Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2020
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.064x, což odpovídá cca 107.697-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Dva z pěti dnes nemají na dovolenou. Ne všichni děkují za „samet“. Prahu čísla od filosofa nepotěší
Filozof, překladatel a člen Rady ČT Michael Hauser v pořadu Interview Plus na Českém rozhlasu Plus promluvil na téma společenských změn v souvislosti s výročím třiceti let od sametové revoluce. Dle Hausera průzkumy naznačují, že část společnosti je přesvědčena, že předlistopadový režim nebyl zase tak špatný. Ekonomická transformace prý negativně dopadla na miliony lidí, zejména například v severních Čechách. Hauser též upozornil na některá negativa spojená s dobou nastoupivší před třiceti lety a připomněl, že došlo k růstu nezaměstnanosti a k uzavření podniků. Intelektuálové a ekonomové kritičtí vůči převládajícímu diskurzu dostávají dnes podle Hausera menší prostor. Negativně se filozof vyjádřil o růstu exekucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hrál u nich v hospodě Ortel. Organizovaní udavači teď rodině majitele ničí život
ROZHOVOR Majitelé malé hospůdky „Posázavská hospoda Stodola“ v Kamenném Přívoze u Prahy udělali před nedávnem osudovou chybu. Pozvali totiž k sobě na koncert skupinu Ortel, a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Internetovou prezentaci jejich podniku zaplavily desítky negativních recenzí, podle kterých se v areálu povalují injekční stříkačky, majitelé jsou rasisté, jídlo je odporné a obsluha zlá. Recenzenti přitom podle provozovatelů Luďka a Kristýny podnik nikdy nenavštívili a jde jen o odvetu za uspořádání koncertu. Paní Kristýna se rovněž stala terčem kyberšikany. A zde problémy nekončí. Pár se rozhodl poskytnout pro ParlamentníListy.cz rozhovor, kde celou záležitost vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rána Hutkovi, Havlové a spol. Promluvil muž, jehož vzpomínky na listopad 89 jim nevoněly. A přinesl důkazy
MF Dnes přinesla sérii rozhovorů s několika osobnostmi, které se vyjadřovaly k 30. výročí sametové revoluce. Jenže dva z těchto rozhovorů vzbudily pozornost tehdejších přímých aktérů dění. MF Dnes podle jejich názoru napomohla šíření neověřených informací o listopadu 1989 a k oslabení odkazu sametové revoluce. A věc pokračuje…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Omračující proměna Německa od migrační krize: Nárůst četnosti vražd o stovky procent. A nejen to, varuje politik
Někdejší rakouský vicekancléř a bývalý dlouholetý předseda Svobodné strany Rakouska Heinz-Christian Strache se rozhodl lidem ukázat varovně vypadající čísla, která ukazují, že v Německu na federální úrovni zaznamenali v roce 2014 asi 122 vražd, zatímco v roce 2018 to bylo 430 vražd. První číslo pochází z časů před startem masivní migrační krize, druhé ukazuje stav pár let po vrcholu migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Řízená Letná a Milion chvilek? Vím, jak to je. Vedl davy proti Kalouskovi, teď politik promluvil
POLOČAS HORKÉHO ROKU Řídil někdejší demonstrace proti Miroslavu Kalouskovi. A právě proto má mnoho zajímavých postřehů o těch letošních, pod hlavičkou Milionu chvilek. Kdo? Někdejší poslanec Karel Fiedler (Strana nezávislosti ČR). „Na hony poznám spontánní protest a skutečnou demonstraci od těch letošních zinscenovaných a dobře zákulisně řízených a mocně protežovaných a podporovaných srocení naivních a neprozřevších, ať mi prominou, bezplatných komparsistů,“ říká Fiedler, podle kterého jde o vzájemné vyřizování účtů mezi mafiánskými partami. A vrací se také k úboru hlavního protagonisty Mikuláše Mináře ve velmi zajímavé souvislosti, která možná v okolním šumu zapadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
V USA můžete vystudovat „občanskou angažovanost“ na univerzitě. Za lidových 1,5 milionu korun ročně
Dominikánská univerzita v Kalifornii začala zájemcům o studium nabízet nový magisterský obor. Studijní obor zaměřený na oblast „sociální spravedlnosti“ začne první studenty nabírat na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Macek k útoku v Londýně: Jistě šlo o rodilého Brita jménem Shakespeare, či tak nějak, byl duševně chorý, takže to s ničím nesouvisí...
Bývalý poslanec ODS Miroslav Macek se ve svých glosách vyjádřil k aktuálním otázkám. Mimo jiné hovořil o průzkumu sympatií mezi zahraničními osobnostmi nebo o ministryni spravedlnosti Marii Benešové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Diletantismus a slepé údernictví! Komentátor udeřil na „české elfy“ a vyzývá ČT, ať se zabývá šířením této jejich fake news
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Když kdokoliv jen malinko naruší jejich jedinou žádoucí pravdu, která drží současný směr systému, je jimi nálepkován a ve stylu ne nepodobném bolševikům postupně odstrkován a likvidován,“ říká komentátor Tomáš Vyoral ke sledovanému případu hospody, která si na koncert pozvala skupinu Ortel. A situace na pražské radnici? Zdeněk Hřib je podle Vyorala pohou parodií na primátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Notre-Dame: Ovčáček se směje tradičním médiím, čas mu dal za pravdu
K jedné ze sporných fotografií, které kolovaly na sociálních sítích během dubnového požáru pařížské kadetrály Notre-Dame, se po několila měsících vrací prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. Konkrétně se jedná o obrázek dvou údajných muslimů, kteří se smějí, zatímco katedrála za jejich zády hoří. Dlouze se diskutovalo o tom, zda je fotografie skutečná, či nikoli. Nyní je jasno. Snímek je pravý a Ovčáček se velmi baví nad tím, že se britský tradiční deník The Guardian omlouvá webu Sputnik za to, že jej označil za falešný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Mají Havlovu červenou lavičku, tohle ale „podělali“. Podívejte, jak dopadl pomník pilotu Fajtlovi. A starosta mezitím...
Slavný bojový pilot František Fajtl se narodil ještě za časů Rakouska-Uherska a zemřel v době, kdy byl prezidentem České republiky Václav Klaus. Zažil tedy celou éru naší moderní státnosti. Na komunisty vždy hleděl jako na zločince, protože ho zavřeli bez soudu, a měl za to, že lhali, kudy chodili. Není však jisté, jak by hodnotil časy po své smrti. Stačí se podívat, jak tragicky dopadl jeho pomník na Praze 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Saša Vondra přirovnal Babiše k Saddámu Husajnovi. Šílenec tu rozprašuje jedy, přidal se Kalousek. O co šlo?
Povolení plošného trávení hrabošů na polích, které povolil Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ), naráží na odpor hned několika institucí a ochránců přírody. Do věci se nyní vložilo i Ministerstvo životního prostředí a Český svaz ochránců přírody, který zemědělcům místo chemie doporučil hlubokou orbu. Prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek řekl, že otravy jiných zvířat nehrozí a hlodavci naopak mohou ohrozit lidi přenášením chorob. „Žijeme v éře šílenců u moci. Nejprve se jeden šílenec nechá fotografovat se syslem, kterého jakoby ‚vrací do krajiny‘, aby pak druhý šílenec z jeho vlády rozprášil jedy, které zahubí nejenom ty sysly, ale i čápy, dravce, kočky i psy,“ reaguje na hrozbu, kterou jedy mohou představovat pro přírodu Miroslav Kalousek. Ministerstvo zemědělství kvůli likvidaci přemnožených hrabošů na pátek svolává jednání s odborníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Energetik Beran k stávkujícím středoškolákům: Děti mají právo říct, co se jim nelíbí
ENERGETICKÉ OKÉNKO HYNKA BERANA „Naše děti mají právo si říci, v jakém světě po nás chtějí žít a co se jim nelíbí,“ říká na konto demonstrací středoškoláků proti změnám klimatu, z hnutí Fridays for Future, energetik a někdejší tajemník Pačesovy energetické komise Hynek Beran. Česká republika si podle Berana protestů nevšímá a tzv. „špinavou“ elektřinu dál vyváží za hranice. „Až to těm dětem dojde, co jejich rodiče tolerují, bude možná hůř,“ dodává Beran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Havlová, Hřebejk, Hutka, Kocáb a další si naběhli. Podepsali petici proti Mladé frontě a obrátilo se to proti nim. Do akce se volá i Syndikát novinářů
MF Dnes přinesla sérii rozhovorů s několika osobnostmi, které se vyjadřovaly k 30. výročí sametové revoluce, jenže dva z těchto rozhovorů vzbudily pozornost tehdejších přímých aktérů dění. MF Dnes podle jejich názoru napomohla k šíření neověřených informací o listopadu 1989 a k oslabení odkazu sametové revoluce. Netrvalo to dlouho a Deník N zveřejnil petici proti tomuto seriálu rozhovorů, pod kterou jsou podepsáni Dagmar Havlová, Jan Hřebejk nebo třeba Jaroslav Hutka. K tomu se nyní vyjádřili člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek a mediální analytik Jiří Fencl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ovčáček na pranýři. Kritizoval duhovou vlajku na radnici, to neměl dělat
Prezidentův mluvčí Jíří Ovčáček, který se v blízké době představí i v roli moderátora nového pořadu na TV Barrandov, se na sociální sítí pořádně opřel do pražských Pirátů. Primátoru Hřibovi, který vyvěsil na radnici duhovou vlajku na podporu festival Prague Pride, vzhledem k novinkám, které na magistrátu v poslední době zaváději, doporučil vyvěsit rovnou vlajku rudou a to nejlépe celoročně. Se zlou se ale potázal, jeho kritika se mu vrátila rychle jako bumerang. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jasně, zpátky na stromy! Šichtařová dusí ekology za nápad s masem. Další pokrok z Německa
Ekonomka Markéta Šichtařová s napětím poslouchala, s jakými nápady přijdou ekologové na záchranu planety, a když už slyšela asi čtyři, došla k jasnému závěru. Společnost se má moc dobře a potřebuje podle ekologů trochu víc bídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Křesťanský mládežník po návratu z KLDR: Severní Korea je otevřenější, než si myslíme. Se světem se chce bavit přátelsky
ROZHOVOR Mladý křesťanský demokrat Jan Zugar z Hodonína navštívil v rámci mezinárodní akce mládežnických organizací Severní Koreu a a čelil kvůli tomu kritice. S tím, co v poslední stalinistické diktatuře světa spatřil a zažil, se ParlamentnímListům.cz svěřil v rozhovoru. „Severní Korea je mnohem více otevřená, než my ji vnímáme,“ říká. V hlavním městě tuhé diktatury Pchjongjangu je podle něj „všechno“. „Jsou tam tramvaje, jsou tam auta. Lidé tam mají mobilní telefony,“ vysvětluje muž, který jel do KLDR „šířit demokracii“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nafta – litr za padesát? Již brzy. Ekonom Pikora zírá na plán Němců vyhnat lidi ze „spalovacích“ aut
Německá vláda navrhuje daň z CO2, která by měla lidi odradit od řízení motorových vozidel. Odborníci se však shodují, že tato daň by mohla mít vážné dopady nejen na německou společnost a ekonomiku. To potvrzuje i ekonom Vladimír Pikora, který v komentáři pro Reflex.cz popisuje, jak na uhlíkovou daň doplatí Česká republika, potažmo celá Evropa. Důrazně také varuje před zaděláváním na rozsáhlý výpadek eletkřiny, tzv. blackoutem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Závory jsou jen jedním z příspěvků k bezpečnosti na přejezdech
ROZHOVOR Bezpečnost železniční dopravy nestojí vždy jen na bedrech správce infrastruktury a dopravců. Svým riskantním chováním ji ovlivňují také chodci a řidiči silničních vozidel, a to nejčastěji na přejezdech. Přestože Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investuje do zvýšení jejich zabezpečení v průměru miliardu ročně, počet střetnutí na kříženích kolejí se silnicemi se nemění. O tom, jak zlepšit současnou situaci, jsme hovořili s generálním ředitelem SŽDC Jiřím Svobodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zbavme se Babiše a spol. Kalousek vyzval k akci
Nad paradoxy a šílenostmi odehrávajícími se na vládní úrovni se nevěřícně pozastavuje šéf poslaneckého klubu Miroslav Kalousek (TOP 09). Na svém facebooku je dokládá nedávným případem, kdy premiér Andreje Babiš za přítomnosti médií vypouštěl do volné přírody sysly, aby o pár dní na to Ministerstvo zemědělství povolilo na likvidaci hraboše v přírodě použít jed, který může ve finále sysly otrávit. V diskusi, která se k tématu otevřela, mu však přistaly na stůl výčitky, že sami toho pro ochranu přírodu v minulosti moc neudělali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fotograf Vano vypustil bombu: Češi moc tolerantní nejsou. A Prague Pride...
Slovenský fotograf Robert Vano, který kdysi utekl z komunistického Československa do USA, hovořil na Českém rozhlase. V Americe se prý vždy snažil fandit lidem, kteří jsou jiní, fandil Baracku Obamovi, protože to byl první černý prezident, fandil Hillary Clintonové, protože by to byla první prezidentka, a je rád, že se to podařilo alespoň na Slovensku, kde byla zvolena Zuzana Čaputová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist