Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.009x, což odpovídá cca 104.827-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Alena Vitásková: Lžou a tají vám, jaké svinstvo ještě zaplatíte. Ceny elektřiny ženou lidi do chudoby. EU? Na Babiše houknou a poslechne
POLOČAS HORKÉHO ROKU Tajemné zemětřesení na Energetickém regulačním úřadu, které provedla vláda, je podle exšéfky této instituce Aleny Vitáskové podezřelé. Lidé jsou prý v naší zemi obelháváni a neříká se jim, co všechno se chystá. Premiér Babiš je podle ní slabý, a nelze popřít, že nám vládne oligarcha, kterého stvořily předchozí vlády. Vitásková též komentuje dění kolem oslav narozenin Karla Gotta, kterého osobně zná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kazíte 17. listopad! nadávají Dáša Havlová, Hřebejk, Hutka a další. A už přišel výsměch
30. výročí 17. listopadu 1989 se blíží a s ním i demonstrace na Letné, názorové střety příznivců a odpůrců současného premiéra a prezidenta, spolu se vzpomínkami aktérů tehdejších událostí. Nicméně, předzvěst těchto nabitých dnů je již zde. Již prý čtyři desítky osobností se v petici postavily proti seriálu rozhovorů v Mladé frontě Dnes. Dva z nich totiž údajně nesedí s jejich výkladem událostí a tím, že tyto rozhovory zveřejnila, tak Mladá fronta Dnes „s radostí slouží jako prostředek k šíření konspiračních teorií a diskreditaci představitelů a událostí roku 1989". Informoval o tom Deník N. Ale hned přišla reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Klima v ČT: Moře zatopí přístavy, hrozil šéf Zelených. Jiný host pobavil, co slyšel od „kolegů“ Grety
V Událostech, komentářích se nedávno taktéž řešilo populární téma klimatické změny. Hosty byli tentokrát klimatolog Jan Pretel, předseda Zelených a donedávna starosta Prahy 4 Petr Štěpánek a senátor ODS Miloš Vystrčil. Štěpánek varoval, že když stoupne hladina moří, budou zaplaveny přístavy a i Česko bude strádat. Klima nás má zajímat i z důvodů globální ohleduplnosti. A klimatolog se svěřil, jak mluvil s protestujícími studentkami. Prý ani neznají rozdíl mezi klimatem a počasím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nejsme součást Německa! říká Tereza Spencerová „kolegům“ Grety. A kreslí smutný obraz USA
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Zatím ještě nejsme oficiální součástí Německa, a tak o tom nijak moc nepřemýšlím,“ odpovídá analytička Tereza Spencerová na dotaz, „jak přispějete k záchraně klimatu“, který nyní zaznívá v německých médiích. Vyjadřuje se i k faktu, že s „kolegy“ Grety Thunbergové se vyfotil ministr Petříček. Rozkrývá reálné mocenské poměry v Íránu, věnuje se demonstracím v Rusku a bez stranění Trumpovi, či jeho odpůrcům popisuje náladu v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Čtu Respekt,“ začala advokátka. Ale Erik Tabery nakonec rád nebude
Pravidelná dávka progresivistických emocí a svět vykreslený o něco hezčí, než opravdu je. Tak se advokátka Monika Čírtková dívá na časopis Respekt a proto ho také čte. Ráda si dopřává čtivo, kde jsou zlí padouši jako prezident USA Donald Trump vykresleni opravdu hrozivě a ráda se dozví, kdo zase projede příští volby. Když totiž Respekt někoho chválí, je podle Čírtkové jisté, že u dalších voleb zmíněná osoba propadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Saša Vondra přirovnal Babiše k Saddámu Hussajnovi. Šílenec tu rozprašuje jedy, přidal se Kalousek. O co šlo?
Povolení plošného trávení hrabošů na polích, které povolil Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ), naráží na odpor hned několika institucí a ochránců přírody. Do věci se nyní vložilo i Ministerstvo životního prostředí a Český svaz ochránců přírody, který zemědělcům místo chemie doporučil hlubokou orbu. Prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek řekl, že otravy jiných zvířat nehrozí a hlodavci naopak mohou ohrozit lidi přenášením chorob. „Žijeme v éře šílenců u moci. Nejprve se jeden šílenec nechá fotografovat se syslem, kterého jakoby ‚vrací do krajiny‘, aby pak druhý šílenec z jeho vlády rozprášil jedy, které zahubí nejenom ty sysly, ale i čápy, dravce, kočky i psy,“ reaguje na hrozbu, kterou jedy mohou představovat pro přírodu Miroslav Kalousek. Ministerstvo zemědělství kvůli likvidaci přemnožených hrabošů na pátek svolává jednání s odborníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zelený k*ndy! Vše zničí, já takový svět nechci, zní u nás k „dani z masa“. A z Německa chodí nové info
Němci, připravte si peněženky, bude se zdražovat. Jak píše server Deutsche Welle, němečtí politici od Zelených a sociálních demokratů podali návrh, aby maso bylo vyňato ze sedmiprocentní sazby DPH a přesunuto do standardní devatenáctiprocentní. V sedmiprocentní sazbě se podle Deutsche Welle přitom nachází většina potravin. Proč? Kvůli ochraně klimatu. A nejen proto, jak se ukazuje. Z Česka už se ozvalo: „Šílenci. Zlikvidují ekonomiku.“ A opět se hovořilo o zelených kundách...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chceme od pirátů respekt, říká Pospíšil. Námluvy s ODS však jeho partneři odmítají
Za Pospíšilovou ostrou rétorikou by mohla být podle politologa snaha předvést se před sněmem TOP 09, na kterém bude strana volit předsedu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.8.2019 v 05:36, zobrazit podobné
Jiří Kajínek: Měl jsem dostat jen 12 a půl roku. Šel jsem za tím, který za to může. Je líp než za komunistů, spočítal jsem to
ROZHOVOR Koncem května uplynuly dva roky od doby, kdy po více než 23 letech opustil Jiří Kajínek brány věznice jako svobodný člověk. Jak známo, prezident republiky mu udělil milost. Nyní Kajínek promlouvá pro PL o svém životě, přináší zcela nové informace v případu „vymáhací reklamy“ a osvětluje, proč dostal doživotí. Řeč přišla i na výročí sametové revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Staňte se vegetariány, ušetříte přírodu. Vzkazuje expert z Člověka v tísni
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal Jan Svitálek, zemědělský konzultant z organizace Člověk v tísni. Vysvětlil posluchačům, jak se musí změnit zemědělství po celém světě, chceme-li ještě v maximální možné míře ochránit Zemi před globálním oteplováním. Mluvil mimo jiné o tom, že 850 milionů lidí ve světě nemá co jíst, ale současně dvě miliardy lidí trpí obezitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Polonahý Veselovský? Měla by zakročit policie, říká pražský zastupitel. V debatě na DVTV trochu uhnuli od tématu
V sobotu se v Praze uskuteční festival a pochod Prague Pride. Názory na něj se různí. Například zastupitel hlavního města Jan Wolf z KDU-ČSL nesouhlasí s tím, že na magistrátu zavlála duhová vlajka místo vlajky EU. A tvrdí, že normálně by polonahým aktivistům policisté řekli, ať se oblečou. Ale na festivalu ne. Primátor Hřib od Pirátů zase vysvětloval, že podpora homosexuálům je důležitá, protože je v jiných státech utlačují. Rodiny prý nikdo neutlačuje, tak nepotřebují vyjadřovat podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Niedermayer pro PL: S eurem bychom Západ doháněli rychleji. Protesty v Moskvě? Putin omezil volby, nesrovnávejte s Francií
ROZHOVOR Pokud by se Čína v reakci na americká cla rozhodla oslabit svou měnu, bude to mít dopady i na Evropu, říká europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). Někdejší viceguvernér a také dlouholetý člen bankovní rady ČNB vyjádřil naději, že čínský odvetný krok v podobě snahy zastavit dovoz amerických produktů na domácí trh je jen obdobou „tweetové politiky“ Donalda Trumpa, a nikoli skutečnou odvetou. „Cesta, kterou zvolil americký prezident, se mi nezdá být nejlepší,“ říká Niedermayer k novému oživení obchodní války velmocí. Policejní násilí v Rusku je podle europoslance zcela odlišné od toho, co se dělo během protestů ve Francii. „Tamní režim se pokusil administrativní cestou omezit zásadně demokratičnost voleb,“ říká Niedermayer a dodává, že Putinův režim zvolil cestu násilí a zastrašování. V souvislosti se situací v Rusku a v Číně si Niedermayer stojí za svým názorem, že Miloš Zeman by měl změnit kurz. A řeč přišla i na výměnu koruny za euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Milí liberálové, pokud nechcete totalitu... Demokracie někdy i bolí, krčí rameny hudební producent Trdla
ROZHOVOR „Vždycky bude někdo či něco, co nezapadá do šuplíku toho či onoho. Holt prezident Zeman nezapadá do toho liberálního proudu. V USA to je Trump a v Maďarsku zase Orbán,“ říká hudební producent Aleš Trdla. Vyjádřil se k situaci v Národním divadle i k tomu, jak se k dění v Opeře ND postavila sopranistka Eva Urbanová, se kterou také spolupracuje. Nevynechal premiéra ani prezidenta a k 17. listopadu říká: „Bohužel, demokracie někdy i bolí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pavlačová koalice, manželství po italsku. ČSSD se potřebuje ukázat, premiér se spíše baví, myslí si politolog Kubáček
POLITOLOGOVÉ Vzkazy od moře směrem k ČSSD? „Manželství po italsku!“ ANO a ČSSD na sebe prostě zbyli a dohadují se jako na pavlači. Premiér se baví. Poté, co utržil šrámy, se nadechl a cítí se pevnější v kramflecích. Jenže, jak dlouho? Horký podzim pro Andreje Babiše předpokládá politolog Jan Kubáček. „Myslím si, že to velmi dobře ví, proto teď nabírá síly. Přestřelka o dvaceti miliardách ze státního rozpočtu je proti tomu procházka růžovým sadem za zpěvu ptactva,“ říká politolog. Předpoklad SPD o politickém útoku považuje za realistický. „Sezóna demonstrací, která nás čeká, protestní podzim, bude mít za cíl oslabit pozici prezidenta a premiéra, ostatně to demonstranti sami říkají. Je dost dobře možné, že druhý svět, svět Miloše Zemana a Andreje Babiše chce reagovat podobně, kontra akcemi a demonstracemi,“ uvedl Kubáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Lubomír Zaorálek: Tragédie Lidic je tu stále s námi
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
TOPlist