Oficiální zpravodajská média

Dusno kolem pomníku maršála Koněva. Pustili se do sebe starosta z TOP 09 a ruská ambasáda
Kolem pomníku maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva to opět vře. Pustili se do sebe starosta Prahy 6 za TOP 09 a ruské velvyslanectví. Podívejte se sami, co všechno zaznělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Hypotéky v Česku budou dále zlevňovat
Komentář k červencovému vývoji hypotečních sazeb v ČR. Čísla publikoval Fincentrum Hypoindex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Když premiér spí a prezident bdí…
Nechtěli jsme jen přihlížet dalšímu ohýbání ústavy. Proto konstruktivní řešení – návrh na nového ministra kultury Lubomíra Zaorálka. Je to jiné řešení, než jsme chtěli, ale když premiér spí a prezident bdí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Foldyna zůstává v poslaneckém klubu ČSSD
Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes novinářům řekl, že mu poslanecký klub sociální demokracie vyjádřil podporu. Po jednání má podle svých slov jistotu, že členů klubu je nadále 15. Znamená to podle něj, že členem zůstává i Jaroslav Foldyna (ČSSD), který se v posledních týdnech dostal do sporu s vedením strany poté, co prohlásil, že by podpořil kabinet ANO i po případném odchodu sociální demokracie z koalice, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Trhání Ústavy: Milion chvilek a Minář dostali co proto. I od „svých“
ANKETA Trhání výtisku Ústavy České republiky na demonstraci před Pražským hradem v den výročí sovětské okupace Československa se příliš nesetkalo s pochopením ani u opozičních politiků, kteří jinak hnutí Milion chvilek pro demokracii podporují. Aktivista Minář, který ústavní listinu trhal, se v anketě ParlametníchListů.cz dočkal i přirovnání k Hitlerovi a brouku Pytlíkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ zveřejnil překlad pokynů Evropského sboru ke kamerám a kamerovým systémům
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil pracovní překlad pokynů Evropského sboru pro ochranu osobních údajů (Sbor), týkajících se kamer a kamerových systémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Odbory ÚSTR chtějí projednat odvolání historika z komise
Odboráři z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) si stěžují na vedení ústavu kvůli jeho postupu vůči americkému historikovi Aviezeru Tuckerovi. Ústav jej podle odborů vyhodil z mezinárodní komise, která měla posuzovat odbornost ÚSTR. Tucker byl podle předsedy Nezávislé odborové organizace ÚSTR Miroslava Vodrážky ústavu nepohodlný, neboť mohl kritizovat údajnou snahu současného vedení ústavu bagatelizovat totalitu. Vedení ÚSTR se podle Vodrážky snaží prosazovat historicky revizionistické pojetí minulosti. Ústav kritiku odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ANO Jablonec nad Nisou: Prioritou primátora Kroupy je práce pro město
Reakce hnutí ANO Jablonec nad Nisou na Společné prohlášení klubu zastupitelů ODS a Místní rady ODS Jablonec ze dne 22. 8. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Tak co, pane Mináři? Profesor Chýla znovu o Milionu chvilek, Babišovi a Zemanovi
ROZHOVOR Lhostejnost k faktům cítí od spolku Milion chvilek pro demokracii profesor Jiří Chýla z Fyzikálního ústavu Akademie věd, jenž na to upozornil už v textu Fakta a mýty o auditorské zprávě. Předsedovi spolku Mikuláši Minářovi, jenž se dožadoval televizní debaty s předsedou vlády, nabídl diskusi s fakty, ale žádné odezvy se nedočkal. Více mu vadí, že tito lidé smíchají dohromady minulost Andreje Babiše, i to, že je movitý člověk, a udělají z něj zloducha a postavu, která ničí demokracii, ačkoli v případě údajného střetu zájmů, čerpání dotací nebo v kauze Čapí hnízdo hovoří fakta v jeho prospěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Moskva ostře protestovala proti "zhanobení" pomníku Koněva
Ruské ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo chargé d'affaires českého velvyslanectví v Moskvě a vyjádřilo důrazný protest proti „zhanobení“ pomníku maršála Koněva v Praze. O předání diplomatického sdělení informovala agentura TASS. Ministerstvo zahraničí ČR už předtím vyjádřilo nad vandalským činem politování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Vjezd do garáže není veřejným prostranstvím a nelze ho tak zpoplatnit
Úřad požadoval zaplacení místního poplatku za užívání veřejného prostranství po vlastníkovi domu, který si na svůj sjezd do garáže složil stavební materiál pro rekonstrukci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Mysleme na zítřek
Komentář na facebookovém profilu k událostem srpna 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Huneš (KDU-ČSL): Málem jsem se nenarodil
Byl jsem u maminky v bříšku, když šla ráno 21. srpna 1968 do práce na pražském Václavském náměstí. Hluk, rány, nevěděla co se děje, kolem ní začaly svištět kulky z kulometu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Josef Skála vypěnil: Moskva jako Hitlerův komplic? Z této verze se zvedá žaludek. Stejně jako z pohledu do tváře starosty Prahy 6
„Z randálu kolem smlouvy o neútočení, již Moskva podepsala s Berlínem právě před 80 lety, trčí celé mraveniště pohnutek. Poctivá není jedna jediná. Sedmilháři a váleční magoři se drží za ruce i tentokrát,“ píše k dnešnímu výročí uzavření smlouvy o neútočení mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem, jež je označovaná také jako pakt Ribbentrop–Molotov, komunistický politik Josef Skála. Ve svém textu se Skála vyjádřil i k poničení pomníku maršála Koněva či k událostem vedoucím k Mnichovské dohodě. „Nad Kremlem nevlají srp a kladivo už skoro třicet let. Tím grotesknější je vyvolávat duchy, prolhané i o půl století dřív. Tím nebezpečnější je to v termojaderné éře,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
SVS připomíná chovatelům povinnost nechat čipovat své psy do konce roku
Majitelé psů v České republice mají ještě zhruba 130 dní na to, aby nechali svá zvířata u soukromého veterinárního lékaře označit mikročipem. K 1. lednu 2020 bude na základě novely veterinárního zákona schválené v roce 2017 povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Generál Pavel na Hrad, a to hned. Hrušínského se novinářka zeptala na ministra kultury, ale dopadlo to úplně jinak
Řediteli Divadla Na Jezerce Janu Hrušínskému byl položen dotaz, co říká na nového ministra kultury, a už to lítalo. Pustil se do resortu kultury, o kterém ani pomalu neví, že existuje, protože je nikdy nepodpořilo kulturním grantem na uměleckou činnost. A vůbec ideální by bylo, kdyby byl prezidentem generál Petr Pavel, přiznává na sociální síti otevřeně svůj názor Hrušínský, který se netají tím, že Miloše Zemana nemá zrovna v lásce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeská hejtmanka o kůrovci: S aktivisty se jednat nedá. Měli bychom hledat stopu peněz
Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi přivítal hejtmanku Jihočeského kraje za ČSSD Ivanu Stráskou. Dáma si před kamerami nebrala servítky. Obvinila exministra životního prostředí Martina Bursíka, že připravil republiku o milion stromů, a ani na ekologických aktivistech nenechala nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česko by mělo dát v příštích dvou letech 100 milionů na pomoc Sýrii
Česko by mělo v příštích dvou letech poskytnout 100 milionů korun na humanitární pomoc Sýrii a na obnovu země. Návrh Ministerstva zahraničí projedná v pondělí vláda. Poskytnutí pomoci vychází ze závěrů Rady bezpečnosti OSN, mezinárodní podpora by měla přispět i k návratu syrských uprchlíků do vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Metalem pomohou muzikanti těžce postiženému malému chlapci
Vybrat co nejvíc peněz na další léčbu zdravotně postiženého pětiletého chlapce Samuela je cílem letošního 5. ročníku metalového benefičního koncertu na hradě Trosky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nespoléhám se na liberálního voliče s permanentkou do divadla v kapse, udeřil v ČT Foldyna
Do pořadu Interview ČT24 dnes dorazil poslanec sociální demokracie Jaroslav Foldyna a vyjadřoval se k proběhlému předsednictvu ČSSD, na kterém se mimo jiné řešila i otázka setrvání sociální demokracie ve vládě. Foldyna řekl, že by se především měla zlepšit v očích voličů práce ministrů z ČSSD. Vyjádřil se i k situaci ohledně výměny na postu ministra kultury. S prezidentem by prý měli více jednat a méně „válčit“. Socialisté by se také dle Foldyny do příštích voleb neměli spoléhat na „liberálního voliče s permanentkou do divadla v kapse“, nýbrž na „lidi práce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
MPSV má dostat o 5,9 mld Kč víc, ČSSD má tak o rozpočtu jasno
Sociální demokraté mají po dnešku jasno, kolik by mohla mít ministerstva v jejich správě příští rok na výdaje. Ministryně práce Jana Maláčová si s šéfkou státní pokladny Alenou Schillerovou (za ANO) vyjednala posílení rozpočtu svého resortu o 5,9 miliardy korun proti původnímu návrhu. Se svým požadavkem tak uspěla z poloviny. Pět ministrů ČSSD chtělo pro své úřady zhruba 20 miliard navíc, získali dohromady polovinu. Předseda strany a vicepremiér Jan Hamáček dnes řekl, že je s dosavadními výsledky spokojen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Masoví vrazi Stalin a Hitler se dočasně stali spojenci a naši komunisté oslavovali
Komentář na facebookovém profilu k výročí podepsání Paktu Ribbentrop-Molotov
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ŘSD: Pravidelné koordinační schůzky v Ústeckém kraji
Setkání zástupců ŘSD ČR, Správy a údržby silnic Ústeckého kraje a policie s představiteli krajské samosprávy mají významný přínos nejen pro plánování investičních i neinvestičních akcí v regionu, ale zároveň také tvoří základ vzájemné spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Na slavnostním nástupu převzali vojáci ocenění za splnění mise
V pátek 23. srpna převzalo 233 vojáků Medaile ministra obrany Za službu v zahraničí. Ocenění získali za příkladné splnění úkolů v rámci alianční předsunuté přítomnosti na území Litvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Koudelka: Ústavní podvod Milionu chvilek
Mikuláš Minář - vůdce Milionu chvilek pro demokracii roztrhal naší ústavu a hnutí obviňuje prezidenta republiky z porušování ústavy. Je to však jen projev politické nenávisti. Miloš Zeman ústavu neporušuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jak typické pro takzvané „demokraty“! Tomáš Vyoral účtuje s Klusem za to, jak „nechtěl soudit“ Nohavicu
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Hudebníci Koller, Müller a Olejárová nahráli k výročí sovětské okupace coververzi písně od Karla Kryla. Tomáš Klus zkritizoval Jarka Nohavicu a distancoval se od něho. Aktivista z Milionu chvilek za demokracii Mikuláš Minář zase trhal na demonstraci Ústavu. Co na to všechno říká komentátor Tomáš Vyoral? Rozhodně si nebere servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy koupily dvě lokomotivy Taurus
České dráhy koupily dvě moderní elektrické lokomotivy Taurus, které posílí flotilu moderních lokomotiv národního dopravce využívanou v mezistátní dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér využil práva odvolat se proti úředníkům z Černošic. Okamžitě to schytal od Ondráčkovy neziskovky
Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho střetu zájmů.Podle serveru Echo24.cz černošický úřad pravděpodobně znovu rozhodl v neprospěch předsedy vlády. Šéf české pobočky Transparency International David Ondráčka předsedu vlády vyzval, aby už přestal zdržovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Už jsme tu komedii udělali dost velkou. ČSSD chce zkrotit emoce a dál pracovat
Bouře uvnitř sociální demokracie je zažehnaná nominací Lubomíra Zaorálka, kterého prezident Miloš Zeman jmenuje ministrem kultury v úterý. Emoce odpůrců vlády, kteří se začali pomalu, ale jistě hlásit o své slovo, jsou zkroceny, informuje deník Právo. Ten vyzpovídal některé sociální demokraty, podle nichž si dnes na jednání předsednictva i poslaneckého klubu nespokojenci řeknou své, ale sílu na odchod z Babišova kabinetu zřejmě nenajdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Staněk točí „lidi od kultury“ i po odchodu. Teď se ozvali památkáři
Antonín Staněk již několik týdnů není ministrem kultury, ale odborníci na něm přesto nenechávají nit suchou ani teď. Kritizují návrh památkového zákona, který Staněk předložil. Zákon podle nich „nepochopitelně“ oslabuje roli Národního památkového ústavu (NPÚ), byl projednán v mimořádně krátké době, opomíjí archeologii a komplikuje restaurování památek, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek o boji za menšiny: Vytvářejí dojem, jak jsou chudáci utiskovaní. Příště se ozvou pedofilové. Pobláznění představitelé Prahy dělají z odlišnosti přednost
ROZHOVOR „Jde o velmi nepříjemné postavení a já bych v kůži premiéra být nechtěl. Je to velmi těžká pozice, kterou policejní vyšetřování a průtahy jenom ztěžují,“ říká k situaci kolem ministra kultury zlínský senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Podle něj by si prezident Miloš Zeman podobné chování nedovolil, kdyby Andreje Babiše neoslabovalo trestní stíhání. A kdyby si ho dovolil, premiér by mohl lépe zasáhnout. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mluvil také k tématu rodiny a homosexuálů. Jiří Čunek se domnívá, že destrukce tradiční rodiny znamená destrukci státu a žádný zodpovědný politik ji nemůže podporovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD se vrátí ke kauze výměny ministra, sejdou se i poslanci
Sociální demokracii dnes odpoledne čeká jednání předsednictva strany, kterému bude předcházet schůzka stranického grémia. Vedení ČSSD se vrátí ke sporu s prezidentem Milošem Zemanem kvůli výměně ministra kultury. Kauza trvající čtvrt roku podle části sociálních demokratů stranu poškodila. Ústecká ČSSD i kvůli tomu vyzvala předsedu strany Jana Hamáčka počátkem týdne k rezignaci na funkci předsedy strany, ten to ale odmítá a podle ohlasu z krajů má podporu většiny regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: ČSSD? Nejsou lidi
Lubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem a který podle názorů mnohých byl nejtěžsím oudem, který pomáhal stahoval preference ČSSD od někdejších třiceti a pak dvaceti procent, až posléze klesly pod procent deset, se má znovu stát členem vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): 23. srpen 1939, sedmilháři a váleční magoři
Z randálu kolem smlouvy o neútočení, již Moskva podepsala s Berlínem právě před 80 lety, trčí celé mraveniště pohnutek. Poctivá není jedna jediná. Sedmilháři a váleční magoři se drží za ruce i tentokrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Povinná maturita z matematiky se ruší
Komentář pirátského poslance Lukáše Bartoně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Půdní sucho se zmírňuje. Stav podzemních vod je stále podnormální
Týden od 12. do 18. srpna 2019 byl v průměru celé ČR teplotně slabě podprůměrný a srážkově průměrný. Nejvíce srážek spadlo na východní Moravě, ve Slezsku a na jihu Čech, kde byly srážky nadprůměrné. Naopak v severozápadních Čechách byly srážky podprůměrné a na ostatním území ČR se pohybovaly kolem dlouhodobého průměru. Přitom celoplošně nejvíce srážek spadlo v pondělí, v dalších dnech byly srážky slabé nebo lokální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
První na světě plovoucí jaderná elektrárna Akademik Lomonosov vyrazila z Murmansku do Peveku
Dnes 23. srpna 2019 vyrazila na cestu ke své předpokládané budoucí základně ve městě Pevek na ruském poloostrově Čukotka na Dálném Východě zatím jediná na světě plovoucí jaderná elektrárna Akademik Lomonosov. Jejím úkolem bude zásobovat odlehlé místo nepřístupné běžné energetické infrastruktuře stabilní a ekologicky nezávadnou elektrickou energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Exministryně Kovářová: Termín manželství mám spojen s mužem a ženou. Homopáry nechť si najdou jiný termín
ROZHOVOR „Už dnes může kdokoliv adoptovat dítě. Není tedy pravdou, že by homosexuál adoptovat dítě nemohl. Problém je v něčem jiném – v pokrytectví. Homopáry ve skutečnosti nechtějí adoptovat právně volné děti z dětských domovů,“ říká někdejší ministryně spravedlnosti a advokátka Daniela Kovářová. A zároveň dodává, že pokud by skutečně homosexuálové měli tyto zájmy, už by se o to pokoušeli a brali by si děti do jiných druhů péče. Nic takového však prý v České republice nepozorujeme. V rozhovoru rovněž upozornila, že se z marginálie stává politické téma a Istanbulskou úmluvu označila za pokus o výchovu nového bezpohlavního člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petice za zachování tradičních novoročních ohňostrojů v Praze
My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme Magistrát hlavního města Prahy o zachování tradiční podoby novoročních oslav, a to formou novoročního ohňostroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda ocenila vojáky za misi v Litvě
Armáda dnes na pražském Vítkově ocenila více než 230 vojáků za půlroční působení na vojenské misi v Litvě. Vybraní vojáci dostali záslužné kříže, čestné odznaky nebo věcné dary. Do Litvy vyslala Česká republika mechanizovanou rotu v rámci alianční předsunuté přítomnosti. V zemi se vystřídalo během roku ve dvou rotacích přes 450 českých vojáků. Od začátku srpna je v Pobaltí nahradila méně početná jednotka specialistů průzkumu a elektronického boje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: Německo před podzimními volbami
U našich západních sousedů se pořád něco děje. Bavorský předseda vlády Söder, který ještě před nedávnem nemohl Zeleným přijít na jméno, objímá v přítomnosti fotografů stromy a v zoufalé snaze být zelenější než Zelení navrhuje zakotvit klimatické cíle vlády do ústavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chvojka: Poslanci ČSSD stojí za Hamáčkem, z vlády odejít nechtějí
Celý poslanecký klub ČSSD stojí za Janem Hamáčkem jako předsedou strany. Nikdo mu nevytkl jeho konání v rámci prázdninové vládní krize. Novinářům to po dnešním jednání klubu řekl jeho předseda Jan Chvojka. Žádný ze 13 přítomných poslanců podle něj nedal najevo, že by chtěl vystoupit z vlády. Dva poslanci byli omluveni. ČSSD podle Chvojky nebude blokovat projednání ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana na půdě Sněmovny. O změně v čele sněmovního zahraničního výboru, který nebude po jmenování ministrem kultury moci vést současný předseda Lubomír Zaorálek, chce sociální demokracie rozhodnout zhruba do dvou týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Superoperator: Mytí auta se díky moderním technologiím promění v zábavu
Mytí auta už nemusí být otravnou povinností, kterou byste si raději odpustili. Nyní si můžete na některých myčkách v síti čerpacích stanic Benzina mytí auta užít jako nikdy dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Pyrrhovo vítězství, nebo geniální tah?
A vyhrál prezident Zeman, či místopředseda vlády Hamáček? „Zachrání“ nominant na ministra kutury Lubomír Zaorálek prebendy ječící „kulturní fronty“? A je tento notorický konjunkturalista „povýšen“ na ministra nebo spíše uklizen na rušný, jinak spíše marginálnější rezort, aby v případě dalších vládních šachů nebyl vyslán na jiný? Kde už by mohl páchat skutečně děsivé škody...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Akademie věd posmrtně ocenila dílo matematika Františka Matúše
Na Ústavu teorie informace a automatizace AV ČR působil František Matúš téměř celý svůj profesní život. Nastoupil jako čtyřiadvacetiletý vědec v roce 1985 a pracoval zde až do své předčasné smrti v květnu loňského roku. Bylo mu 56 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Další loď s migranty čeká u Evropy na vylodění. Neziskovky křičí o ostudě
Neziskové organizace Lékaři bez hranic a SOS Méditerranée dopravily k evropským břehům dalších 356 žadatelů o azyl, uprchlíků a migrantů. Na lodi Ocean Viking. Této lodi však ani Itálie, ani Malta nechtějí otevřít své přístavy a stovky lidí zůstávají na palubě už 13 dní, což je podle představitelů neziskových organizací opravdu velká ostuda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Celníci a policisté odhalili téměř třísetmilionový únik na DPH
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) a příslušníci Celní správy České republiky v tomto týdnu provedli rozsáhlou operaci, při které zadrželi organizovanou skupinu osob, která měla od července 2016 do současné doby zkrátit daň z přidané hodnoty a daň z příjmu právnických osob o více než 270 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše
Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Svobodní: Podporujeme návrh ústavní žaloby proti prezidentu republiky
Českou politickou scénou již několik měsíců hýbe kauza výměny ministra kultury, kterou považujeme za krajně nešťastnou. Celá situace zjevně vznikla vinou hlavních aktérů – prezidenta republiky, předsedy vlády a prvního místopředsedy vlády – a to ať už jejich přímým protiústavním chováním nebo neschopností ústavní systém bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
V Kolíně zadrželi čtyři nelegální migranty. Byli schovaní v kamionu
Policie potvrdila informaci, že měli dnes v brzkých ranních hodinách v areálu bývalého ČSAD v Polepské ulici v Kolíně z kamionu vyskákat migranti. Podle policejní mluvčí Martiny Fejfarové by se mělo jednat o čtyři Afghánce. Dementovala tak zprávy, kdy někteří obyvatelé Kolína hlásili, že migrantů mělo být až pětatřicet. O události informoval server Kolínský deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Měli bychom si připomínat i odchod sovětských vojsk
Na zářijové schůzi bude Sněmovna projednávat novelu zákona o státních svátcích, jejímž cílem je zařadit 21. srpen mezi významné dny jako Památný den obětí invaze a následné okupace vojsky Varšavské smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Bijec rudých z Prahy 6
Sochu maršála Koněva zase někdo polil rudou barvou. Stalo se tak ke zřejmému potěšení starosty Prahy 6 Koláře. Tento muž z obskurní, pomalu končící a zcela rozvařené TOP 09, se, jak se zdá, pokouší o výlety do historie i do vysoké politiky. Tím pádem nedělá, co by jako starosta dělat měl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky
Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Davis (Zelení): Připraví nás sucho o 80 miliard?
Příprava celostátního rozpočtu pro rok 2020 pokračovala kapitolou pro Ministerstvo životního prostředí, kterému bylo přislíbeno o 250 milionů korun navíc na boj se suchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Občan zjistí, kde a proč se zákon zadrhnul a co si o něm politici myslí
Předseda Pirátů na snídani s novináři, která proběhne v úterý 27. srpna představí a ukáže, jak funguje nový transparentní pirátský projekt Otevřená sněmovna, díky kterému bude moci laická i odborná veřejnost komentovat vybrané návrhy zákonů a sledovat připomínkování návrhů, které jdou do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Toman na výstavě Země živitelka: Zemědělství musí přejít od kvantity ke kvalitě
Přes 560 vystavovatelů z více než 20 zemí se účastní mezinárodního agrosalonu Země živitelka, který se letos koná s podtitulem Výzvy českého zemědělství. Jeho 46. ročník na Výstavišti v Českých Budějovicích spolu s vedoucími představiteli České republiky zahájil ministr zemědělství Miroslav Toman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hamáček je s vyjednaným navýšením rozpočtů spokojen
Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček je spokojen s dosavadním jednáním o rozpočtu, sociální demokracie podle něj ukázala na slabá místa a vyjednala navýšení pro ministerstvo práce a sociálních věcí, sociální služby či policii. Nyní vicepremiér očekává debatu o mzdách ve veřejném sektoru. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) chce jednání vlády s odbory o růstu platů svolat do dvou týdnů. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) zatím počítá s růstem o dvě procenta, podle Maláčové je to nedostatečné, protože takové zvýšení nepokryje ani inflaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Marie Benešová páchá podvod na občanech v přímém přenosu
Komentář na facebookovém profilu k novele zákona o státních zástupcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ÚP ČR: Poskytování příspěvků na VPP je možné prodloužit či navýšit o další místa do konce ledna 2020
Úřad práce ČR má k dispozici ještě stále dostatek prostředků na veřejně prospěšné práce (VPP). V případě zájmu se tedy zejména starostové mohou bezodkladně obracet na příslušná kontaktní pracoviště ÚP ČR a požádat o prodloužení stávajících dohod, zvýšení počtu míst na VPP či uzavřít dohodu novou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Chceme, aby propagace nenávistné ideologie byla trestným činem
Proto jsme také podali do Poslanecké sněmovny návrh novely trestního zákoníku, který čeká na své projednávání ve druhém čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): S odstupem vypadají některé věci ještě mnohem absurdněji
Komentář na facebookovém profilu k aktuální politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Klaus ml. (Trikolóra): Žádný subjekt nemá právo uzurpovat si tragická výročí pro sebe
Komentář na facebookovém profilu k výročí událostí 21. srpna 1968 a 69
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
HK ČR: Počet projektů a režimů na zaměstnávání cizinců se sníží na polovinu
Místo v šesti bude Česká republika od 1. září přijímat kvalifikovanou pracovní sílu jen ve třech programech. Ty budou odstupňované podle úrovně kvalifikace uchazečů o práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
MŽP vyhlašuje nový program Podpory obnovy přirozených funkcí krajiny
Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo Výzvy pro předkládání žádostí o poskytnutí podpory v rámci nově schváleného programu Podpora obnovy přirozených funkcí krajiny. Program slouží zejména na adaptaci proti změně klimatu a boji proti suchu, podporuje širokou škálu opatření pro zadržení vody v krajině, ale také proti invazním druhům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 92. díl. Politika
Aristoteles ze Stageiry (384 – 322 př.n.l.) byl filosof vrcholného období řecké filosofie, nejvýznamnější žák Platonův a vychovatel Alexandra Makedonského. Jeho rozsáhlé encyklopedické dílo položilo základy mnoha věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Starosta Chlubna: Orlová není nejlepší, ale rozhodně není nejhorší
Vyjádření starosty města Orlové k výsledkům hodnocení měst, v němž Orlová obsadila poslední 206. místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Kroužek poodhalil věk břehule hnízdící v Děčíně. Kroužkovací stanice dosud starší neeviduje
Ornitologický kroužek přiblížil věk a původ jedné z břehulí říčních, které letos hnízdily v Děčíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Patří pietní místa při významných výročí jen těm sprostým křiklounům?
V poslední době se stává zvykem, že v čase nějakého významného dne obsadí náměstí a pietní místa ti, kdož by svým křikem jinde a jindy neuspěli; vedle vulgarit požadují demisi snad celého vesmíru, ale smysluplné řešení nenabízí. A pak se media poplatná jejich krve strašně a blbě podivují, že někteří čelní představitelé pietní místa nenavštíví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Aparátčík Babiš si bude brát do úst rok 1968? U Šafrů premiérovi prokádrovali celé přibuzenstvo
Premiér Andrej Babiš letos nedorazil se svým projevem na pietní akt k 51. výročí vpádu okupačních vojsk do Československa. Svou připomínku sdílel pouze na sociální síti, kde uvedl, že si váží těch, kteří se okupaci a normalizaci postavili. U Šafra mu tohle stranění ale pěkně spočítali a posvítili si na to, jak se v roce 1968 a po něm zachoval on sám a jeho rodina. Svou ekonomickou pozici začal prý Babiš budovat právě v době normalizace, obklopený exponenty Státní bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Historik Zubov se rozčiloval na ČT: Lidé v Rusku si zvykají, že stalinismus je něco dobrého. Těžký zločin proti evropskému míru
Přesně před 80 lety 23. srpna 1939 byla podepsána smlouva, která zpečetila osud Polska. Paktem Ribbentrop–Molotov si Německo s Ruskem rozdělily sféry vlivu v Evropě. Byl to jeden z posledních kroků k rozpoutání druhé světové války. V Událostech, komentářích jej okomentoval ruský historik Andrej Zubov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Profesor Pavlíček chladí horké hlavy Zemanových odpůrců: To všechno nastavil už Havel. Rychle jste zapomněli, co prováděl Sobotka Babišovi
ROZHOVOR Asi by se nedalo spočítat, kolik lidí se v poslední vládní krizi kolem Ministerstva kultury odvolávalo na Ústavu. Profesor ústavního práva Václav Pavlíček je autorem dodnes uznávaného prvního komentáře k Ústavě. A jednoznačně říká, že prezident Zeman nedělá nic jiného, než dodržuje trend, který nastavil už Václav Havel. Špatné zprávy má naopak pro Václava Lásku a další senátory, usilující o sesazení prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Státem činěné trestné činy
Logický rozbor informace o zadržení 22 občanů. Způsob zadržení je obdobný, který jsme viděli při zadržení poslanců ODS a pí Nagyové. Televize je zřejmě součástí moci výkonné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Demokracie je vláda lidu, je to vláda většiny
Komentář na facebookovém profilu k Minářovu veřejnému znehodnocení Ústavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pozor, paní Maláčová. Schillerová se prý na vás možná vykašle a domluví s opozicí
Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová a ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová se spolu pustily do další bitvy. Tentokrát o to, zda se posune věková hranice odchodu do důchodu. Zatímco Maláčová trvá na udržení hranice 65 let, Schillerová chce tuto hranici prolomit. A hrozí Maláčové, že se na prolomení dohodne třeba i s opozicí. Piráti už ostatně dali najevo, že by nebyli proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
V Národním památníku na Vítkově si připomenete osudy polských občanů za druhé světové války
V Národním památníku na Vítkově můžete od 23. srpna letošního roku navštívit menší panelovou výstavu s názvem Boj a utrpení. Polští občané za druhé světové války, která připomíná nelehké osudy obyvatel našeho sousedního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Aktivisté blokovali ministerstvo, žádali snižování emisí
Členové hnutí Extinction Rebellion dnes zhruba dvě hodiny blokovali vchod do Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) na Staroměstském náměstí. Aktivisté požadovali, aby stát začal neprodleně snižovat emise z fosilních paliv a v roce 2025 dosáhl uhlíkové neutrality, tedy stavu, kdy je množství vyprodukovaných a zlikvidovaných emisí v rovnováze. MMR je členem vládou zřízené uhelné komise, která se bude zabývat útlumem těžby uhlí i strukturou výroby energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Generál Blaško naložil chvilkaři Minářovi: Co je to za individuum? To máme z přehnané humanity
Z PROFILŮ Europoslanec Hynek Blaško zvolený za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Obul se do předsedy spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře, nešetřil kritickými slovy na adresu ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a salvu vypálil i směrem k české eurokomisařce Věře Jourové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Policie sebrala a obvinila vysoce postaveného rozvědčíka. Má jít o škody, které našel po nástupu na vnitro Metnar
Policie dnes obvinila bývalého náměstka Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Zdeňka Blahuta z podvodu a zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti s hospodařením úřadu. O obvinění dnes informovalo Vrchní státní zastupitelství v Praze (VSZ), Česká televize poté uvedla, že se zahájení trestního stíhání týká právě Blahuta. Policie u něho provádí domovní prohlídku a je vyslýchán, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Německé firmy pod tlakem klesajících zakázek
Britský premiér nepochodil ani v Berlíně, ani v Paříži, a tak možnost tvrdého brexitu na konci října zůstává stále ve hře. V době, kdy evropské ekonomiky procházejí obdobím útlumu, německá je zřejmě už dokonce v recesi, to není rozhodně dobrá zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Školačka Greta je obětí klimatické mafie. Vytočená Emma Smetana, tato debata se jí totálně vymkla
Moderátorka Emma Smetana si do internetové televize DVTV pozvala dva hosty: ekologa Bedřicha Moldana a klimatického skeptika Vítězslava Kremlíka. Toho se ptala, proč útočí na švédskou aktivistku Gretu Thunbergovou v osobní rovině. Kremlík odvětil, že se Greta Thunbergová vlastně stala obětí klimatické mafie, která se lidem snaží vnutit něco, co není pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nechci se vyjadřovat k hrabošům, ale chtěl bych pozdravit čápy
Projev prezidenta republiky při zahájení agrosalonu „Země živitelka 2019“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Černý: Spanilá jízda českého sklářského výtvarníka aneb Jak Pačinek vystavoval v Číně
V zemi největší ekonomiky světa a starých kulturních i řemeslných tradic, v květnu tohoto roku, prezentoval své křehké umění jeden z největších současných českých sklářů Jiří Pačinek. Tento žák legendárního mistra René Roubíčka a spolupracovník neméně známého Bořka Šípka zavítal s ukázkou svého jedinečného kumštu se svými spolupracovníky Petrem Pačinkem a Davidem Černým do oblasti Yellov Moutains, do města Huangshan v provincii Anhui.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zúčtování s přítelem kůrovce Bursíkem a jeden zadredovaný rebel před stánkem Agrofertu. Tak to vypadalo na Zemi živitelce v Českých Budějovicích
REPORTÁŽ Čekal-li někdo protesty proti prezidentovi a vládě při jejich přítomnosti na Zemi živitelce v Českých Budějovicích, tak se velmi spletl. Oproti loňskému roku nebylo – kromě jednoho hesla za dodržování Ústavy – nic. A když nic, tak nic. Ani pískot nebyl, karty zůstaly pravděpodobně u jejich autorů či dodavatelů. Hovořilo se ale třeba o hraboších a svůj „díl“ dostal bývalý ministr Bursík. A komu se netleskalo? ParlamentníListy.cz byly u toho…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: O lepších rozměrech zákonu nabídky a poptávky v potravinové soběstačnosti
Příroda, farmy přátelské k životnímu prostředí mohou jasně říci zákonům trhu, drsným nabídkám a poptávkám, že to jde jinak bez ničení životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hodečková (Zelení): Veřejné projednávání stavby spalovny v Mariánských Horách
Poslední možnost říct svůj názor k plánované stavbě spalovny CENNZO, kterou chce v Ostravě vybudovat společnost SUEZ Využití zdrojů, mají občané, obyvatelé Ostravy, i zástupci spolků a neziskových organizací v pátek 6. září 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti nesouhlasí s návrhem ANO na zvýšení věku odchodu do důchodu
Piráti nesouhlasí s návrhem ministryně financí Aleny Schillerové na zvýšení věku pro odchod do důchodu. V současné době věková hranice pro odchod do důchodu zastropována na věku 65 let. Ministryně financí za ANO navrhuje tuto hranici zvýšit. Piráti chtějí najít pozitivní motivace, které umožní lidem dobrovolně se rozhodnout o případném pozdějším odchodu do důchodu tak, aby se to vyplatilo jim i státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Liberecký kraj neznámý - z hradu Štěpanice zůstaly zbytky paláce a věže
Řadu míst, která dýchají historií, lze navštívit při cestách Libereckým krajem. Jedním z nich jsou i trosky gotického hradu Štěpanice, jenž stával na skalnatém ostrohu při dnešní silnici mezi Jilemnicí a Beneckem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj chce podpořit provoz středočeských přívozů
Provoz přívozů v šesti obcích a městech hodlá i nadále podporovat vedení Středočeského kraje. Na provoz a rozvoj těchto přívozů proto doporučili zastupitelům schválit téměř čtyři miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
V poledne se uskuteční poslední rozloučení s Vojmírem Srdečným
Na Olšanských hřbitovech v Praze se dnes uskuteční poslední rozloučení s Vojmírem Srdečným, který byl posledním přeživším z koncentračního tábora v Sachsenhausenu. Zemřel v pondělí 19. srpna v nedožitých 100 letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Osobnosti musí šířít osvětu, navrhuje bojovník proti fake news Kalenský. Rusové se nás prý snaží přesvědčit, že pravdu nemůžeme zjistit
Analytik Jakub Kalenský upozorňuje na fakt, že společnost si pomalu zvykla na existenci dezinformací a fake news. „Cílem je přesvědčit, že pravda není zjistitelná, protože těch verzí je příliš mnoho,“ řekl v Interview na Českém rozhlase Kalenský s tím, že ruská dezinformační kampaň neustále roste a je třeba to řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Greto, už je to okoukané. Štěpán Kotrba připomíná, jak se strašilo koncem světa dávno před objevem švédské hvězdy
Šestnáctiletá švédská studentka Greta Thunbergová varuje světové lídry, že pokud hned nezačneme něco dělat pro záchranu naší planety, brzy už nemusí být co zachraňovat. Publicista Štěpán Kotrba však všem svým spoluobčanům připomněl, že Thunbergová není zdaleka prvním člověkem, který bije na poplach kvůli klimatu. Byli tu totiž i lidé, kteří tvrdili, že naše civilizace může kvůli změnám klimatu zaniknout do roku 2000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist