Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.982x, což odpovídá cca 103.418-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Premiér Babiš: Čau lidi, teďka se zprasím
Komentář na facebookovém profilu k událostem končícího týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Prožili jsme neopakovatelných 22 minut. S prostitutkou v centru Prahy. Ukázali jsme jí fotky politiků, ona začala vzpomínat
Nevídaný ohlas způsobil článek ParlamentníchListů.cz o tom, kterak občan Prahy konfrontoval metropolitního primátora Hřiba se svými zážitky z centra města. Šlo v podstatě o to, že Zdeněk Hřib onomu člověku, jehož redakce zná, namítl, že v souvislosti s centrem o žádných problémech s drogami nebo prostitucí neví. Slíbil však, že se zeptá radního pro bezpečnost Hlubučka. Zdali se tak opravdu stalo, to nevíme, jelikož zmíněný radní během několika dnů na dotaz o narkomanech, dealerech a prostitutkách nereagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Na Chodově přibyly stromy, cesty i nový mobiliář
V květnu letošního roku naše organizace dokončila revitalizaci západní části Centrálního parku na Chodově v Praze 11, na níž jsme pracovali od jara 2018. V parku vznikla nová cestní síť, prodloužila se cyklostezka, přibylo 111 stromů, altán, 22 laviček, 2 stoly a 8 odpadkových košů a park získal i nové veřejné osvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
CzechTourism pomůže podnikatelům
CzechTourism a Fórum cestovního ruchu uzavřelo Memorandum o spolupráci. Cílem užší spolupráce Fóra s agenturou CzechTourism je podpořit podnikání v oblasti cestovního ruchu. Podpora podnikatelského sektoru je jednou z priorit nové koncepce působení agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Teď se zprasím!“ Babiš řekl, co nemá ráda jeho žena. A rozjel show
Vládní prázdniny se blíží mílovými kroky, ale předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se svým týmem dál pracuje na budování obrazu aktivního premiéra a sepsal další provolání k občanům. Pokusil se lidem představit i jako velký jedlík. Článek totiž doprovodil obrázkem, na kterém má před sebou 18 ovocných knedlíků a ve tváři výraz, který se těžko popisuje. Je třeba ho vidět. Babiš poznamenal, že se „zprasí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Muzeum Cheb má nové exponáty do sbírky
Muzeum Cheb získalo do své sbírky nový přírůstek. Jedná se o zajímavou a pro muzeum cennou sbírku hudebních nástrojů, kterou zakoupil Karlovarský kraj od firmy Strunal Schönbach a která významně doplní muzejní předměty a materiály k tomuto tématu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Úspěch v Senátu, prosadili jsme spravedlivé navýšení důchodů
Senát jednohlasně schválil navýšení důchodů o tisíc korun pro všechny, kteří jsou v penzi 25 let a více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Proč pořád ČSSD cpe toho Šmardu? Jaromír Soukup vytáhl jiné jméno. A nebyl sám
Na rozhovor v dnešním deníku Právo s premiérem Andrejem Babišem (ANO) upozornil moderátor Jaromír Soukup. Babiš v rozhovoru uvedl, jak podivně se ČSSD chová ohledně ministerstva kultury. A Soukup si pak ve svém statusu všímá i Kateřiny Kalistové, která sedí na ministerstvu v nejvyšším vedení. Stejně tak si jejího jména všimla i další persona – Vadim Petrov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Pivo, vážně? Nepříjemná věc pro Petra Fialu
Levicově orientovaný server A2larm kroutí hlavou nad tím, co předvádí předseda ODS a profesor politologie Petr Fiala. Prý má v ruce řadu silných karet. Na Letné protestovalo obrovské množství lidí, čehož by mohl využít, stojí proti trestně stíhanému oligarchovi, na kterého si hodlá posvítit i EU. Ale Fiala tohle hodí za hlavu a vsadí na něco, co je pro někoho těžko očekávatelné – na pivo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Šílenost za miliardy. Praze chybí obchvat, byty jsou drahé, není kde parkovat a oni řeší nabíječky? Markéta Šichtařová žasne
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Je nemravné, aby věřitel platil dlužníkovi. Záporné úroky dlouhodobě ekonomiku zabíjejí. Ekonom to chápe jasně a nikdy by to nedovolil. Socialistický politik v centrální bance nechápe, která bije. Tak reaguje Markéta Šichtařová na vyjádření Evropské centrální banky, že plánuje ponechat záporné úrokové sazby na stávající nebo nižší úrovni nejméně do poloviny roku 2020. Žasne rovněž nad tím, že Praha bez funkčního okruhu, bez levných bytů, bez parkovacích míst a s ucpanými výjezdy z tunelu Blanka rozjíždí projekt pěti tisíc nabíječek pro elektromobily za dvě až tři miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Expert si klepe na čelo: Co to Brusel dělá? Ve jménu boje s terorismem. Pokvete černý trh, a to není všechno
Generální advokátka Soudního dvora Evropské unie doporučila zamítnutí žaloby České republiky na unijní směrnici zavádějící přísnější pravidla pro nabývání a držení palných zbraní. Názor generálních advokátů pro soud není závazný, soudci však často doporučení potvrdí. Brusel zdůvodňuje novou právní úpravu snahou znemožnit nebo znesnadnit teroristům získávat zbraně. „Myslet si, že lze v Evropě omezit terorismus omezením nábojů v zásobníku pro bezúhonné lidi, může jen šílenec,“ klepe si v rozhovoru pro server Kupředudominulosti.cz nevěřícně na čelo Jiří Hynek, prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kdyby vypadl proud? Prů*er. Ani Praha není připravena, varuje expert. A vaše auta...
Tzv. blackout, neboli kompletní výpadek elektřiny na rozsáhlém území, jaký postihl o víkendu New York nebo před několika dny Berlín, Česká republika na rozdíl od jiných zemi Evropy a světa doposud nezažila. Reálně nám však, podle odborníka na energetiku Jiřího Fremra, hrozí největší nebezpečí v podobě výpadku energie právě ze sousedního Německa. „Na blackout ale nejsme vůbec připraveni,“ uvádí pro Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Raději jsem to četla, abych nic nezkazila. Zpěvačka Dusilová vzpomínala na svou akci proti Zemanovi
Česká zpěvačka Lenka Dusilová byla hostem v pořadu Výzva na serveru Seznamzprávy.cz, kde se vrátila ke slovům, jež pronesla před třemi lety na cenách Anděl, kdy se důrazně postavila proti prezidentu Miloši Zemanovi za „podlézání nedemokratickým režimům“. Ten ji následně označil za „chudinku holčičku“. Zpěvačka svých slov prý ani dnes nelituje a vnímá to jako svou „důležitou životní zkušenost“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: To slunce se má…
Vzpomínám si na píseň Šťastné staré slunce (Lucky Old Sun) a vnucuje se mi druhá sloka: Už jako malý kluk jsem slýchával hrát tyhle písně, které neznají smích. To slunce se má, to nedělá nic, jenom bloumá po nebesích. Můj Bože tam v nebi, vyslyš mé přání, vždyť znáš můj veliký žal. Tak pošli ten oblak pro mne za svítání a dej mi poznat ten ráj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
S kým se to Čaputová fotí? Radim Fiala odpálil citlivou věc
Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se stala terčem kritiky místopředsedy hnutí SPD Radima Fialy za to, že se na letišti v Trenčíně, kde se v půlce června konal třiadvacátý ročník největšího slovenského hudebního festivalu Pohoda, vyfotila s chlapcem tmavé barvy pleti a s ženou v hidžábu. V kritice jej česká veřejnost podpořila a děkovala za českého prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Obcím rozdělíme na územní plány téměř 20 milionů
Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří celkem 93 projektů na zhotovení vlastních územních plánů za 19,3 milionů korun. Nejvíce obcí s novým územním plánem bude ve Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Permanentní revoluce! Musíme být radikální. Prý jsem ekoteroristka, říká mluvčí aktivistů
Čtyřiatřicetiletá IT developerka Veronika Holcnerová se stala mluvčí Rebelie proti vyhynutí. Upozorňuje na rizika spojená se změnami klimatu. V rozhovoru pro server Lidovky.cz uznala, že její akce se nemusejí líbit všem. Lidem se nemusí líbit, když členové hnutí blokují dopravu. A nemusí zůstat jen u toho. Čím teatrálnější akci aktivisté provedou, tím větší reakci policie by to mohlo vyvolat. Aktivisté se prý mají nechat třeba i zatknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Celní správa: Pašerák prchal v lese před celníky na kolečkových bruslích
V polském příhraničí se královéhradečtí celníci často setkávají s lidmi různých věkových kategorií, kteří se snaží převážet z Polska léky s obsahem pseudoefedrinu nebo drogy rozličných druhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko vyhrožuje sankcemi kvůli válečným památníkům
Je to od Moskvy hodně drzé, sama se v rozporu s mezinárodními úmluvami nestará o válečné hroby československých legionářů, ale chce diktovat ostatním zemím, jak mají vnímat vlastní historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zlý důchodce. Xenofobní. To je volič Babiše, napsal Pavel Šafr
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se pustil do manželky premiéra Andreje Babiše Moniky. Nešetřil ani Babišovy voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Toman chce půl miliardy navíc na vodohospodářství,projedná to vláda
Ministerstvo zemědělství chce uvolnit půl miliardy korun na vodohospodářská opatření, která by pomohla bojovat s klimatickou změnou. Návrh, kterým by se peníze převedly z rozpočtové kapitoly státního dluhu do rozpočtu zemědělského úřadu, projedná v úterý vláda, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Kudy chodil, tudy škodil, ve dne škodil a v noci krad...
Komentář na facebookovém profilu k některým kriminálním kauzám členů ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň odchovala dvě mláďata vzácné aljašské ovce
Další dvě mláďata vysokohorské aljašské ovce, pojmenované Barča a Julča, se narodila v květnu a červnu v plzeňské zoo. Nyní jsou k vidění v severoamerické části expozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Okurková sezóna
Situace ČSSD je složitá a komplikovaná. Přesto selský rozum říká, že v jednoduchosti je krása. A právě srozumitelnost a jasnost politiky sociální demokracie je to, co veřejnost v současné době postrádá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petice: Odmítáme výstavbu na náměstí Republiky v Blansku
Petice za zachování městského kulturního centra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu na podporu překladišť kombinované dopravy
Ministerstvo dopravy jakožto Řídicí orgán Operačního programu Doprava (OPD) vyhlašuje další výzvu pro předkládání žádostí o podporu v rámci programu Modernizace a výstavba překladišť kombinované dopravy. Celková disponibilní alokace v rámci této již čtvrté výzvy pro danou oblast bude 800 milionů Kč (příspěvek EU z Fondu soudržnosti). Žadatelé mohou obdržet podporu ve výši až 49 % ze způsobilých výdajů projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Andrej Babiš nesplňoval zákonnou podmínku pro výkon funkce ministra
Institut Aleny Vitáskové z. s. (dále jen IAV) se mimo jiné zabývá a vyhodnocuje důvody selektivního a elitářského přístupu žalobců a justice k obdobným kauzám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Na co to Jiří Drahoš zapomněl? Michal Hašek se mu směje: Snad si tu příští prezidentskou kandidaturu pohlídá lépe
Senátor a neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš se na svém facebookovém profilu pochlubil s rozhovorem pro Deník. Na jeho slova pak reagoval exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) jizlivou poznámkou o zapomnětlivosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda zřejmě odmítne zrušit automatické přerušení trestu pro těhotné
Poslanecký návrh, podle nějž by soudy nemusely automaticky těhotným vězenkyním či matkám novorozenců přerušovat výkon trestu, vláda zřejmě odmítne. Proti se postavily Ministerstvo spravedlnosti a Nejvyšší soud. Vyplývá to z předkládací zprávy na vládním webu. Vláda se bude návrhem zabývat v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Babiš potřebuje krást, aby bohatý zůstal
Komentář na facebookovém profilu k vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Volal jsem guvernérovi ČNB a ministryni financí
Komentář na facebookovém profilu k podvodným kurzům směnáren
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Krysy, hlodavci...“ Donald Trump rozjel akci proti černošskému poslanci. Je to síla
„Je to brutální surovec,“ těmito slovy šéf Bílého domu Donald Trump na svém twitteru napadl jednoho z kongresmanů z Demokratické strany Elijaha Cummingse. Americký prezident mu doporučil, aby raději místo kritiky práce pohraniční stráže se věnoval péči o svůj volební obvod v Baltimoru, který je prý „nechutný a zamořený krysami a hlodavci“. Cummings totiž krátce před Trumpovým zmíněným výrokem kritizoval podmínky, které panují v uprchlických táborech na jižní hranici USA, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Kdo bude vyplácet sociální dávky a kolik to bude stát?
Komentář na facebookovém profilu k IT systému pro vyplácení dávek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Řídí Sobotka ČSSD dál?
Přiznám se, že k vlastní škodě jsem se dříve neseznámil se přehledem členů předsednictva ČSSD tak, jak byl tento orgán nově vytvořen v souladu s úpravou Stanov této strany. A musím říci, že jsem pak mnohé pochopil. A vlastně, abych pravdu řekl, jsem pochopil vše, tedy proč ČSSD není schopná zvednout hlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Politici kontrolující BIS hodnotí její činnost pozitivně
Pozitivní hodnocení Bezpečnostní informační služby (BIS) převládá ve vyjádřeních poslanců, kteří se věnují kontrole této tajné služby v příslušné sněmovní komisi. Podle Marka Bendy (ODS) zlepšil práci i prezentaci BIS nástup současného ředitele Michala Koudelky v roce 2016. Poslanec Jan Lipavský (Piráti) ČTK v anketě u příležitosti 25. výročí účinnosti zákona o zpravodajských službách řekl, že kontrarozvědka musí ustát tlak proruského a pročínského prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Babiši, co řešíš odpadky? Kalousek vytáhl sládkovce, náramně se bavil i Hřib
Primátor Prahy Zdeněk Hřib se dostal do sporu s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Důvod byl prostý – odpadky. A při té příležitosti se ozval i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, jenž si vzpomněl na sládkovce...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Mezi ČR a SRN je enormní nepoměr udělených azylů
Mezi Českou republikou a Německem panuje enormní nepoměr v počtu kladně vyřízených azylových žádostí. Napsal to na svém portále německý magazín Focus, který si všímá, že zatímco Německo v loňském roce kladně vyřídila 41.368 azylových žádostí, Česko jich schválilo jen 47.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Nevěřte v pravdu a lásku, čest, právo, poctivost či spravedlnost. V politice nemají místo
Každý národ a každý člověk je natolik chytrý, nakolik je mu umožněno stát se vzdělaným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Mužům bych na dvanáct let sebrala volební právo, říká známá režisérka
Polská režisérka působící v Česku Agnieszka Hollandová přišla v rozhovoru pro server iDNES.cz se zvláštním, podle svých vlastních slov dokonce přímo drastickým nápadem. Navrhla, že by nebylo od věci sebrat mužům volební právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hladík (KDU-ČSL): Za určitých okolností by mohla mít ochrana půdy a vodních zdrojů přednost před podnikáním
Vláda odmítla návrh KDU-ČSL na ústavní ochranu vody a půdy, chce ho ještě konzultovat s právníky a odborníky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Příslušníkům hasičských jednotek budou navýšeny příplatky
Ministr obrany Lubomír Metnar podepsal s předsedkyněmi odborových organizací ČMOSA a SOS MO Renatou Kořínkovou a Dagmar Šormovou druhý doplněk Kolektivní smlouvy 2017, který přináší několik změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Vysoký rating ČR opět potvrdily agentury Fitch a ERA
Fitch Ratings potvrdila České republice výborné ratingové hodnocení AA- se stabilním výhledem pro dlouhodobé závazky v domácí i zahraničních měnách a očekává, že Česká republika bude nadále pokračovat ve zdravé fiskální a měnové politice. Stejný rating potvrdila také agentura European Rating Agency (“ERA“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Příslušníkům hasičských jednotek budoou navýšeny příplatky
Ministr obrany Lubomír Metnar podepsal s předsedkyněmi odborových organizací ČMOSA a SOS MO Renatou Kořínkovou a Dagmar Šormovou druhý doplněk Kolektivní smlouvy 2017, který přináší několik změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Běloruský prezident Lukašenko podepsal amnestii
Běloruský prezident Aleksandr Lukašenko podepsal v souvislosti se 75. výročím osvobození Běloruska od německých okupantů zákon o amnestii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Paparega: Kapacitu sídliště Chanov rozhodně nechceme navyšovat
V souvislosti s chystaným řešením budoucnosti městské čtvrti Chanov navštívila zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková město Most. Setkala se s primátorem Janem Paparegou a přímo v Chanově hovořila s obyvateli i ředitelkou základní školy a pracovníky Domu romské kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Není dne, abychom neřešili opravu vandaly poničeného zázemí
V letních dnech využívá cyklostezek a cyklotras v okolí Náchoda tradičně velký počet turistů, návštěvníků, ale i místních obyvatel. I proto o tato turisticky atraktivní místa město Náchod pečuje, udržuje komunikace i odpočívadla a veškeré zázemí, které se podařilo v posledních letech vybudovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Snazší lokalizaci volajících na tísňové linky vláda asi neodmítne
Návrh poslanců SPD na snadnější lokalizaci lidí volajících na tísňové linky se zřejmě při projednávání ve vládě setká s neutrálním stanoviskem. Bude však k němu mít některé připomínky, vyplývá z návrhu stanoviska pro úterní jednání vlády. Poslanecká předloha má usnadnit lokalizaci tím, že takzvané chytré telefony se systémem Android nebo iOS by automaticky odeslaly krátkou textovou zprávou se souřadnicemi volajícího operátorovi linky. Umožnilo by to rychlejší zásah záchranných složek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD v pasti, odnese to. Chyba byla už u Pocheho. Zeman a Ústava... Zkušený sociální demokrat promluvil
„Ať už zůstaneme ve vládě a budeme dále prosazovat svůj program, nebo odejdeme z vlády, odnese to stejně sociální demokracie. Neodnese to ani premiér, ani prezident,“ je přesvědčen sociální demokrat a dřívější dlouholetý poslanec Antonín Seďa. ČSSD se podle něj měla už dávno rozhodnout koalici opustit. Omezování personální politiky je chyba a v takové vládě by socialisté být neměli. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň vyjádřil obavy, že je strana zahnána do pasti, z níž v podstatě není úniku. Voliči i samotní sociální demokraté potřebují znovu jasně rozumět politice ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český voják učil v britském výcvikovém kurzu přežití
Jak uniknout pronásledovatelům a zároveň přežít v extrémních podmínkách učil jako první Čech nadrotmistr M. B. své kolegy v britském výcvikovém programu SERE, který pořádá organizace Defence SERE Training Organisation (DSTO). Kurz je určen pro instruktory, kteří získané znalosti dále předávají vojákům v armádách svých zemí. Nadrotmistr to řekl v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Zákazy odběrů povrchových vod
S ohledem na dlouhotrvající sucho a nedostatek srážek v aktuálním období jsme prověřili situaci na vodních tocích v naší správě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Doporučení pro cesty do Hongkongu
MZV ČR upozorňuje občany na možné dopravní komplikace v důsledku častějšího výskytu demonstrací v Hongkongu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce navrhuje růst příspěvku od státu pro klokánky a další domovy
Státní příspěvek na pobyt dětí v klokánku či v podobném zařízení by se mohl v příštím roce zhruba o čtvrtinu zvýšit. Místo 22.800 korun by dětské azylové domy mohly měsíčně na dítě dostávat 28.200 korun. Počítá s tím novela o ochraně dětí, kterou připravuje ministerstvo práce. Vyplývá to z materiálu pro vládu o financování zařízení pro okamžitou pomoc (ZDVOP). V Česku funguje 57 těchto domovů s 815 místy. Provozovatelé si dlouhodobě stěžují na nedostatek peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Dáváme sbohem odpadkovým košům v lese
Pracovníci stráže přírody odstranili odpadkové koše od turistických přístřešků na sedmi místech v Národním parku České Švýcarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Vyskočil profackoval žalobníčky na Zemana. Čaputová? Jela tramvají a sluníčkáři se... A snad Hřib nevyhlásí válku Číně!
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Letně“ a proto, jak sám říká, výjimečně trochu stručněji, pojal dnešní Nedělní ráno herec Ivan Vyskočil. Zaujal ho případ německé kapitánky Racketeové, kterou ani v nejmenším nešetří. Padlo dokonce slovo „zločinec“. Žasl nad jejím přirovnáním k siru Wintonovi, vzpomenul na „českého Redforda“ a zmínil také „Havla v sukních“. Nad nápadem na „vystěhování“ prezidenta z Hradu kroutí hlavou a připomíná OPBH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Podívejte, kolik lidí u nás každý týden zadrží v dodávkách! Šokující slova z Německa. Babiši, konej! Poslanec Vích bije na poplach
ROZHOVOR „Jsem přesvědčen o tom, že Velká Británie bude úspěšná po vystoupení z Evropské unie. Je to velmi silná ekonomika a časem se ukáže, že to rozhodnutí bylo správné,“ myslí si poslanec a člen předsednictva SPD Radovan Vích. Zvolení Borise Johnsona a jeho jmenování premiérem vítá. „Je to člověk, který si tvrdě stojí za prosazováním brexitu,“ konstatuje. V ČR vládní krize je podle něj problém ČSSD a premiéra Babiše. „Pokud by došlo k pádu vlády, šli bychom se nejdříve poradit s panem prezidentem, jaká je jeho představa dalšího vládního uspořádání. Z toho bychom vycházeli. Naše stanovisko je takové, že bychom podporovali vládu odborníků s tím, že by tam byly obsaženy i naše programové priority,“ vysvětluje. A na závěr mrazivé zhodnocení toho, jak funguje ochrana českých státních hranic a co je potřeba vykonat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Ministryně financí se opět snaží obhájit neobhajitelné
Komentář na facebookovém profilu k nerespektování rozhodnutí Ústavního soudu ministerstvem financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Jsem hrdý na práci našich vojáků v Afghánistánu, svoji úlohu zvládají na jedničku
Dva měsíce před plánovanými prezidentskými volbami navštívil ministr zahraničí Tomáš Petříček Afghánistán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Ústí nad Orlicí zlikvidoval 22 tun textilních a galanterních výrobků
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Orlicí převzal na základě usnesení Okresního soudu v Pardubicích a opatření Celního úřadu pro Karlovarský kraj celkem 101 757 kusů padělků textilních a galanterních výrobků, které následně zlikvidoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Úředníci Státního zastupitelství patrně pozbyli rozum
Interpelace - Žaloba
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Šmarda, to nemají lepšího? Babiš zavolá Hamího, Maláčovou a Petříčka a řekne jim, ať jdou do... Jaromír Soukup se rozjel
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup spekuluje, co se asi tak stane na konci srpna. Andrej Babiš si možná předvolá členy ČSSD a řekne jim, aby šli do...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Diktát! Šídlo a Fridrichová se pustili do Foldyny. Došlo i na Klause ml.
O Jaroslavu Foldynovi by se dalo říci, že je kovaným sociálním demokratem konzervativního střihu. Dalo by se tak čekat, že bude kritizovat nejbohatší Čechy. Jenže toto očekávání se tak úplně nenaplňuje. ČSSD je součástí vlády druhého nejbohatšího Čecha Andrej Babiše (ANO). Foldyna navíc poděkoval nejbohatšímu Čechovi Petru Kellnerovi za to, že český miliardář kritizoval přílišný český důraz na rovnostářství. Foldynův počin vyvolal zajímavou diskusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda zřejmě podpoří přísnější podmínky pro práci strážníků
Vláda zřejmě podpoří poslanecký návrh, který kromě jiného zpřísňuje podmínky bezúhonnosti příslušníků obecních policií. Vyplývá to z návrhu stanoviska pro úterní jednání vlády. Návrh, který podepsalo přes deset poslanců z různých stran včetně ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), počítá i s tím, že k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti strážníků, přibude i podpora a propagace extremistických hnutí, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Manželství není formalita, ale vyjádření vzájemné lásky, úcty a věrnosti
Komentář na facebookovém profilu k uzavírání manželství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Expertní zpráva poukazuje na význam vědeckých stanovisek pro politiky
Politici nyní více než kdy dříve potřebují opírat svá rozhodnutí o expertní vědecká stanoviska. Politické otázky, u nichž je vědecký pohled nejpotřebnější, ovšem bývají tytéž, kde je věda sama o sobě často složitá a nejednoznačná. Zdůrazňuje to červencová zpráva evropských akademií věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Civilní rozvědka v zahraničí dobře chrání české zájmy, shodují se poslanci. Avšak Foldyna dodává...
Civilní rozvědka Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) funguje podle poslanců, kteří se ve sněmovní komisi věnují její kontrole, dobře. Činnost ÚZSI je podle členů komise, oslovených ČTK u příležitosti 25. výročí účinnosti zákona o zpravodajských službách, nenahraditelná a nezastupitelná. Podle Jana Lipavského (Piráti) by ÚZSI prospěla větší personální stabilizace, ale také integrace s Ministerstvem zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra vydalo brožury o pomoci v zahraničí v roce 2018
210 milionů korun, ochrana hranic i 896 zdravotních operací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Tchaj-wan není sporný
Do řady protičínských aktivit se přiřadil – bohužel – i pražský magistrát, když se zamotal do problematiky Tchaj-wanu. Přitom by stačilo se jen trochu podívat do historie. Tchaj-wan, který dlouho zaujímal místo Čínské lidové republiky v Organizaci spojených národů, jej musel uvolnit skutečné Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Koudelka: Za Pavlem Kučerou (1940-2019)
V noci na 23. 7. 2019 náhle zemřel bývalý místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera. Narodil se 11. 2. 1940 v Kladně a Kladeňákem zůstal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Velkou zkouškou vztahu je narození dítěte
Komentář na facebookovém profilu k rodinné politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Do patnácti škol putují o prázdninách stovky milionů korun
Ačkoliv si studenti užívají zasloužených prázdnin, budovy krajských škol nespí. Letní měsíce jsou jako každoročně časem oprav a rozvojových projektů. Stovky milionů směřují do realizace úspor energií, rekonstrukcí elektroinstalací nebo rekonstrukcí a výstaveb nových učebních prostor. Vzhledem k rozsahu některých projektů budou práce pokračovat i v prvních měsících nového školního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kokot Okamura! Pavla Novotného z ODS popadnul vztek
„V naší republice opět výrazně přibylo cizinců,“ rozčiluje se předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Občané si podle jeho slov čím dál více stěžují na kriminalitu zahraničních dělníků, zvláště v okolí ubytoven. Mnoho podnětů na toto téma dostává prý například z Plzeňského kraje. „Ministr vnitra Hamáček (ČSSD) ale odmítá s problémem cokoli dělat,“ stěžuje si předseda, který nezapomněl v dalším příspěvku varovat před obrovskou migrační vlnou mířící do českých krajin. Za to také pořádně slíznul od starosty městské části Praha Řeporyje Pavla Novotného, který ho stylem sobě vlastním neváhal nazvat „kokotem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
To je z jejich hlavy? Nemají ty děti špatné informace? Odborník se diví stávkám za klima a ukazuje na skutečný problém
ROZHOVOR Nedostatek dobytka, organické hmoty, může z významné části za sucho, protože půda neudrží vodu. Varovný příklad je z Moravy, kde pro intenzivní rostlinnou výrobu se mnohde zcela odboural chov dobytka. Snižování chovů je však jen u nás, na západě stavy rostou stále více. Dokonce tam nevědí, kam s biologickým odpadem, a tak Holanďané plánují vývoz kejdy k nám... Upřednostníme opět cizince před tuzemskými zemědělci? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se předseda krajské Agrární komory Jaroslav Šíma zabývá rovněž otázkou stavu zásob vody, zbytečnému napouštění bazénů pitnou vodou a využití bývalých vojenských nebo průmyslových chátrajících areálů ve městech pro stavby, které developeři nejraději situují na zemědělské půdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist