Oficiální zpravodajská média

Ministerstvo obrany nakoupí 71 nákladních automobilů od společnosti TATRA TRUCKS
Ve čtvrtek 15. srpna podepsali náměstek pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic MO Filip Říha spolu s místopředsedy představenstva TATRA TRUCKS a.s. Petrem Hendrychem a Miloslavem Mahutem kupní smlouvu na dodání nákladních terénních těžkých a středních automobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Netolický v ČT: Současnou situaci může odblokovat sám Šmarda. A Zeman? Všichni poslanci by měli podpořit žalobu
Hostem čtvrtečního Interview na ČT24 byl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). V pořadu se řešila současná nejasná situace spojená s rozhodnutím prezidenta Miloše Zemana nejmenovat na post ministra kultury kandidáta navrženého premiérem Andrejem Babišem, jímž je Michal Šmarda (ČSSD). Dle Netolického by měl Šmarda sám zvážit, zdali je pro něho za takovýchto okolností dobré se o post ucházet. Situaci by tak nyní prý mohl „odblokovat“ právě Šmarda. Vyjádřil se též k ústavní žalobě na prezidenta, tu by prý měli podpořit všichni poslanci napříč politickým spektrem, aby i do budoucna byly definovány pravomoci prezidenta a aby mohl ve věci rozhodnout Ústavní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
,,Němci nemají rádi sami sebe." Historik Cerman o Německu, Gretě, svobodě slova a kravím prdění i krkání
ROZHOVOR Téma klimatické krize je v Německu módní trend. Paralelu s módou myslí historik Ivo Cerman doslova. Takové synchronizování názorů, které v poslední době vidíme na Západě, není podle něj třeba vysvětlovat nějakým spiknutím. Je to skutečně podobný společenský mechanismus jako móda. Ale sociální důsledky budou hrozné a nevratné. V jednom totiž dává švédské aktivistce Gretě Thunbergové za pravdu. A sice v tom, že je to jednoduché. Je jednoduché něco zničit, ale mnohem těžší je to obnovit a spíš to nepůjde vůbec. A to nejde jen o ekonomiku, třeba automobilový průmysl, ale i slušné živobytí a složitou politickou kulturu, kterou tu máme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Jdu od toho, řekl jsem...“ Kalousek otevřeně: TOP 09, Pospíšil, Zeman, Babiš, náckové. Třaskavá slova
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se v rozhovoru pro magazín Týden mimo jiné vyjádřil k tomu, že na post předsedy strany podporuje Tomáše Czernina. Podle jeho slov strana není v kondici a potřebuje stávajícího předsedu Jiřího Pospíšila vyměnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Režisér Adamec: Čtvrt milionu lidí na Letné není národ. Většinou občané Prahy a spřízněné delegace z jiných měst. A Mádl, Geislerová a další...
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Letos toto výročí využívá opozice k naivně demagogickým útokům na vládní koalici…“ říká k 17. listopadu známý režisér Jiří Adamec a dodává, že jsme specialisty na zneužívání výročí. V rozhovoru promluvil o životě na Floridě, kde zrovna s rodinou pobývá, a prozradil, co nám Američané závidějí. Zmínil i Českou televizi a velmi rázně se přitom vyjádřil k některým redaktorům. Svůj názor sdělil i k Rusku a k tomu, jak vidí náš vztah s touto velmocí. Nevynechal ani Evropskou unii. Řekl také, jak vnímá postoj evropských politiků vůči Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv ČR podalo trestní oznámení na primátora Jablonce
Sdružení místních samospráv ČR dnes podalo trestní oznámení na primátora Jablonce nad Nisou Milana Kroupu. Představitelé Sdružení se domnívají, že primátor Kroupa se mohl dopustit trestného činu vydírání a dále trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, když kvůli sporu o pohledávku rozhodl o vypnutí kamerových systémů na území Jablonce nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Proti politické tísni a prezidentu Zemanovi dorazily před Hrad demonstrovat desítky lidí
Několik desítek lidí dnes večer před Pražským hradem demonstrovalo proti „politické tísni u nás i ve světě“. Hlavním tématem projevů řečníků byl prezident Miloš Zeman, který podle nich porušuje Ústavu a „není hoden prezidentského majestátu“. Účastníky zvali pořadatelé také na nadcházející protestní pochod 21. srpna, který pořádá kampaň Milion chvilek pro demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Dusno v TOP 09: Jeden z volebních lídrů práskl dveřmi
Bývalý předseda a někdejší volební lídr příbramské TOP 09 Petr Vácha rezignoval na mandát městského zastupitele. ČTK dnes řekl, že už není členem TOP 09. Důvodem bylo to, že se neztotožňuje se současným celostátním vedením TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Prezident nejmenuje ministrem pana Šmardu, protože kultuře nerozumí
Komentář na facebookovém profilu k odmítnutí prezidenta jmenovat ministrem kultury Michala Šmardu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Chtějí žalobu na prezidenta, chtějí rozbít vládu. Ale tohle si neuvědomují. Profesor Krejčí odhaluje další možný prezidentský plán
ROZHOVOR „Američané jsou opravdu vyděšení propagandou v oblasti zahraniční politiky a očekávají válku.“ Profesor Oskar Krejčí analyzuje krvavé masakry ve Spojených státech. „Statistiky říkají, že denně je střelnou zbraní v USA zabito více než 100 lidí. Mimochodem, více jich spáchá sebevraždu, než je zastřeleno při kriminálním činu.“ Amerika podle politologa není připravena na nastupující migrační vlnu ani na to, že se zastaví. Profesor Krejčí se v rozhovoru věnuje také protestům v Hongkongu a v Moskvě. V závěru přidává Krejčí i svůj náhled na aktuální rozhodnutí českého prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Meleme nesmysly o Putinovi... Tereza Spencerová napravuje „blbnutí“ zaplacené „chlebodárci“
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Netuším, kdo s touto ‚úvahou‘ přišel, nenarazila jsem na ni. Ale mám z ní radost. Už jen proto, že jsme se i s vámi přece už mnohokrát bavili o tom, že v Rusku fakt o všem nerozhoduje Putin,“ reaguje analytička Tereza Spencerová na nejnovější úvahu o mocenském vývoji v Rusku. Úvahu, která spočívá v tom, že „Putinův systém“ může nakonec fungovat i bez Putina. Spencerová přidává i zásadní informace ze Sýrie a Jemenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Vyrazit Foldynu!“ A co od „socanů“ zaznělo pak, čtěte radši sami
Spor o setrvání Jaroslava Foldyny v ČSSD pokračuje. Sám poslanec uvedl, že jestli ho Hamáček vyhodí, je mu zcela lhostejné, svou politiku hodlá prosazovat i nadále. „Protože žiji mezi obyčejnými lidmi. A jestli to budou řešit na klubu nebo nějakém grémiu, mně je to úplně lhostejné,“ dodává poslanec. K jeho vyloučení podle Foldyny vyzvali už Mladí sociální demokraté z Brna. Foldyna je přirovnal k Socialistickému svazu mládeže. A Miroslav Poche spekuluje, že by se Foldyna mohl uchytit v Trikolóře...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hlaváček: Ode dneška můžete ovlivnit budoucí podobu nové čtvrti Bubny-Zátory
V červnu zástupci města představili návrh územní studie na 110 hektarový brownfield Bubny-Zátory. Studie ukazuje, jak by nová čtvrť mohla vypadat. Ode dneška je zveřejněna a připravena na veřejné projednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Protibabišovský politik setřel „chvilkaře“: Vyzvou ke komunikaci s voliči Zemana a Babiše a vzápětí je označí za nevzdělané blby?!
ROZHOVOR „V podstatě dnes nelze podpořit Zemana nebo Babiše, říct, že se vám nelíbí třeba nedávná Prague Pride, o kritice migrační politiky ani nemluvě. To je z vás, podobně jako tehdy z chartistů, onen pověstný ztroskotanec a samozvanec. Doporučuji si ten neslavný článek z Rudého práva vyhledat a přečíst. Mnohdy jako kdybych ten zápach 80. let opět cítil,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz liberecký krajský předseda Svobodných David Forbelský, ovšem s tím, že se dnešní doba nedá s obdobím normalizace vůbec srovnávat. Sám pořádal v Liberci první protibabišovskou demonstraci, ale k těm dalším má výhrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Co mají společné minulý a současný režim
Vedle toho, že si mnozí prominenti komunistického režimu bezostyšně přivlastnili roli elit ve státě kde byl komunismus zákonem prohlášen za zločinnou ideologii je to i další okolnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Středula se v rozhlase rozjel: Netrestejte státní zaměstnance!
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal odborářský předák z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Posluchačům sdělil, že lidé, kteří pracují pro stát, za to nesmí být trestáni a musí dostat pořádný plat. Konstatoval také, že tři automobilky vyvedly z Česka 70 miliard korun do kapes svým matkám, což podle něj znamená, že se české ekonomice nevede špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Podpořili jsme investici do nového výzkumného centra
Slavnostního položení základního kamene nové budovy špičkového výzkumného centra v oblasti fyziky pevných látek se zúčastnil vicepremiér pro hospodářství a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Je to v háji, Hamáčku? ČSSD ve vládě zůstane. Neodejde. Nemůže... A Zeman prý řekl víc
Prezident Miloš Zeman si to udělal po svém. Asi se to dalo očekávat – rozhodl se totiž, že nevyhoví návrhu ČSSD ohledně nominanta Michala Šmardy na post ministra kultury. Lidové noviny a MF DNES nyní informují o tom, jak se celá situace bude vyvíjet dále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Generál Řehka převzal stříbrnou medaili Ozbrojených sil Polské republiky
Generál Karel Řehka ve středu v polském Elblagu převzal stříbrnou medaili Ozbrojených sil Polské republiky. Řehka nyní v Elblagu působí jako zástupce velitele Mnohonárodní divize severovýchod, pod kterou spadají alianční jednotky rychlé reakce předsunuté na území Polska a Pobaltí. ČTK to dnes sdělila Vlastimila Cyprisová z tiskového oddělení generálního štábu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): Ze sociálního systému navždy vyloučíme osoby, které nepracují a práci si nehledají
Starobní důchodci, kteří řádně vychovali své děti, de facto financují důchody bezdětných důchodců, a jsou tak finančně diskriminováni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Pan prezident se chce stát personalistou
Komentář na facebookovém profilu k prezidentově odmítnutí jmenovat Michala Šmardu ministrem kultury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pirát Martínek: Někomu se to zatím nezdá, ale žijeme v nejbohatším uskupení států na světě. V EU
POLOČAS HORKÉHO ROKU „I když se to někomu zatím zdát nemusí, žijeme v nejbohatším uskupení států na světě. Navíc jako proexportně orientovaná ekonomika bychom velmi negativně pocítili ekonomické dopady, kdybychom nebyli členy EU,“ vysvětluje v rozhovoru pro PL poslanec Pirátů za Liberecký kraj Tomáš Martínek. „V Poslanecké sněmovně dlouhodobě pozoruji snahy utáhnout šrouby demokracii, o což se snaží někteří zástupci především KSČM, ANO či SPD. Každý občan by měl mít zájem na směřování naší země k liberální demokracii západního stylu, která zajišťuje občanům svobody i relativní blahobyt. Nikdo snad nemůže chtít totalitu,“ uvádí důvody své účasti na demonstraci na Letné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Chovanec by měl mlčet
Bývalý první místopředseda a ministr vnitra za ČSSD v bývalé Sobotkově vládě a nynější předseda sociální demokracie Plzeňského kraje, Chovanec, poskytl rozhovor XTV. Nic proti tomu, když někdo poskytuje rozhovory. Měl by ale být soudný. Musí počítat s tím, že rozhovor, pokud je s poněkud negativním nábojem vůči vládní účasti ČSSD, budou protibabišovská i další média mocně propírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: ICT odborníků je přes nadprůměrné výdělky nedostatek
Mediánový výdělek specialistů v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) činil v roce 2018 přes 52 000 Kč měsíčně a od roku 2013 se zvýšil o 11 500 korun. Alespoň třetina firem však má problém odpovídajícího odborníka nalézt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zhoršení vztahů s Ruskem a Čínou, podpora Prague Pride, rozmnožení krys v Praze, zneužívání funkce... SPD sepsala nepěkné věci o Hřibovi
Členové hnutí Svoboda a přímá demokracie na sociální síti Facebook vypsali důvody, proč se stydí za pražského pirátského primátora Zdeňka Hřiba. Vyčítají mu, že urazil občany Ruské federace, Číňany a ještě přihlíží tomu, jak se v Praze neseká tráva. A to pořád není všechno...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Německo i Čína hlásí další špatná čísla, Česko navzdory tomu překvapuje
Dvě ekonomiky, na nichž je ta česká zásadně závislá, hlásí další špatná čísla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kynologové mají nová vozidla
Od středečního dopoledne se vozový park pro přepravu služebních psů rozrostl o devatenáct nových speciálů pro krajská ředitelství a speciální útvary.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Arnika: V budoucnu se z čárového kódu dozvíte toxické látky ve spotřebním zboží
Desítky dobrovolníků v České republice testují mobilní aplikaci Scan4Chem[i], která po naskenování čárového kódu se výrobců zeptá, zda výrobek obsahuje zdraví škodlivé látky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tohle se Gretě nepovedlo. Chtěla chránit přírodu a vyrazila na summit na jachtě. Jenže...
Kritika se snesla na hlavu švédské aktivistky Grety Thunbergové. Ta se vydala z Velké Británie do New Yorku na jachtě. Chtěla tak ostatním demonstrovat ekologické chování. Mořeplavec Rudolf Krautschneider však míní, že se k přírodě Thunbergová rozhodně šetrněji nechová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Matteo Salvini chce předčasné volby. Tak se podívejte, co předvedl v italském parlamentu
Blogerka Monika Pilloni se rozhodla svým čtenářům popsat, co se děje v italském parlamentu, když tam dorazí ministr vnitra Matteo Salvini. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Náckové ho polámali, tak jim vyvrací bludy. Aktivista Cemper si sype popel na hlavu
Web Manipulátoři.cz se prezentuje jako jedna z hlavních front války proti dezinformacím. Jednou z jeho nejvýznamějších postav je Jan Cemper. Muž s historií v anarchistickém hnutí a mezi odpůrci amerických základen. Nyní na Facebooku prozradil, že se mu to hodí při odhalování dezinformací. Když se jako anarchista dostal mezi „ruskou dezinformační scénu“, dobře prý poznal, co je zač, a díky tomu dnes lépe než jiní pozná její hoaxy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Za rozpadem koalice v Jablonci stojí spor o střet zájmů primátora Kroupy
Dosavadní koalice v Jablonci nad Nisou se dnes rozpadla. Hlavní příčinou byl spor o střet zájmů primátora Milana Kroupy (ANO) související s jeho působením ve firmě GREPA Networks. Důvodem však byly i dlouhodobé neshody uvnitř koalice tvořené ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou Budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPOZ): Prezident Zeman hájí zájmy nás všech
Pohled na současnou politickou situaci kolem nejmenování ministra kultury. Zakrývání důvodů odvolání ministra Staňka a prezidentovy důvody k nejmenování M. Šmardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
DPP: Lanovka v Zoo Praha dnes odvezla osmimiliontého cestujícího
Osmimiliontého cestujícího dnes přepravil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) lanovkou v Zoologické zahradě hl. m. Prahy (Zoo Praha). Stala se jím paní Hana Charvátová z Prahy, která Zoo Praha navštívila i se dvěma vnoučaty. Letos za prvních sedm měsíců lanovku využilo už 190 926 návštěvníků Zoo Praha. Na podzim čeká lanovku generální oprava po deseti letech provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Muž jako horolezec, žena sedí u kočárku. Tuto reklamu v Británii zakázali. A exministryně Kovářová varuje
Advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se na svém Twitteru vyjádřila k případům, kdy ve Velké Británii poprvé zakázali dvě reklamy na základě nového pravidla, které nedovoluje při propagaci výrobků přisuzovat mužům a ženám stereotypní role. „Až se zase povede debata o Istanbulské úmluvě, vzpomeňte si na ten příklad. Pokud ji ratifikujeme, bude nás zavazovat a budeme se muset podle ní chovat. A genderově nekorektní, tedy tradiční chování zakazovat a trestat,“ varuje bývalá ministryně s tím, že se po ratifikaci úmluvy možná budou podobné případy stávat i u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Na kulturu půjde příští rok dalších 440 milionů
O dalších 440 milionů korun oproti původnímu návrhu bude navýšen rozpočet Ministerstva kultury na příští rok. Dnes se na tom dohodli ministryně financí Alena Schillerová a náměstek pro ekonomickou a provozní sekci ministerstva kultury René Schreier, který je aktuálně pověřen řízením rezortu kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ústavní právník jasně: Pokud není Šmarda kanibal, zločinec nebo třeba analfabet, měl dávno sedět na místě Staňka
Ústavní právník Jan Kudrna se vyslovil jasně. Pokud chce prezident dodržovat Ústavu, a to by měl, protože je to základní zákon České republiky, měl by jmenovat Michala Šmardu ministrem kultury. Jeho jmenování by prý mohl odmítnout snad jen tehdy, kdyby byl Šmarda zločinec, kanibal nebo analfabet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Vypadá to, že v květnu 2022 budeme skutečně jezdit od Hradce až po Jaroměř po dálnici
Na stavbě D11 se právě zakládá nejdelší most nové dálnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
80leté ženě chtěli znovu zvedat nájem, na který nemá. Dostala infarkt! Děsivá realita, jak žijí čeští senioři
REPORTÁŽ Celý život pracují a pak jsou odkázáni jít si na úřad práce pro dávku kvůli vysokému nájmu, na který jejich důchod nestačí. Tak podle toho, co zaznělo 15. srpna na tiskové konferenci Rady seniorů ČR, vypadá každodenní realita českých důchodců žijících v nájmech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Na podstřelený rozpočet doplatí obce, města, lidé i stát
Komentář na facebookovém profilu k návrhu ministerstva financí na snížení rozpočtu na zaměstnanost
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Vyjádření k výpovědi nájemci ve stanici Hradec Králové hl. n.
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zaregistrovala v posledních dnech některé nepřesné a neúplné informace ohledně výpovědi nájmu knihkupectví Ambra ve výpravní budově v Hradci Králové. V zájmu objasnění vzniklé situace přinášíme vyjádření k celé události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Netušil jsem, že kůrovci umějí číst
Čtvrteční glosy Mirosalva Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Pes, zavřený v autě v Jindřichově Hradci, byl vystaven přehřátí
Před několika dny řešila Krajská veterinární správa (KVS) pro Jihočeský kraj společně s městkou policií a městským úřadem v Jindřichově Hradci případ psa, kterého jeho majitel nechal v autě na přímém slunci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sebrat jim peníze! Kechlibar vystoupil proti „potírání nenávisti“. A vyřešil téma Tommy Robinson
SOUVISLOSTI MARIANA KECHLIBARA „Žádný člověk na světě není takovým ohrožením, aby bylo nutno zakazovat jeho samotné jméno nebo zmínky o něm,“ říká vědec a matematik Marian Kechlibar o kauze cenzury jména britského aktivisty Tommy Robinsona na Facebooku. Podle Kechlibara byl však výsledek přesně opačný, o Robinsonovi se hovoří více než dříve. Argument o tom, že soukromá firma si může dělat, co uzná za vhodné, Kechlibar tak docela nebere: „Například nedovolujeme telefonním operátorům, aby vám přerušovali hovory, když se bavíte o něčem, o čem byste podle názoru někoho nahoře neměli.“ Kechlibar, který tuto sociální siť nedávno opustil, rovněž upozorňuje, že Facebook je obří korporace, jejíž roční obrat daleko převyšuje HDP menších států. A brzy plánuje zavést i vlastní měnu. „Za uši“ dostala od Kechlibara také ČSSD, která se ve vládě stará o potírání nesnášenlivosti na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš by měl podat žalobu, říká Onderka k postupu prezidenta Zemana
Zhruba před třemi týdny to vypadalo, že prezident nakonec vyhoví návrhu na jmenování Michala Šmardy, tvrdí první místopředseda ČSSD Onderka.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.8.2019 v 07:36, zobrazit podobné
Lesy ČR: Pro dvě stavby můžete hlasovat v krajských anketách
O Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti životního prostředí v roce 2018 v kategorii Voda se uchází vodní nádrž U Kamenného mostu vybudovaná Lesy ČR v Rychlebských horách – hlasovat pro ni můžete do 30. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist