Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.987x, což odpovídá cca 103.679-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

A je tu další. Umělec se zapojil do boje s Babišem i jinak
Na konci roku 2018 se několik desítek tisíc lidí rozhodlo, že si zaplatí billboard se vše říkajícím nápisem „Stydím se za svého premiéra“. Chtěli tak dát najevo, co si myslí o šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Ke kampani se teď přidal i slavný herec a dabér Marcel Vašinka, který propůjčil svůj hlas např. postavám v seriálech Dallas a Dynastie nebo Nicolasi Cageovi v jeho filmech. Slovní granát hodil nejen na předsedu vlády, ale také na prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Afričan zabil dítě: Celé jinak! ČT uzemnila zprávami z Německa. Už se ví, co s tím
Vraždění imigranta na nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem, který hodil matku s dítětem pod vlak, už se stalo tématem i pro Českou televizi. V Událostech, komentářích byla k objasnění problému přizvána novinářka Bára Procházková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Slavte listopad a radujte se? Radní ČT se zastal „těch druhých“ diváků
ROZHOVOR V České televizi by si měli plně uvědomit, že existuje také „druhé Česko“, jak se o něm mluvilo po vítězství Miloše Zemana v posledních prezidentských volbách. To jsou ti, kteří nepatří mezi městskou střední třídu, mají prekarizovanou práci, která umožňuje pouhé přežívání, často žijí mimo metropoli, potýkají se s exekucemi a nesdílejí polistopadové vyprávění o tom, že nikdy nebylo lépe. Lidem na Kavčích horách to doporučuje radní ČT, filozof a pedagog Michael Hauser, který se zároveň pozastavuje nad připraveným dokumentem ke třicátému výročí listopadu 1989. Dílo „Třicet svobodných“ podle něj možná bude průsvitným ideologickým poselstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Roman Joch varuje: Až se Západ začne hroutit, budou Evropané utíkat k nám. Jenže je tu hrozba...
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Premiér by se neměl příliš ukazovat, prezident by si měl uložit bobříka mlčení, demokratická opozice by si měla svátek připomenout, ale nesnažit se z něj získat politické body, KSČM by se měla propadnout do země, Okamura odjet do zahraničí a aktivisté by alespoň pro tento den měli od aktivismu abstinovat,“ říká publicista a komentátor Roman Joch na dotaz, co by se muselo stát, aby letošní oslavy 30. výročí sametové revoluce proběhly důstojně. Nic z toho se ale podle něj nestane. Dnešní mladá generace nezažila komunismus, a proto u ní převládá idealismus nad realismem, varuje Joch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fischer kecá kraviny! Takáč ho nachytal, zní internetem. Kvůli tomuhle
Senátor Pavel Fischer se objevil v Interview ČT. Daniel Takáč se z něj nejdříve snažil dostat kloudné slovo o dvojí kvalitě potravin a Věře Jourové. Věru Jourovou Fischer chválil, s potravinami už to bylo těžší. Přišlo také na novou šéfku Evropské komise. „Já od ní očekávám novou energii, nová témata, nový styl. Je to žena, která umí jezdit brilantně na koních a nebojí se nejenom velkých zvířat, ale dokáže opanovat strach ze situace, která přijde a která je nečekaná,“ ocenil senátor Ursulu von der Leyen. „Pochází ta neoliberální intonace také z nějaké americké neziskovky?“ ocenil jeho výkon Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Škromach čeří vodu. Jde o Babiše, Zemana a dojmy opozice
Exministr a exsenátor Zdeněk Škromach promluvil v rozhovoru pro Info.cz: „Do věcí mohu vstupovat zezadu ... A Babiše, toho je podle mě možné dostat jedině tak, že ho pevně obejmete a donutíte ho naposledy vydechnout.“ Co si myslí o současné politické situaci? Co říká na prezidenta Zemana? A bude kandidovat na prezidenta?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jaroš? Už mu nikdo od Kellnera nezavolá, padlo. Po zveřejnění textu nastal hlasitý smích. A také další věci
„Haha.“ Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se prý dobře pobavil nad textem marketingového experta Martina Jaroše o nejbohatším Čechovi Petru Kellnerovi, Rusku a Číně. Plesl nebyl jediným novinářem, kterého Jarošovo vyjádření zaujalo. Na sociální síti se o Jarošovi rozjela debata, na kterou se raději podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
To myslíte vážně? Naši vojáci zemřou, ČR bude agresorem. Analytik odhalil obrovský průšvih
Novela Ústavy, která by umožňovala například poslat v utajení jednotku na osvobození unesených českých občanů, se nelíbí bezpečnostnímu analytikovi Jaroslavu Štefcovi. Míní, že si tímto Česká republika odhlasuje možnost páchat akty agrese, které jdou proti Chartě OSN. „ČR bude v očích napadené země naprosto oprávněně agresorem, navíc vinným zločinem mezinárodního terorismu,“ tvrdí Štefec a ptá se, jak by Česko žádalo o vydání zajatých vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Naštvaný Babiš sjel „bakalistu“. A už to žije vlastním životem
Premiér Andrej Babiš se účastnil tiskové konference s končícím ministrem kultury Antonínem Staňkem. Největší rozruch nastal na samotný závěr tiskovky, mikrofonu se chopil redaktor internetové televize DVTV Jakub Vilímek. Po třetím zopakování stejné otázky se premiér Andrej Babiš neudržel a poznamenal, že redaktor je asi příliš mladý, aby jeho výklad pochopil. Na obranu redaktora okamžitě vyrazilo několik dalších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Černé díry, penězovody!“ Staněk odpálil bomby. I stran toho, co jsme psali. A skončil: Pokud si někdo myslí, že vyhrál...
Ministr kultury Antonín Staněk dnes končí své působení na ministerstvu. S premiérem Andrejem Babišem usedli společně na tiskové konferenci. Staněk naložil ČSSD, Babiš se na konci pohádal s redaktorem DVTV, kterému doporučil nastudovat Ústavu. Tiskovou konferenci opouštěl s poznámkou: „Na blbé otázky blbá odpověď.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Hrušínský má novou hru: Zeman, ten se klaněl, milý hochu
Principál divadla Na Jezerce Jan Hrušínský, který je dlouhodobě známý svým kritickým postojem k prezidentu Miloši Zemanovi i k premiérovi Andreji Babišovi (ANO), publikoval na svém facebookovém profilu fiktivní rozhovor mezi královnou Alžbětou II. a novým britským premiérem Borisem Johnsonem. Byl však koncipován tak, jak by asi probíhal v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Tohle o něm nevíte! Dominik Hašek na Hrad? Padly silné informace
Poslední „nevyloučení“ prezidentské kandidatury od brankáře z Nagana Dominika Haška upoutalo pozornost a věta – „Vy mi dáváte“ – která zazněla na otázku, se rozhodně naplnila. Nicméně, otázkou, kdo bude příští kandidát, který bude hájit „protizemanovské“ barvy, se začal zabývat jednak Reflex a také komentátor Tomáš Vyoral. Ten připomíná, že Haškův byznys není dvakrát výdělečný. A tvrdí, že Hašek je „další pěšák“ ve volbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jsou v tom prachy mafie. Pašování migrantů, oblbnutí řidiči končí za mřížemi. Tomáš Zdechovský na stopě hrozného byznysu
ROZHOVOR Lákavá finanční nabídka v kombinaci s nutností překonat francouzsko-britskou hranici může znamenat pár let za mřížemi. Gangy z Albánie pokračují v pašování migrantů způsobem, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popisuje europoslanec Tomáš Zdechovský: „Inzeráty se na území České republiky už začaly objevovat od května. Často šlo o převoz nábytku nebo rychle se kazícího zboží z Belgie do Velké Británie.“ Několik řidičů už dostalo tvrdé tresty. O tom, že převážejí migranty, nevěděli. „Je důležité, aby se lidé, kteří reagovali na podobné inzeráty nebo vědí, že někdo z jejich okolí odjel na takový inzerát do zahraničí pracovat, co nejrychleji obrátili na Policii České republiky, případně na policii v daném státě,“ říká Zdechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Věří lžím, to asi stáří. Rodičům jsem vymazal nevhodné TV kanály. Závadné e-maily už mámě nechodí, blokla jsem je. Mladí vzali boj s dezinformacemi do vlastních rukou, rozjelo se peklo
Senioři prý věří dezinformacím a je jim třeba zablokovat e-mail, píší lidé na Twitteru. Kdo těží z řetězových e-mailů a kdo z nich rozhodně netěží? Jak se změní rodiče v nepřítele a proč mají mlčet? „Tohle je od trollů zločin proti lidskosti,“ napsal Martin Schmarcz k příspěvku o dezinformacích a důchodcích. Co bylo dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
To nejcennější, co nám politici ukradli. Ekonomka Lipovská promluvila. I o plánu s vnucením eura
POLOČAS HORKÉHO ROKU Jsou země V4 v EU v roli nevděčníků? „Kvůli pár milionům eur z fondů nemůžeme zaprodat naše hodnoty, nemůžeme kupčit se suverenitou naší země, nemůžeme ohrožovat naše hospodářství,“ je rezolutní ekonomka Hana Lipovská, podle které jde do tuhého a v budoucnu budeme nejspíše čelit pokusům o vnucení eura. A hájí hlava státu české zájmy? Z Číny a Ruska se dnes spíše stává klacek na prezidenta Zemana, potažmo Petra Kellnera, míní Lipovská. Zcela jiné mínění má ovšem o lidech, kteří hájí tzv. evropské hodnoty. „Tito lidé jsou ochotni a schopni kritizovat své vlastní předky a svůj vlastní národ jednoduše proto, že si tak díky grantům, dotacím, funkcím a přízni části médií zajistí dostatečně pohodlný život,“ soudí ekonomka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Otřesné video z centra Prahy: Zfetovaný bezdomovec s obnaženým ohanbím močil na ulici. Pak přijeli policisté a začalo něco nevídaného
Vzhledem k tomu, že ParlamentníListy.cz informovaly několika články o děsivé situaci uvnitř české metropole, jež se týkala například drog, se na naši redakci obrátil jeden ze zástupců městské policie. Dotklo se jej, že jsme tuto instituci údajně několikrát častovali nepěknými výrazy, jako je například lenost či liknavost. Důkaz, jak to chodí v jejich práci, nabídl téměř vzápětí. Odkázal nás na některá z videí, která podle jeho slov zachycují dennodenní rutinu příslušníků sboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Na blbé otázky blbá odpověď.“ Babiš před odjezdem na „dovču“ utřel Bakalova novináře
Závěr tiskové konference na Ministerstvu kultury se nesl v duchu střetu premiéra Babiše s redaktorem Bakalovy karlínské DVTV. Premiér před odjezdem na vládní dovolenou po redaktorově výstupu na odchodu nevěřícně kroutil hlavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor Max Kašparů: Jsi vlastenec? Jsi xenofob, až rasista. Zakazuješ něco dětem? Jsi tyran a měli by ti je odebrat
POLOČAS HORKÉHO ROKU Stačí projevit svůj názor a máte nálepku. O tom, která vám patří, rozhodují samozvané intelektuální elity. Říkáš o sobě, že jsi vlastenec? V tom případě jsi xenofob, až rasista. Nesouhlasíš s názorem, že existuje sedmdesát pohlaví? Potom jsi zabedněný klerikál. Dáváš dětem úkoly a něco jim občas zakážeš? V tom případě jsi tyran a děti by se ti měly odebrat. Tak komentuje profesor Max Kašparů, psychiatr, kněz, člen Rady ČT, ale také držitel největšího počtu vysokoškolských titulů v Česku, skutečnost, že nám přebývají ti, kteří společnost rozdělují. Mají na to tři páky. Politickou korektnost, zblázněný liberalismus a bezbřehou toleranci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Staněk končí: „Olízni si mě sladce zespod i z vršku.“ „Tentokrát tě nejen pomačkám, ale ... kapičky chtivě spolykám.“ Panika kolem resortu kultury
„Pod peřinou stále něco hledáš, ruka šmátralka si pokoj nedá.“ Takto si zaveršoval muž, který od čtvrtka může z pověření Antonína Staňka řídit Ministerstvo kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Drsná dohra Staňkova konce, Baxa z ODS pění vzteky. Prý se chystá náhrada za Fajta, už padlo i jméno
Na podivné kroky dosluhujícího ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) dnes na sociální síti poukázal místopředseda ODS Martin Baxa, který se nedávno v rámci školského výboru Sněmovny dostal do značně vyhroceného sporu s Václavem Klausem mladším, v té době ještě členem ODS. Baxu velmi zaráží, že Staněk v poslední den úřadování vyhlásil výběrové řízení na pozici generálního ředitele Národní galerie (NG) bez konzultace s odbornou veřejností. V diskusi pak už padly zajímavé tipy, kdo by se mohl novým šéfem NG stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Havel? Zástěrka falešného převratu. Kryl se stal prorokem, viděl vše už tehdy. I to zaznělo v rozhovoru s publicistou od Klause ml.
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn na Slobodném vysielači si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval učitele, matematika a historika, oborového didaktika na ministerstvu školství, historického publicistu a člena hnutí Trikolóra Aleše Dvořáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vysokoškolák poslal, co o nás vyučuje genderová specialistka Akademie věd
Velmi častým tématem všemožných odborníků jsou v posledních měsících takzvané dezinformační weby. V takovýchto seznamech se objevují také ParlamentníListy.cz. Naše redakce nyní narazila na studijní materiál předmětu sociologie na soukromé vysoké škole Ambis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kulturu povede náměstek Schreier. Neudělal bych nic jinak, zopakoval končící Staněk
S ministryní financí Alenou Schillerovou (ANO) bude vyjednávat o rozpočtu, požaduje miliardu navíc.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.7.2019 v 10:36, zobrazit podobné
„Upalujte policajty.“ Blbá lehkoživka? V případu došlo k posunu. To budete koukat
Nedávno ParlamentníListy.cz zveřejnily rozhovor s bývalou policistkou, která upozornila na aktivistku z Kliniky, která na festivalu Prague Pride vyzývala k použití Molotovova koktejlu na policii. Obsahoval výrazy jako „je opravdu blbá“, „exot“ či „lehkoživka“. A advokátka aktivistky už bývalé policistce píše: „Vámi uvedené výroky nepřípustně zasahují do osobnostních práv mé klientky.“ Petra Lhotáková se prý má omluvit a z rozhovoru vulgární výrazy smazat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Češi o tom nic neví, Mohamed byl skoro feminista. Kolikrát mě okradli... K Africe to patří, vzpomínala cestovatelka
Rozhovor pro DVTV poskytla cestovatelka Milena Holcová. Dnes je čím dál obtížnější uniknout turistice, všude se na vás vrhají průvodci, destinace, kde ještě pořádně nikdo nebyl, jsou asi tak čtyři, litovala. Holcová napsala knihu o Mohamedovi. Vše se prý zvrtlo až po jeho smrti, až v momentě, kdy se k moci dostal chalífa Umar. „On byl misogyn, nenáviděl ženy, Mohamed s ním měl problémy, a ten to vzal pevně do rukou,“ vyprávěla Holcová. Proč opustila nadějnou dráhu právničky v 30 letech? Bála se někdy? Co její děti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kultura bez ministra je protizákonná. Může to vést k soudním sporům, říká právník
Kompetenční zákon říká, že v čele ministerstva musí stát člen vlády. Z toho důvodu mohou být některá rozhodnutí resortu soudně zpochybňována.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.7.2019 v 12:36, zobrazit podobné
Staněk dnes končí jako ministr kultury, nástupce zatím nemá
Na ministerstvu kultury se dnes ráno uskuteční porada vedení úřadu, kterou naplánoval premiér Andrej Babiš (ANO). Chce se více seznámit s problematikou resortu. Poté uspořádá Antonín Staněk (ČSSD), který k dnešku končí ve funkci ministra kultury, svou závěrečnou tiskovou konferenci. Staňka po dvou měsících od podání demise odvolal v pondělí prezident Miloš Zeman ke konci července. Kdo ministerstvo po odchodu Staňka povede, zatím stále není jasné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist