Oficiální zpravodajská média

Poprava Pirátů v Praze? Znalec vytáhl zákulisí. I to úplné
Koalice Pirátů, Prahy sobě, TOP 09 a STAN funguje už 8 měsíců, ale podle komentátora Petra Holce vlastně spíš nefunguje. Koalice slibovala, jak po primátorce za hnutí ANO Adrianě Krnáčové povedou Prahu konečně profesionálně. A jak je to doopravdy, dnes vidíme. Praha by měla hledat nového primátora, protože pirát Zdeněk Hřib Prahu neřídí. Holec v textu pro Info.cz prozradil, kdo město řídí doopravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pravda o cenzuře! Českého právníka zablokoval Facebook... A on se naštval a promluvil
Není to dávno, co přátelé ústavního právníka Pavla Hasenkopfa oznámili, že mu byl zablokován facebookový profil. Blokace byla dočasná, nicméně Hasenkopf mezi „digitálně svobodnými“ dlouho nepobyl. Jak píše, byl znovu zablokován. „Vypadá to, že někomu z elfů či cenzorů extrémně vadím,“ tvrdí ústavní právník. A dodává, že když mu kvůli tomu zablokovali i messenger, tak porušují listovní tajemství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Podvodník! Buřty! V ČT se hádali Pospíšil a pirát Hřib: Vyplavaly ošklivé věci
V pražské koalici to vře, mezi Piráty a Spojenými silami pro Prahu se začínají ukazovat trhlinky. Nikdo z nich však koalici opustit nechce, co se tedy stalo? Do Událostí, komentářů to přišel vysvětlovat primátor Prahy za Piráty Zdeněk Hřib a koaliční partner Jiří Pospíšil. Dostalo se i na komunisty…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Advokátka Slámová: Babiš nemá ve funkci co dělat. Lidé chtějí vyšší příjem a „ochranu“, trestní stíhání politiků jim, bohužel, nevadí
ROZHOVOR Prezident republiky v mnohých případech obhajuje ekonomické a mocenské zájmy cizích států, s nimiž nemá Česká republika spojenecké vazby, což je neakceptovatelné. Stejně tak nelze tolerovat vyzrazování utajovaných informací týkajících se naší obranyschopnosti, jak tomu bylo v kauze „novičok“. To jsou některé z důvodů, kvůli nimž je advokátka Klára Long Slámová přesvědčena, že Senát postupoval správně, když podpořil ústavní žalobu na Miloše Zemana. Souhlasí také s tezemi spolku Milion chvilek, že není udržitelné, aby v čele vlády stál člověk, který je evidován jako agent v seznamech StB a trestně stíhán pro poměrně závažnou trestnou činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek psal na sítí o lumpárně Babišovy vlády na neziskovky. Co se dozvěděl, to si raději přečtěte sami
„Vláda zruší neziskovkám možnost čerpat zdroje EU,“ napsal poslanec Kalousek. Komentoval tak návrh ministerstva financí, jenž by změnil systém financování neziskových organizací. „No jo, budou si muset najít práci a začít se o sebe starat,“ napsal diskutující. A došlo i na hlupáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jste úplnej magor? ptá se Klaus ml. Petříčka. Účtuje s Prague Pride a Piráty. Cenzura? Té zabrání takto
ROZHOVOR „Prague Pride již nikoho normálního moc nezajímá, homosexuální menšina má u nás veškerá práva,“ domnívá se předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. Manželství coby svazek muže a ženy je podle Klause nutné chránit. Trikolóra bere také vážně budoucí boj o svobodu slova – cenzura má být v krajním případě považována za kriminální činnost, v chystaném programu také stojí, že policie nebude zneužívána v potírání svobody slova. Klaus se také poměrně ostře vyjádřil na adresu ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), kterého v minulém týdnu viděl řešit „klimatickou krizi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pedofilové z Prague Pride: Chtějí nám „rozmrdat hlavu o obrubník“. Předáme to policii
Sbírka menšin na pochodu Prague Pride byla skutečně různorodá. Podporu vyjádřili i satanisté, dále se podle fotek zúčastnili i asexuálové. A podle vyjádření se zúčastnili i pedofilové z Československé pedofilní komunity. Aby šířili osvětu. Ovšem pod ochranou policie. Někdo jim totiž vzkázal: „Jestli se zase objevíte na Prague Pride, tak vám rozmrdám hlavu o obrubník.“ A dodal, že kdo mu dá do ruky letáček, toho „polechtá nožem v žaludku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Prague Pride je jako První máj. Duhové bytosti mají všechna práva, ale aktivistům se nechce do fabriky. Nikdy se to nezastaví, varuje Petr Hampl
ROZHOVOR Nezávislý sociolog Hampl upozorňuje, že Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže nebylo organizátorem Vlasteneckého setkání na zahradě středočeského zámku. To k tomu přišili novináři! „Ve stejný den jako gay pride nesmíte mít v Česku jinou veřejnou akci ani na úplně jiném místě. Pokud zákaz překročíte, třeba i nevědomky, stanete se terčem hnusných a neférových útoků,“ dodává. „Horliví šplhouni z korporací se chodí ukázat na Prague Pride, aby si jich všiml jejich šéf. Pro jistotu pak dají ještě fotografii z akce na facebookový profil, aby vše vidělo osobní oddělení,“ směje se Petr Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Společná unijní armáda? Martin Koller zdůrazňuje slova prezidenta Beneše o Hitlerovi a revanšistech
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Myšlenka založení společné armády EU je velmi nebezpečná, a proto jí Martin Koller věnuje celý rozsáhlý text. Upozorňuje především na to, že armáda je jedním z nejdůležitějších atributů státu, jehož vůli uvádí v život. V případě EU, která je projektem, z něhož těží především Německo, by tak evropská armáda sloužila především této zemi. Koller k tomu připomíná naši historickou zkušenost s německou armádou a zdůrazňuje podstatná a opomíjená slova prezidenta Edvarda Beneše z roku 1945.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Server posuzující demagogii se totálně ztrapnil. Následoval vtip, ve kterém má hlavní roli Jiří Drahoš
Server Demagog.cz se dle některých uživatelů Facebooku zachoval sám jako demagog největší. Server rozporuplně ověřoval výrok poslance Marka Bendy, který označil za nepravdivý. V diskusi však někteří komentující nemohli uvěřit svým očím. A reagovala i novinářka z Echo24 Lucie Sulovská, kdy Drahoš prý pravdivě přiznal, že má kamarády v Jižní Americe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Agrárník Veleba rozkryl skutečný rozsah apokalypsy po hraboších. Pane Brabče, buďte chlap a jděte to říct zemědělcům na pole...
ROZHOVOR Naše země stojí na prahu apokalypsy. Můžou za to hraboši, kteří ničí úrodu za stovky milionů korun. „Jediné řešení je plošné hubení, jinak je nic nezastaví,“ odmítá Jan Veleba pro ParlamentníListy.cz omezení v používání jedu. Bývalý senátor a exšéf Agrární komory se vyjádřil též k boji o klima a Grétě Thunbergové či rostoucím cenám vepřového.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Jako mor.“ Kardinál Duka se nelekl a znovu se vyjádřil o homosexuálech
Podpora pro polského arcibiskupa, který kázal proti ideologii LGBT, se sbíhá. Nejenom arcibiskup český se ozval, podpora přišla i ze Slovenska. Pokusy prosazovat jedinou správnou ideologii spojil slovenský arcibiskup s komunismem: „Jsme proto citliví na jakékoli pokusy umlčet názory na některá témata jen proto, že jsou z ideologických důvodů považována za politicky nekorektní.“ „A co vícedětné rodiny?“ ozval se ještě Duka na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kadibudky a daň na buchty? Ministr Toman, Okamura, Filip či Bělobrádek ke zdanění masa. Němci ať radši nečtou
ANKETA Česká republika se u německých sousedů inspirovat nebude, aspoň ne v případě zavedení speciálně daně z masa. Vyplývá to z ankety mezi politiky. Žádný z těch, který na dotaz PL reagoval, se nevyslovil pro takový návrh. Lidé tedy mohou být v klidu. Politici naopak posměšně sdělovali, že zbývá ještě daň na buchty, vzduch, světlo apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml. se nedal: „Hnědí populisté!“ nadávali Zelení. A on?
Zelení na Praze 3 udeřili na Václava Klause mladšího a jeho Trikolóru. Prý budou vždy bojovat s nahnědlým populismem a budou chránit vše, co tito nahnědlí populisté chtějí zničit – životní prostředí, spravedlivou společnost i veřejnoprávní média. Jenže netrvalo dlouho a Václav Klaus Zeleným vrátil úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Léčba rakoviny je čím dál více úspěšnější
Komentář na facebookovém profilu k nejnovějším postupům v léčbě proti rakovině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Chomutovský politik z ODS prý postavil rybářskou klubovnu za 6 milionů z veřejných peněz. Nyní v ní bydlí
Jiří Gaudl, chomutovský podnikatel a v současné době první místopředseda oblastního sdružení ODS v Chomutově, si podle informací webu Náš REGION postavil luxusní rybářskou klubovnu. Ta prý byla z velké části financována z dotací. Problém je ovšem to, že nejde o rybářskou klubovnu, ale Gaudl zde podle Našeho REGIONU bydlí a vjezd navíc chrání zákazová značka, která je zde umístěna načerno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Parazit Tomáš Petříček a škodná Jana Maláčová
Bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová, osobnost světového formátu, explicitně deklarovala, že socialisté nechtějí, aby lidé byli samostatní, socialisté chtějí, aby byli závislí na státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček? Už ne. Staněk. Zeman... Milan Chovanec promluvil, ČSSD nebude mít hezké ráno
Milan Chovanec po čase znovu přišel do XTV zhodnotit stav ČSSD. Výsledek v evropských volbách prý očekával. A odvolávání ministra Staňka popsal jako naprostý amatérismus a diletantismus. Zmínil debatu na Primě, kde byl Staněk vyzván k odstoupení: „Vedle seděla vyděšená paní Udženija z ODS, která pochopila, že opozice je zbytečná, protože sociální demokracie si stačí sama.“ Obul se do ministra Petříčka, že chtěl 1,5 miliardy a pak ještě poděkoval za 250 milionů. A Miloš Zeman? Prý už mu neleží na srdci blaho sociální demokracie. Ale když dal slovo, tak ho prý držel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Je jako Mussolini. Postavit ke zdi. Nablito v hlavě. Kolem Foldyny jede peklo, jaké ČSSD nepamatuje
Názorový boj v ČSSD, který vzešel z názorové výměny mezi ministrem Petříčkem a poslancem Foldynou, pokračuje. A začíná nabírat dost ostré rysy, zvláště pokud jde o výrazy. Jaroslav Foldyna se už brutálně naštval. Jedna diskutující mu sdělila, že má v „hlavě na*ráno“. Ten jí okamžitě vzkázal, že sama má v hlavně nejen „na*ráno“, ale i „nablito“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
To je vzteku: Matteo Salvini premiérem. Padají silná slova. Zde jsou fakta
V Itálii se pomalu, ale jistě schyluje k předčasným volbám. Matteo Salvini prohlašuje, že v současné koalici již není možné pokračovat a podal návrh na vyslovení nedůvěry vládě. Zbývá určit kdy. Podle končícího koaličního partnera nadřazuje svoje zájmy nad zájem vlády, ale dle průzkumů Liga suverénně vyhraje volby. Padla i slova o supech a daru pro pravici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman se na Babiše vykašle... Premiér se trápí, říká obeznámený muž
V létě se toho zpravidla na politické scéně děje jen málo, ale na letošní horký červenec se možná bude vzpomínat jako na přelomový měsíc v české politice. Novinářka Sabina Slonková na serveru SeznamZorávy.cz vysvětlila, proč by právě letošní červenec mohl být tak důležitý. Hlavní roli hrají v úvahách novinářky prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO), Komentátor Václav Dolejší k tomu dodal, že Babiš se teď asi hodně trápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Digitalizace školství stojí na podpoře učitelů a udržitelném financování
Digitalizace českého školství je pozadu, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy totiž neplní cíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda varuje liberály: Svět se změnil. Vykročme z postojů devadesátých let
POLOČAS HORKÉHO ROKU Ti, kdo tvořili zahraniční politiku v posledních 30 letech, by měli komunikovat s těmi, kdo ji tvoří dnes. Proto lidovec a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda podnítil vznik diplomatického klubu, kde se budou setkávat a společně diskutovat o směřování české země za hranicemi. Řekl to v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, a upozornil, že svět se za třicet let změnil a je třeba zvážit zavedené postoje a názory i k mocnostem. „V devadesátých letech jsme žili v přesvědčení, že rozvoj, pokrok a růst může být spojen jen s liberálním uspořádáním. Čína ukázala, že to tak úplně neplatí,“ vysvětlil Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
NKÚ: Digitalizace vzdělávání - školám chybí peníze a MŠMT neplní klíčové úkoly
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil opatření a projekty, které měly v letech 2011 až 2018 podpořit rozvoj digitalizace vzdělávání na základních a středních školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman je takový kvůli svému dětství, odhadla herečka
Herečka Petra Nesvačilová prý možná pochopila, kde se v některých lidech bere zlo, a proč je prezident Miloš Zeman takový, jaký je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nevěřím, že jsme rakovinou planety, hrozbou na apokalyptické úrovni, soudí kanadský psycholog Peterson
Kanadský psycholog Jordan Peterson proslul svým odporem proti nařízení, které by přikazovalo používat zájmena, která si někteří jedinci zvolí. (Tedy, že by existovala povinnost používat u transsexuálů zájmeno ona.) Ale sepsal také díla zabývající se tím, jak si má člověk uspořádat život. Právě o tom byl nedávný projev v Budapešti. Peterson v něm prohlásil, že nevěří, že by lidstvo bylo rakovinou planety. A velice emocionálně vysvětlil, jak číst historii 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Bohuslav Chalupa: Toto není poplašná zpráva! Během pěti dnů můžeme mít na ulicích občanské nepokoje charakteru občanské války, pokud...
ROZHOVOR „Názorové rozdělení společnosti ztrácí čím dál více jakoukoliv kvalitu objektivního hodnocení. Vše se přesunulo do hysterické emotivní pozice: buď jsi přítel, nebo nepřítel, buď jsi rusofob, nebo rusofil, buď jsi vítač, nebo xenofob… Možná by stálo za to, kdybychom si začali připomínat, že všichni jsme občané České republiky a všichni si poneseme v podstatě stejný osud, pokud jde o naši zemi jako takovou,“ upozorňuje v rozhovoru pro PL bývalý poslanec Bohuslav Chalupa, který zastával post v .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Společnost Deloitte ví, kde se v Česku žije nejlépe. Bydlíte tam?
Podmínky pro život se z více než dvou stovek obcí s rozšířenou působností za poslední rok nejvíce zlepšily v Přelouči a Šternberku, naopak nejvýraznější zhoršení zaznamenal Železný Brod a Sušice. Vyplývá to z Indexu kvality života 2019, který sestavuje společnost Obce v datech ve spolupráci s poradenskou firmou Deloitte, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Michalová (TOP 09): Podporujme mládež, nikoliv profesionály
Chrudimáci to napsali už do svého předvolebního programu jasně: "Podpora aktivit mládeže je pro nás důležitější než podpora dospělých. Proto odmítáme dotace do profesionálního sportu." - to se nyní podařilo naplnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist