Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Václav Havel a šavle: VIDEO, které vzbudilo pohoršení
Pavel Hasenkopf sdílel na svém facebooku video s bývalým prezidentem Václavem Havlem, který oblečený v uniformě Hradní stráže běhal po Pražském hradě. V kuchyni nabodl šavlí bramboru a fotil se s kuchařkou. Poradce prezidenta Klause míní, že tímto videem ztratil u něj Václav Havel respekt, podívejte se, proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Každý železniční přejezd je zabezpečený. I ten "nezabezpečený"
V posledních dnech jsme všichni svědky zvýšeného počtu srážek drážních vozidel s těmi silničními. Neustále také dochází ke zbytečným střetnutím s osobami. Při této příležitosti je dobré si připomenout, že všechny železniční přejezdy a přechody jsou u nás chráněny. Nevěříte? Pak čtěte dál!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Dluhy dětí
Nesmyslné rozhodnutí zákonodárců. Z každého nařízení pro občany, které současní zákonodárci přijímají, je zřejmý úmysl zachovat maximální výhody pro občany „s právnickým vzděláním“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Ursula
Tři sta třicet nebezpečných slov o životě nové aristokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zelený k*ndy, komunisti a kůrovec. Bursík nechce auta v Praze, na internetu nechtějí Bursíka. To zas bylo...
Je to sotva 14 dní, co se Martin Bursík stal šéfem komise hl. m. Prahy pro udržitelnou energii a klima. A netrvalo dlouho a už jsou známy jeho plány pro metropoli. Odhalil je v Interview Plus na Českém rozhlasu. Z Prahy mají postupně zmizet auta se spalovacím motorem. Bursíkovy nápady pak byly náležitě oceněny na internetu. „Zelený kundy,“ ozval se Štěpán Kotrba. Marketér Buzek ho nazval Burpsíkem. A Daniel Kaiser na Echo24 připomenul katastrofu na Šumavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Zaorálek byl proti němu génius,“ znějí silná slova z Bruselu. Jde o Petříčka
Když to nejde ve volbách, půjde to na ministerstvu a na velvyslanectvích. Tak Jan Zahradil popisuje taktiku pražské buňky ČSSD, jejíž dva členy si ministr Petříček vyvolil jako své dva nové politické náměstky. „Je zkrátka třeba se zabetonovat ve státní službě, dokud je ČSSD ve vládě, neřkuli ve Sněmovně. A ve vhodný čas před volbami se uklidit na nějakou ambasádu,“ tvrdí europoslanec a říká, že Lubomír Zaorálek byl proti Petříčkovi génius.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Bursík chce Pražanům zakázat jejich auta. To zní jako poplašná zpráva
Pražané (jenom Pražané?!) si budou muset podle Bursíka do roku 2030 pořídit pouze elektromobily a svá stará auta už dále nepoužívat. Ale žádné takové nařízení z Evropské unie nepřichází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ajejej. Čaputová, černoška a Okamura: To nemohlo skončit dobře
Analytik Roman Máca z think-tanku Evropské hodnoty se na svém facebookovém profilu zamyslel nad tím, jak poslanec SPD Radim Fiala zareagoval na snímek slovenské prezidentky Zuzany Čaputové z festivalu Pohoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Holík, hokejová legenda, promluvil o Jágrovi, Číně a „Milionu chvilek“. To vzbudí poprask
ROZHOVOR Jiří Holík, jedna z největších postav československého hokeje, poskytl rozhovor serveru ParlamentníListy.cz. Zastal se Jaromíra Jágra. Kdyby bylo na něm, klidně by letěl do Číny. Musíme prý vzít na vědomí, že je to velmoc. „Anglická královna přijme čínského prezidenta ve zlatém kočáře, takhle tam nevítali ani Trumpa. To jenom my se musíme pořád dokola ptát, jestli Čína ano, nebo ne,“ kroutil hlavou Holík. A pokud jde o Milion chvilek pro demokracii...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Prezident republiky odvolal ministra kultury
Prezident republiky Miloš Zeman ke dni 31. července 2019 odvolal na návrh předsedy vlády ministra kultury doc. Mgr. Antonína Staňka, Ph.D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petice proti výstavbě hal v Kyšicích
My, níže podepsaní, žádáme o zamítnutí změny platného územního rozhodnutí pro stavbu "Středisko obchodu a služeb PLZEŇ – KYŠICE“, a o podnikání všech dalších právních kroků proti tomu, aby bylo plánované "Středisko obchodu a služeb PLZEŇ – KYŠICE“ vytvořeno jako soubor skladištních a expedičních hal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Startuje týden centrálních bank
Podle očekávání minulý týden rozhodně nebyl ve znamení dobrých zpráv z ekonomiky, zvláště ne té evropské. Mizerné výsledky indexů nákupních manažerů naznačují další zhoršování očekávání v Německu, stejně jako ostře sledované Ifo, které navíc žádnou naději na brzký obrat ani nenaznačilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
VOP: Předčasně narozenému dítěti se díky ombudsmance dostává péče hrazené pojišťovnou
Porodit v České republice dítě může být pro cizinky noční můrou v případě, že u dítěte dojde ke zdravotním komplikacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČOI: Prodej alkoholu a tabáku nebyl ve více než polovině případů v pořádku
Česká obchodní inspekce provedla v 1. čtvrtletí 2019 kontroly zaměřené na nabídku, prodej a skladování alkoholických nápojů a tabákových výrobků. Celkem uskutečnila 1 561 kontrol a porušení právních předpisů zjistila více než u poloviny z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kapsch podal na ÚOHS další žalobu, podle firmy úřad ignoruje soud
Společnost Kapsch podala další žalobu na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), tentokrát pro jeho nečinnost. Podle firmy úřad ignoruje soudní rozhodnutí, které mu přikazovalo znovu prozkoumat námitky rakouského podniku proti podmínkám mýtného tendru. ČTK o tom informoval mluvčí Kapsche David Šimoník. Úřad už minulý týden jakékoliv nerespektování soudu odmítl s tím, že se při svém postupu řídí zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miler (TOP 09): 21. srpen
Brzy to bude 51 let od chvíle, kdy tanky údajně spojeneckých armád pěti států zahájily okupaci Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ponížený Babiš. Jindřich Šídlo sdělil, kdo v Česku skutečně vládne
Nad tím, kdo v téhle zemi skutečně vládne, se zamyslel pro Český rozhlas Plus šéfkomentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): V boji se suchem jsou možnosti kraje včetně finančních velmi omezené
Deficit srážek na území Kraje Vysočina od roku 2015 do června letošního roku přesáhl 400 mm, tj. v krajině chybí téměř 3/4 ročních srážek, současně v každém roce byla průměrná teplota vyšší, než je dlouhodobý normál (v roce 2018 dokonce o 1,4 stupňů Celsia), což způsobuje i vyšší výpar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kancelář prezidenta republiky upozorňuje na podvrženou zprávu odvysílanou Českou televizí
Kancelář prezidenta republiky upozorňuje na podvrženou zprávu (tzv. „fake news“) odvysílanou Českou televizí (ČT24, 12:30, 29. 7. 2019), podle které “musí vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář zaplatit pokutu za vypouštění odpadních vod do potoka v Osvětimanech”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Soudy si stěžují, že nezvládnou prověřit neoprávněné exekuce. Zatopte pod kotly, prostě musíte, vzkázala jim z televize ministryně Benešová
Hostem dnešního Interview, odvysílaného na kanálu ČT24 byla ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Benešová se v pořadu vyjádřila k aktuálnímu tématu týkajícímu se neoprávněných exekucí. „Dneska opozice křičí, ale mohli se tomu taky věnovat,“ říká ministryně, proč se problém řeší až nyní. Nejvyššího státního zástupce prý nebude odvolávat a ani jiní současní žalobci se prý bát odvolání nemusejí. A pak též Benešová zopakovala, že si je jistá, že si u nás lze objednat trestní stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Znalec islámu Lhoťan: Počet muslimů v ČR se za devět let nejspíš zdvojnásobil. A radikalizují se. Není to moc vidět, ale napětí stoupá
ROZHOVOR „Celá Francie je jen Potěmkinova vesnice, která je na tom reálně hůř než třeba my, jen ji prostě drží při životě Německo, které potřebuje Francií jako fíkový list, aby si zbytek Evropy neuvědomil, že to, co nedokázal Vilém II. ani Adolf Hitler válkou, to dokázali po roce 1989 ekonomicky a politicky,“ říká nemilosrdně Lukáš Lhoťan, spisovatel, odborník na islám a bývalý muslim. A byl ještě tvrdší. Francii přirovnal k zemi, která je jako feťák na drogách – potřebuje víc fetu, aby si připadala úžasně, a přitom zabíjí sama sebe. Podle Lhoťana by nakonec mohla „stáhnout do hrobu i zbytek Evropy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Finanční mravenci v kredenci
Elektronické bankovnictví, alespoň v Číně, je jako ti mravenci, vlezou vám všude. Proto se také prvního takového systému ujala společnost Ant Financial.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Přibývá požárů na polích
V posledních dnech výrazně přibývá požárů na polích. Nejčastější příčinou těchto požárů je technická závada zemědělské techniky (traktory, kombajny, automobily) nebo lidská nedbalost (např. nedopalek cigarety nebo se vznítí sláma od rozžhaveného výfuku automobilu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Politika je služba lidem, ne volební matematika
Jiří Hlavenka ve svém komentáři rozebírá téma v okurkové sezóně mediálně propírané možnosti bloku politických stran, které by se účelově vytvořil proti hnutí ANO Andreje Babiše tak, aby v příštích sněmovních volbách neuspěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
To je protiústavní. Oblíbenec médií právník Kysela zbořil Babišovi jeho plán
Předseda vlády Andrej Babiš přišel s nápadem, jak vyřešit situaci, ve které by Ministerstvo kultury bylo bez ministra. Ústavní právník Jan Kysela tento plán zbořil ještě dřív, než ho Babiš mohl zrealizovat. Označil Babišovy plány za protiústavní, protiprávní a v právu neřešené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Podivuhodná rozhodnutí
Několik vesele se tvářících senátorů nás v televizi seznámilo s jejich počínáním, které vyústí, pokud se vše povede v podání žaloby na prezidenta republiky k Ústavnímu soudu. Aby se podání uskutečnilo, musí se i připojit 120 poslanců, jinak Ústavní soud bez jakéhokoli projednání žalobu okamžitě vrátí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Prý jsem zrádce. Proč jsem se zdržel hlasování o zrušení EET
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o pozměňovacím návrhu senátora Goláně, kterým chtěl zrušit EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman po dvou měsících odvolal Staňka, ministr kultury ve funkci skončí ve středu
Zeman poděkoval Staňkovi za práci i za údajné odhalení zneužívání veřejných prostředků v resortu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.7.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Rozdílná výše přídavků na děti, taková praxe by měla být v Evropě tabu
Komentář na facebookovém profilu k rozdílné výši přídavků na děti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Zpřístupnění Orlíku pro lodní dopravu z jihu umožní až nový výtah
Zpřístupnění Orlické přehrady, jednoho z nejvýznamnějších center rekreace a vodních sportů na vltavské vodní cestě, z jižního směru od Českých Budějovic a Týna nad Vltavou dál na sever, umožní plánovaná modernizace lodního výtahu na hrázi Orlíku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
RENCAR podává trestní oznámení na Dopravní podnik v Praze
Trestní oznámení je v souvislosti s údajně netransparentním poptávkovým řízením na pronájem CLV nosičů v metru. Podle odhadů RENCARu si Dopravní podnik způsobil tímto výběrovým řízením škodu ve výši až 130 milionů korun. Současně prý podle tvrzení firmy pokračuje v porušování platné smlouvy se společností RENCAR, společného podniku DPP a EUROPLAKAT, který má pronajaté všechny reklamní prostory v pražském metru, a to až do roku 2031.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
MŽP našlo nový domov medvědům dovezeným do ČR bez potřebných povolení
MŽP na krumlovském zámku zajistilo nový domov dvěma v lidské péči odchovaným medvědům hnědým. Šelmy byly už dříve pravomocně zabavené Českou inspekcí životního prostředí. Jejich dovozce neměl pro jejich dovoz potřebná povolení, proto se medvědí mláďata v souladu s právními předpisy EU a ČR stala majetkem státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„To bude jízda.“ Ondřej Hejma ví, co nás čeká. A jak je to s migranty v Česku
Ke Xaverovi přišel glosovat dění v uplynulém týdnu Ondřej Hejma. „On je ta elita, která pohrdá těmi lidmi a říká, že jsou zabednění, že nemají otevřené obzory a nic nevědí, zatímco on cestuje po světě,“ komentoval Ondřej Hejma článek Václava Marhoula v Reflexu. „Kdo chce odejít, my ho necháme,“ řekl Hejma na to, co by bylo pro EU nejlepší ve vztahu k Brexitu, prý by se ukázalo, že je civilizovaným spolkem. Je Tomio Okamura tím, kdo naplňuje odkaz Václava Havla?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Pět a půl roku vládnou ministerstvu dopravy a vymlouvají se na Sobotku
Od ledna se v souvislosti se změnou elektronického mýta zpoplatňuje dalších 900 km silnic prvních tříd. Akce, která má zásadní praskliny od svého samého počátku před více než čtyřmi lety, se blíží do svého finále (zejména je to vidět na tom, že autoři celé myšlenky od ní začínají dávat ruce pryč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kuba (ODS): Aquapark v Budějovicích ano nebo ne?
Komentář na facebookovém profilu k výstavbě aquaparku v Českých Budějovicích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
A je to tady! Zdeněk Zbořil ke kandidatuře Dominika Haška na Hrad. A Karel Gott..
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Vláda bez Petříčka a Maláčové? „Je zde naděje,“ předpokládá politolog Zdeněk Zbořil a upozorňuje na ty, kteří „jak se v Čechách říkalo už za monarchie, ‚vystupují výhružně‘ “. A že premiér věnuje víc času kůrovci a vysazování syslů než vyjádřením pro novináře? „Některé jeho spoluobčany zajímají lesní a polní škůdci víc než nějaký nešťastník, který se bude muset, na příkaz strany, stát ministrem kultury,“ komentuje Zbořil. Politolog se věnuje rozhodnutí Senátu k žalobě na prezidenta a reaguje také na slova Dominika Haška, který si myslí, že má předpoklady být dobrou hlavou státu: „Když jsme před několika lety upozorňovali žertem, že kandidovat by mohl na prezidenta třeba Daniel Landa a Karel Gott, už tehdy někdo doporučoval Dominika Haška a Jaromíra Jágra. No prosím, a je to tady!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vyhrožují mi zabitím... Kapitánka Racketeová, která vozí migranty, promluvila
Kapitánka lodi Sea Watch 3 Carola Racketeová, která vjela bez povolení do přístavu na Lampeduse, tvrdí, že neměla jinou možnost. Rozhovor s ní přinesl magazín německé veřejnoprávní televizní stanice ARD Panorama, překlad přinesl server Pritomnost.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Kvalita a dostatek vody musí být zájmem státu, finanční zátěž nemohou převzít obce nebo kraj
Průzkumné vrty ze 70. a 80. let v oblasti Vysokomýtské synklinály mohu být dobrým sluhou, ale také zlým pánem, jelikož v případě nezajištění mohou znečistit významný zdroj pitné vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš projedná s von der Leyenovou český post v nové komisi
O tom, zda bude Česko i v příští Evropské komisi (EK) zastupovat Věra Jourová, by mělo být jasněji po dnešním jednání premiéra Andreje Babiše s budoucí šéfkou EK Ursulou von der Leyenovou. Předseda vlády s ní bude mluvit jak o jménech, tak o oblasti, kterou by zástupce nominovaný českým kabinetem mohl mít na starosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ruský diplomat z kauzy neoprávněných pronájmů bytů opustí ČR
Ruský diplomat Alexandr Těrentěv z kauzy údajně neoprávněných pronájmů bytů v Praze opustí Česko. Uvedl to dnes server Deník N, kterému to potvrdil Těrentěv. Česká diplomacie ani ruské velvyslanectví to nechtěly komentovat. Byty patřící Česku, které dostalo ruské velvyslanectví k užívání, pronajímala podle serveru ambasáda v rozporu s mezivládními dohodami například i turistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová (STAN): Současná situace není dlouhodobě udržitelná
Vláda se bude zabývat návrhem Prahy na zavedení předkupního práva obcí a krajů při prodeji majetku státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Část krajů už má od státu peníze na sociální služby, chtějí další
Část krajů už v posledních dnech dostala svůj podíl ze slíbené miliardy korun od státu na sociální služby. Podle části poskytovatelů služeb a krajů ale chybí ještě nejméně jedna miliarda. ČTK to řekli zástupci krajů. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) dnes médiím řekla, že miliarda na dofinancování platů v sociálních službách a možnost čerpat dotace EU až do 1,5 miliardy je dostatečnou odpovědí na problémy regionů. Kraje si od jara stěžovaly na nedostatečné zajištění státem navýšených platů a investic spojených s čerpáním evropských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Druhý odsouzený řidič ve Francii získal práci přes Bazoš
Druhý řidič odsouzený ve Francii za údajné pašování migrantů pochází z Karlovarska a jmenuje se Luděk Vaculík. Podle svých slov reagoval s dalšími šesti českými občany na inzerát na webu bazos.cz, kde nabízeli letní brigádu řidičům s oprávněním nad 7,5 tuny. Mělo se jednat o převoz nábytku z Belgie do Londýna. Peníze měl řidič dostat po dokončení jízdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Trochu jiný miliardář, než je George Soros. Jak se ke Kellnerovi postaví Respekt, těší se Petr Robejšek
Zakladatel Realistů, kteří již rozhodli o svém rozpuštění, a analytik Petr Robejšek se zamyslel nad tím, co může spustit zpráva nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, který si posteskl, že se Evropa odvrací od tradičních hodnot a inklinuje k příliš rovnostářským myšlenkám. Robejšek postavil Kellnerovo vyjádření do kontrastu s americkým miliardářem Georgem Sorosem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanec, který chtěl zdražit dálniční známky o 500: Negativní reakce mě překvapila. Už jsem se omluvil
Moderátorka Dvaceti minut Radiožurnálu Marie Bastlová si k pondělnímu povídání pozvala poslance Martina Kolovratníka (ANO). Vysvětlil, proč je na jedné straně nutné zlevňovat vlakovou dopravu pro studenty a seniory, což státní pokladnu stojí šest miliard ročně, a na druhé straně získat do rozpočtu dvě miliardy zdražením dálničních známek o 500 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ústavní žalobu na prezidenta republiky v žádném případě nepodpoříme
Senát Parlamentu České republiky je pro stát zbytečná a příliš drahá instituce, o kterou se naši občané příliš nezajímají a tak se pro své zviditelnění nebojí použít cokoli. Nyní podali senátoři ústavní žalobu na prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Z německého Frankfurtu: Imigrant shodil matku s dítětem pod vlak, osmiletý chlapec nepřežil
Na vlakovém nádraží v německém Frankfurtu nad Mohanem zažili cestující hororové okamžiky. Museli se dívat, jak na kolejích zemřel osmiletý chlapec, kterého pod přijíždějící vlak záměrně strčil asi čtyřicetiletý muž, jenž je podle policistů afrického původu. Informace o děsivé události přinesly servery německého deníku Bild a britského Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Beze změn v lesním hospodaření vzácní motýli v Milovickém lese vyhynou
Na významný pokles populace vzácného druhu motýla jasoně dymnivkového, který je chráněn naší i evropskou legislativou, upozornili vědci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
UCEEB ČVUT podepsalo dohodu o spolupráci s veletrhem Aquatherm 2020
Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT (UCEEB) v Praze a organizátor veletrhu, společnost MDL Expo s.r.o., podepsaly další dohodu o spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Napružený Babiš na letišti: Jaká vládní krize? To stále říkáte jen vy, ČT
V krátkém brífinku na ČT24 premiér Andrej Babiš nastínil, o čem chce jednat s šéfkou Evropské komise. Zmínil případ německé „pirátky“, která pašovala migranty. „Vstupem Pirátů a Zelených do EP to znovu máme na stole,“ říká. Je prý nutné se také zabývat klimatem a vést diskuzi, jaké jsou emise u baterií. A že by Jourovou nechtěli jmenovat kvůli Čapímu hnízdu? „Jsou to drby, buď vašich zpravodajů, nebo našich europoslanců,“ odbyl ČT premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Packalové, ale hodně nebezpeční pro stát...
Vypadá to na první pohled jako protimluv, ale stálé přetřásání činnosti českých tajných služeb médii, politiky, především pak samotným šéfem kontrarozvědky Michalem Koudelkou, to nakonec potvrzuje. Tajné se v hyperkorektní, významově úplně zběhlé mluvě zkrátka rovná veřejné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSD: Seznam loni odvedl na daních přes 200 milionů, Google necelých devět
Komentář na facebookovém profilu k zavedení digitální daně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Zahrádka: Mohou si mocní dovolit opravdu cokoliv?
Čistě z hygienických důvodů nejsem šťastným majitelem televizního přístroje ani žádného zařízení schopného přijímat televizní signál. Nicméně ze zvědavosti jsem si dnes, s ohledem na historický okamžik, pustil přes internet britskou veřejnoprávní televizi BBC, která vysílala první rétorickou bitvu novopečeného britského premiéra v Dolní Sněmovně britského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SMS ČR vyzývá vládu, aby umožnila projednání zákona o předkupním právu obcí na státní majetek
Sdružení místních samospráv se před zítřejším jednáním vlády České republiky obrací na členy vlády s výzvou, aby umožnili projednání novely, která obcím dává předkupní právo na nepotřebný majetek státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Median: Preference ANO po zveřejnění auditů dál klesají. Piráti sílí a předběhli ODS
Pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do dolní parlamentní komory by překročily také ODS, SPD, ČSSD, KSČM, STAN a KDU-ČSL.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:36, zobrazit podobné
Je tu další průzkum: Babiš padá, ODS také. A TOP 09...
Sněmovní volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO s 28,5 procenta. Proti ostatním stranám by stále mělo velký náskok, jeho podpora se však postupně snižuje. Druzí by byli se 14 procenty Piráti, kteří si v preferencích polepšili a předběhli ODS, kterou by volilo 12,5 procenta lidí. Na průzkum upozornila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Gott? Hyeny, hlupáci! Ringo Čech odpálil bombu. Kdyby Havel žil, to by vítači koukali
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Podle mne si ho vítači berou jako záštitu. Ale možná kdyby žil, tak by tak úplně na jejich straně nestál,“ říká na adresu Václava Havla umělec a bývalý politik František Ringo Čech. V souvislosti s Milionem chvilek zmiňuje Kániše a Bydlínského. Nad tím, co někteří kritici pronášejí na adresu Karla Gotta, jen kroutí hlavou. „Myslím, že je to demagogie hlupáků,“ míní F. R. Čech a drsný vzkaz posílá i Jakubu Jandovi. Padla slova o zamindrákovaném člověku a kydání hnoje. Prozradil také, o čem on sám nedávno s Karlem Gottem diskutoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Národní parky Šumava a Bavorský les výrazně pomáhají dobrým sousedským vztahům
Ministr životního prostředí Richard Brabec se v pátek setkal s Thorstenem Glauberem, ministrem životního prostředí a ochrany spotřebitele bavorské vlády. Hlavním bodem jednání byla nová zonace národního parku Šumava, kterou před nedávnem schválila Rada parku a která je do značné míry inspirovaná přístupem k ochraně přírody v Národním parku Bavorský les.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Týraní pejsci mají novou šanci na radostný život
Ústecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo na základě příkazu Magistrátu města Ústí nad Labem do péče pět týraných pejsků malého vzrůstu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČMKB: Cena elektřiny i zemního plynu se stabilizovala
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 30. týdnu uzavřeno 119 kontraktů na dodávku 214,6 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 198,7 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
STEM: Hodnocení českého soudnictví
Mírně nadpoloviční většina českých občanů (53 %) je nespokojena s úrovní práce českých soudů a státních zastupitelství. Třetina lidí by přivítala radikální reformu soudního systému v naší zemi. Většina občanů (63 %) takovou reformu sice odmítá, ale přesto se domnívá, že je třeba pracovat na zlepšení fungování justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Několik poznámek k části výroční zprávy NCOZ
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ; Centrála) služby kriminální policie vydala výroční zprávu za rok 2018. Její činnost je nepochybně úctyhodná. Patří k ní výsledky práce tzv. daňové kobry, sekce organizovaného zločinu, závažné hospodářské trestné činnosti a korupce apod. Avšak v okamžiku, kdy kvalitní kriminalistickou a bezpečností činnost nahradí ideologie, mění se činnost Centrály z kvalifikované analytické práce v čučkaření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
SÚIP: Kontrolní akce prověřila dodržování zákoníku práce u poskytovatelů služeb na Vltavě
Oblastní inspektorát práce pro Jihočeský kraj a Kraj Vysočinu uskutečnil ve dnech 9. a 10. července 2019 kontrolní akci „Vltava“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiši, jseš mrtvý! Petr Fiala, TOP 09, STAN a KDU-ČSL „ladí program“ a hledají „superlídra“
ODS, STAN, TOP 09 a lidovci. Čtyři strany, které se rozhodly porazit v nadcházejících volbách Andreje Babiše (ANO). O jejich strategii a vyjednáváních píše MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
AV ČR: Navrhl koncepci akademie věd. Uběhlo 150 let od smrti J. E. Purkyně
Před půldruhým stoletím zemřel významný český fyziolog a anatom, ale též básník a filozof Jan Evangelista Purkyně. Výročí jeho úmrtí připadlo na neděli 28. července, představitelé akademického a univerzitního života si ho však připomněli již v pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Musíme mít připravenu hráz proti imigrační povodni
Komentář na facebookovém profilu k volnému pohybu nelegálních migrantů na území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Pan premiér potřebuje pořádnou kouřovou clonu
Komentář na facebookovém profilu k premiérovu návratu ke kauze lithium
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Pobouřená poslankyně SPD Hyťhová: Tu „kapitánku“ z neziskovky by měli trestně stíhat. Počet imigrantů stoupá i u nás, podívejte se na čísla
ROZHOVOR „Je to fatální zničující politika, která bude mít nedozírné následky pro život v Evropě,“ tvrdí poslankyně SPD Tereza Hyťhová k dohodě 14 zemí Evropské unie, která směřuje k přerozdělování nelegálních migrantů. Nebezpečí to prý znamená, i když Česká republika žádné nepřijme. Podle Němců totiž přechází přes české území stále více migrantů. V rozhovoru také řekla, že elity, které vládnou Evropské unii, i přes problémy tvrdě podporují migraci, multikulturalismus a diktát ostatním zemím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Ve věci vysílání vojáků do zahraničí v akutních případech máme shodu
Komentář na facebookovém profilu k návrhu novely Ústavy ve věci vysílání vojáků do zahraničí v akutních případech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanci Klausovi zrušili pondělní blog. Ale občas jej prý na web pustí
Na serveru Novinky.cz už nebude vycházet pravidelný pondělní blog poslance a šéfa nového hnutí Trikolóra Václava Klause ml., jelikož se podle šéfredaktora Novinek Vladimíra Dušánka Klaus mladší stal lídrem Trikolóry, a nyní by tak mohli být Novinky vnímány jakožto jeho neoficiální platforma. „Od té doby, co se stal lídrem politického hnutí Trikolóra, nám vznikl problém, neboť se z běžného komentujícího poslance stal významným hráčem na jiném poli a Novinky by mohly být vnímány jako jeho neoficiální platforma,“ vysvětlil v prohlášení Vladimír Dušánek s tím, že se Klaus ukázal jako „bystrý a nekonvenční autor, byť někdy až příliš ideologický“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
STAN: Komunisté chtějí změnu voleb do Senátu, protože neskousli vlastní porážku
Starostové a nezávislí odmítají návrh KSČM na zrušení dvoukolové volby. STAN považuje změnu za ryze účelovou záležitost, která nevyřeší problémy nízké volební účasti v senátních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Náměstkyně Kalistová řízením kultury pověřena nebude
ParlamentníListy.cz od dvou nezávislých zdrojů z Ministerstva kultury obdržely informaci, že k pověření náměstkyně pro řízení sekce živého umění Kateřiny Kalistové (ČSSD) řízením Ministerstva kultury nedojde. Tento plán původně navrhoval premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Klimatický džihád, svatá Greta, nebere si servítky hejtman Zahradník. A má nekorektní postřeh o umělcích a intelektuálech z Letné
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Mně se zdá, že je něco špatného na tom, když například v bezzásahových územích na Šumavě je kůrovec součást přírody, nesmí se proti němu zasahovat, ale v hospodářských lesích mimo národní parky je dnes kůrovec pomalu veřejný nepřítel číslo jedna. Prostě o lesy se mají starat lesníci, a ne ekologičtí aktivisté,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec a bývalý hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník (ODS). „Je třeba vzít zdravý rozum do hrsti a nenechat se vláčet klimatickými aktivisty k nereálným, někdy i bláznivým řešením. K těm posledním patří třeba odmítání masa nebo odmítání mít děti,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
NPÚ: Zámek Stekník v Ústeckém kraji otevírá nový návštěvnický okruh
Národní památkový ústav zahajuje na státním zámku Stekník provoz návštěvnického okruhu, který je rekonstrukcí apartmá posledního majitele zámku, švýcarského generálního konzula Gerolda Déteindre a jeho manželky Hanny Déteindre, z 20.–30. let 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Na Letné se bojovalo za justici. Ale teď vyšel průzkum, co si o ní myslí zbytek národa...
Mírně nadpoloviční většina českých občanů (53 %) je nespokojena s úrovní práce českých soudů a státních zastupitelství. Třetina lidí by přivítala radikální reformu soudního systému v naší zemi. Většina občanů (63 %) takovou reformu sice odmítá, ale přesto se domnívá, že je třeba pracovat na zlepšení fungování justice. Tyto výsledky přinesl průzkum agentury STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Štefková (Zelení): Olomouc-Šternberk za 8 minut? Chystá se revitalizace železniční trati, jaká nemá obdoby
Letos v červnu byly zahájeny přípravné a stavební práce na trati 290 (Olomouc-Šternberk-Uničov). Jedná se o významnou stavební investici ve výši 3,7 miliardy Kč, jaká nemá v českém prostoru na regionální železnici v takovém rozsahu obdoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pozor, Filipe, přiletí Marx na koštěti a vytmaví ti to. Komentátor z Reflexu se odvázal
Velmi zostra se obul do české politické scény komentátor Karel Steigerwald pro Reflex.cz. Podle něj chce spojence premiér Andrej Babiš (ANO), ale nejen on – také prezident Miloš Zeman. A proč a jaké?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Babišovy problémy oslabují vyjednávací pozici České republiky
Premiér Andrej Babiš se dnes setká s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen. Občanští demokraté kritizují Babišův střet zájmů a nevyzpytatelnou zahraniční politiku, které podle Petra Fialy a Jana Zahradila zhoršují vyjednávací pozici České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Proč sledujeme klimatické šílenství mladých? Podle Martina Konvičky je v tom temný bruselský záměr
Protiislámský aktivista Martin Konvička se na svém facebookovém profilu vyjádřil k současnému klima-šílenství, které on nazývá grétománií. Podle jeho slov je prokazatelně hecováno a podporováno ze strany nejvyšších bruselsko-berlínských špiček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Křížové výpravy zfanatizovaných dětí, jako ve středověku. EU? RVHP hadr. A rozvracečské menšiny podporované vlastizrádci... Spisovatel Haušman to řekl naplno
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Politická korektnost cíleně vymycuje národovectví, a to tím, že se jí podařilo jeho synonymu ‚nacionalismus‘ v rámci newspeaku dodat nový význam něčeho nepatřičného, odsouzeníhodného, pro školní výuku nevhodného,“ všímá si spisovatel Josef Hausmann v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Kdo by šel dnes jako legionář krvácet na konec světa za vlast a její symboly? Které to vůbec v dnešní době jsou? Kalousek, Topolánek, Babiš a zpívající ‚celebrity‘ ve sportovních halách? Parlament pod diktátem EU? To dříve to byl Masaryk, přemyslovští králové, obrozenectví, Smetana, Národní divadlo... Za dnešní ‚vlast‘ bych krvácet také nešel. Jakou vlajku by mně vlastně dali na rakev? Českou, nebo tu modrou s hvězdičkami?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Poslušná fenka! Čaputovou potahal „za ocásek“ Ficův poslanec. Kvůli Macronovi
Slovenská prezidentka Čaputová se minulou středu při oficiální návštěvě setkala se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. V deníku Le Monde se pak svěřila, že na řešení migrace se musejí podílet i ti, k nimž uprchlíci nesměřují, jako jsou právě země V4. Za její slova ji sepsul slovenský poslanec Ľuboš Blaha: „Kroutí ocáskem jako poslušná fenka. Je jen poskok západních mocností,“ tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Zlepšení sociálních služeb je stálá priorita
O problému s financováním sociálních služeb jste určitě všichni slyšeli. Zatímco vláda si myslí, že nějak situaci vyřešila, tak nevyřešila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Co nás stojí premiér?
Komentář na facebookovém profilu k postojům a postupům premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Šance na post v ekonomické oblasti je nulová
Komentář na facebookovém profilu o nominaci na post eurokomisaře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Somr (ODS): Je-li vize, podaří se i neuvěřitelné
Když americký prezident John Fitzgerald Kennedy (JFK) 25. května 1961 při projevu v Kongresu řekl „do konce 60. let budeme na měsíci“, kongresmani mu ani nezatleskali. Byl to na svou dobu tak smělý až neuvěřitelný plán, že mu prostě nevěřili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Díky transparentním výběrovým řízením získává DPP o více než 500 milionů vyšší částku, než v minulosti
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) důrazně odmítá nesmyslná obvinění, která na jeho adresu dnes vznesli zástupci společnosti Rencar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Křížové výpravy zfanatizovaných dětí, jako ve středověku. EU? RVHP hadr. A rozvracečské menšiny podporované vlastizrádci... Spisovatel Hausmann to řekl naplno
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Politická korektnost cíleně vymycuje národovectví, a to tím, že se jí podařilo jeho synonymu ‚nacionalismus‘ v rámci newspeaku dodat nový význam něčeho nepatřičného, odsouzeníhodného, pro školní výuku nevhodného,“ všímá si spisovatel Josef Hausmann v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Kdo by šel dnes jako legionář krvácet na konec světa za vlast a její symboly? Které to vůbec v dnešní době jsou? Kalousek, Topolánek, Babiš a zpívající ‚celebrity‘ ve sportovních halách? Parlament pod diktátem EU? To dříve to byl Masaryk, přemyslovští králové, obrozenectví, Smetana, Národní divadlo... Za dnešní ‚vlast‘ bych krvácet také nešel. Jakou vlajku by mně vlastně dali na rakev? Českou, nebo tu modrou s hvězdičkami?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman odvolá ministra Staňka ke konci července, bez ceremoniálu
Prezident Miloš Zeman odvolá ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) k 31. červenci, žádnou oficiální akci k tomu Pražský hrad nechystá. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček ČTK řekl, že není zavedenou zvyklostí, aby se při odvolání člena vlády ceremoniál konal. O odvolání bude informovat tiskovou zprávou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Navštívili jsme Pasohlávky. O víkendu se zde konaly tradiční Anenské krojované hody
Krojované hody jsou hlavním svátkem každé obce na Jižní Moravě, jde o tradici přenášenou z generace na generaci. A právě o víkendu 27. - 28.července se v Pasohlávkách konaly tradiční Anenské krojované hody, které uspořádala Pasohlávská chasa s obcí Pasohlávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Orel (Zelení): Prezident Miloš Zeman vážným způsobem překračuje své ústavní pravomoci
Senátoři za Zelené podpořili žalobu na prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petice za volný pohyb psů ve Stromovce a v Letenských sadech
Tato petice vznikla jako reakce na stále větší diskriminaci pejskařů v parku Stromovka a v Letenských sadech a na vytlačování volně pobíhajících psů do míst, kde je to však pro ně nevhodné a mnohdy až nebezpečné, neboť zde vede vlaková či tramvajová trať, cyklostezka, koňská stezka nebo projíždějí auta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
MZM: Kniha Moravského zemského muzea obdržela cenu České národopisné společnosti
Na Mezinárodním folklórním festivalu ve Strážnici byly 29. června 2019 předány Ceny České národopisné společnosti, o kterých hlasují členové této vědecké organizace v anketě O nejvýznamnější počin v oboru za rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš navrhne von der Leyenové do Evropské komise Jourovou
Jedinou kandidátkou, kterou bude Česko navrhovat do budoucí Evropské komise (EK), je stávající eurokomisařka Věra Jourovoá. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš před odletem do Bruselu, kde bude s nastávající předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou jednat mimo jiné o českém postu ve vrcholném orgánu unijní exekutivy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra