Oficiální zpravodajská média

Objednal si vandala na poničení sochy Koněva sám starosta Kolář? Komentátor Vyoral má jasno
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Výrazná, silná, agresivní i hrubá gesta vůči premiérovi a prezidentovi přijdou bezpochyby,“ tuší komentátor Tomáš Vyoral při pohledu na blížící se 30. výročí 17. listopadu. V dnešním vydání se také dopodrobna věnuje tahanicím kolem památníku maršála Koněva na Praze 6. „Předpokládám, že nedotknutelnou lavičku Václava Havla jistě urychleně starosta nechal vyčistit a neskrýval pohoršení nad neúctou vandalů,“ říká Vyoral k liknavosti pražské radnice ve věci vyčištění obarvené sochy. O starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi z TOP 09 nemá Vyoral valné mínění. A připomíná jeho skandál s časopisem Playboy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hovado Foldyna! Kopnout do p*dele, urážel politika novinář. A přišla reakce
„Kopnout Foldynu do té jeho kremelské prdele.“ K tomuto kroku vyzval sociální demokraty spolupracovník Českého rozhlasu Tomáš Vlach, který na sociální síti zdůrazňuje, že jeho soukromé názory rozhodně nevyjadřují názory jeho zaměstnavatele. Navíc věří, že se za něj ČRo postaví. Přesto Tomáš Vlach svými slovy vyvolal bouřlivou diskusi. Ozval se i Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Děsivé. Mnozí lékaři jsou trosky. Otrokářství, 350 hodin práce měsíčně! Pacienti to prý brzy pocítí, varuje chirurg
Chirurg ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a člen TOP 09 Šimon Reich velmi tragicky v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV líčí situaci českých lékařů: „Mezi lékaři je dost trosek.“ Otrokářství je podle jeho slov adekvátní pojem popisující situaci ve zdravotnictví. Kdyby lékaři nepotili krev, systém prý zkolabuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman je hendikepovaný, hrubý a... Milan Knížák to rozjel. Mluvil i o voličích a o Karlu Gottovi
Výtvarník, hudebník a bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák v rozhovoru pro Reflex.cz odsuzuje situaci v Česku, na niž se dívá 30 let po sametové revoluci s velkým smutkem. Ostře se pustil do současné vlády: „Je tu vláda volů.“ Premiér Andrej Babiš je pro něj „zhoubou národa“. A jeho kritice neunikl ani prezident Miloš Zeman, který už podle jeho názoru na prezidentství zdravotně nemá. Promluvil také o zpěváku Karlu Gottovi coby hlavě státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek zaútočil na Zemana. Ničí prý, co Havel a Schwarzenberg budovali
V TOP 09 se blíží sněm a volba nového předsedy. Miroslav Kalousek (TOP 09) se na toto téma pustil s kolegy do nejedné pře, a to i veřejně na sociálních sítích. Ale od dění ve straně si nyní dal Kalousek pauzu a místo toho se tvrdě obul do prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Plodíte „nenávistné“ projevy na internetu? Nadace s vámi zatočí. Takto
Projekt Hate Unplugged od Nadace Varietas chce přeměňovat nenávistné internetové příspěvky na pomoc v Africe. Dosáhnout toho chce za pomoci algoritmu, jímž vypočítává, kolik energie bylo nutné vyprodukovat na napsání každého nenávistného příspěvku. Za odpovídající částku již pořídila dva internetové kiosky do uprchlické osady v Ugandě. Nadace, která si dává za cíl ukázat přínos cizinců pro ČR a zachování otevřenosti republiky, o tom informovala v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rudy Linka pro PL: USA a problém s migranty bez práce? Ne. Dávky neexistují, umřeli by hlady. Největší problém Evropy? Kondom
Rudy Linka – jeden z nejlepších jazzových kytaristů na světě žijící trvale v New Yorku, kam také už za několik hodin odlétá… Co všechno si myslí o Donaldu Trumpovi? Proč nechce nikomu nařizovat, jak se má chovat k imigrantům...? Jaké jsou podobnosti mezi českou a americkou politikou? A co čeká od dalších prezidentských voleb v Americe?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zákeřný útok na ParlamentníListy.cz: Už se zapojila i ČT
Neznámí aktivisté se před několika dny pokusili zaútočit na ParlamentníListy.cz s cílem je poškodit a poskytnout “munici” těm, co náš úspěšný zpravodajský portál dlouhodobě bez důkazů viní z šíření dezinformací. Přinášíme popis událostí, jak následovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
NSDAP 09! Nas*aný Ovčáček totálně vypěnil. Zakrytý Koněv a nový vývoj ze všech stran
Vedení Prahy 6 se rozhodlo spor o pomník maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva vyřešit specifickým způsobem. Městská část se rozhodla nechat pomník zakrýt, aby ho napříště ochránila před vandaly. A Jiří Ovčáček spustil kanonádu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vymývají dětem mozky, aby je někdo volil! Šichtařová se pořádně naštvala
Ekonomka Markéta Šichtařová bije na poplach. Liberálové prý přišli na způsob, jak si získat nové voliče. Údajně vymývají mozky dětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Čižinskému by u nich prošel i prodej pervitinu malým dětem.“ Kauza nočního starosty v Piráty vedené Praze očima vývojáře Vávry
Jeden z tvůrců slavné počítačové hry Kingdom Come: Deliverance Daniel Vávra si na serveru ParlamentníListy.cz přečetl článek o nočním starostovi Prahy Janu Šternovi a vybouchl smíchy. Když se přestal smát, přidal ke článku PL.cz pár sarkastických poznámek. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Salviniho konec. Chystali to už od ledna? Koluje fascinující video s Merkelovou
Matteo Salvini, předseda krajně pravicové Ligy, zariskoval, když mu průzkumy ukázaly, že by mohl drtivě vyhrát předčasné volby. Rozhodl se stávající vládu odstřelit. Plán mu však nevyšel. Vláda bude pokračovat i bez Salviniho. V čele kabinetu zůstane nadstranický premiér Giuseppe Conte. Po sociálních sítích koluje video, kde Conte předvídal příchod krize už v lednu a popisoval německé kancléřce Angele Merkelové, co má v plánu. Šlo o uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Tohle bude v ČT? Já myslela, že to je vtip. Děsí mě, když čtu, že staří jsou hloupí. Irena Ryšánková o tom, jak křehká je pravda
ROZHOVOR „Mě děsí, když čtu na Twitteru...“ Mediální a politická analytička Irena Ryšánková se rozčiluje kvůli diskriminaci starších lidí. „Ti, co cinkali klíčema na Václavském náměstí, způsobili převrat, ke kterému se i dnešní třicátníci často obracejí, že chybí tehdejší étos, to jsou ti dnešní staří, které chtějí odříznout od internetu!“ reaguje na komentáře na sociálních sítích. Boj proti dezinformacím považuje za politickou věc. A co si slibovat od nového pořadu ČT s názvem To se ví? „Vůbec si to nedokážu představit. Jestli budou skákat v pytlích a kdo doskáče první, bude mít pravdu? Těžko říct.“ V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz se také věnuje vládní krizi a situaci „chaotické“ ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vymočil se na Koněva? Šíří se drsný obrázek, naštve Ovčáčka i Soukupa
Z hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka si kdosi tropí šprťouchlata. Ze státního úředníka, který se přišel poklonit památce sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva. Někdo se snaží veřejnost v žertu přesvědčit, že Ovčáček se nešel Koněvovi poklonit, ale pořádně ho počůrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Komunisti jsou hnus, řekl komentátor. Divočina kolem Horákové
Spisovatel a novinář Martin Fendrych se v komentáři pro server Aktuálně.cz pozastavuje nad názorovým střetem o justiční vraždě právničky a političky Milady Horákové. Naráží na nedávné výroky místopředsedy KSČM Petra Šimůnka, jenž odsouhlasil výroky spolustraničky Marty Semelové: „Vše, co Marta Semelová říká o Miladě Horákové, je podložené, v žádném případě nehovořila nepravdu.“ Na což posléze reagoval Jiří Dolejš a od svých stranických kolegů se distancoval. Jejich výroky pak označil za „nesoudné útoky, jak ze stalinských časů“. „KSČM je hnus a lež. Dolejš, kterého si tam pěstují zřejmě ‚pro mladé‘, to nezachrání,“ píše ke svárům ve straně Fendrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Doktoři utíkají do Německa. Ministr Vojtěch proto lidem z pohraničí nabídl netradiční řešení
Do Německa míří z Čech nejen lékaři, ale i pacienti. Obce v pohraničí bojují s těžko dostupnou zdravotní péčí. Pětapadesát tisíc lidí a krachující klíčová nemocnice v Rumburku. Tak vypadá zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Podle Ministerstva zdravotnictví mohou lidé jezdit třeba do Děčína nebo nově přes hranice do Německa. Blíže na toto téma v pořadu Události, komentáře na ČT24 promluvil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zaorálek zahájil personální změny. Odchází politický náměstek Mačák, končí i mluvčí
Mačák před třemi lety nedokázal vysvětlit statisícové dary od soukromých firem. 
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.8.2019 v 12:36, zobrazit podobné
Co vám o požárech v Amazonii jinde neříkají. Krize planety? Fake news. Poddaným, tedy vám, jen zdraží potraviny a energie, říká vědec Kremlík
ROZHOVOR „Podle NASA nebo podle databáze Globalfiredata.org letošní požáry nijak nevybočují z průměrů za posledních 20 let,“ říká pedagog a překladatel Vítězslav Kremlík k aktuálnímu humbuku kolem rozsáhlých požárů v Brazílii. Nedávný slet celebrit na Sicílii, kde slavní a vlivní lidé měli řešit také klimatické otázky, podle Kremlíka potvrzuje, že environmentalismus dávno není hippies underground. „Stala se z toho ideologie vládnoucí vrstvy. Ideologie bankéřů, celebrit, miliardářů, byrokratů a královských rodin. Opatření, která prosazují, budou zdražovat energii a potraviny poddaným – ale novodobých feudálů se nedotknou,“ říká Kremlík. A přidává vzpomínku, jak brazilský prezident Jair Bolsonaro „vyběhl“ s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bursík a zničená Šumava. Kůrovec? Mimořádně špatné, říká expert
Bývalý ředitel NP Šumava a přírodovědec Jiří Mánek, jenž je významnou osobností šumavského regionu a řadou svých činností pozitivně ovlivnil nejenom Šumavu, v internetové televizi XTV hovořil o původcích kůrovcové kalamity. Kvůli kritickému stavu českých lesů bije na poplach. „Na Šumavě hrozí, že přijdeme o 75 % lesů. Situace je mimořádně špatná,“ říká. Zmínil, jak kůrovec ovlivňuje celkové mikroklima lesa a jak by měl vypadat les, který se kůrovci ubrání. A přístup ekologických aktivistů...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist