Oficiální zpravodajská média

Máte vychcípat? Vzkazy Evě Holubové: Raději čtěte sami
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, levicový sociolog Jan Klán i bývalý poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa se vyjádřili k rozhovoru herečky Evy Holubové, v němž se hanlivě vyjádřila k voličům Andreje Babiše (ANO). Mimo jiné také řekla, že lidé mají zdevastované mozky a že je třeba, aby její generace vychcípala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutí
Michal Šmarda se vzdal kandidatury na ministra kultury. Učinil tak přímo v živém vysílání ČT v pořadu Události, komentáře. Šmarda hovořil o tom, že chtěl „odšpuntovat situaci“, která vznikla ve vládní koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhled
Poslanec a zakladatel Trikolóry Václav Klaus zveřejnil na svůj Facebook fotku v cyklistickém dresu a schytal výsměch. Fotku totiž sdílela i stránka Český politický bizár. V diskusi z něj udělali hiphopera, postavičku ze Simpsonů i indiána. „Kdybys poslouchal tátu, když ti říkal, ať se nešklebíš... že ti to zůstane,“ napsali mu. Co bylo dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bojím se msty. Mladík práskl dveřmi Babišovi, nyní promluvil
Karlovarské listy přinesly rozhovor s dvacetiletým Karlem Skotákem. „Znám ty lidi a je pravda, že se trochu obávám nějaké osobní msty, ale domnívám se, že by nikdo neměl být pro své politické názory perzekvován,“ řekl v rozhovoru. Kumuluje karlovarská předsedkyně ANO Žáková funkce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bláto! Šmarda to položil a Česko žije. Jaromír Soukup dal výzvu
Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, a jak to tak vypadá, i aféra kolem odvolávání ministra Staňka končí. Michal Šmarda se v Událostech, komentářích vzdal své kandidatury na post. A osočil Andreje Babiše, že kdyby výhrady k jeho osobě svěřil dříve, mohli si všichni zúčastnění užít hezké prázdniny. „Určitě je lepší být hlavou v Novém Městě na Moravě než ocasem v celé České republice,“ svěřil se Šmarda v ČT a dodal, že se bude ucházet o senátorský mandát. Na internetu už mu někteří děkují, jiní ale tvrdí, že se tím ČSSD ještě víc propadne. Padla slova o blátě a servilitě a vládě k pláči. A přišla připomínka, aby se nezapomenulo na vyšetřování nepravostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČT nechala rozebírat politiku kulturního redaktora z Respektu. Byl to skutečně bláznivý rozhovor
Michal Šmarda měl být, než se vzdal své nominace, ministrem kultury. Proto Česká televize pozvala k fundovanému okomentování nejnovějších politických dějů šéfredaktora kulturní rubriky časopisu Respekt. Redaktor Jan H. Vitvar se uvedl pozdravem „Dobrý bláznivý večer“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš ČSSD předběhl. Jak to teď bude? Hamáček to udělá jinak... Erik Best promluvil
ČSSD mohla nominací Michala Šmardy původně sledovat něco úplně jiného, než pouhé obsazení resortu kultury. Politický analytik a komentátor Erik Best, který má letitý vhled od českého politického zákulisí, nastínil, co se pokusili socialisté rozehrát. Nakonec jim to překazil pro ně nečekaný moment, zpráva, že jejich vlastní poslanci podrží Babiš, pokud strana skončí v koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáčku, vypadni, vyzvala „Foldynova“ ČSSD. A sám poslanec ještě přiložil
Nové informace o vývoji v ČSSD z Ústecka. Chtějí odvolat Hamáčka a podporují poslance Foldynu. „S ohledem na tyto závažné skutečnosti vyzývá předsedu ČSSD Jana Hamáčka k rezignaci na funkci předsedy strany,“ stálo v přijatém ustanovení. Foldyna to na Facebooku okomentoval, chce zvyšovat sociální dávky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Migranti? „Jsou jako...“ řekla poslankyně SPD. Policie ji stíhá. Ale toto FOTO se příslušníkům líbit nebude
Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. ČTK vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti Facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti. Na jejím facebookovém profilu se následně objevily podporující vzkazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo to tedy je? Babiš. Takáč dotlačil člena vedení ČSSD k ostrému výroku
Jméno nového kandidáta na ministra kultury bude známo ještě před pátečním zasedáním předsednictva ČSSD, oznámil to dnes předseda sociálních demokratů Jan Hamáček. Politickou krizi tentokrát probral moderátor Daniel Takáč s místopředsedou ČSSD Ondřejem Veselým. V pořadu Interview na ČT24 se zajímal o jeho názor na to, proč se Michal Šmarda (ČSSD) kandidatury na tento post vzdal, co ČSSD za odblokování situace bude chtít a jak vážně lze brát Hamáčkova slova o tom, že kandidáta najde rychle a s jeho jmenováním nebudou podobné problémy jako doteď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...
Premiér Andrej Babiš (ANO) se po podvečerním jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech jal přednést posun v otázce ohledně obsazení postu ministra kultury a ohledně rozpočtu na příští rok. Babiš řekl, že nyní už se jmenováním ministra kultury žádné problémy neočekává. „Požádal jsem pana prezidenta, až bude znát jméno, aby se rychle problém dořešil a vláda byla kompletní,“ sdělil po schůzi Babiš novinářům. Jméno nového ministra by pak, jak již uvedl předseda sociální demokracie Jan Hamáček, mělo být známo dříve, nežli se v pátek sejde předsednictvo ČSSD. Spor má být konečně ukončen a Babiš dodává, že to chtějí mít „všichni za sebou, aby došlo ke zklidnění situace a věnovali se důležitějším situacím“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hajzl z hradu, ďábelský plán, podržtaška Babiš. Chvilkaři debatovali nad Šmardou
Rozhodnutí Michala Šmardy vzdát se postu ministra kultury dospělo už i do skupiny Milionu chvilek pro demokracii. Příznivci se neshodli, jestli by měl Šmarda být ministrem, nebo ne. Ale na prezidenta Zemana a premiéra Babiše měli názor jednoznačný. „Zas nebude hradní dědek jmenovat úřednickou vládu,“ radoval se jeden diskutující. „Zemanovi ten jeho ďábelský plán prostě nesmí vyjít,“ pravila jiná. "Hajzl z Hradu," zaznělo. A přišla i chvála na ministra Petříčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana
Po překvapivém oznámení Michala Šmardy, že na funkci ministra netrvá, následovala v ČT debata trochu jiná. Zda prezident Zeman porušil a porušuje Ústavu. K ní se sešli ústavní právníci, Aleš Gerloch, kterého prezident Zeman neúspěšně navrhl na ústavního soudce, a Marek Antoš. Dle Aleše Gerlocha návrh znamená, že mu nemusí být vyhověno. „Proč by prezident republiky neměl mít žádnou možnost uvážení a předseda vlády absolutní svévoli?“ ptá se. Ovšem podle Antoše nejen, že byla Ústava porušena, ale dokonce tomu tak bylo ve třech rovinách. A prezident Zeman jednal svévolně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Omluvte se! Marta Semelová drsně vyjela po primátoru Hřibovi. A začala debata o přepisování dějin
Na Facebooku KSČM Praha bylo zveřejněno stanovisko od Marty Semelové, kde se vymezuje vůči sundání pamětní desky. „Snůška lží, politické rychlokvašky,“ napsala Semelová o Pirátech. Z diskuse zaznělo, že piloti RAF „... měli rozvracet socialismus tím, že budou na polích rozsévat mandelinku bramborovou“, a co by byl zde Hřib bez hrdinů Rudé armády?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman škodí, Ovčáček tlačí, padlo a mládež burácela smíchy. Čaputová je prý nadějí pro LGBT
REPORTÁŽ Jsme „bílou vránou“ ve Visegrádské čtyřce vzhledem k našemu přístupu ke zrovnoprávnění párů stejného pohlaví. Definice manželství jako muže a ženy u nás „naštěstí“ v Ústavě není zachycena, k nelibosti KDU-ČSL. Díky ČSSD jsme tak volnomyšlenkářští, na rozdíl od nerudného prezidenta, který na problematiku změnil názor a nyní už jen škodí. To zaznělo na besedě o situaci LGBT komunity, která se za přítomnosti necelé dvacítky lidí, z nichž polovinu tvořila děvčata pod osmnáct let, v Plzni. Byl tím zahájen týden aktivit, který tu vyvrcholí víkendovým „Pochodem hrdosti“. Řešila se i otázka, co nastane v případě, že „děti dojdou“ – tedy nebude již žádné „k mání“ na adopci stejnopohlavním párům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tohle Zemanovi tolerovat nebudeme! Jiří Pospíšil udeřil. A představil plán
Vítězství prezidenta Miloše Zemana nad ČSSD a premiérem Andrejem Babišem (ANO) v kauze Šmarda je podle předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila tvrdou prohrou pro Českou republiku. Na sociální síti pro hlavu státu umístil jasný vzkaz: „Prezidentovy tanečky po ústavě tolerovat nebudeme. TOP 09 dnes jasně řekla, že ve Sněmovně podpoří ústavní žalobu na prezidenta.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman si Babiše namazal na chleba! Šéf Pirátů Bartoš se svěřil s tím, co vyzvěděl u prezidenta
Předseda Pirátů Ivan Bartoš se po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech svěřil novinářům s dojmy, jaké na něj schůzka s „hradním pánem“ zanechala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Maláčová jednala o rozpočtu s Schillerovou pět hodin, pak zmizela bočním vchodem
Maláčová požaduje o 11,7 miliardy korun víc, než navrhlo ministerstvo financí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.8.2019 v 14:36, zobrazit podobné
„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
O podnikatelském prostředí hovořil v XTV šéf jedné ze stovky největších českých firem Jaromír Řezáč. Jeho firma GORDIC dodává údajně software pro šest tisíc organizací a firem. Řezáč seznámil Xavera Veselého se svým šesterem podnikání, ale neštítil se ani politiky. Nejpravicovější je podle něj Andrej Babiš, ostatní tvrdí, že jsou pravicoví, ale nejsou. Platit daně mu prý nevadí, když budou všichni platit podle stejného klíče. V žaludku mu leží dotace a o Čapím hnízdě prohlásil: „Úplná kravina.“ Opřel se i do EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Psycholog Brančík: Greta? Zkažený život, je mi jí líto. Blbci, když nechtějí děti kvůli klimatu
ROZHOVOR „V současné situaci ti, co mají zdravý rozum, nechodí demonstrovat, protože použijí-li zdravý rozum, tak vidí, že takovéto demonstrace jsou naprosto k ničemu. A demonstranti jsou v podstatě loutkami v rukou nějakých loutkovodičů,“ konstatuje v rozhovoru pro PL.cz psycholog Jiří Brančík. „Jak se různé epochy pojmenovávaly, doba železná, bronzová a tak dál, jednou mám obavu, že tato epocha se bude jmenovat doba zblbělá. V některých případech to nelze vidět jinak než jako zblbělost. Když někdo řekne, že se nebude množit a nebude mít potomstvo, aby nezakládal uhlíkovou stopu, tak je podle mě blbec. Nic jiného,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Soudce Kydalka: Cenzura Facebooku? Slepá ulička. Tomáš Řepka, to je takto, občané. A Benešová a Milion chvilek...
ROZHOVOR V současné době nejde jen o nezávislost justice, jak požadovali účastníci jarních protestních akcí svolávaných spolkem Milion chvilek pro demokracii, ale jde o to, aby všechny kompetentní osoby dodržovaly příslušné předpisy. S jasným náznakem to říká soudce Městského soudu v Praze Kamil Kydalka. Doporučení demonstrantům založit si vlastní stranu považuje za určitý výkřik do tmy od osoby, která se cítila těmi protesty dotčená. Zamýšlí se nad tím, zda si autoři nevybíravých útoků na českou hudební ikonu při příležitosti životního jubilea vyřídili účty nejen se samotným Karlem Gottem, ale i se svými neúspěchy a selháními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Peklo na Ukrajině. Léky, jen když máte peníze, živořící důchodci. Historička odkrývá hrozivou situaci na východě Evropy
POLOČAS HORKÉHO ROKU „V nemocnici si musíte zaplatit i gumové rukavice pro personál a ložní prádlo. Pokud nemáte na léky, není vám žádný aplikován. Staré lidi většinou živí to, co si vypěstují na poli…“ Historička Dagmar Martinková, která pomáhá potomkům volyňských Čechů, popisuje dnešní Ukrajinu. Její nečekaná slova o Rusku pořádně zaskočí ty, pro které je Východ nesmiřitelně hořkým soustem. Badatelka se v rozhovoru pro PL vyjádřila „nesluníčkářsky“ k Havlovi, k falešnému zájmu politiků o Ukrajinu, nebo k dezinformacím očima dějepisců. Poukazuje také na hloupost sankcí, díky nimž Putinova země naopak posílila – třeba ve výrobě mléčných výrobků, kdy naše firmy utřely nos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš
Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomíná Nohavicovu temnou minulost, kdy v minulém režimu spolupracoval s tajnou policií, a přikládá i jeho novější kontroverze jako třeba to, že si v minulém roce osobně vyzvedl Puškinovu medaili z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina. Klus by prý svým příspěvkem rád otevřel diskusi o tom, „zda jsme skutečně třicet let po pádu železné opony nezanechali některé její zlomky reznout v hloubce kolektivního vědomí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Milion chvilek, elfové a práskači. Jen boj o moc. O žádné blaho nejde, říká publicista, který nemusí Piráty ani Babiše
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Je to pouze a jenom boj o moc a z toho plynoucí penězovody nasměrované ‚správným‘ směrem. O nějaké obecné blaho vůbec, ale vůbec nejde,“ komentuje napjatou atmosféru ve společnosti ostravský publicista Petr Sedláček. A jak je to s voliči Babiše a Zemana? „Není pravdou, že výše zmíněné volili pouze a jenom duševně méně čilí lidé z venkova. Ta volba Pirátů v Praze také nesvědčí o nějaké mentální převaze, ale Pražané zase možná najdou zálibu v cyklistice.“ Podle Sedláčka je potřeba mít na paměti, že nikdo nikoho neochrání a nikdy to nikdo také neměl v plánu. Lidem „nedochází, že po tom, co celý život pracují, je absolutně nenormální, aby byli chudí,“ poznamenává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ruský režisér, kterého v Německu cenzurovali: Globalizace ničí národy. Rusko je rozpolcené. Instagramové revoluce změny nepřinesou
Deník Právo zpovídal v kulturní rubrice SALON ruského režiséra Alexeje Germana mladšího. Germanovy filmy bodovaly na filmových festivalech v Benátkách či v Berlíně a ruský režisér byl rovněž jedním z hlavních hostů letošního ročníku festivalu Letní filmová škola v Uherském Hradišti. V rozhovoru zabrousil i do politiky a současného Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Smažka! Foldyna sjel pirátskou europoslankyni a začalo peklo. Drogy a nadávky
„Smažka!“ napsal poslanec Jaroslav Foldyna o Pirátce Gregorové a připomenul její drogové video. Ozval se i exhejtman Michal Hašek. „Nic než hloupá štětka. Tohle je tedy přínos pro naši zem,“ napsal dokonce čtenář v diskuzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Živě: Ústecká ČSSD vyzvala Hamáčka k rezignaci. Opozice kritizuje Šmardovo rozhodnutí
Úterní politické události sledujeme v online reportáži.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.8.2019 v 10:36, zobrazit podobné
„Do p**e.“ Aféra s Kočnerem a mrtvým Kuciakem se rozšířila i na Mariana Kotlebu
Lidová strana Naše Slovensko Mariana Kotleby měla být tou, která podrží stranu Smer-SD Roberta Fica u vlády. A to výměnou za to, že jeho stranu soud nezakáže. Plánoval to podle všeho podnikatel Marián Kočner. Na základě informací serveru Denník N a Aktuality.sk o tom píše český iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Greta? Nové informace. A upozornění na lidi, kterých si všímat místo ní
Advokátka a ochránkyně dětí, navíc sama ekoložka Zuzana Candigliota se vymezila vůči Gretě Thunbergové. Na svém facebooku napsala, že se jedná primárně o PR. „Řeči o poplatcích, které zčásti přispívají k ochraně klimatu, na mě působí podobně, jako kdyby člověk znásilnil dítě, a pak by mu koupil aspoň zmrzlinu,“ napsala ve svém statusu. A jaké dostala reakce? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Náročný den v Lánech. Se Zemanem bude o kultuře jednat Babiš, Bartoš i Výborný
Schůzky představitelů sněmovních stran s prezidentem Milošem Zemanem se budou týkat zejména sporu o výměnu ministra kultury.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.8.2019 v 08:36, zobrazit podobné
Máte vychcípat? Vzkazy Evě Holubové: Raději čtěte sam
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, levicový sociolog Jan Klán i bývalý poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa se vyjádřili k rozhovoru herečky Evy Holubové, v němž se hanlivě vyjádřila k voličům Andreje Babiše (ANO). Mimo jiné také řekla, že lidé mají zdevastované mozky a že je třeba, aby její generace vychcípala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist