Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2020
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.046x, což odpovídá cca 106.757-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

ČVUT: Fakulta dopravní hostí 4. valné shromáždění EIT Urban Mobility
Hlavní akce - 4. Valné shromáždění EIT Urban Mobility se uskuteční ve středu 4. září 2019, od 9:00 do 12:30 hodin, za účasti cca 150 zástupců více než 80 partnerů z celé Evropy a Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Minář asi chyběl ve škole. Doučování z Ústavy od známého právníka. A výčet nepříjemných Havlových „hříchů“
Právník Zdeněk Koudelka se vyjádřil k hnutí Milion chvilek pro demokracii a k jeho lídrovi Mikuláši Minářovi, který na výročí okupace 21. 8. roztrhal naši Ústavu. Hnutí zároveň také obviňuje dle jeho slov prezidenta republiky Miloše Zemana z porušování Ústavy, což je však podle Koudelky projev politické nenávisti. „Miloš Zeman Ústavu neporušuje,“ tvrdí Koudelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
A pane Drahoši... Senátor vzpomínal na srpen 1968. A přišly nepříjemné otázky, třeba na KSČ
Senátor Jiří Drahoš se na svém facebookovém profilu rozepsal se svými vzpomínkami na srpen 1968. A mezi uživateli sociální sítě tím vyvolal řadu otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Dohra poškozené sochy Koněva: Stejně bychom mohli hájit Emanuela Moravce! Petr Honzejk udeřil
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se vyjádřil pro Český rozhlas k incidentu v pražských Dejvicích. Zde někdo posprejoval sochu sovětského maršála Koněva. Tentokrát je na podstavci napsáno „Krvavý maršál“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Náhubek pro národ od Hamáčka. Verdikt novinářky si šéf ČSSD nedá za rámeček
ROZHOVOR Předsudečná nenávist – terminus technicus z dílny Ministerstva vnitra, mnohokráte zmiňovaná v její Souhrnné situační zprávě o projevech nenávisti, je jak překopírovaná z padesátých let. SPD je podle ní extremističtější než klasické extremistické subjekty. Ministr Hamáček tedy dává národu náhubek s obojkem, protože vodítko se ukázalo příliš benevolentní. Bývalá novinářka Lucie Groene Odkolek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pitvá tuto zprávu a bije na poplach. Mladým lidem se na školách vtloukají fráze, které je odnaučují věřit svým rodičům a přímo nedůvěřovat prarodičům. Komu prospívá pojem „klimatická krize“? Nejde jen a pouze o strašení lidí, protože bojácní nevycházejí na náměstí, ani se nesdružují, protože bojácní jsou dobře manipulovatelní zombies bez vlastního názoru?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Lež… Lež… Lež…
Nelíbí se mi vývoj v České republice i v celém západním světě. Míra ideologické předpojatosti a šíření nepravd a vyslovených lží je taková, že s naprostým údivem kroutím hlavou, jak někdo může označovat dnešní dobu za doby svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Uzavírka silnice, vedoucí po hrázi VD Nechranice
Stavba VD Nechranice - rekonstrukce krajních polí bezpečnostního přelivu přichází do fáze, kdy je bezpodmínečně nutné úplně uzavřít silniční komunikaci na trase Březno - Chbany (Podbořany). Úplná uzavírka bude platit od 26. srpna 2019 od 9:00 hodin do 30. listopadu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Podívejte, co způsobily sankce vůči Rusku, varoval Bašta. Hádka „o Putina“ na Českém rozhlase
V těchto dnech francouzské letovisko Biarritz hostí zástupce sedmi nejvyspělejších ekonomik světa. Letošní třídenní summit G7 opět doprovázejí pochybnosti, zda pozvat k jednacímu stolu i Rusko. Stojí o to americký prezident Donald Trump, proti jsou představitelé Evropské unie. Měla by Moskva dostat pozvánku, o kterou ji v roce 2014 připravila anexe ukrajinského Krymu? Na toto téma v Českém rozhlase Plus diskutovali bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta a odborník na Rusko z Fakulty sociálních věd UK Jan Šír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Klaus má pravdu. Greta? Ať dělá raději... A kdo nás v srpnu 68 okupoval? Poslanec Holík z SPD vzpomíná
ROZHOVOR „Pana Zaorálka znám jako velmi pracovitého člověka. Navštívil jsem s ním několik zemí.“ Poslanec SPD Jaroslav Holík bilancuje události minulých dnů. Věnuje se nejen kauze kolem jmenování nového ministra kultury a spolupráci ČSSD s ANO. Na adresu klimatické aktivistky Grety Thunbergové říká: „Souhlasím s exprezidentem Klausem. Greta se stala obětí politického byznysu, kdy dotyčná opakuje fráze, které jí byly doporučeny. Pokud chce planetě Zemi opravu pomoci, měla by se zabývat devastací deštných pralesů, zbytečným převážením výrobků a potravin z jednoho místa planety na druhé…“ Na téma změn v přírodě a ve společnosti připravuje Jaroslav Holík řadu besed ve Zlíně. Prvním hostem bude docent Václav Cílek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dusno a hádky. Nic nenašla! Kouzla, miliardy! Stanjura myl hlavu Schillerové, ta mávla rukou a řekla...
Místo dvanácti miliard šest. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) získala půlku požadované sumy. Bitva o rozpočet byla tématem v pátečních Událostech, komentářích, kde to mezi ministryni financí Alenou Schillerovou (nestr. za ANO) a předsedou poslaneckého klubu ODS Zbyňkem Stanjurou pořádně vřelo. Své k věci řekl také člen sněmovního rozpočtového výboru Jiří Dolejš (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ano srovnávací studii
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na vytvoření nezávislé studie, která posoudí dvě varianty nemocnice ve Zlíně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Drží se jak ho*no košile. Jiří Pospíšil rozjel masakr ČSSD kvůli Zemanovi. A lid se přidal
„Podvod na občanech“ od šéfky resortu spravedlnosti Marie Benešové a sklánění hřbetu ČSSD před prezidentem Milošem Zemanem. Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se při sledování dění na české politické scéně neudržel a svým emocím na sociální síti opět popustil uzdu. „Klauni. Drží se jak hovno košile,“ zní reakce veřejnosti, která se rovněž podivuje nad rozhodnutím sociální demokracie v kabinetě Andreje Babiše i nadále setrvat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fischerova senátní ostuda. Kdo ovládá Senát? To se vám líbit nebude. Petr Žantovský ukazuje i na podivné účty festivalu ve Varech
TÝDEN V MÉDIÍCH Žádný jiný poražený kandidát z přímé prezidentské volby se nevnucuje do povědomí veřejnosti tak jako senátor Pavel Fischer. Naposledy však tento velký odborník na zahraniční politiku šlápl pořádně vedle, když jím vedený výbor přijal usnesení na základě nepravdivých informací. Petr Žantovský v té souvislosti poukazuje na Senát jako na velmi podivuhodnou směsku lidí, kteří až na výjimky potvrzují pověst horní parlamentní komory coby zbytečného sboru odložených politiků. Zároveň se pozastavuje nad tím, že tragikomického počínání senátního výboru pro zahraniční věci si především mainstreamová média nijak zvlášť nevšimla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Co Minář spáchal trháním Ústavy? Paralela s Havlem a verdikt, který nepotěší „chvilkaře“. Advokátka Hamplová říká více
ROZHOVOR Deseti milionům je to jedno, ať jim to někdo řekne! „Trojice Zeman, Babiš a Hamáček, prostě zkoušeli, co který ustojí, a lidi si ťukali na čelo. Ve své podstatě obdivuju pana Zaorálka, že to křeslo po tom všem vzal,“ komentuje konec kauzy Šmarda známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Vysvětluje, proč ČSSD prošustrovala historické šance, jakého lídra by potřebovala a přidává konkrétní jméno. Roztrhání Ústavy je podle advokátky neomluvitelné gesto. „Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě.“ „Fráze a teatrální gesta v podobě trhání Ústavy by měly začít ustupovat realitě a zdravému rozumu. A ono to přijde, protože nic jiného nám nezbude, chceme-li tuto dobu přežít.“ Hamplová hovoří i o reakci českého velvyslance v Německu na její otevřený dopis v souvislosti s kapitánkou Racketeovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Sochu ruského maršála Koněva dnes čistilo několik lidí
Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal polil v noci na čtvrtek červenou barvou a podstavec pomaloval nápisy. Podle zpravodaje ČTK na místě zmizel z podstavce nápis „Ne krvavému maršálovi, nezapomeneme“ a letopočty včetně roku 1968. Na podstavci ale nadále zůstávají patrné stopy červené barvy. Mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek sdělil ČTK, že nešlo o akci městské části. Policie zná totožnost lidí, kteří sochu čistili, ale nic nenasvědčuje tomu, že by jednali protiprávně, řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura v ráži: Kalousku! Hřibe! Silný slovník. Jde o Koněva
Předseda SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu vložil do sporu o poškozený památník Koněva v Praze. A zaútočil, sice nepřímo, na předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska a na Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ukradená voda? Zisky jdou cizincům, pár měst se ubránilo. Zrady, úplatky. Lumpárny v Praze a v Olomouci. A cesta, jak ji vrátit do českých rukou
PRAVDA O VODĚ Ve druhém díle seriálu rozhovorů zakladatel Nadačního fondu Pravda o vodě Radek Novotný pokračuje v odkrývání toho, kdo si privatizoval zisky z distribuce vody v Česku. Prozrazuje, co si myslí o současné iniciativě politiků zakotvit ochranu vody v Ústavě. Naznačuje i cesty k nápravě. Uvádí příklad z Izraele, kapitalistického státu, kde je voda zcela pod kontrolou státu a podléhá centrálnímu plánování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Rakouský loterijní boss vidí Sazku za raziemi u politiků FPÖ
Šéf rakouské loterijní společnosti Novomatic Harald Neumann se domnívá, že česká firma Sazka stojí za anonymním udáním, které vedlo k nedávným raziím u čelných politiků pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) kvůli podezřelému udělování licencí na provoz hazardních her. Neumann zároveň v rozhovoru s listem Kurier odmítl podezření, že mezi jeho firmou a FPÖ byla dohoda na dosazení politika FPÖ Petera Sidla do představenstva společnosti Casinos Austria, v němž mají Sazka i Novomatic podíl. Sazka si Sidla ve vedení rakouské firmy nepřála. Sazka ale nařčení odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nechtěné české mýto vybírá pro stát stále více peněz
Zatímco stát hledá do rozpočtu horko těžko každou korunu, na druhé straně se vzdává vlastního moderního mýtného systému v hodnotě několika miliard a pořizuje si systém nový, za skoro 11 miliard. Jen těžko pochopitelný paradox. To všechno ještě podtrhují stovky milionů, které pro stát současný mýtný systém vybírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Merkelová skončila a už se věci mění. Zatím opatrná slova o AfD
O Alternativě pro Německo (AfD) se dlouho mluvilo jako o straně, se kterou se nejedná a nejlépe vůbec nemluví, protože sdružuje populistické radikály. Teď se však zdá, že se nálada v Německu proměňuje. Především konzervativní Unie hodnot, platforma uvnitř největší vládní strany CDU, začíná naznačovat, že by možná stálo za to na lokální úrovni s AfD v některé ze spolkových zemí vládnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Přestali tolik krást? Změny na Ukrajině. A Putin? Milan Syruček připomíná NATO a Havlův idealismus
ROZHOVOR Rusko patřilo, patří a patřit bude do Evropy. To je fakt, na který se mnohdy zapomíná, a to přesto, že jej silně připomínal už generál de Gaulle. Co si vlastně řekli Macron s Putinem na nedávném setkání a co zaznělo, či spíše nezaznělo v médiích? Francouzský prezident chce, aby Rusko směřovalo do Evropy, ne k Číně. Ostatně, v Nice je podle novinářského experta Milana Syručka téměř 80 procent vil a restaurací v majetku ruských občanů, a to nejen oligarchů. A podobný počet občanů. Ruská federace podporuje svého prezidenta. Proč? Protože zemi konsolidoval, vytáhl ji z bankrotu. Jestliže má problémy s demokracií, nezapomeňme, že stát měl za dobu své celé existence jen půl roku skutečně demokratickou vládu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
FNUSA: Pacienti z Brněnska budou mít i nadále přístup k novým lékům
Pacienti z Brna a okolí budou mít i v následujících pěti letech možnost zapojit se do mezinárodních klinických studií, zaměřených například na léčbu některých kardiovaskulárních, neurologických, gastrointestinálních či onkologických onemocnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Praha dostane stamiliony na sociální služby, nechce velké ústavy
Ministerstvo práce a sociálních věcí přidělí Praze stovky milionů z evropského operačního fondu na rozvoj sociálních služeb. Radní hlavního města budou v pondělí schvalovat prvních 150 milionů korun. Peníze by měly jít na podporu organizací, které zajišťují pečovatelskou službu přímo v domovech klientů, i na rozvoj pobytových služeb. ČTK to řekla radní hlavního města Milena Johnová (Praha Sobě).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Podařilo se nám nalézt kompromis, který odvrátí hrozbu rozpočtového provizoria
Ministerstvo práce a sociálních věcí získá oproti původnímu návrhu státního rozpočtu na rok 2020 více o 5,9 mld. Kč. Na pátečním jednání se na tom dohodly ministryně financí Alena Schillerová a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Centra duševního zdraví jsou revoluční změnou v systému péče o duševně nemocné
Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo druhou výzvu k předkládání Žádostí o dotaci v rámci Programu podpory Center duševního zdraví II / 2. Každé ze čtyř vybraných Center duševního zdraví bude moci čerpat dotaci ve výši až 14,9 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Byl jsem detailně seznámen s akvizicí, týkající se nových vrtulníků
Čeští vrtulníkáři by měli dostat stroje Venom a Viper, oznámili v Náměšti premiér Babiš s ministrem Metnarem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Senioři opravdu nemají být nuceni k práci
Komentář na facebookovém profilu k návrhu ministerstva financí na zvýšení věku pro odchod do důchodu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vnitro se chce v rámci boje proti terorismu zaměřit na koordinaci
Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se chce v rámci protiteroristických opatření v příštích dvou letech zaměřit Ministerstvo vnitra a další úřady. Vyplývá to z Akčního plánu boje proti terorismu na roky 2019 a 2020, který v pondělí projedná vláda. Plnění úkolů bude vyhodnoceno na počátku roku 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Praha si zaslouží kompetentní vedení
Komentář na facebookovém profilu k vládnoucí koalici na pražském magistrátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
PROGRAM Komunistické strany Čech a Moravy
(Návrh iniciativní skupiny komunistů na základě usnesení celostranické konference dne 8. 6. 2019)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda zřejmě podpoří rychlejší vysílání vojáků do ciziny
Vláda v pondělí pravděpodobně podpoří poslaneckou novelu ústavy, která má vládě umožnit rychlejší vysílání vojáků do zahraničí. Vyplývá to z návrhu stanoviska pro jednání vlády. Armáda by tak mohla například v utajení poslat jednotku na osvobození unesených českých občanů. Parlament by se misí zabýval až následně. Návrh předkládá skupina poslanců v čele s předsedkyní sněmovního výboru pro obranu Janou Černochovou (ODS). Podepsalo ho 67 poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Od doby, co byl Trump
Není to dlouho, co jsem se zaposlouchal do jednoho rozhlasového rozhovoru, neboť mně tam zaujaly „neotřelé“ názory jistého sociologa. Rádio jsem si pustil, když už rozhovor probíhal, a tak ani nevím, kdo byl ten sociolog, který mně svými názory zaujal a dokonce nevím ani jméno stanice, která to odvysílala. Ale zaujalo mne to, neboť se pojednávalo o budoucnosti lidstva. Mně budoucnost lidstva vždycky zajímala...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
V 89. nám zapomněli říct důležitou věc, hřímal odborář Středula. Jde o mzdy lidí
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula v poslední době zaujímá vůči premiérovi Andreji Babišovi kritičtější postoj než dosud. To potvrdil i v rozhovoru s Pavlem Štruncem na serveru Info.cz. Pustil se do stylu politického marketingu hnutí ANO. „Vadí mi, že se věci říkají jinak, než ve skutečnosti jsou,“ říká Středula, jemuž vadí i to, že naše republika je bez dlouhodobé vize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Česko by mělo příští rok dát na rozvojovou pomoc 1,087 mld. Kč
Česko by mělo dát v příštím roce na zahraniční rozvojovou spolupráci 1,087 miliardy korun. Je to o 67 milionů nižší částka, než s jakou počítala vláda ve střednědobém výhledu na rok 2018. Dvoustranná pomoc zamíří především do šesti prioritních zemí - do Bosny, Gruzie, Moldavska, Kambodže, Etiopie a Zambie. Uvádí to plán dvoustranné zahraniční rozvojové spolupráce pro rok 2020, který na pondělním jednání projedná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Národní muzeum dokončuje Památník Jana Palacha a připravuje jeho slavnostní otevření
Národní muzeum v roce 2015 vykoupilo chátrající objekt ve Všetatech a zahájilo práce na jeho přeměnu na důstojný Památník Jana Palacha. Na jeho novou podobu byla vypsána úspěšná architektonická soutěž. Součástí památníku je i expozice, která ukáže čin Jana Palacha v kontextu dějin 20. století. Slavnostní otevření je plánováno na konec měsíce září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jak se ČSSD postaví k žalobě na Zemana? Otázka cti. A kritika „povstalců“. To vše padlo na ČT
Ve vládě zůstaneme, oznámila ČSSD. Vládní krize kvůli obstrukcím kolem výměny ministra kultury je minulostí. „Naše partnerství s hnutím ANO svědčí této zemi. V příštích parlamentních volbách se nám to vrátí,“ uvedl v pořadu Události, komentáře na ČT24 předseda krajského výkonného výboru ČSSD Středočeského kraje Robin Povšík. K tomu, jak vyšla ČSSD z bizarní situace okolo resortu kultury, se pak na kamery vyjádřil politický analytik Masarykovy demokratické akademie Lukáš Jelínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Roste konflikt s přistěhovalci. Proč do toho mícháte Putina? Znalec Francie Eichler mluví o konci Žlutých vest a hrozbě násilí
Odborník na mezinárodní politiku z Ústavu mezinárodních vztahů Jan Eichler se v rozhovoru pro server Kupredudominulosti.cz vyjádřil mimo jiné k přistěhovalcům, ale také k hnutí Žlutých vest. Podle jeho slov vzrůstá napětí mezi Francouzi a komunitou přistěhovalců s jejich dětmi, kteří hodně dostávají, ale už ne tolik dávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Marian Kechlibar: Svoboda slova je svobodou říkat věci, které někdo jiný nechce slyšet
Když jsem před pár dny vydal článek Z románu 1984 se stal policejní manuál, zakončil jsem jej úmyslně na ostrou notu, abych sklidil nějaké reakce a skutečně se mi jich dostalo. Vypíchl bych hlavně dvě (reakce, ne oči), kterých se bude týkat dnešní článek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lékárníci: Problém s nedostupností léků novela zákona nevyřeší
Problémy s nedostupností léků podle České lékárnické komory (ČLnK) vládě předložená novela zákona o léčivech nevyřeší. Návrh má omezit možnosti vývozu léků. Výrobci také dostanou v případě nutnosti povinnost chybějící lék, pokud je jinde dostupný, do dvou dnů dodat do kterékoli lékárny v Česku. Podle lékárníků ale nejčastěji lék chybí proto, že ho do Česka výrobce nedodá vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česká televize: ČT sport odvysílá z mistrovství světa v basketbalu všech 92 utkání
Třicet dva týmů, šestnáct soutěžních dní, osm čínských měst. To je v pořadí osmnácté mistrovství světa v basketbalu mužů, které odstartuje 31. srpna nejen v Pekingu, ale především na obrazovkách ČT sport. Česká televize odvysílá kompletní program šampionátu, na který se národní tým kvalifikoval poprvé od účasti Československa v roce 1982. Celodenní vysílání, s až osmi zápasy denně, doplní bohatý program doprovodného studia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jak funguje „ověřování pravdy“? Pracovník odhaluje podivné praktiky na serveru Demagog
Server Info.cz přinesl zásadní zjištění o praktikách portálu Demagog.cz, jenž se v poslední době dopustil velmi divných kroků a dle některých sám dezinformoval. Infu.cz se podařilo získat zpověď pracovníka v Demagogovi, který se zmínil o nových praktikách, které přišly s koordinátorem Buršíkem. „Nový koordinátor nás neposlouchá, trvá na svém ověřování každého faktického výroku,“ řekl tento pracovník. Co na to řekl Buršík?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
MZV: Ministr Petříček se v Sasku účastní přeshraničního cvičení záchranářů
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček se v sobotu 24. srpna 2019 účastní slavnostního zahájení přeshraničního cvičení ochrany před katastrofami „Schöna 2019“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Ústavní ochrana vody bude znamenat nadřazení obecného zájmu o její ochranu
KDU-ČSL spouští petici za ústavní ochranu vody a půdy, představila ji po kulatém stole na téma „Pět minut po dvanácté: Česko a změna klimatu“. Petice je dostupná na webu vodanadzlato.kdu.cz, kde jsou i konkrétní návrhy opatření ochrany životního prostředí. Součástí webu je také takzvané „Klimatické desatero“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ekonom Kovanda: Němci narazili. Deutsche Bank? Tikající bomba. To by se přelilo i do bank v Česku, ale...
ROZHOVOR Obchodní válka mezi USA a Čínou, kterou rozpoutal americký prezident Donald Trump, vyčerpává obě země. I kvůli ní má světová ekonomika nakročeno do recese, vysvětluje ekonom, analytik a vysokoškolský pedagog Lukáš Kovanda. Pokud ovšem Donald Trump v blížících se prezidentských volbách křeslo v Bílém domě obhájí, mohl by se stát vítězem obchodní války. Číňané by zřejmě začali dělat ústupky. O co v obchodní válce jde? USA se snaží technologický a ekonomický nástup Číny zpomalit, míní Kovanda. Zastavit Čínu podle něj už ale zřejmě nepůjde. A Deutsche Bank? Jaké dopady by měl její pád na české bankovní instituce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci zajišťují více pašovaných cigaret
Pašování tabákových výrobků v těsné blízkosti polských hranic neustává, ba právě naopak. Liberečtí celníci evidují narůstající množství zajištěných nezdaněných tabákových výrobků. Dá se říci, že každý týden zachytí několik pokusů propašovat do tuzemska nezdaněné cigarety nebo tabák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Budoucnost naší republiky je současné vládě lhostejná
Nelíbí se mi u ministryně financí Aleny Schillerové, i když dané ministerstvo může mít kdykoliv haldu právní pomoci - stejně tak ostatní rezorty, že nepodává žaloby na tuneláře státního majetku, že neusiluje o jeho navrácení drastickými soudními cestami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Demonstranti chtěli v Plzni zastavit duhový průvod Pilsen Pride
Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká Plzeň se dnes odpoledne pokusilo zastavit duhový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Pilsen Pride. V průvodu, který centrem města prošel potřetí, bylo kolem 400 převážně mladých lidí podporujících LGBT komunitu. Demonstranti s transparenty „Stop úchylům“ přehradili průchod Dřevěnou ulicí ústící na centrální náměstí a křikem se domáhali toho, aby policie údajně protiprávní pochod rozpustila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce zakazuje na trhu autíčko „Stunt Radio Control“
Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu se nabízí hračka „Autíčko STUNT RADIO CONTROL“. Hračka mnohonásobně překračuje obsah olova i kadmia oproti povoleným limitům. Také informace, že hračka není vhodná pro děti do tří let, je na obalu uvedena pouze v anglickém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Země živitelka je skvělá výstava, na kterou chodím už 40 let
Předseda vlády Andrej Babiš v sobotu 24. srpna 2019 navštívil mezinárodní agrosalon Země živitelka, kde se zúčastnil zahájení Národních dožínek a zahájil konferenci Voda v krajině 21. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Scheinherr: Nechal jsem si ověřit, zda je demolice vozovny Hloubětín jediná možnost
Nejmladší pražská vozovna DPP v Hloubětíně je ode dneška minulostí, do konce roku 2022 ji nahradí nová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ: „Rok Lipna“ pokračoval dnem otevřených dveří v hrázi a elektrárně
Vodní dílo, elektrárna a lodní doprava na Lipně slaví 60 let spolehlivého provozu. Obě dvě soustrojí vodní elektrárny za tu dobu zaznamenala přes 228 tisíc provozních hodin a více než 67 tisíc najetí do provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
U nás nic, naříkal Hilšer nad ekologickým vlakem. A pak ho čtenář poopravil
Senátor Marek Hilšer reagoval na svém facebookovém profilu na zprávu, že v Německu jsou spokojeni s vlakem na vodík, a tak na koleje vyjedou další. Samozřejmě, že se objevily i následné reakce v diskusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Na zdravotní péči se u nás dává málo. Profesor Pafko vytáhl smutná čísla. A promluvil o Zemanovi a vyznamenání
Chirurg a rytíř českého lékařského stavu profesor Pavel Pafko se v rozhovoru pro Prostor X magazínu Reflex rozpovídal o svém životě, stavu našeho národa a jaký má pohled na současné zdravotnictví. Pafko, jehož pacientem byl i prezident Václav Havel, se vyjádřil, že je namístě mluvit o připlácení za péči. Zmínil i své vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, prý by jej přijal znovu, ale vadí mu, jak si teď prezident Zeman protiřečí. To ho prý zklamalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Pokud šéf americké centrální banky Trumpa nepotěší, ten tím spíš nepotěší státníky zemí skupiny G7
Včera a během dalších tří dní se konají mezinárodní setkání, která výrazně napoví, jakým směrem se bude světová ekonomika ubírat minimálně ve zbytku letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zoo Olomouc: Vozový park se vydává cestou elektromobilů
Starým a současně poruchovým multikárám v Zoo Olomouc odzvonilo. Nahradí je nové nehlučné elektromobily. Vozový park zahrady se rozroste o čtyřkolku, trojkolky a nákladní vozy. Převážet se bude krmivo, hnůj i zaměstnanci, samozřejmě odděleně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
České dráhy: Příští rok do Krkonoš s Krakonošem
V jízdním řádu 2020 zamíří z Prahy do Trutnova rychlíky se staronovým názvem Krakonoš. Spoje nabízejí moderní vozy s klimatizací, elektrickými zásuvkami pro napájení přenosné elektroniky a zaváděna je do nich Wi-Fi pro snadné připojení k internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Informovali jsme zastupitele o investicích za více než dvě miliardy
Krajští zastupitelé se sešli na semináři, kde byly prezentovány tři nejvýznamnější plánované stavby Pardubického kraje. Jednalo se o krajské galerii ve Winternitzových mlýnech a výstavbu centrálních urgentních příjmů v Pardubicích a Ústí nad Orlicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda v pondělí definitivně potvrdí nominaci Jourové do nové Evropské komise
Vláda v pondělí definitivně potvrdí nominaci Věry Jourové do nové Evropské komise. Kabinet to učiní na svém prvním zasedání po vládních prázdninách a zároveň v poslední možný termín, premiér Andrej Babiš (ANO) dříve uvedl, že nejpozději 26. srpna musí Česko svou nominaci poslat do Bruselu. Na konci září čeká kandidáty na eurokomisaře slyšení v Evropském parlamentu, který je musí ve funkci schválit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Měl jsem tu čest skoro dvě hodiny hovořit s legendou
Komentář na facebookovém profilu k setkání s cestovatelem Miroslavem Zikmundem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Potůčková (STAN): Starosta na dovolené
Starosta je homo sapiens specialis. Je to zcela specifický živočišný druh, který trpí nejednou úchylkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Zdivočelá doba, nebo zdivočení lidé? (ministry nevyjímaje)
Komentář na facebookovém profilu k vystoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Politika schodků státního rozpočtu bohužel pravidelným fenoménem
Politika schodků státního rozpočtu se stala přímo pravidlem i v období růstu české ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Polsko uznalo pochybení při posuzování územního plánu města Bogatynia
Zástupci českého Ministerstvo životního prostředí se v minulém týdnu setkali na mimořádném jednání k Turowu se svými polskými protějšky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zku*vil se. Štětina si kopl do Zemana. A pak se mu to vrátilo, tvrdě
Politik a novinář Jaromír Štětina (ESO) nenechal bez odezvy příspěvek mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, jenž s ohledem na srpnové události a výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy napsal, že prezident Zeman „byl odvážný v době, kdy se lámaly charaktery a mnozí se zlomit nechali“. „Odvážných bylo mnoho. Na rozdíl od pana prezidenta se později nezkurvili,“ reaguje tvrdě Štětina. Další podobně laděné komentáře na sebe nedaly dlouho čekat. „Soudruh MZ byl zkurvený vždycky. Teď je to jen více vidět,“ píší uživatelé na twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Drahomír Jurajda: Jaké reformy chci prosazovat ve fungování Senátu
Oficiálně byl Senát občanům prezentován jako jakási pojistka demokracie, kdyby náhodou Sněmovna začala přijímat Protiústavní rozhodnutí. Měla to být jakási nadstranická „rada moudrých“ neztížená stranickým pletichařením. Praxe brzy ukázala opak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany zve veřejnost na Den otevřených dveří
Srdečně vás zveme na Den otevřených dveří na Ministerstvu obrany ČR. V sobotu 28. září 2019 od 9 do 14 hodin, na Den české státnosti, se již potřetí otevřou veřejnosti brány Ministerstva obrany v objektu Na Valech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
SFŽP: Jedeme za vámi! Navštivte bezplatné semináře Nová zelená úsporám a Dešťovka
Přijďte se zeptat na vše, co vás zajímá k dotacím Nová zelená úsporám a Dešťovka. Naši odborníci míří do řady měst, městeček a obcí, aby vám bezplatně poradili, jak získat finanční příspěvek na úsporné bydlení, a ušetřit tak i stovky tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Tomáš Doležal: S postupem prezidenta v cause Staněk a Šmarda premiér souhlasil
Babiš Zemanovy kroky za protiústavní nepovažoval, konal jen formálně a svůj „protišmardovský“ odpor dlouho skrýval. O spor dvou vrcholných ústavních institucí nešlo ani náhodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Krácení daní - společná akce policistů a celníků
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) a příslušníci Celní správy České republiky v tomto týdnu provedli rozsáhlou operaci, při které zadrželi organizovanou skupinu osob, která měla od července 2016 do současné doby zkrátit daň z přidané hodnoty a daň z příjmu právnických osob o více než 270 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zvažoval emigraci, za pár měsíců ale jihlavský lékař zakládal Občanské fórum
Když navštívil v polovině roku 1989 jihlavský lékař Pavel Svítil západní Evropu, byl přesvědčen, že do roka emigruje. Uvědomil si, že za železnou oponou dál žít nechce. Do půl roku ale zakládal v Jihlavě Občanské fórum (OF) a stal se nakrátko také poslancem Federálního shromáždění. Co se odehrálo 17. listopadu v Praze, se přitom dozvěděl až z rakouské televize ORF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): K moci se dostávají politici, kteří vyznávají silová řešení
Projev předsedy Senátu Jaroslava Kubery na pietním aktu u příležitosti 51. výročí uctění památky padlých při okupaci Československa v srpnu 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist