Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.801x, což odpovídá cca 93.974-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Profesor Šesták: Co nečte Greta a její záškoláci. Bursík nás stál stovky miliard. Afrika umí žít bez práce. Celé je to jinak
POLOČAS HORKÉHO ROKU Mít automobil je normální a mít děti je také normální. Mít doma v mrazáku maso a jíst ho je normální. Mít uhlíkovou stopu je také normální, aspoň tedy v normálním světě. Tak reaguje profesor Jaroslav Šesták, který po převzetí státního vyznamenání od prezidenta Zemana musel skončit ve Fyzikálním ústavu Akademie věd, na nynější aktivity za záchranu klimatu. V raném křesťanství si hříšníci kupovali odpustky, v našem světě jsme zavedli odpustky emisních povolenek. Za sto let se stanou zemské vodní zdroje natolik znečištěné, že budou třeba odpustky na vodu. Ve vzdálenější budoucnosti může dojít kvůli nepříznivému demografickému vývoji k zavedení povolenek k rozmnožování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Německo: Generál kandiduje za AfD. A zažívá peklo
V Německu je prý veřejným tajemstvím, že jednou ze skupin, která se nejrazantněji rozchází s Angelou Merkelovou a její politikou v CDU, jsou vojáci. Citelnou ránu kancléřčině prestiži udělil nejnověji generál letectva Joachim Wundrak. Tento někdejší křesťanský demokrat dnes kandiduje na primátora města Hannover za protiimigrační AfD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Poserte se! Chci být Salvini!“ jede Foldyna. A koluje: Babiš bez ČSSD s ním, Klausem, Staňkem. A to není vše
Poslanec Jaroslav Foldyna byl vzhledem ke svým nedávným vyjádřením Janem Hamáčkem vyzván, aby respektoval politiku a rozhodnutí sociální demokracie. „Nebo nebude členem sociální demokracie,“ pohrozil předseda ČSSD. A poslanec posílá vzkaz zpátky: „V roce 1970 mého otce také vyloučili ze strany, že nesouhlasil s její politikou. Později se ukázalo, kdo měl pravdu.“ Dodal, že by rád byl jako italský vicepremiér Salvini. A v deníku iDNES už se řeší, jak by se Andrej Babiš mohl obejít bez sociální demokracie...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Režisér Polesný: ČT je nestranná. Jsme zbabělý národ. Umělec v sobě nese ideály. Mám obavy, ale mladí...
ROZHOVOR Jsme podle televizního režiséra Viktora Polesného národem xenofobů? Jak se dívá na Antichartu? Budou demonstrace proti politické reprezentaci sílit? A proč nemůže žádný umělec dělat politiku? Co soudí o „pražské kavárně?“ O tom všem umělec hovoří v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
„Jeho hlavním cílem jsem byl samozřejmě já.“ Bývalý zaměstnanec ČT zveřejnil útočný text o ženě Petra Žantovského. Ten má jasno
Kádrování v duchu padesátých nebo sedmdesátých let. Tak reaguje Petr Žantovský na článek Deníku N, který je pobouřen tím, že jeho manželka se stala vítězkou výběrového řízení na ředitele divadla na Kladně. Mediální analytik přiznává, že mu je z tohoto útoku špatně a že je jím opravdu velice citově zasažen, protože jde o obrovskou nemravnost. Vnímá to tak, že Irena Žantovská se stala náhradním terčem, protože tím hlavním terčem je on sám. Postup zmíněného deníku považuje za projev naprosté diskriminace své ženy, protože absolutně ignoruje to, že v konkurzu vyhrála devíti hlasy z jedenácti a splnila všechny požadavky na funkci kladené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Prasárna? Slovensko se baví politickým VIDEEM. Posuďte sami. Je k tomu i lechtivé FOTO
Občas se prostě nedaří. Ovšem na Slovensku se jedné mluvčí nedařilo tak, že na ministerstvu kultury, kde pracovala, zrušili celý tiskový odbor. Videem s Barborou Palovičovou se totiž bavilo nejen Slovensko. Po této ostudě se ministerstvo zřejmě rozhodlo, že vyjadřování nechají raději na své kanceláři. A z Česka už zní otázka, proč je vzhled u mluvčích nejdůležitější, zvláště vzhledem k tomu, že dotyčná mluvčí se umisťovala v soutěžích krásy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lidovec označil Okamuru za „ekonomického migranta z Tokia“, který se opičí. Proč?
ROZHOVOR „Rodina je základ státu. Pokud jde o podporu pracujících rodin, dnes se po nás opičí kdekdo. I ekonomický migrant z Tokia,“ říká v rozhovoru poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL). Definice manželství jako svazek muže a ženy by podle něj měla být zapsána v české ústavě. V rozhovoru však zároveň vyjádřil obavy nad tím, jakou podporu homosexuální manželské svazky mezi poslanci mají. Pravděpodobnost, že návrh projde, je prý vysoká. „Ten, kdo volil Babiše nebo Piráty, prostě volil Istanbulskou úmluvu a homosexuální sňatky,“ tvrdí s nadsázkou Benešík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman? Babiš? Letná? Profesor, který útočil na Milion chvilek, přitvrdil. I proti EU
U Xavera byl jako host profesor Jiří Chýla – a s Xaverem se nebavili o jaderné fyzice. Bavili se o Zemanovi a Babišovi. „Zeman Ústavu nepřekračuje,“ řekl. „Ten, kdo porušil zákon, není Babiš, ale ty řídicí orgány,“ šokoval fyzik. V médiích se prý o tom nemluví, protože lidi jsou líní si sednout a přečíst si to. Došlo i na Bundestag…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Prase!“ „Židi!“ Manželka Petra Žantovského napadena, má to dohru. Jde o umělce
Deník N píše pobouřeně o výběrovém řízení na ředitele divadla na Kladně, jehož vítězkou se stala Irena Žantovská. To by samo o sobě nebylo nic divného, pokud by v článku nebyl rozebírán i její manžel Petr, který podle deníku „publikuje na konspiračních a dezinformačních webech“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Sesazeni Zemana: Skandální a překvapivá slova o Babišovi
Několik senátorů sepsalo ústavní žalobu na prezidenta republiky. Není příliš pravděpodobné, že se tato žaloba opravdu dostane k Ústavnímu soudu, protože se ve Sněmovně nenajde dost poslanců, kteří by to schválili. Ale může se stát, že premiér Andrej Babiš (ANO) se na hlavu státu definitivně naštve a k žalobě se přidá. Pak celá věc opravdu k soudu doputuje. A může nastat katastrofa...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bitka v ČSSD: Začal exministr Staněk. A přidal se kandidát na ministra Šmarda, i s obrázkem
Ministr kultury Antonín Staněk se s úřadem rozloučil na konci července. V posledním dni svého ministrování ještě učinil jeden krok, kvůli kterému jej chtějí prošetřovat Piráti. Na kauzu upozornil Deník N. Týká se orgánu, o které jste nejspíš ještě neslyšeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Kurvy nás maj na háku.“ Jiří Drahoš dostal dopis stran roku 1989
Server časopisu Přítomnost přináší pod titulkem „30 let po plyšáku zas nás maj kurvy v háku“ otevřený dopis historika Aviezera Tuckera, jenž si stěžuje senátorovi Jiřímu Drahošovi na to, co se děje s ústavem ÚSTR. Mimo jiné zmiňuje i věci z porad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Cože? Češi mají víc rádi Rusko? Poprask a silná slova
Právník Jiří Vyvadil se vyjádřil k průzkumu agentury STEM, který ukazuje, že prezidentovi věří 57 procent lidí. Podle jeho slov je tak patrné, že se prezidentovi vyplácí sázka na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Stydím se za takového hejtmana. Odstupte z funkce!“ Senátor Valenta vrací úder Čunkovi. Tímto otevřeným dopisem
Hejtman Jiří Čunek před pár dny odpovídal formou veřejného dopisu ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové ohledně poskytování soc. služeb, tedy zda a jakým způsobem se Zlínský kraj chce zbavit některých svých příspěvkových organizací a převést je na obce. Ve své reakci se Čunek pořádně opřel do senátora Iva Valenty, který podle něj tuto poplašnou zprávu šíří. Jako jeho hlavní činnost hejtman označil hazardní průmysl, v jehož důsledku mnoho seniorů a rodin upadá do zásadních životních problémů. Senátor Valenta ve svém otevřeném dopise nyní žádá Čunka o odstoupení z funkce, snaží se prý odvrátit pozornost od vlastních pochybení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kuras: Evropská unie se musí zrušit, ale bude to strašně těžké, když je tam tolik lidí absurdně hodně placených
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn na Slobodném vysielači si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval spisovatele, dramatika, překladatele, rozhlasového redaktora a publicistu Benjamina Kurase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Poche všechno zničí. A pejsek Petříček...“ Kauza Šmarda jde do finále. A může nabrat nečekaný konec
Blíží se konec ČSSD ve vládě? Pokud ano, velmi pravděpodobně to nebude znamenat konec vlády Andreje Babiše. Objevují se další jména poslanců sociální demokracie, kteří by premiéra při hlasování o důvěře podpořili. ParlamentníListy.cz zjišťovaly nálady v sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Šmarda má smůlu. Zeman ho ministrem kultury neudělá
VÍME PRVNÍ Prezident Miloš Zeman odmítl Michala Šmardu jmenovat ministrem kultury. ParlamentníListy.cz to na dotaz řekl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Takže vy mi nevěříte?! Primátor Jablonce vypnul městské kamery kvůli hádkám v zastupitelstvu. Zítra bude velké dusno
„Nechal jsem dopoledne vypnout všechny kamery ve městě,“ oznámil primátor Jablonce Milan Kroupa (ANO) mírně konsternovaným novinářům. Později upřesnil, že byly vypnuty jen dočasně a už běží. Vrcholí tak koaliční spor kolem městského kamerového systému, který může vést k rozpadu koalice, v níž je v Jablonci hnutí ANO s Piráty a s uskupením Společně pro Jablonec. V opozici číhá ODS, která v Jablonci volby těsně vyhrála, ale do vládnoucí koalice se nedostala. Do koalice s hnutím ANO se však prý příliš nehrne. Ve čtvrtek se očekává bouřlivé zastupitelstvo. Momentálně to však nevypadá, že by vyhrocenou situaci vyřešilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist