 2018 s celoevropskou platností vydal Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) a které omezilo uvádění na trh, distribuci a prodej tohoto investičního nástroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Závěry pseudoexperta Kalenského jsou manipulativní a neměří všem stejným metrem
Odpověď na dotaz z Českého rozhlasu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sociální demokracie vyhlíží v kauze kolem Staňka konec července
Krajští představitelé ČSSD vyhlížejí v kauze kolem výměny ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) konec července, kdy zřejmě prezident Miloš Zeman Staňka odvolá. Osud koalice sociální demokracie s hnutím ANO do té doby většinou nechtějí komentovat. Vyplývá to z ankety ČTK mezi sociálními demokraty k výsledkům čtvrtečního jednání stranického vedení. Od některých sociálních demokratů ale zaznělo, že prezident otálením s výměnou Staňka porušuje Ústavu a premiér Andrej Babiš (ANO) by měl postupovat důrazněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Budeme rádi spolupracovat na dalším rozvoji města, ale ne za každou cenu
Vyjádření krajského předsedy na komentář šéfredaktora Petra Klukana v Jihlavských listech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
V Národním muzeu začíná Doba genová
Zajímalo by vás, jak vypadá DNA a jakým způsobem se získává v laboratoři? Nebo k čemu je její výzkum užitečný v muzejnictví? Pak byste si rozhodně neměli nechat ujít výstavu s názvem Doba genová, která je k vidění od 19. července v Nové budově Národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Dokončení vnějšího Pražského okruhu je nezbytné urychlit
Premiér Andrej Babiš společně s hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou (oba ANO 2011) se sešli na místě, kde by měl stát úsek Pražského okruhu spojujícího D1 s Běchovicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nebuďte slepí k domácímu násilí III.
V rámci projektu bylo vyzkoušeno signalizační zařízení pro oběti domácího násilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ten stav? Kalouskova vina. A nahradil ho... Novinář rozebral TOP 09 do posledního šroubku
TOP 09 se už pár let potácí pod hranicí vstupu do Sněmovny. Komentátor Petr Holec na serveru Info.cz napsal, že tato strana za svůj osud může poděkovat jednomu ze svých bývalých předsedů, Miroslavu Kalouskovi, který prý stranu personálně škrtil. A teď snad dílo zkázy dokoná. Holec to tak alespoň vidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
HSRM: Léto ve znamení nejlepších novinek pro turisty
Hospodářská a sociální rada Mostecka během prázdninových měsíců nezasedá, což ovšem neznamená, že si její členové užívají volna. Zástupci regionální tripartity, konkrétně její odborné komise pro cestovní ruch, jsou totiž členy pracovní skupiny SPO-NA, která sdružuje všechny komise a sdružení v regionu zabývající se problematikou cestovního ruchu. A právě zástupci sdružení SPO-NA vybírali v červenci vítěze nultého ročníku soutěže KRUŠNOHORSKÁ „NEJ“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Restaurátoři dnes začali odstraňovat graffiti z Karlova mostu
Restaurátoři dnes začali pracovat na odstranění graffiti z pilíře Karlova mostu. Práce budou dokončeny nejpozději 15. srpna, řekl ČTK restaurátor Jan Mjartan. Uvedl, že v pátek podepsal s Technickou správou komunikací smlouvu. Karlův most posprejovali v půlce července dva němečtí mladíci. Policie je ještě na místě zadržela. Soud jim uložil roční podmínky, pětileté vyhoštění a peněžité tresty 100.000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad na ochranu osobních údajů: GDPR přináší podle Evropské komise výsledky, práce však musí pokračovat
Většina členských států už zavedla nezbytný právní rámec napomáhající prosazování pravidel na ochranu osobních údajů. Podniky rozvíjejí kulturu dodržování předpisů. Občané si stále více uvědomují svá práva. Pokračuje sbližování směřující k přísnějším normám pro ochranu osobních údajů na mezinárodní úrovni. To jsou, podle vyjádření Evropské komise (EK), hlavní dosavadní přínosy obecného nařízení pro ochranu osobních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jaromír Petřík: Za lži a dehonestaci SSSR se v ČR uděluje vyznamenání
Mediální scénou nyní hýbe případ Sosnarová, které na základě jejích výmyslů o věznění v sovětském Gulagu bylo uděleno vyznamenání. Přesto, že se později prokázalo, že lhala, vyznamenání jí zůstalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
AOPK: Osm desítek syslů má nový domov v Českém středohoří
Na osm desítek syslů bylo vypuštěno pod vrchem Milá v chráněné krajinné oblasti České středohoří. V předchozích dvou letech byli tito vzácní hlodavci vypouštěni na nedalekém Písečném vrchu. Akce je součástí záchranného programu [1], který pro sysla před více jak deseti lety připravila a koordinuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Podařilo se nám zbavit poštu nespravedlivé zátěže
Komentář na facebookovém profilu k narovnání vztahu státu k České poště
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zemanův truc! Drahoš udeřil. A kouká po očku na příští volby
Bývalý šéf Akademie věd ČR a neúspěšný prezidentský kandidát, senátor Jiří Drahoš se v rozhovoru pro Deník.cz rozpovídal o své prezidentské kandidatuře, která je prý rozhodně ve hře, své také řekl k současné vládní krizi či k návrhu ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana, pod kterou se sice nepodepsal, ale v Senátu pro ni hlasoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bude zeď? Trump porazil Demokraty u soudu, získal skoro 60 miliard korun
Vláda prezidenta Donalda Trumpa bude moci využít 2,5 miliardy dolarů (57,4 miliardy korun) z peněz ministerstva obrany k vybudování zdi podél jižní hranice USA s Mexikem, rozhodl americký Nejvyšší soud. Verdikt soudu podle agentury Reuters je vítězstvím pro Trumpa, který výstavbu zdi na americko-mexické hranici slíbil před volbami v roce 2016, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Náměšťský Neptun už není na suchu
Do renesanční fontány se sochou Neptuna na náměšťském zámku se po dlouhých létech vrátila voda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Chlapec pustil na táboře píseň Průša je úchyl od Fanánka. Co následovalo, když to slyšela vychovatelka, je vážně síla
Příměstský tábor ve středních Čechách. Právě ten se stal svědkem pozoruhodné události, k níž došlo poté, co si mladý chlapec pustil oblíbenou píseň svého otce. Jak název napovídá, šlo o skladbu Průša od Fanánkovy sestavy Hagen Baden, kterou do svého repertoáru později převzala i hlavní a dnes již legendární Fanánkova skupina Tři sestry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Boris Johnson nakopl brexit. Seřval Corbyna jako malého kluka, co krade. A hysterie potom
Britský parlament je již delší dobu proslavený plamennými projevy. A zvolení Borise Johnsona premiérem rozhodně situaci neuklidnilo. Nástupce Theresy Mayové slíbil, že do 31. října bude Británie z EU venku. „Žádné když nebo ale,“ tvrdil Johnson. Lídr opoziční Labour Party se do něj obul, že nemá žádný plán a kdyby ho náhodou přichystal a nechal o něm hlasovat, tak bude opozice proti. Načež ho Johnson setřel, že mu jeho kolegové vymyli mozek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Odpor vůči přijetí eura je v naší zemi až vášnivý
Komentář na facebookovém profilu k odporu pro přijetí eura
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO To jste ještě neviděli. Pat a Mat na lovu migrantů? Potkáte je ve vlaku
Dvojice mužů odstartovala „hodně zvláštní akci“, kterou chce provozovat ve vlacích směřujících z Německa do České republiky. Ve vlacích totiž chtějí hlídkovat a vytipovávat osoby, které připomínají nelegální uprchlíky. Na ty chtějí posléze upozorňovat příslušné orgány. První výjezd dvojice za hranice nicméně skončil neúspěchem. Žádné běžence totiž muži nespatřili. Povedlo se jim ale upozornit průvodčí na dva pravděpodobné černé pasažéry, oznámili ve videu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Olomoucké hejtmanství má doplatit bývalému řediteli 1,4 mil. korun
Téměř jeden a půl milionu korun musí podle rozhodnutí olomouckého okresního soudu zaplatit Olomoucký kraj bývalému řediteli krajského úřadu Liboru Kolářovi. Toho v roce 2013 odvolal z funkce tehdejší hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), soudy ale rozhodly, že následné propuštění bylo nezákonné a má právo na ušlou mzdu. Rozsudek zatím není pravomocný, uvedla dnes Mladá fronta Dnes (MfD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Čínské velvyslanectví míní, že Praha poškozuje spolupráci
Čínské velvyslanectví v ČR míní, že pražský magistrát poškozuje zájmy Číny týkající se Tchaj-wanu či Tibetu, vyzvalo ho, aby to nedělal a „jednal ve prospěch společných zájmů obou národů“. Velvyslanectví to uvedlo ve vyjádření mluvčího, které rozeslalo médiím a zveřejnilo na webu. Zástupci pražské koalice se nedávno shodli na tom, že ze smlouvy o partnerství s Pekingem odstraní článek obsahující souhlas s politikou jedné Číny, která neuznává nezávislost Tchaj-wanu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: 28. červenec - Světový den hepatitidy
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") připomíná, že Světová zdravotnická organizace (dále jen "WHO") v roce 2010 vyhlásila 28. červenec jako „Světový den hepatitidy“ na počest narození profesora Barucha Blumberga, který získal Nobelovu cenu za objev viru hepatitidy B. Smyslem této akce je zvýšit povědomí lidí o virových hepatitidách a připomenout, že tak obyčejná věc, jako je hygiena rukou, je zcela zásadní v boji proti infekčním onemocněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petice za povolení regulace medvědů a rychlé řešení kusů, které napadají stáda a ohrožují člověka
Toto není petice za zlikvidování medvědí populace, ale za jejich rozumnou regulaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí úspěšně čerpá evropské peníze
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) s měsíční periodicitou vyhodnocuje, jak postupuje realizace Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) a Operačního programu potravinové a materiální pomoci, aby ověřilo, že evropské prostředky jsou použity na hlavní potřeby a že vše postupuje podle plánu. Správnost tohoto přístupu dokazují i čísla za letošní červen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká televize: Podzim zavede diváky do zahraničí i do historie
Nadcházející sezónu představí Česká televize pokračování oblíbených pořadů jako Herbář, Bedekr nebo Co naše babičky uměly a na co jsme my zapomněli. Vedle televizních premiér nových Manželských etud a „trabantích" eskapád Dana Přibáně připomene také výročí Sametové revoluce nebo historické osobnosti včetně Edvarda Beneše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček se v Afghánistánu sešel s politiky i vojáky
Český ministr zahraničí Tomáš Petříček navštívil Afghánistán, dva měsíce před tamními prezidentskými volbami. Setkal se i s českými vojáky a jednal s afghánskými politiky. Ministr se vyslovil pro stabilizaci regionu a ocenil práci českých vojáků. Začátek jeho návštěvy zkomplikovaly útoky v Kábulu, k nimž se přihlásilo radikální hnutí Tálibán a při nichž zemřelo přes deset lidí. V dnešní tiskové zprávě to oznámilo české ministerstvo zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
TOP 09: Pracovní léto pražských radních
Na čem přes léto pracují zastupitelé MHMP za TOP 09? Nabízíme stručný přehled toho nejdůležitějšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Čínské velvyslanectví: Zprávy o spolupráci s firmami jsou smyšlené
Čínské velvyslanectví v ČR označilo informace o "tzv. zpravodajské spolupráci" ambasády s čínskými firmami působícími v Česku za smyšlené. Vyhrazuje si právo podniknout další kroky. Velvyslanectví to uvedlo ve vyjádření mluvčího, které rozeslalo médiím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Většina národa se senátorům jenom směje
Volali z Moskvy a smrtelně vážně chtěli pro portál Sputnik odpovědi, týkající se ústavní žaloby na prezidenta… Rozesmál jsem se a sdělil Moskvě, že takovou pitomost, kterou napsal známý šílenec senátor Láska, odmítám číst, protože je to naprosto směšný paskvil… který rozhodně nemůže prezidenta republiky ohrozit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nová kniha k 170. výročí železniční trati do České Třebové
V rámci 170. výročí železniční trati z Brna do České Třebové vychází publikace Železniční trať Brno – Česká Třebová na starých pohlednicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Spolek Milion chvilek sebral na webu dosud přes 428.000 podpisů
Iniciativa Milion chvilek pořádající protesty proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) posbírala od konce loňského února, kdy zahájila kampaň za Babišův odchod z čela kabinetu, na internetupřes 428.000 podpisů, dnes po 09:00 to bylo konkrétně 428.517 podpisů z plánovaného milionu. Původně si za úkol vytyčila sesbíbrat podpisy desetiny obyvatel Česka během jednoho měsíce, na začátku ledna bylo signatářů 330.000. Znovu začaly podpisy rychleji přibývat v období příprav velkých demonstrací za nezávislou justici na Staroměstském a Václavském náměstí, které vyvrcholily před prázdninami shromážděním na pražské Letné. Zúčastnilo se ho odhadem kolem čtvrt milionu lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Nevyrábíme konflikt, ale musíme trvat na pokrytí nutných výdajů na sociální služby
Komentář na facebookovém profilu k financování sociálních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky kondoloval tuniskému předsedovi parlamentu
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pátek dne 26. července 2019 kondolenční telegram předsedovi parlamentu Tuniské republiky Mohamedu Ennaceurovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda asi odmítne snahu STAN zavést ústavní právo na pitnou vodu
Vláda patrně odmítne návrh poslanců za Starosty, kteří chtějí do Ústavy zakotvit právo obyvatel na pitnou vodu. Proti se podle předkládací zprávy na vládním webu postavila všechna ministerstva, která se návrhem zabývala. Kabinet již dříve odmítl podobné snahy lidovců a komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Chyba! Babiš a Okamura to zamáznou. Jak na Zemana? Pro žalobu by měl stačit jen Senát, řekl komentátor na ČRo. A ještě něco
Komentátor Jan Bednář nabídl na vlnách Českého rozhlasu Plus komentáře k aktuálním tématům – Sýrie a uprchlická krize, šance na žalobu na prezidenta a brexit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pavel Černý: Pokračování cesty k ústavnímu právu na soukromou legální zbraň
Ve čtvrtek, 25. července, se konal v Senátu třetí kulatý stůl LIGY LIBE k zanesení práva bezúhonných českých občanů na legální soukromou zbraň do Ústavy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ANO má největší podporu u voličů ve věku přes 44 let, u mladých dominují Piráti
Hnutí ANO má nejsilnější podporu u voličů ve věku nad 44 let, u mladších dominují Piráti. Vyplývá to z analýzy volebních modelů agentury Median za první pololetí letošního roku při hypotetických volbách do Sněmovny. ANO podle analýzy také postupně přebírá voliče hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), zatímco k ODS přecházejí voliči TOP 09. Celkově má největší podporu – přes 30 procent – ANO. Na druhém a třetím místě jsou ODS s 13,8 procenta a Piráti s 13,3 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
V Česku bude letos podle ministra Brabce 30 mil. m3 kůrovcového dřeva
V ČR bude letos minimálně 30 milionů metrů krychlových kůrovcového dřeva. Krizové odhady hovoří až o 50 milionech metrů. Sucho zasáhlo kromě smrků další druhy. Po jednání o spolupráci českého a bavorského národního parku to dnes ČTK řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Spolu s bavorským protějškem Thorstenem Glauberem potvrdili, že Šumava na tom není tak zle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Hasiči bojují s lesními požáry
Na Sibiři už několik dní hoří tisíce hektarů lesů. Na rozdíl od českých zákonů ty ruské neumožňují zasahovat u požárů, kde by náklady na boj s ohněm byly vyšší než požárem způsobené škody. Některé požáry v Rusku se tak nechávají přirozeně dohořet. Výjimkou jsou samozřejmě oblasti, kde se požár přiblíží k lidským obydlím, infrastruktuře apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Povodí Labe pokračuje v přípravě poldru Kutřín
Státní podnik Povodí Labe získal po několikaleté projekční a majetkoprávní přípravě poslední chybějící stavební povolení na realizaci poldru Kutřín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
U břehů Libye vytáhli z vody desítky těl uprchlíků z potopených lodí
Záchranáři vytáhli z moře u libyjských břehů 62 těl uprchlíků, s nimiž se tam potopily lodě v noci na čtvrtek. Na lodích bylo 350 lidí, z nichž 145 se podařilo zachránit a vrátit do Libye. Mezi zachráněnými byli hlavně Etiopané, ostatní byli Palestinci, Súdánci a také Eritrejci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Na silnicích prvních tříd má zůstat nulové mýtné
Bývalý ministr dopravy Daniel Ťok v minulosti přislíbil, že na silnicích prvních tříd nebude zavedeno mýto. Nový ministr dopravy Vladimír Kremlík se nechystá tuto dohodu dodržet a chce zavést mýto na některých silnicích prvních tříd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Z důvodu větší bezpečnosti našich občanů požadujeme kontrolu státních hranic
Ze zveřejněných analýz Ministerstva vnitra ČR a z výroční zprávy policie Spolkové republiky Německo je patrné, že počty imigrantů nelegálně překračujících hranice z České republiky do Německa neklesají, ba naopak se zvyšují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nejbohatší Čech Kellner prolomil mlčení. Evropa jde podle něj...
Nejbohatší Čech Petr Kellner se ve výroční zprávě své skupiny PPF nechal slyšet, že jeho firma nemůže a nechce vstupovat do politiky. Zároveň se také vyjádřil k situaci v Evropě, kdy dle jeho slov mizí úcta k tradicím, k pracovitosti či ke svobodě. Píše to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Karel Gott se zasloužil o socialismus
Pamětní deska tohoto znění by měla být (třeba násilím) umístěna na mistrově vile na Bertramce, jak v to alespoň tajně doufají vyznavači jediných správných názorů pánové Hutka, Rejžek, Šídlo a další, jež se rovněž v pytli neutají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda bude jednat o informačním systému pro příští sčítání lidu
Zajištění informačního systému pro příští sčítání lidu, které se bude konat v roce 2021, projedná v úterý vláda. Český statistický úřad by na sčítání měl spolupracovat se státním podnikem Státní pokladna Centrum sdílených služeb (SPCSS) ministerstva financí. Kabinet by měl rozhodovat i o dotacích pro kraje a obce, které budou muset kvůli censu zjistit a ověřit údaje o zhruba 100.000 staveb a několika tisícovkách sídel. Vyplývá to z podkladů pro zasedání vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: O čem je osmý Sborník nezávislých foglarovců a jak to bylo/nebylo s „agentem Burešem“
Rada „Kruhu přátel odkazu J. Foglara“ ve složení Jiří Stegbauer – Jura (editor), Luboš Trkovský, Dr. Petr Vyleta a Jiří Zachariáš – Pedro připravuje od roku 2009 takzvané Sborníky nezávislých foglarovců; právě se dostal do prodeje osmý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist