Oficiální zpravodajská média

Pěkná svině. Foldyna přitvrdil ve sporu o Koněva
Před nedávnem neznámý vandal polil sochu sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Praze 6 barvou. Pro opakovanost situace se už starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) neudržel, v rozhovoru pro Lidovky.cz rezolutně oznámil: „Když nám dojde trpělivost, socha Koněva skončí klidně ve sběru.“ Tím přinutil významné hlasy ze sociální demokracie se ozvat. Pustil se do něj známý obránce sochy Koněva, bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), a ještě víc přitvrdil sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Marie Benešová před rokem 1989? Vladimír Hučín vznesl velmi závažné obvinění
ROZHOVOR „Ruské tajné služby pracují velmi zákeřně. Jedná se především o pronikání do levicových a krajně levicových organizací a ovlivňování lidí, vyvolávání sociálního napětí, strachu z migrantů a na to jsou opravdu dobří,“ tvrdí disident, bývalý důstojník BIS a válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín. K současné politické situaci připomíná, že Klementa Gottwalda a Adolfa Hitlera také zvolili většinově lidé ve volbách, když ale prý zlo překročí hranici, je nutné se mu postavit. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také zavzpomínal na tehdejší pozici současné ministryně spravedlnosti Marie Benešové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Žitný o Slovensku: Fakta o Kiskovi. Fico není mafián. Co nechtějí slyšet v kauze Kuciak. Kočner a „Pečený Žid”. Mečiar a spisy StB
ROZHOVOR Organizovaný zločin na Slovensku a v České republice, jaký je mezi ním rozdíl? Kdo je Marián Kočner podezřelý z objednávky vraždy novináře Kuciaka? Pro ParlamentníListy.cz vypráví člověk, který se s Kočnerem a jeho metodami setkal. Autor dokumentárního cyklu „Soumrak bossů“ Milan Žitný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
„Majetek ČT někam mizí.“ Poslanec Berkovec řekl, o čem si povídají kolegové
ROZHOVOR „Existují nějaké informace o problematických výběrových řízeních v ČT, ale protože nejde o informace oficiální, tak s nimi nemohu nijak nakládat či je jakkoli komentovat. Totéž platí pro informaci, že hospodaření České televize vyšetřují orgány činné v trestním řízení,“ říká známý novinář a poslanec Stanislav Berkovec. A dodává: „Mnozí moji kolegové dokonce požívají výrazu, že ‚majetek České televize někam mizí‘.“ V rozhovoru promluvil i o těch, kteří se „urputně“ hlásí k Havlovu odkazu, a zamyslel se nad tím, zda mají všichni lidé důvod slavit 17. listopad. Své řekl i k demonstracím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Noční starosta v Praze, který má dohlížet na opilé cizince, sám prodává a distribuuje tvrdý alkohol
Podobný příběh byl k vidění možná tak v pohádce Koloběžka První, kdy ústřední postava má na hrad přijet i nepřijet, být ustrojená i neustrojená, a třeba taky obutá-neobutá. Jenomže tahle hra v podání Jana Wericha, který zmíněnou pohádku napsal, vypadá v případě současné vládnoucí garnitury v Praze celkem jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Minář a trhání Ústavy? Dřív se česká vlajka tahala z vaginy a platilo to Brno... V éteru proběhla pře o Zemana a jeho chování
Pořad Pro a proti měl jako hosty docenta Zdeňka Koudelku, ústavního právníka, a novináře i právníka Tomáše Němečka. Mluvilo se o tom, zda prezident porušuje Ústavu či co mělo znamenat roztrhání Ústavy Mikulášem Minářem. „Tady se plete parlamentní republika s vládou shromáždění, kde je vláda volena parlamentem,“ řekl Koudelka. Kdo řekl o Zemanovi, že je mimoň?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Taková přirovnání! Jaroslav Plesl o Milionu chvilek a Hřebejkovi. To někomu bude vadit...
Šéfredaktor Mladé fronty Jaroslav Plesl na svém Facebooku sdílel pár odkazů, kde okomentoval současné dění. Je Minář z Milionu chvilek taková Greta? Kdo má problémy v rodině? Kam pojede manželka Macrona a která země hoří nejvíce? Brazílie? Možná budete překvapeni. Moderátor z Českého rozhlasu se též vyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Za tohle by mě zavřeli.“ Alexander Tomský řekl své o muslimech: To mnohé naštve
Alexander Tomský, publicista, komentátor a politolog, na XTV hovořil velice otevřeně o Anglii. Neváhal za problém označit muslimy z Pákistánu a Bangladéše. Angličané si na ostrovy prý přitáhli „méněcenné kultury“, které nezvládají zločinnost a nosí nože. Takže je údajně nutné najít způsob, jak proti problémovým kulturám diskriminovat. „To se nesmí ani říct v Anglii. Za to by mě zavřeli,“ poznamenal. A pohaněl i Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Koněvova vnučka: Pražané, děkuji! Spontánní akci lidí podpořila i známá herečka. Starostovi z TOP 09 navzdory
Hádky o sochu maršála Koněva v Praze 6 pokračují. Poté, co pomník místo radnice vyčistili dobrovolníci, tam lidé začali nosit květiny. Mezi nimi byla i herečka Tereza Bebarová. Do sporu se dokonce na dálku vložila i maršálova vnučka Jelena Koněva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ševčík (TOP 09): Česká Lípa – město světel
Českolipsko je krajem sklářů a výrobců svítidel. Má Česká Lípa být jeho centrem a výkladní skříní, nebo snad má dělat čest jen známému pořekadlu „Pod svícnem je největší tma“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Milion chvilek a další odstřihnout! Poslankyně z SPD má radikální návrh
Poslankyně hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Monika Jarošová se na sociální síti Facebook nijak netají tím, že by Česko ráda vyvedla z EU i z NATO. Stejně tak se velmi kriticky staví k práci neziskových organizací. Přesvědčte se sami, jak o nich smýšlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Naštvaný Grebeníček k vandalům: Sochy Koněva, Pattona a Churchilla jsou projevem úcty! A spustil o tunelovaném Česku
ROZHOVOR „V současnosti nevidím lepší alternativu k současné vládě. Rozumně uvažující občané v žádném případě nemohou mít zájem na návratu starých zkompromitovaných figur někdejších korupčních vlád a stran typu ODS či TOP 09,“ říká v rozhovoru pro PL.cz poslanec a bývalý předseda KSČM Miroslav Grebeníček. „Jsou ohromné rozdíly sociální, majetkové, nové přehrady mezi lidmi. A příliš často to není o zásluhovosti. Proto se dlouhodobě drží kritika korupce a povědomí o rychlokvašených zbohatlických elitách, které vyrostly z kmotrovského prostředí a vynořily se z tunelů za vlád Václava Klause. O tom ovšem při příležitosti 30. výročí majetkového převratu v někdejším Československu novodobí papaláši mluvit nebudou,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
S fašisty se nebavím! Chceme na Slovensko muslimské migranty. Reportérka terčem urážek na LGBT pochodu v Košicích. A nejen to
Lívia, reportérka slovenského konzervativního webu Kulturblog, se byla na košickém Pride optat několika účastníků na několik otázek. Ptala se například, kolik pohlaví existuje či zda více účastníci podporují práva LGBT nebo přijímání muslimských migrantů na Slovensko. Kromě odpovědí se však dočkala i urážek…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Podvod, ty peníze měly zůstat doma! Poslance Vícha vytočily prošustrované dotace
38,4 miliardy. To je suma, o kterou podle ministerstva financí Česko přišlo kvůli chybám při čerpání fondů z EU. „Zřejmě se jedná pouze o pomyslnou špičku ledovce,“ odhaduje poslanec SPD. Dotace jsou podle něj podvod, který zvýšil byrokratickou zátěž a řada lidí si na něm postavila byznys. Peníze podle něj měly zůstat v Česku a rozhodovat o nich mají kraje, obce a města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Mlčí. Netleskají... Zachraňme to.“ Zeman naléhavě oslovil Zaorálka, odteď zase ministra
Po třinácté hodině odpoledne jmenoval prezident Miloš Zeman Lubomíra Zaorálka ministrem kultury. Definitivně tak snad skončila politická krize, která odstartovala v polovině května. Zaorálkovu jmenování byl vedle premiéra Andreje Babiše (ANO) a samotného Zaorálka přítomen i předseda ČSSD Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Úplně všechno blbě. Hamáček dostal „čočku“
Otázka života a smrti. Toto sousloví politici u některých témat čas od času používají. Jan Hamáček tvrdí, že takovým tématem jsou odstavná parkoviště. Na Aktuálně.cz tvrdí, že v oblasti odstavných parkovišť se konečně hnuly ledy a unavení řidiči snad už nebudou způsobovat nehody. „Všechno blbě,“ zkritizoval mu výtvor marketér Jakub Horák. Špatná fotka, špatné téma, špatná fráze. Hamáček prý nemá mít blog u Bakaly. A přirovnal předsedu ČSSD k jehovistovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Co bude, až Zeman nebude... zase Zeman? Už se rýsuje další souboj o Hrad
Není žádným tajemstvím, že někteří lidé v České republice počítají každý den do konce prezidentského mandátu prezidenta Miloše Zemana. A spekulují, kdo bude tím, kdo zvedne pověstný protizemanovský prapor. Podle novináře Erika Besta se jeden kandidát už chystá a nastínil i důvod, proč by ho liberálové volili. Jde o justici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Šok: Babiš nepadá! Lidé jsou mu věrní. Zato Piráti... A Zelení. TOPka taky nic moc
V případě, že by se v srpnu konaly volby, vyhrálo by je podle agentury Median hnutí ANO s 29,5 procenta. Stejně jako druzí Piráti si polepšilo. Do Sněmovny by se dostalo celkem 9 uskupení, mezi nimi by byla i ČSSD, která se vrátila na zisk 6,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Cenzura! Výsledek vaší práce! Věra Jourová slyšela v ČT zlé věci
Andrej Babiš znovu nominoval Věru Jourovou na pozici eurokomisařky a vyjádřil naději, že by mohla získat nějaké silné portfolio. Právě o jejích šancích v Událostech komentářích hovořili tři europoslanci, Mikuláš Peksa z Pirátů, Alexandr Vondra z ODS a Ondřej Knotek za ANO. Knotek Jourovou bránil a tvrdil, že kauza střetu zájmů na její portfolio nebude mít vliv. "V Bruselu se pan Babiš neřeší. Je to pouze hrstka českých opozičních europoslanců, kteří se snaží toto téma zveličit," tvrdil. Podle Peksy se o nezávislosti na Andreji Babišovi nedá mluvit. Nejodvážnější byl ovšem v prohlášeních Alexandr Vondra, podle kterého, Jourová tlačila Facebook a Google k cenzuře, eurokomisaři kopou za své země a a chystají se změny, které pocítíme všichni. "Dotkne se to prakticky každého v této zemi, lidí, kteří topí, svítí, jezdí automobilem," tvrdí europoslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš bude jednat v rámci mezivládních konzultací ve Varšavě s polským premiérem
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se ve Varšavě setká s předsedou vlády Polské republiky Mateuszem Morawieckim. Oba premiéři budou jednat v rámci mezivládních konzultací o evropských tématech a vzájemné spolupráci obou států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jourová: Mohu získat silné portfolio. Babišův údajný střet zájmů by mi neměl uškodit
Přála bych si, aby nová Evropská komise byla umírněná, co se týče regulace, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Věra Jourová.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.8.2019 v 06:36, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes jmenuje Lubomíra Zaorálka ministrem kultury
Po více než čtvrt roce by dnes měla skončit krize kolem obsazení postu ministra kultury. Prezident Miloš Zeman odpoledne na Pražském hradě na uvolněnou pozici jmenuje někdejšího ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Premiér Andrej Babiš (ANO) poté nového ministra uvede v Nosticově paláci do funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Václav Klaus zaútočil na Gretu, obloukem. A mluvil o zničení světa
Exprezident Václav Klaus se ve svém projevu na konferenci, pořádané vědci v sicilském Erice, pustil do klimatických alarmistů: „Tato doktrína je ideologií, ne-li náboženstvím. Žije nezávisle na vědě.“ A pustil se i do těch, co podléhají Gretě: „Jsme svědky neslýchaných a neuvěřitelných ústupků dospělých politiků, respektovaných akademiků, obvykle arogantních novinářů, sebejistých podnikatelů šestnáctileté aktivistce.“ Co řekl dál? Přečtěte si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parní vlak vyrazí v sobotu z Prahy-Braníka do Vlašimi
V sobotu 31. srpna vypraví České dráhy parní vlak z Prahy-Braníku do Vlašimi. Soupravu, která bude sestavená z historických vozů a bufetového vozu, poveze parní lokomotiva 477.043 „Papoušek“. Cestující si můžou naplánovat návštěvu zlatých dolů v Jílovém u Prahy, Tankového dne ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech nebo zámku Jemniště nedaleko Vlašimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Orel: Ještě k hrabošům - otrava čápů bílých potvrzena
Komentář na facebookovém profilu k používání rodenticidního přípravku Stutox II na přemnožené hraboše polní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Prásk! Kalousek málem nerozdýchal náhlý krok Pekarové Adamové. A pak se s posměšky zapojil Ovčáček
Jako blesk z čistého nebe. První místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v úterním rozhovoru v pořadu Interview na ČT24 oznámila svou kandidaturu na předsedkyni TOP 09. Její televizní výstup velmi překvapil předsedu poslaneckého klubu TOP Miroslava Kalouska, jelikož ještě před pár týdny svou kandidaturu odmítala. Kalousek podle svých slov sám plánuje kandidovat na prvního místopředsedu strany. Novinku na sociální síti glosoval i hradní mluvčí Jiří Ovčáček, dokonce básnickou formou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Útok na Klause ml. Aktivisté šíří následující informaci o údajném spojení
Poslanec Václav Klaus mladší čelí novému útoku, který se na něj valí kvůli tomu, kde se nachází sídlo jeho nedávno založeného hnutí Trikolóra. Facebooková stránka „Nechceme Putina v Praze“ totiž kriticky upozorňuje, že se nachází v budově, kterou vlastní oligarcha z Moskvy. „Ruská Trikolóra sloužící Putinovi,“ ozývají se diskutéři na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko a Trump to chtějí, ale nedělejme to! Debata o vlivném spolku. Podle Romancova Rusům stačí to, co už mají
Poltický geograf Michael Romancov na vlnách Českého rozhlasu prohlásil, že Rusko velmi stojí o návrat mezi úzkou skupinu nejvyspělejších zemí světa, ale podle Romancova by se G7 na G8 rozšiřovat neměla. Už proto, že Rusko rozhodně není ekonomicky výrazně vyspělou zemí. Vedle Ruska nešetřil ani 45. prezidenta USA Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Všichni to čtou! Jakub Janda je šťastný, že může ovlivnit váš osud. Jak?
Lobbista Jakub Janda na svém facebookovém profilu poukázal na Doporučení týdne think tanku Evropské hodnoty. „Zde říkáme, co by podle nás měly státní instituce udělat v oblasti bezpečnostní politiky,“ poznamenal Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist