Oficiální zpravodajská média

Totální pozdvižení v Reflexu. Řeší se to zcela veřejně: Zesměšněná Greta! Od toho já se distancuju, křičí JXD
Končí jeden ze symbolů časopisu Reflex? J. X. Doležal se distancoval od obálky s karikaturou Grety, kterou Reflex pod vedením šéfredaktora Marka Stoniše vytvořil. „Na šesti stranách v Reflexu píšu o kolapsu ekosystému, o kterém mluví aktivistka Greta, dokládám kolaps těžko zpochybnitelnými vědeckými daty. Na obálce je napsáno, že Greta je falešná spasitelka,“ napsal Doležal. Do diskuse se zapojil i starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Co o tom napsal šéfredaktor Mladé fronty Jaroslav Plesl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Preiss: Hrozí „nebezpečí“, že Jiřího Fajta nebudou chtít už ani v Německu
Nedělám si iluze, že by domácí kulturní fronta a její speciální sekce akčních umělců byly ochotné revidovat cokoliv ze svých dosavadních stanovisek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Osvobozený“ Babiš: Překvapení? Něco se muselo stát. Nové informace
Dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil právní názor na kauzu Čapí hnízdo, v níž čelí návrhu na podání obžaloby i premiér Andrej Babiš (ANO). Žalobcův nadřízený z pražského městského státního zastupitelství nyní zjišťuje, zda je změna zákonná a důvodná, uvedla instituce. Podle Deníku N se Šaroch rozhodl zastavit trestní stíhání. Babiš zopakoval, že je přesvědčen o své nevině a že pevně věří, že státní zástupce stíhání skutečně zastaví. Podle právníků, kteří hovořili pro server Aktuálně.cz, musí být žalobce přesvědčený o Babišově nevině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Malý krok pro Jaroslava Šarocha, nebezpečný krok pro demokracii
Komentář na facebookovém profilu k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
A tady policie mlčela! Dohra akce u Koněva: Prý se stala nespravedlnost
K včerejší demonstraci u pomníku Koněva se vrátil ve svém příspěvku na Facebooku poslanec za SPD Jiří Kobza. Pozastavil se nad podle jeho slov měřením dvojím metrem ze strany Policie ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Peter Zvolenský: Hned dva rusofobové z ČSSD v jedné vládě. Náhoda?
Po „krizi“ kolem ministerstva kultury má nyní ČSSD z pěti ministrů hned dva osvědčené rusofoby. Copak to může znamenat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek v ráži: Odmítám asistovat umírání říše české kultury!
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr kultury Lubomír Zaorálek (oba ČSSD) a odborářský předák z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula předstoupili před novináře a společně zkritizovali ministryni financí za hnutí ANO Alenu Schillerovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Přidělte dr. Šarochovi zesílenou policejní ochranu. Je vážně ohrožen na životě
Lhal bych, že bych očekával, že se dočkám dnešního dne, kdy státní zástupce Dr. Šaroch navrhl zastavit trestní stíhání premiéra a jeho příbuzných ve věci údajného podvodu v kauze Čapího hnízda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Osvobozený Babiš“: Smrt, bědoval Pospíšil a přidal info. Pirát vyskočil, když byl napomenut. A Zeman...
Ve včerejším vysílání Událostí, komentářů na ČT24 se řešil průlom v případu Čapí hnízdo. Ve studiu debatovali zástupci všech devíti parlamentních stran: Helena Válková (ANO), Martin Kupka (ODS), Jakub Michálek (Piráti), Tomio Okamura (SPD), Stanislav Grospič (KSČM), Ondřej Veselý (ČSSD), Jan Bartošek (KDU-ČSL), Jiří Pospíšil (TOP 09) a Vít Rakušan (STAN). O případu se hovoří poté, co žalobce Jaroslav Šaroch změnil podle Městského státního zastupitelství na případ právní názor a sepsal pro svého nadřízeného rozhodnutí. Deník N z toho usuzuje, že chce Šaroch stíhání premiéra Andreje Babiše a dalších obviněných zastavit. Během pořadu pak došlo na debatu, zdali stále žijeme v právním státě či zdali je u nás možné si objednat anebo zastavit trestní stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Neznám vaše citace vytržené z kontextu, odrážela Schillerová v ČT Tvarůžkovou. Ta ji chtěla grilovat na Čapím hnízdu
Změna právního názoru státního zástupce, jenž od počátku dozoruje případ údajného dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo, rozhýbala začátek nového týdne. Trestně stíhaný premiér a další osoby nyní čekají na vyjádření vedoucího státního zástupce, zda zůstanou obviněni. Ministryně financí Alena Schillerová (nestr. za ANO) v pondělním pořadu Interview na ČT24 hovořila o tom, zda má znát veřejnost detailní důvody a vysvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Slabiny v kauze Čapí hnízdo a názorový obrat státního zástupce? Toto k tomu napovídala reportérka ČRo
Na podcastu Českého rozhlasu Vinohradská 12 se mluvilo o změně názoru zástupce Šarocha v případu Babiše. Je definitivní konec této kauzy? Dá se ještě něco dělat? Proč změnil Šaroch názor? Jaké jsou slabiny případu? O tom všem diskutovala Markéta Chaloupská, reportérka Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kraje a obce by měly víc platit nepedagogy ve školách, apeluje ministr Plaga
Kraje a obce by se od příštího roku měly více podílet na placení nepedagogických pracovníků ve školách, které zřizují. Podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) by měly financovat pozice, které nesouvisejí s výukou. Dopisem je hodlá upozornit, aby se na to připravily při schvalování svých rozpočtů na příští rok. Plaga to dnes řekl novinářům po jednání školské tripartity. O kolik peněz by se mělo jednat, neupřesnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČOI zajistila na Bleším trhu ve Vysočanech padělky za více než 2,5 milionů korun
Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hl. města Prahy uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na Bleším trhu ve Vysočanech. Inspektoři provedli 5 kontrol, které byly zaměřené na nabídku a prodej padělaného zboží. Ve 4 případech zjistili porušení zákona o ochraně spotřebitele. Při akci zajistili 989 kusů padělků v hodnotě originálů 2 531 938 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš si neoddychne. Senátní komise bude dál řešit zprávy o jeho možném střetu zájmů
Zdá se, že by se Andrej Babiš mohl zbavit svého trestního stíhání v kauze firmy Čapí hnízdo. Jenže sotva si snad Babiš myslí, že by si mohl oddechnout, senátoři mu připomněli, že má další problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Švejnar v ČT: Důchodová reforma? Nezbude nic jiného než zvednout věk odchodu do penze
Ekonom a ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku na Kolumbijské univerzitě v New Yorku Jan Švejnar se v pořadu Interview na ČT24 vyjádřil k aktuální ekonomické situaci v České republice i ve světě. Švejnar hovořil o tom, že jsme v dobré situaci vzhledem k tomu, že máme nízký státní dluh. Nahrávají nám i nízké úrokové míry. Negativně naopak zhodnotil malou úroveň mezd u nás a důchodový systém, který je prý třeba reformovat. Zřejmě nám prý nezbude nic jiného nežli zvednout věk odchodu do důchodu. Ohledně ekonomické války mezi Čínou a Spojenými státy se pak ekonom Švejnar vyjádřil velmi negativně, pokud bude trvat dlouho, může prý vést až k depresi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petice proti odstranění pomníku maršála Koněva z Prahy 6
Stop vandalismu, stop přepisování dějin! Jsme kulturní národ, ne hanobitelé pomníků. Uchraňme naši historii pro příští generace!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Úder Pavlu Zemanovi a razantní návrh týkající se státního zastupitelství. Padlo z Babišova hnutí
ROZHOVOR „Na vlastní kůži jsem zažil, jakým způsobem pracuje policie a státní zastupitelství,“ říká poslanec hnutí ANO Pavel Růžička. V den svých narozenin se dozvěděl zastavení vlastního trestního stíhání, a to samé nyní přeje premiérovi Andreji Babišovi. S hodnocením nezávislosti policie a justice je velice opatrný. Podle Růžičky si lze v České republice trestní stíhání zadat a člověka dostat před soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Šok
Jako blesk z dnešního nebe zasáhla poctivou část národa nepříjemná ranní zpráva. Státní zástupce Jaroslav Šaroch náhle změnil názor na kauzu Čapí hnízdo a po čtyřech letech vyšetřování zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše, jeho blízkých i bývalých spolupracovníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
OLAF: Stíhání Babiše je v českých rukou, peníze EU použity nebyly
Český státní zástupce může mít mnoho důvodů, proč zastavit stíhání v kauze Čapí hnízdo. Novinářům to dnes řekl šéf Evropského úřadu pro boj s podvody (OLAF) Ville Itälä, podle něhož je s dalšími závěry třeba počkat na podrobnější informace o vývoji případu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šmarda (ČSSD): Nebořte pomník vítězství
Komentář na facebookovém profilu ke kauze sochy maršála Koněva na Praze 6
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Klauni z radnice v Praze 6
Česká televize by neměla přehánět svou antiruskou předpojatost. V páteční ČT24 jsem s jistým úžasem sledoval vystoupení jakéhosi historika jménem Jiří Plachý (jeho jméno jsem do té doby nikdy neslyšel), který zdůvodňoval, proč vlastně z historického hlediska je v Praze 6 socha maršála Koněva jaksi „nadbytečná“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Polovina kontrolovaných stánkařů poškodila spotřebitele
Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila kontroly na tradiční lidové slavnosti Kravařský odpust. Inspektoři se zaměřili na prodej výrobků a poskytování služeb ve stáncích a provozovnách veřejného stravování. Z celkového počtu 12 kontrolovaných provozoven zjistili porušení zákona o ochraně spotřebitele v šesti případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kauza Čapí hnízdo a nový vývoj. Hučí to jako v úlu: Sledujte pozici ČT a Rozhlasu, to nám napoví... Já viděl trestní spis, policie měla nabito
ANKETA “Kdyby nebyl premiér, už dávno sedí.” I tak ostrá slova zazněla v anketě ParlamentníchListů.cz mezi českými politiky v reakci na uniklé informace o tom, že státní zástupce navrhuje zastavit trestní stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zakrytí Koněvovy sochy bylo nešťastným krokem, shoduje se opozice Prahy 6
Předsedové opozičních zastupitelských klubů Prahy 6 se shodují, že zakrytí sochy sovětského maršála Ivana Koněva byl nešťastný krok, který problém s kontroverzním pomníkem ještě prohloubil. Vyplývá to z jejich vyjádření pro ČTK. Vedení Prahy 6 nechalo kolem sochy v pátek vybudovat lešení, které zakrylo plachtou. Zdůvodnilo to snahou chránit pomník před vandaly. Po protestech jej opatřilo ochranným nátěrem a rozhodlo lešení i plachtu odstranit. Řešením vyostřené situace může být podle opozice vypsání referenda. O dalším osudu sochy bude zastupitelstvo Prahy 6 jednat 12. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kauza Koněv: Nejsem vnuk gestapáka! ohradil se starosta Prahy 6 Kolář. A vrátil úder na Hrad
Sovětský maršál Ivan Stěpanovič Koněv je již 46 let po smrti, ale na Praze 6 se o něm stále diskutuje. Starosta této pražské městské části se zlobí na hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Zde je důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Místo Koněva garáže! Debata starosty Prahy 6 a komunisty odhalila mnohé
Do pořadu Pro a proti, odvysílaném na Českém rozhlasu Plus, přišli starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a zastupitel této městské části Ivan Hrůza (KSČM) debatovat ohledně dění točící se kolem sochy maršála Koněva. Debatovalo se o tom, zdali má socha mít u sebe umístěné dodatkové tabulky a najevo vyšlo i s čím přepokládal plán revitalizace na současném místě sochy. U toho však debata nezůstala, řešilo se tak i možné napojení KSČM na Rusko či jak probíhal konec druhé světové války v ulicích Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Ženy mají mít možnost svobodně si rozhodnout o formě svého příjmení
Komentář pirátského poslance Ondřeje Profanta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To se někdo po... Ruská TV vysílá o včerejší akci u Koněva. ZDE VIDEO
O demonstraci u památníku Koněva se dozvěděla i kremelská televizní stanice Rossia 24. Moderátor se ptal, proč se lidem socha nelíbí, a dostal odpověď. Reportérka zmínila i Ovčáčka, říkal prý zajímavé věci. Existuje tendence zapomenout úlohu Rudé armády na osvobození Československa?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Cenzura? To bylo zakrytí Koněva. Přestaňme si hrát na nestrannost. Kontrola médií? Proč ne prvky přímé demokracie, říká Vadim Petrov
ROZHOVOR Dobu normalizace připomíná jednání starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře i pražského primátora Zdeňka Hřiba, kteří svůj soukromý názor v kauze památek připomínajících maršála Koněva z ideologických důvodů přeměnili v cenzorský zásah z moci úřední. Tímto příkladem cenzury coby zásahu státu se člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov dostává k tématu objektivity a nestrannosti, která v médiích stejně není a nikdy nebyla. Ale Česká televize a Český rozhlas by měly být jistotou, že za nikoho nekopou, když už jim dáváme peníze proto, aby referovala maximálně v rovnováze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš se dnes setká mimo jiné s tureckým prezidentem Erdoganem
Českého premiéra Andreje Babiše dnes na státní návštěvě v Ankaře čeká mimo jiné jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Chce si s ním vyměnit názory na mezinárodní otázky a posílit vzájemné vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Odmítáme, že bychom jakkoliv pohnuli se zastropováním věku odchodu do důchodu
Vláda Andreje Babiše se v pondělí 2. srpna 2019 seznámila například se Zprávou o stavu důchodového systému v České republice a se stavem vodního hospodářství za rok 2018. Schválila také aktualizace Politiky územního rozvoje či zákon o matrikách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Neveselý stav české politiky
Komentář na facebookovém profilu k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dva političtí matadoři na akci Trikolóry: Ruku bych si urazil, že jsem pomáhal vstoupit ČR do EU! ODS převezme Topolánek. A Babiš? Pozor na příští volby
REPORTÁŽ Povídání nejenom „O politice a sexualitě,“ takový byl název akce, kterou jihočeská Trikolóra uspořádala v Jindřichově Hradci. Hosty byli sexuolog, psychiatr, soudní znalec a také bývalý europoslanec Jaroslav Zvěřina a bývalý poslanec a ministr financí Vlastimil Tlustý. Mluvilo se například o EU, genderu, ale i o Demokratickém bloku a Miroslavu Kalouskovi a jeho „záchraně“. Oba bývalí politici se pak pro ParlamentníListy.cz rozsáhleji vyjádřili i k „novince“ v kauze Čapí hnízdo. Padla také slova o tygrovi a pádu před jeho otevřenou tlamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Výjezdy hasičů během letních prázdnin
Prázdniny skončily a s nimi i horké a suché léto, které navýšilo počty výjezdů hasičů, převážně v červenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Růst minimální mzdy by měl podle Schillerové kopírovat růst průměrné mzdy
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) by upřednostnila navýšit minimální mzdu tak, aby byl v příštím roce zachován poměr minimální a průměrné mzdy. Růst minimální mzdy by tak měl kopírovat růst průměrné mzdy. ČTK to sdělilo Ministerstvo financí. Poměr minimální a průměrné mzdy je v současnosti zhruba 40 procent. Ministerstvo práce pod vedením ČSSD dnes navrhlo pro příští rok růst minimální mzdy zhruba o deset procent, tedy o 1 350 korun na 14 700 korun. Odbory požadují zvýšení minimální mzdy na 15 000 korun, Hospodářská komora její růst odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Oskar Krejčí připomíná důležité události před paktem Ribbentrop-Molotov, které se prý „rusofobním propagandistům“ nehodí
Politolog Oskar Krejčí sepsal pro web !Argument komentář, aby připomenul události týkající se začátku 2. světové války. Krejčí v něm píše, že: „Rusofobním propagandistům vyhovuje, že Sovětský svaz nestál na straně napadeného Polska. A co víc: spojení této války s paktem Ribbentrop–Molotov pomáhá šířit iluzi, že za nejstrašnější válku v dějinách mohou stejnou měrou Německo i Sovětský svaz.“ V jeho komentáři se tak můžeme dočíst, co onomu paktu Sovětského svazu s Německem předcházelo a jak se vlastně zformovaly současné hranice Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Nová výstava zahajuje oslavy Jana Amose Komenského
Národní muzeum se připojuje k oslavám Jana Amose Komenského a při této příležitosti ve své Historické budově otevírá novou výstavu s názvem Uč se moudrým býti! Orbis pictus v běhu věků. Tato výstava bude k vidění na ochozech Panteonu od 3. září do 13. října letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Radmila Kleslová v plné síle. Jen se podívejte, co Piráti a starostko-senátorka Chmelová provádí vlastním lidem
Praze 10 se ParlamentníListy.cz věnují dlouhobě. Jedná se o městskou část, kde žije více než sto tisíc obyvatel. Pověst desítky však rozhodně není tím, čím by se měla chlubit. O nepořádku a nevyřešeném parkování jsme informovali několikrát. Prahu 10 v posledních volbách ovládl slepenec Vlasta (KDU-ČSL, STAN, Desítky pro domácí a nezávislých) spolu s ODS v čele s Filipem Humplíkem a Piráty v čele s Janou Komrskovou. Ani po roce jejich přímého úřadování však podle občanů nedošlo k žádným změnám. Dokonce naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Evidentně se dá trestní stíhání i na objednávku zastavit
Komentář na facebookovém profilu k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie eviduje v případu Koněvovy sochy osm incidentů
Policie eviduje kolem pomníku sovětského maršála Ivana Koněva osm incidentů, z nichž sedm bylo jako přestupek proti majetku předáno správnímu orgánu, tedy radnici Prahy 6. Na dotaz ČTK to dnes uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. V jednom případě policie nezná pachatele a věc dále vyšetřuje. Posledního přestupku se podle policie dopustil v úterý aktivista Jiří Černohorský, který odstranil ze sochy plachtu, jíž chtěla radnice pomník chránit před vandalskými činy. Plachtu odstranil po demonstraci proti zakrytí sochy, kterou na místě pořádala strana Česká Suverenita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Místo slibovaných doktorů dorazili do Evropy jen jejich pacienti
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Zdanění“ životního pojištění? Ať se to vysvětlí, chce po vládě KSČM. Piráti jsou ještě tvrdší
Žádná sektorová daň, ale pouze revize daňové uznatelnosti technických rezerv v oblasti pojišťovnictví. To je chystaný krok Ministerstva financí, který se nelíbí nejen samotným pojišťovnám, ale ani opozičním politikům a také části veřejnosti, která se obává dopadů na uzavřené smlouvy životního pojištění. O podpoře návrhu není zatím přesvědčena ani předsedkyně rozpočtového výboru Miloslava Vostrá. V principu jí tento krok, který je i reakcí na optimalizaci daní díky vyšším obezřetnostním rezervám, nevadí, ale chce mít jasno, jaký bude mít dopad na účastníky životního pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Pane starosto, plachtou dějiny nezměníte
Protiruské tažení pana starosty z Dejvic vyvrcholilo přesně v den, kdy útokem Německa na Polsko, začala druhá světová válka. Pan starosta z Dejvic si nejspíše toto významné datum, ani neuvědomil, možná nebyl pořádně informován…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sklepy Mařatice nabídnou 250 metrů dlouhý labyrint historických měšťanských sklepů
V předvečer letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek se všichni milovníci dobrého vína a vinařských tradic dočkají mimořádné akce. Po několikaměsíční rekonstrukci se totiž slavnostně otevřou Sklepy Mařatice, výjimečný sklepní labyrint, který vznikl propojením tří historických měšťanských vinných sklepů Jahoda, Herman a SYNOT. Symbolické přestřižení pásky je naplánováno na pátek 6. září 2019 v 18 hodin, a to v samém srdci Vinohradské ulice v Uherském Hradišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Průměrná mzda na rekordu. Poprvé v historii ČR překonala úroveň 34 tisíc korun
Komentář k vývoji průměrné mzdy ve druhém čtvrtletí. Data dnes zveřejnil ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Šmarda o ČSSD: Ano, kdybychom chválili Babiše za jeho nápady a Schillerovou za její účes, měli bychom to snazší
ROZHOVOR „Kdybychom nevstupovali do vlády, tak ke kritice nedošlo. Kdybychom nenominovali Staňka, nemuseli jsme ho z vlády odvolávat, a kdybychom navrhli kandidáta, který by byl od začátku pokorný, chválil Andreje Babiše za jeho skvělé nápady a Alenu Schillerovou za nový účes, tak bychom bezesporu měli život snazší,“ říká s trochou ironie bývalý kandidát ČSSD na ministra kultury a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podrobně vysvětlil, co si z celého čtvrtročního dění bere, s čím chce zamířit do Senátu, co nejvíce poškodilo sociální demokracii a proč je důležitější zabývat se spíše budoucností země než osobou premiéra Andreje Babiše. Sám Šmarda se navíc v posledních měsících dostal do kůže politika, jemuž všichni vzkazují přes média, co by měl udělat: „Honzovi Hamáčkovi nezávidím, protože takhle pracovat je téměř nemožné.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Štrobl: Likvidace českých lesů je produktem panujícího režimu
Jako lesní inženýr, který se svému řemeslu věnuje už více než 35 let, tedy člověk z terénu, mám potřebu vyjádřit se ke lžím, které šíří ekologičtí aktivisté o stavu přírody zasažené kůrovcem na Šumavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Sám před sebou by si měl odplivnout! Expremiér ztrhal vystoupení „jakéhosi historika“ v ČT o Koněvovi
„Česká televize by neměla přehánět svou antiruskou předpojatost,“ píše ve svém komentáři pro server Vasevec.cz bývalý premiér Jiří Paroubek. Paroubek v komentáři popisuje, že v pátečním vysílání ČT24 „s jistým úžasem sledoval vystoupení jakéhosi historika jménem Jiří Plachý, který zdůvodňoval, proč vlastně z historického hlediska je v Praze 6 socha maršála Koněva jaksi ‚nadbytečná‘“. A k osvobození Prahy dodává: „Pokud někdo říká, že si v Praze pomohli vlastně Pražané sami, tak je to jen písmeno A abecedy. Písmeno B ovšem je, že tomu předcházelo ohromné tažení Rudé armády od Moskvy až do Berlína a 27 milionů lidských obětí z řad občanů Sovětského svazu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Krizi důvěry vyřeší jen Čapí hnízdo před soudem, říká spolek Milion chvilek a vyzývá k akci
Problémy kolem premiéra Andreje Babiše (ANO) vytvořily krizi důvěry občanů ve stát, kterou může vyřešit jen to, že se případ Čapího hnízda dostane před soud. V prohlášení zaslaném ČTK to dnes uvedl spolek Milion chvilek, který letos pořádal sérii protestů za nezávislost justice. V reakci na páteční návrh rozhodnutí státního zástupce Jaroslava Šarocha o zastavení stíhání Babiše a dalších obviněných shrnul spolek v dokumentu nejdůležitější fakta případu i další Babišovy problémy. Příznivce spolek vyzval, ať se 4. září při obvyklé zkoušce sirén na veřejném místě postaví s požadavkem „stejného metru pro všechny“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Cílená pracovní migrace přináší výsledky, vláda zjednodušila programy
Česko má více než rok jednu z nejmenších nezaměstnaností v Evropské unii. Ta se od jara loňského roku pohybuje mezi 2-3 %. Volných pracovních míst je více, než nezaměstnaných lidí. I proto si řada firem stěžuje na nedostatek pracovníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rozpačité, nepochopitelné a neuchopitelné. Benešová hodnotí postup státního zastupitelství v kauze Čapí hnízdo
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) nerozumí aktuálnímu postupu pražského městského státního zastupitelství v kauze Čapího hnízda. Uvedla to dnes v rozhovoru pro Deník N. Nejnovější vývoj v případu označila za rozpačitý a práci státních zástupců za nepochopitelnou a neuchopitelnou. Podle ní jde o špatný signál o stavu soustavy státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Důležité je umět se domluvit a nedělat si naschvály
Když starosta Sobíňova Miloš Starý děkoval při své závěrečné řeči za udělení titulu Vesnice roku Kraje Vysočina za rok 2018, končil své dojaté vystoupení slovy: „Moc si Vás vážím, Sobíňováci.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pozvánka na tiskovou konferenci ke stávkové pohotovosti Národního divadla
Zástupci zaměstnanců, odborových organizací a členů uměleckých rad působících v Národním divadle vás zvou na tiskovou konferenci k začátku sezóny 2019/2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Maláčová navrhuje růst minimální mzdy o 1350 korun. Na 14.700 korun
Ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením ČSSD navrhuje pro příští rok růst minimální mzdy zhruba o deset procent, tedy o 1350 korun na 14.700 korun, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Hošek: Senioři by prý neměli mít volební právo, protože „volí špatně“. Přitvrzuje se…
Co takhle, aby směli jezdit autem jen v určitém kraji? To je nápad, co? Ale už zazněl jako zvažované opatření. Balónek byl vypuštěn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Važte si toho, že můžete vstávat v osm hodin, mohlo by to být ještě horší
Projev prezidenta republiky při zahájení školního roku 2. září 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zástupci kopřivnické TATRA TRUCKS ocenili Hanse Ledwinku in memoriam
V pátek 30. srpna 2019 navštívil kopřivnickou automobilku TATRA TRUCKS syn legendárního konstruktéra Hanse Ledwinky, Erich Ledwinka společně s vnukem slavného projektanta Hansem Ledwinkou ml. Při této příležitosti vedení společnosti TATRA TRUCKS předalo vzácné návštěvě vyznamenání „Zasloužilý Tatrovák“, které Hansi Ledwinkovi udělilo in memoriam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Osvobozený Babiš“: Miroslava Němcová má strach. A padl silný dohad o Miloši Zemanovi
„Malý krok pro Jaroslava Šarocha, nebezpečný krok pro demokratickou společnost,“ tak začal status bývalé předsedkyně Poslanecké sněmovny za ODS Miroslavy Němcové na Facebooku. Němcová vyčetla několik bodů souvisejících se stíháním Babiše a předseda Koruny České napsal: „V zájmu Zemana není Burešovi pomáhat, ale držet ho co nejdéle za koule, aby byl Bureš co nejslabší a Zeman mohl expandovat dle vlastní libosti…“ Je to konec právního státu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Osvobozený Babiš“: Brzděte, zaznělo. A Erik Best také něco má
Novinář Erik Best se vysmál strachu o nezávislost české justice. Zlaté časy české justice jsou prý pryč. Psychoanalytik Rektor napsal, že zpochybňování nezávislosti naší justice znamená usnadnění práce proruským trollům. A vyjádřil se i mluvčí bývalého ministra spravedlnosti Petr Dimun. „Babiš zatemňuje lidem mysl,“ a ještě něco dodal…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Asi nás nečeká klidný politický podzim
Komentář na facebookovém profilu k problémům premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Wollner točil o Koněvovi. Odvysílal to. Pak se objevil materiál, který to doplnil
O pomníku maršála Koněva na Praze 6 se mluvilo i ve včerejším vysílání pořadu Reportéři ČT. Radnice v pátek postavila u sochy lešení a sochu zakryla, aby se zabránilo vandalským útokům. Hned v pátek plachtu aktivista Jiří Černohorský odstřihl a o její odstranění se o víkendu pokusilo několik dalších lidí. Včera odpůrci zakrytí protestovali pod pomníkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou bude odpovídat nejnovějším trendům
Rada Královéhradeckého kraje schválila výběr zpracovatele projektové dokumentace pro modernizaci nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Projekt zpracuje firma DOMY, s. r. o., za 19,8 milionu korun bez DPH. Samotný projekt přístavby a modernizace nemocnice počítá s investicí přesahující 400 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Politici by si nikdy neměli zahrávat s důvěrou lidí
Komentář na facebookovém profilu k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš po jednání s Erdoganem: Česko má od Turecka nabídku převzít aktiva Adularye
Česká republika má od turecké strany de facto nabídku převzít celá aktiva projektu Adularya, který zahrnuje nedokončenou hnědouhelnou elektrárnu a na němž se podílely české firmy. Po jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem to dnes řekl premiér Andrej Babiš. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček přitom odpoledne uvedl, že ztráta pro český stát bude v každém případě velká. Babiš a Havlíček jsou s podnikatelskou delegací na třídenní návštěvě Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Praha zvažuje zavedení mýta, chce o tom jednat s ministerstvem
Vedení Prahy zamýšlí ve městě zavést pro auta mýtné. Chce proto jednat s ministerstvem dopravy o změně zákona, který by to umožnil. Výše mýtného by mohla být v řádu desetikorun za den. Novinářům to dnes řekli náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) a Tomáš Voříšek z magistrátní komise pro udržitelnou energii a emisi. Dříve zamýšlené nízkoemisní zóny město zavrhlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora nesouhlasí s dalším zvýšením minimální mzdy, jak navrhuje Ministerstvo práce
Hospodářská komora nesouhlasí s dalším zvýšením minimální mzdy, jak navrhuje Ministerstvo práce. Zaměstnavatelé potřebují vstřebat razantní zvyšování minimální mzdy z posledních let. Každý růst navíc podle komory citelně dopadne na peněženky všech domácností v zemi. Zdražily by především služby jako úklid, stravování či autodoprava, kde je podíl zaměstnanců s nižší či nulovou kvalifikací největší. Podle komory by bylo lepší zavést automatický valorizační mechanismus, který minimální mzdu odpolitizuje a umožní zaměstnavatelům růst předvídat. Hospodářská komora tak reagovala na výsledek dnešního jednání ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) s odbory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Analytik Koller opravuje českého novináře: Zeman prezentuje práci svého mozku, Čaputová práci svého kadeřníka
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller se pozastavil nad textem českého novináře, který se věnoval srovnávání českého prezidenta Miloše Zemana a slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. A nabízí srovnání trochu jiných kvalit těchto dvou hlav států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Špatný den pro Borise Johnsona. Britská vláda přišla o většinu v Dolní sněmovně
Britská vláda premiéra Borise Johnsona v úterý ztratila většinu v Dolní sněmovně poté, co Konzervativní stranu kvůli nesouhlasu s vládní politikou týkající se brexitu opustil poslanec Phillip Lee. Lee v prohlášení tvrdí, že se vláda snaží prosadit „zničující brexit“ a směr, kterým se vláda vydala, je směrem, který prý riskuje živobytí a životy lidí. Poslanec posílil řady opozičních proevropských Liberálních demokratů. Informovala o tom zpravodajská stanice BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Vyroste nám v Pardubicích mrakodrap?
Mnoho otázek, ale málo odpovědí. Přesně tak by se dala charakterizovat debata o záměru soukromého investora vybudovat novou výškovou budovu v Polabinách. Ta by měla mít třicet pater a měla by se stát novou dominantou Pardubic. Místním obyvatelům se tento záměr nelíbí. Hromadně proto podepisují nově vzniklou petici. Osobně se ale ptám: „Máme se skutečně čeho bát?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Výzva premiérovi: Památka hrdinů, kteří nám přinesli mír, nesmí být rukojmím nevychovanců
Výzva odeslaná premiérovi panu Andreji Babišovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
MF v návrhu rozpočtu navýšilo výdaje většině úřadů
Ministerstvo financí v nejnovějším návrhu státního rozpočtu na příští rok, který zaslalo k projednání vládě, navýšilo ve srovnání s červnovým materiálem většině úřadů a ministerstev výdaje na příští rok. Například ministerstvu práce a sociálních věcí stouply naplánované výdaje o 5,9 miliardy na 688,2 miliardy korun a ministerstvu dopravy o 7,7 miliardy na 67,9 miliardy korun. Naopak výdaje MF snížilo u státního dluhu, Ústavu pro studium totalitních režimu a Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Místo podpory nechal OSPOD matce se zdravotním postižením dítě odebrat
Devítiletý chlapec se přestěhoval se svou matkou k babičce z otcovy strany. O několik měsíců později soud dítě svěřil na přechodnou dobu pěstounům a babičce s ním zakázal osobní i písemný styk. Za této situace se babička obrátila na ombudsmanku, protože s tímto postupem nesouhlasila. Jak ukázalo následující šetření, příslušný OSPOD ve své práci skutečně pochybil, nicméně především vůči matce a chlapci a nikoli vůči babičce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Starosta Pačiska: ČSSD situaci nezvládla. Vítězem se stal prezident
Sociální demokracie má velký talent projevit se negativně v ten pravý okamžik. Přes prokazatelně pozitivní kroky v rámci vlády nejsme vnímáni jako ten pravý partner pro obyčejného pracujícího člověka. Nepřispívají k tomu ani drobné aféry, nejednotnosti a rozhádanosti. Pokud se jasně nevymezíme, nic se nezlepší, ba naopak, míní oblíbený starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska (ČSSD). Největší starosti mu ale nyní dělá nedostatek lůžek pro seniory ve městě. Co dalšího by rád změnil?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Praxe s nadbytečným vyžadováním souhlasů ve školství přetrvává
V úvodu školního roku Úřad pro ochranu osobních údajů upozorňuje na přetrvávající nesprávné chápání souhlasu se zpracováním osobních údajů ve školství. S tím je spojena špatná praxe spočívající ve vyžadování nadbytečných souhlasů rodičů se zpracováním osobních údajů dětí při aktivitách, které jednoznačně patří do povinné náplně činnosti školy anebo s ní úzce souvisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
,,Teď už jde jen o USA." Ján Čarnogurský k uprchlíkům v Evropě: Mám jiné informace než Merkelová
„Žádné uprchlíky ze Sýrie bych teď nepřijímal,“ říká v první části rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz Ján Čarnogurský, někdejší předseda první porevoluční slovenské vlády, ministr zahraničních věcí, a především ministr spravedlnosti. Jak řešit problém imigrace? Proč má EU jednat s Bašárem Asadem a kdo je hlavním viníkem válek v uprchlických zemích? I k tomu se vyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petříček: Nové programy zaměstnání cizinců. Vladimír Dlouhý: To je dobře
Česko má více než rok jednu z nejmenších nezaměstnaností v Evropské unii. Ta se od jara loňského roku pohybuje mezi 2-3 procenty. Volných pracovních míst je více než nezaměstnaných lidí. I proto si řada firem stěžuje na nedostatek pracovníků. Cílená ekonomická migrace má zajistit potřebnou pracovní sílu v zahraničí. O novinkách v této oblasti pohovořil ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš navštívil Atatürkovo mauzoleum v Ankaře
Český premiér Andrej Babiš, který v pondělí v doprovodu podnikatelské delegace přicestoval na třídenní návštěvu Turecka, dnes v Ankaře navštívil mauzoleum zakladatele novodobého tureckého státu Mustafy Kemala Atatürka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Soud podruhé zprostil viny starostu Aše v korupční kauze
Chebský okresní soud už podruhé zprostil viny starostu Aše Dalibora Blažka (HNHRM), radního Jiřího Červenku (ODS) a zástupce firmy Development West v korupční kauze související s pronájmem pozemků pro ašské kasino. Rozsudek zatím není pravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání, uvádí dnešní vydání MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SFŽP: Zavádíme pohodlnější příjem žádostí a kompletní správu projektů přes internet
Podat žádost o dotace u Státního fondu životního prostředí ČR bude nyní výrazně pohodlnější. Zcela nový online systém umožní žadatelům podat a spravovat své dotační žádosti u programů administrovaných Fondem kompletně přes internet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Každý den vybudujeme půl kilometru nových vodovodů
Ministerstvo zemědělství přispělo v roce 2018 na vodní hospodářství částkou 2,45 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Více než 40 % území je zasaženo půdním suchem. Podzemní vody jsou setrvale podnormální
Počasí u nás zpočátku ovlivňovala zvlněná studená fronta, která jen zvolna postupovala přes střední Evropu k východu a která v ČR přinesla nejvíce srážek za celý týden. Za ní se v druhé polovině týdne rozšířila oblast vyššího tlaku vzduchu od západu, která postoupila nad severovýchodní Evropu a v jejím okrajovém proudění k nám začal proudit teplý a vlhký vzduch od jihovýchodu až jihu. I přes výskyt srážek v minulém týdnu, je stále více než 40 % území postiženo půdním suchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Počet stoupenců levice klesl v Česku na minimum, ukázal průzkum
Počet českých občanů, kteří se hlásí k levé části politického spektra, klesl na dosavadní minimum. Podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) je to asi 22 procent občanů, přičemž jejich počet klesá od konce roku 2013. Oproti loňsku je jejich počet nižší asi o pět procentních bodů. S pravicí sympatizují přibližně dvě pětiny dotázaných, zhruba stejně jako před rokem. K politickému středu se řadí téměř 30 procent lidí, loni to byla asi čtvrtina lidí. Politickou orientaci sleduje CVVM od poloviny roku 2002.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kterak zrušit deště
Lesy nejsou jen zdrojem kyslíku, ale také vláhy. Vypalování lesa, jaké probíhá v Amazónii, nebo zanedbání českého lesa do stavu, až ho sežere kůrovec, má podobný efekt – vyschne i krajina kolem. A my s ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SŽDC zná výsledek hospodaření za první pololetí roku 2019
Hlavním bodem pravidelného zasedání Správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) uskutečněného 30. srpna 2019 bylo projednání výsledku hospodaření SŽDC za leden až červen letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
V roce 2018 CzechInvest dojednal investice za více než 36 miliard korun
V loňském roce pomohla agentura CzechInvest do České republiky dojednat 82 investičních záměrů tuzemských i zahraničních firem v souhrnné výši 36,7 miliardy korun. Každá pátá investice je high-tech projektem, tedy vysoce technologicky orientovaným nebo navázaným na výzkum a vývoj. V 60 případech se jedná o expanze firem, které již v České republice působí, 69 investorů plánuje na své záměry využít podporu ve formě investičních pobídek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zelení: Pochybnosti o Čapím hnízdu musí vést k posílení nezávislosti státních zástupců
Aktuální vývoj v případu Čapího hnízda připomíná, že se obecně hraje o posílení či oslabení nezávislosti státních zastupitelství a o důvěru občanů ve spravedlnost a právní stát, připomíná Strana zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Prvního září jsme si připomněli 80. výročí od začátku druhé světové války
V neděli jsme si s úctou připomněli události, které se odehrály dne 1. září 1939, kdy ráno ve 4:45 hod. útokem Německa na polský poloostrov Westerplatte začala druhá světová válka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Manželství homosexuálové? Nepřijatelné! Rodič jedna a dvě? Tak v tom světě nechci žít, ohromil Vondra čtenáře Respektu
Europoslanec Alexandr Vondra v rozhovoru pro týdeník Respekt vyjádřil své znepokojení nad „lavinou progresivismu“. Hrozí nám prý „progresivisté, kteří si říkají liberálové, ale liberálové to nejsou“. Vondra vysvětlil svůj odpor vůči schválení homosexuálního manželství a varoval předtím, že je dnes „možné vytvořit takovou hysterii ve společnosti, že nakonec většina může udělat tak nesmyslné rozhodnutí, které brutálně omezí naši svobodu ve jménu nějakého cíle, třeba záchrany planety“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Dva lidé a dva příběhy o osvobození a odsouzení
Aktuálně ožila debata o tom, jak to v naší zemi bývá s dotacemi. Jestli to “takhle dělá každý”, tedy i premiér. A proč by měl jít za své čachry s ne/vlastnictvím Čapího hnízda v rámci holdingu, a obdrženou dotací pro malé a střední firmy, před soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
„Kvůli takovým lidem se stydím, že žiji v Praze!“ Jaromír Soukup zveřejnil FOTO s Ondřejem Kolářem. A nejen s ním
Jaromír Soukup se rozhodl veřejnosti sdělit, jak se dívá na starostu Prahy 6 Petra Koláře (TOP 09). Podívejte se sami...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Zebra se představuje v novém kabátu
Preventivní projekt policie „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ dostává novou podobu. Stávající preventivně informační činnost cílená prioritně na bezpečí chodců při přecházení vozovky doplní pracovní sešit pro děti zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu ale také na osobní bezpečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hanáček (KDU-ČSL): Na opakované komunální volby ve Strakonicích jsme připraveni
V okresním městě Strakonicích došlo v posledním roce k bezprecedentnímu vývoji. Poprvé v dějinách české komunální politiky došlo k tomu, že ve dvaadvacetitisícovém okresním městě byly soudně zrušeny komunální volby, které proběhly v řádném termínu v říjnu loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
AV ČR: Počet hrabošů brzy klesne. Plošné hubení je nyní neopodstatněné
Na základě pozorovaných početností hraboše polního na podzim 2018 a na jaře 2019 lze s vysokou pravděpodobností předpokládat, že momentálně nastává pokles v jeho populacích a v příštím roce budou počty hrabošů opět velmi nízké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Dějiny USA kontra dějiny světa / Dějiny světa kontra dějiny rocku
Čas plyne zvláštně, každému asi jinak rychle a také se tempo mění s věkem. Relativita zkoumaná Albertem Einsteinem je skutečně ohromující a vytváří magické nepoměry. Již Isaac Asimov se zmiňoval o tom, jak jej překvapuje krátkost dějin Spojených států. Jedná se jen o několik století a výsledkem je hlavní světový četník, jak by řekl mnohý občan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průměrná mzda vzrostla reálně o 4,3 %
Ve 2. čtvrtletí 2019 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 7,2 %, reálně se zvýšila o 4,3 %. Medián mezd činil 29 127 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist