Oficiální zpravodajská média

„Buzny v katedrále?“ Klaus ml., Foldyna i aktivista Peszyński k Prague Pride: Šlo i o peníze
Pochod Prague Pride je jednou z událostí, která téměř vždy vyvolá vyostřené reakce, ať už od těch, kdo pochod brání nebo od těch, kteří tvrdí, že by se konat neměl. Místopředseda SPD Radim Fiala sršel ironií. „Heterosexuálové by se měli stydět, že nejsou tak progresivní a pokrokoví jako homosexuálové,“ napsal. A od Jaroslava Foldyny a Radovana Vícha přišly výtky, že se pochod pořádá za státní peníze. Nemohl chybět ani profesionální aktivista Peszyński. Ten se opřel do kardinála Duky, když podpořil kázání proti LGBT z Polska. „Objeví se další Balda,“ straší aktivista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zbořil: Greta Thunbergová je zneužívaná dívka. „Klimatická krize?“ Vypadá to jak Stalinův plán
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Za neštěstí odporně zneužívané dívky budou, podle mého názoru, jednou alespoň morálně odsouzeni ti, kteří se vydávají za vysoké náboženské a politické autority,“ předpokládá politolog Zdeněk Zbořil. Gretu Thunbergovou, „Jeanne d´Arc 21. století“, vymodelovali podle něj z ničemných důvodů, a vzpomíná na „Stalinský plán přetvoření přírody“. Politolog se věnuje i stávkování ministra zahraničí Tomáše Petříčka a jeho novým čmelínům. K debatám kolem Prague Pride a vyvěšování vlajek dodává: „Pan starosta alias primátor pražský snad mohl doporučit vyvěsit duhové prapory pražským divadlům, zejména těm, kde působí příslušníci LGBT, kteří a které se zřejmě cítí diskriminováni a zneuznáváni.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
AIDS a syfilis: Čísla z Prague Pride
Česká společnost AIDS pomoc poskytuje od roku 2014 preventivné lékařské testy i v terénu, tedy i na pochodu Prague Pride. Letos bylo provedeno 2308 testů u 861 lidí. Dopadlo to následovně...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Sračko! Vystřelim tě z kecek!“ Válka Foldyny a Petříčka se hodně vyhrotila, už jde i o Pocheho
Jaroslav Foldyna prý už nepatří do ČSSD. Řekl to ministr zahraničí Tomáš Petříček v reakci na „Vlastenecké setkání“, jehož se Foldyna zúčastnil. K tématu se rozjela debata i na sociálních sítích. Tam poslanci dokonce jeden aktivista hrozil „postavením ke zdi“. Boxer Foldyna se s tím vypořádal po svém a diskutérovi napsal, ať dorazí a vyřeší to na místě. „Vystřelím tě z kecek,“ vzkázal mu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Greta vyhodila novináře? Expert: Maskote, pozor. Vždyť nakonec...
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se vyjádřil ke švýcarskému summitu, z něhož mladá šestnáctiletá aktivistka Greta Thunbergová vykázala novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Věční petenti coby majitelé Listopadu
Stále stejná parta, stále stejná jména, můžeme jim říkat havloidi, pravdoláskaři, pražská kavárna, věční petenti nebo jinak. Na tom nesejde. Považují se za majitele jedné jediné správné pravdy...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Drastické video z Prahy: Skopal člověka do bezvědomí. Ve všední den v poledne. Máme záznam. Agresorovi hrozí 10 let kriminálu, soud ho do vazby neposlal
Hlídka pražských strážníků zadržela minulý týden agresora, který tvrdými kopy do hlavy ohrozil život napadeného muže. ParlamentníListy.cz s odstupem několik dnů zajímalo, jak se k agresivnímu člověku postavila justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Klimatické“ zdanění masa: Schwarzenberg se vyjádřil. A stálo to za to
Máme se přidat k Němcům a uvažovat o zavedení speciální daně z masa kvůli ochraně klimatu? Podle čestného šéfa TOP 09 a exministra zahraničí Karla Schwarzenberga by šlo pouze o výmluvu, jak obrat občany o peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
My si tu demokracii zničíme sami, běduje Lída Rakušanová
Hlas zkušené novinářky Lídy Rakušanové mohli za komunistů lidé slyšet na vlnách Svobodné Evropy. V roce 1968 emigrovala jako mladá vysokoškolačka do Německa a dvacet let tam zůstala. Po sametové revoluci se vrátila do Prahy a dodnes píše texty tzv. na volné noze. Na rozhlasových vlnách zavzpomínala na své setkání s Václavem Havlem v 60. letech 20. století, na své pocity z emigrace. Nakonec vyslovila jedno pochmurné varování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Italská koaliční krize a německé HDP rozhodnou o náladě v Evropě
Jako by nejistoty na trzích nebylo málo, a tak ke konci týdne přišel nový zásah z Itálie. Liga severu chce konec koalice a předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Benjamin Kuras: Euroideologové dávají neúspěšným jedincům a národům právo zabrat vše, co vybudovali úspěšní
Jde ale o výsledek tisícileté tvořivosti, která prožila a přežila tisíce neúspěchů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Smrt Epsteina, kterého se prý báli Clintonovi: Už padají vtipy. Představte si, jak...
Kolem smrti finančníka Epsteina obžalovaného z kupčení s nezletilými dívkami už se začínají vyvíjet nejrůznější teorie. Proč nebyl správně hlídán? Proč neměl spoluvězně? Analytička Tereza Spencerová to vysvětluje: „Jeho kauza byla totiž příliš třaskavá. V blátě sexuálního zneužívání neplnoletých dívek se s Epsteinem ‚vezlo‘ až příliš mnoho známých jmen.“ A už padají vtípky o Hillary Clintonové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bisnode - APOGEO: Likvidací skončí ročně tisíce firem, dalším se to nedaří i desetiletí
Své podnikání v České republice končí každoročně likvidací tisíce firem. Od roku 2010 do letošního června jich bylo už 53 503, rekord drží rok 2018 s 10 198 zlikvidovanými podnikatelskými subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zbláznili jste se? Poslanykně STANu čelila dotazu čtenáře. Šlo o vodu
Je každému jasné, jak je voda vzácná? Podle poslankyně Jany Krutákové ze STANu nikoliv. Právo na vodu má prý být zakotveno v Ústavě. „S vodou je nutné zacházet jako s cenností a začít uvědomovat si to musí velcí agropodnikatelé, typicky pan premiér,“ říká Krutáková. A došlo i na kůrovcovou kalamitu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
,,Svou vlast mám v úctě." Kuras, Tomský a další o posvátných hranicích či o šokující větě o uprchlících
REPORTÁŽ Svět kromě Evropské unie nepociťuje zbytečnost národních států a tlak EU na spojení jihoamerických zemí zůstane nadobro nevyslyšen. Šílený návrh norského vědce, aby uprchlíci měli v Norsku svůj vlastní stát, který bude bohaté království ve všech směrech dotovat, se kupodivu evropským elitám velmi zalíbil a rádi by jej praktikovali i jinde. Britská omladina je přímo posedlá vinou „bílého muže“, který může za všechno – od kolonialismu po rasismus. To jako varování zaznělo na Vlasteneckém setkání v areálu zámku Příčovy u Sedlčan. Bible nehovoří o právech lidí, ale o jejich povinnostech. Kdo se stará o ochranu přírody v národních parcích a rezervacích více než lidé ze Západu, na rozdíl od místních, kterým je stav životního prostředí vesměs zcela lhostejný. A kdo bude první na tapetě v islamizované Evropě? Nikoliv tvrdě pracující rolník vyznávající křesťanství, ale intelektuální liberál z hlavního města…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kravina, kravina, zaznělo po Prague Pride. Padl vtip o Pirátu Hřibovi. A vážné info o Zelených
Do pořadu Luboše Xavera Veselého Podtrženo, sečteno na XTV přišla glosovat dění v uplynulém týdnu Karolina Stonjeková. „Já bych hlavně řekla, že od doby, co se stal primátorem pan Hřib, tak je vše na houby. Skoro bychom ještě mohli hrabat prstíčkem po paní Krnáčové,“ komentovala Stonjeková skončení novoročního ohňostroje. Řeč přišla i na německé Zelené, kteří rádi diktují. No, a co Prague Pride?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Soud vyhověl žalobě Kapsche na nečinnost ÚOHS. Rafaj musí rozhodnout do 30 dnů
Krajský soud v Brně dnes plně vyhověl žalobě společnosti Kapsch na nečinnost ÚOHS. V rozsudku nařídil antimonopolnímu úřadu povinnost vydat rozhodnutí o námitkách žalobce do třiceti dnů od právní moci tohoto rozsudku – tedy nejpozději 9. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Milan Barna: Hurá na Babiše! Ale kdo přijde po něm? Zatroubí se k novému útoku na chudé…
On ten pan Babiš, ač miliardář a nepravdomluvec, dělá (a jen obtížně se mi to přiznává) fiskální politiku levicovou a sociální: dává peníze důchodcům, učitelům, státním zaměstnancům a všem, co na ně pravice dělala po mnoho let dlouhý nos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hynek Kmoníček pro PL: Trump měl být prezident, který měl všechno zkazit, ani to nepochopit a politicky umřít. A místo toho...
ROZHOVOR Jak se mění USA pod vedením Donalda Trumpa? ParlamentnímListům.cz nejen na tuto otázku odpovídá český velvyslanec ve Washingtonu Hynek Kmoníček. Trumpovo prezidentství se podle něho vyvíjí zcela jinak, než předpovídaly politologické příručky. Kmoníček v interview komentuje i vztahy s Ruskem či stav české společnosti 30 let po pádu komunistického režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch odborářům vrátil úder: Vaše požadavky nejsou reálné!
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch ve vyjádření pro Českou televizi zareagoval na velmi ostré vystoupení odborářů ve zdravotnictví, kteří Babišovu ministrovi vyčetli, že dokázal srazit zdravotnictví na kolena i v časech ekonomického růstu, což se nepovedlo jen tak někomu. Ministr vrátil úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Zahrazené bystřiny jsou nejen akumulátorem vody v lese, ale i zdrojem při hašení lesních požárů
Usměrnění vydatnějšího toku, zadržování vody v lese, optimalizace vodního režimu, revitalizace krajiny, ale v případě nutnosti i zdroj pro hasební účely při požáru lesa – i to všechno zastanou hrazené bystřiny v lesích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Matteo Salvini činí konkrétní opatření k zamezení vstupu imigrantů do Evropy
Minulé pondělí schválil italský Senát zákon o bezpečnosti a migraci, který rozšiřuje pravomoci ministra vnitra ve věci zákazu vstupu humanitárních lodí do teritoriálních vod. Pro případ jeho porušení jsou v zákoně výrazně zvýšeny sankce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Mor, neštovice a rakovina jsou rovněž dílem přírody
Pondělní glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Že důchodci propadají dezinformacím? Je to jinak, překvapil expert
Na webu iRozhlas,cz v rozhovoru promluvil expert na mediální vzdělávání Jaroslav Valůch o fake news, o dezinformacích a o mediální gramotnosti starších lidí. „O seniorech, jejich mediální gramotnosti a používání internetu existuje celá řada mýtů. Dost často to bývá zjednodušováno tak, že nejsou schopni se pohybovat v online prostoru, nejsou schopni si ověřovat informace, jsou méně mediálně gramotní než ostatní,“ zmínil; ale ve skutečnosti je to právě naopak. Problémem jsou digitální šmejdi – přestoupili prodejci předražených dek a hrnců na internet?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
JE Temelín: Druhý temelínský blok obnovil výrobu elektřiny
O víkendu začal druhý temelínský blok vyrábět elektřinu. Odstaven byl plánovaně kvůli výměně paliva od 21. června. Odstávka trvala 50 dní a energetici během ní například vyměnili čtvrtinu paliva, zkontrolovali bezpečnostní systémy a zvládli šest desítek modernizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum: Češi mají rádi Slovensko. Ale Rusko, Ukrajinu a Čínu ne
Češi mají velmi pozitivní vztah ke Slovensku a k Rakousku (87 %, respektive 78 % pozitivních hodnocení). Nadpoloviční většina Čechů vnímá pozitivně i další země střední, jižní a severní Evropy. To jsou závěry průzkumu, který přinesla agentura STEM. V časovém srovnání v poslední době klesla náklonnost k západním velmocím, jakými jsou Spojené státy, Německo, Francie i Velká Británie. Stále jsou však mezi Čechy tyto země vnímané pozitivněji než Rusko, Čína nebo Turecko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jakub Janda se směje Rusům, že jim bouchla raketa: Jste rozvojová země
Zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu rozepsal o tom, jak při testu rakety s jaderným pohonem zemřelo pět zaměstnanců Rosatomu. Zároveň zmínil souvislost mezi společností a prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Písek: Práce na horkovodu v Komenského ulici letos nezačnou
Harmonogram prací souvisejících s budováním horkovodu zaznamená změny. Teplárna Písek, investor stavby, letos nezahájí práce v Komenského ulici, kde se původně plánovalo začít s výkopy už o prázdninách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Inflace se opět přiblížila třem procentům
Inflační tlaky v české ekonomice nepolevují. Meziroční inflace se po krátké přestávce vrátila na úroveň 2,9 % a nachází se tak téměř na samé horní hranici tolerančního intervalu ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Trenér Vladimír Vůjtek: Rusko znám, necítím strach. Když dneska někdo nejde s proudem, křiklouni ho umlčují. Hokej? Zaspali jsme dobu
ROZHOVOR „Větší hrozbu než Rusko a Čína představuje pro Evropu imigrace,“ říká pro ParlamentníListy.cz trenérská legenda českého hokeje – Vladimír Vůjtek st. Kdo je podle něj nejlepším českým brankářem, co nejvíce postrádá v české společnosti, přijal by nabídku stát se politikem a přál by si návrat před rok 1989?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nové útoky imigrantů v Německu. Nesouhlasím, že jde o náhodu. Vidím jasný vzorec a mám obavy, varuje bezpečnostní expert
ROZHOVOR Bezzubá Evropská unie se bojí a neumí říci Turecku, že do Evropy prostě nepatří. Na vyhrožování o otevření hranice pro miliony migrantů, ze kterého se zakladatel tureckého sekulárního státu Kemal Atatürk musí otáčet v hrobě, je jednoduchá odpověď – každého migranta bez dokladů posílat šupem do jeho domoviny. Izraelský bezpečnostní expert dlouhodobě žijící v ČR David Bohbot v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále upozorňuje, že Turecko si může otevřením hranic vyřešit otázku 10 milionů Kurdů, které by tak rádo poslalo ze země pryč, nejlépe do Evropy. A jak jsme na tom s ozbrojováním – bude se postihovat české heslo „každý správný muž má u sebe nůž“, a upřednostňovat násilníci a kriminálníci, kteří si zakazovanou zbraň stejně opatří na černém trhu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Musíme počítat s novými bezpečnostními riziky a hrozbami
Komentář na facebookovém profilu k chystaným bezpečnostním opatřením v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Plošné používání jedu proti hrabošům je pozastaveno, zemědělci jsou zklamáni
Zemědělci stále nebudou moci plošně používat jed Stutox II proti přemnoženým hrabošům, povolení pro plošnou aplikaci je dál pozastaveno. Vyplývá to z dnešní schůzky na Ministerstvu zemědělství (MZe), kde o hlodavčí kalamitě dvě a půl hodiny jednali zástupci resortů životního prostředí, zemědělství, zemědělci i ornitologové. Jednotliví zemědělci mohou podle mluvčího MZe Vojtěcha Bílého požádat o individuální výjimku místní orgány ochrany přírody a krajiny. Podle MŽP se má dávat jed přímo do nor, jako je tomu na Slovensku a v Německu a Rakousku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
V EU jsme předposlední v čerpání eurodotací, uvedla Evropská komise. Ministryně Dostálová to vidí jinak
Český premiér Andrej Babiš nejen o nedělích ve svých textech sděluje národu, jak maká a s kým vším se sešel, co vyjednal a co má před sebou. Jenže na druhé misce vah jsou data, která naznačují, že Česká republika nedokáže čerpat evropské dotace. Jejich získávání je druhé nejhorší. Ministerstvo pro místní rozvoj, které vede Klára Dostálová nominovaná hnutím ANO, to však tak černě nevidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Michael Kocáb vzpomíná: Kdyby Gorbačov přišel se svým programem dříve, byl by za Havla on
Michael Kocáb přišel do živého vysílání pořadu Rozstřel na iDnes.cz vzpomínat na revoluční období roku 1989 a na odsun sovětských vojsk, který pomohl provést. Kocáb připravuje knihu, kde shrne fakta, jak probíhala sametová revoluce, co jí předcházelo, co se vše dělo, a shrnuje tam i odsun vojsk Sovětského svazu z Československa. „Až odchodem ruských vojsk v roce 1991 sametová revoluce končí. A nyní za vládnutí Putina je asi všem jasné, že by byl ruský prezident velmi rád, kdyby tady měl svá vojska. A i když je tady nemá, tak je i tak schopen rozvrátit naši víru k setrvání v Evropské unii,“ řekl v rozhovoru Kocáb. A nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Praha je všech Čechů ráj
„Praha je všech Čechů ráj, ať žije bajkajlaj…“ . To je refrén jedné staropražské písničky, kterou hraje skupina Šlapeto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal devět zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pondělí dne 12. srpna 2019 těchto devět zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Znechucený Ženíšek si „odplivl“: Tolik ozbrojenců kvůli jedné neozbrojené ženě. Putinův režim je odporný!
Ruské protesty stále trvají. Nyní došlo k zadržení představitelky opozice, a to ještě předtím, než měla dorazit na schválenou demonstraci. „Tolik ozbrojenců kvůli jedné neozbrojené ženě,“ říká k zatčení místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek a tvrdí, že Putinův režim je odporný. A ozval se také biskup Malý. Ten pro změnu schvaluje postup českého ministerstva zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná požaduje vrácení dotace na vlastenecké setkání v Příčovech
Středočeský kraj bude požadovat vrácení padesátitisícové dotace na uspořádání sobotního Vlasteneckého setkání v Příčovech na Příbramsku. Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) organizátoři kraj v žádosti uvedli v omyl. Reakci pořadatelů ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Arnika zkoumá jedovatou rtuť v pražských vodách
Nová studie si klade za cíl zjistit znečištění rtutí Vltavy a přilehlých toků. V těchto dnech zástupci Arniky s rybáři odebírají z pražských vod vzorky ryb, které nechají v laboratořích Vysoké školy chemicko-technologické prověřit na obsah jedovaté rtuti. Výsledky analýz budou známy v říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny potravin zvýšily meziroční index spotřebitelských cen
Spotřebitelské ceny vzrostly v červenci proti červnu o 0,4 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddíle rekreace a kultura. Meziroční růst spotřebitelských cen v červenci zrychlil na 2,9 %, což bylo o 0,2 procentního bodu více než v červnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kanonáda odborů: Ministr Vojtěch srazil zdravotnictví na kolena v čase růstu
Členové zdravotnických odborů z třináct různých organizací před kamerami České televize ujišťovali, že chtějí zastavit krizi ve zdravotnictví a dosáhnout nápravy již existujících problémů. Především chtěli zvýšit platy. Varovali také před rušením nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Sborový zpěv má v našem kraji hlubokou tradici
Mezinárodní pěvecký festival Bohemia cantat opět v Liberci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom nabízí nový kurz v terénu pro stále populárnější endura
Mostecký autodrom rozšířil nabídku kurzů bezpečné jízdy. Radovat se tentokrát mohou příznivci jednostopých vozidel, konkrétně majitelé stále populárnějších motocyklů do lehkého terénu. Právě na ně cílí motoškola pro cestovní endura pod vedením zkušeného jezdce a mnohonásobného republikového šampiona v trialu Míry Lisého. „Premiéru máme 29. září. Kdo si kurz objedná do konce srpna, získá jako bonus desetiprocentní slevu z jeho ceny,“ upřesnila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj bude další rozvojové aktivity Úštěcka podporovat
Hejtman Bubeníček jednal o rozvoji se starostou Úštěka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Každý občan má mít nějakou zbraň! udeřil veterán Janeček. A zvedl téma „Cikáni“
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Odzbrojení obyčejných lidí povede jen k větší poptávce na černém trhu. Každý náš občan, důchodce nevyjímaje, by měl mít po ruce alespoň kasr nebo paralyzér. Může se bránit nejen proti samotným kriminálníkům, ale i třeba vůči psům, které nepřizpůsobiví obyvatelé s sebou vodí k nákupním střediskům i do veřejných dopravních prostředků. A které policisté, nevím proč, těmto lidem neodeberou. Unie je zahleděná do sebe a naši europoslanci, na rozdíl od třeba polských, nejsou vidět a už vůbec nejsou slyšet.“ Toto uvádí pro ParlamentníListy.cz Waldemar Janeček, bývalý voják v Bosně, který žije v Domažlicích a mimo jiné organizuje kurzy sebeobrany, hlavně pro starší spoluobčany. Podivuje se rovněž nad vynesením informací o vyšetřování několika vojáků, kteří se měli údajně podílet na svérázné odvetě afghánskému útočníkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Olšáková (Kandidátka mladých): Na poliklinice se chystá nové pracoviště rentgenu
Od 1. září do ambulance vstupuje nový nájemce, který pracoviště vybaví vlastním rentgenem a sonografickým zařízením. Nyní probíhají stavební úpravy, a proto má RTG pracoviště do konce prázdnin výluku. Pacienti jsou odkazováni do Slavičína, Vsetína či Zlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Závislost na jediném dodavateli IT systému ADIS po 30 letech skončí
Finanční správa se po třech desetiletích zbaví závislosti na jediném dodavateli služeb Automatizovaného daňového informačního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zemanův kanál? Expert zmínil Švejka a blázinec
Kanál Dunaj-Odra-Labe je velmi oblíbenou myšlenkou prezidenta Miloše Zemana. Lidové noviny však nyní píšou o tom, jak tento nápad cupují mnozí experti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Jak zlepšit životní prostředí
Ochrana životního prostředí se musí stát prioritou země. Přesto bych varoval před neuváženými a rizikovými kroky, které ohrozí sociální soudržnost společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ředitelství vodních cest ČR: Most přes Labe mezi Valy a Mělicemi u Přelouče se dnes definitivně zavírá
Dnes se definitivně uzavírá pro veškerou dopravu most přes Labe mezi Valy a Mělicemi na Pardubicku, který tvořilo vojenské provizorium Bailey Bridge z 2. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Letos se Dny evropského dědictví zaměří na Poříčí
Trutnov se na podzim opět připojí k mezinárodní akci Dny evropského dědictví. Letošní program se oproti předchozím ročníkům zaměří na městskou část Poříčí. Zájemci si mohou prohlédnout například kostel sv. Petra a Pavla, hasičskou zbrojnici či elektrárnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Když se patrioti dostanou k moci, reálně řeší problémy lidí
Komentář na facebookovém profilu k rétorice Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman podepsal změny v investičních pobídkách
Vláda bude do budoucna schvalovat všechny investiční pobídky, nejen velké strategické projekty. Pobídky chce zaměřit na projekty s vyšší přidanou hodnotou a spojené s tvorbou kvalifikovanějších pracovních míst. Počítá s tím novela zákona o investičních pobídkách, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom jeho mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas se představí na festivalu nového cirkusu Letní Letná
Český rozhlas se opět stal hlavním mediálním partnerem mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Náhradních rodičů stále není dost. Upozorní na to Týden pěstounství
Královéhradecký kraj pořádá ve spolupráci s městskými úřady a neziskovými organizacemi na podporu náhradní rodinné péče Týden pěstounství Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Naslouchejme dětem při rozhodování, vyzvalo se na úrovni EU. Benjamin Kuras má obavy, kdo stojí v zákulisí
V rumunské Bukurešti se uskutečnila Mezinárodní konference o účasti dětí na rozhodovacím procesu a utváření politiky na úrovni Evropské unie, která skutečně vyzvala k většímu naslouchání dětem při řešení společenských problémů. Česko-britský spisovatel Benjamin Kuras cítí za touto aktivitou nějakou neziskovou organizaci, která chce děti využít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Výhra pro české podnikatele
Prezident dnes stvrdil novelu, podle níž investiční pobídky budou směřovat už jen na projekty s vyšší přidanou hodnotou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Hospodářská komora se k programu zaměstnávání a ubytovávání Srbů hlásí
Reakce na tvrzení předsedy Okresní hospodářské komory v Jablonci nad Nisou Martina Bauera v MF Dnes ze dne 10. srpna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Putin je 20 let v čele Ruska. Měl by skončit, vyzval spisovatel na ruském serveru
Spisovatel Andrej Stoljarov má za to, že Rusko přežije i odchod Vladimira Putina z funkce prezidenta největší země světa. Kremelští politologové se nás prý snaží přesvědčit o opaku, ale Stoljarov si trvá na tom, že mezi Vladimirem Putinem a Ruskem opravdu není rovnítko. Dokonce se domnívá, že by dnes Rusku bez Putina už bylo lépe, protože se po dvaceti letech své nepřetržité vlády dostal do situace, ve které už není schopen posouvat zemi kupředu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
VZP: Jak máme postupovat při žádosti o příspěvek na školní obědy pro celiaky?
Zatím jsme využívali příspěvek pro celiaky při nákupech bezlepkových potravin, ale od září bychom ho chtěli začít čerpat na školní obědy. Jak máme postupovat a co je třeba k žádosti doložit? Platbu za obědy bychom si chtěli nechat zahrnout do SIPO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Užijme si, jak děláme dějiny... Dělají prd! Národ protesty nepodporuje, vyhrává Babiš. Spisovatel ztrhal „chvilkaře“
ROZHOVOR „Stejně jako za husitů i dnes máme velmi rozdělenou společnost. Dříve to byli kališníci, katolíci…,“ říká nejproduktivnější současný český spisovatel Jan Bauer, kterému právě v těchto týdnech vycházejí dvě knihy z doby husitů. K chystané ústavní žalobě na prezidenta říká: „Vždyť my jsme vždycky měli prezidenty, kteří si dělali, co chtěli! Co Masaryk? Komunističtí prezidenti? Havel? Tak co tomu Zemanovi vyčítají?“ Prozradil, jak s odstupem doby vidí „divoké devadesátky“, a vyjádřil se i ke dnešním demonstracím. „Dělají dějiny? Dělají prd! Že to národ podporuje? Tak jak to že pořád vyhrává Babiš?“ podotýká oblíbený spisovatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
DPP dnes zavede do testovacího provozu hybridní autobus Iveco
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v testování hybridních autobusů v reálném provozu pražské MHD a od dnešního dne nasadí na vybrané linky další hybridní autobus, tentokrát Iveco Urbanway Hybrid 12 m High Value.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Člen ochranky, který vystřelil v letadle s Babišem, nespáchal podle GIBS trestný čin
Člen policejní ochranky premiéra Andreje Babiše (ANO) neúmyslným výstřelem na palubě armádního letadla, které předsedu vlády s doprovodem vezlo koncem května z neformálního summitu v Bruselu, nespáchal trestný čin. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) předala případ nadřízenému policisty, aby rozhodl, zda mu uloží kázeňský postih. Na webu to dnes uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Goláň se obul do Babiše a finanční správy: Tohle by byl velký problém!
Senátor Tomáš Goláň kritizoval českou daňovou správu. V rozhovoru s moderátorkou Marií Bastlovou ve Dvaceti minutách Radiožurnálu se zlobil kvůli tomu, že už před pěti lety dostal český berňák informace o tom, že ve firmě Čapí hnízdo z holdingu Agrofert může docházet k daňovým únikům. Jako profesionálnímu daňovému poradci se mu zdá, že úředníci státu pečlivě sledují mnohem menší firmy, ale možný daňový únik v Agrofertu je nechal v klidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Olomouc a Štěpánov má propojit cyklostezka
Dobrá zpráva pro cyklisty! Olomouc, Štěpánov a zástupci mikroregionu Šternbersko se dohodli na spolupráci při budování cyklostezky do Štěpánova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lenka Procházková: Chceš-li pokořit nepřítele, vychovej jeho děti. Ještě je ale čas se vzepřít
Internet je křehké médium. Dokud jej však máme k dispozici, měli bychom jeho prostřednictvím zorganizovat alternativní školství po celé republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Rekonstrukce trati mezi Oldřichovem u Duchcova a Bílinou zkrátí jízdní doby
Stavební činnost Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) v Podkrušnohoří nabírá na obrátkách. Nově se začalo 1. srpna pracovat na trati mezi Oldřichovem u Duchcova a Bílinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: NE vyšším daním, dokud schází jasná koncepce
Již je tomu několik měsíců ode dne, kdy téměř pět desítek senátorů napadlo u Ústavního soudu nespravedlivé úhradové regulace. Kvůli nim nedostávají malé nemocnice nebo organizace domácí péče zaplaceno za péči, kterou skutečně odvedly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Brýdl (Generace 89): Dobrá zpráva pro obyvatele, v Litomyšli bude Lidl
Do města míří další obchodní řetězec. U výjezdu z Litomyšle na Vysoké Mýto bude v areálu Perštýn už za pár let stát nový obchodní dům. Tím bude Lidl, který rozšíří nabídku služeb pro občany. V místě vznikne po dohodě se zástupci města pouze supermarket, ne klasické obchodní centrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Za co padají hlavy u Okamury? Server to zjišťoval u vyloučených členů
O konci v SPD Tomio Okamury promluvil s Deníkem N podnikatel Pavel Hornát. Hnutí jej nejprve oslovilo a dokonce stál u zrodu buňky SPD v pražských Čakovicích, když se však začal ptát na financování kampaně, narazil a byl vyhozen. Není jediný...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Plošné trávení hrabošů se musí zrušit. Podala jsem proto podnět na Českou inspekci životního prostředí
V podnětu, který jsem dnes odeslala na Českou inspekci životního prostředí (ČIŽP), žádám, aby inspekce bezodkladně zrušila povolení plošné aplikace jedu na hraboše, které je v tuto chvíli jen dočasně pozastavené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Snížili jsme počet mostů v havarijním stavu v kraji na polovinu
Jihomoravský kraj slavnostně otevřel opravený most přes silnici I/55 v Hodoníně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babišova Schillerová: Jsem sama se sebou spokojená
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se v rozhovoru pro server Expres.cz svěřila s tím, že je milovnicí šátků a bot. Přiznala se také k tomu, že ona je sama se sebou spokojená, takže z případných nelichotivých snímků si nic nedělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hřib: Partnery si vyslechnu, ale téma plynáren neopustíme
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) je ochoten vyslechnout koaliční partnery ze Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) na základě jejich výzvy. Od řešení podle něj problematické situace v Pražské plynárenské však neupustí, sdělil dnes ČTK. Klub Spojených sil v neděli večer vyzval ke koaličnímu jednání ohledně politického stylu primátora, který podle předsedy klubu Jiřího Pospíšila (TOP 09) vyvolává rozpory. Primátor je toho názoru, že Pospíšil situaci zbytečně vyhrocuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Proč taková teatrálnost!?
Komentář na facebookovém profilu k reakcím na letošní ročník Prague Pride.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Víkend na mosteckém okruhu ozdobil nový traťový rekord
Mezinárodní německý šampionát silničních motocyklů (IDM), který hostil tento víkend mostecký autodrom, přinesl vedle dramatických a napínavých soubojů i nový rychlostní rekord okruhu. Na novém asfaltovém povrchu si jej připsal v prvním závodě třídy Superbike 1000 ukrajinský jezdec Ilja Michalčik. Nejrychlejšího času 1:35,430 minuty dosáhl na svém stroji BMW ve třetím ze šestnácti kol. Překonal tak čtyři roky starý zápis Poláka Pawla Szkopeka na Yamaze, a to o 129 tisícin vteřiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Navrátil (KDU-ČSL): Všichni pěstouni jsou pro nás důležití
Pěstouni půjdou zdarma do Světa techniky, také se podívají z věže Bolt Tower.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Hodnocení vztahu českých občanů k vybraným zemím Evropy a světa
Češi mají velmi pozitivní vztah ke Slovensku a Rakousku (87 %, respektive 78 % pozitivních hodnocení). Nadpoloviční většina Čechů vnímá pozitivně i další země střední, jižní a severní Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Festival Trnkobraní otevírá své brány již tento pátek
Tentokrát s kapelami Kryštof, Chinaski nebo Škwor a dalšími interprety letos v komfortnějším areálu rozšířeném o 5000 metrů čtverečních. Kapela Kryštof vystoupí po pěti letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Sjezd ODS a justiční mafie
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist