Oficiální zpravodajská média

Nobelovka? ČT 8 minut vysílala o Gretě Thunbergové. Padly vážné informace
Čeští studenti sice o prázdninách pověsili stávkování na hřebík, ale přesto se alespoň někde stávkovat bude. A to ve švýcarském Lausanne. Zde se koná setkání, na kterém se objeví i proslavená aktivistka Greta Thunbergová. Krátký úvod jí věnovala i Česká televize. A zmínila její celé jméno, i to, jak aktivistka vyjádřila přání, aby mezi světovými lídry nastala panika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
EU se nerozpadne ve stylu „poslední zhasne“. Ekonomka Švihlíková má jinou vizi jejího pádu
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Těch posledních třicet let je lemováno řadou nevyužitých příležitostí v zahraniční politice,“ říká ekonomka Ilona Švihlíková o tom, kam se naše společnost a země posunuly od sametové revoluce. V zahraničí je podle ekonomky ještě pořád silněji vnímána značka „Československo“. Po velké krizi z roku 2008 prý dochází k vystřízlivění ve smyslu prozření, že Západ není zdaleka rájem, za jaký byl považován, a má i své chyby. „Skutečně není nutné napodobovat jeho omyly, třeba v migrační politice,“ dodává Švihlíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Umaštěnci, pomstil se Klaus ml. A přidal zážitek s „jedním dědkem" a Piráty
Václav Klaus mladší sdílel onehdy fotku z hor a na Forum24 už se tetelí, že fotka je z Turecka a elektorátu Trikolóry by to asi vadilo. „Pár umaštěných nerdů si léčí mindráky za monitorem,“ zhodnotil radost lídr Trikolóry. A přidal příhodu s „dědkem“, který ho udal na radnici kvůli třídění odpadu. „Hned to v kopii psal starostce Prahy 4 a Pirátům,“ říká Klaus a dodává: „Smáli jsme se tomu v kanceláři, kde se bere v lidech ta udavačská a nenávistná mentalita. S tou fotkou jde o něco podobného.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Přijel Ortel. Zahrál v hospodě. A strhlo se peklo
Na posázavskou hospodu Stodola v Hostěradicích vypukl lov. V hospodě totiž hrála skupina Ortel, což vyvolalo spoustu kritiky, která se netýkala jídla, pití ani obsluhy. Nájezdy kritiků jsou dle majitele organizované, patří prý ke skupině Ortel Hunters a Kubu Černého údajně nepustila obsluha do hospody, protože je černý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Nepravdu žvatlá každé dítě, lhát dovedou jen zkušení!“ směje se Zdeněk Zbořil ČT. A Facebook a Tommy Robinson?
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Stupidní a nekritická propaganda ‚americké demokracie, lidských práv a svobod‘ se obrací proti jejich obdivovatelům.“ Politolog Zdeněk Zbořil reaguje na tragický víkend ve Spojených státech. Prezident Trump bude jistě obviňován, ale nepředstavuje celou Ameriku. Zbořil upozorňuje také na filmovou produkci, kde je uctívání vždy vítězících bojovníků s nepřáteli ‚našeho způsobu života‘ nepostradatelné téma. „U nás to propaguje snad už dnes penzionovaný generál, aniž by přemýšlel o tom, že by mohl své nepřátele milovat. Vždyť je to také jedna z našich ‚tradičních‘ křesťanských hodnot.“ Zbořil se zamýšlí nad historicky prvním případem blokování jména na Facebooku v jakémkoli kontextu. Věnuje se i závěrečné tiskovce ministra kultury Antonína Staňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„To nejhorší teprve přijde!“ Zbrojní expert Hynek se nebojí mluvit. Ani o migrantech
Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky Jiří Hynek se rozhodl svým spoluobčanům vysvětlit, proč považuje pušku za jeden z důležitých symbolů demokracie. Důrazně je také varoval, že to nejhorší, co s sebou nese migrační krize, poznáme za 10, 15 a možná i 20 let. Jednou prý možná pochopíme, že jsme se před oněmi dvaceti lety vydali společně s migranty na cestu do pekel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Blbečkové věří, že Zeman nás zachránil před migranty. Čechy zajímá jen vlastní pupek, říká Radkin Honzák
Psychiatr Radkin Honzák se v článku pro čtvrtletník pro seniory VITAL, rozpovídal postmoderní době a společnosti. Nebál se zabrousit do tajů lidského mozku či podstaty lidského chování. „Neochota Čechů věnovat se čemukoliv jinému než okouzlujícím kvalitám vlastního pupku je enormní a nárůst nacionalismu v poslední době je alarmující,“ varoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Banda idiotů? To jsem nezažil! Dusno kvůli TV Prima: Jde o Klause
Skutečnost, že Prima porušila zákon, protože moderátorka nekorigovala výrok exprezidenta Václava Klause, rozebírají na Facebooku mediální poradce Václav Musílek společně s bývalým mluvčím někdejšího premiéra Mirka Topolánka Martinem Schmarczem. Na porušení zákona upozornila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Píše o tom server ceskamedia.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pozor na hubu! To se říkat nesmí. Němci mají strach říkat, co si myslí, zde jsou čísla
V Německu sice stále existuje svoboda slova, je dokonce zakotvena v ústavě, ale skutečnost je taková, že stále více Němců zvažuje, co kde říká. Ukázal to průzkum organizace Institut für Demoskopie Allensbach, na který upozornil deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Podle tohoto průzkumu se celé dvě třetiny Němců domnívají, že si musí dávat pozor na ústa. Na sociálních sítích tato informace vzbudila značný rozruch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček bude mít vlastní pořad na TV Barrandov. Bude to sranda, vzkazuje
VÍME PRVNÍ Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček bude mít víc práce. Nepůjde však o činnost na Hradě, Zemanův mluvčí bude moderovat vlastní televizní pořad na stanici Barrandov, kterou vlastní Jaromír Soukup. Zjistily to ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Obama. Princ Harry. Umělci a hvězdy... Povyk kvůli „boji s oteplováním“: Skandál kolem setkání
Bývalý europoslanec za Svobodné a nyní příznivec Trikolóry Petr Mach na Facebooku kritizoval pokrytectví bojovníků za klima, kteří volají po snížení emisí, a proto 114 z nich přiletělo v soukromých tryskáčích a helikoptérách. Jan Jd Heiník dodal, že „přes Skype se blbě pije šampaňské a žerou humři“. A co dodal Daniel Vávra?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová má přes PL vzkaz pro senátory Czernina a Wagenknechta
Ministerstvo financí se ostře ohradilo proti tvrzení senátorů Lukáše Wagenknechta (nestr. zvolený s podporou Pirátů) a Tomáše Czernina (TOP 09), že Evropská komise nezakázala zveřejnit předběžné auditní zprávy, v nichž hovoří o střetu zájmů českého předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Ministerstvo trvá na tom, že Evropská komise se zveřejněním předběžných zpráv nesouhlasí. ParlamentníListy.cz v té souvislosti požádaly o rozhovor ministryni financí Alenou Schillerovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Mně je to u prdele, já mu ji fláknu.“ Zpověď po půl roce, věc ještě může pokračovat
Místopředseda Rady Českého rozhlasu Jiří Vejvoda v rozhovoru pro Česká média mluvil o již pozapomenuté kauze Vítězslava Jandáka, který na zasedání rady prohlásil, že až potká Jiřího Černého, který ho prý urazil, tak mu „jednu flákne“. „Já jsem také nebyl spokojen s mnoha věcmi v tom článku paní Machalické,“ říká Vejvoda. Ale prý to lze probrat faktograficky a slušně. A dodal, že současná Rada ČRo je pečlivá a přísná a „kárá“ ředitele rozhlasu více, než Rada ČT ředitele televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
EU? Přijdeme o prachy. A zde je pravda o Babišovi, odkrývá Vlastimil Tlustý
Hostem moderátora Luboše Xavera Veselého na serveru XTV.cz byl exministr financí za ODS Vlastimil Tlustý. Mimo jiné hovořil o prezidentu Miloši Zemanovi a jeho vztahu s Andrejem Babišem (ANO). Český premiér podle jeho slov musí Zemana poslouchat a bojí se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Blbci!“ Pavel Nový pro PL: Ať je Babiš ve sračkách jako uprchlík. Soukup má vymlácenou palici. Znám vtip...
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Chtělo by to na leccos se podívat třeba ke Slovákům. Protože ti už jsou v některých věcech fakt dál. Mimo jiné mají i euro,“ říká herec Pavel Nový. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o tom, co je pro nás podle něj opravdu důležité, a připomněl seriál Velké sedlo. V souvislosti s Václavem Havlem se opřel do těch, kteří používají označení „havloid“ jako nadávku. Padlo přitom slovo blbci. Drsný vzkaz poslal komunistům a přidal vtip s Kellnerem a Babišem. Přečtete si také, co řekl ohledně prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jsme bezpečná země. Ale to se může změnit. Veterán z Bosny varuje, jaké „časované bomby“ na nás číhají z východu i západu
ROZHOVOR Bezpečnostní rizika a problémy, kam se podíváte – Německo, Švédsko, Ukrajina, Balkán, Španělsko, Francie, Turecko... Je svět, a především Evropa, bezpečnější než před půl rokem? Rozhodně ne. O své zkušenosti se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podělil bývalý voják Waldemar Janeček, jenž sloužil v Bosně. Přidává pikanterie od našich sousedů, kdy Frankfurt je opravdu nebezpečné město, nebo třeba v Norimberku byste přes „kebabárny“ klasickou německou hospodu s „wurstem“ stěží pohledali. Kdy se před tribunál v Haagu dostanou skutečná kosovská kápa? A co naše mládež? Fyzicky i mentálně nepřipravená bránit se... Lidí, kteří chtějí pracovat s dětmi, je pomálu, a vlastně jsou jednou nohou v kriminále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Šok po střelbě v USA: Krysy? Rasista Trump zabil lidi? ozývá se. U nás zaznělo něco jiného
Spojené státy opět zažily útoky osamělého střelce, v Ohiu a v Texasu. A začíná se ozývat: „Může za to Trump.“ Prezidenta obviňují z rasismu a rozdmýchávání nenávisti média i konkurenční kandidáti na prezidenta. Ovšem mediální expert Petr Štěpánek si rýpnul, že když se vraždí v Německu, tak ČT o tom speciály nedělá. A Tereza Spencerová přidala statistiky...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš zúčtoval s ČSSD i s princem Harrym
Ani tuto prázdninovou neděli premiér Andreje Babiš (ANO) nezahálel a na Krétě, kde nyní tráví svou dovolenou, sepsal obsažný soupis svých politických aktivit a novinek ve vládě, jež se udály v uplynulém týdnu. Pustil se do vládní ČSSD za to, že torpéduje jejich zodpovědně připravený rozpočet. A premiérova kritika přesáhla i naše hranice, když se pořádně opřel do britského prince Harryho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist