Oficiální zpravodajská média

Listopad 89: „Osobnosti“ mu nadávají, on přitom svolal Albertov: Pajerová? Blud. Ona, Pánek a Žáček byli svazáci. Hadr, kterým se mlátilo přes držku? Jaskmanický odhalil víc
ROZHOVOR Galerista Jiří Jaskmanický 17. listopadu 1989 během studentské akce na Albertově řečnil jako jediný oficiální reprezentant bývalého režimu, předseda svazácké městské vysokoškolské rady. Studenti s projevem, který psal jeho kolega ve svazu mládeže Martin Mejstřík, nesouhlasili a své rozhořčení dávali najevo hlasitým pískotem. Jaskmanický o listopadu 1989 promluvil poprvé po třiceti letech v rozhovoru pro MF Dnes, na což reagovaly čtyři desítky osobností a pamětníků tehdejších událostí sepsáním petice. Nyní vrací úder přes ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo: Je to jasné? Přišla zpráva od Bradáčové
Tiskový mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala vydal prohlášení ke kauze Čapí hnízdo, kde bylo podle deníku N zastaveno trestní stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Cimbala naznačil, že se celá věc může ještě protáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Holubová, lidi nevychcípali. Koněv? Obdiv k SSákům, říká Zdeněk Zbořil a dodává info k „osvobození“ Babiše
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Paní Holubová bude asi zklamaná, že ‚polovina lidí ještě nevychcípala‘, a pan starosta zapomněl, že vyhrát volby neznamená mít absolutní moc.“ Politolog Zdeněk Zbořil v dnešním Rozjezdu hovoří o skandálu kolem kontroverzní sochy sovětského maršála I. S. Koněva v Praze 6. „Ať se tvůrci a polotvůrci ‚české od pangejtu k pangejtu politiky‘ domluví, řeknou o tom své v jedné chvíli a potom navždy mlčí,“ doporučuje. A že jsme ve válce? „Protože shodou okolností v těchto dnech vzpomínáme, kdo a proč přepadl v roce 1939 Polsko, kdo mu pomohl a nepomohl, mohli by si pánové i dámy protektorátní hantýrku odpustit. Jenom jejich krev nepoteče.“ Zbořil také komentuje aktuální posun v kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nora Fridrichová… A hned je zle. Jde o Klause ml. A nejen o něj
Prázdniny skončily a na obrazovky se po letní pauze vrací pořady jako Otázky Václava Moravce nebo 168 hodin Nory Fridrichové. Jmenovaná dáma připravila reportáž o změnách klimatu. Když ji viděl europoslanec Jan Zahradil (ODS), vybouchl. Moderuje fanynka Grety Thunbergové Nora Fridrichová, mračil se. Došlo na Václava Klause mladšího i na studenty, kteří na pátečních demonstracích vyjadřovali obavy, že za čas nebudeme mít kde žít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Protest u sochy Koněva: Ovčáček přišel na akci s posvěcením prezidenta. A na místě účtoval s Kolářem
U sochy maršála Ivana Koněva v pražských Dejvicích se v pondělí odpoledne konala protestní akce proti zakrytí památníku. Sešly se zde asi tři stovky protestujících, kteří Koněva vnímají za symbol osvobození Československa a Praha 6 ho zakrytím podle nich zneuctila. Akce se zúčastnili i poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna, hradní mluvčí Jiří Ovčáček, bývalý místopředseda KSČM Josef Skála či poslanec Lubomír Volný. Po skončení oficiální akce aktivista Jiří Černohorský na sochu vylezl a opět strhl plachtu. Na to jej zadržela policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Koněv: Vybuchne bomba. Generál Blaško. Chystá se akce. „Otlemený“. Čtěte
Ke Koněvovi se vyjádřilo opět plno osob. Diskuzi umocnila navíc i demonstrace, která se má konat v pondělí druhého září. Co napsal starosta Prahy 6 Ondřej Kolář? Zásadní sdělení od Jiřího Ovčáčka. Co si o tom myslí europoslanec Hynek Blaško? Navíc se vyjádřil i novinář Kamberský…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš osvobozen! A Miroslav Kalousek...
Deník N přišel s informací, že státní zastupitelství rozhodlo o zastavení trestního stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Kalousek se kvůli tomu do české justice pustil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Koněv: Zakročil Jan Hrušínský. Ovčáček se po..
V Bruselu mají slavnou malou bronzovou sochu čůrajícího chlapečka. A v Praze máme čůrajícího hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ředitel Divadla na Jezerce Jan Hrušínský v žertu naznačil, že právě Ovčáček může být tím vandalem, který ničí pomník sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva na Praze 6. A přidal upravenou fotografii, kde Ovčáček na pomník čůrá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Vaši a moji prarodiče a praprarodiče vítali v květnu 1945 Koněva, nebo jim vyhovoval Frank?“ ptá se Klaus ml.
Poslanec Václav Klaus mladší (Trikolóra) se ve svém komentáři pro server Novinky.cz vyjádřil ke kauze poničení pomníku sovětského maršála Ivana Koněva. Klaus se táže, zdali: „Vaši a moji prarodiče a praprarodiče vítali v květnu 1945 Koněva, nebo jim vyhovoval K. H. Frank?“ Naráží na to, že sochu vnímá jako poctu padlým vojákům Rudé armády a oslavu vítězů druhé světové války. Ze současné vlny vandalství pak viní současnou českou politiku. Ničení sochy prý „není v zájmu naší země“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Noční fotky jako důkaz. Bez ohlášení jsme dorazili na akci, kde se chlastá a hulí o sto šest, a kde firma nočního starosty prodává tvrdý alkohol a ještě se tím chlubí
To, s čím jako první přišly právě ParlamentníListy.cz, se ukazuje jako neuvěřitelně dobrý byznys pro předem vyvolené. Firma (s.r.o.) nočního starosty Jana Šterna, což je poměrně čerstvá funkce v české metropoli, totiž podniká v oblasti alkoholu. Stejně znějící subjekt, ovšem tentokrát jako obecně prospěšná společnost, pro změnu provozuje prostor u Stalina na Praze 7. Tam mimochodem vládne poslanco - starosta Jan Čižinský. A tato údajně obecně prospěšná společnost, kterou Jan Štern také zakládal, dělá řadu kulturních akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Co jste z toho udělali? Na*raný Babiš vynadal novinářům za Čapí hnízdo: 30 let po revoluci, Lex Babiš, ódéesák
Hned ráno Českem proletěla zpráva, že státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání osob v kauze firmy Čapí hnízdo. Toto rozhodnutí se týká i předsedy vlády Andreje Babiše. Ten se k celé kauze vyjádřil krátce po poledni. Od podlahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kdybych já... Karel Schwarzenberg zásadně k ,,osvobození" Babiše
Premiér Babiš k soudu kvůli Čapímu hnízdu nepůjde. Média už uvedla, že státní zástupce trestní stíhání předsedy vlády zastavil. Někteří politici i přesto naznačují své pochybnosti. „Vyšší bere,“ okomentoval lakonicky rozuzlení případu čestný šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Babiše už nic nezastaví.“ Šok pro odpůrce premiéra: Nemají hezké ráno
Deník N přišel s informací, že státní zastupitelství zastavilo případ předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) ve věci firmy Čapí hnízdo. Aktivista Jakub Pitron k tomu poznamenal, že teď už Babiše nic nezastaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ještě se do toho může vložit Zeman... Profesor Gerloch promluvil k přelomovému vývoji v kauze Čapí hnízdo
ROZHOVOR Prorektor Univerzity Karlovy, ústavní právník a profesor Aleš Gerloch považuje rozhodnutí státního zástupce Jaroslava Šarocha o zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo a následné předání svého rozhodnutí k přezkoumání nadřízenému městskému zastupitelství za nestandardní. Zmiňuje také, že se do věci může stále vložit třeba prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Co jsme vlastně měli za našich časů?
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pojezný (SPD): Fialovo kňučící ráno
Stíhání Babiše zastaveno, lynč nevyšel, milion chvilek pro demokracii roní milion slz a hlavní politické téma je v tahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Překvapivě turbulentní obrat. Manipulace?“ Pozor. Tomáš Klus zasévá mezi lidmi semeno nedůvěry. Jde o „osvobození“ Babiše
Písničkář Tomáš Klus se pro server Forum24 vyjádřil k tomu, že měl státní zástupce Jaroslav Šaroch údajně navrhnout zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Zpěvák, který bojkotoval účast na jakýchkoliv akcích spolufinancovaných firmami spadajícími do holdingu Agrofert s tím, že zároveň nebude ani vystupovat v médiích, která se v současnosti nacházejí ve svěřenském fondu předsedy vlády, říká, že „nesmíme propadat letargii“. Ve hře má nyní podle Kluse být „pravda a s tím související právo i právní stát“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Statečnost! Docent Koudelka k „osvobození“ Babiše: S Čapím hnízdem to bylo jinak
Státní zástupce Šaroch zastavením stíhání premiéra Babiše projevil statečnost. ParlamentnímListům.cz to řekl právník a vysokoškolský pedagog Zdeněk Koudelka. Pokud bude zastavení definitivní, bude za to prý státní zástupce napadán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo: Babiš k soudu nejde! rozhodl orgán. Prozatím
Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v případu padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo, uvedl zpravodajský server Deník N. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Je náš svět ještě normální?
Začínám se obávat rozevřít noviny, pustit rozhlas, nebo televizi. Buď mě ohromí reklama, případně zpravodajský pořad. Oboje se zpracovává podle stejného principu. Být co nejhlasitější, nejbarevnější, na skutečnosti příliš nezáleží, hlavní je, aby adresát aspoň část zprávy přijal a konkurenci, je jedno zda obchodní nebo politickou považoval za odpudivý a nebezpečný hmyz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Docent Valeš: Nyní bude pro Babiše klíčový verdikt městského zastupitelství. Ovšem visí nad ním mnohem závažnější problém...
Docent Lukáš Valeš, politolog Západočeské univerzity v Plzni a hlavní analytik České a Slovenské televize, považuje zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo za poněkud nestandardní. Klíčový pro Babiše podle něho bude verdikt městského zastupitelství. Ale větší hrozbou pro premiéra, ale i nakonec stabilitu naší země je podle Valeše něco jiného...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Andrej Babiš navštíví Turecko
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš bude v úterý 3. září jednat s tureckým prezidentem Recepem Erdoganem. Cílem návštěvy je posílit vzájemné vztahy a vyměnit si názory na evropské i mezinárodní otázky. Na cestě do Turecka předsedu vlády doprovodí ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a podnikatelská delegace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zvyšovat věk odchodu do penze je tabu
Sociální demokracie tento týden na vládě prezentovala především témata Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), Ministerstva zemědělství (MZe) a Ministerstva vnitra (MV). Důležitým bodem pro nás bylo především to, že vláda zamítla zvyšování věku odchodu do důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Co měli říct? Co jim zbylo? Piráti a „DemoBlok“ k „osvobození“ Babiše
V první školní den prolétla médii informace, že státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání osob obviněných v kauze Čapí hnízdo. Zastavení stíhání se týká i premiéra Andreje Babiše (ANO). Opoziční politici prohlašují, že toto rozhodnutí může ve společnosti zanechat jistou pachuť, ale tak či onak je třeba respektovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
A co dál? „Osvobození“ Babiše není konečné. Čtěte více
Deník N přinesl informaci, že státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo. Redaktor Deníku Lukáš Prchal v České televizi přidal podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Staro-nová rizika (1)
Tři samostatné příspěvky, nazvané Staro-nová rizika, popisují konceptuálně tři paradoxy, představující potenciálně osudová rizika pro individuum, rodinu, společnost i mocenské struktury: liberalismus, generace sněhových vloček a sociální kredit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vyprsknete smíchy? Ovčáček napsal o Zemanovi a Babišovi
Jiří Ovčáček informoval na Facebooku, že prezident Miloš Zeman poblahopřál Andreji Babišovi k narozeninám. A nejen to, poblahopřál mu i k jinému úspěchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ovčáček burcoval demonstranty u sochy Koněva: Nenechte se odradit, že vás budou urážet, označovat za extremisty a ruské trolly!
Ve svém projevu u sochy maršála Ivana Koněva v pražských Dejvicích, na protestní akci proti jejímu zakrytí, vystoupil i prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček a řekl, že je důležité, aby demonstranti „nemlčeli“ a nenechali se odradit tím, že je budou „urážet, nálepkovat, označovat za extremisty či ruské trolly“. A pak si Ovčáček nebral servítky a plot kolem sochy, který je kolem památníku z rozhodnutí starosty městské části Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), přirovnal dokonce k plotu kolem koncentračního tábora. Ovčáčkovu účast na akci měl podpořit i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zamrazilová: Držení věku na 65 letech zvýší deficit systému penzí
Udržení stropu pro důchodový věk na 65 letech znamená v příštích čtyřech dekádách postupné navyšování deficitů důchodového systému až na čtyři procenta HDP ročně. Roční výdaje na penze by tak byly v dnešních cenách zhruba o 225 miliard korun vyšší než příjmy. Pokud by se dodržovala zákonná podmínka čtvrtiny života v důchodu a věková hranice pro nástup do důchodu by se podle toho upravovala, problém by byl zhruba poloviční. Uvedla to předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová ve vyjádření, které dnes rada zaslala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Náprava bude těžká a dlouhá
Komentářř na facebookovém profilu k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Díky Středočeskému kraji dostali divocí koně šanci na přežití
Bezprostřední nebezpečí pro divoké koně v rezervaci velkých kopytníků se podařilo zažehnat. Rada Středočeského kraje na svém dnešním zasedání rozhodla o zapůjčení pozemků na rozšíření světoznámé rezervace, která se nachází v bývalém vojenském prostoru Milovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Nová laboratoř ukazuje, že internet věcí není vzdálená budoucnost
Unikátní školní laboratoř s chytrým domem mají nově ve Smíchovské střední průmyslové škole. V dnešní první školní den ji otevřel primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib a ministr průmyslu a obchodu ČR Karel Havlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
FOTO Řežba u Koněva: Ty svi*ě, pustili se do sebe zastánci a odpůrci sochy. Porvali se i důchodci: Pojď, ty mrcho! Dostaneš!
REPORTÁŽ Tak vyhrocenou demonstraci hlavní město Praha dlouho nepamatuje. Pod sochou maršála Koněva se do sebe pustili i důchodci. S pokřiky typu “kundo bolševická”, “pojď babo, jednu dostaneš” se do sebe pustili. Celkově ale akce proběhla v klidu, incidenty, byť hodně brutální, se odehrály pouze na jednom okraji náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Rozhodnutí soudu v kauze Čapí hnízdo by s sebou neneslo pachuť nejistoty
Pražský státní zástupce Pavel Šaroch zastavil vyšetřování v kauze Čapí hnízdo. Po třech letech, kdy kauzu dozoroval, dospěl k závěru, že se nestal dotační podvod. Evropský úřad pro boj proti podvodů (OLAF) přitom konstatoval, že u kauzy Čapí hnízdo existuje podezření z dotačního podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Náš program je nejlepší!“ volá Pekarová, která chce šéfovat TOP 09
Poslankyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), která by ráda stanula v čele Schwarzenbergovy strany, v rozhovoru pro server Echo24.cz prozradila, jaké má další plány s dnes malou parlamentní stranou. TOP 09 má podle jejího názoru ten vůbec nejlepší program pro občany ze všech dnes existujících politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vojtěch Razima: Kverulant kritizuje pomalý postup státu
Kverulant.org volá po postihu billboardařů za neodstraňování nelegálních billboardů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Němci se omluvili Polsku za agresi
Německý spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier požádal Polsko za odpuštění přepadení nacistickou armádou a následné strašné následky, které je stály více jak šest milionu lidských obětí. Stalo se tak při příležitosti centrálních varšavských vzpomínkových akcí při příležitosti osmdesátého výročí začátku druhé světové války za účasti státních představitelů desítky zemí. Prezidenta doprovázela spolková kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Prohlášení k zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše
Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání premiéra v cause Čapí hnízdo. Strana soukromníků České republiky takovéto rozhodnutí předpokládala, a proto není ani nijak zvlášť překvapena. Rozhodnutí státního zástupce respektujeme, protože nám vlastně ani nic jiného nezbývá. Tato causa však obsahuje mnohá ale.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Andor Šándor: Nejlepším řešením, jak ochránit své cennosti, je využití bezpečnostní schránky
„Není dne, abychom se nezabývali problematikou bezpečnosti světa, ve kterém žijeme. Mainstreamová média, ale i sociální sítě jsou plné událostí či jevů, které mohou přímo, či nepřímo ovlivnit náš jinak možná spokojený a bezstarostný život. Podle Světového indexu míru patří Česká republika dlouhodobě mezi deset nejbezpečnějších zemí světa, a Praha je dokonce šestým nejbezpečnějším hlavním městem. Skutečná hrozba konvenčního útoku proti naší zemi je téměř nulová a pravděpodobnost, že u nás islamisté spáchají teroristický útok, je rovněž spíše nízká,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Andor Šándor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala: Stát nemá zbytečně zasahovat lidem do života
Komentář na facebookovém profilu k zvyšování daní a byrokracii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Díky národnostním menšinám je Liberec bohatší
Zástupci třinácti národností, kteří se buď natrvalo, anebo jen přechodně usadili v Liberci, se představili v pátek 30. srpna na náměstí Dr. Edvarda Beneše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek v ráži: Blbeček Minář, obléká se jako Goebbles. Osmašedesátníci? Jedna parta bolševiků vydrbala s druhou. A Moučková...
ROZHOVOR „Moučková je směšná. Stejně jako naprostá většina takzvaných osmašedesátníků. Už 50 let se rok co rok dojímají sami nad sebou. Ve skutečnosti ovšem nejde o nic jiného, než že jedna parta bolševiků tehdy vydrbala s jinou partou bolševiků, říká hudebník a spoluzakladatel ODS Petr Štěpánek a zmínil se i o otci bývalé televizní hlasatelky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, proč byl na 30 dní zablokovaný na FB a dodává. „Pouze v totalitních režimech se pravda nesmí říkat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Česká rozvojová agentura: Projekt delegované spolupráce v Moldavsku
V rámci víceletého tematického programového dokumentu pro podporu Moldavska ze strany EU v letech 2017-2020 (tzv. Single Support Framework) byl v roce 2018 schválen Evropskou komisí návrh na implementaci programu EU Support to Confidence Building Measures V (CBM V) pro roky 2019-2022, financovaný z prostředků European Neighbourhood Instrument (ENI). Záměrem tohoto programu je zprostředkovat urovnání konfliktu v Podněstří posílením důvěry mezi Kišiněvem a Tiraspolem prostřednictvím společných aktivit, do nichž budou zapojeny místní úřady, občanská společnost a další aktéři z obou břehů Dněstru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek zrušil Staňkovo výběrové řízení na šéfa Národní galerie
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) zrušil výběrové řízení na ředitele Národní galerie Praha (NGP). Novinářům to řekl před dnešním zasedáním kabinetu. Výběrové řízení vypsal před svým odchodem z funkce na konci července jeho předchůdce Antonín Staněk (ČSSD). Staněk odvolal bývalého ředitele galerie Jiřího Fajta v polovině dubna, zdůvodnil to závažnými hospodářskými pochybeními. Tento krok vedl k protestům a byl počátkem úvah o jeho odchodu z funkce. Zaorálek zahájí i přezkum dalšího Staňkova rozhodnutí, podle kterého už Hadí lázně v Teplicích nejsou kulturní památkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Státní zastupitelství a politika
Státní zastupitelství je ze zákona apolitické. To je šedivá teorie, zatímco ve stínu zeleného stromu života je zřejmé, že jde-li o trestní stíhání takové osobnosti, jakou je šéf nejsilnější politické strany a předseda vlády, nelze přehlížet politické souvislosti chování státních zástupců. Státní zástupci by v takových případech při rozhodování o sporných krocích měli brát zřetel na jejich politické účinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Stíhání Babiše má zastavit stejný zástupce, který před časem tvrdil, že má pokračovat? Senátor Valenta má podezření
Senátor Ivo Valenta na svůj Facebook přidal vyjádření k tomu, že mělo být zastaveno stíhání premiéra Andreje Babiše. Valenta píše, že tomu, že „současné zastavení stíhání všech aktérů nebylo ovlivněno tlakem samotného premiéra“, prý nikdo neuvěří. A připomíná, že nesrovnalosti provázejí kauzu již od samého počátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
To se na vašem zdraví asi moc nepodepsalo... Maláčová se před novináři posmívala Babišovi
Věk odchodu do důchodu se nebude měnit. Informoval o tom během tiskové konference po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD). Kromě odchodu do důchodu dnes vláda řešila i jiné otázky týkající se stáří a také stav vodního hospodářství a zemědělství. Během brífinku pak došlo i na posměšky mezi Babišem a Maláčovou. Ten pak připomenul, že se dříve živil také manuální prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Radek Sárközi: Počet žáků na učitele je v ČR proti Rakousku skoro dvojnásobný
Ze statistik vyplývá, že počet žáků je v ČR nadprůměrný, a to i ve srovnání se Slovenskem (viz přiložená mapa). Abychom se v tomto parametru dostali na evropský průměr, bylo by nutné zaměstnat mnohem více učitelů než nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Jde o mnohem víc než o jednoho premiéra
Komentář na facebookovém profilu k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Velká část společnosti neuvěří, že by takové rozhodnutí padlo i v případě řadového občana
Komentář k rozhodnutí státního zástupce v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Návrat z prázdnin ve znamení obav - brexit, obchodní války, Argentina…
První zářijový týden a “den práce” v USA pravidelně označují na trzích konec prázdnin. Investoři se vrací k “vážnému” obchodování a musí se rozhodnout, které z letních zpráv byly skutečně důležitými signály a které nepodstatným šumem. Během léta se dál zhoršovala ekonomická čísla (zejména v Německu a v Číně) a současně výrazně vzrostlo geopolitické napětí - jak spojené s obchodními válkami, tak i brexitem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kdo ještě uvěří v nezaujatost?
Komentář na facebookovém profilu k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Obklopí starosta Kolář Havlovu lavičku lešením? Nabídne ji muzeu?
Koněvův pomník má zmizet. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář by se maršála rád zbavil, aby předešel nákladům, které má radnice s jeho čištěním a s řešením problémů s ním spojených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS znovu vyrazí na roadshow za svými zákazníky na Slovensko
Na korbu kamionu naloží soustruh KL 285 QUICK a během jednoho pracovního týdne s ním projedou napříč Slovenskem. Strojírenský podnik Kovosvit MAS se po loňském úspěchu rozhodl zopakovat pro své slovenské zákazníky netradiční roadshow. Během pěti dní se soustruh KL 285 představí v pěti městech. Novinkou letošní roadshow je přizvání partnerů. Zákazníci tak uvidí v akci nástroje Dormer Pramet a ukázky sond a měřící techniky společnosti Renishaw.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Ryba prý smrdí od hlavy
Pro ničemnosti kolem pomníku Osvoboditele Prahy to platí dvojnásob. Nevím, jestli to je hloupost,nevzdělanost,či úmyslná ignorance a překrucování historické skutečnosti primátorem Prahy Hřibem. Jeho kecy o tom, že sovětští vojáci prahu neosvobodili, že přijeli do již svobodného města, jsou neuvěřitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Prázdniny na našich silnicích
Oproti loňskému roku evidujeme o 633 událostí v dopravě méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Plnění státního rozpočtu ČR za leden až srpen 2019
K 31. srpnu 2019 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 969,8 mld. Kč, celkové výdaje 985,2 mld. Kč a schodek hospodaření 15,4 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky blahopřál předsedovi vlády
Prezident Zeman blahopřál Andreji Babišovi k 65. narozeninám i k zastavení trestního stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kraje letos znovu snižují na ČMKB náklady na energie
Úspěšným nákupem elektřiny a plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB), která už desátým rokem slouží jako centrální tržní místo pro obchodování dodávek energií konečným odběratelům v České republice, se letos v médiích pochlubily kraje Moravskoslezský, Pardubický, Jihomoravský, Královéhradecký a Středočeský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Vojenské vrtulníky se nakonec koupí ty nejdražší, americké
Minulý týden ministr obrany Lubomír Metnar oznámil, že čeští vojáci budou létat ve vrtulnících UH-1Y Venom a AH-1Z Viper. Oba typy strojů jsou od amerického výrobce Bell s nimiž létá Námořní pěchota Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Česko na největším městském festivalu v Německu
Třetí srpnový víkend patřil v Drážďanech festivalu Canaletto a se třemi spoluvystavovateli se na něm potřetí představila i česká expozice, organizovaná CzechTourism Německo. Oblíbená městská slavnost přilákala na atraktivní hudební program v kulisách barokních Drážďan více než půl milionu návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Kozák: Jak prolomit kvadraturu kruhu mezi korupční demokracií a diktaturou
Kdo má dost peněz, zaplatí si reklamu, noviny, politické strany a vždycky zvítězí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Odpadne cesta do práce s papírem, zrychlí se předávání informací
Datum spuštění projektu elektronické neschopenky („eNeschopenky“) se nezadržitelně blíží. Ostrý start je stanoven na 1. 1. 2020. Ten den spustí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) plně funkční provoz celého systému. Do té doby je potřeba učinit ještě mnoho dílčích kroků, aby rozjezd proběhl zdárně a bez jakýchkoliv komplikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury vyvolává otázky
Poměrně pěknou částku ve výši přes 450 miliard korun plánuje Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) utratit v letech 2020 – 2026 s tím, že výčet pro roky 2022-2026 obsahuje jen část staveb a jejich plán se bude upravovat podle okolností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Vláda s penzemi nic nedělá, ohrožuje tím budoucnost mladých
Vláda Andreje Babiše neplní svůj slib změnit penzijní systém a svou nečinností hází přes palubu dnešní střední a mladší generaci. Před dnešním jednáním vlády, která se zabývá Zprávou o stavu důchodového systému v České republice a Strategickým rámcem přípravy na stárnutí společnosti 2019-2025, to uvedl místopředseda sněmovního výboru pro sociální politiku za ODS Jan Bauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lékaři a zdravotní sestry FN Brno přepsali dějiny medicíny
117 dnů udrželi vitální funkce u gravidní ženy ve stavu mozkové smrti. Poté porodila zdravou holčičku. Tento případ je unikátní nejen v českém, ale také světovém měřítku. Dle informací lékařů Fakultní nemocnice Brno se totiž nikde jinde na světě doposud nepodařilo realizovat setrvání dítěte v matce téměř až do donošenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
AMSP: Turecká ekonomika nabízí celou řadu dobrých příležitostí pro české firmy
Turecká ekonomika nabízí celou řadu dobrých příležitostí pro české firmy. Turecko se snaží v maximální možné míře přitáhnout zájem zahraničních investorů a za tímto účelem má zaveden poměrně rozsáhlý systém investičních pobídek. Zřízena je rovněž řada technologických parků a průmyslových zón s podporami pro malé a střední podniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Z vyjádření GFŘ nelze vystřihnout jedinou větu
Reakce ministryně financí Aleny Schillerové na zneužití vyjádření GFŘ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zájem o dobrovolnické práce v NP Šumava vzrůstá
Návštěvníci národního parku mohou trávit dovolenou aktivně sportem, procházkami po naučných stezkách, nebo úplně jednoduše relaxováním v nedotčené přírodě. Čím dál větší oblibě se ale rovněž těší aktivní pomoc v ochraně přírody jako součást návštěvy hor. Více než stovka dobrovolníků se totiž již letos zapojila do obnovy mokřadů na Šumavě, které se věnuje Správa NP Šumava v projektu LIFE for MIRES.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská osladila studentům začátek školního roku
Dort v podobě školy přivezla hejtmanka Ivana Stráská do Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové školy v Písku. Učinila tak v pondělí 2. září u příležitosti zahájení školního roku 2019 až 2020 na jihu Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR zdvojnásobily od nového školního roku učňovská stipendia
Lesy ČR od září zdvojnásobily stipendia určená pro žáky učňovských lesnických škol v oboru lesní mechanizátor, opravář lesnických strojů a harvestorů či lesní dělník. Příspěvky na pomůcky, ubytování i stravu a další náklady spojené se vzděláváním podnik vyplácí od loňského února učňům, kteří splňují stanovené podmínky. V uplynulém školním roce získalo stipendia 120 z nich, náklady činily 460 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Osvobození“ Babiše: Známý advokát varuje před politickým tlakem Kalouska a dalších na nezávislost justice
ROZHOVOR Opoziční politici se předhánějí v pokusech oslabit efekt rozhodnutí státního zástupce zastavit trestní stíhání Andreje Babiše. Bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se holedbá, že být na místě premiéra, tak by požadoval, aby se případ dostal k soudu. Dlouhodobě nejméně důvěryhodný politik Miroslav Kalousek zase vyrukoval s tvrzením, že státní zastupitelství se bude ode dneška těšit stejné důvěře jako komunistická prokuratura před rokem 1989. Podle advokáta Jaroslava Ortmana je nesmysl, aby žalobce hnal kauzu k soudu, pokud poznal, že není důvod k trestnímu stíhání. Aby tak učinil jen ke Kalouskovu uspokojení, tak to by bylo na odchod ze státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zaorálek "zametá" po svém předchůdci, zrušil výběrové řízení na šéfa Národní galerie
Nový ministr kultury zrušil výběrové řízení na šéfa Národní galerie. Aktuálně.cz mezi desítkami odborníků nenašlo jediného, který by se hlásil.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.9.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Je to koncept, konečné rozhodnutí o stíhání Babiše ještě nepadlo, říká mluvčí žalobců
Koncept dozorujícího státního zástupce byl předložen vedoucímu státního zastupitelství. Ten rozhodne, říká Aleš Cimbala.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.9.2019 v 11:36, zobrazit podobné
Živě: Zůstane pachuť na patře, říká Gazdík o tvrzení, že stíhání Babiše je zastaveno
Sledujte živě dění kolem kauzy Čapího hnízda premiéra Andreje Babiše.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.9.2019 v 08:36, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přejeme všem dětem úspěšný vstup do školních lavic
Dnes se opět po dvouměsíčních prázdninách otevřely školy pro děti a mládež školou povinné, a odstartoval tak nový školní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní rozpočet hospodaří se schodkem kvůli explozi výdajů
„Přes 40 procent státního rozpočtu tvoří výdaje na sociální dávky. Vzhledem k současným plánům vlády lze předpokládat, že v budoucnu to bude ještě víc,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Doporučení k začátku školního roku
Začátek školního roku je vždy obdobím velkých změn a shonu pro děti, rodiče, ale i další skupiny obyvatel. Plynou z toho i určitá rizika, například v dopravě. Mnozí rodiče stojí před dilematem, jakou aktovku koupit svým dětem nebo řeší otázku přípravy svačin. Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) proto přináší několik užitečných doporučení a rad, která mohou usnadnit řešení nastíněných otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zákaznické centrum ČEZ v Kolíně se pyšní novou podobou a dětským koutkem
Zákaznické centrum Skupiny ČEZ v Kolíně najdete na stejné adrese, ale v moderním provedení. Prostory prošly kompletní rekonstrukcí tak, aby centrum splňovalo veškerý komfort pro své zákazníky. Je více prosvětlené s pohodlnou čekací zónou, umožňující aktivní obsluhu klientů. Je přitom již sedmnáctým v rámci celé České republiky, které prošlo redesignem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Veřejné projednání k dolu Turów bude i v Česku
Dne 31. 8. 2019 se na radnici v Hrádku nad Nisou konalo pracovní setkání hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty, starosty města Hrádku nad Nisou pana Josefa Horinky, Starosty Powiatu Zgorzelec pana Artura Bielińského, ředitele závodu KWB Turów firmy PGE GiEK S.A. pana Sławomira Wochny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa představuje jednodušší a efektivnější způsob dražeb
Finanční správa zavádí od začátku září nový způsob dražeb věcí zabavených v rámci daňové exekuce a spouští APlikaci Elektronických Dražeb (APED). Jedná se o elektronickou formu dražeb, kterých se dražitelé budou moci zúčastnit bez fyzické přítomnosti a s volitelným využitím nastavení limitu svého nejvyššího dražebního podání (maximální nabízené ceny).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V průmyslu pracuje 1,3 milionu osob
Přidaná hodnota vytvořená v českém průmyslu byla v roce 2017 o třetinu vyšší než v roce 2010 a o 100 tisíc osob stoupl i počet zaměstnanců. Nejvýznamnějším průmyslovým odvětvím byl zpracovatelský průmysl, a v jeho rámci především výroba motorových vozidel. Dlouhodobě se naopak nedařilo odvětví těžba a dobývání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Slušnost a politická kultura dostávají na frak
Komentář na facebookovém profilu k zasravení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Zámecký park v Třeboni bude kvůli rekonstrukci uzavřen
V závěru hlavní návštěvnické sezóny přistoupí správa zámku v Třeboni k uzavření šestihektarového zámeckého parku, který přirozeně odděluje historické jádro města od západního předměstí. Důvodem je realizace plánované obnovy parkových cest a obměna mobiliáře za účelem zvýšení památkové hodnoty čtvrtého největšího zámeckého komplexu v Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist