Oficiální zpravodajská média

Marie Novotná: Tisíce migrantů překročily hranice, míří do Dvora Králové
Předseda Exilové domobrany - Konzší lvi v rozhovoru představuje Exilovou domobranu - Konzští lvi a její činnost a varuje před tisícovkami migrantů, kteří se budou chtít usídlit u Dvora Králové nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chystá se bomba na září. Co má ECB v plánu, chrlení dalších peněz? Němečtí ekonomové ji zažalovali, marně. Německo už možná v krizi je, varuje Šichtařová
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Spojené státy jsou tváří v tvář blížící se recesi v nesrovnatelně lepší startovní pozici než eurozóna, kterou do nezáviděníhodné situace dostala Evropská centrální banka svou vlastní blbostí. Tak glosuje Markéta Šichtařová odlišná východiska americké a německé ekonomiky v časech zpomalující ekonomiky. Chvalozpěvům na kroky ČNB ze strany bývalého člena její bankovní rady Mojmíra Hampla oponuje tvrzením, že intervence české ekonomice ublížily a bez nich by se nemovitosti nestaly tak nedostupné. Dodnes je pro ni nezodpovězenou otázkou, co centrální bankéře k tak mohutným intervencím přimělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Když ptáčka chytají…
V době, kdy lež se stala povinností a každý může vyjadřovat svoji pravdu, ale zřídka ji může prosadit, staré přísloví – Když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají, neztrácí na aktuálnosti a platí pro všechny sféry života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál Pavel
V druhé polovině nedělních Otázek Václava Moravce České televize se sešli ministr obrany za hnutí ANO Lubomír Metnar, europoslanec a bývalý ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) a bývalý šéf vojenského výboru NATO, armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Vondra varoval před hrozivým plánem EU, který údajně pomůže jen bohatým, a upozornil, že se může rozpadnout NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Že prý u nás nejsou nelegální migranti? Nenechte se bulíkovat!
V Bruselu jen zaměnili slovíčko „přerozdělování“ za „přesídlování“. Statistika je mocná čarodějka. Naše vláda ke všemu mlčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Budou spotřebitelé energií poškození státem odškodněni?
• Dopady nefunkčního ERÚ na růst cen energií • Ministr Havlíček potvrdil poškození spotřebitelů na energetickém trhu • Ústavní stížnost na vysoké regulované ceny energií podána • Budeme požadovat odškodnění spotřebitelů na energetickém trhu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Při bojích v Praze a v nejbližším okolí padlo 692 sovětských vojáků
Komentář na facebookovém profilu k odmítnutí starosty Prahy 6 Koláře nechat očistit sochu maršála Koněva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Za našich předchůdců zůstalo jen u slov
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Kladným hospodařením nemocnice vytvářejí podmínky pro rozvoj
Nemocnice ve Zlínském kraji dosáhly v prvním pololetí 2019 příznivého výsledku hospodaření
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Srpnový hrdina Kriegel! Ale Zeman, který ho také oslavuje, se prý sám před cizí mocí sklonil, zní z rozhlasu
Lékař František Kriegel v srpnu 1968 odmítl podepsat tzv. moskevské protokoly, které měly legitimizovat sovětskou okupaci Československa. Ačkoli je to již více než 50 let, rozhlasový komentátor Jan Fingerland má za to, že jeho příběh má Čechům co říci i dnes. Zvlášť když v čele republiky dnes stojí lidé, kteří tam stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ekologové chtějí datum konce uhlí, svazy postupnou změnu
Ekologické organizace Hnutí Duha, Zelený Kruh a Greenpeace chtějí od nově ustavené uhelné komise v horizontu zhruba jednoho roku jasné doporučení konkrétního data konce uhelných zdrojů v Česku. ČTK to řekl ředitel Hnutí Duha Jiří Koželouh, který je jejím členem. Komise, která má útlum uhlí v ČR řešit, se poprvé sejde v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zhroucení je jen otázkou času. Nejen sucho, i další problémy. Ornitolog mluví o tom, proč naše příroda trpí
ROZHOVOR „Stav našich lesů či stav naší zemědělské krajiny je z mého pohledu v některých oblastech alarmující. Máme vynikající odborníky ve výzkumných ústavech, v akademické sféře, máme zemědělce a lesníky se skutečným vztahem k půdě, ke krajině. Vládnoucí politická scéna však často tyto odborníky přehlíží, jak velké širé lány, a prioritou zůstává průmyslové zemědělství, které je neudržitelné. Z mého pohledu je otázkou času, kdy se tento systém zhroutí, tak jak se to stalo v případě smrkových monokultur,“ obává se v rozhovoru pro PL.cz senátor za Novojičínsko Petr Orel (SZ), profesí ornitolog. Vypráví i o hraboších, stavech orlů u nás, vlcích, kůrovci a změně klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská poděkovala zemědělcům za úrodu i odvedenou práci
Hejtmanka Stráská zahájila na Živitelce Národní dožínky a poděkovala zemědělcům za úrodu i odvedenou práci. V průvodu šel i premiér Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vzkaz pro Foldynu: Slova o zradě. Karel Fiedler si všímá napětí v ČSSD. A dává „na zadek“ školou povinným ekologům
ROZHOVOR „Já tu krizi vnímám už mnohem déle,“ říká exposlanec Karel Fiedler (SNČR) k rozkolu mezi ANO a ČSSD, který nedávno zesílil kvůli nominaci Michala Šmardy na Ministerstvo kultury. Spojenectví obou stran je podle Fiedlera účelové a v případě vážných problémů se spojenci nějak domluví. Fiedler se věnuje i slovům Jaroslava Foldyny, který by údajně podpořil i rekonstruovanou vládu bez ČSSD. A pro svého dřívějšího kolegu z poslaneckých lavic, se kterým se na spoustě věcí shodne, má vzkaz...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
MŠMT podpoří výzkum elektronických komponent
MŠMT poskytne finanční podporu celkem čtyřem projektům s českou účastí, které uspěly v mezinárodním hodnocení výzev společné technologické iniciativy ECSEL (Electronic Components and Systems for European Leadership) a jejichž řešení bude zahájeno v roce 2019. MŠMT na realizaci těchto projektů poskytne v období do roku 2022 celkem 76,6 milionu Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš udeřil na televizi. Zprudka. Tanky, Zeman, Zaorálek, všechno špatně
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém týdenním facebookovém hlášení „Čau lidi“, s nímž obohacuje veřejnost o přehled svých politických aktivit za uplynulý týden, tentokrát také pustil do médií za to, jak informují o vládní krizi a situaci na resortu kultury. Nebo za to, že připomínku srpna 1968 jistá televize vykreslila tak, jako by příjezd ruských tanků v roce 1968 způsobil on sám. Rozepsal se také o konkrétních změnách, se kterými v příštím roce plánují přijít někteří ministři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ať jdou do p*dele! Každý má právo si opatřit drogy. Pavel Novotný z ODS brání uživatele drog a pustil se do policie
Desetitíce milovníků elektronické taneční hudby opět vyrazily na jednu z nejoblíbenějších letních akcí v tuzemsku, kterou je festival Mácháč u Doks na Českolipsku. Policie byla v pohotovosti, jako každým rokem odhalila zdrogované lidi za volantem a obchodníky s drogami. To, že byl příjezd lidí na festival pod přísným dohledem policistů, ostře kritizuje starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). „V Řeporyjích budu prosazovat k uživatelům drog mimořádně liberální přístup,“ dodává rozezleně. „Počkej si na své děti, posereš se strachy,“ přišla ledová sprcha jako reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Prase, zm*de. Popraví tě, hajzle. Jaromíru Štětinovi někdo drsně vyhrožuje. A bude to mít dohru
Kanonáda hanlivých slov a výhrůžek přistála do e-mailové schránky bývalého europoslance a senátora Jaromíra Štětiny. Po urážkách typu „fašisticko-bolševický hajzle“ nebo „v Krymu tě odsoudí k popravě“ se na sociální síti obrátil na veřejnost a žádal o pomoc, jak má muže, jenž mu vyhrožuje, dopátrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zpravodajci odmítají návrh na větší přístup bank k údajům
Úřad pro zahraniční styky a informace i Bezpečnostní informační služba odmítají poslanecký návrh, který má kromě jiného umožnit širší využití bankovní identity. Lidé by podle něj mohli pro ověřený přístup k elektronickým službám veřejné správy požívat identitu, se kterou se přihlašují do internetového bankovnictví. Stojí to v připomínkách k návrhu na vládním webu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík pro PL: Zeman si hraje, ale státník to není. Babiš? Slabý. A ČSSD...
ROZHOVOR „Prezident si hraje, premiér je slabý a nebrání kompetence premiérského úřadu. A ČSSD tomu dělá stafáž,“ komentuje aktuální události místopředseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Podle něj navíc trvá čekání na spravedlnost v České republice příliš dlouho a demokracie selhává, když stát není schopen zákony vymáhat. Upozornil, že demonstrace jsou namístě, aby se z liberální, parlamentní demokracie nestal autoritářský nebo oligarchický systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Podaří se nám zlepšit situaci v ghettech?
Komentář na facebookovém profilu k problematice romských komunit
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Evropa se zbláznila?
Komentář na facebookovém profilu k záměru Evropské komise vytvořit fond pro vznik konkurence na internetu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Euro už jsme dávno měli mít. Slováci nás brzy překonají. Úspěšný podnikatel se pustil do Babiše a jeho známého nápadu
Podnikatel Martin Hausenblas se ve svém rozhovoru pro Interview Plus Českého rozhlasu vyjádřil mimo jiné k EET. A také podotkl, že stát jako firmu řídit nelze. Hausenblas mimo jiné rovněž založil sdružení Podnikáme bez korupce. Věří totiž v čisté podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Prezident by měl kandidáta jmenovat, i když se mu nelíbí
Komentář na facebookovém profilu k tahanicím kolem kandidáta na post ministra kultury Michala Šmardy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Minář? Stupidní hnus. Plastelína Zaorálek. Zase vyhrál Zeman. Tvrdý soud Karoliny Stonjekové
ROZHOVOR Na české politické scéně je jeden dominantní hráč – Miloš Zeman. A pro Andreje Babiše to je problém, se kterým si neumí poradit, myslí si komentátorka Karolina Stonjeková. Podle ní na kauze Šmarda vydělali ještě novináři, kteří alespoň měli o čem psát. „Zaorálek v podstatě funguje jako plastelína, kterou se zaplácne volné místo na ministerstvu a zdá se, že všem hlavním aktérům to tak vyhovuje,“ říká Stonjeková k tomu, jak důležitý bude výkon nového nominanta v roli ministra kultury. A dění 21. srpna 2019? Prý nešlo o připomenutí událostí z let 1968 a 1969, ale o něco docela jiného...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Milion chvilek? Snaha přivlastnit si „samet“. V otázce migrace EU selhává. Zkušený diplomat Koukal se dívá na dnešní Evropu
ROZHOVOR Z demonstrací proti Andreji Babišovi čiší snaha přivlastnit si sametovou revoluci. Vládní nestabilita je mýtus a Andrej Babiš má de facto dvě koalice – jednu vládní a druhou společně s KSČM a SPD, myslí si někdejší pražský primátor a dlouholetý velvyslanec ČR v Rakousku Jan Koukal. V Bruselu podle Koukala dnes hrají prim druhořadí politici, kteří nedokázali uspět na domácí scéně. „Celý systém správy a vládnutí dnešní EU právě v otázce migrace totálně selhává,“ míní zkušený diplomat. „Příběhy z politických soubojů vládních stran s opoziční AfD, zatajování, kriminalita, překrucování skutečností si moc nezadají s totalitními praktikami,“ hodnotí Koukal příkře situaci v sousedním Německu. Češi jsou podle něj díky předchozím zkušenostem na podobné věci citlivější. Ohledně pozitivních změn je ale Koukal skeptický. Jako důvod uvádí současnou českou reprezentaci v europarlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kolem Koněva to vře: Sledovali mě ruští agenti? ptal se občan starosty, který chce pomník odstranit. Padají všemožné návrhy, co dál
Kvůli pomníku sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva to na Praze 6 stále vře. Jeden z občanů zdejšímu starostovi Ondřeji Kolářovi (TOP 09) napsal, že ho u pomníku sledovali pravděpodobně ruští agenti. Starosta se o dopis podělil s veřejností, a rozpoutal tím debatu, kde se někteří lidé podivovali nad tím, co všechno si Rusové dovolí, ale další zapochybovali o tom, zda se příhoda opravdu odehrála a zda starosta vlastně jen nešíří neověřené informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ Havla
Po letní pauze se z obrazovek České televize znovu přihlásil Václav Moravec. V jeho Otázkách proti sobě zasedli předsedové poslaneckých klubů Jan Chvojka z ČSSD, Pavel Kováčik z KSČM a Jan Bartošek z KDU-ČSL. Debatovali mimo jiné o rozpočtu a komunista Kováčik hlasitě prohlašoval, že komunisté museli krotit sociální demokraty v utrácení. Došlo i na žalobu na prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Aktivity v Latinské Americe se zaměřují stále více na MICE
MICE je jedním z klíčových segmentů, na které se zaměřuje CzechTourism v Latinské Americe od roku 2017. V letošním roce se také díky programu Proped aktivity v této oblasti podstatně rozšířily a spolu s luxusní turistikou a podporou mimopražských regionů se staly základem koncepce propagace Česka na tomto rozsáhlém a perspektivním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Po Praze pochod LGBT i v Plzni. Málem došlo na konflikt. A chystají se i další města, třeba Brno...
REPORTÁŽ Takzvaným „Pochodem hrdosti“, kterého se zúčastnila tisícovka především mladých lidí, vyvrcholil v Plzni Duhový týden – akce propagace „jinakosti“ LGBT komunity. Teenagery v pochodu na několik minut zastavila padesátka demonstrujících, převážně členů a příznivců sdružení Česká Plzeň. Díky mohutnému nasazení policie nedošlo k žádným incidentům a průvod mohl projít centrem města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Minářův čin odsuzuji. Slova Holubové o vychcípání? Mluvila např. i o mých rodičích. Poslankyně Kořanová má zlost
ROZHOVOR Trhání Ústavy před historickým sídlem českých králů je neúcta k historii i k současnosti. Takoví lidé organizují demonstrace a mají mít důvěru tisíců lidí? Nad tím se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamýšlí poslankyně za ANO Barbora Kořanová. Chválí současnou vládu a české zástupce ve vedení EU. Obhajuje kroky prezidenta, protože jeho volbou jsme přece věděli, že na Hradě nebude sedět „stroj na podpisy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petice: Stojíme za svým prezidentem Milošem Zemanem
Řekneme si politik, co se může dít takovému jednotlivému politikovi. Prakticky nic. Co se jim nelíbí ignorují, na otázky prostě a jednoduše neodpoví. Když je nejhůř klidně novináře, či kameramana odstrčí…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Centrum dopravního výzkumu: Vlastní vinou zemřela na silnicích jen necelá pětina chodců
V roce 2018 bylo evidováno 3 532 nehod s účastí chodců, meziročně o 112 více ( 3,3 %). Při těchto nehodách bylo usmrceno 113 chodců (meziročně o 12 více, tj. 11,9 %), dalších 517 chodců bylo těžce zraněno (pozn. historicky nejméně). Každá 5. usmrcená osoba byla v roce 2018 chodcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Benešův nešťastný projev. Ale... Tomu odsunu předcházela nacistická okupace. Historik otevřel citlivé téma
O poválečném odsunu třímilionové německé menšiny z Československa hovořil historik, spisovatel a nakladatel Jiří Padevět v pořadu Martina Veselovského na serveru DVTV.cz. Situaci po konci války zmapoval v knize Krvavé léto 45.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Hradozámecká noc se blíží, památky chystají nevšední program
Blíží se konec prázdnin a s ním i Hradozámecká noc, která ve večerních hodinách ze soboty 31. srpna na neděli 1. září nabídne na dvaceti památkách ve správě českobudějovického pracoviště Národního památkového ústavu netradiční program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: První projekty budou realizovány již v roce 2020
Středočeský kraj startuje Participativní rozpočet
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Něčeho se chytněte. Kůrovcová katastrofa. Čeká nás likvidace tří čtvrtin území lesů, varuje lesní inženýr
Lesní inženýr Jan Štrobl pohovořil na serveru KupředuDoMinulosti.cz o tom, že nás čeká likvidace většiny našich lesů a že česká krajina se změní na step.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Záložák Zdechovský. Europoslanec učinil zásadní krok
Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský se na svém facebookovém profilu pochlubil kladným vyřízením žádosti o zařazení do aktivní zálohy. Podle svých slov o tomto kroku uvažoval tři roky. A zároveň zdůvodnil, proč tomu tak chtěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Spojení zemědělství a vody je jednoznačné
Projev předsedy vlády na konferenci Voda v krajině 21. století
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
DPP: V oblasti zastávek Bílá labuť bude dočasně přerušen provoz tramvají
Z důvodu opravy tramvajové trati je od soboty 31. srpna 2019 (přibližně 0:30 hodin) do pondělí 23. září 2019 (přibližně 0:30 hodin) obousměrně přerušen provoz tramvají v ulici Na Poříčí (mezi křižovatkami s ulicemi Těšnov a Havlíčkova).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: Armáda v týlu nepřítele
Neprávem bývá v posledních letech opomíjena připomínka zahájení Slovenského národního povstání. Jakoby se to nás, české veřejnosti a občanů České republiky netýkalo, jakoby to nepatřilo do našich dějin, jakoby to bylo na obtíž. A to je škoda a velká chyba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Slovanští bohové připomínají naše předky
V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava bylo na Cestě vody umístěno několik dřevěných soch slovanských bohů. Mají být jakousi připomínkou toho, že naši předci zakládali osady a vesnice poblíž vodních toků. Ty sloužily lidem nejen k obživě, ale i jako důležité dopravní spojnice – hlavně pro směnný obchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj nevyřešil sociální problémy, prostředí se zlepšilo
Na severu Čech se za 30 uplynulých let výrazně zlepšilo životní prostředí, ubylo těžkého průmyslu, zavřely se mnohé doly. Zároveň se zhoršilo ekonomické postavení kraje, klesl počet obyvatel. Vyplývá to zejména z informací regionální pobočky Českého statistického úřadu (ČSÚ). Nevyřešené zůstávají sociální problémy, v kraji je nejvíc vyloučených lokalit v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Kompromis je ucházející deštník, ale chatrná střecha
Komentář na facebookovém profilu k jednání s ministryní financí o rozpočtu MPSV
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Otevření hranic na jihu Čech po roce 1989 zpřístupnilo Šumavu
Otevření hranic se Západem a s tím spojenou vyšší přístupnost Šumavy nebo Novohradských hor přinesl pro Jihočeský kraj převrat v listopadu 1989. Zatímco před změnou režimu zůstávaly tyto lokality pro veřejnost uzavřené, posledních 30 let jsou volné pro pohyb místních obyvatel i turistů. Jihočeský kraj si zachovává charakter regionu s vyrovnanou zemědělskou a průmyslovou složkou. ČTK to řekl historik Jihočeského muzea Jiří Petráš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Bouře kvůli novele
Sotva skončila žabomyší válka kolem obměny ministra kultury, je na stole nový námět k zpochybňování soudržnosti koalice: novela zákona o státním zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin
Předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru doběla rozpalují praktiky státní Univerzity Hradce Králové související s tím, že před volbami podle jeho slov „politicky agituje proti SPD na sociálních sítích, aby ovlivnila studenty“. Na sociální sítí Facebook neváhal sdílet příspěvek to dokazující. Současná vláda je podle jeho slov „hluchá a slepá“, když nemá dostatečný zájem na tom, aby školy byly odpolitizované, a učinila v tomto smyslu změny. Lidé mu dávali za pravdu, přišel však i výsměch za nafukování problému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Tohle se ale opravdu nedá neinterpelovat
Interpelace premiéra Babiše k jeho neúčasti na pietním aktu 21. srpna před budovou Českého rozhlasu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD má zájem o vedení sněmovního sociálního výboru
Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté, co se předsedkyně výboru Radka Maxová (ANO) stala novou poslankyní Evropského parlamentu. Sociální demokracie by se po jmenování předsedy zahraničního výboru Lubomíra Zaorálka (ČSSD) ministrem kultury nebránila změnám v obsazení sněmovních výborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Věznice Kynšperk dokončila rekonstrukci ubytovny
Věznice Kynšperk nad Ohří ukončila rekonstrukci jedné ze svých ubytoven a v úterý ji slavnostně uvedla do provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ilona Švihlíková varuje: Nesplatitelné dluhy. Euro vyvolává krize, jakmile ho máte, je jedno, kdo je u vlády. Kdybychom ho teď přijali...
ROZHOVOR „K prosperitě se nelze proškrtat na základě chorých dokumentů, k prosperitě je nutno se proinvestovat. Euro je spjato se škrtací politikou, takže země zatížené větším dluhem z něj nemohou vyrůst, protože dluh je nesplatitelný,“ vysvětluje ekonomka Ilona Švihlíková. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popsala měnu euro jako nástroj neskutečně omezující manévrovací schopnost státu. S eurem je prý skoro jedno, kdo je u vlády, protože omezení jsou tak velká, že nelze dělat prakticky nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Budeme více chránit české spotřebitele při zahraničních nákupech, slibuje Havlíček
Zlepšit práva českých spotřebitelů při přeshraničních nákupech i platbách by měla novela zákona o ochraně spotřebitele. Má lépe zakotvit, upřesnit a sjednotit pravomoci a postupy dozorových orgánů ve všech zemích Evropské unie, aby mohly efektivně protiprávní jednání vůči spotřebitelům odhalovat a trestat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal poslední pozemky z Mapy majetku státu v okrese Žďár nad Sázavou
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Žďáru nad Sázavou převzalo poslední tři pozemky z Mapy majetku státu evidované v okrese Žďár nad Sázavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Sedm rozhádaných
Když se před čtyřmi dekádami dávali členové G7 dohromady, představovali 70 procent světového HDP. Bývávalo. Nyní už je to méně než polovina a tento podíl stále rychleji klesá. Pokud jde o světovou populaci, zastupují pouhou desetinu. A ta nemá na nynější schůzce ve francouzském Biarritzu dost sil ani na konflikty doma a mezi sebou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
AOPK: 25 milionů záznamů o rozšíření rostlin a živočichů v ČR najdete na jednom místě
Nálezová databáze ochrany přírody je národní systém dat o druhové rozmanitosti, který buduje většina států Evropy. Ve střední Evropě je česká databáze nejrozsáhlejší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Program Výstavba hlásí první podané žádosti
Od letošního května Ministerstvo pro místní rozvoj nabízí nový dotačně úvěrový program Výstavba, který využívá základní prvky původního návrhu zákona o sociálním bydlení. Tato cesta podpory je výrazně rychlejší, než tvorba nového zákona, kdy by první byty vznikly nejdříve na konci roku 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Představení živnostenského balíčku
V úterý 27. srpna v 15 hodin bude na společné tiskové konferenci ministryně financí Aleny Schillerové a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka představen Živnostenský balíček rezortů MF a MPO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: V Plzni na průvodu LBGT protesty podobně jako v Polsku
Duhové průvody tzv. hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) vzbuzují stále více vášní a ostrá kritika se ozývá především z řad katolické církve. Polský arcibiskup Marek Jedraszewski svým veřejným prohlášením, že LGBT je ideologie a „duhový mor“, který v Polsku nahradil ten rudý, komunistický, skutečně způsobil poprask. (1)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda projedná změny v daních. Odborníci některé vítají, ale jiné kritizují
Se zřízením portálu pro vyřizování on-line daňových záležitostí s finančním úřadem počítá novela daňového řádu, kterou v pondělí projedná vláda. Norma by dále měla umožnit částečné vracení nadměrných odpočtů DPH v podobě záloh, zjednodušit kontrolní postupy, podpořit elektronickou komunikaci s finančním úřadem a také vesměs snižuje úroky za pochybení jak daňových poplatníků, tak i finančních úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Branou k inovacím je rychlý internet
Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti venkova
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Královéhradecký kraj je skvělou turistickou destinací
Geoparky Český ráj a Broumovsko navážou užší spolupráci s Královéhradeckým krajem. Pomoci k tomu má memorandum, které kraj s geoparky hodlá uzavřít s platností od příštího roku. O podpisu memoranda budou v září ještě rozhodovat krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Čeští hasiči ovládli Světové hry v Číně
Letošní Světové policejní a hasičské hry 2019 (World police and firefighter games 2019) hostilo čínské Chengdu. Šest nejlepších závodníků z reprezentace Hasičského záchranného sboru ČR v TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije) letělo na hry s velkými nadějemi. Výsledek však mnohonásobně předčil všechna očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Snad ti liberálové, co nechtějí mít děti kvůli planetě, jednou vymřou. Konzervativec Schmarcz se pustil na tenký led
Politický komentátor a mediální poradce Martin Schmarcz se pustil do polemiky s liberály. Prý by rád věděl, proč liberálové konzervativce nenávidí, když přitom oba tábory hájí svobodu, demokracii a právní stát. Jenže namísto normálních liberálů přebírají veslo neomarxisté a zelení progresivisté, kteří chtějí svobodu zničit. U těch Schmarcz doufá, že jednoho dne vymřou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Kdo stříká barvy a píše nápisy, je u mě barbar
Komentář na facebookovém profilu k znečištění pomníku maršála Koněva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: V Beskydech se točila kola v duchu fair play a pomoci neziskovkám
Šestý ročník celorepublikového závodu horské cyklistiky CREAM Bike Čeladná přinesl dramatickou podívanou na trati i dobrou zábavu v areálu Základní školy Čeladná, kde se cyklisté a jejich fanoušci setkali. Ani letos nechyběla Oranžová kola Nadace ČEZ, nově v podobě dvou handbiků, na kterých návštěvníci akce „vytočili“ rukama přes 100 tisíc korun pro místní dětský domov a dobrovolné hasiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Pro Čechy je divadlo především společenskou událostí
Dle aktuálního výzkumu evropského divadelního publika se potvrzuje, že divadlo je pro Čechy především společenskou záležitostí. Hlavní motivací pro návštěvu divadelního představení je především touha strávit čas s rodinou a přáteli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Záchrana ekosystémů planety Země musí platit pro všechny státy světa bez rozdílů
V současné době ubývá lesů a pralesů ve světě hamižnou lidskou činností a následně klimatickými změnami. Přitom by bylo řešením sázet a starat se o bilióny a bilióny stromů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ostrý Paroubek: Schwarzenbergův klon Petříček. Mladík Hamáček, Jandáka by tam nepřežili. A ocenění Klause ml.
Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV pozval expremiéra Jiřího Paroubka. Dozvěděl se od něj, jak hodnotí situaci v ČSSD, koho by jmenoval ministrem kultury, jak se dívá na Janu Maláčovou, Tomáše Petříčka a další politiky. Vedle toho zdůraznil, že ruského prezidenta Vladimira Putina nepovažuje za hrozbu. Poměrně kritický byl však ke slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové. Ocenil Tomia Okamuru (SPD) i Andrej Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Obyvatelé Nového domova Karviná budou žít v lepších podmínkách
Moravskoslezský kraj pokračuje v humanizaci pobytových sociálních služeb. Další příspěvkovou organizací, která se dočká rekonstrukce, je Nový domov Karviná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová: Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat
Komentář na facebookovém profilu k záměru založit Muzeum paměti XX. století
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zapadlo: Laudát si vyřizuje účty s Klausem. Jde o klima
Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se v minulém týdnu pustil do kritické analýzy konference v sicilské Erice, kam se vypravil exprezident Václav Klaus a kde mluvil o klimatických alarmistech a jejich politických motivech. Laudát kroutí hlavou nad rozhovorem, jenž Klaus starší poskytl ParlamentnímListům.cz, týkajícím se této konference a jeho „průlomovým sdělením“, že žádná klimatická změna neexistuje. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
FOTO Muslimové v obchoďáku. Okamura spustil peklo, vláda mu prý blokuje boj s islámem
Lídr SPD Tomio Okamura sdílel dnes na svém facebookovém profilu snímek z obchodního centra Chodov v Praze, kde u obchodu stáli lidé v nikábech. A rozhořela se diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Obtížné vyrovnávání s minulostí
Komentář na facebookovém profilu k období normalizace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist