Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Víte, že si platíte partu kolem Kliniky? Dokonce dvakrát. Přes velmi podivnou firmu
Komentátor Michal Půr se na serveru Info.cz vyjádřil k webu a2larm. Podle jeho slov lidé na tento web přispívají vlastně dvakrát – z daní přes Ministerstvo kultury a z koncesionářských poplatků. Ptáte se, jak je to možné?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Trikolóra prý zatím řeší podobné emoce jako Milion chvilek pro demokracii. „Rád se seznámím s jejich stanovami a politickým programem,“ říká Jiří Payne
ROZHOVOR Zákon u nás zakazuje používat šlechtické tituly! Europoslanec za Svobodné, kterému letos skončil mandát, se proto diví, proč používáme „von“ ve jméně nové předsedkyně Evropské komise Ursuly Leyenové. Payne je kritický jak k možnosti naší republiky cokoliv zásadního v EU ovlivnit, tak k údajnému spiknutí prezidenta a premiéra, které „paralyzovalo fungování státu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vnitro opět sepsalo zprávu o extremismu: Šíří se předsudečná nenávist. Nenávistná média útočí na pilíře liberální demokracie. Rasisté si říkají „vlastenci“
Trend nárůstu nenávistných projevů vůči lidem pro jejich politické přesvědčení ve druhém čtvrtletí pokračoval. Uvádí to čtvrtletní zpráva o extremismu, kterou zveřejnilo Ministerstvo vnitra. Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) podle zprávy upozadilo tradiční extremistické strany, volby do Evropského parlamentu ukázaly jeho dominanci mezi xenofobně laděnými subjekty, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Podle řeči poznáte je…
V minulých dnech na tiskové konferenci oznámilo hnutí STAN (zřejmě s podporou dalších pravicových stran), svou hlavní výhradu ke státnímu rozpočtu na rok 2020. Nejsou to ani nízké sociální výdaje, ani nízké výdaje na mzdy zdravotníků, jak bychom logicky očekávali, ale je to něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: EU více než demokracii připomíná Maovu „kulturní revoluci“
Čínským komunistou Maem vyhlášená politika kulturní revoluce přivodila utrpení a také smrt stovkám tisíc lidí, rozvrat ekonomiky a obrovské ztráty na kulturním dědictví. Oficiálním záměrem kulturní revoluce bylo nastolení masové lidové demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nejlepší by bylo ministerstvo kultury úplně zrušit, radí Štěpán Kotrba. Anarchističtí augusti se beztak chtějí řídit jen sami
ANALÝZA Analytik Štěpán Kotrba tentokrát prezidenta Zemana kritizuje. Důvodem je jeho poslední krok v současné vládní krizi. Ústavní systém podle něj nepředpokládá, že prezident a premiér spolu budou válčit. Miloš Zeman by se měl jako hlava státu začít chovat konstruktivně a dospěle; bez ohledu na to, jak se chovají lidé kolem něj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
„Pocheho zašlápne do země jak slimáčka.“ Zásadní informace od člena vlády. Jde o Jana Hamáčka a buňku v hnutí ANO, nad kterou nemá Babiš kontrolu
Ačkoli se podle některých médií soc. dem. dostává do slepé uličky kvůli konfrontaci s prezidentem ohledně resortu kultury, zas tak tragicky to prý dopadnout nemusí. Předseda ČSSD Jan Hamáček má mít podle našich zdrojů silnou podporu nejen uvnitř vlastní strany, ale především vně hnutí ANO. Důvod? Miroslav Poche a Hamáčkova síla sjednotit dříve rozháranou partaj. To ParlamentnímListům.cz řekl vysoce postavený vládní činitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdražit maso, ať na něj lidi přejde chuť. Respekt se přidává k boji proti „masité dietě“ ve jménu planety
Ivan Lamper ve svém článku týdeníku Respekt přibližuje českým čtenářům text portálu Vox věnující se tématu diskutované daně z masa. O té uvažují především politici v sousedním Německu ale nejen tam. Redaktor Respektu přidává i svůj komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Dáma z Trikolóry připomíná slova Thatcherové, že EU musí zkrachovat. Pusťte si německou veřejnoprávní televizi, pak člověk zjistí, jak šílený je svět
ROZHOVOR „Někteří lidé prostě mají pocit, že 17. listopad patří pouze jim a nikomu jinému,“ říká Helena Mallotová, bývalá poslankyně za ODS a v současnosti koordinátorka Trikolóry. Takoví lidé prý vedou nesmiřitelnou válku, ale svobodné volby prohrávají. „Odmítám být součástí jakési beztvaré protibabišovské Národní fronty,“ říká politička a zmiňuje jméno Mikuláše Mináře. A podlézání Rusku a Číně? V tom prý ještě zaostáváme za Západem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš totálně zazdil ČSSD Šmardu. Ve vládě s ním nebudu, řekl jasně
Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítá být ve vládě s nominantem ČSSD na post ministra kultury Michalem Šmardou. Řekl to Primě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl křtil knihu. Padaly narážky na hru od Havla i vtipy na koňský ohon a profesora Lukeše z Bostonu
REPORTÁŽ Svoboda je v ohrožení a lidé si to neuvědomí, dokud ji zcela neztratí. Důrazné varování před novými formami totalitního myšlení a praktik zazněly ve čtvrtek odpoledne v zahradě hanspaulského zámečku, kde sídlí Institut Václava Klause. Exprezidentův letitý spolupracovník Ladislav Jakl zde představoval svou novou knihu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ty máš něco proti gayům a lesbám? Tomáš Vyoral napsal komentář k LGBT a nestačil se divit
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Horký týden v Praze, nejen teplotně, ale i díky akci „Pražská pýcha“, jak Tomáš Vyoral přeložil název přehlídky Prague Pride. Dostal se kvůli tomu do konfliktu s jedním známým, kterému musel vysvětlovat, že nemá nic proti gayům a lesbám, když o LGBT komunitě napsal na sociální síť kritický příspěvek. Probral i český film, zejména jeden, co má dostat nejvyšší podporu na příběh bratrů Mašínových, a také Gretu, letos prakticky jistou držitelku Nobelovy ceny za mír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Projedu republiku jako Zeman, plánuje Klaus mladší. Na velká jména zatím čeká
Výraznější osobnosti, ať už z jakýchkoliv velkých stran, v současné době vyčkávají na zveřejnění podrobnějšího programu, zní z Trikolóry.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.8.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Foldyna sledoval na ČT výstup Piráta o Rusku a musel si dát panáka: Jasánek jak vyšitej
Ruské velvyslanectví kritizuje záměr pražského magistrátu nevrátit na Staroměstskou radnici pamětní desku připomínající podíl Rudé armády na osvobození Prahy od nacistů v roce 1945. Velvyslanectví to označilo za pokus vymazat z paměti část společných ději. Má se deska odstranit, protože nesla nepřesné informace, nebo jde skutečně o pokus vymazat z paměti část společných dějin Česka a Ruska? Nejen na to v Událostech, komentářích na ČT24 nabídl svůj pohled místopředseda zahraničního výboru Sněmovny za Piráty Jan Lipavský. Po zhlédnutí jeho vystoupení se poslanci Jaroslavu Foldynovi (ČSSD) doslova zježily chlupy na těle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kremlík je přes 100 dní ministrem. Co už dokázal?
Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) má za sebou více než 100 dní ve funkci. Jeho nejvýraznějším krokem byly změny ve vedení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), změny nastaly i v Českých drahách. Další výrazné kroky ministr provedl kolem mýta, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Záruky za financování inovativních start-upů se zvyšují
Dobrá zpráva pro podnikatele: financování inovativních start-upových projektů je dostupnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Legendární hokejista Milan Nový: Žádná kocábka s chudáčkama, je to jen hra neziskovek. Čím na ně budeme hodnější, tím hůře skončíme
„Politický názor je otázka zkušeností!“ To říká nejlepší československý střelec všech dob, člen hokejové síně slávy a mnohonásobný reprezentant Milan Nový. Proč se dnešní mladí hráči těžko prosazují do NHL, proč je tvrdě proti imigraci, a co mu o uprchlících říkali švédští přátelé?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vytočený Ringo zvyšoval hlas: Hamoun. Ať se ti komisaři v Bruselu zalknou. Zabednění úředníci vymýšlí přerozdělování. Klaus má pravdu, budu ho volit
Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV umělce Františka Ringo Čecha. Dozvěděl se od něj, že bruselští úřednici jsou naprosto příšerní, množí se jako vši a zaslouží si, aby jim někdo konečně řekl, co si o nich myslí. Udělali to Britové v referendu o brexitu a Ringo Čech byl nadšen. Poté sepsul sociální demokracii a prozradil, že bude volit Václava Klause mladšího a Trikolóru, protože jak Trikolóra, tak Klaus jsou prý skvělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Právník Wintr burcuje poslance: Jestli žalobu nepodáte teď, tak už Zemana neudrží nikdo
Prezident Miloš Zeman ve středu oznámil, že Babišovu návrhu z konce května, aby se novým ministrem stal Michal Šmarda (ČSSD), vyhovět nehodlá. Jeho postup při výměně ministra kultury je proto jedním z bodů návrhu na ústavní žalobu, který schválil v červenci Senát. „Pokud nebude podána žaloba, prezidenta už v mezích nikdo neudrží,“ varuje v rozhovoru pro Novinky odborník na ústavní právo Jan Wintr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kremlík se chlubil, kolik peněz vyhádal u Schillerové. Je to prý ale spíš kouzlení s čísly
Ministr dopravy za hnutí ANO Vladimír Kremlík se před pár dny chlubil, že u ministryně financí za hnutí ANO Aleny Schillerové dosáhl něčeho, co se nepovedlo žádnému jinému ministrovi. Prý dostal pět miliard navíc do Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Zdá se však, že to není tak úplně pravda...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš opět půjde za prezidentem kvůli ministerstvu kultury. Ještě předtím chce ladit noty s Hamáčkem
Kvůli výměně ministra kultury se v úterý uskuteční další ze série schůzek premiéra Andreje Babiše (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem. Informaci České televize, že o jednání s hlavou státu požádal, potvrdil ČTK Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Jak správně zvyšovat nájemné pomocí inflační doložky
Zvyšování nájemného má svá pravidla, která je pronajímatel povinen dodržovat. Pronajímatel si může zajistit pravidelné zvyšování nájemného přidáním inflační doložky do nájemní smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB chce trhy v září překvapit, spadnou španělské výnosy pod nulu?
Recese je výraz skloňovaný doslova na každém kroku. Po slabých číslech z Německa a z Číny zažily akcie ve středu nejhorší den letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Vlastivědné muzeum v České Lípě získalo historický fotoaparát
Nový přírůstek do stálé historické expozice Českolipska získalo Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Kolekci obohatil plně funkční historický a technicky velmi cenný vidlicový fotografický ateliérový přístroj. Aparát pochází z 20. let minulého století a sloužil ve fotoateliéru v Kamenickém Šenově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad začal vymáhat dotaci, kterou dostal kancléř Mynář
Firma, kterou spoluvlastnil kancléř prezidenta Vratislav Mynář, nejpravděpodobněji bude muset vrátit dotaci 1,4 milionu korun. Peníze firma získala na zasněžování sjezdovky v Nové Lhotě na Hodonínsku, sněžná děla ale už pět let rezavějí v nefunkčním areálu. Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) zahájil řízení o vrácení peněz. Informuje o tom deník MF DNES a server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
My máme euro. Teď kvůli tomu prý Slovensko doplatí na německou recesi více než ostatní
Německá ekonomika balancuje na hraně recese, což zemím střední Evropy rozhodně neudělá dobře. Zpomaluje růst v České republice, v Polsku i v Maďarsku. Nejvíc v tuto chvíli trpí Slovensko. Hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Dominik Stroukal tvrdí, že Slováci teď doplácejí i na to, že platí eurem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Netradiční socha nově vítá návštěvníky muzea v Milevsku
Netradiční socha tří maškar nově vítá návštěvníky milevského muzea. Na její pořízení včetně dalších úprava přispěla Nadace ČEZ částkou 450 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Na počátku sametové revoluce panovala mezi Čechy a Slováky shoda. Jenže pak...
Události konce roku 1989 na Slovensku, pro které se vžil název něžná revoluce, měly podobný průběh jako v Česku. Pod vlivem dění 17. listopadu na pražské Národní třídě tu vzniklo hnutí Veřejnost proti násilí (VPN) a 27. listopadu se Slovensko připojilo ke všeobecné generální stávce. V polovině prosince se moci ujala vláda národního porozumění a v prvních svobodných volbách v červnu 1990 vyhrálo VPN, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Když ústavní právník lže ve veřejnoprávní ČT
Myslel-li si někdo, že víc nenávistného a nepravdy mluvicího ústavního právníka, než je Jan Kysela, už není, tak se mýlil a mýlí. Nepochybně je jich tam (ale i jinde) celkem dost a naše/jejich ČT má na ně "nos", prostě si je umí vybírat a především potom zvát do svých pořadů, aby nevědomému a nevzdělanému pohříchu národu sdělovali ty své "jediné odborné a pravdivé" názory a výklady naší legislativy, zejména ústavního práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Bezzásahovost se musí budovat postupně, ne skokem
Kdyby se bezzásahová zóna na Šumavě budovala postupně, tedy nejméně 100 let, nemuselo dojít k současným katastrofám. Skokovým nárůstem plochy bezzásahových území však došlo k přemnožení kůrovce a likvidaci obrovského množství lesa. Podle lesníka Jana Štrobla jsou smrkové monokultury na Šumavě dílem člověka a ten jediný je také může napravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Třeštíková: Po letech v depozitáři je čas, aby Slovanská epopej byla k dispozici všem
Radní pro oblast kultury Hana Třeštíková se sešla se zástupci senátorů, kteří podepsali petici za umístění Slovanské epopeje v Moravském Krumlově. O dočasném umístění díla chce radní rozhodnout v září, kdy umístění projedná Výbor pro kulturu a cestovní ruch ZHMP. Na jeho jednání senátory pozvala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k nadcházejícímu pochodu za práva zvířat
Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT vyjadřuje podporu pochodu za práva zvířat nazvaného The Official Animal Rights March, který se bude konat v sobotu 17. srpna v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Komu vadí vzácní dravci?
Nebe na Litoměřicku přišlo kvůli střelci o svého krále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Protipovodňová ochrana Olomouce ve finále environmentální soutěže
II. A etapa protipovodňové ochrany Olomouce postoupila mezi finalisty Adapterra Awards 2019. V rámci této soutěže vzniká unikátní databáze nejlepších příkladů adaptačních opatření České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Přijďte si s dětmi užít konec prázdnin
Obvod zve své občany na Sportmanii 2019, jejíž součástí bude nedělní Den s MO Plzeň 3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Foldyna sledoval výstup Piráta o Rusku a musel si dát panáka: Jasánek jak vyšitej
Ruské velvyslanectví kritizuje záměr pražského magistrátu nevrátit na Staroměstskou radnici pamětní desku připomínající podíl Rudé armády na osvobození Prahy od nacistů v roce 1945. Velvyslanectví to označilo za pokus vymazat z paměti část společných ději. Má se deska odstranit, protože nesla nepřesné informace, nebo jde skutečně o pokus vymazat z paměti část společných dějin Česka a Ruska? Nejen na to v Událostech, komentářích na ČT24 nabídl svůj pohled místopředseda zahraničního výboru Sněmovny za Piráty Jan Lipavský. Po zhlédnutí jeho vystoupení se poslanci Jaroslavu Foldynovi (ČSSD) doslova zježily chlupy na těle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Neziskovky nebudou moci bez dotací vůbec fungovat
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu návrhu na zrušení záloh na sociální projekty z evropských dotací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vůdce českých studentských klimastávek strašil přes kameru mrtvou planetou. A Greta žádné novináře nevykázala
Mladí lidé dál stávkují a bojují proti globálnímu oteplování. Zakladatel stávkového hnutí Fridays for Future v Česku 17letý Petr Doubravský společně s členem hnutí Markem Jankovským v pořadu Rozstřel na serveru iDNES.cz varují, že pokud lidé nezačnou do 12 let zásadním způsobem omezovat emise skleníkových plynů, bude to mít katastrofické a nevratné následky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Můžeme nestátním vlastníkům lesů kompenzovat škody, způsobené kůrovcem
Evropská komise schválila Ministerstvu zemědělství (MZe) Rámcový program pro řešení rizik a krizí v zemědělství – náhrada škod způsobených škůdci lesních dřevin. Celkem chce letos MZe v tomto svém programu vyplatit nestátním vlastníkům lesů 1,5 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra