Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.750x, což odpovídá cca 143.491-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Eva Holubová: Lidi volí Babiše? Maj zdevastovaný mozky. Naše generace musí vychcípat
Herečka Eva Holubová se v rozhovoru pro DVTV mimo jiné vyjádřila k tomu, proč volíme stranu premiéra Andreje Babiše (ANO). „Naše generace musí vychcípat a nastoupí noví bojovníci,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Prasárna! Šmarda kopnul Babiše za minulost a naznačil budoucnost
Nominant ČSSD na ministra kultury Michal Šmarda se dnes ráno na svém facebookovém profilu vyjádřil k probíhající vládní krizi. Vzpomněl mimo jiné kauzu Lithium, kterou nazval prasárnou. A nechyběl ani vzkaz premiéru Babišovi: „Pokud dojde ke změně v nominaci na ministra kultury, tak není třeba mít strach. Máme docela dost lidí, kteří to určitě zvládnou.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Že umělci nemají peníze? V Národním divadle dali přes 7 500 000 korun za grafické návrhy samolepek nebo plakátů
Před časem jsme přinesli informaci o zajímavé smlouvě mezi Národním divadlem a Plzeňským Prazdrojem, který má například zajistit při reprezentativních příležitostech a při služebních jednáních ředitele a vedení ND podávání piva Pilsner Urquell. Nyní naše redakce obdržela další pozoruhodné smlouvy. Týkají se spolupráce mezi ND a grafickým studiem Formata. Ve smlouvách je předmětem zajištění grafických prací pro Národní divadlo v období od letošního července do června příštího roku. Hodnota smlouvy je přitom nezanedbatelných 2 090 456,50 koruny. To byl ale jenom začátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Konec světa.“ Exprezident Klaus o Gretě, EU a klimatu. Chystá se akce profesorů se vzkazem: Klimatická krize není
ROZHOVOR Dění kolem mladé Grety, bojující proti změně klimatu, je naprosté šílenství naší doby. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý prezident Václav Klaus. Mladá aktivistka je podle něho obětí svých rodičů a dalších lidí, kteří ji zneužívají k politickým účelům. Exprezident též brutálně odsoudil ministra Petříčka a jeho činnost v úřadu. Vyjádřil se též k aktuálním politickým tématům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ale, ale. Senátor Fischer šíří fake news? Ohledně kybernetického útoku to prý bylo úplně jinak, než tvrdil
Bývalý poslanec ČSSD Michal Hašek volá do akce bojovníky proti dezinformacím. Ukazuje se totiž, že Pavel Fischer nemluvil pravdu a později prý ani neměl „koule“, jak napsal Hašek, se za to omluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Za Havla jsem se nestyděl.“ Herec David Prachař, účastník Letné, pozvedá hlas o politice
ROZHOVOR Jak se dívá herec David Prachař na otázku rovnoprávnosti žen a mužů, jak se mu žije v rozdělené české společnosti, co říká na kauzu kolem ministra kultury, co chybí současné politice a jak by si představoval budoucího prezidenta?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nebudeme navrhovat jiné jméno za Šmardu, zopakoval Hamáček po schůzce s Babišem
Spor o obsazení ministerstva kultury se po pondělní schůzce premiéra Andreje Babiše (ANO) a předsedy ČSSD Jana Hamáčka nikam neposunul.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.8.2019 v 11:36, zobrazit podobné
„Styděl bych se.“ Babiš totálně zesměšnil Šmardu a Hamáček k tomu má co říct
Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že stojí o to, aby ČSSD změnila kandidáta na ministra kultury. ČSSD trvá na dodržování Ústavy, nemá důvod ho měnit, oponuje předseda sociální demokracie Jan Hamáček (ČSSD). Takové jsou závěry dnešní schůzky mezi oběma muži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pučmeloud Petříček, směje se Ondřej Hejma. A rozjel se o „zeleném šílenství“ a „ptákovině“ na ČT
Události a titulky posledních dní opět glosoval Ondřej Hejma. Telenovela okolo jmenování ministra prý pomalu končí, protože se chystají důležitější kauzy. Miloš Zeman prý rázně využil toho, že sociální demokracie nezdůvodnila Staňkovo odvolání. „Dal jim a ukázal, udělal z nich naprostý šašky,“ pravil zpěvák a novinář. Zkritizoval i „zelené šílenství“ v Německu, které prý pochází z toho, že nikdo nechce kritizovat Angelu Merkelovou. Přidal se prý i „vrchní Pučmeloud“ Petříček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Řekneme lidem, co je pravda. Politolog Gregor představil dezinformační show ČT
Politolog a story editor připravovaného pořadu o dezinformacích na České televizi Miloš Gregor, přišel debatovat nejen o svém novém pořadu do Prostoru X v Reflexu. „Myslím si, že migrační krize je toho krásným důkazem, kdy politici vycítili příležitost a svezli se na té vlně strachu, pak už třeba nenávisti, obav a přiživovali to úplně, protože s nadsázkou můžeme říct, že těch migrantů tu máme tolik, že bychom je dokázali spočítat na prstech jedné ruky, ale migrační krize nám ovlivňuje veškeré volby, co se v České republice konaly už od roku 2014,“ řekl Gregor. Vidí Miloš Gregora Putina, i když otevře ledničku? Co to jsou informační ghetta? Budou v pořadu říkat, co je a není pravda?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Havel, ten přímo diktoval! Zdeněk Zbořil trochu jinak o Zemanovi a vládní krizi
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Úvaha je prostá, jeden Petříček stačí, nač vytvářet další, už vlastně třetí, centrum politického rozhodování ve vládě.“ Podle politologa Zdeňka Zbořila premiérovi nezbyla žádná jiná možnost než navrhnout politickým partnerům, aby si nehráli na vítěze voleb. A kdo na kulturu místo Šmardy? „Doporučovat nějaké jméno si nedovolím. Snad by bylo lepší se zeptat paní režisérky Třeštíkové…“ K dnešní schůzce Babiše s Hamáčkem přidává pýthickou věštbu: „Oba pánové se dohodnou a oba budou svá rozhodnutí považovat za své vítězství. Nedohodnou-li se, odevzdají opět část své politické moci prezidentovi, a opět skoro na stříbrném podnosu.“ Přesto, podle Zbořila už je rozhodnuto. Zavzpomínal i na prezidentské období Václava Havla: „Jména nových ministrů Václav Havel Luxovi přímo diktoval. Jen mu nedal toho předsedu vlády, jen místopředsedu. Byl jsem toho vzdáleným svědkem, ale přece jen svědkem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pokud ČSSD nedokáže najít odborně způsobilého kandidáta, nikdo jí nebrání odejít z vlády. Proč se musí občané dívat na tento cirkus, nechápe poslankyně Hyťhová
ROZHOVOR „Pokud ČSSD nedokáže nabídnout kandidáta, který bude dostatečně odborně způsobilý, nikdo přece nebrání ČSSD odejít z vlády,“ říká poslankyně hnutí SPD Tereza Hyťhová. V případě ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana budou poslanci SPD stát na straně hlavy státu. V České republice máme vládní krizi, to považuje Hyťhová za holý fakt. Pokud se ministři a poslanci z vládních stran nedokážou shodnout na tom, jestli je rozpočet dostatečný, nebo v některé oblasti chybí finance, to je podle jejího názoru samo o sobě kritické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident nesmí dělat z ústavy trhací kalendář, říká šéf KDU-ČSL. Jde za Zemanem
Pokud by se nás premiér Babiš zeptal, zda jsme ochotni se podílet na rozpuštění sněmovny, tak bychom mu řekli, že ano, říká šéf KDU-ČSL Výborný.  
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.8.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Ochromit průmysl. Kurva, lidi, teď to roztrhneme. Reportáž od německých bojovníků za klima, proti kterým je Greta ještě umírněná
Mysleli jste si, že páteční klimatické srazy středoškoláků na náměstích jsou nesmyslné? U našich německých sousedů jde boj ještě mnohem dál. V poslední době tam sílí skupina říkající si Extinction Rebellion (česky asi nejlépe „Rebelie proti vyhynutí“), sama se nazývající „vzteklou sestrou“ klimatického pátku. Mísí se v ní pseudonáboženské povzbuzující seance se záškodnickými akcemi, například blokádami dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
O Trikolóře šíří dezinformace. Hlavně ti, co prý bojují s dezinformacemi. Babiš a ČSSD nás nezajímají, říká Majerová-Zahradníková
ROZHOVOR „Nejsme na závodech, ale budujeme politické hnutí, které hodlá promluvit do dění v této zemi. Hnutí Trikolóra není rychlokvaška, ale seriózní dlouhodobý projekt,“ říká poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, která nedávno opustila řady občanských demokratů, a teď spolu s Václavem Klausem mladším buduje nové politické uskupení. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradila, jak pokračuje příprava politického programu i budování členské základny. K dění v české politice současně připomněla slova bývalého prezidenta Václava Havla, že má povinnost odvolat ministry, ale u jejích jmenování to není tak jisté. „Havel dodal, že kdyby seděl na Hradě jen kvůli podepisování, pak by svou funkci zesměšnil. Možná se jeho slovy tehdejší premiér a současný prezident země Zeman dnes řídí a nechce zesměšnit funkci prezidenta.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda žije na úkor budoucnosti. Babiš a ČSSD si nemají co vyčítat. A toto nás čeká, říká Skopeček z ODS
ROZHOVOR „Označit opakovaně deficitní rozpočet v době několikaletého růstu a minimální nezaměstnanosti za konzervativní nemůže nikdo normálně uvažující. Rozpočet měl být při naší ekonomické výkonnosti dávno vyrovnaný. Vše ostatní je neschopnost této vlády a žití na úkor budoucnosti,“ říká poslanec Jan Skopeček (ODS). Zároveň upozornil, že ze slibů z billboardů nemáme nic. Ani kvalitnější státní správu, ani jednodušší stavební řízení, ani jednodušší prostředí pro podnikání. Malým podnikatelům prý vláda otravuje život, zatímco nejbohatším korporacím posílá peníze. To je podle poslance Skopečka politika vlády hnutí ANO a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ruské protesty? Je to složitější. Něco nám uniká. Veronika Sušová- Salminen odhaluje, jak dopadne Putin
ROZHOVOR V médiích hlavního proudu v poslední době můžeme sledovat záběry z Moskvy, kde opět propukla vlna demonstrací proti moci prezidenta Putina. Názorové skupiny, které už roky hovoří o jeho odstranění, mají při jejich výkladu jasno. Veronika Sušová Salminen, která se na Rusko zaměřuje při své vědecké a publicistické činnosti a napsala o prezidentu Putinovi knihu, nabízí trochu jiný pohled. Z něj například vysvítá, že to nejsou jen demonstranti v ulicích, kdo v současnosti v Moskvě usiluje o zásadní změny...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČT porušila zákon. Šlo o děti
Česká televize dle RRTV porušila zákon o rozhlasovém a televizním vysílání. Reportáž Zpráviček na ČT :D podle mínění radních mohla působit nebezpečným návodným dojmem, rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šmarda se vzdal nominace na ministra kultury. Nechce být ve vládě proti vůli premiéra
Večer o svém rozhodnutí informoval předsedu ČSSD Jana Hamáčka.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.8.2019 v 22:36, zobrazit podobné
Rozpad vlády? Babiš chce prý ČSSD vytrestat. Okamury se bojí. V zákulisí se začíná brblat
Česko je asi nejblíže od možného pádu vlády od jejího vzniku. V pátek se totiž premiér Andrej Babiš (ANO) vrátil z dovolené a řekl, že nominant ČSSD na post ministra kultury Michal Šmarda ve vládě sedět nebude. MF Dnes i server Echo24.cz k tomu přinášejí bližší informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist