Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2020
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.064x, což odpovídá cca 107.697-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Děti se učily, jak demonstrovat!“ Mladý místostarosta odhaluje šokující dění ze základní školy v jeho městě
ROZHOVOR Fenomén Greta je i v našich školách. Pomohli tomu aktivističtí pedagogové i někteří rodiče. Mnohdy se pozapomnělo, že by škola měla zůstat apolitická. Na začátku nového školního roku to jistě vypukne – bude se protestovat proti všem a proti každému. Protože když se stávkuje a demonstruje, tak se samozřejmě neučí, natož aby se zkoušelo! Švédské kandidátce na Nobelovu cenu míru se chtějí podobat i ti nejmenší – žáci prvního stupně, kteří by si měli spíše hrát a poznávat svět, než psát plakáty odsuzující prodej alkoholu, zbraně nebo třeba silnice. O novém fenoménu hovoří pro ParlamentníListy.cz jeden z nejmladších místostarostů Plzeňského kraje, ještě ani ne třicetiletý Jan Polívka. Má na starosti ve dvoutisícových Štěnovicích mimo jiné právě základní školu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Chamtivost a machinace. Už i v Německu píší o podivných zvycích Jiřího Fajta
Bývalému řediteli Národní galerie v Praze Jiřímu Fajtovi se věnuje německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. A jeho článku si všímá server Echo24.cz. Německý deník píše o Fajtovi v souvislosti se slovy „chamtivost a další machinace“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Průlom! Zmlácený Jakl podává stížnost na chování policie. Známe identitu útočníka
Bývalý tajemník prezidenta Klause a nynější člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl, který byl koncem května v metru napaden, podává stížnost pražské vrchní státní zástupkyni. Policie podle něho porušila pravidla a znevážila jeho důvěryhodnost. Zároveň Jakl zveřejnil jméno útočníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Británie se zařadila mezi země s největším počtem útoků kyselinou. Lékař Vladislav Rogozov líčí ze Spojeného království, jak se na to pokoušel reagovat Scotland Yard
Z BRITÁNIE DO BOHEMIE Lékař Vladislav Rogozov je vděčný osudu, že ho obdaroval hned dvěma domovy. Prvním je Česko a druhým Anglie. Mít dva domovy považuje za velmi dobrou příležitost vnímat každou zemi zblízka, a přitom s určitým nadhledem a perspektivou země druhé. Je optimistou a věří, že Česká republika má stále jedinečnou příležitost vyvarovat se negativních jevů, které dnes můžeme vidět v jiných vyspělých zemích. V tomto pokračování seriálu rozhovorů upozorňuje, že Velká Británie se zařadila mezi Pákistán, Bangladéš a Indii, tedy země s největším počtem útoků kyselinou na světě. Scotland Yard rozdal londýnským policistům lakmusové papírky, ale nepomohlo to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Krev na rukou neziskovkářů. Poslouchejte moudré lidi, pusťte si Ódu na radost, semkněte se a opakujte „nesouvisí“, radí Tomáš Vyoral
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Máme za sebou týden, který byl značně divoký zejména za západní hranicí. Poté, co imigrant z Eritreje zavraždil svržením pod přijíždějící vlak osmileté dítě, vzkázala expertka Zelených na dopravu, že pokud lidé nebudou na peronech stát blízko kolejiště, nic takového se jim stávat nebude. Ač se zdá nemožné tuto radu překonat, Tomáš Vyoral má několik dalších tipů, jak se s obohacováním evropské společnosti vyrovnávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Víkend čtenáře PL v Paříži: Manželku ti Afričani osahávali na ulici, vykadili se před hotelem a onanovali. Nikdy v životě jsem nic podobného nezažil
ParlamentníListy.cz strávily necelé dvě hodiny s mužem, který o sobě říká, že je vášnivý cyklista. Vzhledem k pár dnů starému dojezdu slavné Tour de France se proto rozhodl navštívit metropoli Paříž. Na dva dny si tam vyjel se svou ženou. O té bychom prý měli vědět jen to, že má vyšší postavu a je blond. Pro současné migranty ve Francii je to prý něco jako červený hadr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nekorektní Patrik Nacher: Rádoby elity! Trump, Zeman, teď zpochybňují Johnsona. Nedej bože, aby někdo stejně zpochybňoval Čaputovou. To by bylo řevu
ROZHOVOR „Obávám se, že k rozdělování společnosti přispívají ‚rádoby elity‘, které vystřelí ve svém černobílém vidění nějaké hodnocení, posudek či dokonce rozsudek nad někým, kdo si dovolil mít jiný názor, či se zúčastnil cesty tu do Číny, tu do Ruska, nebyl dostatečně kritický vůči Trumpovi nebo Zemanovi, souhlasil s brexitem a podobně. Okamžitě ho odsoudí bez ohledu na celkový kontext, bez ohledu na to, čeho v životě dosáhl. Lidé se pak této osoby přirozeně zastanou a tím dochází k rozdělování společnosti,“ říká pražský poslanec hnutí ANO Patrik Nacher v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Prozrazuje i své zkušenosti s elektromobilem, i že spouští nové stránky Nekorektni.eu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šichtařová popsala něco, co se od českých politiků často nedozvíte. Jde o peníze
Sociální demokraté často poukazují na to, že z Česka odtékají desítky až stovky miliard na dividendách. Jejich rétoriku převzal i premiér Andrej Babiš (ANO), který také začal prohlašovat, že by bylo dobré udržet peníze vydělané v Česku v této zemi. Ekonomka Markéta Šichtařová však upozorňuje, že toto uvažování má i svou odvrácenou stranu, o které politici neradi mluví. Ona však není politik, tak se rozhodla čtenářům tato rizika popsat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bakala neplatí nic, rekultivace platí stát. Místní nikoho nezajímají. Takto to chodí ve městě uhlí Karviné
ROZHOVOR Pár korunek z vytěžené tuny „černého zlata“ jako úlitba? Stát a jeho ústředí se k těžbě postiženým městům na severní Moravě chová jako kolonizátor. Že právě z této části naší republiky plynuly desítky let peníze co centra, do Prahy, jako by byla samozřejmost. Kotlíkové dotace na zlepšení ovzduší, které vznikly již před drahnou dobou právě na pomoc Moravskoslezskému kraji, s gustem využívají i tam, kde by to být nemuselo – třeba na Šumavě. Pro astmatické děti nejsou peníze, ale do fondů peníze od stálých znečišťovatelů plynou bez přestávky. Polsko si vyjednalo v EU výjimku na kvalitu ovzduší, a až teprve nyní v tom začínají dělat první kroky. Pro nás nepředstavitelné, že jsou „v bodě nula“. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz tajemník okresního města Karviná, PhDr. Roman Nogol, který je ve funkci opravdovým nestorem – třicet let…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanec ODS Krejza: Klimatická nouze? Katastrofy se neobávám. Oteplovalo se a ochlazovalo vždy. I před člověkem. Akutnější problém je...
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Globální katastrofy se neobávám. Oteplovalo se a ochlazovalo vždy. I v dobách, kdy člověk ještě vůbec nebyl,“ upozorňuje Karel Krejza, poslanec ODS za Ústecký kraj. „Uhlík nebo CO2 nepovažuji za největší nebezpečí. K životu ho potřebuje a spotřebovává vše zelené. Mnohem akutnější problém je špatné hospodaření s půdou, která nezadržuje vodu, a chemické sloučeniny v odpadech a v emisích. Evropa produkuje cca deset procent odpadů a CO2. Pojďme být příkladem světu, ale tak, abychom nezničili svou vlastní ekonomiku unáhlenými regulacemi. Přírodu nejlépe ochrání vědecký pokrok,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Spor o Babiše pokračuje. Ministerstvo financí vrací úder senátorům
Ministerstvo financí vedené Alenou Schillerovou (nestr. za ANO) se ostře ohradilo proti tvrzení senátorů Lukáše Wagenknechta (nestr. zvolený s podporou Pirátů) a Tomáše Czernina (TOP 09), že Evropská komise nezakázala zveřejnit předběžné auditní zprávy, v nichž hovoří o střetu zájmů českého předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Ministerstvo trvá na tom, že Evropská komise se zveřejněním předběžných zpráv nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Předseda agrární komory se chytá za hlavu: Co se píše v novinách o zemědělství, z toho je mi trapně. Hloupé, nechápu, že se nestydí podepsat
ROZHOVOR Velké, širé lány budou za pár měsíců neodvratně pryč. Ministerstvo zemědělství totiž stanovilo maximální velikost plochy s jednou plodinou na třicet hektarů. Zda je to vstřícné gesto vůči neziskovkám, nebo se máme přiblížit k Rakousku, pro nás nesouměřitelnému, toť otázka. A tak mnozí politici si jistě budou mnout ruce při pohledu z letadla směřujícího do nebo z Bruselu, jaká máme pěkná malá políčka, různé barvy, žádné žluté lány. Že to agronomům zamotá hlavu, je jisté, ale zemědělci to se skřípěním zubů udělají, protože jejich necelá dvě procenta, na rozdíl od Polska, jsou jako volební síla nepodstatná. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se předseda plzeňské Agrární komory Jaroslav Šíma zabývá nesmyslným dělením na „malé“ a „velké“ farmáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Peníze, které mohou zablokovat Prahu! Podívejte se, kdo může stát za financováním klimatických aktivistů
Na otázku, kdo financuje české klimatické aktivisty, si posvítili v Lidových novinách. Do české pobočky hnutí Extinction Rebellion brzy poputují přes Londýn peníze. Členové tohoto hnutí chtějí prý blokovat města i letiště a na svých akcích se nechat hromadně zatýkat policií. Na to všechno, včetně prostředků na právníky a propagační materiály, potřebují finance a ty k nim podle deníku tečou i od fondu, za kterým stojí bývalý člen týmu Billa Clintona a mluvčí Billa Gatese, členka rodinného klanu Kennedyů nebo potomek majitele ropného impéria.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist