Oficiální zpravodajská média

Jsme za kašpary... Z ČSSD zní zoufalství. A až si přečte noviny, bude to ještě horší
Tříměsíční letní divadlo kolem ministerstva kultury zdá se končí. Mezi poražené je třeba počítat především ČSSD, která v kauze vlastního ministra opakovaně prokazovala politickou slabost. Komentátor MF DNES Petr Kolář ji v titulku svého textu nazývá „neatraktivní milenkou“, podle redaktorů Aktuálně.cz dokonce ve straně zaznívá názor, že ji lidé mají za „kašpary“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Neserte!“ ujelo z ČSSD. Kauza Šmarda ještě žije: Jde prý i o Rusko a Piráty
Reakce na krok Michala Šmardy již skoro dozněly a spekuluje se o tom, kdo tedy na ministerstvu zasedne. Hovořilo se o dosavadní náměstkyni Kalistové. Ta by se ale podle exministra Staňka podbízela umělcům a udržovala staré pořádky. Začalo se také mluvit o funkcí prověřeném Vítězslavu Jandákovi. „Ať je to Jandák,“ skandoval novinář z legrace. „Neserte,“ ozvala se bývalá ministryně sociálních demokratů. A Jakub Janda za tím vším vidí snahu Rusů stavět Dukovany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Důležité srovnání s rokem 1969: Publicista odhaluje stejné typy ideologů. Byli tehdy a jsou prý i dnes. A jsou to tito...
„Potlačením demonstrací 21. srpna 1969 skončily veškeré naděje na reformu komunistického režimu v jakékoliv, byť omezené formě. Toto potlačení jen demonstrovalo obrovský tlak Sovětů, kteří se nesmířili s žádným kompromisem a požadovali absolutní korektnost ke svým požadavkům,“ připomíná ve svém textu publicista Vlastimil Podracký. Věnuje se v něm událostem, od kterých letos uplynulo padesát let. „Postupující totalita má svoje zákonitosti a v rámci lidské přirozenosti se lidé chovají vždy velmi obdobně. Daleko větším poučením než rok 1968 je pro nás dnes rok 1969, protože připomíná svým korektním ustupováním dnešek, kdy se korektnost opakuje třeba mnohem pomaleji a s jinou ideologickou náplní,“ upozorňuje Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Merkelová bude šílet. Poddanský nárůdek! Směrem od Klause zazněla drsná slova
Analytik a archivář PhDr. Aleš Valenta z Institutu Václava Klause napsal na webu Neviditelný pes článek o vývoji v Německu, zaměřil se na zelené extremisty, AfD i na volby. „Dokonce v krajně levicovém tisku se začalo psát o potřebě zavedení ‚ekologických gulagů‘,“ napsal a o Němcích pak napsal doslova toto: „Němci jsou po staletí poddanským nárůdkem, který má rád, když se o něj stát plně postará. Proto běží za mocí jako děcko za píšťalou hamelnského krysaře.“ Přečtěte si analýzu o německém národě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Hrušínský lkal nad rokem 68. Někdo nadával na EU. „Vy kujóne,“ zklidnila ho herečka Geislerová
„Vy kujóne,“ vyjela herečka Anna Geislerová v diskuzi pod svým článkem. Kdybychom 21. sprna 1968 byli v EU (EHS), tak by nás Rusko nikdy neokupovalo, napsal Hrušínský a Geislerová to sdílela. „Kde by byla naše rumová identita?“ dodala. Hrušínský hrál Dubčeka a dodal něco o 21. srpnu. Co se strhlo v diskuzi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Voliči nás mají za kašpary. Sečtou nám to 17. listopadu, varují kritici v ČSSD
Kritici pokračování koaliční spolupráce varují, že ani v příštích měsících nebude ČSSD těžit z vládnutí s ANO nic dobrého.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.8.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Tomáš Klus odsoudil Nohavicu. A jeho Tamara řekla, jak ona změní svět: Tvrdá opatření!
Manželé Klusovi se opět politicky angažují. Zatímco Tomáš Klus podrobil kritice písničkáře a zpěváka Jaromíra Nohavicu za přijetí vyznamenání od Vladimira Putina. A jeho manželka Tamara pro změnu mluvila o ekologii. „Vzdát se určitých benefitů a věcí, na které jsme si jako lidstvo zvykli, je podle nás velmi důležité,“ říká autorka Knihy Života. Takže už s manželem nebudou létat. „Máš to prostě udělat, ne opruzovat s prohlášením,“ okřikuje ji Pavel Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lidí je moc. Maminku nepřesvědčila, maminkou nebude. Aktivistka z Chvaletic promluvila
Na přelomu června a července se ve Chvaleticích konala akce nazvaná „Klimakemp“. Ta si klade za cíl upozornit na ekologickou krizi, a to formou „školy, tábora a blokády“. O tom posledním, blokádě tamní elektrárny, se bylo možné dozvědět z médií. O tom ostatním hovořila s webem The Student Times aktivistka Dorota Vašíčková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vy, co kritizujete Gotta... spláchnout! Samet? Říkejme tomu jinak. A Havlova sekta... herec Gulyáš je v ráži
ROZHOVOR „Zavadlé exkrementy pouští odér. Pusťte si Gottovy písně a bude spláchnuto!“ říká ohledně kritiky, která se na Karla Gotta snesla z některých míst u příležitosti jeho nedávných osmdesátin, herec Michal Gulyáš. Zaznělo i slovo „vyšustěný hulibrk“. V rozhovoru se vyjádřil i k „sametové revoluci“, kterou označuje spíše jako „smáznutí etapy“ nebo „přebroušení a přelakování“. Nevynechal ani Milion chvilek a rázná slova pronesl i na adresu „obdivovatelů“ Václava Havla. Nešetřil ani Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Do vlády míří zkušený řečník Zaorálek, který kritizoval i Zemana. A ten zase jeho
Prezident místo Michala Šmardy jmenuje raději politika, kterého v minulosti zařadil mezi "zbabělce, hlupáky nebo vyžírky" v ČSSD.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.8.2019 v 18:36, zobrazit podobné
Důležité srovnání s rokem 1969: Publicista odhaluje stejné typy ideologů. Byly tehdy a jsou prý i dnes. A jsou to tyto...
„Potlačením demonstrací 21. srpna 1969 skončily veškeré naděje na reformu komunistického režimu v jakékoliv, byť omezené formě. Toto potlačení jen demonstrovalo obrovský tlak Sovětů, kteří se nesmířili s žádným kompromisem a požadovali absolutní korektnost ke svým požadavkům,“ připomíná ve svém textu publicista Vlastimil Podracký. Věnuje se v něm událostem, od kterých letos uplynulo padesát let. „Postupující totalita má svoje zákonitosti a v rámci lidské přirozenosti se lidé chovají vždy velmi obdobně. Daleko větším poučením než rok 1968 je pro nás dnes rok 1969, protože připomíná svým korektním ustupováním dnešek, kdy se korektnost opakuje třeba mnohem pomaleji a s jinou ideologickou náplní,“ upozorňuje Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Potvrzeno. Kulturu má vést Lubomír Zaorálek. Bude velkou posilou vlády, řekl Hamáček
Zaorálek pochopil, že pokud se ČSSD jednou rozhodla, je potřeba dělat vše pro to, aby byl vládní projekt úspěšný, řekl Hamáček.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.8.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Větší ďábel než Soros? Levicový server hájí aktivistku Gretu
S klimatickou změnou je to prý podobné jako s uprchlickou krizí. Podle serveru A2larm neumí čeští novináři ani o jednom z těchto témat psát komplexně. Zřejmě proto, že si nenastudovali dost podkladů. Dodnes prý řada publicistů není ani schopna rozpoznat migranta od uprchlíka. V případě klimatické změny si zase jen dokážou tropit žerty z mladé studentky Grety Thunbergové, kterou popisují jako veřejného nepřítele číslo jedna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Do ještě větší sračky.“ Po oznámení Zaorálka zazněl ,„debil a kokot“. A Zeman...
Jméno Šmardova následníka je už zřejmé. Lubomír Zaorálek se po ministerstvu zahraničí zhostí i kultury. Premiér Babiš s ním prý nemá problém. Ovšem objevily se hlasy, podle kterých Zaorálek vadit bude. Zmíněno bylo zejména, že Andrej Babiš ministra nazval debilem a kokotem. U Zemana má prý také vroubek. „Cesta z vládní krize vede do ještě větší sračky,“ tvrdí Paroubkův muž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Poche jsou smradlavé nohy ČSSD, které musíme useknout. Radši jezdit na vozíku než shnít.“ Známe atmosféru v ČSSD
Koaliční krize je patrně u konce. Aspoň prozatím. Potom, co Michal Šmarda sám řekl, že nehodlá být nadále nominantem ČSSD na pozici ministra kultury, má na ministerské místo nastoupit matador Lubomír Zaorálek. Tato letní šaráda ale vyvolala další diskuse uvnitř sociální demokracie. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jaké nálady ve straně panují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
FOTO Miloš Zeman poslal k výročí okupace květiny na hrob. Jednomu jedinému člověku
Prezident Miloš Zeman se sice pietních aktů k připomínce počátku sovětské okupace v roce 1968 nezúčastnil, poslal ale květiny na hrob Františka Kriegla. Ten jako jediný z československé delegace odmítl podepsat tzv. Moskevský protokol a doma poté hlasoval proti “dočasnému pobytu” vojsk Varšavské smlouvy v ČSSR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zaorálek! Ten bude ministr kultury! Přišel vtipný komentář, ale pak zpráva, že je to tak
Lubomír Zaorálek. Muž, jehož jméno se nyní skloňuje v souvislosti s Ministerstvem kultury. Poté, co se své nominace vzdal místopředseda strany Michal Šmarda, hledají sociální demokraté nového kandidáta. A on jim na to kývl. Informace přináší server Seznam Zprávy a Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Sexismus v Červené Karkulce nebo v Šípkové Růžence? Nechte děti, ať poznají samy dobro a zlo! Velký nakladatel promluvil
ROZHOVOR Nedávno proběhla médii informace o údajném sexismu v Červené Karkulce, Šípkové Růžence a v jiných dětských pohádkách. Knihovna jedné základní školy v Barceloně dokonce „závadné“ knihy vyřadila. Podle nakladatele Václava Svojtky ale není dobré existující díla revidovat. „Malé děti by nejdříve asi měly poznat, co je dobro a zlo,“ říká Svojtka, který věří, že převáží rozumná většina a k dalšímu zostření kritérií na literární díla nedojde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Já ministrem nebudu. Bude to Zaorálek, který je z Hamáčkova houfu, tvrdí Jandák
Sociální demokracie musí vysílat na různé posty odborníky a ne "papaláše," tvrdí Jandák, jehož jméno padalo mezi možnými adepty na ministra.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.8.2019 v 11:36, zobrazit podobné
Milujme se a nemnožme se - kupředu eko zpátky ni krok
Zachraňují svět tím, že nemají děti. Důvodem je ochrana přírody před uhlíkovou stopou, kterou potomek za svůj život vyprodukuje a fakt, že někteří nechtějí přivést potomstvo do světa ekologické apokalypsy. 
zdroj: nikolaborovickova.blog.idnes.cz, přidáno 21.8.2019 v 06:48, zobrazit podobné
Zákazem hajlování nacismus nezmizí - svoboda platí i pro pitomce
Tím, že zakážeme nacistické symboly se nacismus ze světa nevytratí. Naopak ti, kteří budou trestání za obdobné činy jako Radek M. na akci SPD budou mít pocit, že jsou obětí politického lynče.
zdroj: nikolaborovickova.blog.idnes.cz, přidáno 21.8.2019 v 06:48, zobrazit podobné
Boje za lepší svět - díky nechci
Představte si svět, ve kterém by se LGBT aktivisté, obránci tradiční rodiny, antifašisté, ekoalarmisté a další bojovníci za lepší svět chytli za ruce a společně skočili z útesu. 
zdroj: nikolaborovickova.blog.idnes.cz, přidáno 21.8.2019 v 06:48, zobrazit podobné
Oběti socialismu: Venezuela - země ropy a hladu
Jen socialismus dokáže ekonomicky zruinovat i "Emiráty" Ameriky. Jak je možné, že země s největší zásobou ropy na světě (48,7 bilionů litrů (306,3 miliard barelů)) trpí na nedostatek paliv?
zdroj: nikolaborovickova.blog.idnes.cz, přidáno 21.8.2019 v 06:48, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist